Przedłużanie rzęs-alergicy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-13, 10:50   #1
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787

Przedłużanie rzęs-alergicy?


Hej Chciałam się dowiedzieć czy któraś z Was wie czy istnieje forma przedłużania rzęs która byłaby bezpieczna dla alergików,osób z wrażliwą skóra? Na nic takiego się nie natknęłam,ale może źle szukałam.Bardzo chciałabym przedłużyć sobie rzęsy,ale jako,że często dostaje uczulenia po stosowaniu różnych kosmetyków,boję się co mogłoby się stać. Jakieś rady?
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 22:12   #2
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Przedłużanie rzęs-alergicy?

Ja mialam stosowany klej dla alergikow przy przedluzaniu rzes metoda 2:1, nic nie pieklo i bylo ok
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 09:47   #3
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Przedłużanie rzęs-alergicy?

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
Ja mialam stosowany klej dla alergikow przy przedluzaniu rzes metoda 2:1, nic nie pieklo i bylo ok
o super Rozumiem,że robione w normalnym salonie kosmetycznym i trzeba się podpytać czy dana kosmetyczka używa takiego kleju?
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 13:54   #4
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Przedłużanie rzęs-alergicy?

Cytat:
Napisane przez inmemoriaa Pokaż wiadomość
o super Rozumiem,że robione w normalnym salonie kosmetycznym i trzeba się podpytać czy dana kosmetyczka używa takiego kleju?
Dokładnie, przed umówieniem spotkania zaznacz, że jesteś alergiczką i czy mają taki klej
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 21:49   #5
meraszka
Przyczajenie
 
Avatar meraszka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Przedłużanie rzęs-alergicy?

Jeśli chodzi o alergię na klej do przedłużania rzęs, to jest ona przeciwwskazaniem do zabiegu.
Jeśli chodzi o alergie w ogóle, czy też o wrażliwe oczy/skórę, to jak najbardziej zabieg można wykonać i znająca się na rzeczy stylistka nie będzie miała z tym problemu

Niestety, jak każdy zabieg kosmetyczny, przedłużanie rzęs jest obarczone ryzykiem, w tym wystąpienia alergii, przy czym wiadomo, czy jesteśmy uczulone dopiero po załozeniu pełnej stylizacji- objawy wystepują zwykle do 48godzin po założeniu stylizacji.]

Odnośnie klejów dla alergików- są po prostu delikatniejsze, ale baza jest ta sama- cyjanoakryl, także również będzie osoby uwrażliwione na ten składnik uczulał. Jednak jego największym minusem jest bardzo krótki czas wiązania- do 3/4tyg maksymalnie, a w praktyce do około 2/3 tygodni, także niestety ale wtedy co te 2tyg należy wykonywać praktycznie rzecz biorąc całkiem nową stylizację, co sprawia, ze jest się narażonym na dużą ilość alergenu, bardzo często. Dlatego warto iść do dobrej stylistki, pracującej na sprawdzonych materiałach i minimalnej ilości kleju, i po prostu założyć rzęski i zobaczyć, czy reakcja wystąpi.

Mam nadzieję, ze pomogłam

Edytowane przez meraszka
Czas edycji: 2016-02-16 o 21:53
meraszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 07:09   #6
Asia112233
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 45
Dot.: Przedłużanie rzęs-alergicy?

jakie sa rodzaje przedłużania rzęs?
Asia112233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 09:46   #7
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Przedłużanie rzęs-alergicy?

Cytat:
Napisane przez meraszka Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o alergię na klej do przedłużania rzęs, to jest ona przeciwwskazaniem do zabiegu.
Jeśli chodzi o alergie w ogóle, czy też o wrażliwe oczy/skórę, to jak najbardziej zabieg można wykonać i znająca się na rzeczy stylistka nie będzie miała z tym problemu

Niestety, jak każdy zabieg kosmetyczny, przedłużanie rzęs jest obarczone ryzykiem, w tym wystąpienia alergii, przy czym wiadomo, czy jesteśmy uczulone dopiero po załozeniu pełnej stylizacji- objawy wystepują zwykle do 48godzin po założeniu stylizacji.]

Odnośnie klejów dla alergików- są po prostu delikatniejsze, ale baza jest ta sama- cyjanoakryl, także również będzie osoby uwrażliwione na ten składnik uczulał. Jednak jego największym minusem jest bardzo krótki czas wiązania- do 3/4tyg maksymalnie, a w praktyce do około 2/3 tygodni, także niestety ale wtedy co te 2tyg należy wykonywać praktycznie rzecz biorąc całkiem nową stylizację, co sprawia, ze jest się narażonym na dużą ilość alergenu, bardzo często. Dlatego warto iść do dobrej stylistki, pracującej na sprawdzonych materiałach i minimalnej ilości kleju, i po prostu założyć rzęski i zobaczyć, czy reakcja wystąpi.

Mam nadzieję, ze pomogłam
Dziękuję za rzeczową odpowiedź Patrząc na plusy i minusy,jest jednak więcej minusów..ale raz spróbować można
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-17, 10:31   #8
meraszka
Przyczajenie
 
Avatar meraszka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Przedłużanie rzęs-alergicy?

Nie ma za co
Tak naprawdę jest zdecydowanie więcej plusów- zdarza się też, że przy oczach wrażliwych rzęsy sztuczne są lepiej tolerowane niż np tuszowanie rzęs, czy ich demakijaż, dają też większą ochronę gałki ocznej przed wszelkiego typu paprochami itp, a do tego właśnie rzęsy są nam głównie potrzebne
Dobra stylistka poradzi sobie z załozeniem rzęsek u wrażliwca, a jeśli alergia nie wystąpi (z doświadczenia mogę powiedzieć, że występuje u 1-1,5% przypadków i zwykle nabywa się jej w trakcie), to można się już tylko nimi cieszyć i zapomnieć o makijażu

Asia112233 nie ten temat, ale mamy klasyczną stylizację rzęs 1:1 oraz metody objętościowe, dające większe zagęszczenie rzęs.

Edytowane przez meraszka
Czas edycji: 2016-02-17 o 10:32 Powód: odpowiedź na posta od innego użytkownika
meraszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-31, 08:00   #9
klaudiawioletta
Przyczajenie
 
Avatar klaudiawioletta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Przedłużanie rzęs-alergicy?

Ja mam uczulenie na klej - noszę rzęsy magnetyczne i jest ok.
klaudiawioletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-01, 21:07   #10
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Przedłużanie rzęs-alergicy?

Cytat:
Napisane przez klaudiawioletta Pokaż wiadomość
Ja mam uczulenie na klej - noszę rzęsy magnetyczne i jest ok.
Gdzie je kupilas?
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-01 22:07:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:14.