Przepalona żarówka, wymiana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-12, 10:37   #1
haniawww
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 18

Przepalona żarówka, wymiana


Kupiłam na stacji nową żarówkę, bo stara mi się przepaliła i teraz muszę ją wymienić. Pytanie czy dam radę sama to zrobić? Nie chcę wydawać niepotrzebnie pieniędzy na mechanika. Ma ktoś samochód mitsubishi colt i wie czy trudno tam wymienić? Nie mogę znaleźć filmów instruktażowych w Ingerencie. Jeszcze mam drugie pytanie - kupiłam najtańsze i trochę żałuję, bo czytałam w Internecie, że jakość może być bardzo kiepska. Co myślicie?
haniawww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 17:25   #2
nadijahh
Raczkowanie
 
Avatar nadijahh
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Восток!
Wiadomości: 353
Dot.: Przepalona żarówka, wymiana

Zakup najtańszej to słaby pomysł, najlepiej kupić 2 szt philipsa (cena ok +- 75zł), chociaż pewnie ta kupiona na stacji też będzie działać, choć krócej i słabiej, ale będzie
A co do wymiany to może poproś kolegę, zrobi to za darmo w 30 sekund
Colty występują w 4 typach nadwozia, każdy ma inne lampy, a w każdej z nich żarówki wymienia się inaczej. Bez informacji o modelu nikt nic treściwego Ci nie powie. Może napisz, który to właściwie model colta?
Jakby nie patrzeć - z tyłu lampy (pod maską) masz jakieś zaślepki (plastikowe lub gumowe), musisz je zdjąć, a pod nimi jest żarówka. A potem montujesz wszystko w odwrotnej kolejności
Nie łap tylko żarówki za "żarnik" (szkło). Tłuszcz, który się na niej osadzi nie pozwoli odprowadzać skutecznie ciepła, przez co żarówka spali się jeszcze szybciej.
__________________
"...И твердит он, смотря на закат, и на берег — покинутый узкий: этот город вернётся назад, Севастополь останется русским..."
nadijahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 22:59   #3
201605061000
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 680
Dot.: Przepalona żarówka, wymiana

Cytat:
Napisane przez nadijahh Pokaż wiadomość
Zakup najtańszej to słaby pomysł, najlepiej kupić 2 szt philipsa (cena ok +- 75zł), chociaż pewnie ta kupiona na stacji też będzie działać, choć krócej i słabiej, ale będzie
A co do wymiany to może poproś kolegę, zrobi to za darmo w 30 sekund
Colty występują w 4 typach nadwozia, każdy ma inne lampy, a w każdej z nich żarówki wymienia się inaczej. Bez informacji o modelu nikt nic treściwego Ci nie powie. Może napisz, który to właściwie model colta?
Jakby nie patrzeć - z tyłu lampy (pod maską) masz jakieś zaślepki (plastikowe lub gumowe), musisz je zdjąć, a pod nimi jest żarówka. A potem montujesz wszystko w odwrotnej kolejności
Nie łap tylko żarówki za "żarnik" (szkło). Tłuszcz, który się na niej osadzi nie pozwoli odprowadzać skutecznie ciepła, przez co żarówka spali się jeszcze szybciej.
Zależy od auta. U mnie niestety trzeba wyjmować cały reflektor żeby wymienić żarówkę, więc niestety nie trwa to 30 sekund

Autorko jak nie wiesz jak się za to zabrać to nie żałuj tych 20zł dla mechanika za wymianę.
201605061000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 17:58   #4
nadijahh
Raczkowanie
 
Avatar nadijahh
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Восток!
Wiadomości: 353
Dot.: Przepalona żarówka, wymiana

Cytat:
Napisane przez zielona dziesiatka Pokaż wiadomość
Zależy od auta. U mnie niestety trzeba wyjmować cały reflektor żeby wymienić żarówkę, więc niestety nie trwa to 30 sekund

