Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-14, 23:56   #1531
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Katarina napisz cos wiecej o tym toniku. Tonik od Pauli mialam, ale ja tam go nie uwazam za najlepszy. Byl tlusty zostawial takie cos tluste na buzi co sie nie chcialo wchlonac, nie usunal mi zadnych zaskornikow, nawet nie luszczyl, tak wiec ja bym nie chciala robic jego odpowiednika, wole cos z alkoholem, bo lepiej dziala i nie jest takie tluste, ale 15% na cala buzie tak ciagle to bym nie uzywala, moze czasem albo tylko na same kropki.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 09:55   #1532
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość
to moze sprobuj toniku z kwasem mlekowym, nie trzeba smarowac sie wtedy filtrami,
ja stosuje go troche ponad tydzien wiec ciezko mowic o konkretnych efektach, ale widze ze skora jest w lepszym stanie, gladsza, i tak jak jest zawarte w opisie ma delikatne dzialanie zluszczajace
Już się zaświeciło światełko w tunelu...

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Jak to nie trzeba, przy wszystkim co zluszcza trzeba, nie wazne jak sie ten kwas nazywa. Np. ja tam nie rozumiem dlaczego przy migdalowym niby nie trzeba skoro tak samo zluszcza, a przeciez wszystko co zluszcza robi skore delikatniejsza, no bo po to sie zluszczam, zeby na wierzch wyszlo to co delikatne, różowiutkie i ładniutkie prawda?
i zgasło...

To już teraz sama nie wiem czy wolno czy nie...
W temacie kwasów i filtrów nie jestem obeznana...


Edit:
Jest już na mazidłach przepis na serum wzmacniające do włosów z lipoderminą i ekstraktem z rozmarynu
http://mazidla.com/index.php?option=...d=285&Itemid=2
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 13:12   #1533
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Jak to nie trzeba, przy wszystkim co zluszcza trzeba, nie wazne jak sie ten kwas nazywa. Np. ja tam nie rozumiem dlaczego przy migdalowym niby nie trzeba skoro tak samo zluszcza, a przeciez wszystko co zluszcza robi skore delikatniejsza, no bo po to sie zluszczam, zeby na wierzch wyszlo to co delikatne, różowiutkie i ładniutkie prawda?
hmm, przed zakupem radzilam sie pani Lidii, bo nie chcialam mocno zluszczajacego, inwazyjnego toniku, z ktorym musiałabym stosowac filtry i polecila mi wlasnie ten z kwasem L-mlekowym,
ja sie upierac nie bede, bo kompletnie sie na tym nie znam, ale wydaje mi sie, ze pani Lidia sie zna i zle by mi nie doradzila
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 15:09   #1534
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość
hmm, przed zakupem radzilam sie pani Lidii, bo nie chcialam mocno zluszczajacego, inwazyjnego toniku, z ktorym musiałabym stosowac filtry i polecila mi wlasnie ten z kwasem L-mlekowym,
ja sie upierac nie bede, bo kompletnie sie na tym nie znam, ale wydaje mi sie, ze pani Lidia sie zna i zle by mi nie doradzila
Ja jednak wierze naukowcom, poczytaj to forum dziewczyny tu pisaly, na forum LU tez pisze i podaja artykuly naukowe, tak na zdrowy rozum wszystko co zluszcza robi skore bardziej wrazliwa.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 15:36   #1535
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Ja jednak wierze naukowcom, poczytaj to forum dziewczyny tu pisaly, na forum LU tez pisze i podaja artykuly naukowe, tak na zdrowy rozum wszystko co zluszcza robi skore bardziej wrazliwa.
a moglabys podac jakies linki? przegladalam LU i znalazlam informacje tylko o pilingu z kwasem mlekowym
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 16:07   #1536
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

