Granica miedzy hetero a biseksualizmem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-26, 14:34   #1
sandrusz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 44
Arrow

Granica miedzy hetero a biseksualizmem?


Czesc. Nie myslalam ze kiedykolwiek zadam pytanie dotyczace orientacji, a zwlaszcza mojej, gdyz zawsze bylam wobec niej przekonana w 100% Przejde wiec do sedna sprawy.
Cale zycie myslalam, zreszta nadal tak jest ze jestem hetero. Mam chlopaka, z nim tworzymy juz zwiazek od dluzszego czasu, naprawde go kocham, mezczyzni mnie pociagaja to fakt. Choc pojawilo sie pewno ale.
Kobiety tez w pewien sposob mnie pociagaja, czasem patrzac na naga kobiete mam wiecej nieprzyzwoitych i wyuazdanych mysli, niz patrzac na takiego mezczyzne. Jest to dla mnie lepszy bodziec seksualny. Czy moglabym z nia stworzyc zwiazek? Mysle ze nie. Moglaby to tylko byc pewna odskocznia, urozmaicenie, ale to mezczyzna jest osoba z ktora chcialabym byc i jestem. Ale wciaz nie zmienia to faktu, ze.... nie wiem czy twierdzenie "odczuwam pociag do obu plci" nie bedzie zbyt mocnym jak narazie, ale jakby nie patrzec....dosc bliskim prawdy. I tutaj wlasnie moje pytanie. Gdzie jest ta granica miedzy bi a hetero? Fajnie byloby gdyby osoby biseksualne sie wypowiedzialy, jesli tutaj sa..
Pozdrawiam serdecznie
sandrusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 16:27   #2
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Granica miedzy hetero a biseksualizmem?

Cytat:
Napisane przez sandrusz Pokaż wiadomość
Czesc. Nie myslalam ze kiedykolwiek zadam pytanie dotyczace orientacji, a zwlaszcza mojej, gdyz zawsze bylam wobec niej przekonana w 100% Przejde wiec do sedna sprawy.
Cale zycie myslalam, zreszta nadal tak jest ze jestem hetero. Mam chlopaka, z nim tworzymy juz zwiazek od dluzszego czasu, naprawde go kocham, mezczyzni mnie pociagaja to fakt. Choc pojawilo sie pewno ale.
Kobiety tez w pewien sposob mnie pociagaja, czasem patrzac na naga kobiete mam wiecej nieprzyzwoitych i wyuazdanych mysli, niz patrzac na takiego mezczyzne. Jest to dla mnie lepszy bodziec seksualny. Czy moglabym z nia stworzyc zwiazek? Mysle ze nie. Moglaby to tylko byc pewna odskocznia, urozmaicenie, ale to mezczyzna jest osoba z ktora chcialabym byc i jestem. Ale wciaz nie zmienia to faktu, ze.... nie wiem czy twierdzenie "odczuwam pociag do obu plci" nie bedzie zbyt mocnym jak narazie, ale jakby nie patrzec....dosc bliskim prawdy. I tutaj wlasnie moje pytanie. Gdzie jest ta granica miedzy bi a hetero? Fajnie byloby gdyby osoby biseksualne sie wypowiedzialy, jesli tutaj sa..
Pozdrawiam serdecznie
Twój problem opiera się jedynie o niuanse definicji. dla jednego będziesz biseksualna odczuwając pociąg do drugiej płci, a dla drugiego dopiero wtedy, kiedy wejdziesz w stały związek.

Moim zdaniem heteroseksualna osoba nie odczuwa pociągu do swojej płci (kiedyś usłyszałam, że większość ludzi taki pociąg posiada). badań socjologicznych nie robiłam.
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 16:28   #3
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Granica miedzy hetero a biseksualizmem?

