Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-12, 09:30   #3721
convallaria
Raczkowanie
 
Avatar convallaria
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 224
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam
Przeszukałam wątek i nie znalazłam analizy:
Rossmann, Alterra, Tagescreme Anti - Age Orchidee (Krem na dzień do skóry dojrzałej i wymagającej z orchideą)

Wcześniej analizowany był krem na noc z tej serii, który nie ma dobrych ocen na KWC z uwagi na alkohol. Ten na dzień nie ma jeszcze żadnych opinii na KWC.

Użyłam go właśnie pierwszy raz, rzadka konsystencja, ale wchłania się całkiem całkiem i pozostawia film na twarzy. Zapach bardzo specyficzny, zmieniający się na buzi po czasie w wanilię, ale na pewno będzie on kontrowersyjny

Zatem poniżej skład proszę o analizę:
Skład: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Olea Europaea Fruit Oil*, Glycerin, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum**, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Cera Alba, Bambusa Arundinacea Stem Extract, Alcohol, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Helianthus Annus Seed Oil, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Bambusa Vulgaris Shoot Extract, Ubiquinone, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Vanilla Planifolia Fruit Extract.
* Ingredients from certified organic agriculture.
** From natural essentials oils.


Proszę o informację, czy jest on odpowiedni dla cery w okolicach 60 roku życia? (mama ) A czy 26 letniej cerze nie zaszkodzi, powiedzmy na noc?
__________________

convallaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 14:05   #3722
kirisutegomen
Raczkowanie
 
Avatar kirisutegomen
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 47
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Szukałam wszędzie na forum i nie ma, więc bardzo proooszę o analizę pod kątem wpływu na cerę mieszaną:

Ziaja, PhytoAktiv, Mleczko do demakijażu, cera naczynkowa

Skład: Aqua (Water), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Propylene Glycol, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Panthenol, Glycerin, Butylene Glycol, Tilia Cordata Wood Extract, Cupressus Sempervirens Seed Extract, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Lecithin, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Carbomer, Methylparaben, Ethylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, Sodium Hydroxide.

Dziękuję z góry
__________________
Wszystko co opłaca się mieć, opłaca się również, aby na to czekać.
kirisutegomen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 12:38   #3723
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

proszę o analizę

Uriage Hyseac, krem, z kwasami AHA

Aqua, DI-C12-13 Alkyl Malate, Cyclopentasiloxane, Corn, Starch Modified, C14-22 Alcohols, Glycolic Acid, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Malic Acid, Cyclohexasiloxane, Sodium Hydroxide, C12-20, Alkyl Glucoside, Arginine, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Diphenyl Dimethicone, Sodium Acrylate / Sodium Acryloyldimethyl Taurate, Copolymer, Dimethicone, Parfum, Piroctone Olamine, Isohexadecane, Xanthan Gum, Phytosphingosine, Butylene Glycol, Polysorbate 80, Lecithin, Hydrolyzed Wheat Protein, Sorbitan Oleate, Caprylyl Glycol, Phenoxyethanol, Hexylene Glycol, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract, Sodium Metabisulfite.


dziękuje
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 09:11   #3724
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

cześć.


mogę prosić o pomoc w rozszyfrowaniu składu?
potrzebuję czegoś nawilżającego, ale moja skóra ma skłonność do zapychania dlatego chciałabym poradzić się w kwestii tego kosmetyku:

Oceanic Oxedermil, krem, do twarzy, hydronawilżający, 5% mocznik, 50 ml


Skład:


Aqua, C10-30 Cholesterol/Lanosterol Esters, Patrolatum, Urea, Coco-Caprylate/Caprate, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Stearate, Cyclopenatsiloxane, Sodium Lactate, Lactic Acid, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Arginine, Cera Microcrystallina, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Propylparaben, Sodium Chloride, Hydogenated Castor Oil, Methylparaben, DMDM Hydantoin, Phenoxyethanol


będę wdzięczna za pomoc.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 06:56   #3725
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam
Wrzucam skład tuszu do rzęs

