ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-20, 17:04   #4501
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Mi pani dermatolog zmieniła AD na żel Iwostin redukujący zmiany potrądzikowe. Po 2 tygodniach pojawił się wysyp. Pomyślałam-ok, cera się oczyszcza. Ale cera dalej źle wygląda (ok. 1,5 m-ca). Chyba wydałam 47 zł w błoto
Fakt, ze zaczęłam używać nowego podkładu-chyba niezły zapychacz jak dla mnie, ale nawet po odstawieniu go nie jest lepiej.
Brr... te zaskórniki...
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 15:56   #4502
gipsyyy21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Dzisiaj pierwszy raz zastosowałam acne derm i jestem w szoku! Moje blizny potrądzikowe znacznie rozjaśnione:O Dotychczas żaden krem nie dokonał takiego efektu po pierwszym dniu użycia! Zobaczymy jak skóra zareaguje po kolejnych dniach stosowania O rezultatach napisze wkrótce
gipsyyy21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 17:02   #4503
tekanan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 57
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Skóra po Acne derm wygląda lepiej, ale rozjaśnianie przebarwień nie następuje tak szybko
Piszę to dlatego, że twarz dziś wygląda lepiej, a jutro nie musi tak być, dlatego radzę uzbroić się w cierpliwość.
tekanan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 20:20   #4504
Niuuula
Raczkowanie
 
Avatar Niuuula
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 110
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

mam pytanie czy można stosować maseczke z aspiryny stosujac AD?
__________________

Niuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-22, 06:42   #4505
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Ja łączyłam Acne Derm z maseczką aspirynową i efekty były rewelacyjne.

Dziewczyny jakie przerwy pomiędzy kuracjami Acnedermem?
W ulotce znajduje się tylko informacja, żeby stosować conajmniej 4 tygodnie i nie dłużej niż przez okres 6 miesięcy-pytanie jak długo odczekać przed kolejną kuracją? Tyle samo ile stosowałyśmy? Krócej?

Stosowałam Acne Derm przez 6 miesięcy non stop, chciałam wykorzystać dozwolony czas stosowania ile się da, bo efekty były zdumiewające. Teraz w czasie przerwy jestem na SVR Lysanel Active i też jest w porządku, ale chętnie wróciłabym jeszcze raz na kurację AD. Po 3 miesiącach można już czy jeszcze poczekać? Oczywiście filtry fotostabilne są, zeszłoroczną kurację zaczęłam co prawda w sierpniu bo już nie mogłam na siebie patrzeć i wytrzymać do jesieni ale z uwagi na charakter mojej pracy praktycznie cały dzień od wschodu słońca do zmierzchu nie mam do czynienia z promieniami UV-nawet przez szybę
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-22, 07:38   #4506
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

u mnie niestety Acne derm nie zadziałał, kupiłam teraz Differin w żelu
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-22, 08:49   #4507
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Cytat:
Napisane przez Lady_Kala Pokaż wiadomość
Ja łączyłam Acne Derm z maseczką aspirynową i efekty były rewelacyjne.

Dziewczyny jakie przerwy pomiędzy kuracjami Acnedermem?
W ulotce znajduje się tylko informacja, żeby stosować conajmniej 4 tygodnie i nie dłużej niż przez okres 6 miesięcy-pytanie jak długo odczekać przed kolejną kuracją? Tyle samo ile stosowałyśmy? Krócej?

Stosowałam Acne Derm przez 6 miesięcy non stop, chciałam wykorzystać dozwolony czas stosowania ile się da, bo efekty były zdumiewające. Teraz w czasie przerwy jestem na SVR Lysanel Active i też jest w porządku, ale chętnie wróciłabym jeszcze raz na kurację AD. Po 3 miesiącach można już czy jeszcze poczekać? Oczywiście filtry fotostabilne są, zeszłoroczną kurację zaczęłam co prawda w sierpniu bo już nie mogłam na siebie patrzeć i wytrzymać do jesieni ale z uwagi na charakter mojej pracy praktycznie cały dzień od wschodu słońca do zmierzchu nie mam do czynienia z promieniami UV-nawet przez szybę
A jakie efekty zaobserwowałaś po 6 miesięcznej kuracji? Raz dziennie czy częściej?
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-22, 10:18   #4508
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Raz dziennie-tylko na noc.

