Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-22, 19:19   #991
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
Czyli jednak ma wadę jakąś - cenę
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 19:21   #992
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

na allegro jest taniej-ale tylko jeden sprzedawca go ma
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 22:24   #993
motylanoga
Raczkowanie
 
Avatar motylanoga
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 50
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Tak, to ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...arwieniom.html

Cena rzeczywiście nie zachęca, ale był chyba w promocji za 67 zł, coś koło tego. Więc warto polować. Ja spróbuję jeszcze do niego podejść, może nie będzie podrażniał oczu, jak za pierwszym razem. Jest zdecydowanie wart wypróbowania.
motylanoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-23, 13:28   #994
201606240916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 463
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cien, Krem do opalania, dla dzieci spf 50 (z Lidla)

skład: aqua, alcohol, octorylene, c12-15alkyl benzoate, glycerin, titanum dioxide (nano), butyl methoxydibenzoylmethane, propylheptyl caprylate, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, vp/hexadecene copolymer, panthenol, butyrospermum parkii butter, tocopheryl acetate, ethylhexylglycerin, trimethoxycaprylylsilane, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, carbomer, sodium hydroxide, xanthan gum, disodium edta, tocopherol.

Wart uwagi?
201606240916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-23, 17:48   #995
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

chyba w końcu zdecyduję się na filtr Vichy. przeczytałam ten post i się przekonałam http://kosmostolog.blogspot.com/2013...50-kontra.html
swoją drogą, mam nadzieję, że nie zapłacili tej pani kosmetolog za taką przychylną opinię

w superpharmie jest teraz 20% na serię Capital Solei, więc muszę odwiedzić a wie może któraś z Was, ile kosztuje ten filtr w regularnej cenie w SuperPharm?
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-23, 21:38   #996
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ankaa86 Pokaż wiadomość
Cien, Krem do opalania, dla dzieci spf 50 (z Lidla)
Wart uwagi?
Ujdzie. Ma jeden tinosorb. Dla mnie dyskwalifikujacy jak zawsze jest alkohol na drugim miejscu

Zrobiłam dziś powierzchowny przegląd filtrów drogerejnych, bo sezon trwa jak widzę.
Rossmanowe - chyba bez większych zmian - nadal wszędzie (rownież w Sensitive) alkohol Stabilny krem dla dzieci 50spf i własnie balsam sensitive 50spf. Reszta niestabilna. Z nowości słonecznych jest spray aloesowy po opalaniu. Niestety na trzecim miejscu ma alkohol - ale może skoro jak producent pisze aloesu jest 95% to alko jest mało?

Soraya ma nową szatę graficzną, więc łatwo odróżnić w sklepach świeżą partię od zeszłorocznej. Wszystko jak zawsze stabilne i bez alkoholu Krem do twarzy 30spf został zastąpiony 25spf i jest bez filtrów fizycznych, więc może nie bieli. Porównałam też składy 50spf zwykłej i dziecięcej - prawie takie same, dziecięca nie ma kilku skladników z końca listy w tym parfum. W tym roku nie jest tez barwiąca, więc rozważam zakup tej. Czy ktoś może probował?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 07:14   #997
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Ujdzie. Ma jeden tinosorb. Dla mnie dyskwalifikujacy jak zawsze jest alkohol na drugim miejscu

Zrobiłam dziś powierzchowny przegląd filtrów drogerejnych, bo sezon trwa jak widzę.
Rossmanowe - chyba bez większych zmian - nadal wszędzie (rownież w Sensitive) alkohol Stabilny krem dla dzieci 50spf i własnie balsam sensitive 50spf. Reszta niestabilna. Z nowości słonecznych jest spray aloesowy po opalaniu. Niestety na trzecim miejscu ma alkohol - ale może skoro jak producent pisze aloesu jest 95% to alko jest mało?

