Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-11, 12:57   #781
magdus_89
Raczkowanie
 
Avatar magdus_89
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 53
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Ja tak samo jak poprzedniczka jestem bardzo zadowolona z peelingu migdałowego. 9 miesięcy temu wpadłam na wątek o kwasie migdałowym, od tego czasu moje życie się zmieniło od tego czasu już nie wstydzę się mojej buzi pełnej przebarwień, bo po prostu ich nie ma ! Od tego czasu również jedyny kosmetyk który używam na twarz to serum silikonowe z różą i witaminami C i E, jest to najlepszy "krem" pod podkład dla mojej świecącej się buzi Obawiałam się, że buzia po jakimś czasie przyzwyczai się do tych zabiegów, ale śmiało mogę stwierdzić, że trafiłam w przysłowiową 10!
Polecam w 100% kosmetyki samorobione!
magdus_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 16:27   #782
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez magdus_89 Pokaż wiadomość
Ja tak samo jak poprzedniczka jestem bardzo zadowolona z peelingu migdałowego. 9 miesięcy temu wpadłam na wątek o kwasie migdałowym, od tego czasu moje życie się zmieniło od tego czasu już nie wstydzę się mojej buzi pełnej przebarwień, bo po prostu ich nie ma ! Od tego czasu również jedyny kosmetyk który używam na twarz to serum silikonowe z różą i witaminami C i E, jest to najlepszy "krem" pod podkład dla mojej świecącej się buzi Obawiałam się, że buzia po jakimś czasie przyzwyczai się do tych zabiegów, ale śmiało mogę stwierdzić, że trafiłam w przysłowiową 10!
Polecam w 100% kosmetyki samorobione!
Czy kwasu i serum używasz bez żadnych przerw oraz równolegle oba te kosmetyki?
Ja mam przed sobą jeszcze 5 zabiegów(czyli pewnie do końca stycznia się wyrobię) kwasem salicylowym, który wygładza powoli buzię, a potem biorę się za przebarwienia migdałem I czytając opinie takie jak twoje jestem pełna nadziei (mogłabyś wstawić jakieś zdjęcie "przed i po". Jestem ciekawa rezultatów)

Edytowane przez Himee
Czas edycji: 2011-12-11 o 16:28
Himee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 16:02   #783
kej_si
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 102
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Witam czy to możliwe , robiłam 2 razy peeling 70% i zero łuszczenia, w trakcie smarowania kwasem lekkie pieczenie, zaczerwienienie , czucie delikatnego kłucia i koniec efektów zero ... może troszkę gładka cera , i może jeszcze coś ... nie walczyłam z trądzikiem ,moze troche rozszerzone pory i siła grawitacji
kej_si jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 16:10   #784
magdus_89
Raczkowanie
 
Avatar magdus_89
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 53
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Himee Pokaż wiadomość
Czy kwasu i serum używasz bez żadnych przerw oraz równolegle oba te kosmetyki?
Ja mam przed sobą jeszcze 5 zabiegów(czyli pewnie do końca stycznia się wyrobię) kwasem salicylowym, który wygładza powoli buzię, a potem biorę się za przebarwienia migdałem I czytając opinie takie jak twoje jestem pełna nadziei (mogłabyś wstawić jakieś zdjęcie "przed i po". Jestem ciekawa rezultatów)
Na stronie 12 wstawiłam w poście kilka zdjęć przedstawiające moje łuszczenie. Pierwsze zdjęcie pokazuje jak skóra wygląda po kilku zabiegach. Jest taka zaróżowiona i lekko zwężone pory. Zdjęcia były robione jakoś 6 miesięcy temu. Może jutro wrzucę coś bardziej aktualnego Oczywiście zawsze mi coś wyskoczy, jednak przebarwienia po "niespodziankach" szybciej znikają( niestety mam skórę bardzo podatną na przebarwienia i długo się z nimi męczę) a tonik migdałowy i serum z wit c bardzo pomagają je rozjaśniać

Zarówno tonik i serum używam jednocześnie, tzn serum codziennie rano po umyciu, odczekuje ok 10 min i nakładam podkład. Tonik używam wieczorem jako dopełnienie oczyszczenia twarzy przed snem a na noc, żeby skóra rano była ładnie nawilżona cethapil. Peelingu nie używałam jakoś od maja skończyłam na stężeniu 30% z tego co pamiętam. Kolejny zabieg mam zaplanowany na 16 grudnia ponieważ to ostatni dzień na uczelni

