Laminowanie lub prostowanie keratynowe a wysokoporowate włosy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-07, 17:49   #1
Anna_Mo
Przyczajenie
 
Avatar Anna_Mo
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22

Laminowanie lub prostowanie keratynowe a wysokoporowate włosy.


Cześć

Od okresu dojrzewania moje włosy stały się sztywne i puszące się... Ostatnio czytam trochę na ten temat w Internecie i wszystko wskazuje na wysoką porowatość. Ale już w zasadzie nie wiem, czy jest to "choroba" włosów, czy może takie już są i wszelkie ewentualne zabiegi wygładzające nie pomogą.

Ponieważ postanowiłam w końcu o włosy zadbać, a jestem osobą niecierpliwą zastanawiam się, czy dobrym rozwiązaniem mogłoby być w moim przypadku prostowanie keratynowe lub laminowanie. Nie tyle chciałabym je wyprostować, co przede wszystkim wygładzić - najlepiej szybko i na dłuższy czas

Dwa miesiące temu byłam u fryzjerki, która zaproponowała mi "odżywienie keratynowe" w pięciu zabiegach co tydzień. Ale niestety efekt był mierny, bo włosy były trochę bardziej miękkie niż zwykle, ale tylko do momentu, w którym umyłam włosy po zabiegu. Także pieniądze wydałam na marne :/ Po takim doświadczeniu jestem skłonna zafundować sobie jakiś "pewny", mocniejszy zabieg, po którym rzeczywiście coś mogłoby się zmienić - dlatego kieruję do Was pytanie, czy keratynowe prostowanie albo laminowanie to dobry pomysł.
Anna_Mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 18:08   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Laminowanie lub prostowanie keratynowe a wysokoporowate włosy.

Cytat:
Napisane przez Anna_Mo Pokaż wiadomość
Cześć

Od okresu dojrzewania moje włosy stały się sztywne i puszące się... Ostatnio czytam trochę na ten temat w Internecie i wszystko wskazuje na wysoką porowatość. Ale już w zasadzie nie wiem, czy jest to "choroba" włosów, czy może takie już są i wszelkie ewentualne zabiegi wygładzające nie pomogą.

Ponieważ postanowiłam w końcu o włosy zadbać, a jestem osobą niecierpliwą zastanawiam się, czy dobrym rozwiązaniem mogłoby być w moim przypadku prostowanie keratynowe lub laminowanie. Nie tyle chciałabym je wyprostować, co przede wszystkim wygładzić - najlepiej szybko i na dłuższy czas

Dwa miesiące temu byłam u fryzjerki, która zaproponowała mi "odżywienie keratynowe" w pięciu zabiegach co tydzień. Ale niestety efekt był mierny, bo włosy były trochę bardziej miękkie niż zwykle, ale tylko do momentu, w którym umyłam włosy po zabiegu. Także pieniądze wydałam na marne :/ Po takim doświadczeniu jestem skłonna zafundować sobie jakiś "pewny", mocniejszy zabieg, po którym rzeczywiście coś mogłoby się zmienić - dlatego kieruję do Was pytanie, czy keratynowe prostowanie albo laminowanie to dobry pomysł.
W moim przypadku była to "choroba", a raczej patologia, bo tylko część włosów miałam sztywną i puszącą się. Taka uroda, przez dwa lata żadną metodą nie udało mi się tego choć trochę wyeliminować i dopiero encanto (samodzielnie robione w domu) dało efekty (w albumie mam fotki). Na pewno nie jest to metoda dla każdego i efekty mogą być różne, ale na wątku o keratynowym prostowaniu większość jest zadowolona.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 18:35   #3
Anna_Mo
Przyczajenie
 
Avatar Anna_Mo
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Laminowanie lub prostowanie keratynowe a wysokoporowate włosy.

Efekt rzeczywiście powalający! Co nieco słyszałam o Encanto, ale chyba muszę się w to zagłębić i zainwestować w dobrą prostownicę Jestem ciekawa jak długo utrzymuje się efekt po takim zabiegu.
Anna_Mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 19:04   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Laminowanie lub prostowanie keratynowe a wysokoporowate włosy.

Cytat:
Napisane przez Anna_Mo Pokaż wiadomość
Efekt rzeczywiście powalający! Co nieco słyszałam o Encanto, ale chyba muszę się w to zagłębić i zainwestować w dobrą prostownicę Jestem ciekawa jak długo utrzymuje się efekt po takim zabiegu.

U mnie utrzymuje się już 3 miesiące i nie ma na razie potrzeby powtarzać zabiegu. Na pewno jest trwalszy u osób, które mają tylko puch do eliminacji, niż u kręconych/falowanych, które chcą mieć proste włosy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 14:24   #5
Anna_Mo
Przyczajenie
 
Avatar Anna_Mo
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Laminowanie lub prostowanie keratynowe a wysokoporowate włosy.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie utrzymuje się już 3 miesiące i nie ma na razie potrzeby powtarzać zabiegu. Na pewno jest trwalszy u osób, które mają tylko puch do eliminacji, niż u kręconych/falowanych, które chcą mieć proste włosy.
Oj ten puch mnie kiedyś wykończy, ale chyba wypróbuję faktycznie encanto, żeby się z tym rozprawić
Dziękuję za pomoc i motywację!
Anna_Mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 17:40   #6
Chanelka2016
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 3
Dot.: Laminowanie lub prostowanie keratynowe a wysokoporowate włosy.

Jakie opinie na temat prostowamia???
Chanelka2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 18:01   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Laminowanie lub prostowanie keratynowe a wysokoporowate włosy.

Cytat:
Napisane przez Chanelka2016 Pokaż wiadomość
Jakie opinie na temat prostowamia???
Istnieje już wątek na ten temat, który doczekał się nawet czwartej części. KLIK.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-31 18:01:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:17.