Rano mycie twarzy żelem, na to olejek z Alterry (żeby nie przesuszało skóry, sam olejek wystarczył mi w zupełności jako nawilżacz przy Acnedermie)-po około 30 minutach przykładałam chusteczkę do twarzy, żeby ściągnąć nadmiar olejku z twarzy i na to filtr (wtedy w lecie La Roche Posay Anthelios XL fluid barwiący, później jesienią SVR Lysalpha 50+ a na to makijaż normalnie).
Acnederm na noc, po demakijażu i oczyszczeniu twarzy-tak jak napisano w ulotce porcję około 4cm kremu należy wmasować w twarz. Jest to dość dużo, ale trzymałam się tej ilości i nie oszczędzałam maści. Moja twarz zanim sięgnęłam po Acnederm pełna była śladów po pryszczach, której już zeszły, nierówności, grudek, rozszerzonych porów, czerwonych punkcików i wielkich, ropnych, bolących gul na brodzie. Początkowo wysypało mnie jeszcze bardziej, ale postanowiłam przetrwać i zacisnąć zęby, bo może skóra się oczyszcza-i faktycznie po mniej niż miesiącu widoczne były pierwsze efekty: matowa skóra, wyraźnie ściągnięte pory, rozjaśnione ślady po trądziku a przede wszystkim wyrównała się struktura skóry co było moją największą bolączką-pod światło, zwłaszcza słoneczne wyglądało to okropnie, struktura pełna nierówności-Acnederm sobie z tym poradził.
Z bólem serca przerwałam kurację po tych 6 miesiącach-teraz już trzeci jadę na SVR Lysalpha active-efekty się utrzymują, od kiedy sięgnęłam po AD nie miałam już ani jednego ropnego, wielkiego, bolącego, wielkopowierzchniowego guzka, które non stop mi wychodziły... W sumie to chętnie bym teraz właśnie wróciła do AD wykończyć co mi tam jeszcze zostało ale nie wiem czy 3 miesiące przerwy wystarczą...
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-22, 11:08   #4509
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

no to Ci zazdroszcze bardzo, ja mam aktualnie mega wysyp na brodzie takich właśnie bolących gul, ale to raczej nie jest początkowe oczyszczanie bo już długo AD używam
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 20:59   #4510
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

ja mam problem ze strasznym wysuszeniem bo wszelakich tego typu kosmetykach. Mimo systematycznego nawilżania. Na dzień muszę używać matującego kremu bo inaczej świecę się jak lampka.
Często muszę wybierać czy na noc nałożyć nawilżające coś, czy AD czy inny specyfik.
Lady_Kala którego lejku używałaś? Nie było dodatkowego zapchania?
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 07:37   #4511
bohho
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 33
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Ja właśnie od tygodnia używam AC. Własnie jestem w trakcie wysypu. Okropnie. Małe ropne krosty wyszły tam gdzie miałam jakąś grudkę jakiąś czerwoną plamkę. Cieszyć się? Kupiłam go głównie na przebarwienia a tu wraz z wysuszoną skórą dostałam kolejnego ataku prycholi. Załamać się!
bohho jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-24, 15:26   #4512
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Używałam wszystkich tych olejków, w zależności jaki akurat był w Rossmannie dostępny, choć najbardziej podszedł mi ten migdałowy.
Żadnego dodatkowego zapchania nie zaobserwowałam a mam takie skłonności. Regularne ich stosowanie rano przed filtrem i make upem fajnie nawilżyło twarz i równocześnie zmatowiło (ważne jest odciskanie nadmiaru olejku przed położeniem makijażu.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 14:46   #4513
tekanan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 57
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Cytat:
Napisane przez bohho Pokaż wiadomość
Ja właśnie od tygodnia używam AC. Własnie jestem w trakcie wysypu. Okropnie. Małe ropne krosty wyszły tam gdzie miałam jakąś grudkę jakiąś czerwoną plamkę. Cieszyć się? Kupiłam go głównie na przebarwienia a tu wraz z wysuszoną skórą dostałam kolejnego ataku prycholi. Załamać się!
No niestety, to maść typowo na przebarwienia potrądzikowe czyli zakwalifikować ją można do kanonu leków na trądzik. Ich działanie zazwyczaj działa tak, że najpierw jest wysyp, potem jest lepiej
tekanan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 13:50   #4514
gipsyyy21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

