Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-27, 11:59   #3781
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez NaKrawedzi Pokaż wiadomość
sam mocznik czy z kwasem mlekowym?
Ja dodaję tylko mocznik- jak pisałam tuż przed aplikacją mieszam na dłoni.
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-27, 16:22   #3782
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Na suche pięty polecam dodać do stosowanego kremu czy balsamu do ciała mocznik - max chyba 50% tuż przed smarowaniem - ładnie zmiękcza i wygładza . Dobry jest też Lipidro Krem Gehwol med. - też zawiera mocznik . Jest dość drogi do kupienia w aptekach.
Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Ja na stopy polecam krem z łojem łosia z Rossmanna z dodadnym mocznikiem,wiem, wiem brzmi strasznie ale tylko brzmi
Albo bardzo dobry jest Eucerin do stóp lub masło z Organique
Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Ja dodaję tylko mocznik- jak pisałam tuż przed aplikacją mieszam na dłoni.
Dziękuję dziewuszki za odp.
Krem z łojem łosia faktycznie "fajnie" brzmi
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-27, 22:08   #3783
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Ja również dodaje mocznik świetny! Efekt widoczny od pierwszego użycia
auraria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-29, 17:26   #3784
Wronia3
Wtajemniczenie
 
Avatar Wronia3
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 586
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Kochane, chciałabym przejść na naturalną pielęgnację, czytam ten wątek [aktualnie jestem w połowie...], przeglądam oferty sklepów i głupieje coraz bardziej Za dużo informacji Wstępnie wybrałam sobie takie produkty z BU:

1). Hydrolat różany (róża stulistna) 100%



2). Zestaw - Maseczka wulkaniczna ze skrzypem



3).Zestaw - Peeling bursztynowy



4). Zestaw - Olejek myjący - drzewko różane



5).Zestaw - Serum-olejek regulujący LEMON EKO



6). Czysty Żel hialuronowy 1%



Doradźcie mi proszę czy dobrze wybrałam... Mam 24 lata, skóra ma tendencje do wysuszania [nos, usta, ogólnie okolica nosa i ust], rumieńce są moją zmorą tak jak cienie pod oczami. Mam kilka krostek. Często nieprzyjemne uczucie ściągnięcia po myciu...

Będę wdzięczna za wyrozumiałość [przyznaję się bez bicia że brnę powoli przez ten wątek...] i za dobre rady
__________________
"FITNESS ZMIENIA CIAŁO, ZUMBA® ZMIENIA TAKŻE DUSZĘ."
Wronia3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-29, 19:46   #3785
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Wronia3 Pokaż wiadomość
Kochane, chciałabym przejść na naturalną pielęgnację, czytam ten wątek [aktualnie jestem w połowie...], przeglądam oferty sklepów i głupieje coraz bardziej Za dużo informacji Wstępnie wybrałam sobie takie produkty z BU:

1). Hydrolat różany (róża stulistna) 100%



2). Zestaw - Maseczka wulkaniczna ze skrzypem



3).Zestaw - Peeling bursztynowy



4). Zestaw - Olejek myjący - drzewko różane



5).Zestaw - Serum-olejek regulujący LEMON EKO



6). Czysty Żel hialuronowy 1%



Doradźcie mi proszę czy dobrze wybrałam... Mam 24 lata, skóra ma tendencje do wysuszania [nos, usta, ogólnie okolica nosa i ust], rumieńce są moją zmorą tak jak cienie pod oczami. Mam kilka krostek. Często nieprzyjemne uczucie ściągnięcia po myciu...

Będę wdzięczna za wyrozumiałość [przyznaję się bez bicia że brnę powoli przez ten wątek...] i za dobre rady
Według tego co opisujesz, potrzebujesz nawilżaczy. Na twoim miejscu rozważyłabym poważnie wzbogacenie pielęgnacji o olej herbaciany z Naturalnego Piękna lub inny dedykowany suchej skórze. Niewielka ilość z rana wymerdana z żelem hialuronowym potrafi zdziałać cuda. I jeśli użyjesz odpowiednio mało (nie więcej niż 5 kropli na twarz), to powinno ci się wchłonąć i nie pozostawić żadnego filmu.

