Patenty na bycie NAJ - cz. II - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-02, 07:13   #4681
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

też zaczęłam myć twarz płatkami owsianymi - już cztery razy i buzia taaka gładka... dam znać za jakiś tydzień, dwa, czy dalej jest tak samo, a może lepiej
a, i używam samej wody - tak jak na tym filmiku i błyskawiczne płatki są naprawdę od razu do mycia :P
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 09:43   #4682
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
- olejek pichtowy
- kremy niezapychające
- dobry peeling (np. z kawy - ale delikatnie!)
- maseczka z glinki (białej, zielonej)
- maseczka spirulinowa
Olejek pichtowy używać punktowo na skórę?

Zaintrygowałyście mnie sposobem z płatkami owsianymi, na pewno kupię i spróbuję. Używacie ich codziennie? Wtedy buzia nie potrzebuje już peelingu, prawda?
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 12:23   #4683
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
Olejek pichtowy używać punktowo na skórę?

Zaintrygowałyście mnie sposobem z płatkami owsianymi, na pewno kupię i spróbuję. Używacie ich codziennie? Wtedy buzia nie potrzebuje już peelingu, prawda?
Właśnie to jest najlepsze, że peelingu już nie trzeba .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 12:58   #4684
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Właśnie to jest najlepsze, że peelingu już nie trzeba .
Ja mam zawsze płatki owsiane w kuchni, w łazience jeszcze nie miałam Dzisiaj wypróbuję. A co myślicie o dodaniu do płatków oleju dla pielęgnacji albo betainy kokamidopropylowej dla spienienia?
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 13:01   #4685
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Ja mam zawsze płatki owsiane w kuchni, w łazience jeszcze nie miałam Dzisiaj wypróbuję. A co myślicie o dodaniu do płatków oleju dla pielęgnacji albo betainy kokamidopropylowej dla spienienia?
Ja nie widzę takiej potrzeby. Radzę najpierw spóbować samych płatków, a potem kombinować czy potrzeba Ci czegoś więcej .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 14:09   #4686
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

a nie zatyka wam się umywalka od tych płatków? : >>> czy je jakoś zbieracie?
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 14:30   #4687
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
a nie zatyka wam się umywalka od tych płatków? : >>> czy je jakoś zbieracie?
Mi się zatkała, nie przyznałam się i mama odtykała
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-02, 14:51   #4688
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Mi się zatkała, nie przyznałam się i mama odtykała
Ja używam pod prysznicem i upewniam się, że się wszystko rozpuszcza .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 20:05   #4689
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

a to się rozpuszcza? nie pęcznieje bardziej? : D Bo ja raz sobie peeling zrobiłam pod prysznicem i się zatkał -,- Więc teraz obawiam się mycia tymi płatkami w umywalce : P
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 20:07   #4690
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Mi się zatkała, nie przyznałam się i mama odtykała
Mi sie zatkalo, mam zakaz uzywania platkow owsianych, mama na zmiane ze mna odtykala Ale tak mysle, czy by z tym nie przejsc nad kibelek Albo przy OCMie uzywam takiej michy, nad nia sie pochylam, moze nad nia masowac i potem wyrzucac do kosza? Nie wiem, musze pokombinowac, bo buzia mi sie naprawde podobala
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.

Edytowane przez Callitus
Czas edycji: 2011-07-02 o 20:08
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 21:15   #4691
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Oo mi nie zapycha Ile wy tych płatków używacie... malutka garsteczka wystarcza, łyżka ja je rozpuszczam teraz w małej miseczce, miziam wacikiem, przecieram potem twarz wacikiem i potem biorę troszkę płatków i pasuję skórę przy masażu te płatki się troszkę rozwalają, także nie zapychają zlewu
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-02, 22:00   #4692
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

hmmm no nie wiem : D mi się zawsze zapycha umywalka, jak nie od włosów to od maseczek czy peelingów, więc muszę uważać bo domownicy się wkurzają : DD

nie wiem czy będzie mi się chciało brać za każdym razem miskę i te płatki, bo zdecydowanie łatwiej jest przetrzeć twarz płynem micelarnym : P Ale może efekty przebiją moje lenistwo -,-
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 22:06   #4693
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
hmmm no nie wiem : D mi się zawsze zapycha umywalka, jak nie od włosów to od maseczek czy peelingów, więc muszę uważać bo domownicy się wkurzają : DD

nie wiem czy będzie mi się chciało brać za każdym razem miskę i te płatki, bo zdecydowanie łatwiej jest przetrzeć twarz płynem micelarnym : P Ale może efekty przebiją moje lenistwo -,-
Ja od jakiegos czasu stpsuje sie do azjatyckiego wieloetapowego oczyszczania twarzy, ktore u mnie zaczyna sie OCM, potem peeling platakmi (nie wyobazam sobie skrobac twarzy czyms porzadniejszym codziennie "rolleyes: ) wiec micha zostaje w lazience po wczesniejszym
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 22:13   #4694
bita smietana
Zakorzenienie
 
