30 - stka i mini - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-12, 15:06   #211
dorka19801
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 894
Dot.: 30 - stka i mini

Cytat:
Napisane przez Hasuni Pokaż wiadomość
Nie wiem po co cokolwiek robić coś wbrew sobie. Ja mam 32lata a ubieram się w mega mini, koszulki z myszką miki, rastopy w poziome paski i ogólnie lubię kolor i odjechane ciuchy. Zero powagi. Ale nie pracuję w żadnej korporacji, nie powadzę żadnego biznesu, dzieci nie mam, więc na taki styl jak najbardziej mogę sobie pozwolić. Mężowi to nie przeszkadza, zresztą jest młodszy ode mnie o ładnych parę lat, a rodzice i szef nigdy mi się nie mieszali w to jak wyglądam.
Nie pozwólcie dziewczyny by zamknięto was w ciasne ramy poważnych mam, żon i buisness woman, bądźcie sobą!
chyba mamy podobnie.ja wprawdzie mam córkę ale jakoś mi to nie przeszkadza. w pracy mam strój służbowy a po pracy zakładam to co lubię
dorka19801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 19:47   #212
Hasuni
Raczkowanie
 
Avatar Hasuni
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 64
Dot.: 30 - stka i mini

Cytat:
Napisane przez dorka19801 Pokaż wiadomość
chyba mamy podobnie.ja wprawdzie mam córkę ale jakoś mi to nie przeszkadza. w pracy mam strój służbowy a po pracy zakładam to co lubię
No to córka ma dobry wzór do naśladowania
Hasuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 04:33   #213
dorka19801
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 894
Dot.: 30 - stka i mini

Cytat:
Napisane przez Hasuni Pokaż wiadomość
No to córka ma dobry wzór do naśladowania
chyba tak bo ma jedna parę spodni których i tak nie nosi.dla niej spodnie moga nie istnieć
dorka19801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 18:52   #214
Scottilion
Raczkowanie
 
Avatar Scottilion
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 470
Dot.: 30 - stka i mini

Myślę, że fajnie jest dla dziewczyny mieć piękną, zadbaną, wypielęgnowaną matkę, która ubiera się kobieco (nie mam na myśli wyzywającego czy wulgarnego wyglądu). Na pewno będzie nią zafascynowana. A na pewno bardziej niż matką, która wstydzi się własnego ciała i o nie nie dba.

Zadbane trzydziestoparolatki wyglądają w krótkiej spódniczce lepiej niż niektóre nastoletnie bezguścia. To nie jest kwestia wieku, tylko poczucia estetyki, dobrego smaku. Z resztą co to za wiek - trzydzieści parę lat??
Scottilion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 04:37   #215
dorka19801
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 894
Dot.: 30 - stka i mini

Cytat:
Napisane przez Scottilion Pokaż wiadomość
Myślę, że fajnie jest dla dziewczyny mieć piękną, zadbaną, wypielęgnowaną matkę, która ubiera się kobieco (nie mam na myśli wyzywającego czy wulgarnego wyglądu). Na pewno będzie nią zafascynowana. A na pewno bardziej niż matką, która wstydzi się własnego ciała i o nie nie dba.

Zadbane trzydziestoparolatki wyglądają w krótkiej spódniczce lepiej niż niektóre nastoletnie bezguścia. To nie jest kwestia wieku, tylko poczucia estetyki, dobrego smaku. Z resztą co to za wiek - trzydzieści parę lat??
teraz to myślę że to bardzo piękny wiek
dorka19801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 06:50   #216
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: 30 - stka i mini

Cytat:
Napisane przez Scottilion Pokaż wiadomość
Myślę, że fajnie jest dla dziewczyny mieć piękną, zadbaną, wypielęgnowaną matkę, która ubiera się kobieco (nie mam na myśli wyzywającego czy wulgarnego wyglądu). Na pewno będzie nią zafascynowana. A na pewno bardziej niż matką, która wstydzi się własnego ciała i o nie nie dba.