KORRES Provitamin B5 & Rice Bran Mascara

Ingredients: Aqua,Carnauba,Oryza Sativa,Synthetic Beeswax,Stearic Acid,Candelilla Cera,Aminomethyl Propanol,Butylene Glycol,PVP,Acacia Senegal,Phenoxyethanol,So dium Polymethacrylate,Hydroxye thylcellulose,,Panthenol, Mica,Dimethicone,Caprylyl Glycol,Hexylene Glycol,[+/- (may contain) Cl77891,Cl 77491,Cl 77492,Cl 77499,Cl 77007,Cl 75479,Cl 77510,Cl 77163,Cl 77288,Cl 77282)

Bardzo proszę o analizę pod kątem,czy rzeczywiście jest to produkt odżywczy dla rzęs i czy uzasadniona jest aspiracja Firmy do półki Bio
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 08:21   #3726
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Rossmann, Rival de Loop, Milder Reinigungsschaum mit Gingko & Gurke (Pianka oczyszczająca z wyciągiem z gingko i ogórka)


Skład: Aqua, Sodium Coco Sulfate, Sorbitol, Betaine, Caprylyl/Capryl Glucoside, Cucumis Sativus (cucumber) Fruit Extract, Gingko Biloba Leaft Extract, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, Glycerin, Coco Alkohol, Sodium Sulfate, Sodium Chloride, Citric Acid, Sodium Benzoate, Methylparaben, Potasium Sorbate, Parfum.

* Znalazłam tylko informację, że SCS ma takie samo działanie jak SLS... Jest po prostu jego mniej oczyszczoną wersją i mniej się pieni... Taka wariacja na temat i troszkę zmyłka producenta, że niby nie ma tego strasznego SLS, ale jednak jest jego inna forma po prostu... Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii?
__________________


Edytowane przez Lilith36
Czas edycji: 2011-06-17 o 08:33
Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 08:55   #3727
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
* Znalazłam tylko informację, że SCS ma takie samo działanie jak SLS... Jest po prostu jego mniej oczyszczoną wersją i mniej się pieni... Taka wariacja na temat i troszkę zmyłka producenta, że niby nie ma tego strasznego SLS, ale jednak jest jego inna forma po prostu... Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii?
[/I]
Tak, to prawda. SLS jest produkowane z oddzielonego, głównego składnika oleju kokosowego - kw. laurynowego, podczas gdy SCS z "całego" oleju, czyli mieszanki kwasów laurynowego, mirystynowego, palmitynowego. Caly proces i pozostałe użyte skłądniki są takie same - to ten sam rodzaj surfaktantów, jednak SCS jest uważany za nieco łagodniejszą wersje SLS.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-17, 09:24   #3728
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Nie wiem czy juz bylo jak tak to przepraszam

Smashbox, Halo Hydrating Perfecting Powder



Skład: Mica, Coco-Caprylate/Caprate, Isopropy Linoleate, Synthetic Wax, Polymenthylsilsesquioxane , Water, Zinc Stearate, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Silica, Carprylyl Glycol, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Barium Suflate, Dimethylacrylamide/Acrylic Acid/Polystyrene Ethyl MethacrylateCopolymer Ethoxydiglycol, Sodium Dehydroaceatate, Lycium Barbarum Fruit Extract(Goji Berry), Trisodium Edta, Fulvic Acid, Hydrolyzed Wheat Protein, Palmitoyl Hexapeptide-6, Dimethicone, Gold.
Może zawierać: :Titanium Dioxide(Cl77891), Iron Oxides(Cl77491,Cl77492,Cl 77499).
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 09:34   #3729
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey
Tak, to prawda. SLS jest produkowane z oddzielonego, głównego składnika oleju kokosowego - kw. laurynowego, podczas gdy SCS z "całego" oleju, czyli mieszanki kwasów laurynowego, mirystynowego, palmitynowego. Caly proces i pozostałe użyte skłądniki są takie same - to ten sam rodzaj surfaktantów, jednak SCS jest uważany za nieco łagodniejszą wersje SLS.
W takim razie zrezygnuję z tej pianki... A szkoda, bo myślałam, że znalazłam tańszy odpowiednik sebamedu. I te ekstrakty z ogórka, ginko... Kusiły.
__________________


Edytowane przez Lilith36
Czas edycji: 2011-06-17 o 09:35
Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 12:19   #3730
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam dziewczynki!
Kiedyś spróbowałam sztyftu pod oczy Oligo 25 Vichy, i fantastycznie mi pomógł na opuchnięte zmęczone powieki.
Proszę Was o pomoc, gdyż momo, iż znanalizowałam już ten skład, do dalej nie wiem który ze składników tak fajnie chłodzi...

