Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-06, 09:58   #481
Reese
Zakorzenienie
 
Avatar Reese
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 792
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

a ja wiem jedno, może minerały są zdrowsze itd... dla skóry ale jako że ja jestem z natury nerwowa i mało cierpliwa daję sobie spokój. Nakładam codziennie rano podkład Revlon softflex+puder sypki i wyglądam 1000 razy lepiej nić z minerałami. Poza tym trzyma mi sie makijaż 10 godzin. Wniosek prosty: czas odpuścić. Mam jakies 9 próbek Meow i jedną EDM olive fair, do tego korektor chyba pod oczy. Mogę komus posłać, jak nie bedzie chętnych poleca na smietnik
__________________

Reese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 10:12   #482
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez Reese Pokaż wiadomość
a ja wiem jedno, może minerały są zdrowsze itd... dla skóry ale jako że ja jestem z natury nerwowa i mało cierpliwa daję sobie spokój. Nakładam codziennie rano podkład Revlon softflex+puder sypki i wyglądam 1000 razy lepiej nić z minerałami. Poza tym trzyma mi sie makijaż 10 godzin. Wniosek prosty: czas odpuścić. Mam jakies 9 próbek Meow i jedną EDM olive fair, do tego korektor chyba pod oczy. Mogę komus posłać, jak nie bedzie chętnych poleca na smietnik
jakbym testowała tylko Meow to też bym miała dosyć

Lumiere (formuła Flawless) trzyma się u mnie super i wygląda lepiej niż DW EL
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 10:27   #483
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

No ja też Mi na szczęście w przypadku braku czasu i cierpliwości zawsze zostanie Sephora Mineral.A podkładów płynnych nie znoszę , brrr , nigdy w żadnym nie wyglądałam dobrze.....
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 10:28   #484
Kaisandra
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaisandra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 221
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez kociolek Pokaż wiadomość
Kaisandra, poszukaj recenzji na makeupalley
dzięki, poczytałm sobie i hcyba zamówie, za 45 zł to jeszcze można potestować

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Kaisandra-niestety nic nie slyszalam o podkladach mineralnych Mary Kay
na makeupalley są recenzje i większość jest dobrych. Z minerałami jak wiemy różnie bywa. Trzeba testować

Cytat:
Napisane przez gosiala Pokaż wiadomość
No ja też Mi na szczęście w przypadku braku czasu i cierpliwości zawsze zostanie Sephora Mineral.A podkładów płynnych nie znoszę , brrr , nigdy w żadnym nie wyglądałam dobrze.....
Sephora w kamieniu? Jak sie spisuje i czy rzeczywiście to minerał? Lumene wprowadziła również taką serię, musze poszukać składu prasowańca
__________________
Kaisandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 10:33   #485
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez mala_kobietka Pokaż wiadomość
jakbym testowała tylko Meow to też bym miała dosyć

Lumiere (formuła Flawless) trzyma się u mnie super i wygląda lepiej niż DW EL
proszę mi źle nie pisać o Meow

Kobietko, kusisz tymi Lumiere, miałam ochotę DW EL a skoro wyglądają lepiej...
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 10:35   #486
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

E tam , taki minerał raczej z nazwy - podaje sklad : Mica*Titanium Dioxide*Ethylhexyl palminate*Zinc Stearate*Silica*Phenoxyet hanol*Sodium Dehydroacetate*Cl 77491,77492,77499
Mnie nie zapycha ani nie podrażnia , może być
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 10:52   #487
Reese
Zakorzenienie
 
Avatar Reese
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 792
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez mala_kobietka Pokaż wiadomość
jakbym testowała tylko Meow to też bym miała dosyć

Lumiere (formuła Flawless) trzyma się u mnie super i wygląda lepiej niż DW EL

kurde, bo mi się zachce przetestować Lumiere A może ktoś ma na zbyciu jakąs próbeczke Lumiere??
__________________

Reese jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-06, 12:47   #488
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

No właśnie, jak tak można mówić o moich ukochanych minerałkach, to EDM są be a nie Meow

dla tych odważnych, które wkleiły swoje zdjęcia w wątku, wszystkie pięknie wyglądacie Nie ma to jak żywa reklama

Aga z tego co Elf pisała, to można by wypróbować Monave skoro na MakeUP dziewczyny używające Meow są zadowolone. Musze obejrzeć ich stronkę, a miałam oszczędzać

Dobrze, że ten wątek się tak ładnie rozwija, jak ktoś będzie chciał wypróbować minerałki to nie będzie musiał kupować wszystkich próbek po kolei. Tylko, jedne wilgotne, a drugie suche i będzie wiadomo która formuła jest lepsza.

