Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-17, 19:44   #1231
MAZIE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 41
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witaminę b3 jak najbardziej można stosować w odżywkach i maskach do włosów , pomaga przy przetłuszczających się włosach, łupieżu . W kosmetyce stosowana jest w stężeniu do 5%. Hydrolatu melisowego nie znam, ale może by go wykorzystać właśnie do włosów w formie jakiegoś "psika"?
MAZIE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 19:48   #1232
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

rozmawialam z pania z ZSK i poradziła zeby ten hydrolat dac do nawilzacza powietrza, bo skoro wywołał u mnie taka silna reakcje, to lepiej nie dawac jej na inne czesci ciala.

co do wit B3, to w stezeniu 5% mozna/trzeba dawac na skóre głowy (mam wrażliwa), czy tylko na wlosy, jak dlugo trzymac?
mysle czy nie zmieszac jej z olejami przed myciem ale nie wiem czy ma to sens.
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 19:51   #1233
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Nowość w ZSK:
Peeling ze skały wulkanicznej
http://www.zrobsobiekrem.pl/?335,pee...y-wulkanicznej
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 20:01   #1234
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Nowość w ZSK:
Peeling ze skały wulkanicznej
http://www.zrobsobiekrem.pl/?335,pee...y-wulkanicznej
ciekawe czy jest podobny do popiołu wulkanicznego z NP
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 20:08   #1235
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
ciekawe czy jest podobny do popiołu wulkanicznego z NP
Dokładnie o tym samym pomyślałem

Przy okazji peelingów, melduję, że peeling aroniowy jest bardzo fajny, choć dość ostry. Mieszam z jogurtem naturalnym i kilkoma kroplami oleju kokosowego i jojoba. Wychodzi dość lejąca maseczka, ale nie spływa.
Skóra po jest bardzo gładka i baardzo promienna.
Mimo to, zostaję przy kwasach
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 22:07   #1236
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Próbowałam zrobić tonik z BHA, mocznikiem i alantoiną, 3 razy próbowałam... i poddaję się. Chciałam ustawić pH między 3 a 4 i wydawało mi się, że takie właśnie uzyskałam, ale za każdym razem po ostygnięciu roztworu wytrącał mi się kwas, czyli - wg informacji pani Kasi - pH musiało być niższe niż 3.

Dobrze, że składniki były niedrogie. Wszystko mi się pokończyło przez te eksperymenty, a tonik ostatecznie zrobiłam z kwasem migdałowym. Kolejne próby chyba dopiero jak się zaopatrzę w pehametr.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 07:32   #1237
MAZIE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 41
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
rozmawialam z pania z ZSK i poradziła zeby ten hydrolat dac do nawilzacza powietrza, bo skoro wywołał u mnie taka silna reakcje, to lepiej nie dawac jej na inne czesci ciala.

co do wit B3, to w stezeniu 5% mozna/trzeba dawac na skóre głowy (mam wrażliwa), czy tylko na wlosy, jak dlugo trzymac?
mysle czy nie zmieszac jej z olejami przed myciem ale nie wiem czy ma to sens.

Ja b3 stosuję w 5% stężeniu ,ale jak masz wrażliwą skórę to zacznij od mniejszego np. 2%. Dodawanie jej do oleju nie bardzo ma sens, bo b3 rozpuszcza się w wodzie. Ja robię tak; wcieram w głowę żel algowo -witaminowy z przepisu z mazideł , potem na to olej .Trzymam przynajmniej pół godziny potem zmywam szamponem.
MAZIE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-18, 16:41   #1238
Bezcielesna
Rozeznanie
 
Avatar Bezcielesna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 811
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Zrobiłam dzis krem na bazie 2%SLP, wsio niby ok, nie rozwarstwil sie ni nic, ale po nałożeniu na skóre zostaje nieprzyjemna powłoka, które daje uczucie oblepienia i juz po sekundzie wszystko sie zwałkowuje, krem chyba nadaje sie tylko do kosza na śmieci, co może być tego przyczyną?
Bezcielesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 18:17   #1239
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mi się serum na SLP (1,5%) nigdy nie rolowało, oblepienia też nie odnotowałam. Może to kwestia użytych składników. Np. za dużo dobrodziejstw wszelkiego rodzaju. A dodawałaś gumę ksantanową? Musi się porządnie rozpuścić. No i nie można z nią przesadzić.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 19:03   #1240
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy istnieje jakiś emuglator lub zagęszczacz, który przy formulacjach bezolejowych nadaje uczucie kremowości?
Przy użyciu GSC wychodzi fajna pianka, ale mam wrażenie że zbyt obciąża skórę, daje dziwne uczucie grubej warstwy tłuszczu... pomimo matu