Soraya ma nową szatę graficzną, więc łatwo odróżnić w sklepach świeżą partię od zeszłorocznej. Wszystko jak zawsze stabilne i bez alkoholu Krem do twarzy 30spf został zastąpiony 25spf i jest bez filtrów fizycznych, więc może nie bieli. Porównałam też składy 50spf zwykłej i dziecięcej - prawie takie same, dziecięca nie ma kilku skladników z końca listy w tym parfum. W tym roku nie jest tez barwiąca, więc rozważam zakup tej. Czy ktoś może probował?
Ja też unikałam alkoholu jak ognia w filtrach, jako że mam suchą, wrażliwą i naczynkową skórę, ale przekonałam się, że sama obecność alkoholu w składzie jeszcze o niczym nie świadczy
Podrażnia mnie np. Anthelios, Aknicare, ale wychwalany tu przeze mnie Korres 30 już nie, a dzięki temu że ma alkohol - wchłania się do matu. Korres 50 już nie ma alkoholu i się tak ładnie nie wchłania.
Najlepiej po prostu wypróbować na sobie
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-24, 07:57   #998
201606240916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 463
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dzięki dziewczyny
Dzisiaj zakupię, i wypróbuję. Może mnie ten alkohol nie zaszkodzi, bo mam cerę mieszaną, że skłonnością do tłustej.

A co sądzicie o składzie tego:
Ziajka, emulsja słoneczna dla dzisci, SPF 50+
skład: Aqua, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cetearyl Ethylhexanoate, Octocrylene, Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Silica, Dimethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Magnesium Sulfate, Hydrogenated Rapeseed Oil, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Cera Microcristallina, Hydrogenated Castor Oil, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum, BEnzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Limonene, Linalool, Benzyl Benzoate, Geraniol, Benzyl Alcohol.
201606240916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 09:34   #999
kokokox2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
chyba w końcu zdecyduję się na filtr Vichy. przeczytałam ten post i się przekonałam http://kosmostolog.blogspot.com/2013...50-kontra.html
swoją drogą, mam nadzieję, że nie zapłacili tej pani kosmetolog za taką przychylną opinię

w superpharmie jest teraz 20% na serię Capital Solei, więc muszę odwiedzić a wie może któraś z Was, ile kosztuje ten filtr w regularnej cenie w SuperPharm?
kurczę, szkoda, że nie wiedziałam o promocji w SP - nie podjechałam do nich ;/ ale mogę Ci powiedzieć, ile zapłaciłam w aptece bez promocji - 48 zł; swoją drogą ciekawe, czy matująca vichy będzie w SP - miałam problem, żeby ją znaleźć, bo to filtr z ubiegłego roku
daj znać, jak zakupisz
kokokox2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 11:00   #1000
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
chyba w końcu zdecyduję się na filtr Vichy. przeczytałam ten post i się przekonałam http://kosmostolog.blogspot.com/2013...50-kontra.html
swoją drogą, mam nadzieję, że nie zapłacili tej pani kosmetolog za taką przychylną opinię
Przedstawia się jako dermokonsultantka. Przedstawia wytwory właściwie jednego koncernu. Wnioski nasuwają się same.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 14:17   #1001
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

sokoro filtry powodują powstawanie wolych rodkinów to znaczy ze niby przyspieszaja starzenia, a własnie ja stosuję filtr by tego uniknąć , to co robic stosowac filtry mimo rodników czy nie stosowac ich?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-24, 14:59   #1002
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
sokoro filtry powodują powstawanie wolych rodkinów to znaczy ze niby przyspieszaja starzenia, a własnie ja stosuję filtr by tego uniknąć , to co robic stosowac filtry mimo rodników czy nie stosowac ich?
Nie kazde wolne rodniki są szkodliwe i nie kazde filtry generują wolne rodniki. Nowoczesne filtry chemiczne i powlekane fizyczne są raczej bezpieczne pod tym względem. Oba recenzowane filtry mają ponadto antyoksyacyjną wit.E.
Zresztą co to za problem uzywac jakiegoś antyoksydanta pod filtr?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 16:08   #1003
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie kazde wolne rodniki są szkodliwe i nie kazde filtry generują wolne rodniki. Nowoczesne filtry chemiczne i powlekane fizyczne są raczej bezpieczne pod tym względem. Oba recenzowane filtry mają ponadto antyoksyacyjną wit.E.
Zresztą co to za problem uzywac jakiegoś antyoksydanta pod filtr?
dzieki za wyjasnienie


a moze być to flavo c?

