Farbowanie włosów, a prostowanie ich - wątek zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-17, 16:31   #31
BS.
Przyczajenie
 
Avatar BS.
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 12
Dot.: Farbowanie i prostowanie?

dziękuję pięknie.
właśnie tak czytam wasze posty i się czuję jeszcze głupsza niż wcześniej ;p
bo już teraz nic nie wiem ;p
tylko jeszcze zapytam tu, bo tam nie widzę -
jak jest z farbowaniem i rozjaśnianiem PO prostowaniu?
np. tym o którym piszecie farouk albo goldwell? żeby na stałe wyprostować...
__________________
[oh, well. whatever. nevermind.]
BS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 08:53   #32
Maninja
Raczkowanie
 
Avatar Maninja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 276
Arrow farbowanie włosów a prostowanie ich - prosze o radę

Za mniej więcej miesiąc wybieram się na pierwsze w zyciu farbowanie włosów.
wiem, że fryzjerka zrobi mi je farbą bez amoniaku, bo twierdzi, że to najlepsze.

mam włosy puszace się, niesfornie falujące.
w związku z tym mam kilka pytań:

1) codziennie prostuje grzywkę. czy stosowanie serum i temperatura spowodują, że kolor szybciej zniknie?
2) czy istnieją jakieś przeciwskazania co do kremów bez spłukiwania oraz odżywek prostujących, po farbowaniu?

dziękuję z góry.
Maninja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 13:19   #33
Maninja
Raczkowanie
 
Avatar Maninja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 276
Dot.: farbowanie włosów a prostowanie ich - prosze o radę

bardzo proszę...
Maninja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 13:40   #34
mikusias
Raczkowanie
 
Avatar mikusias
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wro.
Wiadomości: 104
Dot.: farbowanie włosów a prostowanie ich - prosze o radę

ja chciałam się zapytać czy moge po farbowaniu prostowac wlosy zwykła prostownica dolaczam sie do pytania
mikusias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 13:47   #35
qathe
Wtajemniczenie
 
Avatar qathe
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: o już byś chciała wiedzieć :)
Wiadomości: 2 166
Dot.: farbowanie włosów a prostowanie ich - prosze o radę

Ja mam włosy farbowane i robione pasemka dodatkowo i prostuj co kilka dni i jakoś nic im nie jest.Ale proponuje wam raz czy dwa razy maseczke na włosy z olejku rycynowego,cytryny,nafty i żółtka jaja i będzie wporządku
__________________
Jestesmy mlodzi,piekni,a kiedys bogaci



qathe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 13:51   #36
mikusias
Raczkowanie
 
Avatar mikusias
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wro.
Wiadomości: 104
Smile Dot.: farbowanie włosów a prostowanie ich - prosze o radę

mogłabym prosić na priv dokładny przepis tej maseczki
mikusias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 14:04   #37
benito_mruffkolini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: farbowanie włosów a prostowanie ich - prosze o radę

jedno drugiemu nie przeszkadza
prostowanie dobrą prostownicą sprawia, że włosy są gładkie i lśniące - co jeszcze podkreśla kolor

i byłoby wszystko cudownie, gdyby nie fakt, że i farbowanie i prostowanie niszczy włosy - trzeba o nie bardzo dbać
polecam wszelkiej maści odżywki i maski regenerujące
benito_mruffkolini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-31, 09:39   #38
czarnulkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 28
Unhappy Farbowanie wlosów a prostownica

Witam. Kiedyś używałam prostownicy niemalże codziennie, jednak ostatnio przefarbowałam sobie wlosy (na czarno) i postanowiłam odstawić to urządzenie. Bardzo chciałabym znów prostować włosy, ale boje się, że w ten sposób doprowadzę je do tragicznego stanu (farbowanie + prostownica).
Jak sądzicie, co mam zrobić? Moje włosy żyją własnym życiem... są pofalowane, ale to i może bym przeżyła gdyby nie to wywyjanie się w dwie różne strony ostatnio kupiłam biosilk, włosy odżyły... może dokupić jeszcze jakiś krem prostujący, chroniący włosy przed wysoką temperaturą? czy może w ogole ich nie prostować? (co z kolei zrobić z tymi niesfornymi wlosami?)
Blagam o pomoc.
czarnulkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 13:15   #39
aneczka1590
Przyczajenie
 
Avatar aneczka1590
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 9
GG do aneczka1590
Dot.: Farbowanie wlosów a prostownica

Hej;* Ja od jakiś dwóch lat farbuje włosy (balejaże) i cały czas prostuje je i niestety widać efekty współdziałania... Są suchsze i poniszczone, ale to już zależy od rodzaju Twoich włosków. Mam szczęście że jeszcze mam grube w miare... Na pewno poniszczy to Twoje włoski, a na czarnych tym bardziej widać rozdwojone końcówki, więc jeśli nie musisz, nie prostuj. Ja jutro wybieram się na trwałe prostowanie, a czy moje włosy to przetrzymają to zobaczymy, pozdrawiam
aneczka1590 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 14:36   #40
invissible
Zakorzenienie
 
Avatar invissible
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 555
GG do invissible
Dot.: Farbowanie wlosów a prostownica

Na na jakiś czas odstawiłabym prostownicę i odżywiała intensywnie włosy. Trudno, przemęcz się, a nie pożałujesz. A jak zauważysz poprawę, znajdź dobry kosmetyk chroniący przed ciepłem i mozesz prostować dalej, ale sugerowałabym z umiarem.
Pozdr.
invissible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 09:48   #41
ewusia93
Raczkowanie
 
Avatar ewusia93
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: woj. malopolskie
Wiadomości: 45
Dot.: farbowanie włosów a prostowanie ich - prosze o radę

moim zdaniem farbowanie i prostowanie jest bardzo szkodliwe dla włosów i do tego bardzo nienaturalne !!! a ty jeszcze piszesz ze prostujesz grzywke codziennie !! :O mi bardzo sie podobaja wlosy które sie lekko faluja ! sa sliczne. chciala bym sama miec takie ale mam calkiem proste
pozdrawiam
ewusia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-12, 20:34   #42
Pinkaaax3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bogatynia/Zgorzelec
Wiadomości: 1
GG do Pinkaaax3
Dot.: Farbowanie i prostowanie?

