kosmetyki do cery tłustej :((( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-07-01, 16:00   #1
kyo18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 174

kosmetyki do cery tłustej :(((


Wiem ze ten temat był wałkowany z tysiac razy ale ja nie moge zanlesc kosmetyków ktore mi by odpowiadaly. Mam tłusta, trądzikowa cere i chcialabym was prosic zebyscie polecily mi jakies dobre kosmetyki do jej pielegnacji,interesuje mnie krem ( najlepiej nawilzajaco-matujący) , tonik, zel oraz peeling i puder matujacy. Wszelkie sugestie mile widziane Bede wam bardzo wdzieczna za kazda rade, bo ja juz sama nie wiem co mam kupic.
pozdrawiam
kyo18)
kyo18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-01, 19:16   #2
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: kosmetyki do cery tłustej :(((

Ja mam cere mieszana, wiec w sumie podobna
kremow matujacych nie polecam, bo wysuszaja oce buzie. Ja jkestem bardzo zadowolona z matujaco-nawilzajacego kremu Nivea Young (wprawdze nie matuje ale nawilza super), matujacy jest ponoc dobry z Garniera CzystaSkora, ale on nie nawilza, a co wiecej wysusza. Toniku zadnego nie polecam, bo sama nei uzywam. Zel: Garnier CzystaSkora, L'Oreal PureZone, AA (taki w lososiowej tubce) lub moj ostatni Clean&Clear (Delikatny Zel Myjacy). Peelingu powinnas raczej uzywac enzymatycznego, aby nie rozniesc tradziku na calej twarzy (tu polecam np. z AA). Puder matujacy- Vipera (ok.20zl) lub MaxFactor (ok.40-50zl)-ten delikatnie takze rozswietla ale i matuje, choc jakosciowo podobny do Vipery.
To kosmetyki z ktorych ja bylam zadowolona (lub nadal jestem), choc wszystko zalezy od tego do czego przyzwyczailas cere i czy jest wrazliwa.

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-01, 19:36   #3
kyo18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 174
Re: kosmetyki do cery tłustej :(((

młodaa dzieki za info
moze ktos ma jeszcze jakies propozycje?
pozrawiam
kyo18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-01, 19:39   #4
Patrysiatrysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 35
Re: kosmetyki do cery tłustej :(((

Witam!!
Ja sama mam, a właściwie już mogę powiedzieć, że miałam skóre tłustą skłonną do trądziku. Przez wiele lat popełniałam wielki błąd stosując kosmetyki o zawartości alkoholu co na dłuższą metę spowodowało, że było jeszcze gorzej Aż do pewnego pieknego dnia kiedy to odkryłam cudowną firmę jaką jest Dermedic, a dokładniej serię Acne Expert dla cery tłustej, trądzikowej. W jej skład wchodzą tylko krem i żel do mycia, nie ma toniku, ale to w zupełności wystarcza. Buzia po uzyciu tych preparatów jest nawilożona, mięciutka i delikatna w dotyku poprostu dobrze nawilżona. Zanik niespodzianek na twarzy zauważyłam już po 2 tygodniach stosowania a teraz po prawie 2 miesiącach jest już o niebo lepiej. Do zmywania makijażu używam również preparatu tej firmy - Tolerans Clear, zawiera również substancje bakteriobójcze. Wszystko to razem spisuje się bardzo dobrze, az chciałoby się powiedziec, dobre bo Polskie !! Pozdrawiam i polecam
Patrysiatrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-01, 20:27   #5
aisulo
Raczkowanie
 
Avatar aisulo
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 439
Re: kosmetyki do cery tłustej :(((

Młodaa a o jaki dokladnie podkład z Max Factora Ci chodzi??
aisulo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-01, 20:50   #6
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: kosmetyki do cery tłustej :(((

