Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-06, 00:05   #991
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
po przeczytaniu niektórych zachwytów zdecydowałam poprosić o próbkę oleju śliwkowego z mazideł, skuszona głównie intensywnością emocji wylewanych na forum. Przed chwilą nastąpił mój kontakt z tym źródłem niezwykłych wrażeń...
I muszę to zrobić....








Otworzyłam to cudo i uderzył mnie zapach.... Normalnie
Nie musiałam nawet niuchać... Jak grzmot z jasnego nieba :d
zakochałam się. Zrobiłam sobie masaż twarzy tym cudem... Miodzio !
Nawet mi rumieńce nie przeszkadzają... I choć sporo go użyłam to wchłania się


Na pewno kupię buteleczkę

:d
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/

Edytowane przez ultrafiolet88
Czas edycji: 2010-02-06 o 00:07
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-06, 00:37   #992
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam wszystkie olejomaniaczki.
Jeszcze tu nie pisalam, ale regularnie zagladam. Olejomaniaczką jestem od roku. Obecnie przechodze faze zachwytu nad olejem z orzechow laskowych, ale juz sie slinie nad zachwalana przez was sliwke. W marcu bede w Polsce i nie bede nawet o próbke prosic tylko od razu flaszke zamowie...
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg

Edytowane przez sss7
Czas edycji: 2010-02-06 o 15:13
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-06, 08:46   #993
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88
:d
Ultrafiolet88, tak to głównie Twoja wina
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-06, 14:14   #994
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Ultrafiolet88, tak to głównie Twoja wina

no to sie ciesze
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-06, 23:06   #995
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Czy mółgby mi ktoś napisać czym się różni olejek mineralny od oleju roślinnego? Chodzi mi o działanie. Pytam, bo w kosmetykach babydream często zaznacza się własnie, że nie zawierają oleju mineralnego. Czy to źle?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-06, 23:18   #996
2011801131227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 723
GG do 2011801131227 Send a message via Skype™ to 2011801131227
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dziweczyny! moje pierwsze mazidlowe zamowieni
hydrolat z rozy
hydrolat z oczaru
nmf
centella asiatica
keratyna hydrolizowana

nie mam pojecia kochane w jakich to proporcjach zmieszac z kometykami wiec chcialam si eporadzic kogos doswiadczonego..

zalezy mi na dodaniu centelli i nmf do zelu pod oczy flos lek. nadaja sie? nc nie bedzie sie neutralizowac czy cos..? w jakich ilsociach? zelu jest ok 10g. w sloiczku

czy hydrolaty nadaja sie do laczenia z nmf w formie tonika nawilzajacego? ile nmf rozpuscic w hydrolacie?
2011801131227 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-07, 18:30   #997
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Czy mółgby mi ktoś napisać czym się różni olejek mineralny od oleju roślinnego? Chodzi mi o działanie. Pytam, bo w kosmetykach babydream często zaznacza się własnie, że nie zawierają oleju mineralnego. Czy to źle?
wręcz przeciwnie - to powód do chwalenia się olej mineralny pochodzi z ropy naftowej, a oleje roślinne z nasion lub innych części roślin. działają ogólnie podobnie - natłuszczająco, ale olej mineralny zatyka skórę i uniemożliwia wymianę gazową (tak mi się wydaje, jak nie, to niech ktoś poprawi z tym oddychaniem)
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-07, 19:01   #998
Migdał
Rozeznanie
 
