Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-23, 18:26   #3391
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

To co wiem to piszę:
veramm- widziałaś jaki ten 5.71 jest ciemny, prawie czarny! tu go masz #3067, może weż 6.71, choć nie wiem czy marijel ma, bo nie znam tej palety, faktycznie lepiej potem przycieniać, niż rozjaśniać.

Cytat:
Napisane przez [B
missparker[/B];18086494]Dziewczyny niech i mi ktos pomoze! MAM wlosy powiedzmy 6.1, ale sa i ciemniejsze miejsca. wszystko to wypolukuje sie na zolto, a w swietle miedź. Zakupilam farbe welli koleston 6.71! jaka wode powinnam do tego uzyc i moze jeszcze wymieszac z czyms aby byly chlodniejsze ???? Prosze o rade!!! a moze mixton tylko ktory? plose o pomoc...
Jest już o tym na forum niejednokrotnie nawet mi polecano! czytamy, czytamy i czytamy np.
#3052 - woda od1,5-3% jak przyciemniasz, powyżej 3 %rozjaśniasz
i #3052jak się wypłukuje nierówno robisz prepigmentację #3065
np.mieszanka30 ml8.71+30 ml7.89(ten twój kolor co farbujesz) rozprowadzamy sama farbe na wlosach przeczesujemy grzebieniem poźniej podajemy odrobinę gorącej wody(aby skory nie poparzyc) malaksujemy na głowie trzymamy 20 min i nie spłukujemy tylko suszymy wloski nastepnie przechodzimy do farbowania właściwego - farba + woda np 3%” i na koniec koniecznie zakwaszamy szamponem z ph poniżej 4, żeby zamknęły się łuski i kolor został na swoim miejscu.
A co do mixtonów to szukamy na kole odcień jak nam się nie podoba u nas na głowie. np rudy i patrzymy na przeciwległy kolor jakim tutaj jest niebieski, tzn. stosujemy niebieski mixton. Zółty odcień niwelujemy fioletem, zielony - czerwonym i na odwrót i to cała filozofia, tylko trzeba dobrze określić niechciany refleks, żeby niespodzianki nie było. Ot człowiek mądrzejszy troszkę po forumowej lekturze jest, a koło mixtonów wygląda tak:

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-03-24 o 08:02
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-23, 18:44   #3392
missparker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 48
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

ZYTA DZIĘKI O PANI! wiem wiem, ze duzo tutaj zostalo napisane, ale jak tak siedze od kilku dni -to mozna oszalec sprobuje teraz to wszystko poukladac do jednego! musze dokupic jeszcze mixton i bedzie wiosenne farbowanko! aha- dzieki za ta palete mixtonow! tego jakos nigdzie nie spotkalam moja Droga! Fajne to forum***
missparker jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-23, 19:00   #3393
tamtam
Zadomowienie
 
Avatar tamtam
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 581
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

zaczynając przygodę z farbowaniem dokopałam się do podręcznika technicznego dla farb Prosalon. Wszystko dość jasno wytłumaczone i o mixtonach też jest. Polecam bo to taki uniwersalny zbiór podstaw wiedzy o kolorach
http://www.prosalon.eu/admin/Editor/...CJA_srodek.pdf
tamtam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-23, 19:57   #3394
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez tamtam Pokaż wiadomość
zaczynając przygodę z farbowaniem dokopałam się do podręcznika technicznego dla farb Prosalon. Wszystko dość jasno wytłumaczone i o mixtonach też jest. Polecam bo to taki uniwersalny zbiór podstaw wiedzy o kolorach
http://www.prosalon.eu/admin/Editor/...CJA_srodek.pdf
Tamtam! Toż to "biblia" koloryzacji. Ne rozumiem tylko tego ostatniego koła, ale i tak, BRAVO!

missparker , jak Ci to pomogło to się cieszę, po to jest to forumzobacz to#3021, nanah robiła 6.1 + mixton, u Ciebie powinien .71 wyjść meteliczno popielaty
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-23, 20:15   #3395
missparker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 48
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

tamtam- poczytna lektura i na bank sie przyda i rozjasni wiele watpliwosci. Juz nie moge doczekac sie experymentowania

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Jeszcze raz dzięki, to bardzo pomogło! Nie bede dalej błądzić!