5 dni stosowania AD i widzę poprawę. Stała się dziwna jak dla mnie rzecz a mianowicie z zaskórniki nie przeistoczyły się w mega "potwory" tylko po prostu się wysuszyły i mam na twarzy coś w rodzaju suchych krosteczek Inne dotychczas stosowane kremy typu effenclar k czy brevoxyl powodowały mega wysyp a zaskórniki zamieniały się w podskórne bolące gule;/ Cieszę się że moja skóra odnalazła cos dla siebie co faktycznie działa.I właśnie uwaga dla dziewczyn...nie zawsze to co na jednych działa bedzie skuteczne dla drugich! Dlatego podejrzewam długa droga przed każdym w odnalezieniu swojego "złotego środka"

Ps. Rzecz niezmiernie ważna...PIELĘGNACJA skóry podczas stosowania kwasów! Ja nakładałam AD wieczorami poczekałam chwilkę aż wchłonie i dawałam na to krem nawilżający. Rano stosowałam na 5 minut peeling enzymatyczny z Ziaji (daje efekt silnego nawilżenia)a pożniej nawilżający krem z Clareny z kwasem hialuronowym Dla mnie rewelacja Trzymam kciuki za wszytkich borykajacych sie z trądzikiem!
gipsyyy21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 14:49   #4515
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Cytat:
Napisane przez gipsyyy21 Pokaż wiadomość
5 dni stosowania AD i widzę poprawę. Stała się dziwna jak dla mnie rzecz a mianowicie z zaskórniki nie przeistoczyły się w mega "potwory" tylko po prostu się wysuszyły i mam na twarzy coś w rodzaju suchych krosteczek Inne dotychczas stosowane kremy typu effenclar k czy brevoxyl powodowały mega wysyp a zaskórniki zamieniały się w podskórne bolące gule;/ Cieszę się że moja skóra odnalazła cos dla siebie co faktycznie działa.I właśnie uwaga dla dziewczyn...nie zawsze to co na jednych działa bedzie skuteczne dla drugich! Dlatego podejrzewam długa droga przed każdym w odnalezieniu swojego "złotego środka"

Ps. Rzecz niezmiernie ważna...PIELĘGNACJA skóry podczas stosowania kwasów! Ja nakładałam AD wieczorami poczekałam chwilkę aż wchłonie i dawałam na to krem nawilżający. Rano stosowałam na 5 minut peeling enzymatyczny z Ziaji (daje efekt silnego nawilżenia)a pożniej nawilżający krem z Clareny z kwasem hialuronowym Dla mnie rewelacja Trzymam kciuki za wszytkich borykajacych sie z trądzikiem!

Jak się sprawuje ten krem z Clareny z kwasem hialuronowym? Właśnie wczoraj przeglądałam internet w poszukiwaniu kremu i bardzo mnie ten zainteresował. Napisz co o nim myślisz
I jak byś dała rade to proszę wklej mi zdjęcie składu lub napisz bo nigdzie nie mogłam znaleźć.
Szukam czegoś mocno nawilżającego ale nie zapychającego. Głównie na noc.
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-27, 12:35   #4516
bohho
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 33
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Długo u Was trwał wysyp? I po jakim czasie minął? u mnie trwa już tydzien i z dnia na dzien coraz więcej przybywa nieprzyjaciól
bohho jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-27, 13:46   #4517
gipsyyy21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