Autorko jak nie wiesz jak się za to zabrać to nie żałuj tych 20zł dla mechanika za wymianę.
Ależ ja jestem świadoma, że to zależy od auta... Pisząc o 30 sec odniosłam się wyłącznie do colta.
__________________
"...И твердит он, смотря на закат, и на берег — покинутый узкий: этот город вернётся назад, Севастополь останется русским..."
nadijahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 18:40   #5
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Przepalona żarówka, wymiana

Ja już od jakiegos czasu kupuję żarówki u mechanika (każdy większy zakład ma na stanie) wymieniają bez żadnych dopłat
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 09:15   #6
haniawww
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 18
Dot.: Przepalona żarówka, wymiana

Dziewczyny, dzięki za odpowiedzi. Też myślę, że mogłam kupić te z wyższej półki i starczyłyby mi na dłużej. Przyznam się wam, że jeszcze nie wymieniłam. Model samochodu to colt cz3. W weekend ciągle coś robiłam i tylko raz miałam czas - otworzyłam maskę, ale było już ciemnawo i nie udało mi się wymienić. Właśnie szkoda mi pieniędzy skoro trwa to zaledwie 30 sekund. nadijahh, wiesz może jak to wygląda w podanym przeze mnie modelu? Fajna rada z tym niedotykaniem - nie wiedziałam, że tak to działa
haniawww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 15:48   #7
nadijahh
Raczkowanie
 
Avatar nadijahh
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Восток!
Wiadomości: 353
Dot.: Przepalona żarówka, wymiana

Nie znam tego modelu, ale wydaje mi się, że u Ciebie wymienia się od strony nadkola i raczej niezbędna będzie wizyta u mechanika...
__________________
"...И твердит он, смотря на закат, и на берег — покинутый узкий: этот город вернётся назад, Севастополь останется русским..."
nadijahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-16, 08:57   #8
haniawww
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 18
Dot.: Przepalona żarówka, wymiana

Kurcze, kiepsko, bo podjechałam do mechanika wczoraj a tam straszna kolejka i jeszcze nie wolno było stanąć przed wjazdem żeby nie zatarasować drogi. Nie wiem kiedy ja to wymienie
haniawww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 20:42   #9
201605061000
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 680
Dot.: Przepalona żarówka, wymiana

Cytat:
Napisane przez haniawww Pokaż wiadomość
Kurcze, kiepsko, bo podjechałam do mechanika wczoraj a tam straszna kolejka i jeszcze nie wolno było stanąć przed wjazdem żeby nie zatarasować drogi. Nie wiem kiedy ja to wymienie
chyba to nie jedyny mechanik w mieście
ja w obrębie 5 km mam co najmniej kilku
201605061000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 09:25   #10
nadijahh
Raczkowanie
 
Avatar nadijahh
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Восток!
Wiadomości: 353
Dot.: Przepalona żarówka, wymiana

Znajdź innego mechanika Jeżdżenie z przepaloną żarówką to nienajlepszy pomysł...
__________________
"...И твердит он, смотря на закат, и на берег — покинутый узкий: этот город вернётся назад, Севастополь останется русским..."
nadijahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 20:18   #11
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Przepalona żarówka, wymiana

ja bym proponowała wymienić równocześnie obie żarówki
a jeśli nie masz o tym pojęcia to lepiej żebyś nie grzebała, bo jeszcze coś urwiesz, jedź do mechanika
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-19, 10:28   #12
ludvika
Raczkowanie
 
Avatar ludvika
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 42
Dot.: Przepalona żarówka, wymiana