juz sie kajam i przepraszam za zamieszanie,
bo oczywiscie chodzilo mi o tonik z kwasem migdalowym, nie wiem czemu uparcie mi sie myle te dwa kwasy, sama mam kwas migdalowy i tonik z niego zrobiony,
jeszcze raz przepraszam
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 16:10   #1537
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość
juz sie kajam i przepraszam za zamieszanie,
bo oczywiscie chodzilo mi o tonik z kwasem migdalowym, nie wiem czemu uparcie mi sie myle te dwa kwasy, sama mam kwas migdalowy i tonik z niego zrobiony,
jeszcze raz przepraszam
Czyli ten tonik można stosować bez filtrów? Jakie ma działanie?
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-15, 16:18   #1538
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Czyli ten tonik można stosować bez filtrów? Jakie ma działanie?
z opisu toniku na mazidlach:
"Opis: tonik o 5% zawartości Kwasu migdałowego. Działa delikatnie złuszczająco, nawilżająco (Kwas hialuronowy) oraz antybakteryjnie. Odpowiedni szczególnie dla cer trądzikowych i tłustych (zmniejsza i oczyszcza ujścia gruczołów łojowych, likwiduje wypryski) oraz dla cer suchych, zwiotczałych i zniszczonych nadmierną ekspozycją na słońce. Wspomaga likwidację przebarwień i śladów po trądziku, rozjaśnia i rozświetla cerę."

i kwas migdalowy:
"Kwas migdałowy nie uwrażliwia skóry na słońce i dlatego może być stosowany przez cały rok, a także - ze względu na brak ryzyka wystąpienia przebarwień - u osób z wysokim fototypem. Z tego powodu bywa nazywany "peelingiem letnim" lub "peelingiem dla wszystkich o każdej porze roku".
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 16:23   #1539
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Talking Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Limario,

Ooo dzięki ci za przepisy , czy będą jeszcze jakieś np. z innymi składnikami? czy mamy sobie w obrębie tego, co podałaś same produkować wcierki?

I jeszcze pytanie o kwas l-mlekowy, nie żebym ci nie ufała, ale na LU jedna dziewczyna, nie wiem czy mogę podac jej nika (Lenna, mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam) stosowała jakiś kwas, nie jestem pewna jaki, tutaj link do tematu:

http://laboratoriumurody.pl/forum/wc...9cd26b1ccaeb32

i wypowiedź


Nie ma sie czym chwalic, wiec sie nie chwalilam, ale jednak napisze ku przestrodze przed wlasna glupota - zniszczylam sobie wlosy tym cholernym kwasiorem. Od jakiegos czasu nie robilam juz plynu do wcierania tylko dodawalam kwas do detergentow i po wymieszaniu z woda mylam tym wlosy. efekt byl calkiem, calkiem - zero obciazenia, znosne nawilzenie, skora nie swedziala itd
Do czasu - nagle kudly zaczely robic sie coraz ciensze, szczegolnie w miejscach, gdzie bezposrednio byl stosowany 'szampon' - tuz przy skorze glowy i okolicach uszu, bo tam z racji filtrowania najwiecej jest do zmycia.
Teraz mam na glowie pierze - cienkie makabrycznie, w dotyku jak u lalki Bede je ratowac, ale nie licze na wiele.

Nie swiadczy to przeciwko stosowaniu salicyla na wlosy, tylko o absolutnej koniecznosci pilnowania pH i nie sypaniu 'na oko'.


Tutaj też jest kwas i boję się (pewnie bezpodstawnie) że coś takiego wydarzy się i umnie/innych. Nie nam się na kwasach więc pytam. Czy jak sie go, przez przypadek, więcej doleje, to czy wyrządzi to krzywdę włosom?
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 16:51   #1540
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość
z opisu toniku na mazidlach:
"Opis: tonik o 5% zawartości Kwasu migdałowego. Działa delikatnie złuszczająco, nawilżająco (Kwas hialuronowy) oraz antybakteryjnie. Odpowiedni szczególnie dla cer trądzikowych i tłustych (zmniejsza i oczyszcza ujścia gruczołów łojowych, likwiduje wypryski) oraz dla cer suchych, zwiotczałych i zniszczonych nadmierną ekspozycją na słońce. Wspomaga likwidację przebarwień i śladów po trądziku, rozjaśnia i rozświetla cerę."

