Pytania i porady fryzjerskie - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2016-03-10, 12:38   #2551
beabsei
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 15
Smile Dekoloryzacja

Hey kobietki zacznê od tego, i¿ miesi±c temu by³am czarnulka a od wczoraj ju¿ szczê¶liw± posiadaczk± br±zowych w³osów:P Wszystko by³oby piêknie gdyby nie to,ze kolor na ca³ej d³ugo¶ci ¶liczny,jednolity ALE(i tu zaczyna siê mój problemik) z ty³u tak po¶rodku w³osów zosta³o mi pasmo poziome czarne ,taki pasek i to troszkê siê odcina teraz nie wiem co z tym fantem zrobiæ. Pani fryzjerka wybra³a taki kolor po rozja¶nianiu ,¿eby siê wtapia³o lekko ale w s³oñcu widzê to pasmo jak to rozja¶niæ..przecie¿ nie bêdê siê bawiæ w rozja¶nianie znów ca³ej d³ugo¶ci tylko dla tego pasma ,zostawiæ to czy bawiæ siê dalej..albo rozpowiadaæ ze jestem trendsetterk± i to nowe dwupoziomowe ombre na g³owie,co radzicie? Powiem jeszcze ,ze dekoloryzacja wypad³a ¶wietnie w³osy nie s± zniszczone,nie musia³am ich ¶cinaæ!!tylko uwaga..1 cm podci±ækolejna dekoloryzacja mog³aby ju¿ uszkodziæ w³osy a po co skoro kolor finalny mi siê podoba..?
beabsei jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-13, 10:13   #2552
201701121500
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomo¶ci: 664
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Hej
Czy ¿eby z w³osów farbowanych 7.43 zrobiæ co¶ ko³o 7.1-8.1 wystarczy machn±æ t± farbê w kolorze docelowym, czy ewentualnie zrobiæ wcze¶niej pigmentacjê? Naiwniaczka ze mnie, co? Jakie s± zanse, ¿e rudo¶æ nie wylezie na wierzch? Ewentualnie czy nie zrobi siê z tego bura ¶ciera? Czy doj¶cie do tego koloru (w³a¶ciwie to mój naturalny, wiêc mo¿e ³atwiej zapu¶ciæ? ) to teraz bêdzie jaka¶ grubsza operacja?

Ps. Jak wyjdzie odrobinê ciemniej to siê te¿ nie pogniewam.

Edytowane przez 201701121500
Czas edycji: 2016-03-13 o 10:14
201701121500 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-13, 10:40   #2553
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez Inachis Poka¿ wiadomo¶æ
Hej
Czy ¿eby z w³osów farbowanych 7.43 zrobiæ co¶ ko³o 7.1-8.1 wystarczy machn±æ t± farbê w kolorze docelowym, czy ewentualnie zrobiæ wcze¶niej pigmentacjê? Naiwniaczka ze mnie, co? Jakie s± zanse, ¿e rudo¶æ nie wylezie na wierzch? Ewentualnie czy nie zrobi siê z tego bura ¶ciera? Czy doj¶cie do tego koloru (w³a¶ciwie to mój naturalny, wiêc mo¿e ³atwiej zapu¶ciæ? ) to teraz bêdzie jaka¶ grubsza operacja?

Ps. Jak wyjdzie odrobinê ciemniej to siê te¿ nie pogniewam.
Mo¿esz spróbowaæ pofarbowaæ 7.1 (8.1 nie wyjdzie), ale rudo¶æ prawie na pewno bêdzie wy³aziæ po kilku-kilkunastu myciach.
Inna opcja to krótka k±piel rozja¶niaj±ca, ¿eby zej¶æ o chocia¿ ton ni¿ej. Wtedy mog³aby¶ zmieszaæ 8.1 i 7.1, ¿eby kolor nie by³ zbyt ciemny (bo 7.1 wyjdzie ciemno) pod warunkiem, ¿e w³osy dalej bêd± rudawe po k±pieli. Je¶li ¿ó³to-rude - farba musi mieæ koñcówkê .21
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-13, 14:49   #2554
201701121500
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomo¶ci: 664
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿esz spróbowaæ pofarbowaæ 7.1 (8.1 nie wyjdzie), ale rudo¶æ prawie na pewno bêdzie wy³aziæ po kilku-kilkunastu myciach.
Inna opcja to krótka k±piel rozja¶niaj±ca, ¿eby zej¶æ o chocia¿ ton ni¿ej. Wtedy mog³aby¶ zmieszaæ 8.1 i 7.1, ¿eby kolor nie by³ zbyt ciemny (bo 7.1 wyjdzie ciemno) pod warunkiem, ¿e w³osy dalej bêd± rudawe po k±pieli. Je¶li ¿ó³to-rude - farba musi mieæ koñcówkê .21
Hm... u mnie teraz jest sporo ¿ó³tego... rudo¶ci mi siê tak wyp³ukuj±, ¿e masakra. Plus koñcówki pamiêtaj± ju¿ wcze¶niej robione k±piele - robi³am w zesz³ym roku ko³o lipca, powtarzaæ tego raczej nie bêdė.

