Podróbki perfum - inne spojrzenie :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-07-04, 22:53   #61
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Temat stary jak świat kilkakrotnie wałkowany na forum, ale mało kiedy pojawiali się w nim użytkownicy podróbek, a uważam że przydaliby się, bo mogli rzeczowo uzasadnić psikanie się wynalazkami. Jestem ciekawa argumentacji "za" podróbkami. Przeważnie wątek toczył się jednotorowo, czyli podróbka mówimy nie i trudno się takiej postawie dziwić.

Myślę, że podróbki są robione z tanich i syntetycznych komponentów, ponieważ gdyby chcieli dołożyć wszelkich starań i wiernie odtworzyć dany zapach to zwyczajnie nie opłacałoby się to tym firmom.
Zresztą górnopółkowe firmy także coraz częściej sięgają po sztuczne składniki.
Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
hm... moze jeszcze zalezy kto taka podrobke robil..niektorzy sie tak wprawili ze sie nie da pozac ze to cos innego (nawet flakony inne) podrobka-podrobce- nierowna ja wachalam cale mnostwo zapachow Chanela u jakiegos typka na stoisku - ceny ..za 100ml 50zl !!!!!!!! a zapach identyczny !!! "z tira tez nie spadly"
Ta jasne.

Cytat:
Napisane przez goha80 Pokaż wiadomość
A jak poznac podróbke drogiego zapachu jesli jest w identycznym opakowaniu a nie mozna powachac? np kupujac na allegro? i czy mozna wogóle jakos rozpoznac taka podróbke jesli sie nie zna zapachu ???lub jesli jest zafoliowany??? tzn sa jakies szczególy opakowania których nie podrabiaja, lub nie moga podrobic???
Da się poznać.
Poczytaj forum wszystkiego się dowiesz.
Cytat:
Napisane przez Anusia : )( : Pokaż wiadomość
Czasami zdarza, to nie znaczy - mam same podróby!!! A dobre perfumy chyba każdy lubi, co nie znaczy że ma ich pełne szafki!!! Odczuwam negatywny atak na moją osobę!
Cóż, weszłaś między wrony...
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-04, 23:02   #62
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Cytat:
Napisane przez Anusia : )( : Pokaż wiadomość
Czasami zdarza, to nie znaczy - mam same podróby!!! A dobre perfumy chyba każdy lubi, co nie znaczy że ma ich pełne szafki!!! Odczuwam negatywny atak na moją osobę!
To jest atak na twoje poglądy nie na osobę

Sadzę ,że jezeli wejdziesz w świat zapachów głębiej , przetestujesz wiele zapachów, nauczysz się je rozrózniac, rozpoznawac nuty, obserwowac ewolucję zapachu na skórze podzielisz równiez nasze poglądy. Po prostu nie będziesz maiła ochoty używac podróbek
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-04, 23:12   #63
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Cytat:
Napisane przez Pomadka Pokaż wiadomość
Temat stary jak świat kilkakrotnie wałkowany na forum, ale mało kiedy pojawiali się w nim użytkownicy podróbek, a uważam że przydaliby się, bo mogli rzeczowo uzasadnić psikanie się wynalazkami. Jestem ciekawa argumentacji "za" podróbkami. Przeważnie wątek toczył się jednotorowo, czyli podróbka mówimy nie i trudno się takiej postawie dziwić.
Jedno z uzasadnień znam - jest taniej.
Tyle, że mój "chłopski" rozum podpowiada mi, że nie psikanie się niczym wychodzi jeszcze ekonomiczniej...

Cytat:
Napisane przez Pomadka Pokaż wiadomość
Da się poznać.
Poczytaj forum wszystkiego się dowiesz.
W razie wątpliwości, zawsze można poprosić o pomoc w weryfikacji aukcji. Ja tam bez krępacji proszę.


