Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-11, 16:10   #331
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Funghi Pokaż wiadomość
niestety nie ja tylko moja mama. Uparła sie na wode różana i musze jej kupic. Nie do sobie wmówic ze hydrolat to to samo.
proszę
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 16:17   #332
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Funghi Pokaż wiadomość
niestety nie ja tylko moja mama. Uparła sie na wode różana i musze jej kupic. Nie do sobie wmówic ze hydrolat to to samo.
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Helfy ma w ofercie kilka wód różanych.
http://www.helfy.pl/woda-rozana-hydrolat-atomizer
Tą wodę możesz pokazać mamie na dowód, że hydrolat to to samo.

edit.
Chociaż w tym wypadku się nie zgodzę, bo właśnie spojrzałam na skład.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-02-11 o 16:18
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 16:20   #333
Funghi
Raczkowanie
 
Avatar Funghi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 208
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
dziękuję

a dla skóry 40+ cos polecacie? Najlepiej jakis krem napinający. Mama planuje jakies większe zakupy. Chce koncentrat AMB, wode różaną, żel hiaulorowo-peptydowy z BU (jej ulubiony), może tym razem zamówimy ten potrójny z mazideł. Kupuje jej oleje ale niestety nie lubi takiej konsystencji. Użyje raz może dwa, a później wraca do paskudnych kremów. Oleju na włosy też nie nałoży. Niestety trudno ją namowic
Funghi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 16:31   #334
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Ja dzielnie robię minimalizację zbiorów, w końcu będę mieć porządek

Choć ostatnio mam ochotę na krem Weledy, to poszłam do mojej apteki porównać ceny ze sklepem internetowym.
Krem z róży 86 zł, krem migdałowy 69 zł.
W sklepach internetowych razem z przesyłką taniej o 5 zł.
Tylko szkoda, że to tylko 30 ml
Ostatnio się zrobiłam jakaś strasznie skąpa
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 16:33   #335
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Funghi Pokaż wiadomość
dziękuję

a dla skóry 40+ cos polecacie? Najlepiej jakis krem napinający. Mama planuje jakies większe zakupy. Chce koncentrat AMB, wode różaną, żel hiaulorowo-peptydowy z BU (jej ulubiony), może tym razem zamówimy ten potrójny z mazideł. Kupuje jej oleje ale niestety nie lubi takiej konsystencji. Użyje raz może dwa, a później wraca do paskudnych kremów. Oleju na włosy też nie nałoży. Niestety trudno ją namowic
Ja do skóry 40+ nic nie stosowałam, jeszcze
Mamie kupowałam krem biorgane - silnie odzywczy, nawilżający, ale raczej na noc. Na biolanderze.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 16:34   #336
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Ja dzielnie robię minimalizację zbiorów, w końcu będę mieć porządek

Choć ostatnio mam ochotę na krem Weledy, to poszłam do mojej apteki porównać ceny ze sklepem internetowym.
Krem z róży 86 zł, krem migdałowy 69 zł.
W sklepach internetowych razem z przesyłką taniej o 5 zł.
Tylko szkoda, że to tylko 30 ml
Ostatnio się zrobiłam jakaś strasznie skąpa
mi zaden krem weledy nie przypasowal... moim zdaniem niewarte tej ceny. rownie dobrze mozesz sie packac duuuzo tansza alterra mialam takie male tubeczki (5ml chyba) kremu z roza i z irysem. do niczego...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 16:35   #337
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość

fiolka, co sądzisz o tym szamponie Khadi, który Ci wysłałam? sprawdził się u Ciebie?
Właściwie nadal go testuję, ponieważ boję się nim umyć włosy po olejowaniu i przez to nie miałam zbyt wielu okazji,żeby go użyć.
Jak dla mnie bez rewelacji, zupełnie nie wiem co o nim napisać. Totalny średniak w zapachu,pienieniu, oczyszczaniu.Na pewno nie jest wart swojej ceny, wolę YR oczyszczający
Cieszę się, że miałam okazję go przetestować,przestał mnie kusić
Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Ooo. Interesująca informacja co chce Pani przez to powiedzieć?

