Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-14, 14:42   #3871
Leiree
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cześć dzisiaj przyszła do mnie paczka z zsk i właśnie brakowało w niej jednego olejku za który zapłaciłam wiecie może co zrobić w takiej sytuacji?? ktoś jeszcze tak miał że nie dostał czegoś za co zapłacił?
Leiree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 14:54   #3872
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Kobiety, czy czymś się różnią żele hialuronowe z BU od kwasów hialuronowych z ZSK? Byłam pewna, że tak, nawet z racji nazwy - kwasy generalnie nie są polecane na okresy słoneczne i mają mocniejsze działanie, ale moją opinię zweryfikowały dziewczyny na wątku biochemii urody
Obie nazwy są stosowane zamiennie: żel hialuronowy 1% znaczy dokładnie to samo co kwas hialuronowy 1% - są to 1% roztwory kwasu hialuronowego w czystej wodzie z dodatkiem konserwantu. Biochemia używa nazwy żel hialuronowy a inne sklepy takie jak ZSK, Mazidła czy Naturalis kwas hialuronowy 1%, 1,5% czy 2%, ceny także są różne więc warto porównać.
Trochę inaczej to wygląda w przypadku żeli hialuronowych z dodatkami - nie są to już czyste roztwory kwasu hialurnowego, zawierają inne dodatki pielęgnacyjne i chyba tylko BU ma takie zestawy. Oczywiście bazą jest 1% roztwór kwasu hialuronowego, więc taki żel możesz przygotować samodzielnie ze składników kupionych w innych sklepikach, tyle że będziesz musiała sama wszystko odmierzyć


Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
W ofercie ZSK kwasy HA wychodzą trochę taniej, więc się skłaniam ku ich zamówieniu, proszę tylko o Wasze zdanie na ich temat. Czy teraz to dobry wybór? (lat 20, cera mieszana/normalna) I czy koniecznie powinnam dokupić też alantoinę i jakiś olejek? (tzn olejek już mam, z pestek malin )
Myślę, że wybór jest dobry jeśli dodasz do żelu alantoinę i np. pantenol wtedy żel będzie lepiej nawilżał, przyspieszał gojenie itd. możesz też dodawać inne składniki. Olejki też możesz mieszać, np. dodać do maliny pachnotkę, konopny czy truskawkę - wszystkie są bardzo lekkie, nie zapychają

Edytowane przez geraldine2030
Czas edycji: 2012-06-14 o 14:56
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 17:57   #3873
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Leiree Pokaż wiadomość
Cześć dzisiaj przyszła do mnie paczka z zsk i właśnie brakowało w niej jednego olejku za który zapłaciłam wiecie może co zrobić w takiej sytuacji?? ktoś jeszcze tak miał że nie dostał czegoś za co zapłacił?
hej ja dostałm raz nie ten olej kokosowy co zamawiałam (chciałam ten drozszy a dostałam tanszy bezzapachowy) napisałam do nich i następnym zamówieniu dosłali - tzn chcieli dosłac od razu ale ja zaproponowałam ze nastepnym razem go dołączą do paczki i tak zrobili
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 18:41   #3874
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Leiree Pokaż wiadomość
Cześć dzisiaj przyszła do mnie paczka z zsk i właśnie brakowało w niej jednego olejku za który zapłaciłam wiecie może co zrobić w takiej sytuacji?? ktoś jeszcze tak miał że nie dostał czegoś za co zapłacił?
zadzwonić i zapytać?
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 20:34   #3875
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Geraldine, stokrotne dzięki za tą wypowiedź. W takim razie biorę potrójny kwas HA 1,5% - troszeczkę większe działanie ma, ale nie powinien mnie podrażnić jeśli będę łączyła z olejkiem (można również z kremem, np Kozie Mleko Ziaja, prawda?) i właśnie przeszukuję cały asortyment ZSK.
Będzie problem zmieścić się w rozsądnej kwocie!
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 22:26   #3876
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy ktoś ma doswiadczenia z serum z wit.C SAP?
Chodzi mi gównie o to czy zapycha i czy może podrazniać?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 04:26   #3877
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Czy ktoś ma doswiadczenia z serum z wit.C SAP?
Chodzi mi gównie o to czy zapycha i czy może podrazniać?
Ja używam właśnie 2ga buteleczkę. Mam bardzo skłonną do zapychania, alergii i ogólnie podrażnień skórę i mi krzywdy absolutnie nie robi. W sumie to żadnych efektów nie zauważyłam, ale jeśli mnie coś nie zapcha to jest to tak duży sukces, że się produktu trzymam, w sumie wierzę, że może jakoś dogłębniej ta witaminka zadziała.