No dobra, czyli spod 7.1 bêdzie mi przebijaæ. Mo¿e zaryzykujê.
Tylko co z tym ¿ó³tym? Serio mam z³otych pasemek od cholery. Braæ od razu 7.21? Czym grozi 7.1?
201701121500 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-13, 14:55   #2555
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez Inachis Poka¿ wiadomo¶æ
Hm... u mnie teraz jest sporo ¿ó³tego... rudo¶ci mi siê tak wyp³ukuj±, ¿e masakra. Plus koñcówki pamiêtaj± ju¿ wcze¶niej robione k±piele - robi³am w zesz³ym roku ko³o lipca, powtarzaæ tego raczej nie bêdė.

No dobra, czyli spod 7.1 bêdzie mi przebijaæ. Mo¿e zaryzykujê.
Tylko co z tym ¿ó³tym? Serio mam z³otych pasemek od cholery. Braæ od razu 7.21? Czym grozi 7.1?
Bierz 7.21
7.1 na ¿ó³te/z³ote da zielonkawy, glonowaty odcieñ.
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-13, 15:21   #2556
201701121500
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomo¶ci: 664
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
Bierz 7.21
7.1 na ¿ó³te/z³ote da zielonkawy, glonowaty odcieñ.

Tak zrobiê.
201701121500 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-15, 22:04   #2557
kalinacelina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

ja stosuje olejki na noc i muszê przyznaæ ze jest lepiej...
kalinacelina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2016-03-16, 14:28   #2558
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomo¶ci: 5 380
GG do *milka*
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Hej dziewczyny mam pytanie odnoscie wmulsji utleniajacej z Wella Colour Touch Emulsion 1.9% czy te 1/9% to inaczej stezenie 6% bo sie zamotalam CZy ta emulsja nadaje sie do mieszania jej z innymi farbami ? Zastanawiam sie czy dobrze pomaluje wlosy Matrix Socolor. Z gory dziekuje za odpowiedz
*milka* jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-16, 19:03   #2559
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez *milka* Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny mam pytanie odnoscie wmulsji utleniajacej z Wella Colour Touch Emulsion 1.9% czy te 1/9% to inaczej stezenie 6% bo sie zamotalam CZy ta emulsja nadaje sie do mieszania jej z innymi farbami ? Zastanawiam sie czy dobrze pomaluje wlosy Matrix Socolor. Z gory dziekuje za odpowiedz
To jest 1.9% - niskie oxy do tonowania.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-18, 13:11   #2560
wasienka
Zadomowienie
 
Avatar wasienka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Warszawa :)
Wiadomo¶ci: 1 000
z czerni do ¶redniego blondu, ale bez rudego! :)

Hej piszê tutaj z pro¶b± o poradê, mo¿e ju¿ która¶ dziewczyna mia³a ten sam problem i sobie poradzi³a
Otó¿, jeszcze w styczniu mia³am na w³osach czerñ - i to farbowan±!
W ci±gu dwóch miesiêcy zesz³am do poziomu 8, ale.... strasznie przebija p³omienna marchewka w niektórym ¶wietle! z reszt± widaæ po zdjeciach - sefie w windzie a selfie w malo oswietlonym pomieszczeniu

1. https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...3d&oe=56EDFF4C

2. https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...0a&oe=56EF331D

Mo¿e powiem czego u¿ywa³am - naturalnie, ¿e rozjasniacz z nanoplex wychodzi³a typowa marchewa, a na to k³ad³am be¿owy blond na poziomie 8 wiêc lekko przyt³umi³ t± marchewe ale nie wystarczaj±co.
Od razu mówiê, ¿e póki co chcê pozostaæ na tym samym poziomie kolorystycznym.

