Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-25, 14:39   #1861
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Będzie ciężko.
Lato albo Jesień. Skoro pasują ci ciepłe i chłodne, to nie jesteś Chłodnym Latem ani Ciepłą Jesienią. Pasują ci kolory zgaszone i szarawe ale napisałaś, że również czerń i ciemne kolory, weź się zdecyduj nie które lubisz, ale w których wyglądasz lepiej. Każdy kolor może być czysty albo zgaszony, ciepły albo chłodny. Które pasują lepiej?
Czysta biel czy biel zgaszona? Czerń czy ciemny brąz/szary? Kolory czyste (podstawowe) czy przełamane szarością? A może brązem? A może brązem i szarością?
Dużo tego pisania. Zima ma kolory raczej chłodne i czyste, Wiosna raczej ciepłe i czyste. Piszesz, że pasują ci kolory czyste i czerń, a potem że przełamane szarością. Lato ma kolory złamane szarością, nie nosi czerni ani kolorów zdecydowanych. Jesień ma dodatek brązu, niektóre jesienie mogą nosić kolory dość ciemne, ale nie czyste.
Z twojego opisu wynika, że na Lato jesteś zbyt ciemna i nosisz za ciemne kolory. No chyba że opisałaś styl, który lubisz, a nie kolory, które ci pasują.
Na Zimę możesz byc zbyt zgaszona (pisałaś, że pasują ci kolory złamane szarością), ale znowu: piszesz, że pasuje ci czerń i kolory czyste. Czerń pasuje idealnie tylko Ciemnej Zimie (ale musisz być czysta), jest ok na innych Zimach, Czystej Wiośnie i Ciemnej Jesieni ujdzie.
Wiosny nie brałam pod uwagę, bo piszesz, że pasują ci głównie chłodniejsze i ciemniejsze kolory.
Jesień: odpada Łagodna i Zgaszona, zostaje najwyżej Ciemna, ale ona nie ma czystych kolorów. No chyba że pisząc granat, czerwień, fiolet masz na myśli inne ich odcienie. Tu paletka Ciemnej Jesieni http://barwyurody.blogspot.com/2013/...na-jesien.html jak widzisz, kolory są ciemne, dość zdecydowane, ale nie czyste, tylko złamane brązem.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-25, 16:38   #1862
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jest trochę tak,jak tam jest napisane. Lepiej mi raczej w jakichś przełamanych kolorach, wyglądam "jakbym stala w cieniu", to jest chyba najlepsze określenie
A, i jak tak się przyjrzałam w lustrze porządnie, to moje wlosy są raczej brązowe niż blond...
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-25, 17:57   #1863
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A to widzisz, a pisałas, że lepiej ci w chłodnych
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-26, 17:53   #1864
szakszuka
Raczkowanie
 
Avatar szakszuka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: kr
Wiadomości: 383
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

witam i prosze o pomoc zawsze zylam w przekonaniu ze jestem zima i juz, ale ostatnio zaczelam sie interesowac tym tematem i zaczynam miec watpliwosci...moze jednak ze mnie jest ciemna jesien prosze Was o porade i dolaczam zdjecie robione bez makijazu,okolo 2 miesiace
temu
1. Jak się opalasz - szybko, na dziwny, jakby przydymiony bezowy ktory przechodzi w taki oliwkowy braz

2. Kolor oczu
- czysty ciemny braz bez plamek barwnych, czarne rzesy, brwi ciemne

3. Piegi - tak, caly rok a w lecie duzo. bezowe, nie wiem czy cieple czy zimne

4. Cera - bardzo bialy, wrecz trupi w zimie. raczej wpadajacy w kosc sloniowa niz roz


5. Naturalny kolor włosów - bardzo ciemny braz z miedzianym polyskiem

6. Kolor ust - nasycony, brazowo rozowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? lubie czern, zgaszone czerwienie, granat, ciemne odcienie bezu i zieleni, malinowy, butelkowo zielony, burgund itp

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? czern tak, biel plus granat lub inny mocny kolor sa dobre, w szarosciach nie wygladam zdrowo