i kwas migdalowy:
"Kwas migdałowy nie uwrażliwia skóry na słońce i dlatego może być stosowany przez cały rok, a także - ze względu na brak ryzyka wystąpienia przebarwień - u osób z wysokim fototypem. Z tego powodu bywa nazywany "peelingiem letnim" lub "peelingiem dla wszystkich o każdej porze roku".
A ja tego nie rozumiem i jakos w to nie wierze. Bo dziewczyny pisaly tutaj ze kwas migdalowy tez je zluszcza delikatnie ale zluszcza, a skoro zluszcza to znaczy ze plamy moga wyjsc, wiec na moj chlopski rozum brak tu logiki, czy ten kwas dziala jakos inaczej? Przeciez to tez kwas AHA i tez ma zluszczac.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 19:57   #1541
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja myślę, że tu chodzi o dwie rzeczy:
1. są substancje fotouczulające, czy uwrażliwiające: np. niektóre zioła (np. dziurawiec), niektóre leki (w tym pigułki anty), perfumy - po nich skóra niezależnie od tego czy gruba czy cienka inaczej reaguje na słońce
2. nadmierna reakcja skóry osłabionej/młodej/obdartej która po prostu jest cieńsza i przez to bardziej podatna na oparzenia.

I w tym wypadku kwas migdałowy być może nie jest fotouczulający jakoś hmmm chemicznie (?) tylko po prostu uwrażliwia na słońce bo zdziera warstwę naskórka.

Ale niech to jakiś fachowiec opisze fachowiej jakoś się zaplątałam.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-17, 10:31   #1542
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość
Noor – przykro mi, ze wielkość czcionki się nie zmienia. Z jakiej przeglądarki korzystasz?
Z IE 6.0. Ale mna sie nie przejmuj. Ja jestem ślepa i im większa czcionka, tym lepiej.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2008-08-06 o 11:54
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-18, 00:22   #1543
sajszi
Raczkowanie
 
Avatar sajszi
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Fajnie by było gdyby w grudniu pojawiły się gotowe zestawy do kręcenia mazideł. Chciałabym zrobić taki prezent gwiazdkowy. Wiem, że na biochemii maja takie coś ale jakoś ani mi się nie podobają ich propozycje ani nie mam zaufania.
sajszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-18, 07:13   #1544
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Czy coś się stało z Limarią? Czekam na maila o wysyłce od czwartku (w środę zapłaciłam), na żadnym forum się nie pojawia...
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-18, 08:58   #1545
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja złożyłam zamówienie w zeszły piątek a maila o wysyłce dostałam po tygodniu (zapłaciłam od razu, przelew przez internet) - pewnie jest teraz dużo zamówień i troche to wolniej działa...
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-18, 10:15   #1546
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Czy coś się stało z Limarią? Czekam na maila o wysyłce od czwartku (w środę zapłaciłam), na żadnym forum się nie pojawia...
Limaria pisała, że ma dziecko chore. A do tego jeszcze pewnie sporo zamówień (jak napisała Schaetzchen).
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-18, 11:26   #1547
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Jasne, dziękuję za odpowiedzi. Czekam zatem cierpliwie . A zamówiłam tym razem:
ALGI-BIOFERMENT 30 g;
MINIMIKSER;
OLEJ Z NASION CZARNEJ PORZECZKI 60g;
GUMA KSANTANOWA;
KWAS L-MLEKOWY 80% (objętość:30ml);
MLECZKO OWSIANE -30 g;
TRIKENOL -5 g;
IMWITOR 380;
STRUCTURE (R) XL.
Chcę sobie ukręcić krem z trikenolem, bo używałam już serum i działa wspaniale, tylko konsystencja mi nie bardzo odpowiada, jest za rzadkie. A poza tym w sezonie kaloryferowym muszę używać czegoś bardziej treściwego - mimo tłustej cery.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-18, 12:36   #1548
tilmitt
Raczkowanie
 