Słuchajcie (patrzcie raczej), przypomniałam sobie, że miałam kiedys podróbkę jakiegoś zapachu. Nie wiem jakiego, bo było to prawie 20 lat temu i nie znałam się zupełnie na tym.
Dostałam od mojego oszczędnego ojca na urodziny.
Że bazarówka jakoś się domyśliłam już na oko, ale zapach... Nie znałam się na perfumach, bo moja matka używała możliwie najtańszych perfumopodobnych cosiów (ale za to dużo) - dość powiedzieć, że z bólem serca to coś wyrzuciłam. Z bólem serca - bo flakon zdawał mi się bardzo ładny. Taki... Wymyślny, fioletowy, ze złoceniami i wielkim, imitującym kryształ korkiem...
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-04, 23:27   #64
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

moj ojciec zawsze przywozil z zagranicy perfumy mamie, potem mnie. Czesto byly to zestawy wielu miniaturek (dzieki temu wiele poznalam). Pozniej zaczal nam przywozic duze flakony markowych, lub mniej znanaych ale pieknych...

dnia jednak pewnego roku ubieglego chyba rzucilo mu sie na mozg od upalu bo przywiozl...

wg niego Flower by Kenzo, ktore bylo podroba obrzydliwa. I nawet nie z gatunku tych ladnie podrobionych... tragedia.

No coz - mojej babci wszytsko jedno czym sie pryska i z radoscia zuzyla. Zapach tego czegos nie mial nic wspolnego z zapachem oryginalnym. Z flaszka wodki bardziej.

Ten flakonik zamkniety w ciemej szafce jak w karcerze przez moja siostre pozostanie na dlugo w mojej pamieci

Aha - wszytskie flakoniki perfum malych i duzych zebranych przez wiele lat moja siostra gdzies tam trzyma Jak bede w PL porobie zdjecia
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-04, 23:43   #65
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Cytat:
Napisane przez eldl Pokaż wiadomość
Dokładnie tak, ja w na studiach kupowałam miniaturki albo nie pachniałam
Nie pachnieć?! Zgroza! Raczej nie jeść
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 07:53   #66
_Adelajda_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 820
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

ja tylko jeszcze chciałam dodac
ze tak naprawde to nie chodzi o perfumy
tak samo potepiam kupowanie pirackich płyt z muzyka czy filmem
buty firmy PLIMA, plagiaty i tym podobne

a swiadomosc o podrabianiu perfum bardziej boli
bo dla mnie perfumy to dzieła sztuki...
_Adelajda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 09:50   #67
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Dla mnie sprawa jest prosta:

Brak pieniędzy nie usprawiedliwia braku klasy.

Kobieta, której nie stać, ale posiada poczucie przyzwoitości będzie pachnieć mydłem, lub uskłada sobie na jeden flakonik te 70 czy 120 zł (bo za tyle można kupić 30ml większości perfum na allegro).

Ta sam kobieta nie założy przenigdy pozłacanej czy posrebrzanej biżuterii tylko dlatego, że jej nie stac na prawdziwy kruszec. Bo wie, ze badziewie nie będzie jej ozdobą.

Kupi sobie zwykłą torebkę w zwykłym sklepie, zamiast "szpanować" podróbą LV czy Chanel (nawiasem mówiąc w wątku na modzie czytałam swego czasu, że dziewczyny potrafią wydać 400 zł na podróbę LV - zgroza!).
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-05, 10:27   #68
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Używanie podrób jest jak inwestowanie w tanią dziwkę zamiast poszukiwania pięknej miłości. Może i tańsze, może i szybsze, ale czy naprawdę o to nam w życiu chodzi?
Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Wedle moich własnych kryteriów, moja wypowiedź była miła do porzygania.
Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
Dla mnie sprawa jest prosta:

Brak pieniędzy nie usprawiedliwia braku klasy.

Kobieta, której nie stać, ale posiada poczucie przyzwoitości będzie pachnieć mydłem, lub uskłada sobie na jeden flakonik te 70 czy 120 zł (bo za tyle można kupić 30ml większości perfum na allegro).

Ta sam kobieta nie założy przenigdy pozłacanej czy posrebrzanej biżuterii tylko dlatego, że jej nie stac na prawdziwy kruszec. Bo wie, ze badziewie nie będzie jej ozdobą.