To link do strony kremu http://www.clarena.pl/kosmetyki/twarz/11/336. Na mojej buzi sprawuje się jak dla mnie super. Nie zapycha, daje efekt nawilżenia jednocześnie nie pozostawia po sobie tłustej warstwy co jest ważne dla skór trądzikowych! Dodam, że mam skórę bardzo wrażliwą na wszelkie specyfiki, a ten nie spowodował żadnych podrażnień ani uczuleń Szczerze jestem mega z niego zadowolona!
gipsyyy21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-27, 13:58   #4518
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Dzięki, chyba w niego zainwestuję Nie ma na tej stronie jego składu. Mogła byś mi go tu wrzucić?
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-27, 14:00   #4519
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Cytat:
Napisane przez bohho Pokaż wiadomość
Długo u Was trwał wysyp? I po jakim czasie minął? u mnie trwa już tydzien i z dnia na dzien coraz więcej przybywa nieprzyjaciól
Ponoć często jest to zależne od zanieczyszczenia skóry. Wysyp spowodowany jest oczyszczaniem się skóry i trwa, aż się ona porządnie oczyści. Nie wiem czy na tej zasadzie działa również Acnederm, ale podejrzewam, że tak. U jednych może trwać kilka dni, u innych nawet miesiąc. Ciężko dokładnie sprecyzować, każda z nas ma inną cerę
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-29, 20:38   #4520
sabinka1500
Raczkowanie
 
Avatar sabinka1500
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 103
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Ja nie miałam wysypu może dlatego że głęboko oczyszczam twarz maseczkami i peelingami ale poradzil sobie z śladami po trądziku, czerwone plamy powoli znikaja a sa to stare ślady które non stop są rozdrapywane bo mi wychodzą pojedyncze pryszcze ale zawsze w tych samych miejscach, wiec teraz jest super, na dzien smaruje twarz filtrem 50 a na noc acne derm.
sabinka1500 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-31, 09:57   #4521
Trida
Raczkowanie
 
Avatar Trida
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 198
GG do Trida
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Stosuję AD od kilku dni i już widzę poprawę
jak się nakłada to szczypie, ale warto spiąć się i przetrzymać
Wysyp miałam - dwie ogromne diody (jedna na szczęście pod grzywką) i kilka małych i już. Pewnie jeszcze jakieś maluchy będą się pokazywały.
Ale zaznaczyć chce, ze ja się oczyszczam od środka herbatkami, piję drożdże i zajadam się tableteczkami skrzypoVita więc to działanie 'grupowe'
Trida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-01, 09:13   #4522
jennifer777
Wtajemniczenie
 
Avatar jennifer777
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 346
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

cześć dziewczyny,

temat kwasów jest mi zupełnie obcy, jednak stan mojej skóry w ostatnim czasie uległ znacznemu pogorszeniu, nie wiem dlaczego, możliwe, że po odstawieniu hormonów. Mam 25 lat i raczej moja pielęgnacja ograniczała się do demakijażu+toniku + kremu nawilzajacego.

Przeczytałam sporo dobrego o AD, zauwazyłam ze po jego uzyciu skóra jest rzeczywiscie bardziej napieta, czy myslicie ze mogę uzywac AD na poczatku co 2 dni a pomiędzy masc ochronna z witaminą A? Zauwazylam ze skóra po niej jest naprawdę nawilzona, ale nie chce zatkac sobie znowu porów...
__________________
bruised but never broken
jennifer777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-09, 16:39   #4523
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Mam moze dosc dziwne pytanie ale moze ktos sie lepiej ode mnie zna:
moj problem to od kilku miesiecy guzy podskorne i grudki na brodzie,nie mam zaskornikow co bedzie najlepsze dla mnie?
-akne derm ,aknefan czy effeclar duo? bo rozwazam te 3 opcje ...boje sie wysypu i mam ciemna karnacje a czytalam ,ze akne derm moze odbarwuic skore na biało , mam tez dosc nieladna skore od tych mocnych stanow zapalnych ciemna z przebarwieniami....
mam 22 lata i od kilku miesięcy mam ten problem na brodzie moze mi ktos doradzic bo nie moge sie zdecydowac