kto¶ pomo¿e?
wasienka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-18, 17:32   #2561
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Ano faktycznie jest nie¼le rudo! Ja bym spróbowa³a tonowac popielata farba na 3%- 8.1 lub nawet 8.11.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-18, 18:35   #2562
wasienka
Zadomowienie
 
Avatar wasienka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Warszawa :)
Wiadomo¶ci: 1 000
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
Ano faktycznie jest nie¼le rudo! Ja bym spróbowa³a tonowac popielata farba na 3%- 8.1 lub nawet 8.11.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
A nie wyjd± zielone? Tego bym nie chcia³a
wasienka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-18, 19:37   #2563
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Nie, rudy tonujemy w³a¶nie popielem. Popielu nie wolno nak³adaæ na ¿ó³ty, wtedy jest ryzyko zieleni.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-19, 15:12   #2564
Nieoficjalnie
Zakorzenienie
 
Avatar Nieoficjalnie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 3 430
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Dziewczyny jak± farbê na³o¿yæ na w³osy ciep³o br±zowe/mleczna czekolada, ¿eby uzyskaæ ³adny mahoniowy br±z?
Bardzo proszê o markê i kolor
__________________
Tydyrytkom
Nieoficjalnie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-19, 23:26   #2565
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Mo¿e Wella koleston 6.5?

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-20, 10:55   #2566
Blondynka__90
Przyczajenie
 
Avatar Blondynka__90
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Dziewczyny pomo¿ecie?
Zdecydowa³am siê na ma³e przyciemnienie w³osów z poziomu 11 na 9. Farbowa³am g³ównie popielami, albo miesza³am popiele z per³±. Z powodu do¶æ ograniczonego bud¿etu kupi³am Londê sklepow± 12/9 Per³owy blond. Chcê na odrost (mój naturalny to do¶æ ciemny popielaty blond) po³o¿yæ normalnie farbê z utleniaczem (czyli 9%) a na d³ugo¶ci rozcieñczyæ utleniacz pó³ na pó³ z wod±. Moje pytanie- ile minut mniej wiêcej mam trzymaæ farbê na odro¶cie a ile na d³ugo¶ciach?
Blondynka__90 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-21, 13:55   #2567
kiertolainen
Przyczajenie
 
Avatar kiertolainen
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 29
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
Nie, rudy tonujemy w³a¶nie popielem. Popielu nie wolno nak³adaæ na ¿ó³ty, wtedy jest ryzyko zieleni.
A czym tonowaæ w³a¶nie ¿ó³ty? Zak³adam, ¿e opalizujacym/fioletem, ale wolê siê upewniæ. A chyba najgorszy przypadek to jednocze¶nie pomarañczowy i ¿ó³ty... Czyli to co ja mam. W za³±czniku pokazujê swoje w³osy, wklejam link do takich, jakie mniej-wiêcej chcê. Dodam, ¿e jestem ju¿ po 4 k±pielach rozja¶niaj±cych, czubek ju¿ jest mega rozja¶niony, jednak pomarañczowe refleksy bardzo ciê¿ko schodz± (schodzi³am z rudego). Czy jest szansa uzyskaæ to, co pokaza³am bez dalszego rozja¶niania? Dodam, ¿e w nadziei, ¿e rudo¶ci i ¿ó³cie siê stonuj± po³o¿y³am farbê z Joanny Srebrny py³, ale nie by³o ¯ADNEGO efektu, nawet na d³ugo¶ci.
To chcê: http://z5.kowbojki.pl/597adae3f542b5...87_n_large.jpg
To mam ((((
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20160320_135213.jpg (90,1 KB, 18 za³adowañ)
kiertolainen jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-21, 18:25   #2568
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 7 289
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Spróbuj Koleston Perfect Special Mix 0/81 z 6% wod±.
Merys jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-21, 19:52   #2569
RastaGirl89
Rozeznanie
 
