Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-02-16, 01:29   #151
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 164
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez iivii Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki za radê . Tak siê tylko zastanawia³am czy 6 to nie za jasno. Ostatnio farbowa³am poziomem 4 ale nie majirel. Po 3 tygodniach mocno siê zmyl . Wieczorem wrzucê zdjêcie jak to teraz wygl±da.
Szuka³am majirel 4.71 ale nie znalaz³am takiego koloru . Jest tylko 5.71. Czy to o ten ci chodzi³o?

-------------------------------------------------------------------------

Dorzucam zdjêcia i proszê o nakierowanie mnie na w³a¶ciwy kolor majirel bêdê niewyobra¿alnie wdziêczna .
Ostatnie zdjêcie z lamp±
Sproboj mieszanki 20ml 5.12 +15ml 5.71+15ml 3 (75 ml 4%)Majirel z gory przepraszam ale nie wiem czy te kolory sa dostepne w POlsce
Fajne polaczenie wychodzi tez 5.11+3+5.22 teoretycznie nie miesza sie kolorow z roznych poziomow ,ale nikt tego nie zabraniaa niesamowite kolory wychodza z mieszania 2 lub wiecej kolorow.

---------- Dopisano o 01:29 ---------- Poprzedni post napisano o 01:16 ----------

Cytat:
Napisane przez lenaa83 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny mo¿e wy mi co¶ doradzicie.Mój naturalny kolor w³osów to zimny ciemny br±z co¶ pomiêdzy 3 i 4 kolorów naturalnych majirel.Zacze³am farbowaæ,w wieku 21lat gdy¿ mia³am ju¿ spor± ilo¶æ siwych w³osów,jakie¶ 20%.Najpierw by³y to farby typu garnier raczej w br±zach od jasnych po ciemne.Niby ok kolor siê trzyma³,ale do¶æ mocno ta farba zniszczy³a mi w³osy.Zmieni³am farbê na loreal excellence nr 5 br±z.Mia³ to byæ br±z ale wysz³y czarnetragedia.Fakt jestem typem urody zima blada cera z ró¿owymi tonami,jasno zielone oczy i ciemne d³ugie rzêsy oraz ciemne brwi.Mo¿na by rzec czerñ dla Ciebie.Niestety za ciemny ten kolor,wygl±da ok gdy jestem do¶æ mocno opalona.Kolor tej farby naprawdê utrzymujê siê d³ugo,tylko w³oski te¿ mi zniszczy³aWe wrze¶niu spróbowa³am Loreal Majirel.W³osy od¿y³y super miêkkie.Jakby po od¿ywce a nie farbie.Problem by³ ju¿ po tygodniu gdy¿ ta farba zaczê³a w do¶æ szybkim tempie wyp³ukiwaæ.Po 2 tyg spod farby widaæ by³o siwkiW³osy zawsze farbowa³am tak co 8 tyg,a tutaj musia³abym co najmniej co trzy.Mo¿e b³±d by³ w tym,¿e nie farbowa³am kolorem podstawowym.Farbowa³am nr 5,71.a£dny kolor niestety nie zimny,ale wielkim plusem dla mnie by³o i¿ w³osy nie by³y czarne i wysuszone jak po innych farbach.
Polecacie tutaj te¿ farbki vitality's.Pytanie do dziewczyn które farbowa³y vitality's.
Jakie macie spostrze¿enia?chodzi mi o to jak d³ugo kolor siê utrzymuje(mam siwe w³osy teraz tak w 40%)chcia³abym przynajmniej do miesiaca i czy bardzo niszczy ta farba w³osy.To dwie najwa¿niejsze kwestie.
Czy je¶li przyk³adowo wybiorê z palety vitality's br±z,czy w³osy nie wyjd± czarne?
Mam dylemat mam jeszcze jedn± tubkê majirel 5,71 i mo¿e do tego kupiê 5 lub 5.0 i mo¿e wtedy bardziej chwyci w³osy siwe,lub samym podstawowym zafarbowaæ .Fabowa³am w³osy sama i mo¿e sobie nie poradzi³am do koñca z dobrym pokryciem w³osów.Sama nie wiem co robiæ,ale je¶li bardziej polecicie mi vitality's to mo¿e wybiorê t± farbê.
Porzadzcie co¶ dziewczyny,któr± farb± polecacie mi zafarbowaæ?Teraz nie bêdê k³ad³a sama farby,bêdê mia³a po³o¿on± przez swie¿o upieczon± fryzjerk±.Ona farbowa³a ju¿ donegal i freelimix,tylko jeszcze nie farbowala nikomu z siwymi w³osami,wiêc nie mo¿e mi tych farb w 100%poleciæ.
Shade droga weteranko farbowania mo¿e ty mi poradzisz
Pozdrawiam was
Jesli masz wiecej niz 50% siwych wlosow i chcesz uzyskac zimy odcien uzyj wybranego poziomu z przecinkiem(,1,2,7) z podstawowym kolorem
np 25 ml 5,07 +25ml 5+75 ml ^6%(zawsze do krycia wlosow siwych uzywamy 6%) zacznij klasc kolor gdzie jest najwiecej siwkow.Nie musisz klasc od razu na koncowki i dlugosc wlosa jesli nie masz na dlugosci duzo siwuch wlosow,mozesz zrobic to partiami ,zabawic sie w malarza hihihi
po polozenia na odrosty po 20 min mozesz dodac 15 ml cieplej wody zmalaksowac i zostawic na dlugosci,koncach na 20 min
__________________
matys-magda69 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-16, 09:09   #152
lenaa83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 304
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez matys-magda69 Poka¿ wiadomo¶æ
Sproboj mieszanki 20ml 5.12 +15ml 5.71+15ml 3 (75 ml 4%)Majirel z gory przepraszam ale nie wiem czy te kolory sa dostepne w POlsce
Fajne polaczenie wychodzi tez 5.11+3+5.22 teoretycznie nie miesza sie kolorow z roznych poziomow ,ale nikt tego nie zabraniaa niesamowite kolory wychodza z mieszania 2 lub wiecej kolorow.