Co do serum LEMON to możesz sie chyba wstrzymać jeszcze. Na początek przygody proponowałam z 'delikatniejszymi' specyfikami, a kwasy i podobne atrakcje zostawiłabym na przyszłość, kiedy poznasz skórę, jej wymagania i reakcje.

Generalnie nie trzeba dużo - olejek myjący, olej, żel hialuronowy, dobra maska, peeling, jakieś serum dostosowane do potrzeb skóry i efekty potrafią oszołomić

I of kors - nie wprowadzamy wszystkiego jednego dnia
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-29, 20:42   #3786
ane8
Raczkowanie
 
Avatar ane8
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 52
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziewczyny, jakie polecacie oleje do pielęgnacji cery z tendencją do zapychania, zaskórnikami?? Mam dość kremów, bo prawie każdy mnie uczula i powoduje wysyp. Jedyne co mnie nie zapycha to oliwka Hipp i olej tamanu. Doradźcie mi proszę jakimi olejami mogłabym zamienić krem na noc i na dzień??
ane8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 17:38   #3787
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez ane8 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakie polecacie oleje do pielęgnacji cery z tendencją do zapychania, zaskórnikami?? Mam dość kremów, bo prawie każdy mnie uczula i powoduje wysyp. Jedyne co mnie nie zapycha to oliwka Hipp i olej tamanu. Doradźcie mi proszę jakimi olejami mogłabym zamienić krem na noc i na dzień??
Słyszałam o oleju z pestek arbuza, że daje radę takim cerom, sama nie uzywałam. Może poszperaj i poczytaj o tym oleju.
auraria jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-30, 17:52   #3788
Wronia3
Wtajemniczenie
 
Avatar Wronia3
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 586
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Według tego co opisujesz, potrzebujesz nawilżaczy. Na twoim miejscu rozważyłabym poważnie wzbogacenie pielęgnacji o olej herbaciany z Naturalnego Piękna lub inny dedykowany suchej skórze. Niewielka ilość z rana wymerdana z żelem hialuronowym potrafi zdziałać cuda. I jeśli użyjesz odpowiednio mało (nie więcej niż 5 kropli na twarz), to powinno ci się wchłonąć i nie pozostawić żadnego filmu.

Co do serum LEMON to możesz sie chyba wstrzymać jeszcze. Na początek przygody proponowałam z 'delikatniejszymi' specyfikami, a kwasy i podobne atrakcje zostawiłabym na przyszłość, kiedy poznasz skórę, jej wymagania i reakcje.

Generalnie nie trzeba dużo - olejek myjący, olej, żel hialuronowy, dobra maska, peeling, jakieś serum dostosowane do potrzeb skóry i efekty potrafią oszołomić

I of kors - nie wprowadzamy wszystkiego jednego dnia
Dziękuję Ci bardzo za dobre rady Na pewno wezmę to pod uwagę Dodam jeszcze że mam skórę wrażliwą [zgodnie ze znalezionym przeze mnie opisem w internecie: mam rumieńce gdy gorąco, gdy zimno, po ciepłym jedzeniu, po ostrym jedzeniu] i dlatego też przeważnie wybierałam produkty z różą. Z tej mojej listy wykreśliłabym to serum LEMON i w to miejsce wzięłabym olejek herbaciany z Naturalnego Piękna, wtedy byłoby OK na początek?
__________________
"FITNESS ZMIENIA CIAŁO, ZUMBA® ZMIENIA TAKŻE DUSZĘ."
Wronia3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 18:09   #3789
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Wronia3 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo za dobre rady Na pewno wezmę to pod uwagę Dodam jeszcze że mam skórę wrażliwą [zgodnie ze znalezionym przeze mnie opisem w internecie: mam rumieńce gdy gorąco, gdy zimno, po ciepłym jedzeniu, po ostrym jedzeniu] i dlatego też przeważnie wybierałam produkty z różą. Z tej mojej listy wykreśliłabym to serum LEMON i w to miejsce wzięłabym olejek herbaciany z Naturalnego Piękna, wtedy byłoby OK na początek?
Chyba nie bardzo... Olej (nie olejek, bo później jeszcze ktoś przeczyta i pomyli jedno z drugim) herbaciany raczej nadał by się do mieszania z żelem hialuronowym, a zamiast serum LEMON dobrze było by znaleźć jakieś inne serum/krem najlepiej o działaniu nawilżającym.
A rumieńce chyba nie świadczą o wrażliwości cery... Ale nie jestem tego pewna, dla mnie cera wrażliwa=cera bardzo skłonna do podrażnień.
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 21:22   #3790
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Ja też mam cerę naczynkową i pojawiają mi się rumieńce, kiedy się zgrzeję np (ale to bardziej w lato tylko), na mrozie mam czerwony nochal , od ostrego jedzenia usta robią mi się czerwone, a naturalnie mam bladoróżowe. Tu raczej chodzi o płytko unaczynioną cerę, a nie o wrażliwość...