Avatar tilmitt
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 321
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Do mnie zamówienie doszło wczoraj (aż się zdziwiłam, u nas listonosze nie roznoszą poczty w soboty), a zamówiłam i zapłaciłam w zeszły piątek. Założyłam, że Limaria ma nawał pracy przez dodawanie nowości Ale mazidła już są, cieszą mnie jak zwykle, chociaż nie zamawiałam wielu nowych produktów, tylko uzupełniałam zapasy (HA, kwas mlekowy, hydrolaty, oleje itp.). Teraz z niecierpliwością czekam na przepisy o kręceniu farb do włosów na bazie henny, indygo i amli. Nie będę póki co ryzykować i robic mixów jak na hennaforhair.com
tilmitt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-18, 15:29   #1549
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Ja myślę, że tu chodzi o dwie rzeczy:
1. są substancje fotouczulające, czy uwrażliwiające: np. niektóre zioła (np. dziurawiec), niektóre leki (w tym pigułki anty), perfumy - po nich skóra niezależnie od tego czy gruba czy cienka inaczej reaguje na słońce
2. nadmierna reakcja skóry osłabionej/młodej/obdartej która po prostu jest cieńsza i przez to bardziej podatna na oparzenia.

I w tym wypadku kwas migdałowy być może nie jest fotouczulający jakoś hmmm chemicznie (?) tylko po prostu uwrażliwia na słońce bo zdziera warstwę naskórka.

Ale niech to jakiś fachowiec opisze fachowiej jakoś się zaplątałam.
Schatzchen dzięki za pomoc w moich rozważaniach. Też o tym myślałam, ale to by miało sens gdyby kwasy też uwrażliwiały chemicznie, ale nigdzie tak nie piszą, tylko, że trzeba uważać, bo zdzierają skórę. Na LU piszą, że salicylowy nawet jakoś pomaga w ochronie słonecznej, ale mimo to i tak trzeba uważać i zawsze sie chronić jak się go używa. I dlatego to dla mnie nie ma sensu za bardzo, bo skoro wszystkiekwasy AHA i BHA uwrażliwiają na zasadzie Twojego punktu 2, to jak migdałowy jest inny, przecież on też jest AHA? Sama sobei nie odpowiem, dlatego ja uważam z każdym kwasem.

Tak na marginesie to masło Shea z mazideł jest super, ale olej różany jest dziwny, to znaczy taki ma jasny kolor jakby był rafinowany, bo właśnie miałam okazję sobie porówanć z innym i tamtem był ciemniejszy.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-18, 16:02   #1550
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez sajszi Pokaż wiadomość
Fajnie by było gdyby w grudniu pojawiły się gotowe zestawy do kręcenia mazideł. Chciałabym zrobić taki prezent gwiazdkowy. Wiem, że na biochemii maja takie coś ale jakoś ani mi się nie podobają ich propozycje ani nie mam zaufania.
Teraz to niech biedna Limaria kuruje dziecko. Ja bym wolala, zeby najpierw pojawily sie obiecane opisy i przepisy. Ja mam zaufanie i do mazidel i do biochemii i do ecospa. Podobaja mi sie ich strony, wszystkie niebieskawe (bo mazidla ogladam tylko na niebiesko inne kolory mi nie pasuja dla oczu) i wszystkie sprawdzilam po kilka razy, wszedzie mam swoich ulubiencow i obsluga mila. Robilam juz prezenty z zestawow z BU, zapomnialam, ze teraz przeciez tez moge. Taki zestaw zawsze budzil wiecej okrzykow i zainteresowania niz prezenty gotowce, co to kazdy juz zna ze sklepow i z reklam.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-18, 19:04   #1551
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Jasne, niech Limaria spokojnie sobie ułoży swoje sprawy.
Tak a propos łatwych mikstur mazidłowych, to w swoich nieustannych poszukiwaniach idealnego i w miarę naturalnego mazidła z witaminą c natknęłam się na taki wątek:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...=133&Itemid=50
Używam serum z BU, ale ono ma i alkohol, i sporo glikolu - jak dla mnie za dużo tego dobrego, ostatnio mnie podrażnia. Wypróbowałam dziś po południu ekspresową mieszankę 1,5 ml kwasu hialuronowego+0,15 witaminy c i jestem baaaaaaaardzo zadowolona. Mieszanka szybko się wchłania, trochę ściąga, jak to HA, ale na to kładę przecież jeszcze krem, więc nie ma problemu. Aha, i daje efekt liftingujący, ale to nie jest maska, tylko po prostu wygładzona skóra. Polecam.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-18, 20:07   #1552
sajszi
Raczkowanie
 