Dokładnie - jeszcze zależy co to za żarówka jest? Jak do jazdy dziennej to zdecydowanie wymienia się parami. Z czasem żarówki tracą swoją moc świecenia. I jak wymienisz tylko jedną to druga będzie świeciła jaśniej. Generalnie za kloszami powinna być jakaś klapka/zaślepka którą trzeba wyciągnąć (pewnie najpierw odbezpieczyć) później jest już z górki,. Pamiętaj też aby nie trzymać żarówki gołymi rękoma (po to są takie waciki nałożone na niej). Jak masz książeczką obsługi tam powinna być informacja jak to zrobić
ludvika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 11:13   #13
mala_ola2
Przyczajenie
 
Avatar mala_ola2
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 22
Dot.: Przepalona żarówka, wymiana

http://instrukcja.pl/i/mitsubishi_co...kcja_obslugi_1 tutaj dowiesz się wszystkiego
mala_ola2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 09:56   #14
haniawww
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 18
Dot.: Przepalona żarówka, wymiana

Pochwalę się dziewczyny - bo zaraz po tym jak tu pisałam pojechałam kupić dwie nowe żarówki (wzięłam tym razem firmowe osramy, jeszcze dodatkowo mocniej oświetlające drogę). Wyczytałam właśnie, że należy wymieniać parami. Na stacji nie mieli czasu mi tego zrobić, więc spróbowałam sama i nie uwierzycie, ale 5 min i pierwsza żarówka była wymieniona - wystarczyło odblokować klapkę, a starą żarówkę to już banalnie łatwo wyjęłam. Z drugą trochę gorzej było, ale też dałam radę. Dzięki za wszystkie rady jeszcze raz
haniawww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 22:44   #15
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Przepalona żarówka, wymiana

Hejhejhej. Jak tak od siebie doradzę: nie ma sensu kupować markowych żarówek. Patrzcie na opakowaniu jaką mają jasność. Często w stonce można upolować komplety żarówek (H7 bardzo jasne, białe) za 14 zł. Naprawdę- marka nie ma nic do trwałości, wszystko zależy od samochodu. W naszym obojętnie jaka żarówka to i tak padała po pół roku, ot, błędy w elektronice. Kumpel kupił do gofa H7 za 60zł, philipsa, i spaliła się po tygodniu.
Naprawdę: nie ma sensu przepłacać. Patrzcie na ilość lumenów i barwę światła
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 11:33   #16
mala_ola2
Przyczajenie
 
Avatar mala_ola2
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 22
Dot.: Przepalona żarówka, wymiana

Dokładnie, nie ma co przepłacać. Ja zawsze kupuje H4 za jakieś 10 zł i jest ok
mala_ola2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 18:33   #17
bambinkka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 89
Dot.: Przepalona żarówka, wymiana

Cytat:
Napisane przez mala_ola2 Pokaż wiadomość
Dokładnie, nie ma co przepłacać. Ja zawsze kupuje H4 za jakieś 10 zł i jest ok
Moim zdaniem warto dopłacić trochę grosza. Z tego co wiem to te droższe potrafią świecić dalej i nie świecą na żółto a bardziej na biało. Ja jeżdzę sporo w trasy więc to że świeci dalej na prawdę się przydaje. Też byłam sceptyczna dopóki mój nie zamontował Osram'ów (sic!).

Cytat:
Patrzcie na opakowaniu jaką mają jasność. Często w stonce można upolować komplety żarówek (H7 bardzo jasne, białe) za 14 zł.
Jakiej marki były? W marketach w większości sama chińszczyzna, więc za długo nie poświecą na biało.
bambinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 08:50   #18
tarka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: Przepalona żarówka, wymiana

Zawsze opłaca się kupić markowe Osramy czy Philipsy. Po prostu dłużej i lepiej świecą.
tarka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 21:00   #19
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
Dot.: Przepalona żarówka, wymiana

A jakie polecacie do jazdy po mieście? Lepiej kupić jaśniejsze czy bardziej trwałe??
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-03, 09:28   #20
tarka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: Przepalona żarówka, wymiana

W mieście nie opłaca się kupować mocniejszych, bo szybciej padają, lepiej postawić na trwałość.
tarka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-03 10:28:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:09.