Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-05, 11:29   #3391
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Sisleys, Rozwielitka ma racje, nawilzaj porzadnie twarz przed nalozeniem mineralow, mozesz uzyc jakiegos niewysuszajacego primera (na pewno przesusza kaolin, krzemionka), o trwalosci najlepsze opinie chyba czytalam o mineralach Lauress
No to ja LaurEss też mogę polecić, ale nie tylko ze względu na trwałość, ale dlatego, że formuła Elemental jest właśnie przeznaczona do skór suchych. Oni mają też pudry wykańczające (Finishing Touch), które są przeznaczone do takich cer
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-05, 20:29   #3392
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Wracajac do puff jara, jakos wczesniej nie wpadlam na to, zeby go tak uzytkowac, a juz kiedys chyba zastanawialysmy sie nad sposobem przenoszenia pudrow do poprawek poza dom. Dzisiaj jedynie stwierdzilam, ze musze rowniez zabierac pedzel, zeby po puffjarowaniu wszystko ladnie rozmazac
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 14:17   #3393
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
minerały na pewno stricte nie nawilżą, od tego jest pielęgnacja.
Ja bym zaczęłam od everyday minerals i formuły o-glo/semi-matte, na razie nikt nie narzekał na ich wysuszające działanie. Trwałość można znacznie podnieść primerem, polecam Start to finish rice też z tej firmy.
Właśnie problem w tym, że minerały jak dla mnie dość mocno wysuszają.
Kremy które normalnie używam świetnie nawilżają mi skórę w ciągu dnia ale pod minerałami już tak nie jest... wiem, że podkłady nie są od pielęgnacji (sama to często powtarzam, innym wizażankim ).

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Sisleys, Rozwielitka ma racje, nawilzaj porzadnie twarz przed nalozeniem mineralow, mozesz uzyc jakiegos niewysuszajacego primera (na pewno przesusza kaolin, krzemionka), o trwalosci najlepsze opinie chyba czytalam o mineralach Lauress
Chyba będę pod minerały smarować się kremem który zawsze używam na twarz podczas zimy

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
No to ja LaurEss też mogę polecić, ale nie tylko ze względu na trwałość, ale dlatego, że formuła Elemental jest właśnie przeznaczona do skór suchych. Oni mają też pudry wykańczające (Finishing Touch), które są przeznaczone do takich cer

Bardzo Wam dziękuję Właśnie jestem na stronie internetowej LaurEss i wybieram dla siebie próbki
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 21:23   #3394
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Mogłybyście polecić podkład mineralny, taki prawdziwy a nie pseudo, który ma właściwości nawilżające (chyba oczekuję niemożliwego) albo nadaje się do skóry suchej?

Wiem, że firmy mają różne formuły ale po testach stwierdziłam, że to chyba jakaś bujda bo każdy minerał zachowywał się u mnie identycznie- czyli szybkie błyszczenie.
Mam cerę mieszaną ale w kierunku suchej. Czyli nie mogę jej matować ale wyłącznie nawilżać bo na każde wysuszenie reaguje przetłuszczaniem się. Trochę szukałam i tak naprawdę sama już nie wiem co wybrać po ostatnich wpadkach z minerałami.

Nie potrzebuję dużego krycia. Dla mnie najważniejsze aspekty to niewysuszanie i naprawdę duża trwałość.

Będę wdzięczna za doradzenie
(ale czuję, że takie coś chyba nie istnieje )
Czyste pigmenty mineralne rzeczywiście nie będą miały właściwości nawilżających. Jeśli masz problem z przesuszeniem, to unikaj podkładów z dużą zawartością tlenku cynku (Zinc Oxide na pierwszym miejscu w składzie) lub szukaj takich, które w ogóle go nie zawierają lub zawierają mało (ZnO na odległym miejscu w składzie), albo czegoś z dodatkami nawilżającymi. Skoro nie potrzebujesz mocnego krycia, to chyba najlepszym rozwiązaniem będzie lekki podkład na bazie miki.