a jakie polecasz antyoksydanty pod filtr?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 19:37   #1004
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość

Soraya ma nową szatę graficzną, więc łatwo odróżnić w sklepach świeżą partię od zeszłorocznej. Wszystko jak zawsze stabilne i bez alkoholu Krem do twarzy 30spf został zastąpiony 25spf i jest bez filtrów fizycznych, więc może nie bieli. Porównałam też składy 50spf zwykłej i dziecięcej - prawie takie same, dziecięca nie ma kilku skladników z końca listy w tym parfum. W tym roku nie jest tez barwiąca, więc rozważam zakup tej. Czy ktoś może probował?
pisałam parę postów wcześniej o tej nowej soraya dla dzieci - testuję ją od 2 dni. Jednak chyba nie zostanie moim ulubieńcem, gdyż po kilku godzinach wszystko z niej spływa, bardzo tłuści twarz, mam też wrażenie że robi na twarzy taką nieprzepuszczalną maskę.

Poza tym dziś widziałam reklamę nowego filtra Antheliosa XL Gel-Cream czyli żelu-kremu którego reklamują jako 'suchy', spf 50+. Na KWC ma dopiero jedną opinię, może któraś z Was go już używała?
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 20:37   #1005
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

ja miałam próbkę - jest ok, nie tłuści, nie bieli
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 20:43   #1006
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
Ja też unikałam alkoholu jak ognia w filtrach, jako że mam suchą, wrażliwą i naczynkową skórę, ale przekonałam się, że sama obecność alkoholu w składzie jeszcze o niczym nie świadczy
Podrażnia mnie np. Anthelios, Aknicare, ale wychwalany tu przeze mnie Korres 30 już nie, a dzięki temu że ma alkohol - wchłania się do matu. Korres 50 już nie ma alkoholu i się tak ładnie nie wchłania.
Najlepiej po prostu wypróbować na sobie
Dlatego napisałam, że dla mnie osobiście jest to dyskwalifikujące
Zastanawiam się czemu w kosmetyku przeznaczonym na słońce jest w ogóle alkohol skoro powszechnie mówi się o tym, żeby nawet nie używać dezodorantu z alkoholem na plaży No i dla mnie alkohol na twarzy śmierdzi
Cytat:
Napisane przez ankaa86 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny
Dzisiaj zakupię, i wypróbuję. Może mnie ten alkohol nie zaszkodzi, bo mam cerę mieszaną, że skłonnością do tłustej.

A co sądzicie o składzie tego:
Ziajka, emulsja słoneczna dla dzisci, SPF 50+
skład: Aqua, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cetearyl Ethylhexanoate, Octocrylene, Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Silica, Dimethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Magnesium Sulfate, Hydrogenated Rapeseed Oil, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Cera Microcristallina, Hydrogenated Castor Oil, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum, BEnzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Limonene, Linalool, Benzyl Benzoate, Geraniol, Benzyl Alcohol.
To zależy czego szukasz. Brak nowoczesnych filtrów o pełnym spektrum działania - na twarz, bez możliwości reaplikacji, pod makeup - nie
W zeszłym roku stabilna była jeda Ziaja - ochronna do twarzy 30spf. W tym roku jej nie widziałam, więc nie wiem czy się coś zmieniło.
Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Przedstawia się jako dermokonsultantka. Przedstawia wytwory właściwie jednego koncernu. Wnioski nasuwają się same.
Pracuje w aptekach i na blogu rozdaje próbki tych filtrów - nic dziwnego, że w aptece czasem trudno doprosić się o próbkę
Mało wiarygodny dla mnie ten post jest. Pierwszy raz się spotykam z twierdzeniem, że mikę i talk zaliczamy do fizycznych filtrów A już interpretacja, że błyszczymy się od filtru fizycznego, bo działa jak lustro -
Poza tym większość filtrów nawilża - bo ma wiele substancji nawilżających (a nie tylko okluzyjne) - wystarczy wybrać dobry produkt.