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

Jeszcze raz dzięki, b.pomogło i nie bede juz dalej błądzić!
missparker jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-23, 22:00   #3396
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
No nie zgodzę się z veramm... To forum wcale nie jest takie super Co prawdza dużo przydatnych informacji ale jakiś tydzień temu zadałam podobne pytanie jak powyżej i niestety zero odpowiedzi.
Wiem, że to był mój pierwszy post i nikt tu nie traktuje mnie poważnie....
Sama udzieliłam sobie odpowiedzi na to pytanie z moją rzeczywistą a nie wirtualną fryzjerką
Miłego debatowania dziewczyny
Tu mnóstwo osób zadaje pytania.... Nie jesteśmy jasnowidzami. Trudno przewidzieć efekt farbowania.... Zauważ, że mało która tutaj farbuje na czarno - a zmieszanie kolorków które podałaś da na bank czerń. Zanim osądzisz pomyśl troszkę... Skoro nikt nie udzielił odpowiedzi to widocznie nie znał odpowiedzi na Twoje pytanie. Swoją drogą - dobrze, że zapytałaś "realnej" fryzjerki - same to radzimy, bo oprócz matys-magdy, żadna z nas nie jest profesjonalistką... Czasem lepiej nie radzić wcale niż poradzić źle. Pozdrawiam!

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2010-03-23 o 22:02
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-24, 07:32   #3397
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

No właśnie kolor 2,10 jest opisany na palecie jako bardzo ciemny brąz.
A nic pośredniego między nim a 5,11 nie widziałam. Co stało się z 4,11?
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-24, 08:10   #3398
veramm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 10
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Zyto 82 właśnie ta 5.71 jest najjaśniejszym metalicznym, ale w takim razie spróbuje zrobić samą 6.1. W zależności od efektu będę później kombinować. Idę dziś do fryzjera ale jako towarzystwo wiec jeszcze podpytam fryzjerkę Choć wątpie czy coś się dowiem, po za tym nie mam pojęcia czy u mnie w mieście któryś salon używa tych właśnie farb. Pozdrawiam Was i życzę miłego dzionka
veramm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-24, 08:36   #3399
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

A ja już nie wiem co mam robić Czy się farbować czy nie Mój naturalne to brąz który pod światło mieni sie na rudy i tego właśnie nienawidzę Najpierw chciałam pomalować się na czarno ale dużo osób mi odradza. Teraz myślę właśnie o takim najciemniejszym brązie zimnym. W piątek idę do fryzjera i chyba zdecyduję sie na Wella color touch. Z tego co czytałam u jednych wypłukuje się szybko u innych zostaje na włosach więc chyba spróbuje na sobie ale nie wiem jaki kolor wybrać heh...
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-24, 08:48   #3400
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Już poprawiłam, posty dobrze się otwierają
Cytat:
Napisane przez veramm Pokaż wiadomość
Zyto 82 właśnie ta 5.71 jest najjaśniejszym metalicznym, ale w takim razie spróbuje zrobić samą 6.1. W zależności od efektu będę później kombinować. Idę dziś do fryzjera ale jako towarzystwo wiec jeszcze podpytam fryzjerkę Choć wątpie czy coś się dowiem, po za tym nie mam pojęcia czy u mnie w mieście któryś salon używa tych właśnie farb. Pozdrawiam Was i życzę miłego dzionka
Może tak w ogóle przenieś się na color touch lub koleston? oba są z welli? Zobacz ten post do tamtam, #2985pisze, że samo 6,1 nic nie dało i odpowiedż matys magdy ,#2988
A tutaj masz swój upragniony kolor #2932 i wskazówki matys magdy #2933jak to uzyskać skoro masz jak mówisz wypłukany ciemny brąz to podobnie do tego zdjęcia w rogu.
(Ja też będę tak mieszać tylko będę używać 8.71 i 7.89 i ox. 1,9% ale nie wiem czy dodawać jeszcze niebieski mixton, czekam również na odpowiedź od matys magda).Pozdrawiam.

Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
A ja już nie wiem co mam robić Czy się farbować czy nie Mój naturalne to brąz który pod światło mieni sie na rudy i tego właśnie nienawidzę Najpierw chciałam pomalować się na czarno ale dużo osób mi odradza. Teraz myślę właśnie o takim najciemniejszym brązie zimnym. W piątek idę do fryzjera i chyba zdecyduję sie na Wella color touch. Z tego co czytałam u jednych wypłukuje się szybko u innych zostaje na włosach więc chyba spróbuje na sobie ale nie wiem jaki kolor wybrać heh...
Caroline, wklej proszę zdjęcie przed i po fryzjerze, ja też mam ruda poświatę na naturalnym odroście i chcę robić wellą touch. Buło by bardzo miło gdybyś wiedziała jakie kolorki Ci fryzjerka wymiesza. Czasami dają wizytóki z kolorami które kładli, żeby wiedzieli na następną wizytę, może się uda?

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-03-24 o 09:18
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-24, 10:08   #3401
veramm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 10
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Zyto może faktycznie masz rację i niepotrzebnie upierałam się przy tym lorealu nie biorąc innych firm pod uwagę. Przejrzałam tą welle i faktycznie nieźle się prezentuje.Uraz po kilku letniej walce z moją fryzjerką chyba zrobił swoje Wiedza na temat fryzjerstwa u mnie leży więc dziękuję za rady, dam znać co powiedziała dziś profesjonalistka Jestem bardzo ciekawa
veramm jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-24, 10:18   #3402
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

zyta82 ja chyba jednak zdecyduję się na czerń... więc nie wiem czy Cię urządzają zdjęcia moich włosków w czerni Ale jakby fryzjerka poleciła mi jednak coś z brązów to wkleję fotki jak najbardziej
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-24, 12:25   #3403
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
No właśnie kolor 2,10 jest opisany na palecie jako bardzo ciemny brąz.
A nic pośredniego między nim a 5,11 nie widziałam. Co stało się z 4,11?
Bardzo często producenci wycofują kolory, które np. najmniej się sprzedają i zastępują je innymi. A czy musi to być akurat Majirel? Wbrew pozorom... Są lepsze farby niż akurat L'Oreal...
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-24, 18:44   #3404
Sophia280896
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: jak przejść z rudego w brąz?

Cytat:
Napisane przez caboco Pokaż wiadomość
pytanie jak w temacie. Dodam jeszcze,że teraz na głowie mam wypłowiały rudy, a chciałabym mieć brąz[jasny albo średni], ale nie za ciemny.
zastanawiam się jakiej farby użyć, aby przykryć ten rudy kolor
Mam dokładnie ten sam problem . Kilka miesięcy temu pofarbowałam włosy z blondu na kasztan, ale wyszły rude. W słońcu są czerwone ale na codzień jestem ' marchewką ' . Nie mam pojęcia jak pozbyć się tego koloru ! Chciałabym uzyskać piękny ciemny czekoladowy kolor . Jakiej farby mam użyć i jakich kosmetyków używać by pozbyć się rudego ?
Sophia280896 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-25, 07:26   #3405
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Bardzo często producenci wycofują kolory, które np. najmniej się sprzedają i zastępują je innymi. A czy musi to być akurat Majirel? Wbrew pozorom... Są lepsze farby niż akurat L'Oreal...
A jakie byś polecała? Zdradzisz ? Moja fryzjerka używa jakiś takich, których nazwy ja w ogóle nie kojarzę i nawet nie udało mi się zapamiętać. Ostatnio przyszłam do niej ze swoją farbą.
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-25, 07:47   #3406
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 632
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

ivii, ja bym Ci radziła zostać przy poziomie 5, to już jest naprawdę ciemny brąz (wszystkim raczej wychodzi zdecydowanie ciemniej, niż na palecie, a to dlatego, że mamy wyjściowo ciemniejsze włosy. Taki odcień, jak na palecie uzyskałabyś farbując czymś na poziomie 5 wlosy mocno rozjaśnione).