Kupi sobie zwykłą torebkę w zwykłym sklepie, zamiast "szpanować" podróbą LV czy Chanel (nawiasem mówiąc w wątku na modzie czytałam swego czasu, że dziewczyny potrafią wydać 400 zł na podróbę LV - zgroza!).
Sabbath, zaczynam uwielbiać Twój sposób wypowiedzi a wytłuszczony fragment mnie po prostu zabił na miejscu.
(Tzn. żyję i klikam w komputer, ale to sformułowanie mnie po prostu powaliło)

A generalnie zgadzam się w 100% tak z zacytowanym postem Nebraski jak i wcześniejszym Eenax, jak i w ogóle z poglądem, że używanie podróbek nie ma sensu.
Nie zarabiam dużo, utrzymuję się sama, też mam "ważniejsze wydatki" typu czynsz, kredyt, bilet miesięczny i co tam jeszcze - a jednak gdybym miała używać tych szaneli po 20zł za flakonik to już wolałabym pachnieć mydłem i dezodorantem. Na pewne rzeczy mnie zwyczajnie nie stać i z tych rezygnuję, a akurat perfumy są dla mnie taką odrobinka luksusu na co dzień, dla której potrafię zrezygnować z innych wydatków. Uskładać. Wymienić. "Wygrzebać" na allegro. Ale używac podrabianego badziewia, po którym jeszcze nie wiadomo co mi na skórze wyskoczy? Dziekuje, nie skorzystam.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 10:38   #69
BiznesOla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Ja z tymi panami od perfum mialam taka przygode, otorz siedze sobie ktoregos dnia w domku, i slysze pukanie do drzwi...Otwieram a tam koles czy moze mi zajac chwilke, pomyslalam ze pewnie jakis ankieter czy cos, wchodzi i bajera do mnie ze ma super perfumy, po 30 zlotych jedna, ze to sa francuskie perfmy, stojace na jednym poziomie z diorem, chanel itp itp itp, wypsikal mnie tym syfem, mowi ze za 2 tygodnie beda w rosmanie i beda kosztowac 129 zl <lol2>, ze ma promocje, bo jestem usmiechnieta i ze moge kupic 2w cenie jednego <lol2> Jestem konsultantka Oriflame i powiedizalam mu ze za 90-100 zlotych to ja moge sobie kupic o wiele lepsze perfumy. A prawda o nich jest taka ze od lat maja 2 te same zapachy, zmieniaja tylko opakowanie, ciagle te same, smierdzące 2 zapachy :/ ile to mozna??? Znajoma kiedy to poweidziala kolesiowi ktory probowal jej to wcisnac, zgasila go totalnie i sam powiedzial ze jest tylko biednym studentem i chce zarobic proste... a w rosmanie jak ich nie ma tak nie ma dalje :P

Edytowane przez BiznesOla
Czas edycji: 2007-07-05 o 10:39 Powód: zapomnialam dopisac
BiznesOla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 10:41   #70
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Sabbath, zaczynam uwielbiać Twój sposób wypowiedzi a wytłuszczony fragment mnie po prostu zabił na miejscu.
(Tzn. żyję i klikam w komputer, ale to sformułowanie mnie po prostu powaliło)
.
Ja również uwielbiam posty Sabbath Mnie też rozwaliło to zdanie w pozytywnym tego słowa znaczeniu Aż mam chętkę go sobie w podpis albo na gg wrzucić
tymena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 10:44   #71
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Cytat:
Napisane przez BiznesOla Pokaż wiadomość
Ja z tymi panami od perfum mialam taka przygode, otorz siedze sobie ktoregos dnia w domku, i slysze pukanie do drzwi...Otwieram a tam koles czy moze mi zajac chwilke, pomyslalam ze pewnie jakis ankieter czy cos, wchodzi i bajera do mnie ze ma super perfumy, po 30 zlotych jedna, ze to sa francuskie perfmy, stojace na jednym poziomie z diorem, chanel itp itp itp, wypsikal mnie tym syfem, mowi ze za 2 tygodnie beda w rosmanie i beda kosztowac 129 zl <lol2>, ze ma promocje, bo jestem usmiechnieta i ze moge kupic 2w cenie jednego <lol2> Jestem konsultantka Oriflame i powiedizalam mu ze za 90-100 zlotych to ja moge sobie kupic o wiele lepsze perfumy. A prawda o nich jest taka ze od lat maja 2 te same zapachy, zmieniaja tylko opakowanie, ciagle te same, smierdzące 2 zapachy :/ ile to mozna??? Znajoma kiedy to poweidziala kolesiowi ktory probowal jej to wcisnac, zgasila go totalnie i sam powiedzial ze jest tylko biednym studentem i chce zarobic proste... a w rosmanie jak ich nie ma tak nie ma dalje :P
Taka Pani też u mnie była Jak mogą powoływać się na inne sklepy, normalnie wykorzystują markę Rossman do pożal się Boże promocji tego szajsu.
tymena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-05, 11:04   #72
Jeanette
Raczkowanie
 