Avatar bita smietana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 371
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Ja od jakiegos czasu stpsuje sie do azjatyckiego wieloetapowego oczyszczania twarzy, ktore u mnie zaczyna sie OCM, potem peeling platakmi (nie wyobazam sobie skrobac twarzy czyms porzadniejszym codziennie "rolleyes: ) wiec micha zostaje w lazience po wczesniejszym
mogłabyś napisać więcej o tym sposobie? ew. podać jakiś link? Byłabym bardzo wdzięczna
__________________
bita smietana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 22:16   #4695
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Ja masuję twarz tymi płatkami aż się robią takie malutkie i zanim dopłyną do miejsca, które mogłyby zatkać to się rozpuszczają .
Teoretycznie najpierw jak się do suchych płatków doda wody to one jakby pęcznieją, ale jak się tym masuje skórę to w końcu ulegają destrukcji kompletnej .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 22:24   #4696
bita smietana
Zakorzenienie
 
Avatar bita smietana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 371
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Ja masuję twarz tymi płatkami aż się robią takie malutkie i zanim dopłyną do miejsca, które mogłyby zatkać to się rozpuszczają .
Teoretycznie najpierw jak się do suchych płatków doda wody to one jakby pęcznieją, ale jak się tym masuje skórę to w końcu ulegają destrukcji kompletnej .
wreszcie zużyjesz zapasy owsianych, skoro owsianka nie przeszła?

jak z ostrością? mogę masować płatkami buzię naczynkową?
__________________
bita smietana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 22:32   #4697
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Śmietanko, azjatycki cukier pisała o tym na swoim blogu. OCM przy naczynkowej cerze nie polecam To parowka na twarz, wiec... sama rozumiesz

Z tego co pamietam sklada sie z 8 krokow (dla nadgorliwych )

1) Czyszczenie olejem
2) Peeling
3) Ponowne przemycie twarzy zelem (nie rozumiem sensu tego, no ale kto co lubi )
4) Tonik (hydrolat badz tonik z Eva natura)
5) Serum (nie wiem, czy to sie zaliczy pod te kategorie, ja uzywam samorobione sera z mazidel - witaminowe i z jedwabiem, niedlugo probuje z owsem )
6) Lotion/Maska (Azjatki stosuja te takie sheet mask na cala twraz; pomijam ten krok)
7) Krem (u mnie polaczenie hialuronu i oleju sliwkowego)
8) Całonocna maska (dla mnie nadgorliwosc )
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 22:32   #4698
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez bita smietana Pokaż wiadomość
wreszcie zużyjesz zapasy owsianych, skoro owsianka nie przeszła?

jak z ostrością? mogę masować płatkami buzię naczynkową?
Dokładnie .

Obejrzyjcie sobie filmik tej azjatki, który tu ktoś wcześniej wrzucał . Ona wszystko wyjaśnia i pokazuje .
Jak już namoczysz płatki to są mięciutkie, więc nie ma obaw. Ja naczynkowej akurat nie mam, ale bardzo wrażliwą, więc uważam z takimi rzeczami .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 22:40   #4699
bita smietana
Zakorzenienie
 
Avatar bita smietana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 371
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Śmietanko, azjatycki cukier pisała o tym na swoim blogu. OCM przy naczynkowej cerze nie polecam To parowka na twarz, wiec... sama rozumiesz

Z tego co pamietam sklada sie z 8 krokow (dla nadgorliwych )

1) Czyszczenie olejem
2) Peeling
3) Ponowne przemycie twarzy zelem (nie rozumiem sensu tego, no ale kto co lubi )
4) Tonik (hydrolat badz tonik z Eva natura)
5) Serum (nie wiem, czy to sie zaliczy pod te kategorie, ja uzywam samorobione sera z mazidel - witaminowe i z jedwabiem, niedlugo probuje z owsem )
6) Lotion/Maska (Azjatki stosuja te takie sheet mask na cala twraz; pomijam ten krok)
7) Krem (u mnie polaczenie hialuronu i oleju sliwkowego)
8) Całonocna maska (dla mnie nadgorliwosc )
No tak. przy starciu z ciepłem moja skóra szaleje, z ukochanej sauny musiałam zrezygnować
Ale wypróbuję resztę kroków- co prawda bez parówki pory mi się nie otworzą, peelingu też nie zrobię, ale nałożenie sobie tylu rzeczy na twarz i tak powinno dać jakiś efekt Dziękuję za dokładne opisanie!