To oczywiście teoria. W praktyce różne składniki mogą wpływać na wysuszenie skóry, w zależności od indywidualnych predyspozycji. Ja na przykład muszę unikać kaolinu i - jak się ostatnio dowiedziałam po wypróbowaniu formuły Cloud z DreamWorld - także podkładów na bazie pudru ryżowego (na pierwszym miejscu w składzie). Niektórych wysusza skrobia kukurydziana, innych krzemionka (silica) w nadmiarze. Wiele zależy też od stężenia poszczególnych składników i ich kombinacji. Polecany LaurEss, Elemental ma cynk na pierwszym miejscu w składzie, a mimo to, jak widać, niektórym służy.

Do cery suchej, przynajmniej z założenia, powinien się nadawać podkład Lueur Jeune (z dodatkiem alantoiny, jedwabiu i pudru perłowego):
Lueur Jeune Mineral Cosmetique, Dry Skin Foundation
Skład: Mica (and) Magnesium Myristate, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Boron Nitride, Silk Powder, Pearl Powder, Allantoin (plant-derived), Iron Oxides. May contain: Ultramarines, Chromium Oxide Green.

Alantoina i jedwab jest też np. w podkładzie Aubrey Nicole, który ponadto nie zawiera ZnO:
Aubrey Nicole, Feather Soft Coverage Foundation
Mica (Sericite), Titanium Dioxide, Zinc Stearate, Kaolin, Silica, Silk Powder, Iron Oxide, Allantoin.

Ciekawie wygląda podkład Ada Cosmetics, z lecytyną (emolient) i lizyną:
Ada Cosmetics, Mineral Foundation
Skład: Mica (Sericite), Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Iron Oxides (CI 77499, CI 77491, CI 77492), Silica, Lecithin (Vegetable), Lauroyl Lysine. May contain: Ultramarine Blue.

Nie wiem, którą z formuł Lumiere próbowałaś, ale Flawless Face zawiera skwalan, składnik zapobiegający utracie wody ze skóry:
Lumiere Cosmetics, Flawless Face Foundation
Skład: Mica (Sericite), Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Iron Oxides, Boron Nitride, Silica, Magnesium Stearate, Squalane.

Jeśli zależy Ci na nawilżeniu, możesz sama wzbogacić swój podkład, ja tak robię z powodzeniem (cera mieszana, skłonna do przesuszeń) - dosypuję:
• 1% alantoiny (ma postać pudru, świetnie się miesza z minerałami; znajdziesz ją w Mazidłach lub w sklepie Zrób Sobie Krem);
• 2% serycyny (jedwab w proszku z Mazideł);
• 4% stearynianu magnezu, który dodatkowo poprawia przyczepność i trwałość podkładu (można zamówić w amerykańskich sklepach z surowcami; jakbyś była zainteresowana, to służę odsypką, tego co mam nie zużyję chyba przez 5 lat).

Inna sprawa, to efekt błysku po minerałach. U mnie powoduje go sama mika w nadmiarze, tzn. jest to bardziej efekt optyczny niż fizjologiczny, nie tyle przetłuszczenie, co nadmierne rozświetlenie przypominające przetłuszcz, pojawiające się zaraz po skończeniu makijażu. Spróbuj pudrów matujących, zobaczysz, czy będzie różnica (matowienie nie musi się wiązać z wysuszaniem skóry, możesz wybrać puder na bazie jedwabiu lub skrobii ryżowej). U mnie różnicy nie było, dlatego zdecydowałam się na podkład z mniejszą zawartością miki (co za tym idzie, bardziej kryjący, ale to mi akurat odpowiada). Po wzbogaceniu dodatkami absolutnie nie narzekam na wysuszenie, nawet po 12 h, ponadto taki podkład świetnie się trzyma na mojej skórze, jest o wiele trwalszy niż podkłady na bazie miki.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-04-06 o 21:49
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 21:24   #3395
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Dla zainteresowanych...
Tlenku cynku nie zawierają np.:
Afterglow Cosmetics, Organic Mineral Foundation
Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxide (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract*, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, Inulin, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Extract*, Citral, Limonene, Linalool. (*Certyfikowane składniki organiczne)

Andrea Biedermann, Mineral-Foundation
Titanium dioxide, Mica, Silica. May contain: Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Ultramarines.