Avatar Jeanette
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 344
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Taka Pani też u mnie była Jak mogą powoływać się na inne sklepy, normalnie wykorzystują markę Rossman do pożal się Boże promocji tego szajsu.
Mi kiedyś taka pannica usiłowała wmówić, że "to nowa marka i za miesiąc będą w Sephorze za XXX zł". Chyba mnie za głupią miała, naprawdę Widać teraz przerzucili się na biednego Rossmana.
Swoją drogą oni zawsze lecą z tym na człowieka i trzeba się strasznie pilnować, żeby nie zdąrzyli w chwili nieuwagi spsikać Ja uciekam jak diabeł przed święconą wodą.
__________________
Four winds at the four winds bar
Two doors locked and windows barred
One door left to take you in
The other one just mirrors it
Jeanette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 11:06   #73
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Cytat:
Napisane przez Jeanette Pokaż wiadomość
Swoją drogą oni zawsze lecą z tym na człowieka i trzeba się strasznie pilnować, żeby nie zdąrzyli w chwili nieuwagi spsikać Ja uciekam jak diabeł przed święconą wodą.
Mnie się kiedys nie udało uciec, bo rzecz sie dziala w hali KDT i za duży tłok był - ale do dziś współczuję tej panience, która mnie wypsikała tym "czymś"
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 11:06   #74
_Adelajda_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 820
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

mnie taki namolniak zaczepił na parkingu przy Tesco

ruszył tak zdecydowanym krokiem w kierunku mojego auta
i tak mi zaczął pukac w szybe
ze sie przstraszyłam ze na cos najechałam
albo cos mam z autem nie tak

a on ze ma markowe perfumy po bardzo niskich cenach
wiec ja od razu podziekowałam
zakreciłam okno

a on jeszcze krzyczał: a wiesz po ile chociaz?!


jakos nie byłam zainteresowana
_Adelajda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 11:15   #75
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Mnie się kiedys nie udało uciec, bo rzecz sie dziala w hali KDT i za duży tłok był - ale do dziś współczuję tej panience, która mnie wypsikała tym "czymś"
Margot, coś Ty jej zrobiła ?
tymena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 11:19   #76
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Sek w tym, że wiele osób, które nie stać na wydanie 300 zlotych na butlę oryginalnych perfum, nie chce zaopatrywac się w Avonie czy Oriflame uważając ich produkty za badziewia. A fakt jest faktem, że zarówno Avon jak i Oriflame ma kilka bardzo udanych zapachów, które są o wiele ładniejsze niz niektóre Diory czy Chanele. A odkąd odkryłam Rossmanowskie promocje, kupiłam sobie za niewielkie pieniądze Green Tea, Sunflowers, Alejkę oraz Purple Orchid. I mimo, że trzy ostatnie kupowalam w ciemno, jestem z nich zadowolona. Poza tym, co to za przyjemność pachnieć tym, co zna cała ulica? Jak używalam Tresora, to miałam satysfakcje, bo każdy pytał "co to takiego", a nikt nie rozpoznał.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 11:20   #77
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Margot, coś Ty jej zrobiła ?
Powiedziałam jej w sposób asertywny (czyt. tonem przepełnionym wściekłością i z odpowiednim, jak podejrzewam, wyrazem twarzy ) że nie zyczę sobie być oblewana bez pytania cieczami niewiadomego pochodzenia, a przez to zmuszona do znoszenia tej "woni" przez całą drogę do domu tudzież wykonania generalnego aczkolwiek nieplanowanego prania....
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 11:27   #78
eldl
Raczkowanie
 