Wróbel, a mi się zawsze wydawało, że Meow są tanie, biorąc pod uwagę jakie oferują pojemności.

Mają niestety jedną wadę. Zaczęłam się codziennie malować, nawet w weekendy Są tak lekkie i szybko się je nakłada, no i jeszcze mają dobroczynny wpływ na skórę, ale strasznie szyko ich ubywa, zużyłam już połowę Munchkina
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 12:51   #489
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Hann
Dziewczyny gdzieś wspominały ze Monave to chyba Rhea dostępna w Polsce
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 13:52   #490
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Wyskakuje z dziwnym pytaniem. prosze nie bic
Ktory z dostepnych w polsce podkladow mineralnych jest najzdrowszy dla skory ? W sensie taki " w ktorym mozna spac" Oczywiscie nie mam zamiaru w nim spac, ale chcialabym wybrac najprzyjazniejsza wersje dla skóry
Zalezy mi tez na bardzo jasnych odcieniach.
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 14:31   #491
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Hann
Dziewczyny gdzieś wspominały ze Monave to chyba Rhea dostępna w Polsce
Jeśli tak jest rzeczywiscie, tj. Rhea to Monave, to nie zgadzam się, że komu pasuja Meow to i Monave będą.Ja uzyłam Rhea-tragedia. Recenzja gdzies w watku. Meow sa o.k. Choc nie do konca spelniają moje oczekiwania. Myslałam , ze mineralki będą 1. zdrowsze dla skóry (to najwazniejsze)2. dające naturalniejszy efekt 3. mniej czasochlonne w nakladaniu. Rzeczywistość przedstawi się nastepująco: 1. trzeba przetestowac troche, zeby trafić na dobry dla naszej skóry 2. efekt WCALE nie jest na mnie naturalniejszy niż podklad plus puder sypki 3. nakladam to ustrojstwo dwa razy dłużej normalny makijaz. Dziś sama baza i podkład plus pociagnięcie rzęs załęlo mi dłuzej niz podkład puder róż cień do powiek z kredką i rzęsy. Wrrrrrr...
Może ja jakas niezdara jestem czy jakskoro Wam to tak szybko i sprawnie idzie?

Może warto, żeby kazda z nas podając swoje typy mineralowe opisała swoja cerę dokładnie, mysle , ze pomogloby to wielu dziewczynom zaintereswanym takimi kosmetykami?
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-06, 20:11   #492
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
proszę mi źle nie pisać o Meow

Kobietko, kusisz tymi Lumiere, miałam ochotę DW EL a skoro wyglądają lepiej...
poważnie Lumiere w formule Flawless świetnie kryje i po 10 godz. lepiej wygląda niż DW EL ...natomiast formuła VV nie jest zła, ale nie daje takiego aksamitnego, satynowego wykończenia.
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 21:47   #493
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Pytanie do Kociolka . Skorzystam z tego , że sie nieopatrznie przyznalas do bycia chemiczkąChciałam jeszcze zapytac o te zmikronizowane i nie mineraly. Przyczytałam gdzies na forum , że nie zmikronizowane (czy jak tam to zwał) mogą przyczyniać się do zapychania. Zdaje się, że info dotyczyło skladnikow w filtrach mineralnych, ale ciekawi mnie czy to się przekłada na kosmetyki mineralne. Czyli czy nie zmikronizowane mineraly moga byc potencajalnymi zapychaczami ?
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 23:40   #494
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

No to ja podaje cere i ulubione pudry(moze komus sie przyda)

Cera:b wrazliwa,mieszana(strefa T normalna lub lekko wilgotna,policzki suche,skora wrazliwa na dotyk,alergia na zbyt mocno perfumowane kosmetyki,skora b sklonna do zapychania)