Aubrey Nicole, Feather Soft Coverage Foundation
Mica (Sericite), Titanium Dioxide, Zinc Stearate, Kaolin, Silica, Silk Powder, Iron Oxide, Allantoin.

Aubrey Nicole, Full Coverage Foundation
Kaolin, Mica (Sericite), Titanium Dioxide, Zinc Stearate, Silica, Silk Powder, Iron Oxide, Allantoin.

Canary Cosmetics, Mineral Makeup Foundation
Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides.

Cory Cosmetics, Mica Blend Foundation
Mica (Sericite), Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides. May Contain: Chrom Green Oxide And Ultramarines.

Cory Cosmetics, Original Mica Free Foundation
Titanium Dioxide, Iron Oxides. May Contain: Chrom Green Oxide And Ultramarines.

Cory Cosmetics, Rice Starch Mica Free Foundation
Rice Powder, Titanium Dioxide, Iron Oxides. May Contain: Chrom Green Oxide And Ultramarines.

Earthen Glow Minerals, "Cover Me" Foundation
Titanium Dioxide, Calcium Carbonate, Mica, Iron Oxides, Mica (Premium Grade Serecite).

Earthen Glow Minerals, "Light & Natural" Foundation
Rice Powder, Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides. May Contain: Ultramarine Blue Oxides.

Earth's Beauty, Mineral Colours Original Foundation
Maranta Arundinacea (Arrowroot) Starch, Iron Oxides.

Elegant Minerals, SPF-15 Mineral Foundation
Titanium Dioxide, Mica (Sericite), Iron Oxides, Mica, Ultramarine Blue.

EMANI Minerals, Crushed Mineral Foundation
Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides.

Essence, Pure Mineral Powder Make-Up
Mica. May contain: Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Titanium Dioxide.

Herbs of Grace, All-Natural Mineral Makeup Powder/Foundation
Titanium Dioxide, Iron Oxides, Mica, Ultramarine Blue.

McDowell's DreamWorld Mineral Cosmetics, Foundation, Mist
Mica (Sericite), Titanium Dioxide, Iron Oxides. May contain: Ultramarine Blue, Manganese Violet (tylko Araianrhod i Hecate), Mica.

Medusa’s Makeup, 100% Mineral Theatrical Foundation & Highlighter
Titanium Dioxide, Mica, Iron Oxide.

Meow Cosmetics, Purrr-fect Puss Foundation
Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides.

Rejuva Minerals, Loose Powder Foundation, Purely Basic For Sensitive Skin
Rice Powder, Iron Oxides. May Contain: Camellia Sinensis (Green Tea) Extract, Lycium Barbarum (Goji Berry) Extract, Cananga Odorata (Ylang Ylang) Essential Oil.

Sheer Miracle, Loose Mineral Foundation
Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Ultramarine Blue.
Podkłady z obniżoną zawartością tlenku cynku, np.:
Alienor, Mineral Foundation "Satin"
Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Ultramarine Blue, Zinc Oxide.

Barekiss, Mineral Foundation
Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxide, Zinc Oxide.

Beautifully Bare Mineral Cosmetics, Mineral Foundation
Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Zinc Oxide. May contain: Ultramarine Blue
.

Beauty From the Earth, Mineral Foundation
Mica, Titanium dioxide, Iron oxides, Zinc oxide. May contain: Ultramarine Blue.

Beauty Wise Cosmetics, Loose Foundation Powder
Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Ultramarine Blue, Zinc Oxide.

Earth's Beauty, Mineral Colours Plus SPF 15 Foundation Powder
Maranta Arundinacea (Arrowroot) Starch, Kaolin, Magnesium Stearate, Zinc Stearate, Zinc Oxide, Iron Oxides.