Tak, sporo z nas testowało te kosmetyki Bardzo dobrze u kilku dziewczyn sprawdzał się fluid na niedoskonałości, sama mam i bardzo lubię. Ja miałam krem na noc z dziką różną i krem na dzień lekko koloryzujący, wysłałam sporo próbek więc może dziewczyny napiszą jak wrażenia. Mam też krem tonujący, ale jeszcze ne testowałam bo dostałam dopiero od Grażynki

Po hennarze mam cudowne włosy ale tonik na noc YR mnie uczulił! a fu!!! cała buzia mnie swędzi!
Ja cierpliwie czekam na zamówienie hennary, aż wykończę to co mam, więc z łaski swojej nie utrudniaj mi tego tymi migającymi serduszkami

moje próbeczki alverde od Eli czekają w lodóweczce,bo przez te bezkremowe noce zrobił sie korek w kolejce do testowania. Wiec nie mogę nic napisać na ich temat.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-11, 16:46   #338
Funghi
Raczkowanie
 
Avatar Funghi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 208
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

o tak, tez chce heenare mam nadzieje ze mój T. to przeczyta
Funghi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 17:28   #339
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez marcelinka12 Pokaż wiadomość
Margoltka super blog, juz mam w ulubionych mam jedna uwage ale to tylko wedlug mnie na koncu po opisie kosmetyku moze cos w rodzaju punktow, gwaizdek lub polecam=nie wiem=nie polecam ???
Dziękuję ślicznie, staram się

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Samoopalacz lavery to moj hit na lato. Jest świetny do twarzy i do ciała. Słyszałam, że bardzo dobry jest też samoopalacz phenome, ale nie miałam jeszcze okazji go przetestować.
No właśnie potrzebowałabym czegoś, co nada mi trochę koloru. Powiem szczerze, zapach samoopalacza jest dla mnie nieznośny. Też chciałam kupić kremik Phenome, ale boję się już wydawać pieniądze na samoopalacze.

Jak to dziewczyny jest z naturalnymi samoopalaczami, wydzielają tek taki smrodek, jak tradycyjne?

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
A ja, że nie mają sklepu na Śląsku nigdzie
Bardzo chciałabym sklep Phenome gdzieś w pobliżu. Ciekawe co trzeba zrobić, żeby taki punkt otworzyć


Widzę, że jest dość spore zainteresowanie sklepem iHerb. Jeśli ktoś chciałby krem z filtrem Aubrey Organics, chętnie się go pozbędę.


Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Ja dzielnie robię minimalizację zbiorów, w końcu będę mieć porządek

Choć ostatnio mam ochotę na krem Weledy, to poszłam do mojej apteki porównać ceny ze sklepem internetowym.
Krem z róży 86 zł, krem migdałowy 69 zł.
W sklepach internetowych razem z przesyłką taniej o 5 zł.
Tylko szkoda, że to tylko 30 ml
Ostatnio się zrobiłam jakaś strasznie skąpa
Jeśli nie miałaś okazji przetestować i jesli chodzi o krem Wildrose Glattende Feuchtigkeitspflege to mam próbkę. Mogę przesłać, jutro jadę wysłać dziewczyną minerałki LilyLolo, to i Tobie mogę
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 17:32   #340
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Powiedz kochana czy ten olejek ma może przykry zapach?