A co do tego żelu hialuronowego, to jakoś u mnie się nie spisał. Nakładałam go ze 2-3 razy po maseczce, wchłonąl się b.szybko i na początku myślałam, że mam cerę nawilżoną, ale za chwilę pojawiło się mega ściągnięcie i gdy dotykałam twarzy, czułam, że jest sucha jak papier:/


Może zamiast peelingu bursztynowego (bo to chyba jest mechaniczny), peeling enzymatyczny? ja mam taki, ale nie z BU, chociaż skład ten sam jak czytałam (ja zamówiłam na allegro, pytałam o skład sprzedającą).

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2010-12-30 o 21:26
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 21:25   #3791
Smerfny_Paczus
Raczkowanie
 
Avatar Smerfny_Paczus
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wisteria Lane ;)
Wiadomości: 81
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cera naczynkowa często jest też wrażliwa. U mnie to idzie w parze.
Smerfny_Paczus jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-30, 21:43   #3792
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;24079542]J.

A co do tego żelu hialuronowego, to jakoś u mnie się nie spisał. Nakładałam go ze 2-3 razy po maseczce, wchłonąl się b.szybko i na początku myślałam, że mam cerę nawilżoną, ale za chwilę pojawiło się mega ściągnięcie i gdy dotykałam twarzy, czułam, że jest sucha jak papier:/

[/QUOTE]
Ja specem nie jestem ...jeszcze ale żel hialuronowy tak ściąga właśnie jak jest solo,w połączeniu z innym mazidłem np olejem jest ok
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 22:04   #3793
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość
Ja specem nie jestem ...jeszcze ale żel hialuronowy tak ściąga właśnie jak jest solo,w połączeniu z innym mazidłem np olejem jest ok
Aaaa I tak sobie go darowałam (tzn leży w lodówce, nawet do maseczek nie chce mi się go dodawać )
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 22:43   #3794
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;24080542]Aaaa I tak sobie go darowałam (tzn leży w lodówce, nawet do maseczek nie chce mi się go dodawać )[/QUOTE]
No coś Ty,pozwolisz mu się zmarnować?
Ja za pierwszym razem nałozyłam sam żel a dopiero potem kocankowy olej,no i było dobrze,a ostatnio mieszam na łapie,troszkę hialu i oleju i jest super,buzia gładziutka ,nie tłusta a nawilżona super, weźmij się ogarnij i wywlecz żela z lodówy



Jego chyba i na włosy można ale muszę doczytać dokładniej
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 22:49   #3795
avalonka
Raczkowanie
 
Avatar avalonka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 274
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Ja też fanką żelu nie jestem - dużo lepszy stan skóry widzę po olejach solo a nie z żelem - dorzucam go do maseczek żeby się nie zmarnował.