Avatar RastaGirl89
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 999
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Proszê o poradê!
Do niedawna mia³am jasne w³osy farbowane na blond mniej wiêcej na poziomie 9-10. Postanowi³am zrobiæ ombre, ciemne na górze, pomarañczowo-ró¿owe na dole. Niestety farba sp³uka³a siê po 2 myciach i wygl±da to lekko mówi±c bardzo nieciekawie. Chcia³abym zatem pokryæ je jak±¶ ciemn± farb±, ¿eby by³y wyrównane i ¿eby nie by³o widaæ odrostu, ¿ebym mog³a wróciæ do naturalnego koloru (mia³am taki ciemny ok. 7 poziom naturalnie - w sumie taki jak obecnie mam na górze). Dodam, ¿e w³osy by³y farbowane u fryzjera, góra 7.0 wella color touch, dó³ elumen.
Potrzebujê jakiej¶ drogeryjnej farby na ju¿ ale nie wiem jaki odcieñ siê nada? Czy farba ma szansê siê utrzymaæ na tych w³osach i pokryæ to okropne ombre?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20160321_204146317.jpg (69,3 KB, 11 za³adowañ)

Edytowane przez RastaGirl89
Czas edycji: 2016-03-21 o 20:03
RastaGirl89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-22, 09:18   #2570
BeataBeatka
Przyczajenie
 
Avatar BeataBeatka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Czy ma kto¶ jaki¶ pomys³ co zrobiæ z w³osami, które nie chc± siê rozja¶niæ? Naturalnie poziom ok 6. Za pierwszym razem rozjasnione Garnierem 111. Wysz³o rudo-¿ó³to, poziom 9. Nastêpnie po³o¿ony alfaparf 11.21 na 9%, Nouvelle 12.8 na 9% a potem Nouvelle 12.20 na 12%. Kolor zmienia siê po farbowaniach jedynie na per³owy (mniej lub bardziej), ale siê nie rozja¶nia. Chcemy uzyskaæ zimny blond na poziomie 11-12. Jak mo¿na to uzyskaæ?
BeataBeatka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-22, 09:41   #2571
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomo¶ci: 2 761
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

poziom 11-12 to w³a¶ciwie bia³e w³osy? chyba nie do uzyskania farb±, tylko rozja¶niaczem i potem farbowanie ¿eby stonowaæ na zimny odcieñ.
Ja mam naturalne w³osy poziom 6-7 i u¿ywaj±c farb super rozja¶niaj±cych numer 11 i wody 12% uzyskujê poziom 9.
emma-e4 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-22, 09:43   #2572
BeataBeatka
Przyczajenie
 
Avatar BeataBeatka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Pozostaje jedynie k±piel rozjasniajaca? Rozjasniacz dla cieniutkich, s³abych w³osów to zbyt du¿e z³o
BeataBeatka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-22, 17:39   #2573
Atmi
Maniaczka Anime
 
Avatar Atmi
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomo¶ci: 16
Z brunetki w blond

Witajcie wszystkowiedz±ce

Mam tak sprawê, jestem pocz±tkuj±c± cosplayerk± i potrzebuje na dzieñ lub 2 rozja¶niæ w³osy. Jestem naturalna brunetk± o w³osach po pas (wiêc raczej d³ugie) i nie chwia³abym stosowaæ zwyk³ej peruki (mia³am kiedy¶ i wysz³o mi uczulenie), a na razie nie mam 200 z³ na co¶ konkretnego.
Do stroju potrzebuje byæ blondynk± o d³ugich w³osach i niebieskich oczach. Kwestia soczewek jest do ogarniêcia ale co z w³osami?
Zjazd trwa 5 dni i na 2 dni potrzebuje byæ blondynk± o prostych w³osach a na 2 moj± naturaln± brunetk± o krêconych w³osach.

Mo¿e znacie jakie¶ rozwi±zania
Dziêkuje za porady.
Atmi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-22, 18:05   #2574
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Z brunetki w blond

Rozja¶nianie takich w³osów do blondu to zabawa rozja¶niaczem. Tak ciemnych w³osów raczej farba nie doprowadzi do prawdziwego blondu. Je¿eli nie masz mo¿liwo¶ci pój¶æ do fryzjera to mo¿esz sobie zrobiæ z w³osów masakrê. Zamiast blondu bêdziesz mia³a np. rudawy blond w ciapki. Nie mówi±c ju¿, ¿e kondycja ucierpi. Takie d³ugie w³osy ciê¿ko zamieniæ w ³adny blond nie maj±c wiedzy i do¶wiadczenia.

A ¿eby wróciæ do naturalnego koloru musia³aby¶ znale¼æ odpowiedni± farbê i liczyæ, ¿e z podniszczonych w³osów nie sp³ynie za szybko.