Skład: Water, Butylene Glycol, Bis PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Sorbitol, Glycerin, Sodium Stearate, Propylene Glycol, PEG-150 Distearate, Honey, Imidazolidinyl Urea, Caffeine, Manganese Gluconate, Escin, Sodium Citrate, Capryl Glycol/Caprylic Glycol, Dextran Sulfate, CI 42090/Blue 1
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 12:36   #3731
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
W takim razie zrezygnuję z tej pianki... A szkoda, bo myślałam, że znalazłam tańszy odpowiednik sebamedu. I te ekstrakty z ogórka, ginko... Kusiły.
Może nie bedzie tak źle, jest tam sporo składników, które moga złagodzić działanie SCS
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-17, 13:10   #3732
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Może nie bedzie tak źle, jest tam sporo składników, które moga złagodzić działanie SCS
Czyli radzisz wypróbować? Szukam czegoś łagodnego do mycia twarzy, co nie ściągnie za bardzo skóry, ale ją oczyści, a semabed to raczej większy wydatek, wiem że mozna znaleźć coś łagodnego za mniejsze pieniądze. Mam cerę mieszaną, z trądzikiem... Potrzebuję dobrego oczyszczenia. Obecnie używam żelu z Lirene dla wrażliwców, taka różowa tubka, ale nie jestem z niego zadowolona. Czasem myję twarz 2 razy, bo nie czuję się czysto. A to dziwne, bo z innej wersji Lirene byłam zadowolona. Myślałam nawet, żeby spróbować umyć twarz tym płynem do higieny intymnej facelle... który zresztą sama polecałaś mi do tamtych miejsc ma lepszy skład niż nie jeden żel do twarzy.
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 13:32   #3733
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
Czyli radzisz wypróbować? Szukam czegoś łagodnego do mycia twarzy, co nie ściągnie za bardzo skóry, ale ją oczyści, a semabed to raczej większy wydatek, wiem że mozna znaleźć coś łagodnego za mniejsze pieniądze. Mam cerę mieszaną, z trądzikiem... Potrzebuję dobrego oczyszczenia. Obecnie używam żelu z Lirene dla wrażliwców, taka różowa tubka, ale nie jestem z niego zadowolona. Czasem myję twarz 2 razy, bo nie czuję się czysto. A to dziwne, bo z innej wersji Lirene byłam zadowolona. Myślałam nawet, żeby spróbować umyć twarz tym płynem do higieny intymnej facelle... który zresztą sama polecałaś mi do tamtych miejsc ma lepszy skład niż nie jeden żel do twarzy.
Tez kiedyś komuś polecałam spróbować Facelle Sensitive to twarzy, a z "normalnych" do twarzy - próbowałaś tego https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...cy.html&next=1 ?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 14:29   #3734
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Który z tych podkładów będzie "najbezpieczniejszy" dla skóry skłonnej do zapychania? Dziekuje za ocene

1. Giorgio Armani, Luminous Silk Foundation
(Jedwabisty podkład rozświetlający)

Skład: Cyclopentasiloxane, Aqua/Water, Glycerin, Isododecane, Alcohol, Polyglyceryl-4 Isostearate, Aluminium Starch, Octenylsuccinate, Cetyl Dimethicone Copolyol, Hexyl Laurate, Disteardimonium Hectorite, Phenoxyethanol, Acetylated Glycol, Stearate Magnesium Sulfate, Tristearin, Cellulose Gum, Nylon-12, Diphenyl Dimethicone, Acrylates Copolymer, Parfum/Fragrance, Disodium Stearoyl Glutamate, Octyl Methoxycinnamate, Methylparaben, Butylparaben, Aluminium Hydroxide (28.06.2008)