Avatar eldl
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 240
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Psiknięto mnie kiedyś taką podróbką w oko i wyladowałam na pogotowiu.
Przez 2 tygodnie leczyłam oczy.
A pannicy która to zrobiła zapowiedziałam ze ją do sądu podam.
Od tego czasu mam spokój
eldl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 11:37   #79
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Was przynajmniej zaczepiają na ulicy, u mnie łażą po domach
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-05, 11:51   #80
_Adelajda_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 820
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Cytat:
Napisane przez Małgosia791 Pokaż wiadomość
Was przynajmniej zaczepiają na ulicy, u mnie łażą po domach


no ja ten problem
rozwiazałam juz bardzo dawno
nie otwieram nikomu z kim nie jestem umowiona

tym sposobem kilka razy nie wpusciłam listonosza
no ale cos za cos
_Adelajda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 11:52   #81
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Do mnie kiedyś taki jeden przyczepił się w Sosnowcu, kiedy wymęczona biegłam wieczorem na pociąg z uczelni. Byłam strasznie przeziębiona, mówię temu panu, że i tak nie poczuję zapachu. On mi jednak nachalnie psika na rękę. A ja mówię, że NIC nie czuję No to psika mi drugim, że niby mocniejszy jest. A ja znowu NIC Pan mnie na siłę przekonuje, że jak wyzdrowieję to na pewno docenię zalety tych zapachów, i opowiada mi o tych ichnich super promocjach... A ja panu na to, że jestem biedną studentką i właśnie wracam z zajęć, i nie mam tych 30 czy iluś zł przy sobie. A pan się pyta, ile w takim razie mam :P Jak mu powiedziałam, że mam tylko bilet miesięczny do Gliwic, to odparł, że "Szkoda, biletem nie pohandlujemy..." i mogłam sobie spokojnie iść dalej z moim okropnym katarem
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 11:59   #82
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Tez mnie kilka razy zaczepiali. Gadke, ze te perfumy wchodza do sephory i beda po miliony tez znam... Tak dwa mega zapaszki za 30 zl ale jak nie mam 30 to nawet jeden za 15...a wlasciwie za tyle ile mam.

Doprowadza mnie taka namolnosc do szalu. Pryskanie bez mojej zgody rowniez.

Ale to jeszcze pomijajac cala oprawe, ze robia mi laske a ja marnuje szanse zycia itp nie jest taka podrobka jaka staje mi przed oczami kiedy ktos mowi 'odpowiednik znanego zapachu'.

Te uliczne sa zwyczajnie beznadziejne ale najbardziej mierzi mnie taki ze straganika dawidow kul waser np i inne... To jest straszne.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 12:01   #83
pessahson
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 76
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

ja miałam taką sytuację tylko raz bo od tego momentu wiem jakie to badziewie wciskają unikam ich szerokim łukiem
trochę śmieszne było to spotkanie, pani zaaplikowała mi dwie próbki, oczywiście kiedy powiedziałam z uprzejmości który niby mi się bardziej podoba skwitowała to uroczym "świetny wybór"
nie skusiłam się na żaden zakup, ale najbardziej zdenerwowało mnie podejście tej kobiety, oświadczyła że zapach kosztuje 50 złotych i "takie drobne na pewno się znajdą" !!
nie miałam wtedy odwagi nic jej powiedziec ale nawet 5 złotych wydanych na towar kiepskiej jakości to o 5 złotych za dużo, poza tym 50 złotych to nie są drobne...
pessahson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 12:10   #84
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Cytat:
Napisane przez pessahson Pokaż wiadomość
oświadczyła że zapach kosztuje 50 złotych i "takie drobne na pewno się znajdą" !!
o przesadzila grubo...

50 zlotych to nie sa drobne, dla wielu rodzin to jest pokazna suma...

Mnie osobiscie, mimo, ze na sytuacje finansowa nie narzekam, szkoda byloby wywalic taka spora kase w bloto... wolalabym to 50 zl dac grajkowi na ulicy... bez kitu...