Od rozja¶niacza te¿ mo¿e Ci wyj¶æ uczulenie.

Moim zdaniem na dwa dni nie warto robiæ takiej rewolucji. No chyba, ¿e w razie czego nie bêdziesz p³akaæ, ¿e zniszczone w³osy trzeba bêdzie znacznie skróciæ

A nie masz mo¿liwo¶ci po¿yczyæ od kogo¶ lepszej peruki?

Je¿eli jeste¶ zdecydowana na tak± rewolucjê na w³asnych w³osach to zerknij do w±tku o rozja¶nianiu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=57335916
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-22, 18:26   #2575
Atmi
Maniaczka Anime
 
Avatar Atmi
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomo¶ci: 16
Dot.: Z brunetki w blond

Rozumiem, czyli to nie jest taka sprawa na szybko, my¶la³am ¿e szampon koloryzuj±cy to za³atwi, zafarbiê na ja¶niejsze jedn± saszetk±, a pó¼niej zafarbie ma br±z i bêdzie siê zmywaæ to jako¶ szybko.
Skoro to jednak gra nie warta ¶wieczki (faktycznie szkoda mi w³osów) trzeba bêdzie pomy¶leæ o peruce.
Dziêki bardzo.

p.s.
Piêkny "dolf" na zdjêciu awatarka
Atmi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-22, 18:37   #2576
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Z brunetki w blond

Cytat:
Napisane przez Atmi Poka¿ wiadomo¶æ
Rozumiem, czyli to nie jest taka sprawa na szybko, my¶la³am ¿e szampon koloryzuj±cy to za³atwi, zafarbiê na ja¶niejsze jedn± saszetk±, a pó¼niej zafarbie ma br±z i bêdzie siê zmywaæ to jako¶ szybko.
Skoro to jednak gra nie warta ¶wieczki (faktycznie szkoda mi w³osów) trzeba bêdzie pomy¶leæ o peruce.
Dziêki bardzo.

p.s.
Piêkny "dolf" na zdjêciu awatarka
Rozja¶nianie to zawsze trwa³y proces, pozbywanie siê pigmentu. Szamponetki mog± jedynie przyciemniaæ, ewentualnie podbijaæ kolor. Nigdy realnie nie rozja¶ni±. To ból wielu osób marz±cych o jasnych w³osach. Gdyby to by³o takie proste, nie by³oby tylu zniszczonych, jasnych czupryn.

To tak jakby¶ próbowa³a na³o¿yæ bia³± plakatówkê na swoje w³osy, ciemny kolor bêdzie prze¶witywa³. Z soczewkami mo¿na pewnym stopniu udawaæ, ¿e ma siê jasne oczy, ale z w³osami ju¿ nie.

Powodzenia z kompletowaniem elementów wizerunku i dobrej zabawy

Te¿ mi siê podoba, mo¿e kiedy¶ sprawiê sobie tak± piêkn± perukê
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-22, 18:46   #2577
Atmi
Maniaczka Anime
 
Avatar Atmi
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomo¶ci: 16
Dot.: Z brunetki w blond

Mo¿na temat zamkn±æ i przenie¶æ gdzie trzeba, dziêkujê
Atmi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-24, 12:34   #2578
mirami95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cze¶æ dziewczyny
Bardzo prosi³abym o poradê dot. moich w³osów. S± one po 2 k±pielach rozja¶niaj±cych (rozja¶nia³am marchewkowy rudy) no i pozosta³ taki nijaki ¿ó³tawy rudy/blond, nawet sama nie potrafiê okre¶liæ tego koloru. Jakie s± szanse przyciemnienia tego koloru do naturalnego, w domu? Czy pozosta³ tylko fryzjer? Dla zobrazowania problemu dodajê zdjêcie, odrosty to mój naturalny kolor w³osów
Z góry dziêkujê za odpowiedzi
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg FullSizeRender.jpg (106,6 KB, 17 za³adowañ)
mirami95 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-25, 17:06   #2579
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez mirami95 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ dziewczyny
Bardzo prosi³abym o poradê dot. moich w³osów. S± one po 2 k±pielach rozja¶niaj±cych (rozja¶nia³am marchewkowy rudy) no i pozosta³ taki nijaki ¿ó³tawy rudy/blond, nawet sama nie potrafiê okre¶liæ tego koloru. Jakie s± szanse przyciemnienia tego koloru do naturalnego, w domu? Czy pozosta³ tylko fryzjer? Dla zobrazowania problemu dodajê zdjêcie, odrosty to mój naturalny kolor w³osów
Z góry dziêkujê za odpowiedzi
Musia³aby¶ zrobiæ pigmentacje i dopiero po³o¿yæ docelowy kolor. Pigmentacja ciep³ym odcieniem, np z³otym ¿eby nie wysz³o zielono i na to np per³owy br±z czy ciemny blond.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------