Avatar Migdał
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

W książce, którą mam (10 minute facelift) jest napisane, że oleje mineralne nie są wchłaniane przez naszą skórę w przeciwieństwie do olejów roslinnych- więc nie odżywiają, ani nie mają żadnego dobroczynnego działania. Osiadają na skórze, tworząc film, co z jednej strony może być pożyteczne, bo przeciwdziała utracie wody, ale jednocześnie ten film blokuje oddychanie i pocenie. Ponadto jest napisane, że długotrwałe używanie olejów mineralnych pozbawia skórę zdolności produkowania sebum (więc prowadzi do wysuszenia)
Migdał jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-07, 20:43   #999
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny proszę o polecenie kolejnych olejów i hydrolatów Na razie używam kwasu hialuronowego z pantenolem, który mieszam z olejem z tamanu. Mam też hydrolat oczarowy - psikam nim twarz i włosy. Szukam czegoś na zimę, żebym mogła posmarować buzię idąc na narty. Dodam że mam ŁZS.
I jeszcze jedno pytanie - czy olejki można nakładać same na twarz, czy zawsze trzeba je z czymś mieszać?
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-07, 21:31   #1000
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Migdał Pokaż wiadomość
W książce, którą mam (10 minute facelift) jest napisane, że oleje mineralne nie są wchłaniane przez naszą skórę w przeciwieństwie do olejów roslinnych- więc nie odżywiają, ani nie mają żadnego dobroczynnego działania. Osiadają na skórze, tworząc film, co z jednej strony może być pożyteczne, bo przeciwdziała utracie wody, ale jednocześnie ten film blokuje oddychanie i pocenie. Ponadto jest napisane, że długotrwałe używanie olejów mineralnych pozbawia skórę zdolności produkowania sebum (więc prowadzi do wysuszenia)
Dzieki za odp
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 09:57   #1001
hoian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 49
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Migdał Pokaż wiadomość
W książce, którą mam (10 minute facelift) jest napisane, że oleje mineralne nie są wchłaniane przez naszą skórę w przeciwieństwie do olejów roslinnych- więc nie odżywiają, ani nie mają żadnego dobroczynnego działania. Osiadają na skórze, tworząc film, co z jednej strony może być pożyteczne, bo przeciwdziała utracie wody, ale jednocześnie ten film blokuje oddychanie i pocenie. Ponadto jest napisane, że długotrwałe używanie olejów mineralnych pozbawia skórę zdolności produkowania sebum (więc prowadzi do wysuszenia)
a jak w skladzie kosmetykow sa zaszyfrowane te mineralne oleje? zwyczajnie "z angielska"przez najprostsze tlumaczenie czy maja jakies swoje nazwy tylko dla wtajemniczonych?
hoian jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-09, 11:09   #1002
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez hoian Pokaż wiadomość
a jak w skladzie kosmetykow sa zaszyfrowane te mineralne oleje? zwyczajnie "z angielska"przez najprostsze tlumaczenie czy maja jakies swoje nazwy tylko dla wtajemniczonych?
O właśnie podbijam, też jestem ciekawa.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 12:52   #1003
MAZIE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 41
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

mineral oil, parafinum liquidum, petrolatum , parafina
MAZIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 22:14   #1004
Madam Coco
Rozeznanie
 
Avatar Madam Coco
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 717
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Matko Boska! Dopiero dzisiaj zaczęłam czytać ten wątek


Powiedzcie mi, który z olei ma właściwości najbardziej nawilżająco-odżywcze? I można je stosować bezpośrednio na skórę, z tego co wyczytałam czy lepiej jednak dodawać do kremów, które stosuje się na codzień (np. Humektan będzie odpowiedni?)? I który na 100% nie zapycha (to dla mnie równie istotne)? I jeszcze jedno malutkie pytanko - przy skórze skłonnej do trądziku, a zarazem przeraźliwie wysuszonej lepiej jest używać hydrolatu (i też na gołą skórę?)

I czy można dodawać do kremu zarówno - mocznik, kwas hialuronowy 1% i jakiś olej? Najlepiej do Humektanu? Jeżeli tak to w jakiej mniej więcej proporcji? Jutro wybieram się do sklepu ZSK (w Warszawie) i chciałabym zrobić małe zakupy

Kolejna nieprzespana noc z wizażem...
Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi!
__________________
Finezja życia.

Edytowane przez Madam Coco
Czas edycji: 2010-02-09 o 22:15
Madam Coco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 11:34   #1005
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Madam Coco Pokaż wiadomość
I czy można dodawać do kremu zarówno - mocznik, kwas hialuronowy 1% i jakiś olej? Najlepiej do Humektanu? Jeżeli tak to w jakiej mniej więcej proporcji? Jutro wybieram się do sklepu ZSK (w Warszawie) i chciałabym zrobić małe zakupy
W kwestii zapychania nie pomogę, bo nie mam doświadczenia z wszystkimi olejami.
Natomiast dodaję żel hialuronowy 1% i mocznik do Humektanu
Za to olej stosuję osobno, bez kremu nawilżającego, też z żelem hialuronowym jako serum dwufazowe, np. na noc.
Udanych zakupów!
karamari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 11:39   #1006
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Madam Coco Pokaż wiadomość
Matko Boska! Dopiero dzisiaj zaczęłam czytać ten wątek


Powiedzcie mi, który z olei ma właściwości najbardziej nawilżająco-odżywcze? I można je stosować bezpośrednio na skórę, z tego co wyczytałam czy lepiej jednak dodawać do kremów, które stosuje się na codzień (np. Humektan będzie odpowiedni?)? I który na 100% nie zapycha (to dla mnie równie istotne)? I jeszcze jedno malutkie pytanko - przy skórze skłonnej do trądziku, a zarazem przeraźliwie wysuszonej lepiej jest używać hydrolatu (i też na gołą skórę?)