Ale skoro dla tej pani 50 zeta to drobne to iklez sie zarabia na wciskaniu ludziom gowna?
Moze zaczniemy? Zaraz przygotuje mixture z pasty do zebow, whiskey, dzemu truskawkowego akurat mam wolny atomoser i rusze na podboje Man....
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 12:14   #85
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Moze zaczniemy? Zaraz przygotuje mixture z pasty do zebow, whiskey, dzemu truskawkowego akurat mam wolny atomoser i rusze na podboje Man....
Przy tej pogodzie whiskey byłoby chyba znacznie lepiej wypić...?
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 12:16   #86
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Cytat:
Napisane przez pessahson Pokaż wiadomość
ja miałam taką sytuację tylko raz bo od tego momentu wiem jakie to badziewie wciskają unikam ich szerokim łukiem
trochę śmieszne było to spotkanie, pani zaaplikowała mi dwie próbki, oczywiście kiedy powiedziałam z uprzejmości który niby mi się bardziej podoba skwitowała to uroczym "świetny wybór"
nie skusiłam się na żaden zakup, ale najbardziej zdenerwowało mnie podejście tej kobiety, oświadczyła że zapach kosztuje 50 złotych i "takie drobne na pewno się znajdą" !!
nie miałam wtedy odwagi nic jej powiedziec ale nawet 5 złotych wydanych na towar kiepskiej jakości to o 5 złotych za dużo, poza tym 50 złotych to nie są drobne...
miałam taką samą sytuację, tylko że mi w końcu chciała sprzedać za 5zł i wtedy ten tekst:" 5 zł, takie drobne, napewno się znajdą -tu sama ona wyjmuje portfel- już mogę wydać, tylko z ilu? z 10? już mam..." oczywiście przez cały czas prowadziła monolog, nie dała dojść do słowa, tylko sama stwierdziła że już je kupuje:P
tragediaaa
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 12:23   #87
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
miałam taką samą sytuację, tylko że mi w końcu chciała sprzedać za 5zł i wtedy ten tekst:" 5 zł, takie drobne, napewno się znajdą -tu sama ona wyjmuje portfel- już mogę wydać, tylko z ilu? z 10? już mam..." oczywiście przez cały czas prowadziła monolog, nie dała dojść do słowa, tylko sama stwierdziła że już je kupuje:P
tragediaaa
skoro chciala opchnac za 5 zl zostaje sie tylko zastanawiac ile to moze byc warte w rzeczywistosci
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 13:28   #88
pessahson
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 76
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

natręstwo i chamstwo niejednokrotnie u tych sprzedawców jest zadziwiające moim zdaniem
przecież to nie sprzyja dobrym relacjom z potencjalnym klientem
gdyby ktoś mnie tak nagabywał w sephorze czy innym douglasie to też bym opóściła lokal więc z marketingowego punktu widzenia nie rozumiem tego typu zachowań
może niktórzy ludzie po prostu są tak bardzo zdecydowni coś kupic że przymykają oko, bo ja nie rozumiem jak takim zachowaniem można kogoś przekonac do zakupu
pessahson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 13:51   #89
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

To nagminna praktyka, że tacy sprzedawcy prowadzą monolog z samym sobą i na koniec tego monologu pytają: z ilu mam wydać? Odpowiadam, że z niczego, bo jestem zainteresowana kupnem, na co oni rzucają mi spojrzenia niemalże pełne szoku. Ktoś naiwny na pewno dałby się naciągnąć, na szczęście umiem sobie radzić w takich sytuacjach.

A tak w ogóle to szokuje mnie, jak można psiknąć takim czymś na kogoś bez jego zgody. Bo niestety czasem tak się zdarza - raz dziewczyna bez pytania wzięła moją rękę i psik na nadgarstek. Oburzyłam się i zwróciłam jej uwagę, ale miałam ochotę ją normalnie wyrżnąć, bo nawet nie raczyła powiedzieć "przepraszam", tylko gapiła się na mnie jak sroka w gnat. Nie rozumiem, że tak wiele osób nie posiada podstawowych i elementarnych zasad kultury. No ale z drugiej strony dla niektorych sprzedawcow taka praca może być jedynym źródłem utrzymania...
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-05, 14:01   #90
pessahson
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 76
Dot.: Podróbki perfum - inne spojrzenie :)

to najprawdopodobniej ich jedyne zajęcie i założę się że robią to bo muszą niż że sprawia im to przyjemnośc
i właśnie dlatego że to ich praca powinni się przykładac, oczywiście sumiennośc to dla każdego coś innego
rozumiem że chcą sprzedac jak najwięcej tylko że chamstwo się nie sprawdza i dziwi mnie że nie zauważyli tego
chociaż może częściej się sprawdza niż nie
może jesteśmy jakąś przewrażliwioną mniejszością i u innych takie zachowanie uchodzi za "przebojowośc", kto wie?
w końcu takich ulicznych sprzedawców jest coraz więcej, przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie
pessahson jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:21.