2. Christian Dior, Diorskin Nude
(Nawilżający podkład mineralny)

Skład: Water, Methyl Trimethicone, Alcohol, Phenyl Trimethicone, Butylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Silica, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Acrylates Copolymer, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Phenoxyethanol, Stearic Acid, Sorbitan Sesquioleate, Alumina, Sodium Myristoyl Glutamate, Dimethicone, Ascorbyl Glucoside, Hydroxyethycellulose, Lecithin, Tocopheryl Acetate, Synthetic Fluorphlogopite, Parfum (Fragrance), Sericin, Linalool, Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Methylparaben, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, BHT, Rhodochrosite Extract, Dimethicone/Methicone Copolymer, Hydrolyzed Linseed Extract, Citronellol, Sorbic Acid, Butylparaben, Ethylparaben, Copper Gluconate, Isobutylparaben, Propylparaben.


3.Lancome Teint Miracle
(Mineralny podkład rozświetlający)

Skład: Water, Cyclopentasiloxane, Alcohol Denat, Phenyl Trimethicone, Glycerin, PEG-10 Dimethicone, Bis-PEG/PPG-14/14 Dimethicone, PEG/PPG/Polybutylene Glycol-8/5/3 Glycerin, Rosa Gallica Flower Extract, Talc, Dimethicone, Dimethicone/Polyglycerin-3 Crosspolymer, Methicone, Alumina, Aluminum Hydroxide, Magnesium Sulfate, Disodium Stearoyl Glutamate, Ethylhexyl Hydroxystearate, Polyethylene Glycol, Tocopheryl Acetate; May Contain: Red 28 Lake, Red 7, Mica, Titanium Dioxide, Blue 1 Lake, Bismuth Oxychloride, Iron Oxides.





i.... jak one się mają do podkładu, którego używam od 2 lat.

Bobbi Brown Natural Finish
(Podkład beztłuszczowy o przedłużonej trwałości)

Skład: Water ,Cyclopentasiloxane ,Alcohol ,Ethylhexyl Methoxycinamate
Isononyl Isononanoate ,HDI (Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer) Glicerin ,PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone,Dimethicone Copolyol
Pentylene Glycol ,Titanum Dioxide ,Disodium Stearoyol Glutamane Polyquaternium-51 ,Triethoxycaprylylsinae , Sodium Hyaluronate
Dimethicone , Lecithin ,Tocopherol ,Silica, Isostearyl Sebacte
Aulumina , Magnesium ,Ascobryl Phosphate ,Sodium Chloride ,Sodium Citate Phenoxyethanol



BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJE!!!
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 14:55   #3735
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Tez kiedyś komuś polecałam spróbować Facelle Sensitive to twarzy, a z "normalnych" do twarzy - próbowałaś tego https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...cy.html&next=1 ?
Nie próbowałam tego. Ale już dodałam do torebki Używałam kiedyś tylko Ziaji Pro, całej serii i nie byłam zadowolona, głównie z kremu do twarzy, był trochę za ciężki. To było jakieś 2 lata temu, ale w tej chwili nie jestem już pewna, czy to czasem nie była Ziaja med...
Facelle użyłam raz, i już raczej nie będę, bo robi się jakiś taki śliski w kontakcie z wodą, i dużo trudniej go spłukać, niż zwykły żel do twarzy.
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 19:46   #3736
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Od jakiegoś czasu szukam dobrego peelingu enzymatycznego (cera naczynkowa&trądzikowa), ale niestety każdy ma jakiś feler. Co możecie powiedzieć o poniższych? Spełnią swoją funkcję, nie zapchają, nie podrażnią naczynek?
Na moje całkowicie amatorskie oko wydaje mi się, że niestety też składy do kitu.