I czy można dodawać do kremu zarówno - mocznik, kwas hialuronowy 1% i jakiś olej? Najlepiej do Humektanu? Jeżeli tak to w jakiej mniej więcej proporcji? Jutro wybieram się do sklepu ZSK (w Warszawie) i chciałabym zrobić małe zakupy

Kolejna nieprzespana noc z wizażem...
Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi!
na pewno nie zapycha olej z pachnotki i wchłania się do matu,jako nawilżacz wymieszany z żelem HA mi w zupełności wystarcza
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 15:59   #1007
zatruta fiolka
Raczkowanie
 
Avatar zatruta fiolka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: 3city ;)
Wiadomości: 98
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

nie rozumiem, robię mieszankę z humektanu i kwasu hialuronowego i zamiast mi ładnie mi skórę nawilżyć to ją całkowicie podrażnia
Jestem alergikiem i muszę unikać kremów/olejków kwiatowych typu rumianek, nagietek, ale żeby nawet, prawie że apteczne produkty uczulały

Aha zamówiłam także polecany olejek tamanu i również podrażnił
__________________
Nawet jeśli wszystkich nas dotyka ból i żal, wierzę, że w końcu zaznamy szczęścia, gdyż skoro są kolce, muszą być i kwiaty...

fiolka

zatruta fiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 16:49   #1008
hoian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 49
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

MAZIE, dziękuję bardzo za oświecenie. w sumie wystarczylo pomyslec
hoian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 16:50   #1009
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
nie rozumiem, robię mieszankę z humektanu i kwasu hialuronowego i zamiast mi ładnie mi skórę nawilżyć to ją całkowicie podrażnia
a nakładasz na zwilżoną cerę? Kwas hialuronowy nawet w 1% roztworze dobrze jest jeszcze rozcienczyc tuż przed aplikacją - hydrolatem najlepiej.
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-10, 17:31   #1010
zatruta fiolka
Raczkowanie
 
Avatar zatruta fiolka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: 3city ;)
Wiadomości: 98
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
a nakładasz na zwilżoną cerę? Kwas hialuronowy nawet w 1% roztworze dobrze jest jeszcze rozcienczyc tuż przed aplikacją - hydrolatem najlepiej.
aha, dzięki
myślałam, że jak mieszam z kremem to już nie ma potrzeby zwilżania twarzy
no to dziś spróbuje ponownie a tonik może być? Kiedyś używałam hydrolatu oczarowego, ale mnie podrażnił -> może znowu coś nie tak z nim robiłam...
__________________
Nawet jeśli wszystkich nas dotyka ból i żal, wierzę, że w końcu zaznamy szczęścia, gdyż skoro są kolce, muszą być i kwiaty...

fiolka

zatruta fiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 21:12   #1011
Leonie21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 255
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cześć A ja mam pytanie do dziewczyn stosujących olejek Vatika, czy przyciemnia on włosy? Mam bardzo jasne farbowane włosy i nie chciałabym żeby mi je przyciemnił a na opakowaniu jest napisane że to olejek kokosowy z henną, amla i cytryna?
Leonie21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 10:29   #1012
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Leonie21 Pokaż wiadomość
Cześć A ja mam pytanie do dziewczyn stosujących olejek Vatika, czy przyciemnia on włosy? Mam bardzo jasne farbowane włosy i nie chciałabym żeby mi je przyciemnił a na opakowaniu jest napisane że to olejek kokosowy z henną, amla i cytryna?
Ja mam bardzo ciemne włosy, ale zmiany koloru, nawet odcienia nie zauważyłam. Moze wypowiedzą się jasnowłose?
karamari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 17:49   #1013
mag-ia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 291
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

witam
mam pytanie, bo to mój "olejowy" pierwszy raz

poczytałam trochę,ale informacji jest bardzo dużo,wiele osób posługuje się terminologia,dla mnie zupełnie obcą

mam ochotę na olej arganowy+żel hialuronowy

- gdzie najlepiej kupić w/w, są w sklepach internetowych, są na allegro,ceny przeróżne....
-który olej arganowy jest w 100% oryginalny, bo podobno zdażają się podróby
-czy olej arganowy musi być kosmetyczny, czy może być spożywczy?