Skoro jak pisze winyl płatki są delikatne to jutro przetestuję tego zapychacza umywalek
__________________
bita smietana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-03, 13:00   #4700
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
Olejek pichtowy używać punktowo na skórę?
Nie nie, olejek się czymś rozcieńczało.. ale nie pamiętam czym.. chyba naftą kosmetyczną. Był o tym kiedyś wątek na wizażu. Sama kiedyś stosowałam.

Przy okazji znalazłam przepis na maseczkę na trądzik i wągry:
otręby+soda oczyszczona+woda -> wymieszac na pastę, nałożyc na twarz, spłukac po 15 minutach

Polecam sodę oczyszczoną jako peeling do twarzy Wystarczy rozmieszac ją z żelem do twarzy (albo higieny intymnej) żeby powstała taka pasta i masowac tym twarz

I jeszcze na wągry:
tonik aspitynowy:
100ml wody mineralnej (lub przegotowanej wystudzonej z kranu)+10 tabletek aspiryny bez otoczki - wymieszac i tonik gotowy stosowac jak tonik
__________________

Edytowane przez *Catherrine*
Czas edycji: 2011-07-03 o 13:03
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 22:10   #4701
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Do umycia twarzy wystarczy naprawdę niewielka ilość płatków. Zlewu jeszcze nie zatkałam, ale profilaktycznie, raz w tygodniu wpuszczam do odpływu kreta w granulkach.
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 06:10   #4702
imbryka
Rozeznanie
 
Avatar imbryka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 547
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Kiedyś nakładałam maseczkę z owsianki na twarz, ale wkurzały mnie odpadające płatki Wczoraj umyłam twarz według instrukcji bubz i zaraz po myciu moja cera byla inna niz zwykle i to na lepsza, czysta, gładka, wspaniale
Mówiłam mamie o tym sposobie mycia i mówiła, że to stary sposób, podobno kiedys myło sie twarz taka owsianka

A ja mam jeszcze pytanie, jak często myjecie twarz płatkami?
__________________

imbryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 06:40   #4703
bubamara
Raczkowanie
 
Avatar bubamara
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 84
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Wizaż podczytuje już chyba ze dwa lata. Porady i patenty , które tu znalazłam dokonały rewolucji w moim stylu życia. Mam cerę i włosy delikatne i wrażliwe. Mojej skórze przeszkadza dosłownie każdy drogeryjny kosmetyk, długi czas nie mogłam zwalczyć trądziku, a włosy rozdwajały się i nie rosły. Patenty , które wykorzystałam to:

Na włosy:
- szampony bez silikonów, odżywka gloria
- olejowanie olejem kokosowym i łopianowym
- żel aloesowy w skalp
-żel z siemienia lnianego do układania
-herbatki z pokrzywy i skrzypu
- zmiana diety - dużo wody, warzyw, bakalii, owoców i przede wszystkim oleje i tłuste ryby
-suplementacja olejem z wiesiołka (spektakularne efekty w postaci świetnie nawilżonej skóry, bardziej sprężystych włosów i silnych paznokci)
- wspaniałe serum na rzęsy i brwi aeronaty (dzięki jeszcze raz) na bazie kwasu hialuronowego i olejku rycynowego - rzęsy są po nim mocne i grube, szybciej rosną
-henna do jasnych włosów - pięknie podkreśla kolor i pogrubia włosy
-czesanie szczotką do włosów khaja
- planuję także spróbować suplementację olejem z rokitnika - podobno świetnie działa na skórę i włosy