Zadbane trzydziestoparolatki wyglądają w krótkiej spódniczce lepiej niż niektóre nastoletnie bezguścia. To nie jest kwestia wieku, tylko poczucia estetyki, dobrego smaku. Z resztą co to za wiek - trzydzieści parę lat??
No właśnie, dlatego po raz trzeci powiem to na tym wątku - kwestia tutaj "postawiona" jest dla mnie przekomiczna. Znaczy, że w ogóle uznano to za sprawę
30tka i mini, no ja nie mogę. Porozmawiajmy o tym

Cytat:
Napisane przez dorka19801 Pokaż wiadomość
teraz to myślę że to bardzo piękny wiek
Piękny wiek, co to znaczy właściwie ? Dla mnie to takie tam...ględzenie. Jak to, że życie zaczyna się po 40tce.
Wiek jak wiek. Ma swoje zady i walety
Zaletą jest niewątpliwie to, że osiąga się już jako taką dojrzałość psychiczną ale co z tego jak i zwiastuje kres młodości (i wejście w tzw. wiek średni) w ciągu najbliższej dekady. Co oznacza - w indywidualnych przypadkach - dokładnie nic. Bo jeden będzie jeszcze w tym pięknym wieku chmurny i durny, a drugiemu na oko dadzą dekadę mniej. Cała filozofia. Dlatego nie pojmuję, jakim cudem - kierując się tylko i wyłącznie metryką - można narzucać sobie jakiekolwiek ograniczenia - pod jakimkolwiek względem.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 07:40   #217
Scottilion
Raczkowanie
 
Avatar Scottilion
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 470
Dot.: 30 - stka i mini

Sine.ira, czytam Twoje posty i zauważyłam, że w wielu sprawach mamy podobne zdanie. Ale... jak widzisz wciąż powstają takie tematy (czyli dla wielu jest to istotna sprawa), komentarzy typu "po trzydziestce to..." (wypada/nie wypada, można tu wkleić różne kwestie, wygląd, zachowanie, dziecko...) jest wszędzie mnóstwo, natykam się na nie na przeróżnych portalach. Widać wiele osób myśli podobnie jak moja ciotka mówiąca do mnie z przekąsem że już "czas na rozum" (czytaj: powinnać już dawno siedzieć w szufladce p.t. mąż-dzieci w wieku szkolnym- praca w biurze-garsonka na tyłku-obiad dla rodziny bo nie mam czym pochwalić się sąsiadkom) . A ja nie zauważyłam w swoim wyglądzie czy samopoczuciu jakiejś skokowej zmiany w dniu 30 urodzin. Tak jak nie zauważam w Nowy Rok. Ot, data umowna i tyle. I nie zamierzam na siłę wpasowywać się w czyjś szablon.

Swoją drogą kiedyś myślałam o trzydziestolatkach jak o starych ludziach, nawet dwudziestolatki jawili mi się jako ludzie co najmniej stateczni... to było jak sama miałam pewnie z 10 lat, może mniej

Ale odchodzimy od tematu czyli krótkiej spódniczki. Ja jestem raczej "spodniowa", ale mam ochotę sobie jakąś zafundować. Letnią, kolorową
Scottilion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-16, 08:55   #218
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: 30 - stka i mini

Cytat:
Napisane przez Scottilion Pokaż wiadomość
Sine.ira, czytam Twoje posty i zauważyłam, że w wielu sprawach mamy podobne zdanie. Ale... jak widzisz wciąż powstają takie tematy (czyli dla wielu jest to istotna sprawa), komentarzy typu "po trzydziestce to..." (wypada/nie wypada, można tu wkleić różne kwestie, wygląd, zachowanie, dziecko...) jest wszędzie mnóstwo, natykam się na nie na przeróżnych portalach. Widać wiele osób myśli podobnie jak moja ciotka mówiąca do mnie z przekąsem że już "czas na rozum" (czytaj: powinnać już dawno siedzieć w szufladce p.t. mąż-dzieci w wieku szkolnym- praca w biurze-garsonka na tyłku-obiad dla rodziny bo nie mam czym pochwalić się sąsiadkom) . A ja nie zauważyłam w swoim wyglądzie czy samopoczuciu jakiejś skokowej zmiany w dniu 30 urodzin. Tak jak nie zauważam w Nowy Rok. Ot, data umowna i tyle. I nie zamierzam na siłę wpasowywać się w czyjś szablon.

Swoją drogą kiedyś myślałam o trzydziestolatkach jak o starych ludziach, nawet dwudziestolatki jawili mi się jako ludzie co najmniej stateczni... to było jak sama miałam pewnie z 10 lat, może mniej

Ale odchodzimy od tematu czyli krótkiej spódniczki. Ja jestem raczej "spodniowa", ale mam ochotę sobie jakąś zafundować. Letnią, kolorową
No wiem, wiem... Ale w swojej naiwności sądziłam, że to co oczywiste dla starej ciotki klotki, to żadne "zagadnienie" dla młodych kobiet.
Zresztą, co ciekawe - wszyscy znani mi ludzie po 50tce, których pytałam jaki wiek był dla nich najfajniejszy w przeszłości, to odpowiadali, że tak 35 lat całe życie mieć, to byłoby coś. A to stąd się dowiaduję, że to jest "problem", 30 latka w krótkiej spódnicy Taki, że przez 8 stron trzeba się na wzajem przekonywać, że bynajmniej.