Dax Cosmetics, Perfecta Oczyszczanie, Peeling enzymatyczny z minerałami morskimi i enzymem z papai
Skład: Aqua, Hydrogenated Poly-1-Decene, Isopropyl Myristate, Glyceryl Stearate, Steareth-25, Ceteth-20, Stearyl Alcohol, Glycerin, Sodium Chloride, Papain, Sodium Carbomer, Dimethicone, Xantan Gum, Aloe Barbadensis, Carthamus Tinctorius, Prunus Amygdalus Dulcis, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Linoleic Acid, Sea Salt, Allantoin, Carbomer, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, BHA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol

Mincer, AA Bacoclalmine, Delikatny peeling enzymatyczny do cery wrażliwej
Skład: Aqua, Glycerin, Isopropyl Myristate, Aqua (and) Glycerin (and) Propylene Glycol (and) Bacillus Ferment, Acrylates/Acrylamide Copolymer (and) Mineral Oil (and) Polysorbate-85, Urea, Caprylic/Capric Triglyceride, Isohexodecane, Dimethicone, Abyssinian Oil, Cetearyl Alkohol, Elaeis Guineensis (Palm) Oli, Bacopa Monniera Extract (and) Aqua (and) PEG-8 Hydroxyethylcellulose, Allantoin, Propylene Glycol (and) Diazolidinyl Urea (and) Methylparaben (and) Propylparaben, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone (and) Benzyl Alcohol, Parfum
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 23:37   #3737
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Mincer, AA Bacoclalmine, Delikatny peeling enzymatyczny do cery wrażliwej
Skład: Aqua, Glycerin, Isopropyl Myristate, Aqua (and) Glycerin (and) Propylene Glycol (and) Bacillus Ferment, Acrylates/Acrylamide Copolymer (and) Mineral Oil (and) Polysorbate-85, Urea, Caprylic/Capric Triglyceride, Isohexodecane, Dimethicone, Abyssinian Oil, Cetearyl Alkohol, Elaeis Guineensis (Palm) Oli, Bacopa Monniera Extract (and) Aqua (and) PEG-8 Hydroxyethylcellulose, Allantoin, Propylene Glycol (and) Diazolidinyl Urea (and) Methylparaben (and) Propylparaben, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone (and) Benzyl Alcohol, Parfum
Ten był analizowany, sama go zgłaszałam Skład jest kiepski, działanie nijakie (mam go niestety), w zasadzie peeling nie peelinguje, po prostu, niewielka różnica przed i po użyciu, szkoda sobie chemię na twarz nakładać i pieniądze wydawać dla zerowego efektu.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-19, 19:20   #3738
thelilah
Zadomowienie
 
Avatar thelilah
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 745
pytanie o składniki

witam
nie znam się na rozszyfrowywaniu składników kosmetyków, a chciałabym żeby ktoś mi doradził, czy ten skład podany niżej jest ok. nazwy po angielsku kojarzę, ale czy taka mieszanka pomoże czy zaszkodzi? jak myślicie?
z góry dziękuję

Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Lauryl Laurate, Rosa Canina (Rose Hip) Seed Oil, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Borago Officinalis (Borage) Seed Oil, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Tocopherol (Vitamin E)
thelilah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-19, 21:43   #3739
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: pytanie o składniki

Cytat:
Napisane przez thelilah Pokaż wiadomość
witam
nie znam się na rozszyfrowywaniu składników kosmetyków, a chciałabym żeby ktoś mi doradził, czy ten skład podany niżej jest ok. nazwy po angielsku kojarzę, ale czy taka mieszanka pomoże czy zaszkodzi? jak myślicie?
z góry dziękuję

Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Lauryl Laurate, Rosa Canina (Rose Hip) Seed Oil, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Borago Officinalis (Borage) Seed Oil, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Tocopherol (Vitamin E)
Witaj.
Skład jest piękny, bogaty, odżywczy, super nawilżający. Nie napisałaś ani co to za kosmetyk, ani do czego ma Ci służyć. Wygląda znajomo. Na pewno świetny do ciała. Jest watek o rozszyfrowywaniu składów - to tak na przyszłość.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-19, 21:57   #3740
thelilah
Zadomowienie
 
Avatar thelilah
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 745
Dot.: pytanie o składniki

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Witaj.
Skład jest piękny, bogaty, odżywczy, super nawilżający. Nie napisałaś ani co to za kosmetyk, ani do czego ma Ci służyć. Wygląda znajomo. Na pewno świetny do ciała. Jest watek o rozszyfrowywaniu składów - to tak na przyszłość.
to jest kosmetyk do ciała dla przyszłych mam

co do wątku - dzięki, nawet nie wiedziałam, że takowy istnieje. muszę poszukać.