Ulubione Mineraly:
Lumiere Flawless Face(lekko wilgotne,u mnie daja b naturalne wykonczenie,podklad trzyma sie caly dzien,nawilzaja)
EDM intensive(bardziej satynowe,mniej wilgotne niz Lumiere,daja u mnie rowniez b naturalne wykonczenie,podklad wytrzymuje caly dzien)

Inne Mineraly ktore testowalam:
-Monave-przypadly mi srednio do gustu(zbyt wysuszajace dla mojej skory,bardziej widoczne na skorze niz EDM i Lumiere,nieco trudne do nalozenia-latwo mozna sobie zrobic nimi maske)
EDM semi matte-zbyt wysuszajacy(byl takze widoczny na mojej skorze)
EDM original glo-slabe krycie-no ale to bardziej lekki puder rozswietlajacy,krycie jest minimalne.
Baza pod podklady-mleczko avene spf 50(bardzo mala ilosc)
Pedzel-travel kabuki sonia kashuk:
http://www.amazon.com/Kashuk-Tools-T.../dp/B000P4A376
Czas nakladania mineralow- jakies 3 minuty z baza pod podklad(mleczko).Ogolnie b szybko sie je naklada(odkad odkrylam mineraly maluje sie codziennie

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2008-02-07 o 00:25
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 12:13   #495
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez Reese Pokaż wiadomość
kurde, bo mi się zachce przetestować Lumiere A może ktoś ma na zbyciu jakąs próbeczke Lumiere??
Ja pewnie coś jeszcze mam, ale w kolorze dla Azjatek tj. Medium Golden w formule VV i chyba Flawless również ale kolor naprawdę jest paskudny i to kolor a nie konsystencja może Cię zarazić ...ja chcesz wyślij mi pw to Ci prześlę, ale najwcześniej w sob. bo jestem out of home

pozostałe probeczki z Lumiere zuzyłam mieszając kolorki , dzisiaj zamówiłam 2 duże opakowania Lumiere FF (Light Medium Warm i Medium Beige) a do tego róż....nie mogłam się oprzeć Dusty Rose jest prześliczny , do tego jakieś małe opakowanie Flawless Finish i Pure Silk Powerd i ponad 60 $ wyszło razem z przesyłką, ale to i tak taniej niż jeden kompakt Chanel, ktory ostatnio przez półtora miesiąca udało mi sie zużyć, więc jaka ja oszczędna jestem

jak dostenę nowe próbki z EMD to pewnie skuszę się także na ich produkty jak trafię z kolorami, tylko wezmę już ciut ciemniejsze myśląc o kolejnych miesiącach....poza tym fajnie ,że można je mieszać ( wypróbowałam i Lumiere FF z EDM Intensive bewz problemu się miesza )
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 19:55   #496
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

mala _kobietka-czy zdecydowalas i sie juz ktory podklad jest Twoim ulubionym?Lumiere ff czy EDM intensive?Widze ze mamy identyczne typy

Ja nie moge sie zdecydowac-nalozylam dzisiaj EDM intensive i efekt podoba mi sie-jedyna roznica jaka odkrylam to to ze Flawless face Lumiere nawilzaEDM nie nawilza ale tez nie wysusza.

Widze ze zamowilas wiecej Lumiere
Ja tez niedlugo bede musiala bo mojego podkladu ubywa-uzywam go codziennie

Z mineralow planuje zamowic lumiere FF(jak sie skonczy)narazie zamowie tylko dla kolezanki i kusza mnie tez ich cienie


oooo fajnie ze EDM i Lumiere mozna mieszac

Z EDM planuje jakis ciemniejszy odcien na lato(chyba sunkissed fair lub golden fair) i kusi mnie tez korektor sunlight(na cienie pod oczami).Ale to dopiero za jakis miesiac moze.