---------- Dopisano o 01:29 ---------- Poprzedni post napisano o 01:16 ----------


Jesli masz wiecej niz 50% siwych wlosow i chcesz uzyskac zimy odcien uzyj wybranego poziomu z przecinkiem(,1,2,7) z podstawowym kolorem
np 25 ml 5,07 +25ml 5+75 ml ^6%(zawsze do krycia wlosow siwych uzywamy 6%) zacznij klasc kolor gdzie jest najwiecej siwkow.Nie musisz klasc od razu na koncowki i dlugosc wlosa jesli nie masz na dlugosci duzo siwuch wlosow,mozesz zrobic to partiami ,zabawic sie w malarza hihihi
po polozenia na odrosty po 20 min mozesz dodac 15 ml cieplej wody zmalaksowac i zostawic na dlugosci,koncach na 20 min
Maty dziêkujê Ci za odpowiedz
lenaa83 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-16, 23:13   #153
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 496
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziêki Magda za przepis na mieszankê. Teraz poszukujê na allegro 5,71 bo w³a¶nie zorientowa³am siê, ¿e ten odcieñ te¿ wycofali . Normalnie k³ody pod nogi hehehe a odrost coraz wiêkszy...
iivii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-17, 00:26   #154
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 164
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

a moze 4.07 jest w Polsce?
__________________
matys-magda69 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-17, 08:58   #155
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 496
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

No niestety nie ma 4,07 ... przynajmniej na allegro. Bêdê jeszcze polowaæ na ten 5,71. Mo¿e komu¶ jeszcze zosta³y jakie¶ resztki .

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Uda³o mi siê dostaæ 5,71 . Sk³adniki do mieszanki 20ml 5.12 +15ml 5.71+15ml 3 zamówione. W przysz³ym tygodniu bêdê experymentowaæ. Jeszcze nigdy nie miesza³am farb. Zrobiê na 6% ¿eby pokry³o siwe.
Przy okazji dowiedzia³am siê, ¿e wycofali wszystkie kolory .11 !!! O co chodzi z tym wycofywaniem i to chyba najczê¶ciej w³a¶nie zimnych odcieni???

Edytowane przez iivii
Czas edycji: 2011-02-17 o 19:27
iivii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-18, 01:59   #156
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 164
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez iivii Poka¿ wiadomo¶æ
No niestety nie ma 4,07 ... przynajmniej na allegro. Bêdê jeszcze polowaæ na ten 5,71. Mo¿e komu¶ jeszcze zosta³y jakie¶ resztki .

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Uda³o mi siê dostaæ 5,71 . Sk³adniki do mieszanki 20ml 5.12 +15ml 5.71+15ml 3 zamówione. W przysz³ym tygodniu bêdê experymentowaæ. Jeszcze nigdy nie miesza³am farb. Zrobiê na 6% ¿eby pokry³o siwe.
Przy okazji dowiedzia³am siê, ¿e wycofali wszystkie kolory .11 !!! O co chodzi z tym wycofywaniem i to chyba najczê¶ciej w³a¶nie zimnych odcieni???
Producent czesto wycofuje farby z krajow w ktorym sie malo sprzedaja,a ze Polki to slowianski typ urody to wiekszosc kolorow ma ciepla tonacje,
Ja osobiscie pokrylam zimnym brazem moje rozjasnianie od wielu lat wlosy wlasnie mieszanka 6,11+4.71+3 ale woda 4% bo na rozjasniane 6 to juz za duzy procent.Loreal szybko sie spiera niestety.
Kiedy juz moje wlosy wmiare po 2 farbowaniu sie ustabilizowaly,koloryzuje je Wella Touch 6/0 15 ml+15 ml 4.71+10ml8.81+80 ml 3% i wychodzi mega zimno blyszczaca.
__________________