Zauważyłam, że jeśli nie stosuję kilka dni toniku to pojawiają się zaskórniki na nosie i brodzie buuu więc jestem uzależniona już od tego kosmetyku

Do tego używam dwa razy w tygodniu maseczki oczyszczające zazwyczaj jest to środa i sobota, a używam na zmianę : spirulina, glinka zielona, glinka multani mitti, maseczka aspirynowa ( polecam! fajnie pozbywa się zaskórników i zmniejsza pory) jako peeling

Nie mam buzi idealnej i nigdy jej mieć nie będę. Ale te specyfiki bardzo mi pomagają i mogę spokojnie patrzeć na siebie
A serum na bazie silikonu sprawia, że mój podkład trzyma się niesamowicie długo aaa zapomniałabym hi na serum nakładam jeszcze puder bambusowy , który świetnie matowi skórę przez pół dnia! Nawet po godzinnym wysiłku fizycznym moja buzia była sucha gdy z pod pach lały się kałuże ;p naprawdę polecam!

o jej ale się rozpisałam ;p
magdus_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 13:49   #785
bojestemtegowarta
Rozeznanie
 
Avatar bojestemtegowarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: -"Tam, gdzie..." Cholera. "Tam, gdzie..." - ''Dobranoc'' - powiedział Diabeł.
Wiadomości: 583
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

gratuluję efektów!
u mnie niestety nie jest zbyt dobrze. Powyskakiwało mi parę bolesnych i duzych świństw. Nie wiem, może przed okresem.Wczoraj zrobiłam sobie peeling kwasem pirogronowym z Clareny, zobaczymy co dalej...
__________________
uparcie i skrycie
Ah,życie,kocham cię,
kocham cię,kocham cię nad życie![B][COLOR=Blue]
bojestemtegowarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 16:40   #786
magdus_89
Raczkowanie
 
Avatar magdus_89
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 53
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kej_si Pokaż wiadomość
Witam czy to możliwe , robiłam 2 razy peeling 70% i zero łuszczenia, w trakcie smarowania kwasem lekkie pieczenie, zaczerwienienie , czucie delikatnego kłucia i koniec efektów zero ... może troszkę gładka cera , i może jeszcze coś ... nie walczyłam z trądzikiem ,moze troche rozszerzone pory i siła grawitacji
70%?! czy to jest może taki gotowy peeling w buteleczce lub ampułkach? gdzie go zakupiłaś? Zastanawia mnie to dlaczego nie zadział, może odpowiedź na moje pytanie rozwieje wątpliwości..
magdus_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 04:05   #787
kej_si
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 102
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez magdus_89 Pokaż wiadomość
70%?! czy to jest może taki gotowy peeling w buteleczce lub ampułkach? gdzie go zakupiłaś? Zastanawia mnie to dlaczego nie zadział, może odpowiedź na moje pytanie rozwieje wątpliwości..
Witam tak ,produkt gotowy , zakupiony na allegro w butelce... dalej nie ma żadnego łuszczenia, ale skóra na twarzy jest lekko wygładzona ,pory zmniejszone i nic więcej
kej_si jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-14, 04:48   #788
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kej_si Pokaż wiadomość
Witam tak ,produkt gotowy , zakupiony na allegro w butelce... dalej nie ma żadnego łuszczenia, ale skóra na twarzy jest lekko wygładzona ,pory zmniejszone i nic więcej
A znasz pH roztworu? To ono decyduje o sile peelingu (a nie podane procenty, chyba że dotyczą wolnego kwasu). Jeśli jest znacznie podwyższone, widocznego łuszczenia może nie być. Przy wyborze preparatu trzeba pytać, czy kwas jest neutralizowany czy nie.