Edytowane przez kaska3010
Czas edycji: 2013-04-09 o 16:41
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-10, 12:32   #4524
tekanan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 57
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Cytat:
Napisane przez kaska3010 Pokaż wiadomość
Mam moze dosc dziwne pytanie ale moze ktos sie lepiej ode mnie zna:
moj problem to od kilku miesiecy guzy podskorne i grudki na brodzie,nie mam zaskornikow co bedzie najlepsze dla mnie?
-akne derm ,aknefan czy effeclar duo? bo rozwazam te 3 opcje ...boje sie wysypu i mam ciemna karnacje a czytalam ,ze akne derm moze odbarwuic skore na biało , mam tez dosc nieladna skore od tych mocnych stanow zapalnych ciemna z przebarwieniami....
mam 22 lata i od kilku miesięcy mam ten problem na brodzie moze mi ktos doradzic bo nie moge sie zdecydowac
Z trzech podanych stosowałem tylko acne derm. Jeśli chodzi o odbarwienia na biało to u mnie to się nie pojawiło, ale wiem, że u osób z ciemną karnacją może się tak zdarzyć - znam wiele opinii, z których wynika, że nie było to uciążliwe, ani specjalnie widoczne.

Piszesz, że męczą się podskórne gule, grudki i zaskórniki. Musisz zająć się przyczynami, a nie skutkami. Na przykład acne derm sam w sobie pomoże Ci na przebarwienia, ale nie zlikwiduje Twojego problemu.

Masz 22 lata i takie problemy co może być znakiem, albo długiego trądziku, albo być może masz jakieś bakterie.
I tutaj pytanie: czy wcześniej nękał Cię trądzik czy to jakaś stosunkowo nowa sytuacja?
tekanan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-10, 14:26   #4525
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Ja rowniez zakupilam ane derm.Moj problem to od pol roku na brodzie okropne zmiany gule i grudki.Stosuje miejscowo davercin i chce teraz dolozyc akne derm. bardziejpowierzchniowo stopniowoAby zapobiegac przedewszystkim tym zmianą.zaskornikow i wagr raczej nie mam,tylko zmiany zapalne..
I wlasnie czytam ze nie mozna stosowac kremow nawilzajacych z akne derm na noc???dlaczego? mialam taki zamiar.
W ogole moja pielegnacja na dzien dzisiejszy do mydlo siatkowe tonik ziaja ogorkowy i krem nawilzajace under twentty pro hydra.Stosuje te produkty dopiero miesiac i nie chcialabym ich zostawic.Zwłaszcza chcialambym dac jeszce miesiac dwa mydle siarkowym bo wiem ze niektorym bardzo pomogło na ostre zmiany zapalne.Moge kontynuowac taka pielegnację?od tych zmian glebokich amm przebarwienia rowniez....mam nadzieje ze akne derm pomoze i przezdewszystkim zahamuje wyskakiwanie guzow/ gul podskornych.Czy akne derm trzeba zmyc?

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

tekanan to calkowita nowosc zadny tradzik ,nigdy nie miałam zero.Zawsze miałam sliczna cere bez wagr i zaskornikaow,zadnych krostek ,nie potrzbowalam nawet podkladu.Nie mam teraz nawet zaskornikow ,typowych pryszczy
Tylko nagle guzy grudki od pół roku na brodzie.reszta cery jest normalna bez skazy, wiem ze to dziwne w wieku 21 lat dostac czegos takiego ale jak widac wszystko jest mozliwe
nawet cere mam normalna, nie tłusta wiec w ogole tego nie rozumiem
Cytat:
Napisane przez Lady_Kala Pokaż wiadomość
Raz dziennie-tylko na noc.