Zdecydowalam ze nic juz wiecej mnie nie kusi-pedzla chyba nie bede zamawiac bo moj sprawuje sie b dobrze-puder wykanczajacy mnie kusi-no ale mam tez EL Lucidity ktory sie kurzy odkad zaczelam uzywac mineralow.Trzeba go zuzyc

Podsumowujac-chyba nic mi juz nie jest potzrebne z kolorowki:
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 20:24   #497
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Przeklinam dzien, w ktorym odkrylam wizaz Zdecydowalam, ze zabieram sie za sensowna regeneracje mojej twarzy i powoli bede odstawiac wszystkie nienaturalne produkty. W zwiazku z tym mam ochote na mineraly. Zamowilam sobie juz probki Rhea, zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie wiem jak sie skomponuja z filtrem i nie wiem jakiego filtra bede uzywac. Nie wiem czy w ogole bede uzywac. Najprawdopodobniej czeka mnie powrot do Avene, ktorej nie kocham. Ale mineraly i filtr? Fajnie byloby, gdyby ktos wypisal mi recepte na pakiet kosmetykow idealny dla mnie. Moze ktos chetny? Chwilowo mam ochote zlapac pudlo z kosmetykami i nauczyc je fruwac - jak lubicie deszcze niespodzianek zapraszam pod moje okno. Chyba jestem za slaba psychicznie na makijaz

Aha. Jesli ktos ma dla mnie troche litosci moze sie podzieli wiedza jakie mineraly sa najlepsze dla skory: przetluszczajacej w sferze T ale ciut przesuszonej kwaszeniem, sklonnej do zapychania, z rzadkimi i lekkimi zmianami tradzikowymi? Elfie wiem, ze uzywasz takich samych odcieni jak ja, na ktore powinnam zwrocic uwage?

Drugi dzien czytam biochemie i probuje dojsc do konstruktywnych wnioskow co ze soba zrobic - bezskutecznie Moze wysadzmy slonce w powietrze, skonczy sie problem UVA/UVB, a depresje z braku swiatla leczy sie latwiej niz raka
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 20:37   #498
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Przeklinam dzien, w ktorym odkrylam wizaz Zdecydowalam, ze zabieram sie za sensowna regeneracje mojej twarzy i powoli bede odstawiac wszystkie nienaturalne produkty. W zwiazku z tym mam ochote na mineraly. Zamowilam sobie juz probki Rhea, zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie wiem jak sie skomponuja z filtrem i nie wiem jakiego filtra bede uzywac. Nie wiem czy w ogole bede uzywac. Najprawdopodobniej czeka mnie powrot do Avene, ktorej nie kocham. Ale mineraly i filtr? Fajnie byloby, gdyby ktos wypisal mi recepte na pakiet kosmetykow idealny dla mnie. Moze ktos chetny? Chwilowo mam ochote zlapac pudlo z kosmetykami i nauczyc je fruwac - jak lubicie deszcze niespodzianek zapraszam pod moje okno. Chyba jestem za slaba psychicznie na makijaz

Aha. Jesli ktos ma dla mnie troche litosci moze sie podzieli wiedza jakie mineraly sa najlepsze dla skory: przetluszczajacej w sferze T ale ciut przesuszonej kwaszeniem, sklonnej do zapychania, z rzadkimi i lekkimi zmianami tradzikowymi? Elfie wiem, ze uzywasz takich samych odcieni jak ja, na ktore powinnam zwrocic uwage?

Drugi dzien czytam biochemie i probuje dojsc do konstruktywnych wnioskow co ze soba zrobic - bezskutecznie Moze wysadzmy slonce w powietrze, skonczy sie problem UVA/UVB, a depresje z braku swiatla leczy sie latwiej niz raka
Tulipanna
w sumie mineraly same w sobie zapewniaja ochrone wiec filtr to chyba tylko jako baza pod makeup-przynajmniej ja tak traktuje mleczko avene-bo lepszego nawilzajacegi kremu jeszcze nie znalazlam.Niewiem czy mineralny podklad i mineralno chemiczny filtr moze sie grysc?

Moze jakas biochemiczka sie wypowie?Kociolku?

Co do odcieni-to ja uzywam;
EDM Intensive Sandy fair,beige ale na wiosne chce zamowic Sunkissed fair beige lub Golden fair golden
Lumiere Flawles Face-Light medium beige

Jezeli chodzi o Twoja cere to wydaje mi sie ze moglabys sprobowac EDM-ale nie jestem w 100% pewna czy sie u Ciebie sprawdza-jedni je lubia inni mniej-bardziej nawilzajace sa Lumiere FF.
A do cery bardziej przetluszczajacej sie- Meow.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 21:09   #499
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