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2012-03-16 o 09:13
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 10:10   #219
Scottilion
Raczkowanie
 
Avatar Scottilion
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 470
Dot.: 30 - stka i mini

No tak, ja się właśnie przekopuję przez Wizaż. Dowiedziałam się stąd, że wiele młodych osób uważa na przykład, że: mieszkanie ze sobą przed ślubem jest nieprawidłowe ("zaczynanie związku od d... strony"), niebranie ślubu jest złe, niebranie ślubu kościelnego jest złe, niecieszenie się tym, z czego cieszyć się wypada jest złe , nieposiadanie dzieci jest złe, rodzenie za późno jest naganne... aż się boję zaczynać przeglądać inne wątki. Dziwi mnie to wszystko, bo z takimi opiniami (i krytyką wszystkiego co mniej tradycyjne i konserwatywne) się w swoim otoczeniu, poza głosem pojedynczych ciotek klotek, nie spotykam. W ogóle z ocenianiem prywatnych wyborów i decyzji innych ludzi. I robieniem wielkiej sprawy z jakichś (dla mnie) mało istotnych drobiazgów.

Chyba za mało bywałam na takich (ogólnych, nie hobbystycznych) forach.
Scottilion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 10:17   #220
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: 30 - stka i mini

A bo w internecie to siedzą głupki
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 11:12   #221
Hasuni
Raczkowanie
 
Avatar Hasuni
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 64
Dot.: 30 - stka i mini

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
A bo w internecie to siedzą głupki
Ja raczej spotkalam sie z postawa typu: w bezposreniej konfrontacji boje sie wyrazac wlasne zdanie, wiec jestem poprawna/y politycznie, mowie to co wypada lub/i to co rozmowca chce uslyszec, jestem tolerancyjna/y i nowoczesny. A na forach, gdzie wszyscy sa anonimowi, mozna mowic co sie chce, nie straci sie przeciez dobrej opinii, a jak juz to zawsze przeciez mozna nick zmienic.
Hasuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-16, 11:36   #222
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: 30 - stka i mini

Cytat:
Napisane przez Hasuni Pokaż wiadomość
Ja raczej spotkalam sie z postawa typu: w bezposreniej konfrontacji boje sie wyrazac wlasne zdanie, wiec jestem poprawna/y politycznie, mowie to co wypada lub/i to co rozmowca chce uslyszec, jestem tolerancyjna/y i nowoczesny. A na forach, gdzie wszyscy sa anonimowi, mozna mowic co sie chce, nie straci sie przeciez dobrej opinii, a jak juz to zawsze przeciez mozna nick zmienic.
Ale skąd masz pewność co kto mówi w "życiu", a co w internecie (w sensie, że tam inaczej i tu inaczej) ?

Nie no, poważniej mowiąc - wiem, ze się różne bzdury klepie o tej starości w młodym wieku i o tym co wypada, a co nie. Mam też takie ciotunie. A nawet - mam takie znajome rówieśnice
W Polsce dominuje jeszcze typowa mentalność wchodnioeuropejska, gdzie dobijasz do 30tki i lipa. Im dalej na wschód tym gorzej. W takiej Rosji np. 25 latka to już niestety, ale ma podobno z górki. Nie wiem z czego to się bierze. Wiecznie baby narzekają że stare albo że zaraz będą stare. Ale jak już dobiją do tej 70tki, to żadna jakoś nie chce umierać

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2012-03-16 o 11:37
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 12:13   #223
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: 30 - stka i mini

dla trzydziestki (przed czterdziestką) http://www.hm.com/pl/product/98347?article=98347-A, http://www.hm.com/pl/product/94155?article=94155-A czy raczej nie ??
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 12:25   #224
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: 30 - stka i mini

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;32961852]dla trzydziestki (przed czterdziestką) http://www.hm.com/pl/product/98347?article=98347-A, http://www.hm.com/pl/product/94155?article=94155-A czy raczej nie ??[/QUOTE]

Pytanie jak dla mnie jest niedorzeczne
Masz chęć, figurę do tego odpowiednią, wiesz z czym to sensownie zestawić ? Kupuj.