Oj przeoraszam Aisulo, male nieporozumienie. Napislalas "puder matujacy" wiec bylam pewna ze chodzi Ci o puder (i zalozylam takze ze o sypki), a nie wiedzialam ze chodzi Ci o podklad.
Jezeli o podklady to najlepszy ponoc jest z Este Lauder DoublePerfection, ja chcialam go kupic ale niestety mam za jasne cere i odznaczalby sie bardzo, a w Polsce jasne kolorki nie sa dostepne (poczytaj na KW ma duzo recenzji). Z MaxFactora dla mnie byl za mocny (uczulil mnie), pisze o tym z gwiazdka (LongLasting chyba), jest trwaly, matujacy ale i nieco ciezszy. Zalezy czy chcesz podkadem ukryc tradzik, czy kupic korektor a na to delikatniejszy podkalad (bo z tego co widze masz 18 latek wiec chyba nie powinnas uzywac ciezkich podkladow). Bardzo dobre opinie ma takze Colorstay (Revlon), ale i on jest ciezki. Wracajac do korektora, moglabys wyprobowac ArtDeco (Camouflage), a na to jakis lekki podkladzik, polecam np Chanel Double cos tam, tylko on kryjacy nie jest.
Jak wspomninalam, napisz moze czy chcesz kryjacy i matujacy podklad czy tez jakis lzejszy

młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-01, 20:53   #7
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: kosmetyki do cery tłustej :(((

A tak w ogole, polecam maseczke delikatnie matujaca z drozdzy (cuchnie, ale nawet skuteczna tym bardziej na tradzik )
nio i polecam zakup bibulek matujacych na lato beda super

nie pytalas o to, ale tak tylko napisalam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-07-02, 00:57   #8
AgatkA_01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Trójmiasto->Gdynia
Wiadomości: 172
GG do AgatkA_01
do Dodki

Dodka a w jakiej cenie jest krem i zel z tej firmy Dermedic i gdzie je mozna dostac?
AgatkA_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-02, 08:18   #9
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Re: do Dodki

Ja spróbowałam tego z Garnier Czysta Skóra A (z cynkiem)
Musze przyznac ze jest swietny wczesniej nie uzwalam raczej kremow ale ten fajnie nawilza a nie natluszcza i pomalutku likwiduje niedoskonalosci Napiszcie cos wiecej o tym Dermedicu szczegolnie cene...
__________________
♥ ♥ ♥
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-02, 09:19   #10
Patrysiatrysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 35
Re: do Dodki

Witam!
Dermokosmetyki Dermedica można dostać jednynie w aptekach, a cena kremu to ok 30 zł, żelu do twarzy ok 20 zł. Oba są bardzo wydajne i mi zuzycie ich zajmuje ok 2 miesięcy. Pozdrawiam
Patrysiatrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-02, 11:47   #11
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: kosmetyki do cery tłustej :(((

Tylko jeszcza zaznaczę, że większość (nie wszystkie) kremów matujący wysusza. Radziłabym raczej używać toników matujących. Bardzo dobry jest tonic benzacne (nie wysusza - i nie matuje ,ale jest dobry). Najlepiej jest używać lekkiego kremu nawilżający np. Hydraface La Roche i podkładu matującego. I korektor oraz puder sypki w zalezności od potrzeb.

Ja mam skóre mieszną, laten z tendencją do nadmiernego przetłuszczania. Na dzień używam tylko kremu z filtrem i puderu sypkiego. w ciągu dnia bibułki matujące i Puder w kamieniu l'oreala Ideal balance do poprawek (ale rzadko).
Dopiero w nocy nastawiam sie na odzywianie. ale też co 2-3 dzień, bo częściej nie potrzebuję.

Pozdrawiam
Polecam ci Przewertowanie KWC
tam jest mnóstwo kosmetyków tyleż samo opinii
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-07-02, 11:51   #12
shantia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 217
Re: kosmetyki do cery tłustej :(((

Co do kremu matującego polecam tani Biobalans z Ziaji, bo jako jedyny oprócz widocznego efektu matującego naprawdę nawilża skórę.
Poza tym polecam maseczkę wygładzającą i zwężającą pory Lirene Erisa, też niedroga i bardzo dobra.
pozdrawiam
shantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-02, 17:18   #13
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Re: kosmetyki do cery tłustej :(((

a ja dalej, na upartego polecam krem z Erisu, seria Pharmaceris - Octpirox, ale na noc, ogranicza wydzielanie sebum.
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3207
i pokazuej klasę, kiedy sobie przesuszysz skórę - radzi sobie z tym w ciągu jednego, dwóch dni
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 21:17   #14
Behemoth666
Rozeznanie
 