A ja czekam ciagle na SOBARE.. dzis użyłam Bare i jednak stwierdzam, że wolę EDM.
Gdyby ktoś był chętny, to mam 1 opakowanie, a w nim: 2g beige moyen, 2g medium (ze starter kit) i 9 g fair. Zmieszalam te 3, bo beże były zbyt opalone a fair za jasny kolor super. Nie wiem dokladnie ile go zostalo, bo po odrobince odsypałam dziewczynom, ale jak bedzie chetna to zrobie fotke z kazdej strony.
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-08, 09:24   #500
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
mala _kobietka-czy zdecydowalas i sie juz ktory podklad jest Twoim ulubionym?Lumiere ff czy EDM intensive?Widze ze mamy identyczne typy

Ja nie moge sie zdecydowac-nalozylam dzisiaj EDM intensive i efekt podoba mi sie-jedyna roznica jaka odkrylam to to ze Flawless face Lumiere nawilzaEDM nie nawilza ale tez nie wysusza.

Widze ze zamowilas wiecej Lumiere
Ja tez niedlugo bede musiala bo mojego podkladu ubywa-uzywam go codziennie

Z mineralow planuje zamowic lumiere FF(jak sie skonczy)narazie zamowie tylko dla kolezanki i kusza mnie tez ich cienie


oooo fajnie ze EDM i Lumiere mozna mieszac

Z EDM planuje jakis ciemniejszy odcien na lato(chyba sunkissed fair lub golden fair) i kusi mnie tez korektor sunlight(na cienie pod oczami).Ale to dopiero za jakis miesiac moze.

Zdecydowalam ze nic juz wiecej mnie nie kusi-pedzla chyba nie bede zamawiac bo moj sprawuje sie b dobrze-puder wykanczajacy mnie kusi-no ale mam tez EL Lucidity ktory sie kurzy odkad zaczelam uzywac mineralow.Trzeba go zuzyc

Podsumowujac-chyba nic mi juz nie jest potzrebne z kolorowki:
Sama jeszcze nie wiem, które minerały będą ulubione czekam również na nowe EDM, bo tam koloru dobrać nie mogę
Powiem Ci tylko, że golden fair nie będzie nadawał się na lato dla Ciebie skoro pasuje Ci light medium beige z Lumiere na dzisiaj . Golden fair jest prawie biały z delikatnym ciepłym odcieniem. Zdecydowanie za jasny dla mnie na teraz , a LMB z Lumiere jest tylko trochę za jasny, tak więc myśl o innym odcieniu
Ja z EDM zamówiłam na próbę
Golden-Light , Olive-Light Olive , Warm-Medium Beige myśląc już o ciemniejszych miesiącach i ewentualności mieszania z jasnym LMWarm z Lumiere .

Korektor sunlight z EDM jakoś nie powala mnie na kolana...myślę , że po prostu pod oczy powinien być bardziej wilgotny...no jeszcze dam mu szansę.

A wiesz, że z pudrów sypkich tez mam EL Lucidity i Chanela

pozdrawiam cieplutko
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 11:57   #501
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Tulipanna, moim zdaniem jeżeli już się zdecydujesz na używanie filtrów to byłoby dobrze najpierw znaleźć ten który będzie Ci najbardziej odpowiadał. Bo znalezienie odpowiednich minerałków to przy tym bułka z masłem

A minerały + filtr to dobry zestaw. Przez minerały Elf no i ja też zaczełyśmy się codziennie malować. A swoje zwykłe podkłady nauczyłam fruwać Tylko się nie zniechęcaj po wypróbowaniu Rhea, hehe, one mają "raczej kiepskie opinie". Ja nie potrafiłam ich nałożyćna filtr tak żeby ładnie wyglądały. Jednak te "amerykańskie minerały" przy Rhea są jak luksusowy puder w porównaniu do kartoflanki Jak masz możliwośc to zamów zestaw próbkowy np. z EDM, nie jest to drogie- 5$, bo płaci się tylko za przesyłkę (dobre opinie ma też Lumiere no i ja uwielbiam Meow-wiem, wiem nudna jestem).