Powołam się na tzw skalę Kinseya:

Cytat:
0 wyłącznie heteroseksualny(-a) 1 przeważająco heteroseksualny(-a), incydentalnie homoseksualny(-a) 2 przeważająco heteroseksualny(-a), bardziej niż incydentalnie homoseksualny(-a) 3 w równym stopniu heteroseksualny(-a) i homoseksualny(-a) 4 przeważająco homoseksualny(-a), bardziej niż incydentalnie heteroseksualny(-a) 5 przeważająco homoseksualny(-a), incydentalnie heteroseksualny(-a) 6 wyłącznie homoseksualny(-a) X aseksualny(-a)
pewnie po prostu jesteś gdzieś między 1 i 2, stąd Twój pociąg również do kobiet. Zresztą... w czym problem?
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 17:19   #4
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 126
Dot.: Granica miedzy hetero a biseksualizmem?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Zresztą... w czym problem?
no wlaśnie ?
wg Woody'iego Allena zwiększa się pradopodobienstwo randki w sobotni wieczór czy jakoś tak
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak się ją wypie**oli przez okno

10/06/14



Unex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 20:41   #5
sandrusz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 44
Dot.: Granica miedzy hetero a biseksualizmem?

Nie, nie. Problemu absolutnie zadnego nie ma. Po prostu tak nagle zaczelam miec watpliwosci czy powinnam sie identyfikowac jako 100% hetero skoro odczuwam cos takiego
sandrusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 10:08   #6
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Granica miedzy hetero a biseksualizmem?

Kiedys przeczytalam, ze 70% kobiet przynajmniej raz w zyciu wyobrazalo sobie stosunek plciowy z kobieta. Marzenia/fantazje mozesz miec naprawde roznie. Kwestia tylko czy chcialabys je wcielic w zycie czy nie?
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 20:43   #7
Landrynka17
Raczkowanie
 
Avatar Landrynka17
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 62
Dot.: Granica miedzy hetero a biseksualizmem?

hmm prawde mowiac doszlam do podobnego wniosku kiedys czy aby napewno ze mna jest wszystko ok mam podobnie jak autorka postu...

jestem w stałym związku juz dluzszy czas z facetem i jestem w pełni zadowolona, aczkolwiek duzym 'bodzcem seksualnym' jest kobieta np podniecaja mnie filmiki les. lub jakies fotki nagich babek

Ale wiem ze w zycie nie chcialabym tego wprowadzac....
__________________

‘Sometimes the only thing left to do is wrap your arms around each other, one last time, and then just let go..’ gossip girl

Landrynka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-28, 22:10   #8
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Granica miedzy hetero a biseksualizmem?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Powołam się na tzw skalę Kinseya:



pewnie po prostu jesteś gdzieś między 1 i 2, stąd Twój pociąg również do kobiet. Zresztą... w czym problem?
Zgadzam się. I podobno wiele kobiet tak ma. Ja wg skali na pewno jestem jedynką, bo nie mam żadnego pociągu do kobiet, a samo uznanie jakiejś za ładną to nie pociąg jeszcze. To co Ty masz to jest nadal hetero, skoro nie wyobrażasz sobie nawet związku z kobietą, spokojnie.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 16:10   #9
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Granica miedzy hetero a biseksualizmem?

Cytat:
Napisane przez Landrynka17 Pokaż wiadomość
hmm prawde mowiac doszlam do podobnego wniosku kiedys czy aby napewno ze mna jest wszystko ok mam podobnie jak autorka postu...

jestem w stałym związku juz dluzszy czas z facetem i jestem w pełni zadowolona, aczkolwiek duzym 'bodzcem seksualnym' jest kobieta np podniecaja mnie filmiki les. lub jakies fotki nagich babek

Ale wiem ze w zycie nie chcialabym tego wprowadzac....
Ja tez
Tak jak ty i autorka tematu..
Mam faceta a nawet męża i dziecko.. jestem szczęśliwa.. ale.. jakiś czas temu weszłam sobie na czat i zdażyło mi się pisac z dziewczyną BI i powiem wam że zaintrygowało mnie to.. Mimo iż nie pisałyśmy o sprośnych rzeczach zainteresowała mnie. Hmm zaczełam się zastanawiać jakby to było z kobietą TO zrobić albo jak by to było z kobietą się związać... ?Nie wiem czy kiedykolwiek to wypróbuje ale intryguje mnie ta myśl
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 10:27   #10
sancza
Raczkowanie
 
Avatar sancza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 39
Dot.: Granica miedzy hetero a biseksualizmem?