Edytowane przez matys-magda69
Czas edycji: 2011-02-18 o 02:21
matys-magda69 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-20, 12:57   #157
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez matys-magda69 Poka¿ wiadomo¶æ
Sproboj mieszanki 20ml 5.12 +15ml 5.71+15ml 3 (75 ml 4%)Majirel z gory przepraszam ale nie wiem czy te kolory sa dostepne w POlsce
Fajne polaczenie wychodzi tez 5.11+3+5.22 teoretycznie nie miesza sie kolorow z roznych poziomow ,ale nikt tego nie zabraniaa niesamowite kolory wychodza z mieszania 2 lub wiecej kolorow.

---------- Dopisano o 01:29 ---------- Poprzedni post napisano o 01:16 ----------


Jesli masz wiecej niz 50% siwych wlosow i chcesz uzyskac zimy odcien uzyj wybranego poziomu z przecinkiem(,1,2,7) z podstawowym kolorem
np 25 ml 5,07 +25ml 5+75 ml ^6%(zawsze do krycia wlosow siwych uzywamy 6%) zacznij klasc kolor gdzie jest najwiecej siwkow.Nie musisz klasc od razu na koncowki i dlugosc wlosa jesli nie masz na dlugosci duzo siwuch wlosow,mozesz zrobic to partiami ,zabawic sie w malarza hihihi
po polozenia na odrosty po 20 min mozesz dodac 15 ml cieplej wody zmalaksowac i zostawic na dlugosci,koncach na 20 min
równie¿ uwa¿am, ¿eby¶ nak³ada³a farbê wy³±cznie na odrosty, nie ma potrzeby k³a¶æ jej ni¿ej, na w³osy juz farbowane, bo wysuszaj± siê niepotrzebnie, znajd¼ sobie jedn± farbê i k³ad¼ j± zawsze tylko na odrosty je¶li z nich zejdzie to na³óz kolejnym razem na nowe odrosty, oraz na te farbowane poprzednio, ale koñcówki s± juz wielokrotnie farbowane wiêc maj± prawo byæ zniszczone.
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-02-21, 17:10   #158
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomo¶ci: 14 498
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Hej dziewczyny

Mój problem wygl±da nastêpuj±co. Ostatnio kilka razy pofarbowa³am w³osy na rudo () a mój naturalny kolor w³osów to taki ¶redni blond popielaty. Obecnie ma 2-cm odrost a reszta w³osów jest rudawa Chcia³abym wróciæ do naturalnego koloru w³osów i chcê pofarbowaæ na jaki¶ kolor zbli¿ony do mojego aby odrost nie by³ tak drastycznie widoczny. I tu zaczyna siê problem, wiem, ¿e samo farbowanie (chcia³abym Majirel) nie zneutralizuje mi tej rudo¶ci Dekoloryzacja odpada. Piszecie co¶ o jakich¶ mixtonach (nie mam teraz czasu ¿eby siê zag³êbiaæ w temat - innym razem poczytam wiêcej ), ale ja nie wiem w ogóle "z czym to siê je" i bojê siê, ¿e wyjdzie mi na g³owie jakie¶ niebieskie niewiadomo co

Wiem, ¿e w±tek jest o popielatych br±zach, a ja chcê popielaty, ale blond (nie jasny!) wiêc mo¿e co¶ bêdziecie w stanie doradziæ Mogê dodaæ fotki mojej czupryny
iwona200 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-21, 22:12   #159
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 164
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez iwona200 Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny

Mój problem wygl±da nastêpuj±co. Ostatnio kilka razy pofarbowa³am w³osy na rudo () a mój naturalny kolor w³osów to taki ¶redni blond popielaty. Obecnie ma 2-cm odrost a reszta w³osów jest rudawa Chcia³abym wróciæ do naturalnego koloru w³osów i chcê pofarbowaæ na jaki¶ kolor zbli¿ony do mojego aby odrost nie by³ tak drastycznie widoczny. I tu zaczyna siê problem, wiem, ¿e samo farbowanie (chcia³abym Majirel) nie zneutralizuje mi tej rudo¶ci Dekoloryzacja odpada. Piszecie co¶ o jakich¶ mixtonach (nie mam teraz czasu ¿eby siê zag³êbiaæ w temat - innym razem poczytam wiêcej ), ale ja nie wiem w ogóle "z czym to siê je" i bojê siê, ¿e wyjdzie mi na g³owie jakie¶ niebieskie niewiadomo co