Rano mycie twarzy żelem, na to olejek z Alterry (żeby nie przesuszało skóry, sam olejek wystarczył mi w zupełności jako nawilżacz przy Acnedermie)-po około 30 minutach przykładałam chusteczkę do twarzy, żeby ściągnąć nadmiar olejku z twarzy i na to filtr (wtedy w lecie La Roche Posay Anthelios XL fluid barwiący, później jesienią SVR Lysalpha 50+ a na to makijaż normalnie).
Acnederm na noc, po demakijażu i oczyszczeniu twarzy-tak jak napisano w ulotce porcję około 4cm kremu należy wmasować w twarz. Jest to dość dużo, ale trzymałam się tej ilości i nie oszczędzałam maści. Moja twarz zanim sięgnęłam po Acnederm pełna była śladów po pryszczach, której już zeszły, nierówności, grudek, rozszerzonych porów, czerwonych punkcików i wielkich, ropnych, bolących gul na brodzie. Początkowo wysypało mnie jeszcze bardziej, ale postanowiłam przetrwać i zacisnąć zęby, bo może skóra się oczyszcza-i faktycznie po mniej niż miesiącu widoczne były pierwsze efekty: matowa skóra, wyraźnie ściągnięte pory, rozjaśnione ślady po trądziku a przede wszystkim wyrównała się struktura skóry co było moją największą bolączką-pod światło, zwłaszcza słoneczne wyglądało to okropnie, struktura pełna nierówności-Acnederm sobie z tym poradził.
Z bólem serca przerwałam kurację po tych 6 miesiącach-teraz już trzeci jadę na SVR Lysalpha active-efekty się utrzymują, od kiedy sięgnęłam po AD nie miałam już ani jednego ropnego, wielkiego, bolącego, wielkopowierzchniowego guzka, które non stop mi wychodziły... W sumie to chętnie bym teraz właśnie wróciła do AD wykończyć co mi tam jeszcze zostało ale nie wiem czy 3 miesiące przerwy wystarczą...
pomogolo na guzy na brodzie?cudownie....napelniasz mnie nadzieja.Dlugo musialas czekac an taki efekt?

Edytowane przez kaska3010
Czas edycji: 2013-04-10 o 15:06
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-10, 17:44   #4526
Niuuula
Raczkowanie
 
Avatar Niuuula
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 110
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

ja widzę poprawę buźki, pory na nosie ładnie zwęzone, blizny jaśniejsze
ale dodatkowo ograniczyłam słodycze (głównie czekolady), nie pije już kawy, mleka, kakaa piłam pokrzywę (ale ostatnio mam już lenia i nie chce mi się jej pić).

żałuje tylko że uległam i wygniotłam pare krostek i troche zaskórników na brodzie...bo pomyślałam "lepiej wygniote je od razu zanim mi wielki pryszcz urośnie". nie wiem czy to była dobra taktyka. teraz mam po nich jeszcze ślady :/ może mogłam nie ruszać i może by się same wchłonęły...? od teraz nie wygniatam...
__________________

Niuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-11, 16:48   #4527
tekanan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 57
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Cytat:
Napisane przez kaska3010 Pokaż wiadomość
Ja rowniez zakupilam ane derm.Moj problem to od pol roku na brodzie okropne zmiany gule i grudki.Stosuje miejscowo davercin i chce teraz dolozyc akne derm. bardziejpowierzchniowo stopniowoAby zapobiegac przedewszystkim tym zmianą.zaskornikow i wagr raczej nie mam,tylko zmiany zapalne..
I wlasnie czytam ze nie mozna stosowac kremow nawilzajacych z akne derm na noc???dlaczego? mialam taki zamiar.
W ogole moja pielegnacja na dzien dzisiejszy do mydlo siatkowe tonik ziaja ogorkowy i krem nawilzajace under twentty pro hydra.Stosuje te produkty dopiero miesiac i nie chcialabym ich zostawic.Zwłaszcza chcialambym dac jeszce miesiac dwa mydle siarkowym bo wiem ze niektorym bardzo pomogło na ostre zmiany zapalne.Moge kontynuowac taka pielegnację?od tych zmian glebokich amm przebarwienia rowniez....mam nadzieje ze akne derm pomoze i przezdewszystkim zahamuje wyskakiwanie guzow/ gul podskornych.Czy akne derm trzeba zmyc?