no tyle odnośnie zakupów...a jak już kupię, to jak go używać?wiem,że na twarz, ale ile tego żelu hialuronowego dodać?a może lepiej na początek sam olej,żeby sprawdzić jak działa na mnie?

gdyby ktoś chciał poświęcić mi trochę czasu to bardzo dziekuję
mag-ia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 18:34   #1014
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez mag-ia1 Pokaż wiadomość
witam
mam pytanie, bo to mój "olejowy" pierwszy raz

poczytałam trochę,ale informacji jest bardzo dużo,wiele osób posługuje się terminologia,dla mnie zupełnie obcą

mam ochotę na olej arganowy+żel hialuronowy

- gdzie najlepiej kupić w/w, są w sklepach internetowych, są na allegro,ceny przeróżne....
-który olej arganowy jest w 100% oryginalny, bo podobno zdażają się podróby
-czy olej arganowy musi być kosmetyczny, czy może być spożywczy?

no tyle odnośnie zakupów...a jak już kupię, to jak go używać?wiem,że na twarz, ale ile tego żelu hialuronowego dodać?a może lepiej na początek sam olej,żeby sprawdzić jak działa na mnie?

gdyby ktoś chciał poświęcić mi trochę czasu to bardzo dziekuję
Witaj!
A więc tak.Odradzam do zakupów biochemicznych allegro,nawet jak trafi Ci się oryginalny produkt to duże prawdopodobieństwo,że przepłacisz.
Zarówno olej arganowy jak i żel hialuronowy dostaniesz w sklepie Biochemia Urody(jest o nim obszerny wątek).
Tutaj masz link do sklepu:
http://biochemiaurody.com/sklep/oil-argan.html
oraz żel hialuronowy(ten sam sklep)
http://biochemiaurody.com/sklep/o-gels.html

Tam są podane dość dokładne opisy jak stosować.Najlepiej przetestować różne sposoby i wybrać taki jaki Ci najbardziej odpowiada.Podobnie jak z ilością żelu hialuronowego,musisz sama dopasować.Generalnie jest zasada:dla suchej cery więcej oleju,dla tłustej więcej żelu hialuronowego.

Jeśli masz możliwość kupienia oleju arganowego stacjonarnie w sklepie spożywczym to myślę,że jak najbardziej nadaje się na twarz( o ile jest to olej z pierwszego tłoczenia,bez żadnych domieszek).
To czy wolisz przetestować najpierw sam olej czy kupić od razu żel hialuronowy to już zależy od Ciebie.
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 18:36   #1015
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez mag-ia1 Pokaż wiadomość
witam
mam pytanie, bo to mój "olejowy" pierwszy raz

poczytałam trochę,ale informacji jest bardzo dużo,wiele osób posługuje się terminologia,dla mnie zupełnie obcą

mam ochotę na olej arganowy+żel hialuronowy

- gdzie najlepiej kupić w/w, są w sklepach internetowych, są na allegro,ceny przeróżne....
-który olej arganowy jest w 100% oryginalny, bo podobno zdażają się podróby
-czy olej arganowy musi być kosmetyczny, czy może być spożywczy?

no tyle odnośnie zakupów...a jak już kupię, to jak go używać?wiem,że na twarz, ale ile tego żelu hialuronowego dodać?a może lepiej na początek sam olej,żeby sprawdzić jak działa na mnie?

gdyby ktoś chciał poświęcić mi trochę czasu to bardzo dziekuję
Olejek arganowy, powinien być zimnotłoczony, nierafinowany, a potem to szukaj tylko takiego, żeby nie przepłacić. Polecam sprawdzone na wizażu źródło: Biochemia urody
http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-argan.html

kwas hiauloronowy (roztówr 1%) również możesz dostać na biochemii:
http://www.biochemiaurody.com/slownik/hyaluronian.html

Możesz używać samego oleju, albo samego kwasu hiauloronowego, możesz też połączyć w dowolnych proporcjach, bo oba produkty można stosować 1-100%
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-22, 15:39   #1016
eyelash69
Raczkowanie
 