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? nie sa w moim guscie jaskrawe kolory, raczej nosze czern i zgaszone odcienie. ladnie mi w nasyconych ale nie jaskrawych odcieniach. najgorzej wygladam w pastelach zima i szarosciach latem


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
nic z domieszka szarosci, nie mam takich kolorow w szafie

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie wlasnie tego nie wiem...zloto odcina sie wyraznie od mojej skory a pasuje do odcienia wlosow i oczu, srebro zachowuje sie dokladnie na odwrot

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- lubie drobne wzory i klasyczne zestawienia kolorow. w kontrastach mi raczej nie do twarzy


z gory dziekuje za porade i obiektywne spojrzenie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_6837.jpg (56,6 KB, 22 załadowań)
szakszuka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 16:56   #1865
mariolka13max
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 20
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=794295
mariolka13max jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 23:31   #1866
xhardcorebaby
Raczkowanie
 
Avatar xhardcorebaby
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 114
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witajcie!
Pomimo sporej ilości przeczytanych artykułów niestety nie potrafię odnaleźć się w tym temacie. Na co dzień pracuję z programami graficznymi i wydawałoby się, że powinnam mieć oko do takich spraw, jednak kiedy otwieram szafę to mam dosłownie 5 kolorów na krzyż, a idąc do sklepu z zamiarem kupienia czegoś nowego ostatecznie mam kolejną rzecz w tym samym kolorze, bo nie podobam się sobie w innych - nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia, czy to ze mną już coś nie tak. Dodatkowo sporo zastanawiałam się nad odpowiedzią na każde pytanie i nie jestem pewna swoich odpowiedzi. Otwórzcie mi proszę oczy bo nie potrafię tego sama ogarnąć

1. Jak się opalasz - Wolę pokazać zdjęcie, ponieważ ciężko mi ocenić czy to wpada w szary czy raczej to żywy kolor. Opalenizna pozostaje dosyć długo a sam proces opalania (o ile nie przesadzam od pierwszego wyjścia na słońce) przechodzi bezproblemowo. Opalona wyglądam tak (mam dzieję że link będzie działał) - foto

2. Kolor oczu - Kiedy się urodziłam, oczy były jak lazurowe niebo. Z czasem zszarzały i mam wrażenie, że są mniej wyraziste. Aktualnie jakieś takie nijakie szaroniebieskie, ani ciemne ani jasne. Obwódka naokoło tęczówki prawie niewidoczna - cienka i ciemniejsza dosłownie o 1 czy 2 tony. Kolor jest przeplatany delikatnymi 'pstrzykami' jednak ich tonacja jest bardzo zbliżona do tęczówki i na zdjęciu praktycznie ich nie widać. Jestem ciemną brunetką, brwi mam w kolorze włosów, z daleka słabo widoczne (na zdjęciu bez makijażu). Uważam, że pasuje mi subtelne lecz czarne podkreślenie linii brwi. foto

3. Piegi - brak

4. Cera - uważam że jest jasna, latem chyba nabiera cieplejszej barwy (czyli szarawa opalenizna chyba odpada). Tak normalnie to ani brzoskwinia ani oliwka. Mam gdzieniegdzie zaczerwienienia które utrudniają rozpoznanie. Według szablonu wychodzi na to, że "chłodny wpadający w róż lub porcelanowy" - porcellanowy + róż tam, gdzie nie trzeba. Nie rumienię się. Kupując podkład odrzucam wszystkie tony wpadające w ciepłe: żółcie/pomarańcze. Idealnie stapiający się z moją cerą to BB firmy PUPA kolor 001 nude.