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

tekanan to calkowita nowosc zadny tradzik ,nigdy nie miałam zero.Zawsze miałam sliczna cere bez wagr i zaskornikaow,zadnych krostek ,nie potrzbowalam nawet podkladu.Nie mam teraz nawet zaskornikow ,typowych pryszczy
Tylko nagle guzy grudki od pół roku na brodzie.reszta cery jest normalna bez skazy, wiem ze to dziwne w wieku 21 lat dostac czegos takiego ale jak widac wszystko jest mozliwe
nawet cere mam normalna, nie tłusta wiec w ogole tego nie rozumiem

pomogolo na guzy na brodzie?cudownie....napelniasz mnie nadzieja.Dlugo musialas czekac an taki efekt?
Coś nad czym według mnie powinnaś pomyśleć to badania - w wielu przypadkach okazuje się, że są to jakieś bakterie. Musisz dowiedzieć się o tym trochę więcej. Z tego co wiem kosztuje to jakieś 30 złotych, ale pewnie zależy to od miejsca.

Cytat:
Napisane przez Niuuula Pokaż wiadomość
ja widzę poprawę buźki, pory na nosie ładnie zwęzone, blizny jaśniejsze
ale dodatkowo ograniczyłam słodycze (głównie czekolady), nie pije już kawy, mleka, kakaa piłam pokrzywę (ale ostatnio mam już lenia i nie chce mi się jej pić).

żałuje tylko że uległam i wygniotłam pare krostek i troche zaskórników na brodzie...bo pomyślałam "lepiej wygniote je od razu zanim mi wielki pryszcz urośnie". nie wiem czy to była dobra taktyka. teraz mam po nich jeszcze ślady :/ może mogłam nie ruszać i może by się same wchłonęły...? od teraz nie wygniatam...
Lepiej nie wygniatać, bo nie dość, że goi się dłużej, pozostawia po sobie ślad na dłużej, to jeszcze może doprowadzić do powstania blizn zanikowych.
tekanan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-12, 11:39   #4528
OliOli
Rozeznanie
 
Avatar OliOli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 769
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Hej Kiedyś stosowałam AD ale dosyć nieregularnie, teraz postanowiłam się za to wziąć porządnie... Mam więc pytanie, opłaca się teraz zaczynać nim kurację? Bo gdzieś czytałam że max do maja można używać kwasów bez obaw że narobimy sobie krzywdy... Używałyście go kiedyś latem?
OliOli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-12, 13:10   #4529
tekanan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 57
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Cytat:
Napisane przez OliOli Pokaż wiadomość
Hej Kiedyś stosowałam AD ale dosyć nieregularnie, teraz postanowiłam się za to wziąć porządnie... Mam więc pytanie, opłaca się teraz zaczynać nim kurację? Bo gdzieś czytałam że max do maja można używać kwasów bez obaw że narobimy sobie krzywdy... Używałyście go kiedyś latem?
Ja używałem. Tak jak ze wszystkim co może fotouczulać, tworzyć przebarwienia i uwrażliwiać trzeba uważać.

Ja polecam Ci poczytać o filtrach +50. Jeśli będziesz je stosowała, a także unikała przesadnego nasłoneczniania nie powinno dziać się nic niepokojącego
tekanan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-18, 16:44   #4530
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Ano pomogło na guzy na brodzie Jak długo czekałam na efekt?

Po około miesiącu od stosowania (może 6 tygodni) kiedy skończył się wysyp skóra się wyraźnie oczyściła i cieszyłam się pierwszymi, naprawdę widocznymi efektami.
Zdecydowałam się jednak powtórzyć jeszcze kurację Acne Dermem (po przerwie podczas, której byłam na SVR Lysalpha Active) i właśnie kończę pierwszą tubkę po przerwie. Po wysypie, który tym razem trwał tylko tydzień a nie miesiąc znów widzę ograomne efekty z dnia na dzień. Naprawdę nie trafiłam jeszcze na nic lepszego niż Acne Derm, u mnie sprawdza się rewelacyjnie.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 11:09:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:58.