Chcę zrobić 'krem bezolejowy' (ew. faza olejowa 5%), lecz nie żel - nie lubię gumy ksantanowej jako zagęszczacza... żel wychodzi nie jest gęsty, a lepki
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 19:05   #1241
Bezcielesna
Rozeznanie
 
Avatar Bezcielesna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 811
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Tak, dodawałam gume i to chyba o nią chodzi bo nic innego nie może być, mocznik rozpuscil sie idealnie, a reszta po pantenol i oleje, a one sie nie rolują.. generalnie to druga nieudana proba (krem z uv wyladowal w koszu) i zeźliła mnie okrutnie.
Bezcielesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-20, 09:38   #1242
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Używał ktoś płynu/chusteczek do dezynfekcji z ZSK?
Potrzebuję właśnie czegoś takiego - najbardziej interesują mnie chusteczki, ale czy nie da się zrobić tego taniej?

Ponawiam pytanie o zagęszczacz/emulgator.
Cytat:
Czy istnieje jakiś emuglator lub zagęszczacz, który przy formulacjach bezolejowych nadaje uczucie kremowości?
Przy użyciu GSC wychodzi fajna pianka, ale mam wrażenie że zbyt obciąża skórę, daje dziwne uczucie grubej warstwy tłuszczu... pomimo matu
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 09:55   #1243
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Używał ktoś płynu/chusteczek do dezynfekcji z ZSK?
Potrzebuję właśnie czegoś takiego - najbardziej interesują mnie chusteczki, ale czy nie da się zrobić tego taniej?

Ponawiam pytanie o zagęszczacz/emulgator.
ja kupiłam właśnie płyn w Naturalis

co do emulgatora, może zapytaj u źródła
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 09:59   #1244
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
ja kupiłam właśnie płyn w Naturalis

co do emulgatora, może zapytaj u źródła
Płyn w naturialisie zobaczyłem, zaraz po tym jak przeczytałem maila, że moja przesyłka jest już wysłana.
Patrząc cenowo, taniej wychodzi w ZSK - tylko przelać do butelki z atomizerem. Tak chyba zrobię.

Właśnie piszę maila do pani Kasi.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 18:01   #1245
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

A ja chyba jednak zdradzę SLP. Zrobiłam serum z taką samą ilością lecytyny HLB 7, mniejszą ilością oleju i na hydrolacie migdałowym, nawilża to to niewyobrażalnie (aż musiałam dodać żelu HA dla równowagi), zero zapychania, od kilku dni ani jedna krosteczka nie wyszła. Następnym razem dam chyba tylko 10% oleju. Kusi mnie surowy z malin, macie jakieś doświadczenia?
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 18:09   #1246
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A ja chyba jednak zdradzę SLP. Zrobiłam serum z taką samą ilością lecytyny HLB 7, mniejszą ilością oleju i na hydrolacie migdałowym, nawilża to to niewyobrażalnie (aż musiałam dodać żelu HA dla równowagi), zero zapychania, od kilku dni ani jedna krosteczka nie wyszła. Następnym razem dam chyba tylko 10% oleju. Kusi mnie surowy z malin, macie jakieś doświadczenia?
z nasion malin? Rewelacyjny dla cery dojrzałej (stosuję go pod oczy), bardzo dobrze likwiduje podrażnienia i uspokaja skórę. Zauważyłam też że fajnie sprawdza się na cerze skłonnej do zapychania
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 18:11   #1247
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mam pełne opakowanie alkoholu cetylowego, do czego mogę go wykorzystać? Czy on jest tylko i wyłącznie do emulsji z dużą zawartością fazy olejowej?

Przy okazji zapytam o wagę. Czy ktoś takiej używa? http://allegro.pl/item661773281_prec...1g_okazja.html
Chciałbym kupić, bo denerwuje mnie używanie strzykawek i łyżeczek miarowych...
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 18:34   #1248
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Mam pełne opakowanie alkoholu cetylowego, do czego mogę go wykorzystać? Czy on jest tylko i wyłącznie do emulsji z dużą zawartością fazy olejowej?