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
pisałam parę postów wcześniej o tej nowej soraya dla dzieci - testuję ją od 2 dni. Jednak chyba nie zostanie moim ulubieńcem, gdyż po kilku godzinach wszystko z niej spływa, bardzo tłuści twarz, mam też wrażenie że robi na twarzy taką nieprzepuszczalną maskę.
A przepraszam, bo ja chyba wtedy nie załapałam, że to nowe opakowania i formuły Jak nie zobaczę na oko, to nie łapię

A używałaś może starej 60? Bo mnie interesuje najbardziej porównanie do niej?

Ja dziś testowo użyłam Pharmaceris dla dzieci 50spf i cały dzień łapałam się na ,,co ja mam dziś taki glow?" Tłuste wychodziło cały dzień mimo bibułek. Soraya 60 mnie nie tłuści nawet w połowie tak, jak to.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 07:21   #1007
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Dlatego napisałam, że dla mnie osobiście jest to dyskwalifikujące
Zastanawiam się czemu w kosmetyku przeznaczonym na słońce jest w ogóle alkohol skoro powszechnie mówi się o tym, żeby nawet nie używać dezodorantu z alkoholem na plaży No i dla mnie alkohol na twarzy śmierdzi
O, a o tym nigdy nie słyszałam. Mogłabyś rozwinąć?
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 07:40   #1008
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
O, a o tym nigdy nie słyszałam. Mogłabyś rozwinąć?
O ile nie mylę się, to chodzi o powstawanie plam, ta sama sprawa dotyczy np.: perfum, bo zawierają alkohol - nie powinny być używane na skórę. Jeżeli mylę się to Ineos mnie poprawi
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 08:21   #1009
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
ja miałam próbkę - jest ok, nie tłuści, nie bieli
ja tez sprobuje zalatwic sobie z 2 probki
Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość


A przepraszam, bo ja chyba wtedy nie załapałam, że to nowe opakowania i formuły Jak nie zobaczę na oko, to nie łapię

A używałaś może starej 60? Bo mnie interesuje najbardziej porównanie do niej?

Ja dziś testowo użyłam Pharmaceris dla dzieci 50spf i cały dzień łapałam się na ,,co ja mam dziś taki glow?" Tłuste wychodziło cały dzień mimo bibułek. Soraya 60 mnie nie tłuści nawet w połowie tak, jak to.
Nie uzywalam niestety 60tki, bo bylam fanka 45tki, wiec nie mam porownania
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-25, 08:46   #1010
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
ja tez sprobuje zalatwic sobie z 2 probki

Nie uzywalam niestety 60tki, bo bylam fanka 45tki, wiec nie mam porownania
Ja też i nie mogę odżałować że tej wersji nie ma
Mam resztkę tego filtru z tamtego roku, trzymałam w ciemnym i chłodnym miejscu tylko zastanawiam się nadaje się do użycia, skoro najlepiej zużyć w ciągu 3 mies.
Obecnie szukam filtru, u mnie apteczne typu Vichy, La Roche, Avene to totalna porażka - uczulają a alkohol powoduje przesuszenie skóry i mocne zaczerwienienie.
Pewnie wybiorę coś z sorayi.
__________________

maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 10:54   #1011
201606240916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 463
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Dlatego napisałam, że dla mnie osobiście jest to dyskwalifikujące
Zastanawiam się czemu w kosmetyku przeznaczonym na słońce jest w ogóle alkohol skoro powszechnie mówi się o tym, żeby nawet nie używać dezodorantu z alkoholem na plaży No i dla mnie alkohol na twarzy śmierdzi

To zależy czego szukasz. Brak nowoczesnych filtrów o pełnym spektrum działania - na twarz, bez możliwości reaplikacji, pod makeup - nie
W zeszłym roku stabilna była jeda Ziaja - ochronna do twarzy 30spf. W tym roku jej nie widziałam, więc nie wiem czy się coś zmieniło.