Free Spirit Beauty, Mineral Foundation
Mica, Mica (Sericite), Titanium Dioxide, Iron Oxide, Zinc Oxide.

Jr Minerals, Regular Foundation (oprócz odcieni: Paula i Light Neutral)
Różne składy w zależności od odcienia.

Pure Luxe, Powder Foundation
Titanium Dioxide, Mica (Sericite), Kaolin, Iron Oxide, Mica, Zinc Oxide.

Purely Cosmetics, Pure Mineral Foundation Powder
Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Ultramarine Blue, Zinc Oxide.

Purity Cosmetics, Mineral Foundation
Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxide, Zinc Oxide. May Contain: Ultramarine Blue.

Signature Minerals, Loose Mineral Foundations
Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Zinc Oxide. May contain Ultramarine Blue.

Taylor Made Minerals, Loose Mineral Foundation
Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Ultramarine Blue, Zinc Oxide, Mica (Sericite). May contain: Kaolin.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-04-06 o 21:27
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 21:29   #3396
frenka
Zadomowienie
 
Avatar frenka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 751
GG do frenka
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Lorri, respect!
frenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 22:05   #3397
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Lorri, jestes wielka
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-07, 00:51   #3398
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Lorri kochana dziękuję Tobie
O minerałach niewiele wiem, to nie moja działka jeżeli chodzi o makeup, a dzięki Tobie dowiedziałam się kilku ważnych rzeczy Jestem bardzo wdzięczna

Masz dużą wiedzę na ten temat
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 08:20   #3399
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Lorri, wrzuciłam linki do Twoich postów w wątku informacyjnym z podpisanym autorem
świetna robota!
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 08:37   #3400
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Nasze biochemiczne guru (czytaj: Lorri) znowu odwaliło kawał dobrej roboty... Po takich postach czuję się ociupinkę madrzejsza...
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 09:07   #3401
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Lorri, czyli puder ryzowy tez moze przesuszac? A dodatki typu jedwab nawilzaja?
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-07, 09:19   #3402
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Lorri, świetne zestawienie
dla mnie natomiast szczególnie cenne są uwagi o wzbogacaniu podkładów
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 09:43   #3403
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Tak sie przejelam kompendium Lorri, ze zamowilam puder bambusowy z jedwabiem z BU. Moze lepiej sie sprawi niz Soft Focus (silica + serecite), szkoda bo bardzo go polubilam Wzielam tez troche zapomniane serum flavo pod filtr, musze porzadnie nawilzyc cere bo zaczynam wygladac jak staruszka
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 12:50   #3404
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Czy ktoras stosowala puder bambusowy z BU( http://www.biochemiaurody.com/sklep/bamboo-powder.html ) jako primer? Jakie wrazenia?
curry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 13:30   #3405
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

no i doczekalam sie reszty moich probek
dzis doszly probki PL i EDM.
z PL brałam miedzy innymi buff i creamy natural (oba wtopily sie praktycznie idealnie, choc buff jest najlepszy) z ciekawosci dorzucilam baby face- jaki on rozowy hehe, z powodzeniem moge go uzywac jako roz :-P; no i fawn beige ale to juz w ogole inna bajka, moze jako bronzer i to po opaleniu sie
co do EDM- buff perfect (intensive) jest lekko zolty ale sadze ze na calej twarzy wygladalby lepiej, buff light neutral (matte)-troszke za ciemny. za to cool multi-tasking neutral (matte) najbardziej pasuje.
wyglada na to ze jestem bardziej chlodno- bezowa a nie jesdnolita.
coz, teraz czekam na przesylke ze wspolnego zamowienia- odcienie beige i pedzel. wtedy bede mogla pomalowac cala twarz i bede mogla dokladniej ocenic ktory jest najlepszy. mam nadzieje ze dojda jutro
---------------------------------------------------------------------------------------------------
hmmm... zauwazylam ze po jakims czasie buff tez sie fajnie wtopil wiec sadze ze na calej twarzy byloby ok

ale czy to normalne (w sensie czeste) ze komus pasuja odcienie i chlodne i te bardziej cieple?