Żeby było jasne - nie zachęcam do stosowania w domu peelingów kwasami nieneutralizowanymi w bardzo wysokich stężeniach. Zdecydowanie odradzam eksperymenty z wolnym kwasem glikolowym 50-70%.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 08:25   #789
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Lorri, jakie powinno być pH r-ru neutralizującego? gdzieś na pierwszej stronie widziałam, chyba Twój, przepis z sodą, ale zamierzam uzyć mleczanu sodu lub czegoś innego zasadowego
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 10:03   #790
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Wczoraj udałam się na 3 peeling kwasem glikolowym robiony u dermatologa. Pani dr powiedziała mi że muszę sobie narazie go odpuścić dopóki wyskakują mi pryszcze. Jestem załamana bo już sama nie wiem co robić z tą moją gębą... Mam jeszcze sie leczyc maściami i powiedziała że za miesiąc możemy wrócić do peelingów ale tym razem do salicylowego żeby działac na trądzik a nie tylko na przebarwienia.
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 14:20   #791
kej_si
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 102
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A znasz pH roztworu? To ono decyduje o sile peelingu (a nie podane procenty, chyba że dotyczą wolnego kwasu). Jeśli jest znacznie podwyższone, widocznego łuszczenia może nie być. Przy wyborze preparatu trzeba pytać, czy kwas jest neutralizowany czy nie.

Żeby było jasne - nie zachęcam do stosowania w domu peelingów kwasami nieneutralizowanymi w bardzo wysokich stężeniach. Zdecydowanie odradzam eksperymenty z wolnym kwasem glikolowym 50-70%.
Witam pH kwasu glikolowego to 0,8 taką miałam informacje , kurcze przed aplikacją kwasu , pojechałam wacikiem nasączonym alkoholem, po skórze a może powinnam wypic ... sorki to żart

Edytowane przez kej_si
Czas edycji: 2011-12-14 o 14:22
kej_si jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-20, 11:45   #792
_PinaColada_
Przyczajenie
 
Avatar _PinaColada_
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 11
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Witam Was dziewczyny
Chciałam się podzielić swoimi wrażeniami po pierwszym peelingu migdałowym domowej roboty

Zrobiłam 20%, ze spirytusem salicylowym.

A więc jestem 9 dni po i... Wszystko chyba etapami działo się na mojej twarzy tak jak powinno... Łuszczenie rozpoczęło się już na drugi dzień, nic nie zdzierałam, nawilżałam, natłuszczałam. Piątego dnia, od wykonania peelingu, nie było już ani jednej suchej skórki. Jestem baaardzo zadowolona z efektów, mam gładką, oczyszczoną cerę, naprawdę od lat takiej nie miałam i to po pierwszym peelingu (może drugim, bo miałam przed nim przygodę z tonikiem, którym chciałam przygotować skórę, a dzięki Lorri dowiedziałam się, że przyrządziłam sobie roztwór peelingujący i po tym też się złuszczyłam). Już się nie mogę doczekać następnego, a będzie to 25%, tylko zastanawiam się czy nie spróbować z samą wodą, hmm...

Wczoraj zakupiłam sobie TriAcneal, żeby stosować go pomiędzy peelingami. Tylko boję się wysypu... Ale tak się zastanawiam, że skoro buzię mam już trochę przyzwyczajoną do kwasu (długo stosowałam bandi 5%, potem acnederm, następnie ten roztwór z kwasem, na koniec peeling 20%) żadnego wysypu nie było, twarz mam oczyszczoną, to możliwe, że istnieje u mnie małe prawdopodobieństwo wystąpienia tego po TriAcneal? Jak uważacie, dobrze myślę?
Poprawę stanu swojej ceru zawdzięczam też pewnej bardzo miłej Wizażance didzie, która poleciła mi Boniderm do mycia mojej twarzy, która jest bardzo wrażliwa i wiele kosmetyków ją uczula. I polecam to każdemu

Jeszcze wspomnę o natłuszczaniu po kwasie.
Początkowo, próbowałam z samą lanoliną, następnie, w dzień na dłuższy czas nakładałam, glicerynę, a na to lanolinę, potem zmywałam. Jednak w moim przypadku, najlepiej sprawdza się czysta gliceryna solo, teraz stosuję zawsze na noc i jestem mega zadowolona, bo nic, a nic mnie nie zapycha, świetnie nawilża, nie uczula. Czytałam, że zbyt duże stężenie gliceryny może z czasem powodować przesuszenie skóry, ale spotkałam się też z opinią, że stężenie 100% nie powoduje wysuszenia... Nie jestem pewna jaka jest prawda, w każdym razie u mnie jak na razie spisuje się znakomicie. Wszystkie kremu, nawet jak dostatecznie nawilżały, to albo zapychały, albo uczulały, jedne mniej, jedne bardziej, ale jednak. W tym przypadku czegoś takiego nie ma.