Wiem, ¿e w±tek jest o popielatych br±zach, a ja chcê popielaty, ale blond (nie jasny!) wiêc mo¿e co¶ bêdziecie w stanie doradziæ Mogê dodaæ fotki mojej czupryny
MOze wyszedl by Ci Ciemny blond Poziom ^6^ ale musialbys ladnie poprosic i wstawic fotke
__________________
matys-magda69 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-22, 01:46   #160
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 164
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

__________________
matys-magda69 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-22, 12:27   #161
kotbalamot
Raczkowanie
 
Avatar kotbalamot
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 79
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Do werojka - widzê, ze nikt Ci nie odpowiedzia³ na Twoje pytanie - kolor z fotki.
Ja taki odcieñ (prawie identyczny)uzyska³am po permanentnej farbie Goldwell nr 7 A - wyszed³ jasny br±z niby popielaty ale zauwa¿ , ¿e on ma trochê ¿ó³ci w sobie. Na w³osach niestety te¿ ta ¿ó³æ wychodzi.
Na zdjêciu które wklei³a¶ równiez przebija trochê ¿ó³ci. Mi osobi¶cie to nie odpowiada, wolê zdecydowanie ch³odniejsze jasne br±zy.
Porówna³am moje wlosy zafarbowane Goldwell 7A z w³osami mojej córci , która ma ch³odny naturalny br±z i niestety moje zdecydowanie ró¿nia siê , s± lekko ¿ó³te a nawet przeb³yskuj± rudawo.
Do masek wkrapiam sporo gencjany i trzymam 20-30 minut. Pomaga < ¿ó³æ ³adnie znika.
kotbalamot jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-22, 13:10   #162
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

ja natomiast jak do tej pory najbardziej zadowolona jestem z wy¿ej wspomnianego Goldwella. najpiêkniejszy kolor uzyska³am po br±zie z nowej serii zimnych br±zów (musia³abym poszukaæ jaki kolor mia³am), no ale niestety szybko siê wyp³uka³. kolejnym razem farbowa³am ciemnym popielatym blondem równie¿ z Goldwella, by³ to listopad - pocz±tek, do tej pory nie robiê nic z w³osami, stosujê jedynie fioletowe p³ukanki. wydaje mi siê, ¿e br±zy zawsze maj± w bazie kolor czerwony, natomiast blondy ¿ó³ty, a ja jednak wole mieæ zó³ty poblask, nie rudy, ³atwiej go wtedy zniwelowaæ - chocia¿by wspomnianymi p³ukankami
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-22, 17:27   #163
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomo¶ci: 14 498
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez matys-magda69 Poka¿ wiadomo¶æ
MOze wyszedl by Ci Ciemny blond Poziom ^6^ ale musialbys ladnie poprosic i wstawic fotke
Postaram sie jutro dodaæ fotkê

Bardzo zainteresowa³y mnie te mixtony Z jakiej firmy polecacie? Faktycznie jest w stanie ca³kowicie wyeliminowaæ mi t± rudo¶æ?
iwona200 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-23, 17:28   #164
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomo¶ci: 14 498
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez matys-magda69 Poka¿ wiadomo¶æ
MOze wyszedl by Ci Ciemny blond Poziom ^6^ ale musialbys ladnie poprosic i wstawic fotke


Dodajê fotki i ³adnie proszê o radê S± jakie s±, bo z pracy wracam jak juz jest szarawo i nie s± za ciekawe. Nie zwracajcie uwagi na prze¶wit na czubku g³owy (nie wiem czemu taka mam ).

Poziom 6 bêdzie za ciemny, a chcê mieæ kolor jak najbardziej zblizony do mojego naturalnego, bo nie chce ju¿ farbowaæ a nie chcê te¿ mega odrostów
Fryzjerka pracuj±ca na Majirel Loreala powiedzia³a, ¿e moje w³osy s± w kolorze (wg tych farb) blond, no góra ¶redni blond. Na fotkach w ¶wietle dziennym moje w³osy wysz³y do¶æ ciemno. Dotychczas farbowa³am rudo¶ciami z poziomu wlasnie 7 i wydaje mi sie, ¿e jasno¶æ tego odcienia byla ok w porownaniu z moim naturalnym.

Znalaz³am w internecie niebieski mixton Prosalon, czy mogê go mieszaæ z farbami innej firmy? Chyba, ¿e te farby z Prosalon sa dobre


EDIT: Dodajê fotki z palety Goldwell TOPCHIC, mój naturalny kolor zbli¿ony jest najbardziej do tego pierwszego kosmyka, a farbowany jest zbli¿ony do tego drugiego. Nie wiem jakie one maj± nazwy, ale tak wizualnie s± podobne
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01182.jpg (60,5 KB, 99 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC01185.jpg (66,7 KB, 95 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg goldwell.jpg (24,9 KB, 97 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg goldwell 2.jpg (28,7 KB, 57 za³adowañ)

Edytowane przez iwona200
Czas edycji: 2011-02-23 o 20:28
iwona200 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-23, 18:37   #165
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez iwona200 Poka¿ wiadomo¶æ
Dodajê fotki i ³adnie proszê o radê S± jakie s±, bo z pracy wracam jak juz jest szarawo i nie s± za ciekawe. Nie zwracajcie uwagi na prze¶wit na czubku g³owy (nie wiem czemu taka mam ).