Edytowane przez 86Paula
Czas edycji: 2009-04-07 o 14:03
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 06:37   #3406
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Dziewczyny - dzięki Dla Was zawsze warto coś zrobić.

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Lorri, czyli puder ryzowy tez moze przesuszac? A dodatki typu jedwab nawilzaja?
Niewiele udało mi się znaleźć konkretów na temat właściwości pielęgnacyjnych skrobii ryżowej. Badano jej działanie w kosmetykach do kąpieli i stwierdzono pozytywny wpływ na skórę suchą, atopową, uszkodzoną i podrażnioną przez SLS (w ostatnim przypadku skrobia wpływała na ograniczenie przeznaskórkowej utraty wody [TEWL]). Na te badania najwidoczniej powołuje się producent podkładów Sterling Minerals, który upiera się, że skrobia ryżowa w nich zawarta, podobnie jak silikon - również obecny w składzie, doskonale zapobiega TEWL. Chwali się też, że dodaje olej jojoba, a o podkładach kilkuskładnikowych pisze tak: Titanium and Zinc in high ratios as in the case of 3-4 ingredient products is a huge contributing factor to a product causing excessive dryness). Podkłady SM mają oczywiście bogatszy skład (http://www.sterlingminerals.com/ingredients.asp).

Osobiście nie mam najmniejszych problemów z ryżowym STF-em EDM (puder ryżowy + mika i tlenki żelaza) aplikowanym jako primer w małych ilościach, ale już podkład na ryżówce (Cloud DreamWorld) zrobił mi momentalnie takiego suchara, że nie byłam w stanie nałożyć go na całą twarz. Nie mam pojęcia, czy to kwestia jakości samego pudru ryżowego, czy połaczenia z ZnO i TiO2, ale na pewno więcej takiej mieszanki nie spróbuję. A np. Hanneke chwali sobie Cloud, natomiast wysusza ją Buff'd Original, czyli podkład z dużą zawartością TiO2 i ZnO, który mi z kolei służy. Jak widać, nie ma reguły.

Co do jedwabiu, to ja dodaję Mazidłowy, czyli serycynę - izolowane białko, ale podobne właściwości (jeżeli chodzi o nawilżanie, zapobieganie wysuszeniu) będzie miał klasyczny puder jedwabny (Silk Powder). Polecam lekturę wątku na forum LU:

http://www.laboratoriumurody.pl/foru...abiu,t192.html
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-09, 00:17   #3407
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

dziewczyny, przeglądając zagraniczne forum mineralne natrafiłam na firmę, której nie uwzgledniłyśmy w naszym spisie firm minerałowych wysyłających do Polski. Dziewczyna, która pisała o tych minerałach była z nich bardzo zadowolona.
Jest to Purely by Nature
Najciekawsze jest to, że mają darmową wysyłkę próbek (próbki po 1$)... Dorzuciłam kilka próbek do koszyka, przeszłam do płatności (z wysyłką do Polski i nadal za wysyłkę 0$, więc chyba rzeczywiście darmowa) Słyszała któraś o tej firmie?
Składy:
Podkłady: Mica,Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Iron Oxides, Ultramarine Blue, Serecite.
Pudry: Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Kaolin Clay.
Korektory: Mica, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Iron Oxide.

Lorri- świetna robota Pewnie trochę późno, ale widziałas tę stronę?
http://people.delphiforums.com/traci...List22405.html

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-04-09 o 00:30
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-09, 01:02   #3408
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
Lorri- świetna robota Pewnie trochę późno, ale widziałas tę stronę?
http://people.delphiforums.com/traci...List22405.html
Tak. Znalazłam tam parę firm, ale składy są nieaktualne w wielu przypadkach, więc zawsze sięgałam do źródła.