Elfie, nie obraź się, ale minerały nie dają odpowiedniej ochrony same w sobie, po pierwsze nie wiadomo na ile chronią (większość nie ma określonego nawet SPF, bo badania są bardzo drogie) a po drugie nakładamy ich zbyt małą ilość żeby zapewniały odpowiednią ochronę. Oczywiście jeżeli ktoś zwraca na to uwagę. Przepraszam za mądrzenie się
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 12:08   #502
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Elfie, Hanneke - dziekuje, skorzystam z porad. Chyba wpadam w przedwiosenna depresje tudziez napiecie pomiesiaczkowe: gun: Dobrze, ze zamowilam tylko probki Rhea. Mam nadzieje, ze jakos przez to wszystko przebrne i dolacze do szczesliwych uzytkowniczek mineralow. Pozdrawiam


PS. Czy ktoras z was uzywa mineralow na filtr - fluid Anthelios spf 50? Bo rozwazam wyprobowanie go - skoro nie Avene(krem mnie zapycha, mleczko sie nie wchlania) to moze tamten bedzie dla mnie dobry? Do tej pory uwielbialam filtr Dermedica, ale niestety okazalo sie, ze ma niestabilne filtry i niska ochrone UVA...Wybaczcie tego pół-off-topa, bardzo sie staram dobrac sobie jakis mozliwy do stosowania zestaw kosmetyczny

Kolejne pytanie:
- przy zamawianiu Meow i Everyday Minerals istnieje opcja Mail Order Payment. Coz to takiego? Pytam, bo nie moge placic ani przez Paypal ani przez przelew karta.

Edytowane przez tulipanna.
Czas edycji: 2008-02-08 o 13:54
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 18:24   #503
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Hanneke-no tak masz racje pewnie nie chronia te mineraly doskonale..,no ale dobrze ze mamy filtry

Mala-kobietka-no z tymi kolorami to metlik-inaczej wygladaja na kompie inaczej na tej ulotce ktora dostalam... moim idealnym kolorem jest teraz Lumiere LMB-to z EDM chyba pomysle o sunkissed fair lub fairly light neutral lub light neutral-niewiem metlik mam Teraz mam sandy fair EDM-nalozylam dzisiaj na gola twarz i jest dobry-na filtrze jednak jasnieje.
Dzieki za wskazowki dot kolorow


Tulipanna
Nie mam pojecia co to mail order paymentNigdy nie placilam w ten sposob-moze ktos inny wie.

Mleczko avene Ci sie nie wchlania-wow-u mnie wchlania sie blyskawicznie-no ale wiadomo kazda cera jest inna.Co do Anthelios to niewiem-mialam kiedys jakis filtr LRP ale mi nie przypasowal(zbyt tresciwy)z tego co wiem to chyba Aga BJ uzywa LRP ale nie jestem pewna.Musialabys sie jej zapytac

Ja teraz mam dylemat -zostac przy mleczku avene ktore lubie ale zapach mnie czasami drazni-czy zamawiac filtr ROC ktory jest bezzapachowy...dylematy.. .




Wlasnie zamowilam kolezance Medium Beige ff z lumiere,a dla siebie cienie:
gold salmon
pepermint patti
midnight
deep plum

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2008-02-08 o 19:10
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 20:27   #504
kociolek
Rozeznanie
 
Avatar kociolek
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 719
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

wrobel, o widze, ze takze molestujesz TZ-ta – ja kiedys miałam manie wypytywania go czy cos widac na twarzy (patrz podklad/puder), przy mineralkach dal kilka razy odpowiedz, ze wyglądają naturalnie (mam nadzieje, ze nie po to, by mnie zbyc) i dalam mu spokoj. niestety, po zbyt intensywnym kwaszeniu sie (intensywne to eufemizm, oszczedze opisu, ale luszcze sie niemiłosiernie , przy okazji nie polecam mocno stezonego kwasu mlekowego nawet dla zaprawionych w kwasobojach) nawet mineraly warza mi sie na twarzy.
jaki kupilas puder clinique – ja mam superblended i jest to dla mnie niewypal – mega widoczny i do tego na krotko matowi skore, polecam do wykończenia makijazu makijazu z mineralkow ten finishing dust, o ktorym pisalam badz tez chanel poudre universelle (moj puder wszechczasow) lub w wersji bardziej ekonomicznbej puder sypki odbijajacy swiatlo vipery. zobaczysz, ze po mineralkach poprawi ci sie cera, slowo harcerza

gosiala, hehe, moze ten krem jest do postawienia na polce i podziwiania i dlatego taki super. o bazie juz sobie poczytałam i jej nie kupie, wole zostac przy moim filtrze