Poziom 6 bêdzie za ciemny, a chcê mieæ kolor jak najbardziej zblizony do mojego naturalnego, bo nie chce ju¿ farbowaæ a nie chcê te¿ mega odrostów
Fryzjerka pracuj±ca na Majirel Loreala powiedzia³a, ¿e moje w³osy s± w kolorze (wg tych farb) blond, no góra ¶redni blond. Na fotkach w ¶wietle dziennym moje w³osy wysz³y do¶æ ciemno. Dotychczas farbowa³am rudo¶ciami z poziomu wlasnie 7 i wydaje mi sie, ¿e jasno¶æ tego odcienia byla ok w porownaniu z moim naturalnym.

Znalaz³am w internecie niebieski mixton Prosalon, czy mogê go mieszaæ z farbami innej firmy? Chyba, ¿e te farby z Prosalon sa dobre
Jak fotki nie oddaj± koloru to znajd¼ na jakiej¶ palecie np goldwella kolor najbardziej zbli¿ony do Twoich naturalnych i do tych co masz zafarbowane na d³ugo¶ci i wklej linka, napisz numery czy có¶. Bo te rzeczywi¶cie ciemne lub prze¶wietlone. Ale mo¿e Magda co¶ wymy¶li, ale na pewno teraz ciê¿ko okre¶liæ czy to poziom6,7 czy8? pewnie 7
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-23, 20:30   #166
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomo¶ci: 14 498
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Jak fotki nie oddaj± koloru to znajd¼ na jakiej¶ palecie np goldwella kolor najbardziej zbli¿ony do Twoich naturalnych i do tych co masz zafarbowane na d³ugo¶ci i wklej linka, napisz numery czy có¶. Bo te rzeczywi¶cie ciemne lub prze¶wietlone. Ale mo¿e Magda co¶ wymy¶li, ale na pewno teraz ciê¿ko okre¶liæ czy to poziom6,7 czy8? pewnie 7
Doda³am fotki z palety Goldwell Topchic
iwona200 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-24, 00:47   #167
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 164
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Polecalabym Ci welle touch na poczatek.Loreal bedzie szybko sie wymywal i wyjdzie nieekonomicznie,gdyz bedziesz musiala zrobic dodanie pigmentu przed wlasciwym farbowaniem. wella touch miesza sie 1:2 na oxy 1,9-4%
Dodanie pigmentu zrob 9/0 1:2 oxy 1,9%

naoz na suche wlosy nie zmywaj tylko zostaw na 20 min i lekko sproboj podsuszyc
na tak przygotowane wlosy naloz wlasciwa mieszanke
9/0 15ml+9/16 15ml +60 ml 4% na sam odrost
osobno na koncowki i dlugosc ta sama mieszanka ale na wodzie 1.9%
sorry ze pisze bez skladu ale siedze po nocach nad nowym projektem i juz mi mozg sie lasuje
__________________
matys-magda69 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-24, 08:58   #168
kachulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 54
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cze¶æ dziewczyny!
Czytam was od jakiego¶ czasu i dumam.
Zafarbowanie moich w³osów na ch³odny odcieæ to koszmar - dot±d uda³o siê to tylko mojemu fryzjerowi, jednak biznes jest to do¶æ drogi, wiêc próbujê sama Czêsto nawet zaraz po farbowaniu odcieniem Ash (ostatnio Artego 5,01) ju¿ w s³oñcu widzê poamarañczowo-z³ote k³aki :-(
Probówa³am szamponem fioletowym to zneutralizowaæ - w sztucznym ¶wietle jest w miare, w dziennym tak sobie :/ Zastanawiam siê czym mog³abym to zneutralizowaæ bardziej? Mo¿e jaki¶ czysto niebieskim? Tylko czym? Znalaz³am co¶ takiego: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...cy.html&next=1 ; ale nie jestem pewna czy siê nadaje :-/
Teraz czeka na mnie farba 5,1, mo¿e z ni± bêdzie jako¶ lepiej? Ale pewnie po kilku myciach znowu bêdzie to samo. Chcia³abym unikn±æ farbowania w³osów co miesi±c :-(
Mo¿e uda³o wam siê rozwi±zac podobny problem? By³abym wdziêczna za jak±kolwiek radê
Pozdrawiam!