Skóra:
-jak wyżej zmiana diety
- olejki myjące z mazideł do zmywania makijażu (mój ulubiony to ten na bazie maceratu z kasztanowca i brzozy)
- peeling owsiany i aspirynowy
-w lecie maski z glinek - świetnie oczyszczają cerę - ja najbardziej lubię mazidłowe gliinki, są bardzo dobrej jakości
- żadnych kremideł do twarzy na noc, raz na parę dni smaruję się olejem z łopianu, cera jest uspokojona i nawilżona
-na dzień krem z filtrem - obecnie ducray melascreen - nie jest to jakis hit, ale jest najlepszy z tysięcy wypróbowanych przeze mnie do tej pory (planuje przerzucić się na filtry mineralne)
- żadnych fluidów itp. podkładów - jak dla mnie ratunkiem okazały się minerały EDM
- rano przemywanie twarzy samą wodą
- peeling kawowy - świetną opcją jest peeling antycellulitowy z mazideł, co prawda nie miałam jakiegoś strasznego kalafiora, ale ten peeling wymiótł spektakularnie to, co mi się nagromadziło podczas kuracji hormonalnej
figura:
- dużo wody i herbat ziołowych
- dieta strukturalna - pomimo iż nie była jakoś restrykcyjnie przestrzegana pozwoliła mi schudnąć i odżywić organizm, przyspieszyć metabolizm, dzięki niej bez żadnych wyrzeczeń czuję sie super i mam pełno energii
-hoop dance - taniec z kółkiem hula jest dla mnie odkryciem roku, świetnie odsresowuje, modeluje sylwetkę i tyle przy tym zabawy - jeszcze raz dziękuje dziewczynom z fitnesu za założenie wątku
Wygląda jakby tego było strasznie dużo, ale tak na prawdę ilość tych punktów jedynie pokazuje jak niezdrowo żyłam do tej pory i jak sama zatruwałam sobie organizm. Dziękuję wszystkim, którzy mieli chęć "wisieć" na necie i dzielić się wiedzą, pomogłyście (liście) naprawdę wielu osobom lepiej niż nie jeden lekarz.
bubamara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 07:59   #4704
wysoka blondynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: głucho... ciemno...
Wiadomości: 405
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Jeżeli mowa o maseczce owsianej, to ja polecam do kupienia mąkę owsianą (sklepy ze zdrową żywnością najczęściej). Odpadające z twarzy płatki doprowadzały mnie do szału, a z mąką wychodzi taka zwyczajna papka, dokładnie można z nią wymieszać jakieś dodatki, olejki czy bromelainę.
__________________
Maja
wysoka blondynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 08:35   #4705
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez wysoka blondynka Pokaż wiadomość
Jeżeli mowa o maseczce owsianej, to ja polecam do kupienia mąkę owsianą (sklepy ze zdrową żywnością najczęściej). Odpadające z twarzy płatki doprowadzały mnie do szału, a z mąką wychodzi taka zwyczajna papka, dokładnie można z nią wymieszać jakieś dodatki, olejki czy bromelainę.
podobnie wyjdzie, jeżeli zmiksujemy płatki z np. dodatkiem wody i od razu jest papka nie trzeba latać do sklepów ze zdrową żywnością
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 08:55   #4706
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez patrycjazuzanna Pokaż wiadomość
Tzn przemywałaś lico samym mlekiem?
Dziś umyłam twarz płatkami owsianymi, wcześniej musiałam je jednak lekko namoczyć wodą(mam w domu tylko górskie, te nierozdrobnione). Buzia była oczyszczona, ale ściągnięta - bez oleju się nie obyło. Jutro spróbuję z mlekiem zamiast wody, szkoda że nie mam dostępu do tego prosto od krowy jeno z kartonu. Moja mama do dziś snuje opowieści o babce, która nieskazitelną cerę zawdzięczała, li i jedynie, pakowanej dwa razy dziennie na facjatę, świeżo zdjętej z mleka śmietance. Na słońcu się nie smażyła, ówcześnie opalenizna była passe, kiedy przyszło jej w czasie wojny pracować w polu - obowiązkowo w kapeluszu z szerokim rondem.
Poważnie rozważam zakup kapelusza.
Przemywałam lico samym mlekiem - kiedyś. Mnie mleko nie służy. Rzeczywiście dość mocno oczyszcza, ale jak pisałam potem zostaje na twarzy dziwna otoczka - nawet po zmywaniu tego wodą, ale to ja, nie każdy tak musi mieć, myślę, że warto spróbować.

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Mi się zatkała, nie przyznałam się i mama odtykała
Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
hmmm no nie wiem : D mi się zawsze zapycha umywalka, jak nie od włosów to od maseczek czy peelingów, więc muszę uważać bo domownicy się wkurzają : DD

nie wiem czy będzie mi się chciało brać za każdym razem miskę i te płatki, bo zdecydowanie łatwiej jest przetrzeć twarz płynem micelarnym : P Ale może efekty przebiją moje lenistwo -,-
Mnie by się na pewno nie chciało. Ja nie mam żadnych problemów z umywalką ani wanną. Mieszkam na zmianę w 45 letnim domu i w 10 letnim bloku i nigdzie nie było problemu, ale są różne instalacje - wiadomo...
Cytat:
Napisane przez bita smietana Pokaż wiadomość
wreszcie zużyjesz zapasy owsianych, skoro owsianka nie przeszła?

jak z ostrością? mogę masować płatkami buzię naczynkową?
Ja mam naczynkową i zaryzykuję stwierdzenie, że wpływ na naczynka jest bardzo pozytywny, a owsianka jakos bardzo mocno nie szoruje...
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 18:16   #4707
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez bubamara Pokaż wiadomość
- wspaniałe serum na rzęsy i brwi aeronaty (dzięki jeszcze raz) na bazie kwasu hialuronowego i olejku rycynowego - rzęsy są po nim mocne i grube, szybciej rosną
Gdzie można nabyc taką odżywkę? To jest firma "aeronat"?

