wlosy nie kreca sie po dekoloryzacji..!! ;(( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-23, 17:45   #1
namastee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3

wlosy nie kreca sie po dekoloryzacji..!! ;((


Ratunku! Błagam o pomoc! Zrobiłam dekoloryzacje i farbowanie wlosow u fryzjerki. Zapewniala mnie, ze po kilku myciach wlosy dojda do siebie i beda sie dalej krecic. Naturalnie mam krecone.

Jestem zalamana!! Mylam glowe juz kilka razy. Nafaszerowalam sie maskami i odzywkami. Nic nie pomaga! Wlosy sa jakby gumowe i nie kreca sie!! (

BLAGAM DZIEWCZYNY ! Poleccie mi jakies dobre kosmetyki, maski, szampony, ktore moglyby pomoc moim wlosom! Moze troche histeryzuje, bo minelo dopero kilka dni.. Ale jestem przerazona i musze jak najszybciej znalezc jakis dobry produkt, zeby uratowac swoje wlosy!

Czytalam juz kilka watkow, ktore byly zakladane n/t dekoloryzacji.. ale nie doczytalam nic, jezeli chodzi o krecone wlosy.. jezeli przeoczylam, to przepraszam, ze zasmiecam..

Czekam z niecierpliwoscia na Wasze doswiadczenia i/lub nas podzielenie sie wiedza na ten temat!

Pozdrawiam
namastee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 07:29   #2
Lili_Marlene
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5
Dot.: wlosy nie kreca sie po dekoloryzacji..!! ;((

Nafaszerowanie maskami i odżywkami nie sprzyja chyba kręceniu .
Może zamiast tych ciężkich produktów spróbuj zastosować jedwab (tylko też z umiarem). Włosy po nim dobrze się rozczesują i błyszczą a nie są obciążone. No i jeszcze umiejętne podcięcie końcówek powinno pomóc.

Powodzenia
Lili_Marlene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 08:42   #3
Anabella43
Raczkowanie
 
Avatar Anabella43
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 156
Dot.: wlosy nie kreca sie po dekoloryzacji..!! ;((

Miałam podobny problem tyle że nie przez dekoloryzacje a przez nadmierne prostowanie no i do tego doszło jeszcze od niedawna farbowanie. Jakie było moje zdziwienie gdy po drugim farbowaniu umylam glowe a z moich pierścionków miałam ni to proste ni to kręcone. Po prostu szopa wywijająca sie na końcach. Nie chciałam już ich katować prostownicą więc chodziłam przez jakis czas tylko w związanych wlosach. Polecam olejowanie na początek może byc zwykla oliwa z oliwek dobry jest też olej kokosowy. Potem raz w tygodniu rób maske z 1 żółtka i 1 lyzki oleju rycynowego. To mi między innymi pomogło nawilzyc wlosy i znów zaczęły sie bardziej kręcic. Co jeszcze.. Po każdym umyciu wgniataj we włosy odzywke bez splukiwania i pochyl glowe cały czas ugniatając bardzo mocno aż nie zrobią Ci takie pokręcone i broń Boże ich już nie rozczesuj tylko daj im wyschnąć naturalnie, co jakis czas ugniatajac. To też pomaga wydobyć skręt ;] No i co najwazniejsze wlos ktory ma tendecnje do kręcenia, przestaje sie kręcic w momencie kiedy jest przesuszony więc nawilzac, nawilzac i jeszcze raz nawilzac. Na efekty potrzeba czasu, nalozenie maski raz czy dwa razy nic Ci nie da.
__________________
20.02.12 ostatnie farbowanie włosów i intensywna pielęgnacja
SKALPEL z Ewą od sierpnia!

Edytowane przez Anabella43
Czas edycji: 2012-02-24 o 08:43
Anabella43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 18:27   #4
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: wlosy nie kreca sie po dekoloryzacji..!! ;((

Gumowe? Proteinami w nie! Artiste różowa (regenerująca), tania jak barszcz, albo Bingo z keratyną - to moje pomysły, może znajdziesz coś innego
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 18:44   #5
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: wlosy nie kreca sie po dekoloryzacji..!! ;((

Cytat:
Napisane przez namastee Pokaż wiadomość
Ratunku! Błagam o pomoc! Zrobiłam dekoloryzacje i farbowanie wlosow u fryzjerki. Zapewniala mnie, ze po kilku myciach wlosy dojda do siebie i beda sie dalej krecic. Naturalnie mam krecone.

Jestem zalamana!! Mylam glowe juz kilka razy. Nafaszerowalam sie maskami i odzywkami. Nic nie pomaga! Wlosy sa jakby gumowe i nie kreca sie!! (

BLAGAM DZIEWCZYNY ! Poleccie mi jakies dobre kosmetyki, maski, szampony, ktore moglyby pomoc moim wlosom! Moze troche histeryzuje, bo minelo dopero kilka dni.. Ale jestem przerazona i musze jak najszybciej znalezc jakis dobry produkt, zeby uratowac swoje wlosy!