Jeżeli chcesz zniwelować jakieś nieporządane refleksy, to sam 5,1 na przykład może nie dać sobie rady. Spróbuj zainteresować się mixtonami. Mi bardzo służy niebieski
nanah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-25, 08:44   #3407
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

iivii, wrzuć tu aktualną fotkę swoich włosów i z kolorem chcesz osiągnąć? Będzie łatwiej się wypowiedzieć co do kolorku farby.

veramm- jak pogaduszki u fryzjerki?

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-03-25 o 08:55
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-25, 14:21   #3408
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dzięki dziewczyny !!!
Moj laptop niestety wczoraj odmówił współpracy i niestety ale fotki dopiero po weekendzie, bo muszę go zawieźć do doktora a z pracy to nie bardzo mam jak wysłać bo i tak wszystkie fotki na dysku w laptopie leżą...
Poczytam w miedzyczasie o mixtonach
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-25, 15:01   #3409
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Iivii co do farb jeszcze.... Trzeba próbować. Ja np. zaczęłam od Majirel przekonana, że lepszych nie ma... Natomiast z czasem okazało się, że owszem są - i to wcale nie droższe. Naprawdę najlepszą radą jest kombinowanie i próbowanie różnych marek i różnych odcieni. W końcu się trafi na coś co zadowala (albo i nie ). Ja do Majirel raczej nie wrócę - mi spierały się w szokującym tempie, wcale nie gasiły rudości - nawet te pogłębione popiele a na dodatek były mało wydajne. Przerzuciłam się na takie o min. 100ml pojemności
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-25, 16:16   #3410
Nina Boo
Raczkowanie
 
Avatar Nina Boo
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 183
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Drogie kobiety znacie może jakąś farbę która miała by w nawie : średni popielaty brąz? przeszperałam już prawie całe allegro i nic
Nina Boo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-25, 16:21   #3411
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Nina Boo Pokaż wiadomość
Drogie kobiety znacie może jakąś farbę która miała by w nawie : średni popielaty brąz? przeszperałam już prawie całe allegro i nic
Taki kolor uzyskasz poziomem 6 a nawet 7........ np. 5,1 to jasny popielaty brąz.... i za chiny taki nie wyjdzie - tylko czarny, więc trzeba szukać raczej w blondach (7) lub ciemnych blondach (6)... Wszystko poniżej wychodzi ciemno. Te poziomy zresztą też wychodzą ciemniej niż sugeruje nazwa.
No i oczywiście "1" po kropce (przecinku) czyli popiel. (6,1 7.1 itd)
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-25, 16:29   #3412
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Iivii co do farb jeszcze.... Trzeba próbować. Ja np. zaczęłam od Majirel przekonana, że lepszych nie ma... Natomiast z czasem okazało się, że owszem są - i to wcale nie droższe. Naprawdę najlepszą radą jest kombinowanie i próbowanie różnych marek i różnych odcieni. W końcu się trafi na coś co zadowala (albo i nie ). Ja do Majirel raczej nie wrócę - mi spierały się w szokującym tempie, wcale nie gasiły rudości - nawet te pogłębione popiele a na dodatek były mało wydajne. Przerzuciłam się na takie o min. 100ml pojemności
a podasz markę?

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Nina Boo Pokaż wiadomość
Drogie kobiety znacie może jakąś farbę która miała by w nawie : średni popielaty brąz? przeszperałam już prawie całe allegro i nic
wella taki ma
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-25, 16:35   #3413
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
a podasz markę?