Avatar eyelash69
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 46
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam wszystkie Panie już trochę śledzę cały wizaż a to jest mój pierwszy post Otóż tak kupiłam olejek pichtowy oraz z drzewa herbacianego.Czy pomogą w walce z trądzikiem?a raczej jego pozostałościami?i ,czy przede wszystkim pomogą mi w tym aby moja buzia była bardziej nawilżona i mniej się świeciłai ,czy mogę przetrzeć twarz wacikiem z olejkiem herbacianym a np.za 2h umyć buzie przetrzeć pichtowym i za 2h krem? Proszę o radę .
eyelash69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-22, 19:17   #1017
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez eyelash69 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Panie już trochę śledzę cały wizaż a to jest mój pierwszy post Otóż tak kupiłam olejek pichtowy oraz z drzewa herbacianego.Czy pomogą w walce z trądzikiem?a raczej jego pozostałościami?i ,czy przede wszystkim pomogą mi w tym aby moja buzia była bardziej nawilżona i mniej się świeciłai ,czy mogę przetrzeć twarz wacikiem z olejkiem herbacianym a np.za 2h umyć buzie przetrzeć pichtowym i za 2h krem? Proszę o radę .
Witaj
Oba olejki działają antybakteryjnie i oba mogą wysuszać. Ten z drzewa herbacianego to eteryczny, a co do drugiego, to nie jestem pewna. Nalezy je z czymś mieszać i absolutnie nie stosować ich solo, mogą podrażniać i popalić skóre. Na pewno nie nawilżą skóry- wysuszają, jak już wspomniałam. Co do świecenia- poprzez przesuszenie skóry mogą początkowo przeciwdziałać mu, ale później skóra zacznie się bronić i wytworzy więcej łoju, więc nie warto. Jeśli masz blizny, to raczej nie pomogą, jeśli "pozostałości po trądziku" to niedoskonałości skóry jak wągry, pojedyńcze pryszcze, to mogą pomóc. A więc solo ich pod żadnych pozorem nie stosuj, ale co możesz z nich zrobić, jak już kupiłaś? Poczytaj w internecie. Na pewno możesz je sobie dodawać do jednorazowej porcji kremu, po 3-4 kropelki, albo sama zrobić sobie tonik, co będzie chyba najlepszych rozwiązaniem, woda destylowana + krople olejków.
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-22, 20:43   #1018
eyelash69
Raczkowanie
 
Avatar eyelash69
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 46
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

illegale - Bardzo dziękuję za odpowiedź ale właśnie przetarłam buzie najpierw pichtowym a za kilka godzin herbacianym i nic mi się nie działo nawet nie mam żadnych zaczerwień ,ale następnym razem zrobię tak jak mówisz z wodą destylowaną ale właśnie gdzieś czytałam ,że herbaciany reguluje łojotok więc dlatego go zakupiłam
eyelash69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-22, 20:56   #1019
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Chciałam sprostować wypowiedź illegale - olejek eteryczny z drzewa herbacianego jako jeden z niewielu mozna stosować solo na skórę Polecam właśnie punktowe nakładanie na potencjalnie problematyczne miejsca - u mnie przez noc potencjalność zanika O żadnych podrażenieniach nie ma mowy, al oczywiście każda skóra jest inna i ma prawo odmiennie reagować! Trzeba sprawdzić samemu. Polecam także przetestowane na własnej skórze ze świetnym efektem mieszanki olejku z drzewa herbacianego z dowolnym olejem (u mnie najczęściej jojoba w serum dwufazowym z żelem hialuronowym). Niesłuszne jest posądzanie tego olejku o wysuszanie Zaiste, świetnie reguluje wydzielanie sebum! Stosowany w serum nie wyklucza nawilżania cery.

Na temat toniku z wodą destylowaną się nie wypowiem, gdyż nie mam doświadczenia. To samo o pichtowym.

A jakże on pachnie, ten pichtowy?
karamari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-22, 22:57   #1020
Fundzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

witam, przyznam od razu że jestem zielona w tematcie naturalnych kosmetyków i jeszcze nie wiem co z czym można itd. dlatego prosze o pomoc ostatnio zmagam się ze skórką pomaranczową i mam pytanie: czy do olejku np. jojoba mogę dodać odpowiedniego ekstraktu z ziół? Chciałam żeby można było się tym trochę pomasować więc jakiś olej bym wolała niż sam balsam, bo mam raczej suchą skórę bardzo proszę o pomoc
Fundzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:42.