Co do kremu, mam rozgrzewający i sama nie wiem czy nadaje się na takie sierczyste mrozy. Myślałam, że bedzie bardziej treściwy i tłuściutki. Zapach też mnie nie urzekł.
Mi się strasznie podoba zapach heenaryNie wiem,ale przypomina mi mieszankę ziół i jakiś perfum

Ja mam krem cytrusowy.Przy następnej wyprzedaży wypróbuję ten miodowy
Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Tak się cieszę że olejek Ci przypadł do gustu
Najcudowniejszy olej z jakim miałam do czynieniaMacałam się dzisiaj po włosach jak durna w szkoleMuszę zamówić pełen wymiar
Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj na noc nakładam hennarę! muszę po waszych zachwytach!
Warto!!
Cytat:
Napisane przez nieshya Pokaż wiadomość
Ankazar, dziękuje za odpowiedź
Poczytując wątek rzuciło mi się w oczy jego zastosowanie na włosy, ręce i stopy, ale jakoś nie zapamiętałam informacji o tej najbardziej reprezentacyjnej części ciałka
Przyznam szczerze, że nie czekając na Wasze odpowiedzi uraczyłam się olejem wspaniałym na twarz i muszę przyznać, że efekt super - buźka gładziutka i sprężysta - miałam wręcz wrażenie, że twarz jest nawilżona od środka

Mam tylko jedno pytanie: czy Wasz olej wspaniały też tak trąci... jakby końskim łajnem ... albo chlewikiem .... ???



"
Ja też uwielbiam olej wspaniały.Przez pierwsze 4 dni capił mi mokrym psem blee,ale szybko się przyzwyczaiłam.Teraz uważam,że zapach ma ładny.
Mi prze
Cytat:
Napisane przez Funghi Pokaż wiadomość
używałyście może jakiejś wody różanej, którą możecie polecić? Moja mama się uparła na tą wodę i muszę jej kupić. A koncentrat AMB gdzie znajdę najtaniej? Najlepiej by było wszystko z jednej strony.
Wody koniecznieszukasz?bo ja mam AMB taki wodny tonik różany.Mega wydajny i pięknie nawilża
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

oj nie, na wizaż mnie zawiodły poszukiwania dalszych i silniejszych wrażeń w tej kwestii i znalazłam
Kiedy zawitałam na watek, wstawiłam zdjęcia ze sporą ilościa kosmetyków wśród ktorych były równiez oleje alepii (wspaniały i nigella) i kórys z kolei płyn naturado.
A nie wiem, czy pisałam od jak dawna przed wizażem bawiłam sie w naturalne rzeczy.....Może nikt nie pytał
Przez prawie rok miałam też fazę na kręcenie kosmetyków, więc laboratorium w domu tez przerabiałam dość intensywnie. Robiłam min. toniki, balsamy i ukochane dla mnie kremy dla całej rodziny i znajomych, bawiłam sie troche kwasami (ale niskimi stężeniami). Ale po niemiłej przygodzie z mocznikiem zarzuciłam samorobione kosmetyki raz na zawsze. Teraz czasem tylko cos do hydrolatu domieszam, albo zrobię jakąs prymitywną mieszankę.
Ja tam wiem,że Ty sporo przed wizażem używałaś naturalek
Cytat:
Napisane przez nieshya Pokaż wiadomość




Na koniec wklejam foto moich ostatnich łowów - skromnie, ale w końcu zdecydowałam się nabyć olej wspaniały . Na zdjęciu nie ma tylko koncentratu z AMB, ale to już moje drugie opakowanie, więc nie uznaję go za "zakup" hehe

Cytat:
Napisane przez nieshya Pokaż wiadomość
Muchas gracias
Jutro premiera maski - czy to normalne, że już teraz jestem podekscytowana ??
Jak na razie maskę tylko wąchałam i powiem, że nie jestem w stanie jej porównać do jakiegoś konkretnego zapachu - na pewno czuję jakieś nuty cytrusowe (to pewnie ten olejek z pomarańczy), ale pozostałe nuty to tabula rasa ...