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------


wella taki ma
Pewnie. Ja ostatniego czasu używałam Allwaves 6,1 - wklejałam po niej fotki w którymś poście - był naprawdę fajny odcień, i utrzymywał się znacznie dłużej niż np. Majirel w moim przypadku. Miała pojemność 100ml więc miałam ją nawet na 3 razy. Teraz próbuję znów inną firmę - FreeLimix również 100ml. Obecnie mam 6,03 ale teraz kupię 6,01 + mixton. Też ciekawa ta farbka. Jest jeszcze Ce Ce która ma aż 125ml i równie tania, ale nie próbowałam. Ogólnie to miałam Richesski, Koleston, Matrix, Kadus, LuoColor, Majirel... A jeszcze tyle przede mną........ Marzy mi się Goldwell, Alfaparf i Jojco... Ech... Kiedyś myślałam o Farouk, ale opinie spadły.
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-25, 17:16   #3414
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Pewnie. Ja ostatniego czasu używałam Allwaves 6,1 - wklejałam po niej fotki w którymś poście - był naprawdę fajny odcień, i utrzymywał się znacznie dłużej niż np. Majirel w moim przypadku. Miała pojemność 100ml więc miałam ją nawet na 3 razy. Teraz próbuję znów inną firmę - FreeLimix również 100ml. Obecnie mam 6,03 ale teraz kupię 6,01 + mixton. Też ciekawa ta farbka. Jest jeszcze Ce Ce która ma aż 125ml i równie tania, ale nie próbowałam. Ogólnie to miałam Richesski, Koleston, Matrix, Kadus, LuoColor, Majirel... A jeszcze tyle przede mną........ Marzy mi się Goldwell, Alfaparf i Jojco... Ech... Kiedyś myślałam o Farouk, ale opinie spadły.
No ja generalnie też najpierw miałam Majirele (jak chyba każda z nas w tym watku ) ale właśnie tak samo jak u Ciebie - szybko spływało i nie kryło rudości... ale potem zmieniłam na wellę i się zatrzymałam przy niej ale teraz chce poużywać czegoś delikatniejszego, wiec mam pytanie - jak oceniasz luo color i matrixa? a joico też mam w planie kiedyś spróbować
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-25, 17:20   #3415
veramm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 10
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Witam oto efekt konsultacji u fryzjerki
Pani powiedziała że ciemny blond popielaty pokryje moje włosy bo kolor jest już zmyty a on wychodzi i tak ciemny, powiedziała również że prawdopodobnie może nie wyjść jak na fotce bo nie widać dokładnie a na moich włosach i tak może wyjść jasno. Farby miała z elagonu(o ile nie przekręciłam) ale jeśli bym chciała to mogła by zamówić z artego ( też mogłam przekręcić) ponieważ może lepiej chwyci. I efekt chyba będzie taki że pójdę je troszkę podciąć żeby odżywić końcówki i sama żuce na nie ciemny popielaty blond