Czytalam juz kilka watkow, ktore byly zakladane n/t dekoloryzacji.. ale nie doczytalam nic, jezeli chodzi o krecone wlosy.. jezeli przeoczylam, to przepraszam, ze zasmiecam..

Czekam z niecierpliwoscia na Wasze doswiadczenia i/lub nas podzielenie sie wiedza na ten temat!

Pozdrawiam
Hmm... czyli nie miałaś ściąganego sztucznego barwnika, tylko zwykłe rozjaśnianie... polecam wątek o zniszczonych, suchych i spalonych włosach

Cytat:
Napisane przez Lili_Marlene Pokaż wiadomość
Nafaszerowanie maskami i odżywkami nie sprzyja chyba kręceniu .
Może zamiast tych ciężkich produktów spróbuj zastosować jedwab (tylko też z umiarem). Włosy po nim dobrze się rozczesują i błyszczą a nie są obciążone. No i jeszcze umiejętne podcięcie końcówek powinno pomóc.

Powodzenia
Cóż, włosy kręcone są z natury bardziej suche, niż włosy proste, wymagają dużo bardziej intensywnej pielęgnacji. Maski, które faktycznie odżywiają i nawilżają włosy nie muszą być obciążające. Za to jedwab, który zawiera w zasadzie same substancje kondycjonujące wielu kręconowłosym nie służy i jest to głównie środek do stylizacji a nie do pielęgnacji włosów...

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Gumowe? Proteinami w nie! Artiste różowa (regenerująca), tania jak barszcz, albo Bingo z keratyną - to moje pomysły, może znajdziesz coś innego
Popieram Albo dodawanie keratyny hydrolizowanej do gotowych kosmetyków, czy robienie psikadeł z tym składnikiem.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 21:22   #6
namastee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3
Dot.: wlosy nie kreca sie po dekoloryzacji..!! ;((

Dzieki dziewczyny! Na pewno skorzystam z Waszych rad!!

Narazie kupilam sobie super regenrujaca maske z WAX, czytalam w ktoryms watku, ze to pomaga..

Mam nadzieje, ze moje wlosy wroca do zdrowia..

Dzieki raz jeszcze

Pozdrawiam
namastee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 23:22   #7
Anka2307
Raczkowanie
 
Avatar Anka2307
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Jarosław
Wiadomości: 209
Dot.: wlosy nie kreca sie po dekoloryzacji..!! ;((

Bardzo dobry wybór sama też używam tej maski na moje włoski
__________________
Naprawdę nie możemy wiedzieć, czy nie przebywamy teraz w domu wariatów.
Anka2307 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-29, 16:07   #8
crunch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Dot.: wlosy nie kreca sie po dekoloryzacji..!! ;((

czesc dziewczyny,
miałam przeprowadzone dwie dekoloryzacje u fryzjera, niestety podejrzewam, że był to rozjaśniacz. Schodziłam z ciemnego brązu do blondu. Włosy miałam strasznie zniszczone, nie podatne na układanie, nawet na prostowanie. Włosy były szorstkie, trudne do rozczesania i do tego zaczęły wypadać.
Moja pielęgnacja wyglądała tak:
1. Staram się zdrowo odżywiać, dodatkowo brałam suplement diety VITAPIL (ma przyspieszać porost).
2. Szampony: Loreal elseve do włosów łamliwych i pantene pro-v intensywna regeneracja.
3. Maska Loreal Absolut Repair. Później zastąpiłam ją Kallosem mlecznym, używam jej do dzis. jest naprawdę świetna.
4. Używam odzywek dwufazowych w sprayu w celu ułatwienia rozczesania włosów grzebieniem nie szczotką, aby ich nie łamać i nie wyrywać. Takie włosy są uwrażliwione na wszystko.
5. Na połtora miesiąca odstawiłam prostownicę i suszarkę.
6. Serum do uwrażliwionych końcówek Loreal.
7. Regularne podcinanie końcówek.
Teraz odkryłam zbawienne działanie olejowania. Używam do tego celu olejku Alterra (staram się pozostawić na całą noc).
Natomiast po nałożeniu maski na włosy nakładam czepek foliowy, a na to ręcznik, czasem podgrzewam suszarką. Obecnie używam suszarki, ale wyeliminowałam prostownicę. Włosy są w dużo lepszej kondycji. Zrezygnowłam także z farbowania włosów farbami profesjonalnymi, wydaje mi się, że mają gorszy wpływ na moje włosy, aktualnie farbuje loreal castingiem jasny lodowy blond 1010 i jestem zadowolona z efektu.
Mam nadzieje, że komuś przyda się moja wypowiedz
crunch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:34.