Przy okazji zapytam o wagę. Czy ktoś takiej używa? http://allegro.pl/item661773281_prec...1g_okazja.html
Chciałbym kupić, bo denerwuje mnie używanie strzykawek i łyżeczek miarowych...
nie takiej, ale podobnej, mniej więcej takiej http://allegro.pl/item650814411_najl..._promocja.html
kupuj kupuj, to wiele ułatwia
a jeśli mogę coś zasugerować, to weź od razu taką do 200g - będziesz mógł składniki np. toników odważać od razu w buteleczkach, bez użycia zlewki
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 19:36   #1249
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
nie takiej, ale podobnej, mniej więcej takiej http://allegro.pl/item650814411_najl..._promocja.html
kupuj kupuj, to wiele ułatwia
a jeśli mogę coś zasugerować, to weź od razu taką do 200g - będziesz mógł składniki np. toników odważać od razu w buteleczkach, bez użycia zlewki
Pomyślę nad nią. Droższa, ale to zakup na lata.
Martwi mnie, że 'dotykowy' wyświetlacz może się łatwo zepsuć...
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-21, 01:03   #1250
--vanilla--
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 50
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dziewczyny, powiedzcie proszę, czy można kupić składnik aktywny, np. kwas glikolowy i dodać go do tonika (neutralnego) ze sklepu? albo np. alfa-arbutynę i dodać np do kremu pod oczy aby uzyskać serum na przebarwienia ? kombinowała któraś z was w ten sposób?
--vanilla-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 08:32   #1251
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Takich aktywnych składników ja bym nie mieszał, nie wiesz jak zareagują na niego składniki gotowego produktu, czy nie zajdą jakieś reakcje.
Dodawać na pewno można składniki podstawowe np. glicerynę, pantenol.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 13:08   #1252
--vanilla--
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 50
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

zgadzam się, że nie wiemy jak będą wpływać na siebie składniki dlatego myślałam, żeby użyć takich o najprostszym składzie.


no i pomyliłam się w poście powyżej, myślałam o kwasie salicylowym. Można by go dodać do tonika nawilżającego, aby uzyskać tonik peelingujący...
--vanilla-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 13:35   #1253
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Vanilla - ja na Twoim miejscu nie eksperymentowałabym tak. Przede wszystkim główny problem to pH, zwłaszcza przy kwasach. Lepiej kup wodę destylowaną, dodaj kwas salicylowy w ilości 2% z alkoholem (bo żeby kwas się rozpuścił musisz użyć albo alkoholu albo glikolów) i będziesz miała tonik na tydzień, dwa.
Dodając kwas do gotowego toniku nawilżającego zmieniasz jego pH na kwaśne, przez co zastosowany konserwant może juz sobie nie poradzić z przedłużeniem trwałości produktu. Dodatkowo do nawilżających toników często jest dodawany niacynamid, który w niskim pH przekształca się w niacynę. Również pozostałe potencjalne składniki mogą nie tolerować niskiego odczynu.
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 13:58   #1254
Agol03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
chcialam sie podzielić i moze przestrzec wrażliwców przed hydrolatem melisowym. Wczoraj nalozylam na twarz i reakcja prawie natychmiastowa byla - bardzo piekąca skóra i buraczek. Szybko pobieglam zmyc bo szczypało niesamowicie.

Jest to pierwszy hydrolat który mnie uczulił i to tak mocno. Ktos mial podobnie z nim? macie pomysły jak go zużyc w inny sposób?
Mam dokładnie to samo I też jest to pierwszy hydrolat, który tak na mnie zadziałał, a mam ich na swoim koncie już trochę.
Ja myślałam, żeby go trochę rozcieńczyć albo wodą destylowaną albo wymieszać z innym hydrolatem.
Agol03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 15:17   #1255
--vanilla--
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 50
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dzięki confused girl
nie jestem obeznana w tym temacie i chciałam pójść na łatwiznę. Całkiem możliwe, że wyrządziłabym jeszcze większą krzywdę mojej cerze taką mieszanką.
--vanilla-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 21:41   #1256
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Hej

Same tu Ekspertki i Eksperci, więc może pomoże ktoś takiemu małemu marnemu żuczkowi jak ja?
Mianowicie - bardzo odpowiada mi olejek myjący z ZSK, i tak się zastanawiam, czy mogę dodać SLP np. do oliwki HIPP*, żeby otrzymać olejek myjący?
I drugie pytanie, chciałabym sobie zrobić żel hialuronowy na podobie tego z BU z alantoiną i pantenolem, z tym że wymyśliłam sobie, by dodatkowo dodać do tego mocznik, w stężeniu powiedzmy tak ok. 10%. Możliwe toto? Nigdy w ten sposób nie kombinowałam, zwykle tylko BU i BU... I nie wiem, czy to by się nie ''gryzło'' ze sobą jakoś??

Na dziś koniec pytań

* dodam dla ścisłości, że ma w składzie same oleje i małe niewinne parfum na końcu
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 22:21   #1257
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Patryka - jak najbardziej możesz użyć oliwki HiPP do olejku myjącego Jest skład jest super - dwa dobre oleje, tlyko, że prawdopodobnie rafinowane, ale przecież przy olejku, który zmywasz nie ma to większego znaczenia Tylko może na początek zacznij od małej porcji,żeby sprawdzić czy olej sezamowy albo migdałowy Cię nie zapycha