5. Naturalny kolor włosów - Ciemny, chłodny brąz. Mam wrażenie, że po umyciu mienią mi się (zwłaszcza latem) ciepłymi refleksami. W zależności od światła główny brąz czasem wpada w oliwkę a czasem w kasztan. Chyba moja odpowiedź niesie za sobą pewne sprzeczności Dodatkowo lubię farbować się na ciemną, intensywną czerwień lub na rudo - uważam, że z jaśniejszych kolorów od monotonnego brązu właśnie te do mnie pasują. Na zdjęciu w pełnym słońcu wyszły nienaturalnie jasno, jednak odcień się zgadza. foto

6. Kolor ust - jasny, różowo-beżowy, raczej chłodny. foto

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
W makijażu właściwie tylko chłodne kolory - najczęściej sięgam po beże i brązy, szarości, czasem spokojny fiolet jako akcent gdzieś w kąciku oka.
Z garderoby ... tutaj tragedia, bo sięgam tylko po kilka kolorów. Czarny (80% ciuchów!), biały, granat (ciepły i chłodny, jasny i ciemny, żywy i chyba też zgaszony), ciemny szary, czerwień (każdy odcień), róż (intensywny - np fuksja), zieleń (ciemna, żywa, zdecydowana) oraz kolory wojskowe - brązy, oliwki, beże. Sporo kolorów odrzucam ze względu na to, że uwidaczniają nie te krągłości co powinny.
W bladych kolorach (blady róż, blady koral, żółty, błękit) wyglądam jak żywy trup, w jasnoszarym wyglądam nijako ale może to kwestia figury. Uważam też, że lepiej wyglądam w złotych migotkach niż srebrnych.

8. biel i czerń
W śnieżnobiałej sukni ślubnej wyglądałam koszmarnie wybrałam kość słoniową, perłę czy coś takiego. Jednak latem lubię śnieżnobiałe bluzki na ramiączkach w jakieś drobne wzorki lub jednolite.
Uwielbiam siebie w czerni - ale możliwe, że to przyzwyczajenie z młodych lat. Jasny szary zdecydowanie odpada. Ciemnoszary chyba jest dla mnie neutralny- na pewno nie przeszkadza.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
Z jaskrawych - rdzawy, różowy (odcień mniej więcej taki http://www.coco-fashion.pl/upload/sklep/PIsqBKB648.jpg), koralowy, czerwony (lubię siebie w każdej czerwieni), żywy granat, intensywna ciemna zieleń. Nie znalazłam więcej :/

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
NIE szaroróżowy, szaropomarańczowy, NIE mlecznożółty, mlecznobłękitny, szaroróżowy
TAK cappuccino, ciemnoszary, cała gama kolorów pomiędzy beżem a oliwkowym czyli barwy 'wojskowe'

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Uważam, że w zależności od koloru oraz od wariantu (jasny/ciemny/żywy/zgaszony) czasem lepiej mi w chłodnym a czasem w ciepłym, czasem też mogę 'zaszaleć' z kolorem żywym - niestety mało kiedy. Cóż, często wyglądam jak trup, lub jakiś kolor się ze mną zlewa - np. jasny ciepły beż lub brzoskwinia: brzoskwinia się ze mną 'kłóci' a w delikatnym beżu wyglądam jak nieogarnięty golas. Pragnę wzbogacić moje ciuszki o żywe kolory a mam wrażenie że nie mam w czym wybierać bo wyglądam źle w większości. Wszystkie doświadczenia z kolorami wymieniłam w punktach powyżej.
Tak jak wcześniej napisałam, uważam że złote migotki lepiej na mnie leżą.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Mam minimalne doświadczenie z odzieżą, ponieważ rzadko chodzę po sklepach. Nie czuję potrzeby kupowania wielu ciuchów - raczej stawiam na sprzęt, komputery, kuchnię, kosmetyki... szczerze mówiąc ciężko mi zestawić kilka ciuchów w spójny komplet. Zatrzymałam się w czasach jednolite spodnie + zwiewna góra z ewentualnym wzorem. Źle się czuję w pstrokatych legginsach. Raczej unikam mnogości wzorków bo mam wrażenie, że nie będę miała do czego tego nałożyć. W moich rzeczach króluje jednolitość, czasem coś w drobny wzorek (np bluzka w kropki) lub wielki wzór na pół bluzki (np makro na kwiat czy piórko).