a mam pytanie jaką maseczkę byście poleciły do przesuszonej skóry z różnymi niespodziankami - ja już jej nie ogarniam. Jest tak sucha że wchłania ziaję oliwkową niemal do matu, na tą pogodę jak znalazł, oleje zasysa
ale ciągle coś wyłazi - pojedyńcze ropne niespodzianki, czasem gule (że o zaskórniakach nie wspomne...)
ograniczyłam eksperymenty - minerały teraz mam meow nie robią mi krzywdy no i ciągle coś wyłazi, serum lemon było ok, ale teraz jest za mało treściwe, co kilka dni używam na noc serum migdałowego (ale potem tłuszczę twarz bo inaczej rady nie da), do tego emu no i oliwka.
może ma ktoś podobnie i podpowie
__________________

avalonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 22:58   #3796
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość
No coś Ty,pozwolisz mu się zmarnować?
Ja za pierwszym razem nałozyłam sam żel a dopiero potem kocankowy olej,no i było dobrze,a ostatnio mieszam na łapie,troszkę hialu i oleju i jest super,buzia gładziutka ,nie tłusta a nawilżona super, weźmij się ogarnij i wywlecz żela z lodówy

Jego chyba i na włosy można ale muszę doczytać dokładniej
Uśmiałam się

Ano, zużyję go do tych maseczek, bo olejów nie używam. Chociaż zastygać prędko nie powinny wtedy



I (odpukać) póki co jestem zadowolona z Lush'a "Celestial". Nie używam go codziennie (tzn czasem 2 dni pod rząd i przerwa np 3-4 dni), ale skóra na policzkach i nosie wydaje się być bardziej nawilżona. Na czoło i brodę nie odważyłam się go nałożyć. Nakładam go bardzo niewiele, bo za pierwszym razem nałożyłam jak "zwykły" krem...i za jakąś godzinkę przyklejałam chusteczkę do twarzy, bo czułam na niej smalec. Jeśli mnie nie zawiedzie i będzie jak teraz, to będzie to b.dobry krem na zimę
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-31, 02:10   #3797
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

capuccino - to na wilgotną twarz nakładaj zel HA


ja odkryłam świetny krem tłusty na zimę pod minerały, komponuje sie pięknie szczególnie z podkładem Blushe (lepiej niż bez kremu)
Iwostin sensita krem ochronny z lipidami spf15 na zimę

polecam

pierwszy raz jestem zadowolona z kremu na zimę, świetna ochrona nie jestem czerwona kiedy wchodze z mrozu do ciepłego pomieszczenia, więc działanie świetne a oprócz tego makijaż bardzo dobrze sie na nim robi ładnie się wchłania, jak dla mnie super

mam tłustą, naczynkową skórę

no i taniocha w jakiejs promocji w super pharmie mam go za 49,90 z kremem do rak gratis
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-31, 08:14   #3798
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez ane8 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakie polecacie oleje do pielęgnacji cery z tendencją do zapychania, zaskórnikami?? Mam dość kremów, bo prawie każdy mnie uczula i powoduje wysyp. Jedyne co mnie nie zapycha to oliwka Hipp i olej tamanu. Doradźcie mi proszę jakimi olejami mogłabym zamienić krem na noc i na dzień??
jojoba, żurawina, czarna malina, jeżyna, arbuz, kukui, możesz też spróbować zielonej herbaty, konopii, czarnej porzeczki (raczej w mieszankach bo barwi), niektórym pasuje też olej sojowy albo skwalan
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-31, 09:48   #3799
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Szabik Pokaż wiadomość
Chyba nie bardzo... Olej (nie olejek, bo później jeszcze ktoś przeczyta i pomyli jedno z drugim) herbaciany raczej nadał by się do mieszania z żelem hialuronowym, a zamiast serum LEMON dobrze było by znaleźć jakieś inne serum/krem najlepiej o działaniu nawilżającym.
A rumieńce chyba nie świadczą o wrażliwości cery... Ale nie jestem tego pewna, dla mnie cera wrażliwa=cera bardzo skłonna do podrażnień.
To zamiast LEMON, które suchej skórze nie sluży za bardzo, lepiej byłoby chyba odbudowujące. Tylko że ja go nie używałam, rozważam zakup jak mi się Lemon wykończy (czyli w styczniu).