Czemu w tym PBN mają tylko dwie kategorie podkładów, w ciepłej i zimnej tonacji [pytanie retoryczne, bo i tak nie mają mnie czym skusić ].
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-09, 20:17   #3409
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
dziewczyny, przeglądając zagraniczne forum mineralne natrafiłam na firmę, której nie uwzgledniłyśmy w naszym spisie firm minerałowych wysyłających do Polski. Dziewczyna, która pisała o tych minerałach była z nich bardzo zadowolona.
Jest to Purely by Nature
Najciekawsze jest to, że mają darmową wysyłkę próbek (próbki po 1$)... Dorzuciłam kilka próbek do koszyka, przeszłam do płatności (z wysyłką do Polski i nadal za wysyłkę 0$, więc chyba rzeczywiście darmowa) Słyszała któraś o tej firmie?
Składy:
Podkłady: Mica,Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Iron Oxides, Ultramarine Blue, Serecite.
Pudry: Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Kaolin Clay.
Korektory: Mica, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Iron Oxide.

Lorri- świetna robota Pewnie trochę późno, ale widziałas tę stronę?
http://people.delphiforums.com/traci...List22405.html
Chyba kiedys juz o tej firmie pisalam i jeszcze o innych, ale nie zostaly dopisane do listy

Dziewczyny przeszukalam watek nt. podkladow Blusche, conieco znalazlam.. i z tego co pamietam mala kobietka zamawiala.. czy mozesz kobietko napisac jak z kryciem formuly sheer satin? ogolnie jak duze probki w porownaniu do EDM? Bo widze ze tanio maja podklady. Ale jeszcze nei wiem jak wysylka
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-09, 20:36   #3410
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Dziewczyny przeszukalam watek nt. podkladow Blusche, conieco znalazlam.. i z tego co pamietam mala kobietka zamawiala.. czy mozesz kobietko napisac jak z kryciem formuly sheer satin? ogolnie jak duze probki w porownaniu do EDM? Bo widze ze tanio maja podklady. Ale jeszcze nei wiem jak wysylka
Wysyłka próbek 3,50 CAD, pełnowymiarowych produktów do 250 g - 9,00 CAD. Próbki w woreczkach - 1/4 łyżeczki. Formuła Sheer Satin ma zapewniać krycie od lekkiego do średniego i dawać efekt "dewy look", czyli matowa na pewno nie będzie.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-09, 21:46   #3411
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość

ale czy to normalne (w sensie czeste) ze komus pasuja odcienie i chlodne i te bardziej cieple?
nie czeste ale tez tak mam
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-09, 21:57   #3412
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Dziewczyny przeszukalam watek nt. podkladow Blusche, conieco znalazlam.. i z tego co pamietam mala kobietka zamawiala.. czy mozesz kobietko napisac jak z kryciem formuly sheer satin? ogolnie jak duze probki w porownaniu do EDM? Bo widze ze tanio maja podklady. Ale jeszcze nei wiem jak wysylka
Nie wiem jaka jest formuła o którą pytasz, ale np. bardzo polecam formułę full coverage. Bardzo fajnie kryje, bardzo dobrze stapia się ze skórą, odcień french vanilla jest dla mnie odcieniem idealnym. Dostałam próbkę tego podkładu przy wymiance z Rocki, dorzuciła mi ją od tak, bo się nie umawiałyśmy na nią, a tu taki strzał w dziesiątkę. Na pewno kiedyś zamówię od nich pełen wymiar podkładu, zwłaszcza że jeszcze pędzel chciałabym wziąć.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-10, 10:57   #3413
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Tak to juz jest. Czlowiek sie uprze na jakies mineraly, testuje, wydaje kase, meczy sie z doborem koloru, a potem niewinna wymianka i hop - cos bez powodu idealnie pasuje Ja wczoraj dostalam Buff'd Light od Ali w odcieniu Lace, moglabym sie urodzic z tym podkladem na twarzy
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-10, 12:25   #3414
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Tak to juz jest. Czlowiek sie uprze na jakies mineraly, testuje, wydaje kase, meczy sie z doborem koloru, a potem niewinna wymianka i hop - cos bez powodu idealnie pasuje Ja wczoraj dostalam Buff'd Light od Ali w odcieniu Lace, moglabym sie urodzic z tym podkladem na twarzy
a jako, że to minerały i tak nikt by nie zauważył że noworodek ma makijaż
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-10, 13:03   #3415
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