Jestem hetero, nigdy mnie jakoś kobiety nie pociągały, choć lubię się czasami popatrzeć jak ma ładne ciało albo buźkę, kiedyś facet się mnie zapytał czy nie chciałabym zrobić tego w 3, nie zaprzeczyłam, jestem otwarta na nowe doświadczenia, raz to zrobiłam, było ciekawie (muszę zaznaczyć, że to nie byłamoja koleżanka, czułabym sie potem niezręcznie a chłopak był moim przyjacielem, nie jesteśmy w związku, nie podobałoby mi sie jakby moj facet gapił się na nagą kobietę w moim towarzystwie)
sancza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 18:55   #11
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Granica miedzy hetero a biseksualizmem?

A taka granica w ogóle istnieje?
Jeśli tak, to wg mnie jest bardzo płynna. Uważam się za osobę biseksualną, ale orientacja nie wiąże się u mnie z pragnieniem czy choćby chęcią bycia w związku z kobietą. Związek jest dla mnie satysfakcjonujący tylko z mężczyzną, bo składa się na szereg innych czynników niż tylko łóżko.
Jeśli miałabym postawić granicę, to dla mnie osobą heteroseksualną jest ktoś, dla kogo wizja seksu z osobą tej samej płci jest odpychająca. Wiele dziewczyn/kobiet tak tego nie postrzega, a ponadto z moich doświadczeń wynika że w wieku nastoletnim skłonność do takich eksperymentów jest tym większa - zwłaszcza u dziewczyn, bo zdaje się że chłopaki jakoś rzadziej mają tego typu rozterki albo się do nich nie przyznają
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-04, 06:13   #12
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Granica miedzy hetero a biseksualizmem?

Jest płynna. Ja też nie wyobrażam sobie związku z kobietą, na samą myśl mnie odrzuca. Gdybym jednak nie była w związku i napotkała na swojej drodze jakąś dziewczynę, która by mi się totalnie spodobała i ja jej, to kto wie...
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 08:15   #13
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Granica miedzy hetero a biseksualizmem?

Ale mówicie o miłości czy seksie? Bo związek to chyba jedno plus drugie? jesli tak, to moge (choc nie musze) zakochac sie i kochac z kobieta (choc zdarzały sie i zwykłe fascynacje typowo cielesne, ale w związku też byłam i kochałam). Bardziej pociągają mnie mężczyźni, ale jesli kocham kogoś za coś, to płeć nie ma znaczenia. czasami pojawia sie pociąg seksualny.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 22:03   #14
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Granica miedzy hetero a biseksualizmem?

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ale mówicie o miłości czy seksie? Bo związek to chyba jedno plus drugie? jesli tak, to moge (choc nie musze) zakochac sie i kochac z kobieta (choc zdarzały sie i zwykłe fascynacje typowo cielesne, ale w związku też byłam i kochałam). Bardziej pociągają mnie mężczyźni, ale jesli kocham kogoś za coś, to płeć nie ma znaczenia. czasami pojawia sie pociąg seksualny.
Rozdzielam miłość od seksu. Miałam tylko jedną fascynację dziewczyną i uważam to za ważne wydarzenie uczuciowe w moim życiu, ale dziś nie chciałabym być w związku z kobietą, co w żaden sposób nie wpływa na moje myślenie o seksie z osobą tej samej płci
Choć pewnie w sprzyjających okolicznościach mogłabym się jeszcze zakochać w kobiecie.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:06.