Normalne
Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Ja cierpliwie czekam na zamówienie hennary, aż wykończę to co mam, więc z łaski swojej nie utrudniaj mi tego tymi migającymi serduszkami

.
Cytat:
Napisane przez Funghi Pokaż wiadomość
o tak, tez chce heenare mam nadzieje ze mój T. to przeczyta
Kupujcie,próbujcie bo nie wiecie co tracicie
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 17:33   #341
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Dziękuję ślicznie, staram się



No właśnie potrzebowałabym czegoś, co nada mi trochę koloru. Powiem szczerze, zapach samoopalacza jest dla mnie nieznośny. Też chciałam kupić kremik Phenome, ale boję się już wydawać pieniądze na samoopalacze.

Jak to dziewczyny jest z naturalnymi samoopalaczami, wydzielają tek taki smrodek, jak tradycyjne?



Bardzo chciałabym sklep Phenome gdzieś w pobliżu. Ciekawe co trzeba zrobić, żeby taki punkt otworzyć


Widzę, że jest dość spore zainteresowanie sklepem iHerb. Jeśli ktoś chciałby krem z filtrem Aubrey Organics, chętnie się go pozbędę.




Jeśli nie miałaś okazji przetestować i jesli chodzi o krem Wildrose Glattende Feuchtigkeitspflege to mam próbkę. Mogę przesłać, jutro jadę wysłać dziewczyną minerałki LilyLolo, to i Tobie mogę
kochana jesteś
jednak nie trzeba, bo krem znam i miałam już, a teraz znów mnie ochotą naszła na niego
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-11, 17:41   #342
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Zapomniałam napisać tu, pisałam już na wątku hennowym. Farbowałam dzisiaj mamie włoski farbką Khadi odcień Orzechowy Brąz. Trzymałyśmy godzinkę. Kolor wyszedł dość ciemny zimny brąz. Najgorsze, że ą zielonkawa poświatą Obiecałam mamie, że poświata zniknie, ale pewności nie mam
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 18:10   #343
Chimita
Raczkowanie
 
Avatar Chimita
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Z Brokilonu ;)
Wiadomości: 282
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Zapomniałam napisać tu, pisałam już na wątku hennowym. Farbowałam dzisiaj mamie włoski farbką Khadi odcień Orzechowy Brąz. Trzymałyśmy godzinkę. Kolor wyszedł dość ciemny zimny brąz. Najgorsze, że ą zielonkawa poświatą Obiecałam mamie, że poświata zniknie, ale pewności nie mam
Zejdzie, już za dwa dni poświata zniknie, a zupełnie zniknie po pierwszym myciu. Zawsze tak mam (a właśnie Khadi orzechowym farbuję i ją uwielbiam ).

Pozdrawiam "ekowątkowniczki "

P.S. Tak przy okazji mogłybyście polecić mi jakiś kremik naturalny nawilżający dla...16-letniego syna?
Na noc, na trądzik ma alvę, tę aktywną czerwoną, ale przydałoby się jeszcze coś lekkiego nawilżającego na dzień. No, a Młody tylko naturalnych kosmetyków używa
Alverde i alterki odpadają - zapychają :/

Edytowane przez Chimita
Czas edycji: 2012-02-11 o 18:11
Chimita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 18:31   #344
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Chimita Pokaż wiadomość
Zejdzie, już za dwa dni poświata zniknie, a zupełnie zniknie po pierwszym myciu. Zawsze tak mam (a właśnie Khadi orzechowym farbuję i ją uwielbiam ).

Pozdrawiam "ekowątkowniczki "

P.S. Tak przy okazji mogłybyście polecić mi jakiś kremik naturalny nawilżający dla...16-letniego syna?
Na noc, na trądzik ma alvę, tę aktywną czerwoną, ale przydałoby się jeszcze coś lekkiego nawilżającego na dzień. No, a Młody tylko naturalnych kosmetyków używa
Alverde i alterki odpadają - zapychają :/
Uff, na hennowym też już zdążyły mnie pocieszyć. Dziękuję i również pozdrawiam

Gratuluję naturalnego Młodego
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 18:31   #345
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Chimita Pokaż wiadomość
Zejdzie, już za dwa dni poświata zniknie, a zupełnie zniknie po pierwszym myciu. Zawsze tak mam (a właśnie Khadi orzechowym farbuję i ją uwielbiam ).