W jakiej postaci i gdzie (w aptece będą?) kupuje się olej z wiesiołka i rokitnika w celu suplementacji?

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
podobnie wyjdzie, jeżeli zmiksujemy płatki z np. dodatkiem wody i od razu jest papka nie trzeba latać do sklepów ze zdrową żywnością
Własnie to miałam napisac Kiedyś stosowałam taką maseczkę z ciepłym mlekiem zamiast wody
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 11:04   #4708
bubamara
Raczkowanie
 
Avatar bubamara
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 84
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Catherrine, zrobiłam literówkę sorry Otóż odżywkę musisz zrobić sama, aeronauta, to wizażanka, która podawała mi stężenia. Potrzebne są następujące składniki:
Kwas hialuronowy - 55%
Olejek rycynowy - 30%
Ekstrakt ze skórki jabłka - 2-3%
Niacynamid 3-4%
Keratyna 3-4%
Pantenol 1%
Lecytyna HLB7 - mniej więcej 5%

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=401367&page=31 - tutaj jest dokładnie opisane co i jak. Odżywka jest warta zachodu, trochę dużo składników trzeba kupić, ale działa naprawdę nieźle. Rzęsy są odżywione i jakieś takie "żywsze". Nigdy nie miałam lepszej. Olej z wiesiołka możesz kupić w każdej aptece, rokitnikowy chyba też. Wiem, że wiesiołek jest w postaci kapsułek, lub normalnie w buteleczce. Kapsułki są bardziej "wygodne", ale ten w butelce na pewno jest bardziej świeży. Kupiłam niedawno wiesiołka 100ml z firmy Olvita i jestem strasznie zadowolona, rokitnika jeszcze nie używałam, ale podobno świetnie działa na skórę i włosy.
bubamara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 11:23   #4709
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

ja również od czasu do czasu myję twarz płatkami owsianymi ale żeby nie zatykać umywalki robię to w kuchni - mam takie sitko w zlewie które wypuszcza wodę w wszystkie drobiazgi zostają więc później wyrzucam je do kosza i nic się nie zapycha widziałam w sklepach takie nakładane plastikowe sitka do zlewu to kosztuje grosze a może by pomogło
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 19:34   #4710
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez bubamara Pokaż wiadomość
Catherrine, zrobiłam literówkę sorry Otóż odżywkę musisz zrobić sama, aeronauta, to wizażanka, która podawała mi stężenia. Potrzebne są następujące składniki:
Kwas hialuronowy - 55%
Olejek rycynowy - 30%
Ekstrakt ze skórki jabłka - 2-3%
Niacynamid 3-4%
Keratyna 3-4%
Pantenol 1%
Lecytyna HLB7 - mniej więcej 5%

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=401367&page=31 - tutaj jest dokładnie opisane co i jak. Odżywka jest warta zachodu, trochę dużo składników trzeba kupić, ale działa naprawdę nieźle. Rzęsy są odżywione i jakieś takie "żywsze". Nigdy nie miałam lepszej. Olej z wiesiołka możesz kupić w każdej aptece, rokitnikowy chyba też. Wiem, że wiesiołek jest w postaci kapsułek, lub normalnie w buteleczce. Kapsułki są bardziej "wygodne", ale ten w butelce na pewno jest bardziej świeży. Kupiłam niedawno wiesiołka 100ml z firmy Olvita i jestem strasznie zadowolona, rokitnika jeszcze nie używałam, ale podobno świetnie działa na skórę i włosy.
Dzięki! Na pewno spróbuję
Ekstrakt ze skórki jabłka to się samemu robi? To jest tzw. ocet jabłkowy czy coś innego jeszcze..? -> już wiem, że to co innego i wiem gdzie kupic
Częsc skladników już mam, te pogrubione dostanę w aptece czy w mazidłach itp. kupowac?

Prześledziłam mazidła:
kwas hialuronowy - mało- czy wielkocząsteczkowy? proszek czy roztwór?
keratyna - może byc hydrolizowana?
lecytyna hlb7 to lecytyna sojowa hlb7?
__________________

Edytowane przez *Catherrine*
Czas edycji: 2011-07-05 o 20:27
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:20.