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2012-03-16 o 12:33
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 18:11   #225
dorka19801
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 894
Dot.: 30 - stka i mini

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;32961852]dla trzydziestki (przed czterdziestką) http://www.hm.com/pl/product/98347?article=98347-A, http://www.hm.com/pl/product/94155?article=94155-A czy raczej nie ??[/QUOTE]
ta w kropki jest super -ja bym brała.mam nawet podobną a czy wypada- gdzieś to mam mnie sie podoba

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość

Piękny wiek, co to znaczy właściwie ? Dla mnie to takie tam...ględzenie. Jak to, że życie zaczyna się po 40tce.
Wiek jak wiek. Ma swoje zady i walety
Zaletą jest niewątpliwie to, że osiąga się już jako taką dojrzałość psychiczną ale co z tego jak i zwiastuje kres młodości (i wejście w tzw. wiek średni) w ciągu najbliższej dekady. Co oznacza - w indywidualnych przypadkach - dokładnie nic. Bo jeden będzie jeszcze w tym pięknym wieku chmurny i durny, a drugiemu na oko dadzą dekadę mniej. Cała filozofia. Dlatego nie pojmuję, jakim cudem - kierując się tylko i wyłącznie metryką - można narzucać sobie jakiekolwiek ograniczenia - pod jakimkolwiek względem.
dla mnie jest to piękny wiek. teraz właśnie dobrze czuje sie sama ze sobą.nie mam młodzieńczych kompleksów, znam swoją wartość.ubieram się w co chce i mam gdzieś czy wypada czy nie i nie obchodzi mnie zdanie "ciotek"też słuchałam że był czas na dziecko a ja urodziłam jak miałam 27 lat- teraz słucham kiedy drugie i odpowiadam- chcesz to sobie zrób.ślub wzięłam jak córka miała 2 latka i to cywilny a obecny mąż zostawał u mnie na noc długooo przed ślubem i gdzieś miałam krzywe spojrzenia sąsiadów- bo nie wypada.

chodzę w mini,kolorowych rajstopkach , różowych koszulkach bo lubię i nie ma znaczenia ile mam lat bo ja sie dobrze z tym czuję
dorka19801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 18:33   #226
Scottilion
Raczkowanie
 
Avatar Scottilion
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 470
Dot.: 30 - stka i mini

Cytat:
Napisane przez dorka19801 Pokaż wiadomość
(...) i odpowiadam- chcesz to sobie zrób
nie na temat, ale takiej odpowiedzi potrzebowałam
podkradnę, zmodyfikuję i wykorzystam

(dosadne, ale niektórzy delikatnie nie rozumieją)
Scottilion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 04:37   #227
dorka19801
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 894
Dot.: 30 - stka i mini

Cytat:
Napisane przez Scottilion Pokaż wiadomość
nie na temat, ale takiej odpowiedzi potrzebowałam
podkradnę, zmodyfikuję i wykorzystam

(dosadne, ale niektórzy delikatnie nie rozumieją)
no cóż - taka dyskusja się zrobiła
a do tematu- wczoraj było tak cudnie na dworku i czekam aż sie jeszcze cieplej zrobi i wskakuję w spódniczki a spodnie ladują na dnie szafy i czekaja na zimę
dorka19801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 21:55   #228
lukreti
Wtajemniczenie
 
Avatar lukreti
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 593
GG do lukreti
Dot.: 30 - stka i mini

Moje drogie kiedyś miałam 30 i taki sam dylemat w sprawie mini...nosić czy nie?Teraz nie mam już takich problemów...za miesiąc kończę 40 i w mini chodzę
Uważam tylko,aby spódniczka nie była zbyt krótka.
Nieskromnie powiem,że mam nogi lepsze od moich 20,30 koleżanek więc czemu mam chować taki skarb pod długimi kieckami.
Zresztą moim najlepszym krytykiem stroju jest moja 14 letnia córka.
__________________
Moje skromne prace
ZAPRASZAM
Blogowanie pora zacząć
MÓJ BLOG
lukreti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 07:54   #229
xandii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 12
Dot.: 30 - stka i mini

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;32961852]dla trzydziestki (przed czterdziestką) http://www.hm.com/pl/product/98347?article=98347-A, http://www.hm.com/pl/product/94155?article=94155-A czy raczej nie ??[/QUOTE]
mieszkam nad morzem, więc dla mnie np. na plażę jak najbardziej si
a tak dyskutując na temat wieku, to pamiętam jak jeszcze za moich studenckich czasów któraś z wykładowczyń stwierdziła, że kobiety są najpiękniejsze nie jako np. dwudziestolatki,ale około 35 rż. dlatego, że ciało mają jeszcze piękne a do tego są już mądre życiowo i świadome swojej kobiecości . Dla mnie wiek też nie ma znaczenia: mozna być dwudziestoletnią staruszką i siedemdziesięcioletnią osiemnatką- wszystko dzieje się w głowie, ale to powyższe stwierdzenie jak najbardziej do mnie przemawia. A co Wy na to?

Edytowane przez xandii
Czas edycji: 2012-03-19 o 07:59
xandii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:50.