Pracuje w aptekach i na blogu rozdaje próbki tych filtrów - nic dziwnego, że w aptece czasem trudno doprosić się o próbkę
Mało wiarygodny dla mnie ten post jest. Pierwszy raz się spotykam z twierdzeniem, że mikę i talk zaliczamy do fizycznych filtrów A już interpretacja, że błyszczymy się od filtru fizycznego, bo działa jak lustro -
Poza tym większość filtrów nawilża - bo ma wiele substancji nawilżających (a nie tylko okluzyjne) - wystarczy wybrać dobry produkt.

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------



A przepraszam, bo ja chyba wtedy nie załapałam, że to nowe opakowania i formuły Jak nie zobaczę na oko, to nie łapię

A używałaś może starej 60? Bo mnie interesuje najbardziej porównanie do niej?

Ja dziś testowo użyłam Pharmaceris dla dzieci 50spf i cały dzień łapałam się na ,,co ja mam dziś taki glow?" Tłuste wychodziło cały dzień mimo bibułek. Soraya 60 mnie nie tłuści nawet w połowie tak, jak to.
Szukam czegoś dla synka na całe ciało (rączki, twarz) i dla siebie na twarz. Chciałabym coś dobrego, stabilnego. Raczej drogeryjnego. Dużo piszecie o Sorayi. Czy dla synka wystarczy filtr spf30? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...a-ochrona.html Czy lepiej z tych wyższych? Synek ma 5 lat.
Z góry dziękuję za pomoc
201606240916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 17:22   #1012
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
O ile nie mylę się, to chodzi o powstawanie plam, ta sama sprawa dotyczy np.: perfum, bo zawierają alkohol - nie powinny być używane na skórę. Jeżeli mylę się to Ineos mnie poprawi
Szczerze mówiąc nie pamiętam jakie dokładnie reakcje zachodzą, ale chyba faktycznie ryzyko plam i podrażnień Stąd na lato bezalkoholowe mgiełki.
Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Nie uzywalam niestety 60tki, bo bylam fanka 45tki, wiec nie mam porownania
Ja właśnie dziś mam 45 na twarzy i już mam taką ściągniętą, że nie wiem - stary suchar jestem chyba już
Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
Ja też i nie mogę odżałować że tej wersji nie ma
Mam resztkę tego filtru z tamtego roku, trzymałam w ciemnym i chłodnym miejscu tylko zastanawiam się nadaje się do użycia, skoro najlepiej zużyć w ciągu 3 mies.
Myślę,że możesz bo to opakowanie airless więc nic się nie utleniało.
Cytat:
Napisane przez ankaa86 Pokaż wiadomość
Szukam czegoś dla synka na całe ciało (rączki, twarz) i dla siebie na twarz. Chciałabym coś dobrego, stabilnego. Raczej drogeryjnego. Dużo piszecie o Sorayi. Czy dla synka wystarczy filtr spf30? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...a-ochrona.html Czy lepiej z tych wyższych? Synek ma 5 lat.
Z góry dziękuję za pomoc
Ja bym jednak brała 50 spf Sorayi - dziecko wiadomo spoci się zaraz, otrze skórę, itd. czyli osłabi filtr. No, chyba że siedzicie tylko w cieniu - to i ta Ziaja ujdzie.
Pomyśl nad tym wielgachnym opakowaniem Antheliosa Family - wychodzi taniutko i nada się dla Was obojga, a i ochrona nawet lepsza od Sorayi.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 18:00   #1013
201606240916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 463
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc nie pamiętam jakie dokładnie reakcje zachodzą, ale chyba faktycznie ryzyko plam i podrażnień Stąd na lato bezalkoholowe mgiełki.

Ja właśnie dziś mam 45 na twarzy i już mam taką ściągniętą, że nie wiem - stary suchar jestem chyba już

Myślę,że możesz bo to opakowanie airless więc nic się nie utleniało.