Tyle ode mnie. Pytajcie o co trzeba, jak trzeba zdjęć - podeślę Tylko proszę, pomóżcie!
xhardcorebaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 08:49   #1867
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez xhardcorebaby Pokaż wiadomość
Kupując podkład odrzucam wszystkie tony wpadające w ciepłe: żółcie/pomarańcze. Idealnie stapiający się z moją cerą to BB firmy PUPA kolor 001 nude.
Gdyby kierować się tym co piszesz i tym podkładem, obstawiałabym, że masz chłodny odcień skóry.

Cytat:
5. Naturalny kolor włosów - Ciemny, chłodny brąz. Mam wrażenie, że po umyciu mienią mi się (zwłaszcza latem) ciepłymi refleksami. W zależności od światła główny brąz czasem wpada w oliwkę a czasem w kasztan. Chyba moja odpowiedź niesie za sobą pewne sprzeczności
To prawda ale większość osób identyfikuje się w typach mieszanych, gdzie jest i ciepło i zimno więc to normalne
Cytat:
Dodatkowo lubię farbować się na ciemną, intensywną czerwień lub na rudo - uważam, że z jaśniejszych kolorów od monotonnego brązu właśnie te do mnie pasują. Na zdjęciu w pełnym słońcu wyszły nienaturalnie jasno, jednak odcień się zgadza. foto
No i tu jest problem pytanie brzmi czy w tym rudym wyglądasz żywiej, lepiej (gładsza buzia, podkreślone oczy) czy gorzej niż w naturalnym chłodnym brązie? Czasami nosimy rzeczy i farbujemy włosy w kolorach, które nam się wydają fajne- przez modę albo widzieliśmy na kimś - tak nam się podoba co nie oznacza wcale że to najkorzystniejszy dla nas wybór.


Cytat:
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
W makijażu właściwie tylko chłodne kolory - najczęściej sięgam po beże i brązy, szarości, czasem spokojny fiolet jako akcent gdzieś w kąciku oka.
Nie wiem czy fiolety i beże można uznać za chłodne kolory.. zależy jakie A możesz "szaleć" z tymi kolorami na oku? W sensie mogą być mocne, intensywne?

Cytat:
Z garderoby ... tutaj tragedia, bo sięgam tylko po kilka kolorów. Czarny (80% ciuchów!), biały, granat (ciepły i chłodny, jasny i ciemny, żywy i chyba też zgaszony), ciemny szary, czerwień (każdy odcień), róż (intensywny - np fuksja), zieleń (ciemna, żywa, zdecydowana) oraz kolory wojskowe - brązy, oliwki, beże
No i tu już w ogóle jest problem gdyby założyć, że naprawdę masz te kolory bo Ci służą to bym na Twoim miejscu przejrzała palety wiosenne
http://barwyurody.blogspot.com/2013/...ta-wiosna.html
http://barwyurody.blogspot.com/2013/...na-wiosna.html
a te brązy, oliwki , beże
http://barwyurody.blogspot.com/2013/...na-jesien.html


Cytat:
. Sporo kolorów odrzucam ze względu na to, że uwidaczniają nie te krągłości co powinny.

Cytat:
W bladych kolorach (blady róż, blady koral, żółty, błękit) wyglądam jak żywy trup, w jasnoszarym wyglądam nijako ale może to kwestia figury. Uważam też, że lepiej wyglądam w złotych migotkach niż srebrnych.
To by sugerowało raczej typ intensywniejszy i bardziej ciepły niż zimny.

Cytat:
8. biel i czerń
W śnieżnobiałej sukni ślubnej wyglądałam koszmarnie wybrałam kość słoniową, perłę czy coś takiego. Jednak latem lubię śnieżnobiałe bluzki na ramiączkach w jakieś drobne wzorki lub jednolite.
Uwielbiam siebie w czerni - ale możliwe, że to przyzwyczajenie z młodych lat. Jasny szary zdecydowanie odpada. Ciemnoszary chyba jest dla mnie neutralny- na pewno nie przeszkadza.
Tu z kolei można by odrzucić zimowe typy pod warunkiem, że w białej sukni po prostu wyglądałaś blado, trupio i chorowicie przez śnieżną biel a nie dlatego, że sukienka Ci nie pasowała Wybór kości słoniowej znowu wskazuje bardziej ciepły typ niż zimny.