Ja prostuję włosy już rok. Używam biosilku jedwabiu i ochronnego lotonu Wella.
Włosy puszą mi się i kręcą . Nie farbowałam ich jeszcze, i właśnie mam zamiar na zimę zafarbować, bo mam taki w zime blond mysi (na avatarze słabo widać;/)i nie podoba mi się.Czy wyjdzie mi kolor ciemny brąz , albo taki ciemny bordowy ( ale chcę żeby to bardziej był wpadający w czerń z takimi refleksami bordowymi gdzieś jak znajdę to dam linka) czy wyjdzie mi kolor jakąś szamponetką? Bo nie chcę zbytnio niszczyć włosów normalnymi farbami.;* z góry dziękuję za pomoc;**
__________________
"Miłość niespełniona to specyficzny rodzaj nienawiści. Miejmy się na baczności przed jej ofiarą - myślącym samotnikiem."

Edytowane przez Pinkaaax3
Czas edycji: 2010-08-12 o 20:37
Pinkaaax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 19:05   #43
Sheffi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 15
Dot.: Farbowanie a prostownica?

Cytat:
Napisane przez moona1990 Pokaż wiadomość
Mam typowy mysi kolor włosów i od dłuższego czasu zastanawiam się nad jego zmianą.
Od roku prostuję codziennie włosy - i tu pojawia się pytanie - czy łączenie tych dwóch czynności bardzo je zniszczy? Moje włosy są w średnim stanie, nie jakieś strasznie zniszczone (może trochę kwestia tego, że podcinam je co miesiąc).
Czy któraś z Was, używających prostownicy, farbuje włosy? Jaką farbą? Z jaką częstotliwością? I przede wszystkim - jaki wpływ ma to na Wasze włosy?
Z góry dziękuję za odpowiedzi

Ja farbuję włosy bardzo często, gdyż mam ciemne włosy naturalnie i je rozjaśniam a nie lubię mieć odrostów. Prostownicy też używam niemalże codziennie. Wiadomo, że zabieg prostowania niszczy włosy, dlatego trzeba na nie nakładać maseczki i odzywki po myciu, bo to je uchroni chociaż częściowo przed ciepłem. Jeśli chcesz zafarbować je na ciemno to myślę, że raczej nie zauważysz dużej różnicy, jeśli chodzi o kondycję włosów. Ciemna farba nie niszczy tak jak jasna. No i nie wolno zapominać o podcinaniu końcówek

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Pinkaaax3 Pokaż wiadomość
Ja prostuję włosy już rok. Używam biosilku jedwabiu i ochronnego lotonu Wella.
Włosy puszą mi się i kręcą . Nie farbowałam ich jeszcze, i właśnie mam zamiar na zimę zafarbować, bo mam taki w zime blond mysi (na avatarze słabo widać;/)i nie podoba mi się.Czy wyjdzie mi kolor ciemny brąz , albo taki ciemny bordowy ( ale chcę żeby to bardziej był wpadający w czerń z takimi refleksami bordowymi gdzieś jak znajdę to dam linka) czy wyjdzie mi kolor jakąś szamponetką? Bo nie chcę zbytnio niszczyć włosów normalnymi farbami.;* z góry dziękuję za pomoc;**
Powiem tak, nie radzę Ci robić włosów szamponetką, jeśli chodzi o całość. Masz włosy ciemny blond- jesli wybierzesz farbę z odcieniem bordowym to w miejscu gdzie masz słabsze i jaśniejsze włosy możesz uzyskać od wiśni po nawet różowy odcień. A podejrzewam, ze nie na takim efekcie Ci chyba zależy. Poza tym, taka farba szybko Ci zejdzie.
Najlepiej użyj farby. Ja akurat zawsze używałam firmy Wellaton i Palette i jeśli miałabym polecić to poleciłabym Wellaton. Tylko wybierz kolor o dwa tony jaśniejszy od tego który chcesz uzyskać, bo może wyjśc Ci czarny. Najlepiej coś w odcieniach capuccino.
Sheffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 11:11   #44
agropol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 13
Dot.: Farbowanie a prostownica?

Dziewczyny, mam pytanie związane z wątkiem. Czy przed farbowaniem kręcioły lepiej wyprostować? Chodzi o to, że będę farbowała sobie włosy w domu i ponieważ mają być tylko lekko wilgotne, nie mokre, to zastanawiam się, czy jak będą naturalnie pokręcone to czy nie będzie mi trudniej ich ogarnąć podczas farbowania i dotrzeć farbą równomiernie? Czy ułatwi mi sprawę wyprostowanie ich?

Edytowane przez agropol
Czas edycji: 2013-07-26 o 11:13
agropol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:03.