Mezoterapia igłowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-30, 00:25   #1
szagnes77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6

Mezoterapia igłowa


Mam takie pytanie do najlepiej experta, ale jeżeli, któraś z was się orientuje to też bedę wdzięczna za radę:
chcę skorzystać z mezoterapii igłowej, sporo sie na ten temat dowiadywałam i sporo czytałam w necie, ale są 2 rodzaje mezoterapii igłowej tj. wykonywana przez lekarza dermatologa strzykawką (widziałam filmik na youtube i wygląda to dosyć drastycznie) oraz wykonywana przez kosmetyczki pistoletem - co już trochę lepiej się prezentuje.
Ta u dermatologa jest strasznie droga, ta u kosmetyczki sporo tańsza.
Gabinet, do którego chodzę ma właśnie tą dla kosmetyczek i zapewniają, że rezultaty takiej mezo są świetne. Nie wiem tego sama, bo nie znam nikogo kto by korzystał z jednej lub drugiej.
Teraz moje pytanie:
Czy w tej mezo u dermatologa trzeba wykonać serię zabiegów, czy wystarczy tylko jeden i już jest super? Mam 32 lata więc zmarszczki są płytkie.
W tej u kosmetyczki trzeba zrobić 4-5 zabiegów.
Jeżeli u dermatologa tylko jeden, to jednak wyjdzie taniej - mimo wysokiej ceny. A jeżeli też serię - to dużo taniej u kosmetyczki.
Proszę kogoś o rzetelną odpowiedź, bo nie wiem na co się zdecydować, a nie chcę przepłacić.
szagnes77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 10:43   #2
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Mezoterapia igłowa

to pytanie raczej na podforum "Medycyna estetyczna"
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 13:31   #3
kryniaola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 43
Dot.: Mezoterapia igłowa

mezo pistelotem i strzykawka to jedno i to samo. tylko pistolet jest metodą bardziej precyzyjna i szybsza i lepiej sie ja wykonuje przy wiekszych partiach ciała jak np. uda. skóra głowy, pośladki.jedna i druga mogą wykonywac kosmetyczki. nie róznią sie w zasadzie niczym jak juz wspomniałam precyzja wykonania którą i tak można wyćwiczyc przy strzykawce.jesli lek. dermatolog ja wykonuje to moze wstrzykiwac prep na głębsze warstwy skóry a kosmetyczka tylko do 1 mm.pistoletem nie powinno sie ostrzykiwac okolic oczy a tylko strzykawką, wiec jesli gabinet posiada taki pistolet to tylko poprawia komfort pracy kosmetyczki ale nie wpywa na jakość zabiegu, bo ten wykonany strzykawka (jeśli jest przeprowadzony fachowo) jest równie skuteczny.serie sie robi taka sama w obu gabinetach. jeden zabieg nie wystarczy, (chyba ze skóra jest młoda i traktuje sie to jako profilaktykę)pozdrawiam. sama oczywiscie wykonuje mezo wiec troszke sie orientuje w temacie.pozdrawiam
kryniaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 17:46   #4
szagnes77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6
Dot.: Mezoterapia igłowa

Dziękuję za odpowiedź
szagnes77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 12:56   #5
foczkaszu
Przyczajenie
 
Avatar foczkaszu
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 18
Dot.: Mezoterapia igłowa

Dziewczyny, idę dziś na mezoterapię igłową... trochę się boję ale nie mogę się doczekać z jednej strony, mam potworny celulit na tylku i juz wyprubowałam wszystkigo, to moja ostatnia deska ratunku :brzyda l:
foczkaszu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 08:46   #6
lamento
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 58
Dot.: Mezoterapia igłowa

Nie ma się czego bać. Może niektórym wydaje się, że mezoterapia jest raczej mało komfortowym zabiegiem, ale jak na moje oko, to czy ten zabieg odczuwamy w mniejszym lub większym komforcie zależy od specjalisty, który wykonuje to nakłuwanie skóry. Jak ma wprawę, to nawet znaczek nie zostanie po takiej mezoterapii i wcale nie będziemy żadnego dyskomfortu odczuwać. Jakby co, to możecie pisać na mojego priva, mogę podać wam namiary na takiego dobrego specjalistę, do którego sama chodzę.
lamento jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 13:11   #7
Aleksandra06
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 232
Dot.: Mezoterapia igłowa

lamento,skoro tak sie znasz,to slyszałas moze o zabiegu cytocare ?
Slyszałam,ze to taki nieliczny z zabiegów ,gdzie mamy oprócz działania przeciwzmarszczkowego tez silną rewitalizacje...Jestem ciekawa jak ten zabieg wyglada,jakie sa naprawde efekty.Na innych forach pisza ze super,ale tak dla pewności,moze któras z Was słyszala?
Aleksandra06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-20, 18:04   #8
xnika
Rozeznanie
 