dzięki za odpowiedź
thelilah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-20, 10:40   #3741
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Eva Medica, emulsja do higieny intymnej, 200 ml


Skład: Aqua, Sodium Cocoamphoacetate, Cocamidopropyl BEtaine, Lauryl Glucoside, Glycerin, Glycol Distearate, Laureth-7 Citrate, Polyquaternium-7, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Inulin, Alpha-Glucan Oligosacharide, Betaine, Sdium Benzoate, Lactic Acid, Parfum, Tetrasodium EDTA, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol.


Warto?
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-20, 11:00   #3742
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: pytanie o składniki

Cytat:
Napisane przez thelilah Pokaż wiadomość
to jest kosmetyk do ciała dla przyszłych mam

co do wątku - dzięki, nawet nie wiedziałam, że takowy istnieje. muszę poszukać.

dzięki za odpowiedź
tak myslałam, że to ten balsam mam go i polecam
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 15:28   #3743
TeczaNaPatyku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 146
Dot.: pytanie o składniki

Nivea - Krem na dzień nawilżający do cery normalnej i mieszanej

Skład: Aqua, Glycerin, Alcohol Denat., Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Vegetable Oil, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate Citrate, Methylpropanediol, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Argania Spinosa Kernel Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopherol, Sodium Carbomer, Xanthan Gum, Methylisothiazolinone, Linalool, Limonene, Citronellol, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Parfum.

Prosiłabym o podsumowanie oceny w skali 1-6, bo wtedy łatwiej jest mi stwierdzić czy coś jest warte czy nie uwagi.
Czy ten krem ma naprawdę 95% składników naturalnych?
Czy jeżeli tak to czy te pozostałe 5% to bardzo złe składniki czy po prostu złe?
Z góry dziękuję za odpowiedzi na wszystkie zadane przeze mnie pytania.
TeczaNaPatyku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 08:40   #3744
marronelle
Wtajemniczenie
 
Avatar marronelle
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 854
Dot.: pytanie o składniki

Cytat:
Napisane przez thelilah Pokaż wiadomość
to jest kosmetyk do ciała dla przyszłych mam

co do wątku - dzięki, nawet nie wiedziałam, że takowy istnieje. muszę poszukać.

dzięki za odpowiedź
Co to za kosmetyk?
__________________


"Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."



Przeszczęśliwa!
marronelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 16:05   #3745
thelilah
Zadomowienie
 
Avatar thelilah
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 745
Dot.: pytanie o składniki

Cytat:
Napisane przez marronelle Pokaż wiadomość
Co to za kosmetyk?
olejek do ciała, dokładniej derma mum stretch mark oil

a powiedzcie mi jeszcze coś o tym składzie masła do ciała...

Aloe barbadensis leaf juice,Caprylic/Capric triglyceride,Isopropyl palmitate cetyl ricinoleate,Polyglyceryl-3 methylglucose distearate,Cetearyl alkohol,Myristyl myristate,Glycerin,Isocet yl palmitate,Butyrospermum parkii butter,Tocopherol,Heliant hus annuus seed oil,Simmondisia chinensis seed oil,Glyceryl caprylate,Sodium benzoate,Potassium sorbate,Aroma,Aqua,Sodium phytate,Citric acid,Limonene,Linalool



thelilah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 17:10   #3746
brena
Raczkowanie
 
Avatar brena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 215
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Chciałabym prosić o opinię odnośnie tego szamponu:

Forever, Aloe-Jojoba Shampoo

Ingredients:
Stabilised aloe vera gel, sodium C14-16 olefin sulfonate, water, laurylamidopropyl betaine, PEG-80, sorbitan laurate, sodium trideceth sulfate, PEG-150 distearate, cocamidopropyl hydroxysultaine, disodium lauroamphodiacetate, sodium laureth-13 carboxylate, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, panthenol, Bis-PEG/PPG-20/20 dimethicone, sodium chloride, phenoxyethanol, methylisothiazolinone, ascorbic acid, citric acid, fragrance.