Co do tego żelu to chyba musiałabyś też dodać trochę kwasu mlekowego dla ustabilizowania mocznika.
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 22:40   #1258
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Patryka - jak najbardziej możesz użyć oliwki HiPP do olejku myjącego Jest skład jest super - dwa dobre oleje, tlyko, że prawdopodobnie rafinowane, ale przecież przy olejku, który zmywasz nie ma to większego znaczenia Tylko może na początek zacznij od małej porcji,żeby sprawdzić czy olej sezamowy albo migdałowy Cię nie zapycha

Co do tego żelu to chyba musiałabyś też dodać trochę kwasu mlekowego dla ustabilizowania mocznika.
Confused, dzięki Ci bardzo Masz rację, zrobię małą porcję olejku na sprawdzenie Już się chciałam rzucić na całą butlę w razie pozytywnej odpowiedzi

A co do tego żelu z mocznikiem, to już się wydaje dla mnie zbyt skomplikowane Choć może też pokombinuję w małych ilościach? Tylko że nie wiem, czy taki żel z dodatkiem kwasu mlekowego nadawałby się na podrażnioną skórę? Gdybym dodała mniej, np. 2%, też byłby konieczny?
Bo tak myślę, co mogę zrobić z tym mocznikiem (zamówiłam za dużo), balsamów do ciała już praktycznie nie używam, tylko oliwki Hipp, teraz chciałam dołączyć hialuron, i wymyśliłam, że może z mocznikiem...
Nie wiem, jak miałaby wyglądać ta stabilizacja kwasem mlekowym - tzn ile tego dać i w ogóle

EDIT: albo ewentualnie dodawać mocznik do jednorazowych porcji? Można tak?
__________________



Edytowane przez Patryka
Czas edycji: 2009-06-21 o 22:50
Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 22:55   #1259
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Confused, dzięki Ci bardzo Masz rację, zrobię małą porcję olejku na sprawdzenie Już się chciałam rzucić na całą butlę w razie pozytywnej odpowiedzi

A co do tego żelu z mocznikiem, to już się wydaje dla mnie zbyt skomplikowane Choć może też pokombinuję w małych ilościach? Tylko że nie wiem, czy taki żel z dodatkiem kwasu mlekowego nadawałby się na podrażnioną skórę? Gdybym dodała mniej, np. 2%, też byłby konieczny?
Bo tak myślę, co mogę zrobić z tym mocznikiem (zamówiłam za dużo), balsamów do ciała już praktycznie nie używam, tylko oliwki Hipp, teraz chciałam dołączyć hialuron, i wymyśliłam, że może z mocznikiem...
Nie wiem, jak miałaby wyglądać ta stabilizacja kwasem mlekowym - tzn ile tego dać i w ogóle
Kiedyś pytałam się o to pani Lidii z Mazideł i do kremu z zawartością 5% mocznika poradziła dodać 2% kwasu mlekowego. Kwas w takim stężeniu nie ma działania jeszcze złuszczającego, tylko nawilżające. Co do wykorzystania większej ilości mocznika to ja sobie zrobiłam coś w stylu żelu na stopy z 50% mocznika, 5% kwasu mlekowego, 2% salicylu
Raz w tygodniu dodaję mocnzik do maseczki (Gloria) na włosy razem z niacynamidem i wybranym olejem. Można też go użyć w toniku nawilżającym
A co do podrażnienia - to mocznik w stężeniu 10% może CIę bardziej podrażnić niż kwas mlekowy w 2% Do 5% ma działanie nawilżające, ale powyżej również keratoliczne

EDIT:
No pewnie, że można do jendorazowych porcji Zresztą to chyba najlepsze rozwiązanie na początek, bo zobaczysz w jakiej ilości podziała na Ciebie najlepiej
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2009-06-21 o 22:57
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 01:35   #1260
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Kiedyś pytałam się o to pani Lidii z Mazideł i do kremu z zawartością 5% mocznika poradziła dodać 2% kwasu mlekowego. Kwas w takim stężeniu nie ma działania jeszcze złuszczającego, tylko nawilżające. Co do wykorzystania większej ilości mocznika to ja sobie zrobiłam coś w stylu żelu na stopy z 50% mocznika, 5% kwasu mlekowego, 2% salicylu
Raz w tygodniu dodaję mocnzik do maseczki (Gloria) na włosy razem z niacynamidem i wybranym olejem. Można też go użyć w toniku nawilżającym
A co do podrażnienia - to mocznik w stężeniu 10% może CIę bardziej podrażnić niż kwas mlekowy w 2% Do 5% ma działanie nawilżające, ale powyżej również keratoliczne

EDIT:
No pewnie, że można do jendorazowych porcji Zresztą to chyba najlepsze rozwiązanie na początek, bo zobaczysz w jakiej ilości podziała na Ciebie najlepiej
Confused, ja i moja skóra dziękujemy Ci jeszcze piękniej Normalnie aż czuję, że jestem mądrzejsza że aż nawet nie mam więcej pytań
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:14.