Pozdrawiam "ekowątkowniczki "

P.S. Tak przy okazji mogłybyście polecić mi jakiś kremik naturalny nawilżający dla...16-letniego syna?
Na noc, na trądzik ma alvę, tę aktywną czerwoną, ale przydałoby się jeszcze coś lekkiego nawilżającego na dzień. No, a Młody tylko naturalnych kosmetyków używa
Alverde i alterki odpadają - zapychają :/

wow - super, że naturalnym taki wierny
A może sanoflore orzeźwiający?
Na dzień fajny bardzo, a przy okazji własnie dla cer problematyczych
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 18:56   #346
Chimita
Raczkowanie
 
Avatar Chimita
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Z Brokilonu ;)
Wiadomości: 282
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Uff, na hennowym też już zdążyły mnie pocieszyć. Dziękuję i również pozdrawiam

Gratuluję naturalnego Młodego
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

wow - super, że naturalnym taki wierny
A może sanoflore orzeźwiający?
Na dzień fajny bardzo, a przy okazji własnie dla cer problematyczych
Dziękuję za gratulacje , jest bardziej pro-eko niż ja (bo ja np. wybaczam "niepełną naturalność" balsamowi bzowemu , a on mi truje, ze tam silikony i inne takie ).
I bardzo dziękuję za podpowiedź Sanoflore , wypróbujemy na pewno. Niestety, wypadałam z obiegu kosmetyków naturalnych sklepowych, bo prawie wszystkie robię sama

Miłego wieczoru
Chimita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 18:58   #347
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

łoo, ale fajny syn szkoda, że trochę młodszy ode mnie :P

czytam te Wasze posty o hennie i mam ochotę na tą orzechową. z tym, że nigdy nie farbowałam włosów i się boję

a Heenarę wreszcie kupię! bo już na wątku olejowym dziewczyny kusiły, a skoro Wy też, to nie oprę się :P
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 19:00   #348
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Tylko z tego, co mi się wydaje, to Jason i Giovanni mają takie nie do końca naturalne składy... Ktoś może to potwierdzić? Ja bym chciała zamówić sobie szampon i odżywkę Giovanni, tylko właśnie niepokoi mnie skład. Na dodatek gdzieś czytałam, że ta firma często bez uprzedzenia zmienia składy. Poza tym interesują mnie produkty Desert Essence - opisy zapachów brzmią kusząco, ale zdania są podzielone. Podobno ich produkty kocha się lub nienawidzi, ze względu na to, że bardzo mocno pachną. Ciekawa też jestem, kiedy udostępnią Burt's Bees, bo z chęcią bym przetestowała ich sławne balsamy do ust.
Jason i Giovanni -zależy od kosmetyku, niektóre są naturalne inne nie.
Burt's Bees mają, ale nie cały asortyment.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 19:25   #349
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
łoo, ale fajny syn szkoda, że trochę młodszy ode mnie :P

czytam te Wasze posty o hennie i mam ochotę na tą orzechową. z tym, że nigdy nie farbowałam włosów i się boję

a Heenarę wreszcie kupię! bo już na wątku olejowym dziewczyny kusiły, a skoro Wy też, to nie oprę się :P
Powiem szczerze, jeśli masz zdrowe włosy bez srebrzących się siwków nie farbuj, ani hennuj. Jak się już zacznie, to w zasadzie trzeba kontynuować farbowanie. Żałuję, że tak wcześnie zaczęłam. No może nie aż tak wcześnie, bo miałam 18lat Mimo to nie było potrzeby. Fakt kolor zimą robił się szarawy, latem w słonku dostawał złotych i miedzianych refleksów. Teraz chętnie wróciłabym do naturalnego koloru włosów, ale zmartwienia i warunkowanie genetyczne przyczyniły się do wczesnego siwienia