Ogólnie jeśli chodzi o niepodrażnianie i niezapychanie to polecam
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-15, 07:38   #3878
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Ja używam właśnie 2ga buteleczkę. Mam bardzo skłonną do zapychania, alergii i ogólnie podrażnień skórę i mi krzywdy absolutnie nie robi. W sumie to żadnych efektów nie zauważyłam, ale jeśli mnie coś nie zapcha to jest to tak duży sukces, że się produktu trzymam, w sumie wierzę, że może jakoś dogłębniej ta witaminka zadziała.

Ogólnie jeśli chodzi o niepodrażnianie i niezapychanie to polecam

Dzięki
W takim razie je zamówię.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 11:06   #3879
likeff
Raczkowanie
 
Avatar likeff
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 85
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Kurcze, dziewczyny, mam problem. Zrobiłam sobie tonik na bazie kwasu laktobionowego z ZSK, 10%, ale po zastosowaniu mam strasznie ściągniętą skórę, swędzącą w niektórych miejscach. O co może chodzić? Ph toniku jest odpowiednie, bo 3, czyli takie jakie miało być przy 10% roztworze, a jednak to kwas PHA więc nie powinien powodować takich odczuć. Zgłupiałam ;/
likeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 12:46   #3880
Namajanti
Przyczajenie
 
Avatar Namajanti
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 18
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny czy któraś z was używała może któryś z ekstraktów owocowych dostepnych na stronie? Chciałabym jakieś niebawem zamówić i ciekawa jestem waszych opinii, za które będe bardzo wdzieczna

likeff co do toniku z kwasem laktobionowym może jak na początek 10% okazało się za dużym stężeniem dla twojej skóry
albo może być to początkowa reakcja na nowa substancję która po kilku dniach powinna minąć jeśli jednak nie to radziłabym zmniejszyć stężenie kwasu i zobaczyć jak skóra zareaguje jeśli dobrze to stopniowo zwiększać stężenie kwasu jeśli negatywnie to może nie jest to kwas dobry dla ciebie
Namajanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 16:05   #3881
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Zamowilam sobie glinke czerwona, olejek macadamia, spirulinke i zageszczone aloesowe cudo zapomnialam o hydrolacie, moze sie sprawdzi aloes przy toniku sklepowym. I mam nadzieje, ze wybacze sobie niezamowienie d-pantenolu.. postawiłam teraz na rzeczy , których nie miałam jeszcze okazji spróbować
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-15, 16:16   #3882
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Zamowilam sobie glinke czerwona, olejek macadamia, spirulinke i zageszczone aloesowe cudo zapomnialam o hydrolacie, moze sie sprawdzi aloes przy toniku sklepowym. I mam nadzieje, ze wybacze sobie niezamowienie d-pantenolu.. postawiłam teraz na rzeczy , których nie miałam jeszcze okazji spróbować
ze spiruliną polecam uważać- nie dość, że śmierdzi niewyobrażalnie to jeszcze ciężko usunąć jak skapnie gdzieś na umywalkę. Mnie dodatkowo podrażniła- znaczy nie jestem pewna, że to ona, ale tylko podczas robienia maski spirulinowej miałam takie efekty- to znaczy czerwone placki na twarzy
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 16:24   #3883
likeff
Raczkowanie
 