Edytowane przez _PinaColada_
Czas edycji: 2011-12-20 o 11:49
_PinaColada_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 17:49   #793
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _PinaColada_ Pokaż wiadomość
Już się nie mogę doczekać następnego, a będzie to 25%, tylko zastanawiam się czy nie spróbować z samą wodą, hmm...
Nie warto. Kwas zbyt słabo rozpuszcza się w wodzie, jeśli nie dodasz rozpuszczalnika, może szybko skrystalizować i peeling będzie mało skuteczny.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 19:24   #794
_PinaColada_
Przyczajenie
 
Avatar _PinaColada_
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 11
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Dziękuję za radę
_PinaColada_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 18:03   #795
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

magdus_89 dziękuję za odpowiedź i rady, oraz gratuluję efektów!!

Jeszcze tylko dwa zabiegi salicylem, robię przerwę i wracam do kwasu
migdałowego.
Próbuję ustalić sobie jakiś plan pielęgnacji i mam pytanie, czy mogę połączyć:
peeling migdałowy i stosowanie np. po tygodniu od peelingu serum http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Ole...Len-Awokado/43 z 1% L.H.A? Czy może wszelakie sera stosować dopiero po zakończeniu kuracji, jedynie z tonikiem?

Mam też pytanie, czy znacie (i jeśli tak) jak oceniacie działanie kwasu glikolowego lub L.H.A? Chciałabym zrobić coś z zanieczyszczonym dekoltem i plecami. Myślice, że któryś kwas dałby temu radę
Himee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 21:25   #796
ruda9215
Raczkowanie
 
Avatar ruda9215
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 317
GG do ruda9215 Send a message via Skype™ to ruda9215
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

A więc kochane Panie. Zakupiłam kwas glikolowy. Na mazidłach.

3 lata temu o tej porze miałam serie zabiegow hm z 6 ? kwasami. Potem leczenie izotekiem dwa lata temu i dziś wyglądam tak. :

DSC02735.jpg

DSC02737.jpg



Ciekawa jestem jak kwasy zadziałają na to co mam na buzi.
__________________
06.12.2012 - Zdana praktyka - prawo jazdy
24.12.2012 - Pierścionek na moim paluszku.


2014 - licencjat !
15.08.2015 - ślub. 
ruda9215 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 23:07   #797
jagoda_81
Przyczajenie
 
Avatar jagoda_81
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 30
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

witam,

czym można zastąpić wodę destylowaną do wykonania peelingu migdałowego? czy w ogóle można?
jagoda_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 18:22   #798
magdus_89
Raczkowanie
 
Avatar magdus_89
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 53
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Dostać wodę demineralizowaną ( bo teraz tylko pod taką nazwą można ja kupić), można w większych sklepach : tesco, auchan itd lub na stacji benzynowej 1l kosztuje ok 1,30. Woda ta jest najbardziej odpowiednia ze względu na brak jakich kolwiek składnków, minerałów, jest oczyszczona. Jeśli koniecznie chcesz ją czymś zastąpić to tylko zwykłą wodą kranową, przegotowaną.
magdus_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-31, 17:38   #799
PinkyDoll
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 819
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ruda9215 Pokaż wiadomość
A więc kochane Panie. Zakupiłam kwas glikolowy. Na mazidłach.

3 lata temu o tej porze miałam serie zabiegow hm z 6 ? kwasami. Potem leczenie izotekiem dwa lata temu i dziś wyglądam tak. :




Ciekawa jestem jak kwasy zadziałają na to co mam na buzi.
kurczę mimo leczenia retinoidami pozostało Ci wiele zaskórników i rozszerzone pory...
Ja właśnie jestem na etapie .. ,,rozpoczynać leczenie czy nie" izotekiem z racji właśnie ogromnej mega ogromnej ilości zaskórników ( duzo wiecej niz twoja) zamkniętych i otwartych..
ale skoro one i tak zostają to czy to leczenie Izo będzie miało ma sens?

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Cytat:
Napisane przez _PinaColada_ Pokaż wiadomość
Poprawę stanu swojej ceru zawdzięczam też pewnej bardzo miłej Wizażance didzie, która poleciła mi Boniderm do mycia mojej twarzy, która jest bardzo wrażliwa i wiele kosmetyków ją uczula. I polecam to każdemu

.