Avatar sajszi
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Teraz to niech biedna Limaria kuruje dziecko. Ja bym wolala, zeby najpierw pojawily sie obiecane opisy i przepisy. Ja mam zaufanie i do mazidel i do biochemii i do ecospa. Podobaja mi sie ich strony, wszystkie niebieskawe (bo mazidla ogladam tylko na niebiesko inne kolory mi nie pasuja dla oczu) i wszystkie sprawdzilam po kilka razy, wszedzie mam swoich ulubiencow i obsluga mila. Robilam juz prezenty z zestawow z BU, zapomnialam, ze teraz przeciez tez moge. Taki zestaw zawsze budzil wiecej okrzykow i zainteresowania niz prezenty gotowce, co to kazdy juz zna ze sklepow i z reklam.
To może jednak pokuszę się na coś z BU. Zastanawiam się nad peelingiem cukrowym do ciała czekoladowo-miętowym a serum antyoksydacyjnym flavoC i maseczką spirulinową. Ale na pewno kupię też hydrolat różany na mazidłach - to cudo tak pachnie, że każdemu się spodoba.
sajszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-18, 20:18   #1553
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez sajszi Pokaż wiadomość
To może jednak pokuszę się na coś z BU. Zastanawiam się nad peelingiem cukrowym do ciała czekoladowo-miętowym a serum antyoksydacyjnym flavoC i maseczką spirulinową. Ale na pewno kupię też hydrolat różany na mazidłach - to cudo tak pachnie, że każdemu się spodoba.
Jeszcze zapomnialam jedno napisac, ze jak dawalam na prezent taki zestaw to zawsze musialam troche potlumaczyc co to jest, zwykle sama juz ten produkt uzywalam, wiec mialam wyobrazenie co to z tego wyjdzie i jak tak tlumaczylam to wszyscy patrzyli na mnie z podziwem, ze to niby taka madra jestem. Ja tam taka madra nie jestem, ale przez te chwile to fajnie sie bylo tak poczuc
No, do rozy to przekonalam nawet moja kolezanke anty-kosmetykowa, jak dla mnie roza z mazidel i biochemii pachnie identycznie pieknie.
Nie mialam jeszcze rozy z ecospa, bo jakos zawsze mi szkoda i kupuje tansza z mazidel lub biochemii, na prezent boje sie kupowac z ecospa, bo wiem, ze obdarowane osoby nie beda pamietac, żeby to trzymac w lodowce.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-18, 23:06   #1554
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam,

~~ALa~~ - o przepisach na kremy i sera z kwasmi będę pamiętała. Myślę, że w nowym roku co.ś uż sie w Receptariuszu pojawi. Jeśli myślisz min. o BHA, to zwracam Twoją uwagę na Trikenol - ten składnik ma swoim składzie kwas salicylowy i jest świetnym i bardzo efektywnym składnikiem serów do twarzy. Sporo przepisów z jego udziałem jest w Receptariuszu.

utrapienie -swoje sera możesz jak najbardziej wzbogacać alantoiną - wstkie oprócz tych o silnie kwasowym pH. To bardzo dobry i łatwy w uzyciu składnik.