Avatar xnika
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 996
Dot.: Mezoterapia igłowa

Ja miałam robioną mezoterapię kwasem hialuronowym pod oczy, mimo znieczulenia mnie bolało.
pani dr kosmetolog (tak kosmetyczka z tytułem dr) robiła mezo strzykawką.
Sama myślała że mimo iż mam 25 lat jedna mezoterapia wystarczy (chciałam wygładzić zmarszczki pod samymi oczami, bo kurze łapki zrobiłam botoksem) ale niestety jeszcze musiałam zrobić drugi raz.
Teraz jakoś pod koniec wakacji będę musiała powtórzyć.
Ja robiłam w gabinecie Estetica.
xnika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 10:12   #9
Karolinitka
Zadomowienie
 
Avatar Karolinitka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocloveeee
Wiadomości: 1 133
Dot.: Mezoterapia igłowa

Cytat:
Napisane przez xnika Pokaż wiadomość
Ja miałam robioną mezoterapię kwasem hialuronowym pod oczy, mimo znieczulenia mnie bolało.
pani dr kosmetolog (tak kosmetyczka z tytułem dr) robiła mezo strzykawką.
Sama myślała że mimo iż mam 25 lat jedna mezoterapia wystarczy (chciałam wygładzić zmarszczki pod samymi oczami, bo kurze łapki zrobiłam botoksem) ale niestety jeszcze musiałam zrobić drugi raz.
Teraz jakoś pod koniec wakacji będę musiała powtórzyć.
Ja robiłam w gabinecie Estetica.
Xnika, czy możesz napisać ile zapłaciłaś za ten zabieg?

Ja mam zamiar zrobić mezoterapię na całą twarz. Mam 27 lat.
__________________
Two roads diverged in a wood, and I
I took the one less traveled by,
And that has made all the difference.


R.Frost


Cel osiągnięty.
Karolinitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 15:55   #10
xnika
Rozeznanie
 
Avatar xnika
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 996
Dot.: Mezoterapia igłowa

W zależności jakimi preparatami, raz miałam takim gdzie ampułka kwasu hialuronowego kosztuje 500zł (pod same oczy była połówka) a raz miałam takim gdzie strzykawka z kwasem kosztuje 250zł i cała poszła pod oczy.

Dodam jeszcze dwie mezoterapie nie wystarczyły i w końcu miałam trzy a i tak zmarszczki widać nadal :/ i pozostaje mi tylko wypełniacz, ale to dopiero po wakacjach będę robić, bo szkoda żeby się szybko wchłonął.

Edytowane przez xnika
Czas edycji: 2011-06-20 o 08:25
xnika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 20:16   #11
amark
Raczkowanie
 
Avatar amark
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 65
Dot.: Mezoterapia igłowa

Miałam mezoterapię igłową dwa raz - twarz, szyja, dekolt. Osobiście nie jestem zadowolona.

Podczas zabiegu, mimo znieczulenia maścią Emla, strasznie mnie bolało. Przez kilka następnych dni miałam krwiaczki pod oczami i opuchniętą buzię.

Nie zauważyłam zbytnio rezultatów, tzn. zmarszczki praktycznie nie wygładziły się (miałam wtedy 30 lat, drobne kurze łapki i spore zmarszczki od dużego biustu na dekolcie).