ja dzisiaj zaczelam testowanie podkladow na calej twarzy. zaczelam od swoich probek z Pure Luxe nakladalam Creamy Natural najpierw a pozniej Buff. Oba sa fajne, ale buff jakos bardziej mi podchodzi. teraz se poobserwuje jak sie bedzie zachowywal na twarzy, ale jakos mam wrazenie ze dlugo nie zagosci na twarzy. teraz widze, ze sie jakby zbiera nad broda, minimalnie ale jednak.

nakladalam kosmetyki na sucho i pozniej stemplowalam wiglotnym wacikiem twarz, wacik byl praktycznie czysty, wacik mocno odcisnelam, a moze powinien byc bardziej wilogtny?
makijaz nie jest idealny, ale wprawy mi brak na razie
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-10, 17:19   #3416
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Nie wiem jaka jest formuła o którą pytasz, ale np. bardzo polecam formułę full coverage. Bardzo fajnie kryje, bardzo dobrze stapia się ze skórą, odcień french vanilla jest dla mnie odcieniem idealnym. Dostałam próbkę tego podkładu przy wymiance z Rocki, dorzuciła mi ją od tak, bo się nie umawiałyśmy na nią, a tu taki strzał w dziesiątkę. Na pewno kiedyś zamówię od nich pełen wymiar podkładu, zwłaszcza że jeszcze pędzel chciałabym wziąć.
O.. fajnie, musze zobaczyc ten odcien, bo oglnie czuje ze ciezko mi bedzie dobrac.. cos ala light beige z BGM [ u mnie prawie idealny] lub deko ciemniejszy niz perfect Intensive EDM.. zabieram sie do szukania na blusche, a jak nie znajde nic ciekawego to kupie Lumiere, probki.. Ogolnie to tak mysle ze skoro mam teraz taka deczko sucha twarz to moze inne formuly wyprobuje :| nawet nad joppa sie zastanawialam ale nie SC I FC bo te mam i nie sa dla mnie.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-10, 18:18   #3417
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

hmmm.. tak jak podejrzewalam, nie za dlugo ten podklad sie utrzymal mi na twarzy. po kilku godzinach jakby zniknal z policzkow...
nic bede testowac dale, mam jeszcze edm i buff'd. moze cos mi podpasuje.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-10, 18:40   #3418
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Smile Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Nie wiem jaka jest formuła o którą pytasz, ale np. bardzo polecam formułę full coverage. Bardzo fajnie kryje, bardzo dobrze stapia się ze skórą, odcień french vanilla jest dla mnie odcieniem idealnym. Dostałam próbkę tego podkładu przy wymiance z Rocki, dorzuciła mi ją od tak, bo się nie umawiałyśmy na nią, a tu taki strzał w dziesiątkę. Na pewno kiedyś zamówię od nich pełen wymiar podkładu, zwłaszcza że jeszcze pędzel chciałabym wziąć.
Frantic znów mnie kusisz Tym bardziej że wszystkie twoje typy bardzo mi pasują Właśnie szukam czegoś kryjącego i chyba wezmę próbaski Do czego mogłabyś porównać efekt krycia?
golabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-10, 20:07   #3419
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

pomóżcie proszę http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=707
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-10, 20:51   #3420
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Nie jestem znawcą, ale wg mnie mieszanka sungrass i bisque light po 50% najlepiej wygląda.Ładnie zbilansowany jasny beż.Cream ma ładniejszy kolor, lace jakiś taki szarawy?

Edytowane przez mysha25xx
Czas edycji: 2009-04-10 o 21:01
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 12:46:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:58.