Avatar Behemoth666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 703
Kosmetyki do cery tłustej

Witam,
W tym wątku chciałam abyście powypisywały jakich kosmetyków uzywacie do pielęgnacji cery tłustej. Nie jest to kolejny temat typu 'help, cera mi się świeci' i nie chodzi mi o dochodzenie przyczyny tego zjawiska.
Tutaj konkretnie piszcie jakich kremów, pudrów, podkładow itp używacie, oraz w jakim stopniu są one skuteczne. Wiadomo, temu rodzajowi cery nie każdy kosmetyk służy.
Behemoth666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 11:48   #15
natalczak
Zadomowienie
 
Avatar natalczak
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 184
Dot.: Kosmetyki do cery tłustej

skrobia ziemniaczana-efekt przez conajmniej 8 godzin...
podkladow ani pudrow nie uzywam. twarz myje woda mineralna i wycieram papierowym recznikiem. Nie mam problemow z "żarówą"...
natalczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 11:56   #16
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Kosmetyki do cery tłustej

preapraty z kwwasami bha, np effaklar, z kwasami aha i retinaldehydem np diacneal, lekkie filtry np bioderma spray, vichy dla tlustych, lrp dla tluscioszkow, toniki z kwasami np lysanel , bylo juz op preparatach dla tluystycj cer
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 15:32   #17
$ylwu$
Zadomowienie
 
Avatar $ylwu$
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 655
GG do $ylwu$
Dot.: Kosmetyki do cery tłustej

Cytat:
Napisane przez natalczak Pokaż wiadomość
skrobia ziemniaczana-efekt przez conajmniej 8 godzin...
podkladow ani pudrow nie uzywam. twarz myje woda mineralna i wycieram papierowym recznikiem. Nie mam problemow z "żarówą"...
Skrobia ziemniaczana?? Hmm....interesujące... W jaki sposób ją używasz??
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu.
Czas i tak upłynie "
______________________

Bieganie - nowa miłość <3

$ylwu$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 20:45   #18
Behemoth666
Rozeznanie
 
Avatar Behemoth666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 703
Dot.: Kosmetyki do cery tłustej

To moze teraz ja sie wypowiem
Używam kremu matującego Dax (chyba).
Obowiązkowo puder matujący z Avonu , ten bezbarwny
Czasem podkład Dream Matt mousse Maybeline.

Skrobii też uzywam. Najlepiej na jakiś krem nałożyc ją pędzelkiem do pudru i palcami wklepać. W tedy bardzo dobrze sie trzyma i matuje
Behemoth666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 20:51   #19
panna_migotka_86
Raczkowanie
 
Avatar panna_migotka_86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 179
Dot.: Kosmetyki do cery tłustej

Pielęgnacja mojej cery wygląda tak: na co dzień żel do mycia twarzy Garnier czysta skóra lub żel Under Twenty Watermelon. Następnie tonik matujący Nivea Visage. A na koniec matujący krem Biodermy. Raz w tyg. wspomagam się peelingiem The Body Shop i maseczkami- obecnie używam oczyszczającej z Oriflame. O ile mam taką potrzebę używam pudru Chanel bądź kremu tonującego Ziaja Nuno.
__________________
05.07.- White Sensation 2008 Amsterdam !
29.08.- Egipt, czyli wakacje mojego życia !
PS. Wszelkie porady dotyczące wyjazdu do Egiptu mile widziane.
panna_migotka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-16, 21:18   #20
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: Kosmetyki do cery tłustej

Ziaja Calma HLC - żel, tonik. Na noc krem Bielendy, na dzień Iwostin Solecrin i puder jedwabny. Oprócz tego maseczka aspirynowa. Na wiosnę stosowałam delikatny kwas - moja tłusta cera normalnieje powoli.
__________________
Prawdziwy przyjaciel pozostawi ślady łap na Twoim sercu.
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 11:13   #21
Behemoth666
Rozeznanie
 
Avatar Behemoth666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 703
Dot.: Kosmetyki do cery tłustej

A co to są za kwasy do cery tłustej? Gdzie i za ile można takie coś kupić? Skuteczne są?
Behemoth666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:44.