Hmmm... jak kiedys poleciłam ten preparat pewnej wizażance do mycia twarzy - to mnie zjechała połowa uzytkowniczek na forum, że co ja tu znowu cuduję...
a ten specyfik jest naprawde bardzo fajny i stosuje go juz bardzo długo - choć zapach jest ,,, straszny...
PinkyDoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-01, 20:25   #800
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Ile czasu powinnam używać serum migdałowego z BU (10%), żeby przygotować cerę do pierwszego "poważnego" peelingu migdałowego?
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 21:03   #801
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Juliszka Pokaż wiadomość
Ile czasu powinnam używać serum migdałowego z BU (10%), żeby przygotować cerę do pierwszego "poważnego" peelingu migdałowego?
Najlepiej 2-4 tygodnie.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 21:05   #802
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dzięki!

Użyłam serum pierwszy raz i dosyć mam w rezultacie zaczerwienioną skórę... Przeczytałam, że u większości osób nawet peeling kwasem migdałowym nie powoduje zaczerwienienia/pieczenia.

Czy moja skóra jest "nadwrażliwa" i powinnam sobie darować to serum / peeling kwasem, czy moja reakcja jest zupełnie normalna?

Nie mogę znaleźć na wizażu wielu informacji na temat tego 10% serum (ani na temat zaczerwienienia po toniku 5%) więc przepraszam za zanudzanie tymi pytaniami
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-01-02 o 07:29
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 07:52   #803
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Juliszka Pokaż wiadomość
Użyłam serum pierwszy raz i dosyć mam w rezultacie zaczerwienioną skórę... Przeczytałam, że u większości osób nawet peeling kwasem migdałowym nie powoduje zaczerwienienia/pieczenia.

Czy moja skóra jest "nadwrażliwa" i powinnam sobie darować to serum / peeling kwasem, czy moja reakcja jest zupełnie normalna?
Lekkie zaczerwienienie czy pieczenie bezpośrednio po aplikacji jest normalną reakcją, to w końcu AHA, w dodatku serum zawiera glikol butylenowy i etanol, które zwiększają penetrację kwasu. Ja radziłabym zaczynać od niższych stężeń. Przy cerze bardzo wrażliwej nawet tonik 5% może być zbyt agresywny, jedynym wyjściem są emulsje. Stężenie kwasu w serum BU można zmniejszyć, mieszając na dłoni porcję serum z kilkoma kroplami oleju.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 13:25   #804
magdus_89
Raczkowanie
 
Avatar magdus_89
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 53
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

ja używałam tydzień i nic mi się nie stało poza tym we wcześniejszych częściach większość dziewczyn pisało właśnie o takim czasie. Jeśli po toniku chcesz zrobić peeling 15% to tydzień wystarczy

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Juliszka Pokaż wiadomość
Dzięki!

Użyłam serum pierwszy raz i dosyć mam w rezultacie zaczerwienioną skórę... Przeczytałam, że u większości osób nawet peeling kwasem migdałowym nie powoduje zaczerwienienia/pieczenia.

Czy moja skóra jest "nadwrażliwa" i powinnam sobie darować to serum / peeling kwasem, czy moja reakcja jest zupełnie normalna?

Nie mogę znaleźć na wizażu wielu informacji na temat tego 10% serum (ani na temat zaczerwienienia po toniku 5%) więc przepraszam za zanudzanie tymi pytaniami

Piszesz raz o serum raz o peelingu i nie bardzo wiem co wywołało podrażnienie. Serum z reguły posiada jakieś substancje odżywcze, witaminy. Czy chodzi jednak o peeling migdałowy ( kwas migdałowy, woda, alkohol)? A może tonik migdałowy ( niskie stężenie wody i kwasu migdałowego zneutralizowane sodą kuchenna do Ph4)?