Maria221 -
*dziękuję za zaproszenie na nowy wątek włosowy- już zasubskrybowany ;
*n-acetyl cysteina jest acetylowaną cysteiną i pełni głownie rolę antyoksydanta, a w połączeniu z kwasem askorbinowym rozjąsnia przebarwienia. Nie ma niestety zastoswania wzmacnijacego włosy;
*pojawią się kolejne przepisy na sera wzmacnijace włosy na bazie lipoderminy. O tego pierwszego przykładowego, który jest już w Receptariuszu będą się jedynie rózniły zawartoscią poszczególnych ekstraktów, czyli będą jeszcze z centellą, żeń-szeniem, kasztanowcem, pestkami winogron, zielona herbatą + olejowy ekstrakt z rozmarynu. Tak więc ten piewrwszy przepis można potraktować jako bazowy wzór;
*kwas -lekowy jest świetnym dodatkiem do wszelkich mazideł do włosów. Po pierwsze ponieważ zapewnia odpowiednie pH, a te powinno być lekko kwaśne a po drugie wzmacnia cebulki włosów.
Lenna, które wypowiedź cytujesz pisała o swoich doswiadczeniach nie z kwasem mlekowym, a z kwasem salicylowym. Ten składnik był i chyba jeszcze jest stosowany szamponach przeciwłupieżowych. Niestety w wyższych stężeniach niszczy włosy, co potwierdzają doswiadczenia Lenny.
Spieszę więc uspokoić cię, ż w mazidłowych odżywkach do włosów kwasu salicylowego nie ma.

Wróbelku-) - podaj mi proszę swój nr zamówienia, to odnajdę info o dołączonych próbkachi i postaram się doradzić co z nich możesz zrobić. Zawsze staram się dołączyć takie próbki aby pasowały do aktualnie składanegi i poprzednich zamówień.

niezamienna_juz_na_nic - czy Twój ekstrakt z pine bark jest mazidłowy? Jeśli tak, to pomocne moze być wstawienie zlewki z rozpuszczonym ekstraktem do ciepłej wody. Jeśli to nie pomoze, to ratunkiem jest guma ksantanowa. Serum wówczas stanie się również bardziej geste.

Noor - na czytelność opisów produktów w Mazidłach na pewno nie wpływa korzystnie kursywa i zbyt mały odstęp miedzy poszczególnymi linijkami tekstu. Na kursywę niż nie poradzimy, bo joomla tak ma, ale bedzie zwiększona interlinia i wtedy czytelność teksty znacznie się zwiększy.

Sajszi - gotowe zestawy pojawią się, ale nie obiecuję niestety, ze dam radę je zrobić do grudnia. Wciąż ma do zrobienia zaległy newsletter,a le potem będę mogła się juz skupić na zestawach.
Na razie zapraszam do zgłoszenia swojej propozycji zestawu poprzez formularz na mazidłowym forum.

mrs.doubtfire - tonik z BHA na bazie glikolów metylopropanowego i butylenowego powstaje z myślą o osobach, które nie toleruja w składzie kosmetyków alkoholu etylowego, bo wywołuje on u nich silne podrażnienie. Oraz takich, które nie chcą używać w wysokich stężeniach (czyli powyżej 5%) glikolu propylenowego, bo dla skóry lepiej jest aby faktycznie z jego stężeniem nie przesadzać.
Obydwa powyższe glikole są łagodniejsze niż propylen.
Odczucia sensoryczne po aplikacji pewnie będą różne, jak to bywa z większością mazideł i o czym chocby mamy okazję poczytac na forum, czyli u jednych dane mazidło wchłania się do matu, u innych natomiast niekoniecznie. Mnie samej tonik Pauli bardzo przypadł do gustu .

pozdrawiam

Lidia Kobyłka
limaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-18, 23:45   #1555
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Jeszcze parę słow:

- koszyk w Mazidłach nie pełni niestety funkcji przechowalni .
Była przechowalnia, ale została zlikwidowana z uwagi na to, ze nie działała poprawnie. Będziemy starli się aby przechowalnia powróciła, tym razem juz poprawnie działajaca.