Co do Heenary, skoro brzydko nie pachnie skuszę się Chciałabym jeszcze olejek Khadi. Nie wiem tylko, który lepszy: na porost, czy amla?
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-11, 19:25   #350
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Funghi Pokaż wiadomość
dziękuję

a dla skóry 40+ cos polecacie? Najlepiej jakis krem napinający. Mama planuje jakies większe zakupy. Chce koncentrat AMB, wode różaną, żel hiaulorowo-peptydowy z BU (jej ulubiony), może tym razem zamówimy ten potrójny z mazideł. Kupuje jej oleje ale niestety nie lubi takiej konsystencji. Użyje raz może dwa, a później wraca do paskudnych kremów. Oleju na włosy też nie nałoży. Niestety trudno ją namowic
A podtykałaś mamie olej arganowy? On ma nieco inną konsystencje niż inne oleje. Ja też mame od jakiegos czasu wtajemniczam i jest zadowolona bo lepiej sie wchłania niz inne oleje.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 19:30   #351
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Jason i Giovanni -zależy od kosmetyku, niektóre są naturalne inne nie.
Burt's Bees mają, ale nie cały asortyment.
Wiem, że mają, ale większość "Out-of-Stock". Niektóre trzeba kliknąć, bo nie widać, a jednak ich nie ma.

Nakładając dziś na włosy olejek pomarańczowy Alterry, wreszcie mnie olśniło, z czym mi się kojarzy ten zapach - z cukierkami nimm2!

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-02-11 o 19:32
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 19:31   #352
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

margoltka, pewnie masz rację co do tego farbowania. chciałam trochę tylko przyciemnić, ale może popróbuję jakoś naturalnie to osiągnąć.
moja Mama pierwszy raz zafarbowała w wieku 38lat i to na swój naturalny kolor, żeby siwe przykryć
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 19:34   #353
marcelinka12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 688
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Ale macie tempo.....uff nadrobilam

Umylam dzis wlosy szamponem Kuomaye do wlosow suchych calkiem fajny, ladnie pachnie, dobrze sie pieni i myje troche placze wlosy
Odzywke nakladam Alterre z granatem jest ok

Na twarz zaczelam uzywac olejek AMB pomaranczowy calkiem fajny, tak lekko napina skore ale dobrze nawilza...fakt ze nakladanie go nie jest proste mieszanie jak mieszanie ale ta konsystencja dla mnie za rzadka i musze sie sprezac

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, jeśli masz zdrowe włosy bez srebrzących się siwków nie farbuj, ani hennuj. Jak się już zacznie, to w zasadzie trzeba kontynuować farbowanie. Żałuję, że tak wcześnie zaczęłam. No może nie aż tak wcześnie, bo miałam 18lat
ja myslam ze wczesnie zaczelam 25 lat
marcelinka12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 19:40   #354
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
margoltka, pewnie masz rację co do tego farbowania. chciałam trochę tylko przyciemnić, ale może popróbuję jakoś naturalnie to osiągnąć.
moja Mama pierwszy raz zafarbowała w wieku 38lat i to na swój naturalny kolor, żeby siwe przykryć
Nie chciałabym oczywiście zniechęcać. Nie pamiętam, czy pisałaś jaki masz kolor włosów. Orzechowy Brąz wyszedł mamie bardzo ciemno. Wiem, że farbowanie Khadi to bardzo indywidualna sprawa, jednak warto uważać