Edytowane przez kachulka
Czas edycji: 2011-02-24 o 08:59
kachulka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-24, 11:29   #169
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez kachulka Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ dziewczyny!
Czytam was od jakiego¶ czasu i dumam.
Zafarbowanie moich w³osów na ch³odny odcieæ to koszmar - dot±d uda³o siê to tylko mojemu fryzjerowi, jednak biznes jest to do¶æ drogi, wiêc próbujê sama Czêsto nawet zaraz po farbowaniu odcieniem Ash (ostatnio Artego 5,01) ju¿ w s³oñcu widzê poamarañczowo-z³ote k³aki :-(
Probówa³am szamponem fioletowym to zneutralizowaæ - w sztucznym ¶wietle jest w miare, w dziennym tak sobie :/ Zastanawiam siê czym mog³abym to zneutralizowaæ bardziej? Mo¿e jaki¶ czysto niebieskim? Tylko czym? Znalaz³am co¶ takiego: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...cy.html&next=1 ; ale nie jestem pewna czy siê nadaje :-/
Teraz czeka na mnie farba 5,1, mo¿e z ni± bêdzie jako¶ lepiej? Ale pewnie po kilku myciach znowu bêdzie to samo. Chcia³abym unikn±æ farbowania w³osów co miesi±c :-(
Mo¿e uda³o wam siê rozwi±zac podobny problem? By³abym wdziêczna za jak±kolwiek radê
Pozdrawiam!
wszystkie mamy ten sam problem, o tym jest ca³a czê¶æ pierwsza i ta. ka¿dej z nas farba siê wyp³ukuje/przebijaj± niechciane odcienie. kombinujemy, mieszamy, dzielimy siê spostrze¿eniami, nie znalaz³y¶my z³otego ¶rodka.
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-24, 16:52   #170
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez matys-magda69 Poka¿ wiadomo¶æ
Polecalabym Ci welle touch na poczatek.Loreal bedzie szybko sie wymywal i wyjdzie nieekonomicznie,gdyz bedziesz musiala zrobic dodanie pigmentu przed wlasciwym farbowaniem. wella touch miesza sie 1:2 na oxy 1,9-4%
Dodanie pigmentu zrob 9/0 1:2 oxy 1,9%

naoz na suche wlosy nie zmywaj tylko zostaw na 20 min i lekko sproboj podsuszyc
na tak przygotowane wlosy naloz wlasciwa mieszanke
9/0 15ml+9/16 15ml +60 ml 4% na sam odrost
osobno na koncowki i dlugosc ta sama mieszanka ale na wodzie 1.9%
sorry ze pisze bez skladu ale siedze po nocach nad nowym projektem i juz mi mozg sie lasuje
Po prostu masakra!!! T± mieszank± pokaza³a¶ mi, ¿e niczego nie wiem o kole koloru(a my¶³a³am, ¿e trochê rozumiem o co chodzi) i chyba tak powinno byæ, bo nie jestem fryzjerk±
Poziom 9 -dobra, bo jest naturalny ciemny, to ¿eby nie przyciemniaæ mocniej...
ale, ¿eby tak ten sam kolor na odrost i d³ugo¶æ, przecie¿ wyjdzie granica i bêd± ró¿ne, bo jak 9.16 (fioletowy, popielaty bardzo jasny blond) na³o¿y na odrost to bêdzie mia³a fioletowo/niebieski refleks?...no w sumie to bardzo jasny blond to fioletów a¿ takich nie bêdzie.
A jak na d³ugo¶æ to samo, to mo¿e troszkê ciemniej wyjdzie bo na 1,9%, ale t± czerwono¶æ, czy tycjan, czy wino to zneutralizuje?
Choæ ten odcieñ ,16 jest pewnie bardzo delikatny.
Nie powinna u¿yæ czrgo¶ z "zielen±"?
A chodzi o ten sam 9,16 z Welli CT? Pozdrawiam

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-08 o 19:23
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-24, 17:47   #171
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomo¶ci: 14 498
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez matys-magda69 Poka¿ wiadomo¶æ
Polecalabym Ci welle touch na poczatek.Loreal bedzie szybko sie wymywal i wyjdzie nieekonomicznie,gdyz bedziesz musiala zrobic dodanie pigmentu przed wlasciwym farbowaniem. wella touch miesza sie 1:2 na oxy 1,9-4%
Dodanie pigmentu zrob 9/0 1:2 oxy 1,9%

naoz na suche wlosy nie zmywaj tylko zostaw na 20 min i lekko sproboj podsuszyc
na tak przygotowane wlosy naloz wlasciwa mieszanke
9/0 15ml+9/16 15ml +60 ml 4% na sam odrost
osobno na koncowki i dlugosc ta sama mieszanka ale na wodzie 1.9%
sorry ze pisze bez skladu ale siedze po nocach nad nowym projektem i juz mi mozg sie lasuje
Wella Touch to w³a¶ciwie krem koloryzuj±cy do 24 myæ. Nie wyp³uka mi siê to za szybko?