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------

Przepraszam za błąd "rzucę"
veramm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-25, 17:22   #3416
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
No ja generalnie też najpierw miałam Majirele (jak chyba każda z nas w tym watku ) ale właśnie tak samo jak u Ciebie - szybko spływało i nie kryło rudości... ale potem zmieniłam na wellę i się zatrzymałam przy niej ale teraz chce poużywać czegoś delikatniejszego, wiec mam pytanie - jak oceniasz luo color i matrixa? a joico też mam w planie kiedyś spróbować
Wiesz co.... Z Luo to była przygoda jednorazowa (nawet nie pamiętam co ja za kolor miałam! Na pewno zimny.... Jakiś zimny brąz...) ale dla mnie to jest tak słabiutka farba, że niewiele zakryła... Matrix miałam też raz - był to kolorek 5GG - podwójnie złocisty brąz (to był czas krejzowania ze złotem) i fajnie złapał, faktycznie mocno złoty. Oczywiście potem skruszona pognałam w popiele Sentymentem darzę Koleston. Jego zapach mnie powala... Przecudownie cudowny Miałam 5/71 ale pamiętam, że wyszedł mi kasztanowo i to go zdyskwalifikowało... No chyba, że dać mu jeszcze szansę, ale w połączeniu z mixtonem?... Zobaczymy.... Narazie jeszcze spróbuję FreeLimix + mixton, ale nadal nie wiem jaki!!!! Szary czy niebieski????
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-25, 17:27   #3417
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Wiesz co.... Z Luo to była przygoda jednorazowa (nawet nie pamiętam co ja za kolor miałam! Na pewno zimny.... Jakiś zimny brąz...) ale dla mnie to jest tak słabiutka farba, że niewiele zakryła... Matrix miałam też raz - był to kolorek 5GG - podwójnie złocisty brąz (to był czas krejzowania ze złotem) i fajnie złapał, faktycznie mocno złoty. Oczywiście potem skruszona pognałam w popiele Sentymentem darzę Koleston. Jego zapach mnie powala... Przecudownie cudowny Miałam 5/71 ale pamiętam, że wyszedł mi kasztanowo i to go zdyskwalifikowało... No chyba, że dać mu jeszcze szansę, ale w połączeniu z mixtonem?... Zobaczymy.... Narazie jeszcze spróbuję FreeLimix + mixton, ale nadal nie wiem jaki!!!! Szary czy niebieski????
no ja własnie dziś u fryzjera byłam i farbki (koleston) były 7.03+6.03 (pół na pół) plus mix niebieski (i chyba troszkę fioletowego) i mam taką zimną zimność na włosach ze masakra choć radzę z tym uważać bo mixton przyciemnia kolor farby, wiec lepiej brać troche jaśniejszą niż się chce ... a na Twoim miejscu ja bym brała mixa niebieskiego, szary nie wybija rudości chyba i dzięki za info o farbach
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-25, 17:40   #3418
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
no ja własnie dziś u fryzjera byłam i farbki (koleston) były 7.03+6.03 (pół na pół) plus mix niebieski (i chyba troszkę fioletowego) i mam taką zimną zimność na włosach ze masakra choć radzę z tym uważać bo mixton przyciemnia kolor farby, wiec lepiej brać troche jaśniejszą niż się chce ... a na Twoim miejscu ja bym brała mixa niebieskiego, szary nie wybija rudości chyba i dzięki za info o farbach
Zimna zimność.... Jak to cudownie brzmi No właśnie.... Ja mam połowę farbki 6,03... i bałam się dokupić niebieskiego mixtonu, bo żółty + niebieski = zielony
Ale skoro Tobie krzywdy nie zrobił to może mi też nie... Faktycznie - pomyślałam tak samo, że szary raczej mi nie wybije miedziaków.....
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-25, 17:44   #3419
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Zimna zimność.... Jak to cudownie brzmi No właśnie.... Ja mam połowę farbki 6,03... i bałam się dokupić niebieskiego mixtonu, bo żółty + niebieski = zielony
Ale skoro Tobie krzywdy nie zrobił to może mi też nie... Faktycznie - pomyślałam tak samo, że szary raczej mi nie wybije miedziaków.....
nie wychodzi zielony bo w 6.03 masz naturę i ona zapobiega jakimś dziwnym efektom wiec mozesz dać do tego niebieski mix
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-25, 17:48   #3420
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
nie wychodzi zielony bo w 6.03 masz naturę i ona zapobiega jakimś dziwnym efektom wiec mozesz dać do tego niebieski mix
No to mnie utwierdziłaś w tym co chciałam Teraz to już bez wahania biorę mixtona blue Jak wykończę tę 6,03 to kupię 6,01... Może też wyjdzie zimna zimność hahah!

Apropos - też już zadawałam te pytanie - ale czy mixton mogę dodać tylko do farb tej samej firmy czy np. dało by się do innej? Wiecie coś na ten temat?
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:57.