Avatar likeff
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 85
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Namajanti Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z was używała może któryś z ekstraktów owocowych dostepnych na stronie? Chciałabym jakieś niebawem zamówić i ciekawa jestem waszych opinii, za które będe bardzo wdzieczna

likeff co do toniku z kwasem laktobionowym może jak na początek 10% okazało się za dużym stężeniem dla twojej skóry
albo może być to początkowa reakcja na nowa substancję która po kilku dniach powinna minąć jeśli jednak nie to radziłabym zmniejszyć stężenie kwasu i zobaczyć jak skóra zareaguje jeśli dobrze to stopniowo zwiększać stężenie kwasu jeśli negatywnie to może nie jest to kwas dobry dla ciebie

dzięki, tak też właśnie myślałam, na razie czekam dzielnie jak to się rozwinie, bo skóra ładnie wygląda po czasie, kiedy już efekt ściągnięcia przejdzie, nie ma żadnych podrażnień ani nic, zobaczymy. a co do ekstraktów to ja stosowalam z aloesu i niestety ale mnie podrażniał (cera wrażlwa i naczynkowa)
likeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 16:46   #3884
CheryCrush
Raczkowanie
 
Avatar CheryCrush
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 58
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
ze spiruliną polecam uważać- nie dość, że śmierdzi niewyobrażalnie to jeszcze ciężko usunąć jak skapnie gdzieś na umywalkę. Mnie dodatkowo podrażniła- znaczy nie jestem pewna, że to ona, ale tylko podczas robienia maski spirulinowej miałam takie efekty- to znaczy czerwone placki na twarzy
a ja wręcz przeciwnie, polecam. uważam że jest to najlepsza rzecz jaką spotkałam na zsk i żałuje że tak późno ją zamówiłam
ja też ubrudziłam wanne ale dopiero następnego dnia spłukałam ją wodą i zeszło bez problemu
CheryCrush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 16:51   #3885
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez CheryCrush Pokaż wiadomość
a ja wręcz przeciwnie, polecam. uważam że jest to najlepsza rzecz jaką spotkałam na zsk i żałuje że tak późno ją zamówiłam
ja też ubrudziłam wanne ale dopiero następnego dnia spłukałam ją wodą i zeszło bez problemu
mnie na razie nie służy, może spróbuję na weekendzie nałożyć ją w wersji z jogurtem naturalnym- może wtedy nie podrażni
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 18:33   #3886
AbbyRiot
Raczkowanie
 
Avatar AbbyRiot
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 38
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Namajanti Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z was używała może któryś z ekstraktów owocowych dostepnych na stronie? Chciałabym jakieś niebawem zamówić i ciekawa jestem waszych opinii, za które będe bardzo wdzieczna

likeff co do toniku z kwasem laktobionowym może jak na początek 10% okazało się za dużym stężeniem dla twojej skóry
albo może być to początkowa reakcja na nowa substancję która po kilku dniach powinna minąć jeśli jednak nie to radziłabym zmniejszyć stężenie kwasu i zobaczyć jak skóra zareaguje jeśli dobrze to stopniowo zwiększać stężenie kwasu jeśli negatywnie to może nie jest to kwas dobry dla ciebie

Stosuję ekstrakt z soku mandarynki. Dodaję go do glinki białej lub innych składników maseczki (spirulina, algi brunatne, glinka różowa) w proporcji 1:1. Zauważyłam, że tak podrasowane maski redukują podrażnienia i lekko rozpromieniają cerę. Dodatkowo eksrakt wpływa pozytywnie na szybkość gojenia się ,,niespodzianek".
Ekstrakt ma postać żółtopomarańczowego proszku, który jest niemalże bezzapachowy. Dobrze rozpuszcza się w wodzie, HA.


Ostatnio kupiłam ekstrakt z soku młodej pszenicy. Stosowałam go 2 razy w maseczkach. Nie zauważyłam, żeby jakkolwiek działał. Może w jakimś serum będzie się dobrze sprawdzał Maciej jakiś pomysł na jego stosowanie?
__________________
Kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie.
T.P.