Hanneke, prosze ani zlego slowa o EDM. a propos, smieszna nazwa Meow – Munchkin, nie wiem, czy widziałyscie te koty (dziwna rasa), wygladaja jak jamniki

Psycha, ja polecam EDM – sa superjasne i nie podrazniaja cery (przynajmniej mi)

wrobel, zmikronizowane filtry w przeciwienstwie do niezmikronizowanych wnikaja w pewnym stopniu w naskorek. te drugie filtry jedynie odbijaja promieniowanie słoneczne, pierwsze odbijaja i czesciowo pochłaniaja. zmikronizowanie zapobiega takze bieleniu twarzy

Elfie, golden fair z EDM sa tak jasne jak olive fair, proponuje fairly light neutral (ten jest ciut ciemniejszy – dalam kiedys fote, byl na niej jeden i drugi podklad)

Tulipanna – ja sie kwasze i mi pasuja EDM (przy okazji przypominam, ze nie pracuje w dziale PR tej firmy)

dziewczyny, teraz sprawa filtrow. niestety wiekszość filtrow chemicznych zawiera Parsol a ten destabilizowany jest przez praktycznie kazdy glowny skladnik naszych mineralkow: dwutlenek tytanu, tlenek cynku, tlenki zelaza, mike, talk (ten składnik jest np. w true match loreala). filtry odpowiednie do stosowania kolorowki ma jedynie avene. mozna sie w tej sytuacji zdecydowac na filtry fizyczne (same mineralki daja zbyt mala ochrone) – ja uzywam Kanebo Sun Proguard SPF 50 i swietnie sie u mnie spisuje (wodoodporny, nałożony na serum z wit. C blyskawicznie sie wchlania i daje praktycznie mat) i znow mimo zwartosci dwutlenku tytanu i tlenku cynku nie zapycha. wczesniej stosowałam pod tradycyjne podklady filtry avene (straszny klajster) albo antheliosa xl (ten zwiera mexoryl). jesli ktos zdecyduje sie na polaczenie filtry chemiczne + mineraly, to najlepiej wybierac te, ktore maja kilka rodz. filtrow – zdestabilizuja sie tylko czesciowo. moze dostane za to baty, ale nie dajmy sie kompletnie zwiariowac – najlepiej wg ortodoksyjnych filtrowych przykazan byloby wogole sie nie malowac i co 3-4h nakładać nowa warstwe filtra chemicznego

podaje swoj typ skory - dla zainteresowanych dobraniem odpowiednich mineralow: mieszana strefa T (choc po kwasach juz nie szaleje, byc moze to tez kwestia wieku ) cera naczynkowa naczynkami, ale nie mam rumienia dzieki stosowaniu kwasu migdalowego i retinoidow. nie mam skory wrazliwej i alergicznej, nie jest specjalnie sklonna do zapychania.
z mineralow wyprobowalam loreal true match (calkiem niezly, niestety za ciemne kolory - mialam D1, niestety zawiera talk i moze wysuszac), avon - efekt jak po tynkowaniu i rhee - za sucha.
przypadly mi do gustu EDM formula intensive (ladne krycie, wygladaja naturalnie i nie wysuszaja w przciwienstwie do matte)- idealny kolor to golden fair (jasniutki cieply) i ew. mieszanka na lato olive fair + fawn albo olive fair + fairly light neutral (minimalnie ciemniejsze niz golden fair). do wykonczenia i ew. minimalnie pod podklad puder finishing dust, jako korektor intensive fair. obecnie jako baze pod mineralki stosuje serum z wit.c + wspomniany filtr Kanebo Sun Progurad SPF 50, ew. active c xl + filtr, ew. krem Roca Retin-ox lub Neutrogen healthy Skin + filtr. do makijazu uzywam pedzla sephory (wyglada jak mini kabuki), pedzla flat top EDM, do korektora pedzelka do cieni z sephory (zamowilam juz z EDM). makijaz robie rano z przerwami tzn. po umyciu twarzy krem, czekam 10min, filtr (i to calkiem sporo jakies 1,5ml), czekam 10 min no i pozniej pudrowanie (trwa jakies 3 - 4 min). mineralki na twarzy nakladam ok. 7, w ciagu dnia moze raz sie pudruje i do 22 wszystko ladnie sie trzyma
kociolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-09, 08:21   #505
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

dziś rano wymazalam się do pracy mineralem Essence, niezły jest wygląda ok na skórze tylko niestety najjaśniejszy kolor jest dla mnie za ciemny i nie ma w sobie żółci, na mojej skórze różowieje lekko
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-09, 10:47   #506
Reese
Zakorzenienie
 