Myślę, że lepiej zrobić wypełnienie kwasem hialuronowym zamiast mezo.
amark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-05, 12:56   #12
MakroMikro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Dot.: Mezoterapia igłowa

Witam,
Ja miałam mikroigłową w Łodzi w The Beauty Space. Laska nie znieczula ale jest do wytrzymania. Dużo łagodniejsza od igłowej no i z efekty dało fajne. Robiła mi końcówka z małymi gęsto ułożonymi igiełkam najpierw od dekoltu i przez szyję do twarzy a później nakładała skondensowany kwas hialuronowy i maskę liftingującą. Musze powiedzieć, ze jestem bardzo zadowolona. Do tego wprowadzała jakiś preparat w zmarszczki mimiczne. Zabieg miałam na 15 i do końca dnia byłam troche zaczerwieniona ale następnego dnia rano było super. Skoro nawet mój facet zauważył poprawę to znaczy, że zadziałało Postanowiłam zrobić serię. Będę pisać jak wrażenie po kolejnym zabiegu jak już zrobię.
Pzdr
MakroMikro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 14:24   #13
Elonora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7
Dot.: Mezoterapia igłowa

dziewczyny a mezoterapia igłowa boli??? Jak długo trzeba dochodzi do siebie po zabiegu
Elonora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 09:51   #14
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Mezoterapia igłowa

Mialam juz 3 zabiegi mezoterapii iglowej ... bardzo ladnie nawilza skore i sprawia ze jestt bardziej sprezysta I jedrna. Wczoraj zrobilam kwas hialuronowy na cala twarz I kofeine pod oczy ... twarz jest ok ale pod oczami mam krwiaki ... nie wiem czy to zejdzie do poniedzialku.

Poza tym jesli chcecie widziec efekt to musicie zrobic cala serie. Mezoterapia regeneruje glebsze warstwy skory wiec zanim zobaczycie efekt na naskorku to troche minie.

Ja po calej serii chce zaczac uzywac derma roller rowniez dziala przeciwzmarszczkowo
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 16:43   #15
NINA1234567
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Dot.: Mezoterapia igłowa

Witam,

Czy opłaca sie kupować własny derma roller do mezoterapii ?

Czy lepiej jednak płacić za każdy zabieg ?
NINA1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 17:49   #16
Zyta_Flores
Raczkowanie
 
Avatar Zyta_Flores
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 280
Dot.: Mezoterapia igłowa

Cytat:
Napisane przez NINA1234567 Pokaż wiadomość
Witam,

Czy opłaca sie kupować własny derma roller do mezoterapii ?

Czy lepiej jednak płacić za każdy zabieg ?
To chyba zależy od tego, ile zabiegów chcesz robić i w jakim celu.
Moim zdaniem lepszy efekt osiągniesz dermapenem (to jest pistolet, który oprócz funkcji nakłuwania naskórka posiada też możliwość wprowadzenia np.kwasu hialuronowego, a przy samym dermarolerze masz tylko opcje nakłuwania). Podobno są osoby, które same sobie robią zabieg dermarollerem w domu, ale ja nie bardzo sobie to wyobrażam...brrryyy...
Zyta_Flores jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 08:43   #17
Lolekako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16
Dot.: Mezoterapia igłowa

wlasnie jestem po drugiej wizycie mezoterapii iglowej....ogolnie jestem zadowolona..czekaja mnie jeszcze 2 wizyty.......mam tylko jeden problem, zrobily mi sie zajady w kacikach ust...mial ktos cos podobnego?
Lolekako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 21:43   #18
Zyta_Flores
Raczkowanie
 
Avatar Zyta_Flores
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 280
Dot.: Mezoterapia igłowa

Cytat:
Napisane przez Lolekako Pokaż wiadomość
wlasnie jestem po drugiej wizycie mezoterapii iglowej....ogolnie jestem zadowolona..czekaja mnie jeszcze 2 wizyty.......mam tylko jeden problem, zrobily mi sie zajady w kacikach ust...mial ktos cos podobnego?
Zajady to nie wiem, ale opryszczka w stanie czynnym jest przeciwskazaniem. Zapytaj się najlepiej lekarza, dobra kosmetyczka też powinna wiedzieć, czy możesz kontynuować.
Zyta_Flores jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 08:13   #19
alexia911
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4
Dot.: Mezoterapia igłowa

Witam Zapraszam do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie dotyczącej skuteczności zabiegów z wykorzystaniem mezoterapii. Zajmie ono Państwu jedynie kilka minut. Badanie jest częścią projektu realizowanego w ramach mojej pracy magisterskiej.
Z góry dziękuje
Pozdrawiam

https://docs.google.com/forms/d/1v5m...rOK1E/viewform
alexia911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-19, 08:07   #20
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Mezoterapia igłowa pod oczy.

