help!błąd soczewek/lens error w canonie s 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-29, 01:38   #1
babethka
Raczkowanie
 
Avatar babethka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 161
GG do babethka
Question

help!błąd soczewek/lens error w canonie s 95


witajcie,potrzebuję pomocy,porady.Kupiłam siostrze w sb aparat kompaktowy Canon s 95,poniewaz wyjedzała w niedzielę na Zanzibar.W sobotę go włączyłysmy wszystko było w porządku,robił obłędne fotki itepe..dzisiaj siora dzwoni rano,że coś jest nie tak,wyświetla jej "the lens error,will shut down automaticaly",obiektyw jest wysuniety,wcale się nie chowa i nawet reset i wyjecie baterii nic nie pomaga. Dzwoniłam do sklepu,umywaja ręce, odsyłają do serwisu Canona.W serwisie Canona chcą by przynieśc im aparat,a aparat w dalekim Zanzibarze,siostra załamana kompletnie bo to jedyny aparat jaki wzięła,piękne widoki i 3 zdjęcia tylko...
błagam,jeśli ktoś zna się na rzeczy,proszę o pomoc
ps.dodam,ze aparat jej ani nie spadł ani nie zapiaszczył,tak samoczynnie po odpaleniu wystąpił ten błąd,przeszperałam neta i niestety okazuje się ze ten problem z obiektywem,to pięta achillesowa canona..ale gdyby jednak mogł ktoś coś poradzić tak na odległość to dziekuje z góry

Edytowane przez babethka
Czas edycji: 2011-06-29 o 01:55
babethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 13:01   #2
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: help!błąd soczewek/lens error w canonie s 95

Zdalnie nie da się nic doradzić (oprócz bardzo delikatnego poruszania wysuniętym obiektywem, gdy aparat jest wyłączony, jeśli obiektyw był przyblokowany np. palcem, lub przypadkiem lekko w coś trafił, to może pomóc, ale użycie zbyt dużej siły może go zniszczyć).
Niestety, to wskazuje na uszkodzenie mechaniczne, które nie jest objęte gwarancją.

Na marginesie, praktyka serwisowa uczy, że pierwsza zasada serwisanta brzmi "nie można wierzyć użytkownikowi w 100%, gdy mówi, że samo się zepsuło". Elementy mechaniczne w aparatach są delikatne, i mogą ulec uszkodzeniu w sytuacjach, których użytkownik może nawet nie zauważyć ani nie zapamiętać. Oby tym razem było to jakieś drobne zacięcie, a nie poważna usterka.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 15:27   #3
babethka
Raczkowanie
 
Avatar babethka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 161
GG do babethka
Dot.: help!błąd soczewek/lens error w canonie s 95

dziekuję Ci ogromnie za odpowiedz.Wydeje mi sie ze siostra nie ma powodu mi nie mowic prawdy,i ze było tak jak mowiła,tzn włączyła aparat na funkcji podgladu zdjec i wyswietlil sie jej ten error.Czytałam tez ze gdy sie przez przypadek w etui wlaczy aparat i i sprobuje rozlozyc obiektyw,to wtedy moze sie tak stac.Ale przeciez to jest trudne do unikniecia raczej,wczesniejszego canona miałyśmy na saharze,i kreciłysmy filmy i zdjecia w czasie burzy piaskowej niemalze i nic mu do dzis nie dolega.Tzn przeciez nie sposob z aparatem obchodzic sie jak z jajkiem faberge...albo producent powinien o tym wspomniec w instrukcji...
tak czy siak dziekuje za odzew
babethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 09:32   #4
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: help!błąd soczewek/lens error w canonie s 95

Cytat:
Napisane przez babethka Pokaż wiadomość
przeciez nie sposob z aparatem obchodzic sie jak z jajkiem faberge...albo producent powinien o tym wspomniec w instrukcji...
Instrukcja, strona 10, dział "Środki ostrożności", na środku strony możemy znaleźć m.in.
"Produkt należy chronić przed upadkami i silnymi wstrząsami."
Niestety, napisali o tym
Napisz, czy aparat ruszył, jak nie, to (później) co powiedział serwis.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 14:21   #5
babethka
Raczkowanie
 
Avatar babethka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 161
GG do babethka
Dot.: help!błąd soczewek/lens error w canonie s 95

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Instrukcja, strona 10, dział "Środki ostrożności", na środku strony możemy znaleźć m.in.
"Produkt należy chronić przed upadkami i silnymi wstrząsami."
Niestety, napisali o tym
Napisz, czy aparat ruszył, jak nie, to (później) co powiedział serwis.
zgoda Magrad,ale moja siostra nic z nim nie robila nie wstrzasala,nie upuszczala i nie mieszalamalo tego ten kompakt jest pozycjonowany jako pocket camera,i na testach widac jak pan wsadza go do kieszeni spodni..a niestety z rozlicznych doniesien w necie wiadomo ze gdy ten aparat przypadkowo odpali sie w ciasnej przestrzeni moze sie zepsuc.Producent chocby o tym powinien wspomniec w manualu!w instrukcji na potencjalne przyczyny bledu soczewek wskazuja duze zapylenie ,zanieczyszczenie powietrza.No ale hello ,to jest aparat outdoorowy,trudno naprawde miec go np na plazy i sie zastanawiac czy wolno go tam wlaczyc!
w kazdym razie moja siora postanowila nie kombinowac recznie,przywiezc go do PL i zwrocic fajnemu sprzedawcy, ktory mimo ze aparat byl ostatni i wystawowy,zapewnial ze nic mu nie dolega..
choc to pewnie bedzie trudne,i raczej bedzie trzeba to juz zalatwiac na podtawie gwarancji.coby nie pisac troche zmarnowane wakacje...bo byc na wakacjach marzen w zanzibarze i nie moc zrobic zdjecia..słabo..
babethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:15.