Avatar Reese
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 792
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

a ja się zastanawiam nad wypróbowaniem Revlona. Tylko jak obejść mój zakaz na kolorówkę
__________________

Reese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-09, 11:28   #507
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez kociolek Pokaż wiadomość

Psycha, ja polecam EDM – sa superjasne i nie podrazniaja cery (przynajmniej mi)

Dziekuje Kociolku, ale niestety nie mam szans ich dorwac
Revlon wypuscil ostatnio minerały, ale watpie by byly "zdrowe"
Pozostaje mi Rhea , L'Oreal, IsaDora ...revlon. Mary Kay sa za ciemne ..
Moze organizuje ktos tutaj wspolne zakupy? Albo podpowie mi jak uzywac PayPall z inteligo ?
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-09, 11:52   #508
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Dziekuje Kociolku, ale niestety nie mam szans ich dorwac
Revlon wypuscil ostatnio minerały, ale watpie by byly "zdrowe"
Pozostaje mi Rhea , L'Oreal, IsaDora ...revlon. Mary Kay sa za ciemne ..
Moze organizuje ktos tutaj wspolne zakupy? Albo podpowie mi jak uzywac PayPall z inteligo ?
Psycho, powinnam mieć jeszcze jakiś kolor jasny z EDM. Podaj mi proszę adres to wyślę w poniedziałek
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-09, 11:53   #509
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
dziś rano wymazalam się do pracy mineralem Essence, niezły jest wygląda ok na skórze tylko niestety najjaśniejszy kolor jest dla mnie za ciemny i nie ma w sobie żółci, na mojej skórze różowieje lekko
Czyli jednak doszło Cieszę się
Essence jest chyba najlepszym minerałem jaki do tej pory używałam, ale kolory to porażka. Próbowałam go mieszać z ID, albo ze skrobią - niestety minerałek traci dużo na kryciu i szybko zaczyna się świecić, jest bardziej ziarnisty. W żadnym wypadku niemożliwe jest przekroczenie progu domu
Mam zamiar napisać do Essence w sprawie kolorów

Dzięki uprzejmości Agi mogłam przetestować EDM olive fair natural intensive jak i intensive fawn. Nałożyłam na twarz i za chwilę zmyłam, bo nie mogłam na siebie patrzeć. Pierwszy (z wymienionych) na mojej skórze wygląda lepiej, dość dobrze kryje, lepiej się stapia ze skórą, ale i tak jest widoczny, ziarnisty, ale i tak lepszy od fawn. Który jest bardzo widoczny i bardzo, bardzo ziarnisty jestem trochę podłamana Mam zamiar spróbować jeszcze raz, może moja skóra ma zły dzięń
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-09, 11:58   #510
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
Czyli jednak doszło Cieszę się
Essence jest chyba najlepszym minerałem jaki do tej pory używałam, ale kolory to porażka. Próbowałam go mieszać z ID, albo ze skrobią - niestety minerałek traci dużo na kryciu i szybko zaczyna się świecić, jest bardziej ziarnisty. W żadnym wypadku niemożliwe jest przekroczenie progu domu
Mam zamiar napisać do Essence w sprawie kolorów

Dzięki uprzejmości Agi mogłam przetestować EDM olive fair natural intensive jak i intensive fawn. Nałożyłam na twarz i za chwilę zmyłam, bo nie mogłam na siebie patrzeć. Pierwszy (z wymienionych) na mojej skórze wygląda lepiej, dość dobrze kryje, lepiej się stapia ze skórą, ale i tak jest widoczny, ziarnisty, ale i tak lepszy od fawn. Który jest bardzo widoczny i bardzo, bardzo ziarnisty jestem trochę podłamana Mam zamiar spróbować jeszcze raz, może moja skóra ma zły dzięń
tak samo fatalnie prezentują się na mojej skórze
Ech...
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 12:46:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:24.