Czy to możliwe? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-09, 19:14   #1
herbata saga
Raczkowanie
 
Avatar herbata saga
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 87

Czy to możliwe?


Nie wiem Dziewczyny jak to mozliwe, ale zauwazyłam że zapychają mnie kosmetyki niekomodogenne. Fakt, mam cere trudną w pielęgnacji, naczynkową, naczynioruchomą ( reaguje purpurą na kazde zmiany temperatury, nawet na jedzenie ciepłych posiłków) , bardzo wrażliwą a do tego tłustą i trądzikową. więc przy maści typu Duac dermatolog zapisuje mi dobry nawilżacz. Tutaj podam przykład Cetaphilu, który jest niekomodogenny. A mnie zapchał i to przeokrutnie. I to już ktoryś z kolei preparat niby-niezapychający.Mogłaby mi któraś z Was powiedzieć jaki składnik zawarty w kremach i balsamach niekomonogennych mi nie pasuje?
Podaje skład Cetaphilu : Aqua/water, glycerin, hydrogenated polyisobutene, cetearyl alcohol, macadamia ternifolia seed oil/macadamia ternifolia nut oil, ceteareth-20, tocopheryl acetate, dimethicone, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, benzyl alcohol, citirc acid, farnesol, panthenol, phenoxyethanol, sodium hydroxide, stearoxytrimethylsilane, stearyl alcohol. fil 0133.vo2.


Dziekuję za odzew
herbata saga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 19:58   #2
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Czy to możliwe?

Cytat:
Napisane przez herbata saga Pokaż wiadomość
Nie wiem Dziewczyny jak to mozliwe, ale zauwazyłam że zapychają mnie kosmetyki niekomodogenne. Fakt, mam cere trudną w pielęgnacji, naczynkową, naczynioruchomą ( reaguje purpurą na kazde zmiany temperatury, nawet na jedzenie ciepłych posiłków) , bardzo wrażliwą a do tego tłustą i trądzikową. więc przy maści typu Duac dermatolog zapisuje mi dobry nawilżacz. Tutaj podam przykład Cetaphilu, który jest niekomodogenny. A mnie zapchał i to przeokrutnie. I to już ktoryś z kolei preparat niby-niezapychający.Mogłaby mi któraś z Was powiedzieć jaki składnik zawarty w kremach i balsamach niekomonogennych mi nie pasuje?
Podaje skład Cetaphilu : Aqua/water, glycerin, hydrogenated polyisobutene, cetearyl alcohol, macadamia ternifolia seed oil/macadamia ternifolia nut oil, ceteareth-20, tocopheryl acetate, dimethicone, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, benzyl alcohol, citirc acid, farnesol, panthenol, phenoxyethanol, sodium hydroxide, stearoxytrimethylsilane, stearyl alcohol. fil 0133.vo2.


Dziekuję za odzew
Gliceryna widocznie Cię zapycha tak jak i mnie. Cetaphil wcale nie jest niekomedogenny, wiele osób zapycha Olej makadamia też może pozapychać
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 23:41   #3
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Czy to możliwe?

Cytat:
Napisane przez wypad Pokaż wiadomość
Gliceryna widocznie Cię zapycha tak jak i mnie. Cetaphil wcale nie jest niekomedogenny, wiele osób zapycha Olej makadamia też może pozapychać
Dokładnie. To nieistotne, że ktoś mówi "niekomodogenny". Trzeba samemu zerknąć na skład. Gliceryna, olej makadamia - oczywiście. Mnie np. zapycha dimethicone, który tutaj też jest, trochę dalej.
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 12:12   #4
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy to możliwe?

dokładnie,,,Cetaphil jest MEGA zapychający czytaj składy,nie kieruj sie etykietką z opisem producenta.
tocoperyl-wit E,moooże przypchac tez.

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-05-10 o 12:13
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 21:08   #5
herbata saga
Raczkowanie
 
Avatar herbata saga
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 87
Dot.: Czy to możliwe?

dziękuję
herbata saga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 18:35   #6
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Czy to możliwe?

cetaphil lubi zapychać
uzywał;am go zimą i przy dużym przesuszu mojej mieszanej cery był dobry, ale po kilku tygodniach już zbyt odżywczy
zauważyłam że mnie zapycha olej macadamia, już w kilku kremach go wyśledziła, które mnie zapychały
niestewty jest to też olej, który bardzo pomaga mojej cerze przy zimowej aurze, dlatego czasem uzywam kremow z nim, ale ostrożnie
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:51.