Mezoterapia pod oczy

Jeśli stosowałaś to:

1) igłowa? bezigłowa?
2) ile masz lat?
3) jak oceniasz? zalety? minusy?
4) dawno robiłas?
5) robiłaś u kosmetolog czy u lekarza medycyny estetycznej?



Zastanaiwam się.
Mam 25 lat ale i cienie pod oczami.
Mezoter. brzmi świetnie - ale czy to nie jest tak że zrobię sobie krzywdę? Ze może za wcześnie?

Kosmetolog mówiła mi że jak przestanę ją robić regularnie to nic się nie stanie, skóra i tak będzie wyglądała bardzo dobrze. Ale boję isę, bo w artykułach piszą że lepiej u lekarza med.estetycznej to robić bo skóra pod oczami jest taka wrażliwa - ale nie wiem czy to prawda czy reklama dla lekarzy med.estetycznej...

No nei wiem...
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 15:21   #21
franczyzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 63
Dot.: Mezoterapia igłowa

Robiłam mezo igłową pod oczy czterokrotnie. Mam worki pod oczami i widoczne podkowy. Lekarz medycyny estetycznej, bo u takiego robiłam, powiedział, że w moim wieku (31 lat) wystarczy jeden zabieg co 1,5-2 miesiące. W koktajlach miałam dodatkowo podwójną dawkę witaminy C - bolało okropnie, kilka dni po zabiegu nie pokazywałam się w pracy, bo wyglądałam jakby mi ktoś podbił oczy. W tydzień po zabiegu wyglądałam super, ALE..... ten "super efekt" trwał niecałe 2 tygodnie i znowu pojawiły się worki i podkowy Dodam, że za każdy zabieg mezoterapii pod oczy płaciłam 450zł. Po 4 zabiegach i braku jakichkolwiek długotrwałych efektów zrezygnowałam, bo szkoda mi pieniędzy.

Byłam na konsultacji u innego lekarza i ten zaproponowal mi osocze. Ponoć efekty utrzymują się 6-8 miesięcy. Ktoś miał ten zabieg pod oczy i może pochwalić się efektami?
franczyzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 22:55   #22
Tiliacordata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Dot.: Mezoterapia igłowa

Miałam mezoterapię dwukrotnie w odstępnie 2 miesięcy. U mnie cienie pod oczami zareagowały bardzo dobrze - po pierwszym zabiegu zmniejszyły się o 70 %.
Jedynie dziwne było dla mnie, że po pierwszym zabiegu byłam spuchnięta i zaczerwieniona wokół każdego wkłucia przez kilka dni. Po drugim kompletnie nic. Zastanawiam się, czy mi cokolwiek zaaplikowano?
Tiliacordata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 11:17   #23
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Mezoterapia igłowa

Cytat:
Napisane przez franczyzka Pokaż wiadomość
Robiłam mezo igłową pod oczy czterokrotnie. Mam worki pod oczami i widoczne podkowy. Lekarz medycyny estetycznej, bo u takiego robiłam, powiedział, że w moim wieku (31 lat) wystarczy jeden zabieg co 1,5-2 miesiące. W koktajlach miałam dodatkowo podwójną dawkę witaminy C - bolało okropnie, kilka dni po zabiegu nie pokazywałam się w pracy, bo wyglądałam jakby mi ktoś podbił oczy. W tydzień po zabiegu wyglądałam super, ALE..... ten "super efekt" trwał niecałe 2 tygodnie i znowu pojawiły się worki i podkowy Dodam, że za każdy zabieg mezoterapii pod oczy płaciłam 450zł. Po 4 zabiegach i braku jakichkolwiek długotrwałych efektów zrezygnowałam, bo szkoda mi pieniędzy.

Byłam na konsultacji u innego lekarza i ten zaproponowal mi osocze. Ponoć efekty utrzymują się 6-8 miesięcy. Ktoś miał ten zabieg pod oczy i może pochwalić się efektami?
No wlasnie tego sie boje ze efekt zniknie po np 2-4 tygodniach wiec szkoda kasy...
Hmm....

Może jest tu wiecej dziewczyn ktore mialy mezo iglową pod oczy?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-28 12:17:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:55.