Spróbujê rozszyfrowaæ (w temacie farbowania jestem laikiem . Te oksydanty 1,9 i 4 to musia³abym osobno dokupiæ, tak? Zawsze robi³am na oksydancie 6% i nawet mam prawie ca³± butlê w domu
9/16 - popielaty fioletowy roz¶wieltony blond - yyy fioletowy?
9/0 - bardzo jasny blond - my¶lisz, ¿e mam a¿ tak jasne w³osy?

Czyli mixtonu tutaj w ogóle nie musia³abym u¿ywaæ?

Dziêkujê piêknie za radê
iwona200 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-24, 20:33   #172
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez iwona200 Poka¿ wiadomo¶æ
Wella Touch to w³a¶ciwie krem koloryzuj±cy do 24 myæ. Nie wyp³uka mi siê to za szybko?

Spróbujê rozszyfrowaæ (w temacie farbowania jestem laikiem . Te oksydanty 1,9 i 4 to musia³abym osobno dokupiæ, tak? Zawsze robi³am na oksydancie 6% i nawet mam prawie ca³± butlê w domu
9/16 - popielaty fioletowy roz¶wieltony blond - yyy fioletowy?
9/0 - bardzo jasny blond - my¶lisz, ¿e mam a¿ tak jasne w³osy?

Czyli mixtonu tutaj w ogóle nie musia³abym u¿ywaæ?

Dziêkujê piêknie za radê
Ja mogê siê podzieliæ moimi prze¿yciami.Raz farbowa³±m Well±CT(7.71 i 7.89) te¿ z polecenia Matys-Magdy i efekt by³ fajny, ale krótkotrwa³y, robi³am te¿ pigmentacjê tak samo jak Ci napis³a, ale na blond pasemkach szybko siê wyp³uka³, jako¶ po miesi±cu czy pó³torej
A fiolet jest w nazwie, 9,16-very light ash violet i 1 to aash-popiel, a 6 pewnie fiolet
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-25, 11:47   #173
karola855
Przyczajenie
 
Avatar karola855
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomo¶ci: 4
Talking Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Witam,ostatnio pofarbowa³am w³oski sayosem jasny br±z i wiecie co wyszed³ mi prawie czarny,znowu ta czern,czy ja kiedys trafie na jakis kolorek ciep³ego br±zu jak nie jasny br±z to jaki???jestem zielona
karola855 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-25, 15:48   #174
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomo¶ci: 1 072
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Chcê swoje w³osy, mysie, ciemny blond, itp. Zafarbowa³am kiedys farba Joanny jaki¶ tam br±z no i jest rudy ju¿, brzydki... P³ukanek jeszcze nie stosowalam jak tu piszecie, chcialabym unikn±c kolejnego farbowania bo tesknie za swoim kolorem naturalnym, ehh...
__________________
Kochaj albo Rzuæ!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-25, 15:56   #175
Lunyxa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomo¶ci: 142
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Niektóre z Was maj± do¶wiadczenie z Wella Color Touch... Kusi mnie ta farbka, bo s± mixtony i nie zawiera amoniaku, ale nie wiem co wybraæ Nie zale¿y mi na mega zimnym odcieniu, ale chocia¿ na nieciep³ym Na razie mam na g³owie br±z na poziomie 5 o ciep³ym fioletowym odcieniu, miejscami z rudaw± po¶wiat±. Tylko ¿e jest jaki¶ sp³owia³y, a mi zale¿y na intensywnym, ¿ywym, l¶ni±cym br±zie Nie chcê czerni, nie chcê te¿ jasnego br±zu. Poziom 5 czêsto wychodzi za ciemny, 6 znów sp³ukuje siê na za jasny:/ Wiem, ¿e tony .7 a nawet .71 wychodz± ciep³o, wiêc zastanawiam siê nad:
1) ciemny br±z br±zowo-popielaty 4.71 + per³owy blond 8.81 + mix fioletowy + mix niebieski -> poziom 6? Tylko czy jest sens mieszaæ tak skrajne poziomy? I w ogóle mieszaæ tyle rzecz na raz? To raczej eksperyment kolorystyczny

2) 5.71 + 6.71 + mix fioletowy + mix niebieski

Czy która¶ z tych opcji ma szansê daæ mi zimny br±z opalizuj±cy?