Edytowane przez magdus_89
Czas edycji: 2012-01-02 o 13:18 Powód: do Juliszka :)
magdus_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 15:41   #805
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Chciałam przygotować cerę do przyszłego peelingu za pomocą serum 10% AHA z Biochemii Urody http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-mandelic.html o takim. To podrażnienie zostało wywołane przez właśnie to serum, ale było tymczasowe i już dawno go nie ma . Jestem bardzo wdzięczna Lorri, że mnie uspokoiła.
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 12:18   #806
jagoda_81
Przyczajenie
 
Avatar jagoda_81
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 30
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez magdus_89 Pokaż wiadomość
Dostać wodę demineralizowaną ( bo teraz tylko pod taką nazwą można ja kupić), można w większych sklepach : tesco, auchan itd lub na stacji benzynowej 1l kosztuje ok 1,30. Woda ta jest najbardziej odpowiednia ze względu na brak jakich kolwiek składnków, minerałów, jest oczyszczona. Jeśli koniecznie chcesz ją czymś zastąpić to tylko zwykłą wodą kranową, przegotowaną.
naprawdę? to po co wszyscy zawracają sobie głowę tą destylowaną?
jagoda_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 12:23   #807
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny robilam sobie ostatnio peeling z tego przepisu 25% albo 20% juz nie pamietam https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=631 ale strasznie duzo mi tego wyszlo i duzo pozniej musialam wylac, czyli sie zmarnowalo, dzisiaj znowu robilam peeling 20% ale ze nie mialam spirytusu to zrobilam z tego https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...20&postcount=4 wyszlo tak akurat, i teraz czy jak bym chciala robic ze spirytusem ale mniejsze ilosci to czy dobrze bedzie jak poprostu polowe wody zastapie spirytusem (z tego drugiego przepisu) czy to jakos inaczej trzeba wyliczyc, bo juz w ogole nie pamietam jak ja to robilam w tamtym roku
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 14:24   #808
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
Dziewczyny robilam sobie ostatnio peeling z tego przepisu 25% albo 20% juz nie pamietam https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=631 ale strasznie duzo mi tego wyszlo i duzo pozniej musialam wylac, czyli sie zmarnowalo
Ksenko, a po co wylewałaś resztę? Chyba nie doczytałaś, co napisałam na wstępie: Niewykorzystaną część można przechowywać w zamkniętej buteleczce w temp. pokojowej i użyć ponownie w ciągu miesiąca, po ewentualnym ogrzaniu w kąpieli wodnej, jeśli wytrącą się kryształki kwasu.

Większe pojemności podałam po to, aby można było je wygodnie odmierzyć, a druga sprawa, że peelingi powinno się powtarzać, więc bez problemu można wykorzystać całość. Roztwory kwasów na spirytusie można spokojnie trzymać przez długi czas (nawet znacznie dłużej niż miesiąc).

Cytat:
Napisane przez jagoda_81 Pokaż wiadomość
naprawdę? to po co wszyscy zawracają sobie głowę tą destylowaną?
A choćby po to, żeby za pośrednictwem peelingu nie "karmić" skóry zanieczyszczeniami obecnymi w wodzie.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-01-03 o 18:33
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 15:26   #809
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ksenko, a po co wylewałaś resztę? Chyba nie doczytałaś, co napisałam na wstępie: Niewykorzystaną część można przechowywać w zamkniętej buteleczce w temp. pokojowej i użyć ponownie w ciągu miesiąca, po ewentualnym ogrzaniu w kąpieli wodnej, jeśli wytrącą się kryształki kwasu.

Większe pojemności podałam po to, aby można było je wygodnie odmierzyć, a druga sprawa, że peelingi powinno się powtarzać, więc bez problemu można wykorzystać całość. Roztwory kwasów na spirytusie można spokojnie trzymać przez długi czas (nawet znacznie dłużej niż miesiąc).
Wiem wiem doczytalam ale pierwszy peeling robilam jakies 2 miesiace temu i nawet to przechowalam w plastikowej fiolce (nie wiem czy mozna w plastiku ale nie mialam nic innego) i dzisiaj to wyjelam i tak sobie pomyslalam ze tyle lezalo to pewnie juz nie dobre no i wylalam i zrobilam nowe, mozna to trzymac w plastiku?? czy moze lepiej te proporcje podzielic na pol i zrobic polowe porcji?
teraz mi sie olejek rycynowy skonczyl, on jest w takiej ciemnej szklanej butelce to moze w niej moge przechowac nastepnym razem??
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 15:51   #810
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Witam dołączam do zaszczytnego grona Kupiłyśmy z mamą kwas migdałowy, salicylowy i glikolowy. W planach mamy kilka zabiegów co tydzień lub 2. Tylko zastanawiam się czy mogę robić peelingi poszczególnymi kwasami na przemian? Czy trzeba trzymać się jednego zrobić dłuższą przerwę i dopiero inny?
I ile dni po takim peelingu nie należy dotykać żadnych kwasów?
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:17.