Ale olej herbaciany z żelem rano - nawilżenie gwarantowane Ja akurat w te mrozu żelu używam wyłącznie wieczorami, ale tak machnąć kroplę na pyszczek nasmarowany olejem - cuuuuudo. Mam przygotowaną mieszankę oleju herbacianego, makadamii, maceratu marchwiowego z olejową witaminą C i witaminą E i używam tego zamiast kremu rano - ale do takich eksperymentów też trzeba było dojść
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-31, 10:38   #3800
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Ja też nie przepadam za żelem HA
Natomiast mieszanka Ziaji HLC z olejami,cudo poprostuna dzień mniej oleju.
Jak zachwalacie tak herbaciany to trzeba będzie go spróbować

incorrect wkradła Ci się literówka-sensitia ma byćna allegro z kremem do rąk jest za 27zł + przesyłka
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2010-12-31 o 10:43
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-31, 10:43   #3801
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

A co myślicie o dodaniu do Hauschki kwasu salicylowego w stężeniu 2%
Nie przepadam za tym olejkiem, a czaję się na serum Lemon, to może to jakoś połączyć?
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-31, 11:29   #3802
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

coldcold,
ja kiedyś też myślałam o dodaniu kwasu salicylowego do olejku Hauschki czy oleju jojoba, ale ponoć kwas salicylowy nie rozpuszcza się w każdym oleju. I raczej nic by z tego nie wyszło. Na pewno można spróbować mieszać z olejem słonecznikowym, z jakim innym to nie wiem.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-31, 11:59   #3803
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
coldcold,
ja kiedyś też myślałam o dodaniu kwasu salicylowego do olejku Hauschki czy oleju jojoba, ale ponoć kwas salicylowy nie rozpuszcza się w każdym oleju. I raczej nic by z tego nie wyszło. Na pewno można spróbować mieszać z olejem słonecznikowym, z jakim innym to nie wiem.
Też czytałam, że w słonecznikowym, ale może ktoś coś wie o jeszcze jakimś
Na ZSK napisane jest, że ogólnie rozpuszczalny w tłuszczach.
A na LU, że we wszystkich, tylko w jednych łatwiej w innych trudniej.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.

Edytowane przez coldold
Czas edycji: 2010-12-31 o 12:06
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-31, 12:13   #3804
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

trzeba by popróbować podgrzać, ale wydaje mi się ze może byc cięzko, w mojej mieszance olejowej (jojoba, z pestek moreli, z oliwek) nawet sie rozpusciło, ale na drugi dzień już sie skrystalizowal (i wcale nie stał w lodówce). Co prawda robiłam ciut wieksze stezenie chyba z 7% ale nie sprawdziło się. Musiałabym codziennie go podgrzewac zeby salicyl wrocil do roztworu. Za duzo roboty. Zostałam przy rozpuszczaniu salicylu w maceracie brzozowym :P

Edytowane przez Julianka_7oo7
Czas edycji: 2010-12-31 o 12:14
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-31, 12:31   #3805
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dobrnęłam do 97 strony wątku i gdzieś tam któraś z dziewczyn pisała że olej słonecznikowy zapycha

A to nie jest tak, że każdy olej zapycha

No bo ja mam tak że wieczorem po oczyszczeniu twarzy pory są takie ładne pozamykane a rano po wieczornej aplikacji hialuronu i oleju jednak je widać

Mimo wszystko olej kocankowy chcę bardzo pochwalić, powoluśku zaczynają mi ginąć pęknięte naczynka na policzku i na nosie,to na nosie miałam od lat ,dosyć mocno widoczne a teraz prawie go nie widać. Myślałam że olej tylko zapobiega
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-31, 12:33   #3806
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...


chciałabym zrobić sobie jakiś fajny krem do tłustej skóry z problemami, a jednocześnie wrażliwej, pod minerały zastanawiałam się nad takim z kwasem hialuronowym z mazideł
czy coś możecie mi doradzić?
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-31, 12:36   #3807
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;24081561] Uśmiałam się

Ano, zużyję go do tych maseczek, bo olejów nie używam. Chociaż zastygać prędko nie powinny wtedy



[/QUOTE]


Celestiala nie znam jeszcze

Ja mogę z Lush pochwalić Angels on Bare Skin,super oczyszcza buzię i jest delikatny
Mnie wystarcza ,bo jakiejś wyjątkowej "drapagi" chyba nie potrzebuję

Tak czytam o tych gulach podskórnych i się zastanawiam czy i mnie to czeka...
Jedyny problem jaki mam z cerą to naczynka no i lekkie przetłuszczanie w strefie T,a zaczełam używać toniku PHA,szczęśliwie doczytałam (do strony 97 tegoż wątku) żeby nie używać go codziennie.
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-31, 13:20   #3808
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość
Jego chyba i na włosy można ale muszę doczytać dokładniej
Można, można . I bardzo fajnie działa, ale mi go zawsze szkoda do włosów marnować.