Czy jest on bezsilikonowy? Czy zrobi coś dobrego dla włosów? Dostałam go i nie wiem, czy nie pchnćć go dalej w świat Dzięki za pomoc, dziewczyny
brena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 20:16   #3747
anshe
Raczkowanie
 
Avatar anshe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 341
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

szukam dobrego żelu/kremu do nóg który będzie miał w składzie kasztanowiec
kupiłam BEAUTY AESCIN żel z kasztanowcem i miłorzębem do pielęgnacji skóry i stóp 150 ml
skład: Aqua, aesculus hippocastanum extract, ginkgo biloba extract, carbomer, sodium hydroxide, ethylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3 diol

wiem że aesculus hippocastanum extract to wyciąg z kasztanowca a ginkgo biloba extract wyciąg z młorzębu, a co z reszta? zagęszczacze i konserwanty? łagodne niełagodne? czy ten zel sie spisze? ptrzebuję wzmocnić naczynia krwionośne na nogach

posiadam jeszcze VIRDE VIRDEPOL kasztanowy żel z rutyną 350 g
skład: Aqua purificata, Glycerin, Propylenglykol, Carbomer, Aesculus hippocastanum, Rutin, Sodium hydroxide, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Benzyl Alkohol, Benzyl Salicylate, Methyl Ionone, Hexyl Cinnamal, Aplha- Isomethyl Ionone.

ten chyba gorszy od poprzedniego wyciąg z kasztanowca dalej w składzie.
Proszę pomoc w analizie
anshe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 19:26   #3748
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo prosze o analize kremu dla 22latki



Miraculum, La Rose, Bogaty krem redukująco - wygładzający

Skład: Aqua, Isopropyl Palmitate, C12-15, Alkyl Benzoate, Octocrylene, Glycerin, Rosa Centifolia Flower Water, Vitis Vinifera Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Argania Spinoza Kernel Oil, GossypiumHerbaceum Seed Oil, Rosa Gallica Flower Extract, Rosa Damascena Flower Oil, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, Zea May Kernel Extract, Butylene Glycol, Dipeptide-4, Parfum, DMDM Hydantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Tocopheryl, Acetate, Peg-8, Tocopherol, Ascorbyl, Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Rosa Rugosa Flower Extract, Propylene Glycol, Benzyl Salicylate, Citronellol, Alpha Isomethyl Ionone, Butylphenyl, Methylpropional, Linalool, CI 14700
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 14:25   #3749
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,

Mam ogromną prośbe o analizę składu kremu Colway.
(Krem nawilżający na dzień z serii Natural Collagen)


Skład wg INCI:
Aqua, Isopropyl Mirystate, Glycerin, Caprylic/Capric Triglycerides, Hydrogenated Polydecene, Rice Bran (Oryza Sativa) Oil, Isostearyl Neopentanoate, Cetearyl Alcohol, Dicetyl Phosphate, Ceteth-10 Phosphate, Propylene Glycol, Tocopherol Acetate, Aloe (Aloe Barbadensis) Extract, Morinda Citrifolia Fruit Extract, Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Tetrapeptide-3, Centella Asiatica Extract, Stearic Acid, Acrylates/C 10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanoloamine, Collagen, Elastin, Allantoine, Butylene Glycol, Polysorbate-20, Gluconolactone, Sodium Benzoate, DMDM Hydantoine, Iodopropynyl Butylcarbamate, Perfum.


Z góry serdecznie dziękuję



__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 09:04   #3750
kaweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 51
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hej, będę wdzieczna, jeśli ktoś pomoże mi rozszyfrować skład płynu (podobno dla trądzikowców):

wit.a 10,0
as.saliclici
resalcini ca 1,0
glycerini 5,0
neomycyni 2,0
prednisalami 0,5
aqua dest. 40,0

i dwa składniki, które sa niezwykle nieczytelnie zapisane
sulf.prep.??? 1,5
spin. viki ad??? 100,

czy skład podany powyżej poradzi sobie z cerą przetłuszczajacą się, sklonna do zanieczyszczeń i wyprysków?

pozdr
kaweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:35.