Ja bym jednak brała 50 spf Sorayi - dziecko wiadomo spoci się zaraz, otrze skórę, itd. czyli osłabi filtr. No, chyba że siedzicie tylko w cieniu - to i ta Ziaja ujdzie.
Pomyśl nad tym wielgachnym opakowaniem Antheliosa Family - wychodzi taniutko i nada się dla Was obojga, a i ochrona nawet lepsza od Sorayi.
Synek non stop na słonku, nie usiedzi w miejscu.
A ten Anthelios to gdzie można dostać? Pierwszy raz o tym słyszę.
I dziękuję bardzo za pomoc
201606240916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 18:08   #1014
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ankaa86 Pokaż wiadomość
Synek non stop na słonku, nie usiedzi w miejscu.
A ten Anthelios to gdzie można dostać? Pierwszy raz o tym słyszę.
I dziękuję bardzo za pomoc
W aptekach jest, widziałam np. w Euroaptece.
Taka XL butla jest też w wersji dziecięcej i w spf 30.
http://allegro.pl/la-roche-anthelios...172188302.html

ps Chyba sobie to ,,Family" sama wymyśliłam
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 18:14   #1015
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
Ja też i nie mogę odżałować że tej wersji nie ma
Mam resztkę tego filtru z tamtego roku, trzymałam w ciemnym i chłodnym miejscu tylko zastanawiam się nadaje się do użycia, skoro najlepiej zużyć w ciągu 3 mies.
Obecnie szukam filtru, u mnie apteczne typu Vichy, La Roche, Avene to totalna porażka - uczulają a alkohol powoduje przesuszenie skóry i mocne zaczerwienienie.
Pewnie wybiorę coś z sorayi.
Cześć wszystkim !
Sama swojego filtru szukałam miesiącami. Moja skóra jest mieszana, płytko unaczyniona, mająca duża skłonność do przetłuszczania , bardzo wrażliwa na zapychanie. W końcu znalazłam swój filtr - uriage fluid przeciwsłoneczny spf 50 do skory trądzikowej i mieszanej.

Edytowane przez 201704240919
Czas edycji: 2013-04-25 o 18:15
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 18:48   #1016
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
dzieki za wyjasnienie


a moze być to flavo c?

a jakie polecasz antyoksydanty pod filtr?
Może być.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 20:37   #1017
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Może być.


a mogę używac flavo c cały czas czy sa jakies przeciwwskazania?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 23:19   #1018
motylanoga
Raczkowanie
 
Avatar motylanoga
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 50
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

a mogę używac flavo c cały czas czy sa jakies przeciwwskazania?[/QUOTE]
Flavo C jest świetne, nadaje się do używania cały rok. Jedynie czasem duże stężenie może podrażnić. Ja miałam drobne podrażnienie przy Retinie- A, wtedy uważam i rzadziej stosuję. Ale poza tym to bardzo lubię ten kosmetyk. W ogóle jestem ciekawa jakie jakie macie sprawdzone kosmetyki z antyoksydantami, oprócz wit. c?
motylanoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 07:13   #1019
kokokox2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez motylanoga Pokaż wiadomość
a mogę używac flavo c cały czas czy sa jakies przeciwwskazania?
Flavo C jest świetne, nadaje się do używania cały rok. Jedynie czasem duże stężenie może podrażnić. Ja miałam drobne podrażnienie przy Retinie- A, wtedy uważam i rzadziej stosuję. Ale poza tym to bardzo lubię ten kosmetyk. W ogóle jestem ciekawa jakie jakie macie sprawdzone kosmetyki z antyoksydantami, oprócz wit. c?[/QUOTE]
dla mnie jako antyoksydant to właściwie tylko serum z c lub eliksir winogronowy (z BU) ale tam tez jest wit.c. pod filtry to najlepsze rozwiązanie
ostatnio udało mi się kupić w doskonałej cenie flavo c w aptece internetowej - ok 48zł
kokokox2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 07:34   #1020
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Antyoksydanty to temat na inny wątek.

Witaminę C stosuje się na poczatku tydzień codziennie a potem wystarczy co 2, 3 dni tylko - ponieważ kumuluje się w skórze.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:22.