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

Cytat:
Napisane przez marcelinka12 Pokaż wiadomość

ja myslam ze wczesnie zaczelam 25 lat
Wiesz w szkole widziałam dzieci (tak, tak nie tylko dziewczynki) z drugiej klasy podstawówki z farbowanymi włosami.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 19:40   #355
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
margoltka, pewnie masz rację co do tego farbowania. chciałam trochę tylko przyciemnić, ale może popróbuję jakoś naturalnie to osiągnąć.
moja Mama pierwszy raz zafarbowała w wieku 38lat i to na swój naturalny kolor, żeby siwe przykryć
a ja jak mnie najdzie to sobie pofarbuje... pare razy juz henne probowalam (w prochu, w pascie czy tez tylko jako dodatek do maski w malej ilosci) i tez farby "do 24 myc" (nienaturalne, oczywiscie ). i niby po kazdym zabiegu kolor mi sie swietnie trzymal, ale odrostow wielce widac nie bylo jak walnelam rude, to mi rosly rude jak przyciemnilam do brazowego, to byly brazowe... hmmm... ale ogolnie zostawalam przy swoim odcieniu. moze dlatego...
jesli chcesz dodac sobie refleksow, to rozrob jedna, max dwie lyzki henny najpierw w malej ilosci goracej wody. do tego dodaj jakas maske (ja probowalam dotychczas tylko z henna treatment wax) i taka mieszanke sobie poloz na wlosy na godzinke
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 19:43   #356
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

cloche, dzięki za pomysł

zaczęłam się dzisiaj zastanawiać, skąd się wzięła u mnie miłość do kosmetyków :P moja mama jest pod tym względem minimalistką ma szampon, odżywkę i coś na twarz; maluje się tylko na wielkie wyjścia. i tak, że dzięki mnie zaczęła paznokcie malować
kosmetycznie wychował mnie wizaż
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 19:49   #357
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
cloche, dzięki za pomysł

zaczęłam się dzisiaj zastanawiać, skąd się wzięła u mnie miłość do kosmetyków :P moja mama jest pod tym względem minimalistką ma szampon, odżywkę i coś na twarz; maluje się tylko na wielkie wyjścia. i tak, że dzięki mnie zaczęła paznokcie malować
kosmetycznie wychował mnie wizaż
Wiesz, u mnie jest tak samo. Mama jest totalnie akosmetyczna Daję drogi krem do twarzy, używa do stóp. Do stóp używa do twarzy. I tak jest ze wszystkim kosmetycznym.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 19:55   #358
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

hmm... a ja moja mame pamietam tylko w makijazu jak bylam mala, to lubilam sie przygladac, kiedy sie malowala...

kurcze, chcialabym sobie pomalowac paznokcie - i w koncu by sie do tego nadawaly (w sensie jakosci skorek i dlugosci samego pazura), ale wzielo mnie na gitare i musialam obciac a lakiery stoja...
(krotkich nie lubie miec malowanych. srednio fajnie to wyglada u mnie... no i strun i tak zaden by nie przezyl)


---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Wiesz, u mnie jest tak samo. Mama jest totalnie akosmetyczna Daję drogi krem do twarzy, używa do stóp. Do stóp używa do twarzy. I tak jest ze wszystkim kosmetycznym.
no niezle ale to tak swiadomie?
moj swietej pamieci dziadek lubil podbierac babci kremy... dostala ode mnie raz taki lepszejszy i sie wkurzyla, bo jak dziadzia zanurzyl w sloiczku swojego palucha, to pol kremu nie bylo dostal chlop po lapach i musial sie nasluchac, ze jemu i tak juz nic nie pomoze, wiec niech sie smaruje tanszym badziewiem
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 19:56   #359
marcelinka12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 688
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość

Wiesz w szkole widziałam dzieci (tak, tak nie tylko dziewczynki) z drugiej klasy podstawówki z farbowanymi włosami.
a tak teraz to dla 3 letnich dziewczynek sa buty na obcasie
marcelinka12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 19:56   #360
Funghi
Raczkowanie
 
Avatar Funghi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 208
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
A podtykałaś mamie olej arganowy? On ma nieco inną konsystencje niż inne oleje. Ja też mame od jakiegos czasu wtajemniczam i jest zadowolona bo lepiej sie wchłania niz inne oleje.
tak, ale też niestety powiedziała że za ciężki.
Funghi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:47.