Cytat:
Napisane przez kiertolainen Poka¿ wiadomo¶æ
A czym tonowaæ w³a¶nie ¿ó³ty? Zak³adam, ¿e opalizujacym/fioletem, ale wolê siê upewniæ. A chyba najgorszy przypadek to jednocze¶nie pomarañczowy i ¿ó³ty... Czyli to co ja mam. W za³±czniku pokazujê swoje w³osy, wklejam link do takich, jakie mniej-wiêcej chcê. Dodam, ¿e jestem ju¿ po 4 k±pielach rozja¶niaj±cych, czubek ju¿ jest mega rozja¶niony, jednak pomarañczowe refleksy bardzo ciê¿ko schodz± (schodzi³am z rudego). Czy jest szansa uzyskaæ to, co pokaza³am bez dalszego rozja¶niania? Dodam, ¿e w nadziei, ¿e rudo¶ci i ¿ó³cie siê stonuj± po³o¿y³am farbê z Joanny Srebrny py³, ale nie by³o ¯ADNEGO efektu, nawet na d³ugo¶ci.
To chcê: http://z5.kowbojki.pl/597adae3f542b5...87_n_large.jpg
To mam ((((
¯ó³ty zawsze tonujemy per³a, czyli fioletem w³a¶nie. Je¶li jest u Ciebie mieszanka rudego i ¿ó³tego, spróbuj np Alfaparf 9.21 na 3%. Albo Wella color touch 9.16 na 1.9%

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------

Cytat:
Napisane przez RastaGirl89 Poka¿ wiadomo¶æ
Proszê o poradê!
Do niedawna mia³am jasne w³osy farbowane na blond mniej wiêcej na poziomie 9-10. Postanowi³am zrobiæ ombre, ciemne na górze, pomarañczowo-ró¿owe na dole. Niestety farba sp³uka³a siê po 2 myciach i wygl±da to lekko mówi±c bardzo nieciekawie. Chcia³abym zatem pokryæ je jak±¶ ciemn± farb±, ¿eby by³y wyrównane i ¿eby nie by³o widaæ odrostu, ¿ebym mog³a wróciæ do naturalnego koloru (mia³am taki ciemny ok. 7 poziom naturalnie - w sumie taki jak obecnie mam na górze). Dodam, ¿e w³osy by³y farbowane u fryzjera, góra 7.0 wella color touch, dó³ elumen.
Potrzebujê jakiej¶ drogeryjnej farby na ju¿ ale nie wiem jaki odcieñ siê nada? Czy farba ma szansê siê utrzymaæ na tych w³osach i pokryæ to okropne ombre?
Ja bym zrobi³a dekoloryzacje tych wszystkich odcieni i dopiero po³o¿y³a docelowy kolor.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-27, 11:59   #2580
metamorf0za
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomo¶ci: 3
Cze¶æ dziewczyny Postanowi³am ca³kowicie zmieniæ swoje w³osy po wielu latach farbowania ciemnymi br±zami ( wszystkim co by³o w drogeriach) zapragnê³am jak podejrzewam wiele z nas powróciæ do ciemnego blondu czyli mojego naturalnego. Temat wa³kowany wiem... dlatego nie owijaj±c w bawe³ne jestem na tym etapie kiedy trace cierpliwosc na g³owie mam te wstrêtne rudo¶ci farbowa³am juz kilka razy fraba alfaparf 7.1 efekt wychodzi³ ca³kiem ca³kiem tyle ¿e kilka myæ i znów to samo. Pytanie czy da siê ten kolor och³odziæ czy musze jeszcze je rozja¶niæ co mam robiæ????

Kilka fotek jak obecnie wyglada mój kolor.

tutaj zdjêcia
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_5910.JPG (88,4 KB, 13 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC_5924.JPG (75,6 KB, 13 za³adowañ)

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2016-03-27 o 14:14 Powód: post pod postem
metamorf0za jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-11-14 10:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:05.