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Też czytałam, że w słonecznikowym, ale może ktoś coś wie o jeszcze jakimś
Na ZSK napisane jest, że ogólnie rozpuszczalny w tłuszczach.
A na LU, że we wszystkich, tylko w jednych łatwiej w innych trudniej.
Wg. mnie sugerowane wszędzie stężenie 2% rozpuści się w każdym oleju.
Ja bym wybrała olej tamanu, bo to połączenie ma wg mnie synergistyczne działanie, ale to ja, która ogólnie uwielbia olej tamanu
Spróbuj z olejem Hauschki, co Ci szkodzi? Jak sama napisałaś i tak go nie lubisz, więc jak Ci nie wyjdzie to nie będziesz go przynajmniej żałować

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
trzeba by popróbować podgrzać, ale wydaje mi się ze może byc cięzko, w mojej mieszance olejowej (jojoba, z pestek moreli, z oliwek) nawet sie rozpusciło, ale na drugi dzień już sie skrystalizowal (i wcale nie stał w lodówce). Co prawda robiłam ciut wieksze stezenie chyba z 7% ale nie sprawdziło się. Musiałabym codziennie go podgrzewac zeby salicyl wrocil do roztworu. Za duzo roboty. Zostałam przy rozpuszczaniu salicylu w maceracie brzozowym :P
Gdzieś mi się kiedyś obiło o uszy, że w samym oleju trudno jest uzyskać stężenie powyżej 4% tego kwasu, więc się nie dziwię że 7% się wytrąca.

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość
:Tak czytam o tych gulach podskórnych i się zastanawiam czy i mnie to czeka...
Jedyny problem jaki mam z cerą to naczynka no i lekkie przetłuszczanie w strefie T,a zaczełam używać toniku PHA,szczęśliwie doczytałam (do strony 97 tegoż wątku) żeby nie używać go codziennie.
Ja na naczynka poza hydrolatem i olejem z kocanki polecę jeszcze ekstrakt z kasztanowca. Ja po nim widziałam nawet lepsze efekty niż po kocance. No i wit. C w serach, olejach czy kremach, ale to raczej już wiesz.
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-31, 13:31   #3809
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość

Mimo wszystko olej kocankowy chcę bardzo pochwalić, powoluśku zaczynają mi ginąć pęknięte naczynka na policzku i na nosie,to na nosie miałam od lat ,dosyć mocno widoczne a teraz prawie go nie widać. Myślałam że olej tylko zapobiega
A ten olejek używasz "sam"? Tzn po prostu nabierasz na palec odrobinę olejku i wcierasz w twarz, czy mieszasz z czymś? Jak długo go używałaś? (sama mam naczynko na policzku, od małego, na nosie na skrzydełkach też jak się przyjrzę)

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość


Celestiala nie znam jeszcze

Ja mogę z Lush pochwalić Angels on Bare Skin,super oczyszcza buzię i jest delikatny
Mnie wystarcza ,bo jakiejś wyjątkowej "drapagi" chyba nie potrzebuję
A czy lawenda nie podrażni naczynkowej cery? Jakoś kojarzy mi się z mocnym zapachem... Sama kiedyś oglądałam tą pastę, ale zobaczyłam lawendę i zrezygnowałam. Niepotrzebnie? Może jakiś naczynkowiec tu używa tej pasty?


Przy okazji...DZIEWCZYNY, ŻYCZĘ WSZYSTKIM SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2010-12-31 o 13:33
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-31, 13:42   #3810
NaKrawedzi
Zakorzenienie
 
Avatar NaKrawedzi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 3 923
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

żel hialuronowy do włosów?
jak? mam go a nie spacjelnie się z nim lubie to mogłabyhm spróbowac na włosy nałozyc
__________________
NK- Natural Killer


Nakarm pieska



Wymienię
NaKrawedzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:16.