...żadna wielka miłość nie umiera do końca...
J.C.
AbbyRiot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 18:40   #3887
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja mam ekstrakt bananowy i truskawkowy.
Bananowy uwielbiam. Zrobiłam na nim krem i super wygładza buzię. Zrobiłam też raz maseczkę i się podrażniłam.
Truskawka podrażnia mnie niezależnie od stosowania. I rozjaśnia cerę, a ja tego nie lubię.
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 23:18   #3888
Namajanti
Przyczajenie
 
Avatar Namajanti
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 18
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Aloesowy ekstrat posiadam fajny żelik mi z niego wyszedł na szczęście żadnych podrażnień po nim nie miałam (a tych się boję bo potrafią być bardzo nieprzyjemne) dodawałam do toniku z kwasem migdałowym dał fajne uczucie odświerzenia twarzy, które bardzo mi się podoba.

Te ekstrakty owocowe to do robienia maseczek i toników jeśli sprawdzą się w takich miszkulancjach to moze tez użyję któregoś w kremie dzięki wam dokonanie wyboru stało się prostsze zdecyduję się chyba na mandarynke i banana.
Namajanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 07:50   #3889
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
Ja mam ekstrakt bananowy i truskawkowy.
Bananowy uwielbiam. Zrobiłam na nim krem i super wygładza buzię. Zrobiłam też raz maseczkę i się podrażniłam.
Truskawka podrażnia mnie niezależnie od stosowania. I rozjaśnia cerę, a ja tego nie lubię.
Mam pytanie co do tej truskawki zauważyłaś naprawdę po niej rozjaśnienie czy piszesz o jej teoretycznych właściwościach, ja akurat jak najbardziej bym takim rozjaśnieniem zainteresowana była.



Ja z ekstraktów teraz używam granat który uwielbiam, za zapach i ogólnie krzywdy nie robi, używam jako maseczki i jako serum z hialuronem i olejem, bardzo ładnie wygładza skórę.

Mam też malinę, ale nie jestem z zadowolona jakaś taka nic nie robiąca, nie pachnie nawet ładnie, poużywałam przez 3 tygodnie i zostawiłam.

Mam jeszcze borówki, ale jeszcze nie używałam, tylko niuchałam
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-16, 08:03   #3890
iv3
Zakorzenienie
 
Avatar iv3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 197
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja mam z Granata i z Zielonej Herbaty.

Zieloną Herbate właśnie dodałam do hydrolatu oczarowego. Mam nadzieje , że nic mi złego nie zrobi bo ostatnio bardzo podleczyłam swoją cere
__________________
Kocham Cie !! - P

Ślub

Instagram
iv3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 08:22   #3891
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Mam pytanie co do tej truskawki zauważyłaś naprawdę po niej rozjaśnienie czy piszesz o jej teoretycznych właściwościach, ja akurat jak najbardziej bym takim rozjaśnieniem zainteresowana była.
Zauważyłam. Ale ja jestem bardzo podatna i na przyciemniane, i na rozjaśnianie skóry. Z pierwszego się cieszę, z drugiego wcale.
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 08:39   #3892
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
Zauważyłam. Ale ja jestem bardzo podatna i na przyciemniane, i na rozjaśnianie skóry. Z pierwszego się cieszę, z drugiego wcale.
Dziękuję za odpowiedź
Mi skóra na twarzy jakoś ciemnieje bez zwiększonego kontaktu ze słońcem odkąd używam mineralnych podkładów(i nie mam tu na myśli ściemnienia podkładu tylko skóry), nie wiem jakim cudem, a ja wolę siebie w jaśniejszej wersji, także spróbuję
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 10:52   #3893
gia_malena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław/Gdynia
Wiadomości: 17
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

W Sopocie, w centrum na I piętrze obok maca jest sklep, gdzie można kupic rzeczy z ZSK. ceny są trochę wyższe niż na stronie ale za to za przesyłkę się nie płaci.
gia_malena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 16:49   #3894
em!L!a
Raczkowanie
 
