Pytanie o ilość włóczki na sweter - PILNE!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-24, 12:23   #1
radocha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7

Pytanie o ilość włóczki na sweter - PILNE!!


Witam, chciałbym zapytać o to ile mam kupić włóczki na sweter męski z długimi rękawami. Sweter będzie robiony z tej włóczki: http://www.fastryga.pl/p/pl/1729/trachtenwolle.html . Tam podają rozmiar drutów 4 do 5 ale ja będę robić maksymalnie na czwórkach a ściągacze na 3,5 no i nie wiem ile gramów (a zwłaszcza sugeruję się metrażem) potrzeba będzie na cały sweter taki trochę za pas dłuższy. Prosiłbym zwrócić uwagę na grubość tej włóczki na zdjęciu. Czy ktoś mógłby mi poradzić ile motków stugramowych mam kupić aby starczyło? Nie chciałbym zamawiać powtórnie jak zabraknie no a cena też nie jest mała. Proszę dobre Panie o poradę, na pewno wiele z Was ma tutaj wprawę w robieniu swetrów.

Dodam że swetr ma mieć wymiery: 54cm szerokości, aby był dość luźny, i 69 cm długości.

Edytowane przez radocha
Czas edycji: 2010-01-24 o 12:32
radocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 08:28   #2
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Pytanie o ilość włóczki na sweter - PILNE!!

Cytat:
Napisane przez radocha Pokaż wiadomość
Witam, chciałbym zapytać o to ile mam kupić włóczki na sweter męski z długimi rękawami. Sweter będzie robiony z tej włóczki: http://www.fastryga.pl/p/pl/1729/trachtenwolle.html . Tam podają rozmiar drutów 4 do 5 ale ja będę robić maksymalnie na czwórkach a ściągacze na 3,5 no i nie wiem ile gramów (a zwłaszcza sugeruję się metrażem) potrzeba będzie na cały sweter taki trochę za pas dłuższy. Prosiłbym zwrócić uwagę na grubość tej włóczki na zdjęciu. Czy ktoś mógłby mi poradzić ile motków stugramowych mam kupić aby starczyło? Nie chciałbym zamawiać powtórnie jak zabraknie no a cena też nie jest mała. Proszę dobre Panie o poradę, na pewno wiele z Was ma tutaj wprawę w robieniu swetrów.

Dodam że swetr ma mieć wymiery: 54cm szerokości, aby był dość luźny, i 69 cm długości.
A czy ten sweter robiony będzie z jakiegoś schematu z gazety, czy tak z głowy? Bo jak ze schematu, to powinni podać ile, a jak nie, to może warto znaleźć jakiś podobny sweter ze schematem i podglądnąć ile tam sugerują. Ja nigdy nie robiłam takiego dużego swetra, to ciężko mi powiedzieć, ale jakbym miała taki problem to pewnie bym się ratowała przede wszystkim wskazówkami z gazetki jakiejś.

P.S. Następnym razem dobrze było podłączyć takie pytanie pod jakiś istniejący temat- i porządek będzie, i więcej osób się zainteresuje i pomoże. Powodzenia ze swetrem
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:48.