Firanka uszyta w łuk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-18, 20:51   #1
szymiolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2

Firanka uszyta w łuk


Mam pytanie! Bo zastanawiam się jak uszyć firanke w łuk przy wzorze u dołu firanki. Rozumiem że muszę w jakiś sposób wyciąć ją z góry ale może jest ktoś kto wie fachowo jak to zrobić ? Pomocy !
szymiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 10:58   #2
Ewelina_99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Firanka uszyta w łuk

Witaj,najważniejsze są proporcje. Ja zawsze wymiar karnisza (odcinka na którym ma wisieć firana) mnożę przez 2,5 Ważne jest również to,aby podcinając łuk "górą" zostawić od brzegu ok 0,5 m prostego odcinka i dopiero od tego punktu podkroić łagodny łuk. Przy tego typu firanach polecam taśmę równomiernie marszczącą np. smok lub ołówek,ponieważ przy wszywaniu taśmy drugi raz konieczne będzie robienie małych zakładek-"szczypanek" na taśmie aby ją dopasować do wycięcia na tkaninie. Mam nadzieję,że choć troszkę pomogłam Powodzenia
Ewelina_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 17:52   #3
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Firanka uszyta w łuk

Cytat:
Napisane przez szymiolka Pokaż wiadomość
Mam pytanie! Bo zastanawiam się jak uszyć firanke w łuk przy wzorze u dołu firanki. Rozumiem że muszę w jakiś sposób wyciąć ją z góry ale może jest ktoś kto wie fachowo jak to zrobić ? Pomocy !
Zajrzyj tu - ktoś doradzi https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post16569633
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 21:03   #4
szymiolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: Firanka uszyta w łuk

Cytat:
Napisane przez Ewelina_99 Pokaż wiadomość
Witaj,najważniejsze są proporcje. Ja zawsze wymiar karnisza (odcinka na którym ma wisieć firana) mnożę przez 2,5 Ważne jest również to,aby podcinając łuk "górą" zostawić od brzegu ok 0,5 m prostego odcinka i dopiero od tego punktu podkroić łagodny łuk. Przy tego typu firanach polecam taśmę równomiernie marszczącą np. smok lub ołówek,ponieważ przy wszywaniu taśmy drugi raz konieczne będzie robienie małych zakładek-"szczypanek" na taśmie aby ją dopasować do wycięcia na tkaninie. Mam nadzieję,że choć troszkę pomogłam Powodzenia
Dziękuje, bardzo za tak wazne informacje bo miałam z tym problem a teraz wiem gdzie zrobiłam błąd, dzięki ! Dokładnie taką firanke chce uszyć - spróbuje dołączyć zdjęcie podobnej.

Edytowane przez szymiolka
Czas edycji: 2010-01-19 o 21:06
szymiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:40.