- kwasy hydroksylowe takie jak kwas salicylowy, kwas mlekowy, kwas glikolowy używane jako eksfolianty, wymagają codziennego stosowania filtrów z wysokim poziomem protekcji. Z jednej strony jest to kwestia złuszczania warstwy rogowej, ale przede wszystkim powodem jest ochrona skóry przed pozapalna hiperpigmentacją, którą te kwasy moga wywoływać, czyli inaczej mowiąc chronimy naszą skórę przed powstaniem przebarwień..
Kwas migdałowy, wg madrej literatury mu poświeconej, takich pozapalnych przebarwień nie powoduje i dlatego nie jest konieczne stosowanie filtrów. Spokojnie można je sobie podarowac jeśli stosujemy toniki z niskim stężeniem tego kwasu, np. 5%, ale w przypadku silnych peelingów (30-50%) przyznam, ze dmuchałabym na zimne.

Lidia Kobyłka
limaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 08:27   #1556
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Kochani,

dopiero dzisiaj doczytałam Wasze wczorajsze wpisy.
Przepraszam za opóźnienia w wysyłce i dziękuję pięknie za cierpliwość i wyrozumiałość .
W tym tygodniu wszystkio powinno juz funkcjonować sprawnie i terminowo.

Z zaległych tekstów pojawią się opisy farb do włosów i instrukcje wykonania.

Lidia Kobyłka
limaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 08:50   #1557
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość
Kochani,

dopiero dzisiaj doczytałam Wasze wczorajsze wpisy.
Przepraszam za opóźnienia w wysyłce i dziękuję pięknie za cierpliwość i wyrozumiałość .
W tym tygodniu wszystkio powinno juz funkcjonować sprawnie i terminowo.

Z zaległych tekstów pojawią się opisy farb do włosów i instrukcje wykonania.

Lidia Kobyłka
O, to bardzo się cieszę, bo od wtorku już mnie zżera niecierpliwość [1-sze zamówienie] i nie dostałam nadal e-maila z potwierdzeniem.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 09:27   #1558
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Limario, jesteś jak zwykle wspaniała. Dziękuję za rady co do ekstraktu z pine bark i spokojnie sobie czekam na gumę ksantanową, którą m.in. zamówiłam
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 10:12   #1559
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość
*kwas -lekowy jest świetnym dodatkiem do wszelkich mazideł do włosów. Po pierwsze ponieważ zapewnia odpowiednie pH, a te powinno być lekko kwaśne a po drugie wzmacnia cebulki włosów.
Lenna, które wypowiedź cytujesz pisała o swoich doswiadczeniach nie z kwasem mlekowym, a z kwasem salicylowym. Ten składnik był i chyba jeszcze jest stosowany szamponach przeciwłupieżowych. Niestety w wyższych stężeniach niszczy włosy, co potwierdzają doswiadczenia Lenny.
Spieszę więc uspokoić cię, ż w mazidłowych odżywkach do włosów kwasu salicylowego nie ma.
Czuję się trochę uspokojona Twoją wypowiedzią

Czy któraś z Was stosowała już ten kwas na włosy i może podzielić się swoimi wrażeniami?

Mam jeszcze pytanie odnośnie alkoholu w najnowszym serum do włosów, czy jest on konieczny? Czy sama lipodermina jako nośnik nie wystarczy?
Ze względu na łojotokową skórę głowy wolałabym unikać alkoholu we wcierkach jeśli to możliwe...Jako konserwant (jeśli jako taki został tam użyty), to mogłabym robić tylko ilość potrzebną do jednej, dwóch wcierek.
Nie wiem już sama??
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 10:48   #1560
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziękujemy Limario, jak zwykle jesteś wspaniałą profesjonalistką i dzielnie znosisz nasze pytania. Ciesze się, ze bedą nowe przepisy. Właśnie zbieram zamówienie do ciebie, pewnie się wyklaruje jakoś w grudniu bo mam jeszcze zapay, ponadto cały czas coś dodaję i wyrzucam i kombinuję z przepisami.

Cieszę się, że dzieciaczek juz jest zdrowy.

Obawiam sie Virko, że jeszcze nikt tutaj nie stosował tego kwasu na włosy, bo jest to świeży przepis i raczej niewiele osób miało możliwość go wypróbować.
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:52.