Chorujê te¿ na kolor który nie wiem jak siê nazywa, ale opisa³abym go jako ciemny br±z o g³êbokim zimnym ale bak³a¿anowym odcieniu... hmm Widzia³am kiedy¶ dziewczynê z takimi w³osami , nie by³y fioletowe, nie by³y czerwone, ale zwyk³y ciemny br±z te¿ to nie by³. Nie mam pojêcia co to mog³a byæ za farba/kolor
__________________

Buszuj±ca w zgie³ku
Lunyxa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-27, 17:21   #176
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 496
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez matys-magda69 Poka¿ wiadomo¶æ
Sproboj mieszanki 20ml 5.12 +15ml 5.71+15ml 3 (75 ml 4%)Majirel z gory przepraszam ale nie wiem czy te kolory sa dostepne w POlsce
Fajne polaczenie wychodzi tez 5.11+3+5.22 teoretycznie nie miesza sie kolorow z roznych poziomow ,ale nikt tego nie zabraniaa niesamowite kolory wychodza z mieszania 2 lub wiecej kolorow.[COLOR="Silver"]
Dziêki Matys za przepis na mieszankê - robi³am t± pierwsz±.
W³a¶nie jestem ¶wie¿o po farbowaniu. Zerknij na efekty. Ja w sumie jestem zadowolona . Ba³am siê ¿eby nie wysz³o za jasno na odrostach ale wysz³o chyba nawet delikatnie ciemniej ni¿ zamierza³am.
Zobaczymy jeszcze tylko jak bêdzie siê zmywa³...
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (128,5 KB, 224 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (56,7 KB, 125 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 7.jpg (52,5 KB, 143 za³adowañ)
iivii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-28, 07:38   #177
Katrin242
Raczkowanie
 
Avatar Katrin242
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Toruñ
Wiadomo¶ci: 377
GG do Katrin242
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Witam serdecznie. Ja zastanawiam siê nad farbami Goldwella- producent zapewnia efekt zimnych br±zów. Tak mocno siê zastanawiam nad 5BP- czy która¶ z dziewczyn skusi³a siê i pofarbowa³a n/w kolorami?
Wyrafinowany Per³owy Br±z
Ch³odne, czekoladowe br±zy uszlachetnione wielowymiarowymi refleksami.

Wyrafinowany Przydymiony Br±z
Metaliczny efekt o naturalnym be¿owym charakterze dla uzyskania ch³odnego, srebrzystego br±zu.

Wyrafinowany Matowy Br±z
Delikatnie matuj±ce refleksy przyprószone drobinkami z³ota dla pe³nego wyrazu matowego br±zu.

---------- Dopisano o 08:38 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

zapomnia³am podaæ numerów kolorów
- Wyrafinowane Per³owe Br±zy: 6BP, 5BP, 4BP.
- Wyrafinowany Przydymiony Br±z: 6BS.
- Wyrafinowane Matowe Br±zy: 6BM, 5BM.
Katrin242 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-28, 13:40   #178
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Katrin242 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam serdecznie. Ja zastanawiam siê nad farbami Goldwella- producent zapewnia efekt zimnych br±zów. Tak mocno siê zastanawiam nad 5BP- czy która¶ z dziewczyn skusi³a siê i pofarbowa³a n/w kolorami?
Wyrafinowany Per³owy Br±z
Ch³odne, czekoladowe br±zy uszlachetnione wielowymiarowymi refleksami.

Wyrafinowany Przydymiony Br±z
Metaliczny efekt o naturalnym be¿owym charakterze dla uzyskania ch³odnego, srebrzystego br±zu.

Wyrafinowany Matowy Br±z
Delikatnie matuj±ce refleksy przyprószone drobinkami z³ota dla pe³nego wyrazu matowego br±zu.

---------- Dopisano o 08:38 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

zapomnia³am podaæ numerów kolorów
- Wyrafinowane Per³owe Br±zy: 6BP, 5BP, 4BP.
- Wyrafinowany Przydymiony Br±z: 6BS.
- Wyrafinowane Matowe Br±zy: 6BM, 5BM.
o ile pamiêæ mnie nie myli, to w poprzednim w±tku pisa³am na temat tej farby.
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-28, 14:13   #179
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Zakoñczy³am pozytywnie sesjê i tak jak sobie obiecywa³am - postanowi³am przeczytaæ od pocz±tku ca³± pierwsz± czê¶æ w±tku! Zrobiê analizê w³asnych do¶wiadczeñ, bo sama siê ju¿ w tym pogubi³am haha!

Endorfina123 Ty chyba nie mia³a¶ dobrych wspomnieñ po tym Goldwellu, nie?

Nazwy brzmi± cudnie, szczególnie te przydymione br±zy... Ale w bajki to ja ju¿ dawno nie wierzê hah!
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-28, 18:28   #180
Katrin242
Raczkowanie
 
Avatar Katrin242
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Toruñ
Wiadomo¶ci: 377
GG do Katrin242
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
o ile pamiêæ mnie nie myli, to w poprzednim w±tku pisa³am na temat tej farby.
A czy mo¿esz podaæ mi linka z Twoj± wypowiedzi±- chêtnie sobie przeczytam. Z góry dziêkujê
Katrin242 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:29.