Avatar em!L!a
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 481
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

w tym tyg otrzymalam swoje zamówienie z ZSK
2 razy wrzucili mi próbke kwasu jabłkowego...
i nie mam pojecia co z tym zrobić teraz
jak go używacie ?
__________________
The hardest thing in life to learn is which bridge to cross and which to burn..
start -> 09.01.12 - 80kg (BMI: 28.69)
cel (-15kg)-> 65kg (BMI: 23.31)

2 cel -> 60kg (BMI: 21.50)
Od stycznia na diecie MM: 64,2 (-15,8kg)
18.05.2013
em!L!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 17:03   #3895
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez em!L!a Pokaż wiadomość
w tym tyg otrzymalam swoje zamówienie z ZSK
2 razy wrzucili mi próbke kwasu jabłkowego...
i nie mam pojecia co z tym zrobić teraz
jak go używacie ?
ja też dostałam ten kwas i pytałam o jego zastosowanie i nadal nie wiem co z nim zrobić może zastosuję jako peeling z solą morską według tego przepisu z ZSK
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 17:10   #3896
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
ja też dostałam ten kwas i pytałam o jego zastosowanie i nadal nie wiem co z nim zrobić może zastosuję jako peeling z solą morską według tego przepisu z ZSK
Ja robię tonic z tym kwasem tzn z przepisu jak na tonik z kwasem migdałowym w końcu to też AHA
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 18:43   #3897
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
ze spiruliną polecam uważać- nie dość, że śmierdzi niewyobrażalnie to jeszcze ciężko usunąć jak skapnie gdzieś na umywalkę. Mnie dodatkowo podrażniła- znaczy nie jestem pewna, że to ona, ale tylko podczas robienia maski spirulinowej miałam takie efekty- to znaczy czerwone placki na twarzy
zapach ma okropny ja jak pierwszy raz użyłam to zmywałam szybciej niż nałozylam cale 2 minuty wytrzymałam
Więc ją rzuciłam na półkę. I po miesiącu sprzątałam i stwierdzilam, że szkoda wyrzucać.. I postanowiłam jeszcze raz wypróbować ją z tym, że okolice nosa posmarowałam perfumami
Po 20 minutach zmyłam Z moja twarzą ona robi cuda
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 12:55   #3898
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
okolice nosa posmarowałam perfumami
Niezły pomysł, niby prosty, a nie wpadłam na niego ;-)
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 13:26   #3899
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Zamowilam sobie glinke czerwona, olejek macadamia, spirulinke i zageszczone aloesowe cudo zapomnialam o hydrolacie, moze sie sprawdzi aloes przy toniku sklepowym. I mam nadzieje, ze wybacze sobie niezamowienie d-pantenolu.. postawiłam teraz na rzeczy , których nie miałam jeszcze okazji spróbować
Ja też czekam na aloes 200 x, ale w proszku Mam nadzieję, ze bedę zadowolona i że to ogarnę
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 13:40   #3900
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

[1=71f1a49ccdda6499050838d 6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff 1a659f;34758362]Ja też czekam na aloes 200 x, ale w proszku Mam nadzieję, ze bedę zadowolona i że to ogarnę[/QUOTE]

Ja już mam. Wzięłam 5 g, bo cenowo taka opcja jest bardzo atrakcyjna, zwłaszcza w porównaniu z Active Aloe z Mazideł. Mam nadzieję, że działanie będzie równie dobre.

Co do spiruliny - robiłam wcześniej maseczkę ze spiruliny z Mazideł i w ogóle nie miałam problemu z nieprzyjemnym zapachem (może ze względu na dodatkowe składniki). Po otwarciu spiruliny z ZSK mam wrażenie, że zapach jest intensywniejszy. Zobaczę jak się będzie sprawować w towarzystwie tych samych składników.

Jakby ktoś się interesował olejem z nasion Meadowfoam, to donoszę, że ma dość wyrazisty zapach. Kojarzy mi się z niezbyt świeżymi kiszonymi ogórkami. Jest mniej intensywny niż zapach oleju z lnianki, ale podobnie - jak dla mnie - niezachęcający. Wolałabym wersję rafinowaną.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-06-17 o 13:50
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:13.