Cytat:
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
Z jaskrawych - rdzawy, różowy (odcień mniej więcej taki http://www.coco-fashion.pl/upload/sklep/PIsqBKB648.jpg), koralowy, czerwony (lubię siebie w każdej czerwieni), żywy granat, intensywna ciemna zieleń. Nie znalazłam więcej :/
No właśnie, tu znowu nasuwa mi się intensywna wiosna co by tłumaczyło Twój chłodnawy odcień skóry i włosów, bo to typ wiosenny w kierunku zimy... stąd pytanie
http://barwyurody.blogspot.com/2013/...ta-wiosna.html
- jak z żywymi kolorami cieni w makijażu oczu?
- jak z kolorem limonkowym/seledynowym?
- jak naprawdę z tymi khaki i kolorami wojskowymi? czy naprawdę służą Ci, podkreślają Twój koloryt skóry? bo np. dziwi mnie , że jasny beż i brzoskwiniowy są złe, a kość słoniowa i khaki super Musiałabyś pokazać co masz na myśli pisząc o tych kolorach


Cytat:
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
NIE szaroróżowy, szaropomarańczowy, NIE mlecznożółty, mlecznobłękitny, szaroróżowy
TAK cappuccino, ciemnoszary, cała gama kolorów pomiędzy beżem a oliwkowym czyli barwy 'wojskowe'
I tu znowu bardziej pasuje jesien
http://barwyurody.blogspot.com/2013/...pa-jesien.html

Cytat:
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Uważam, że w zależności od koloru oraz od wariantu (jasny/ciemny/żywy/zgaszony) czasem lepiej mi w chłodnym a czasem w ciepłym, czasem też mogę 'zaszaleć' z kolorem żywym - niestety mało kiedy.
To trochę stoi w sprzeczności z tym co napisałaś wcześniej o tym intensywnym różu, o zieleni, niebieskich... no chyba, że miałaś na myśli bardziej stonowane kolory (ale róż ze zdjęcia to super pinky )

Wydaje mi się, że musisz przejrzeć palety najlepiej skorzystaj z bloga Wampierz do którego podawałam linki.. najpierw upewnij się może co do tych mniej prawdopodobnych typów np. zim i lat czy naprawdę możesz je odrzucić
jeśli masz jakieś kolory-pewniaki w sensie np. x kolor robi efekt "wow" i wiesz, że Ci pasuje, otoczenie reaguje na Ciebie w tym kolorze (zazwyczaj jak kolor jest naprawdę twarzowy to ludzie to zauważają i komplementują) - szukaj go w paletach i przymierzaj resztę kolorów. http://www.12blueprints.com/3-great-...he-12-seasons/
Jeśli Y kolor jest fatalny i to wiesz to możesz go używać do zestawień aby wiedzieć co się dzieje "na twarzy" (koloryt, cienie, niedoskonałości, zaróżowienia) kiedy kolor jest zły - jako punkt odniesienia

W sumie to jedyne wyjście - mierzyć i porównywać co jest pewnie utrudnione jeśli masz w szafie ograniczoną paletę kolorów. Dodam, że mierzy się bez makijażu i w dobrym świetle (nie sztucznym) czyli musisz poczekać do wiosny

Inny trop to makijaż.. mówiłaś, że akurat w kosmetyki inwestujesz, możesz przejrzeć makijaże dla różnych typów, może w jakiś się wpasowujesz i możesz zacząć od tej strony mi tzw. "testy szminki" dużo pomogły
przydatny link: http://www.12blueprints.com/category...pring-colours/
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2014-12-30 o 09:58
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-30, 15:09   #1868
biala_czekoladka
Przyczajenie
 
Avatar biala_czekoladka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 16
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Też się skuszę na waszą analizę Sama nie wiem jakim typem jestem.

1. Jak się opalasz - Jestem klasycznym przykładem raka Ognista czerwień -> schodzenie skóry -> blada skóra) Strasznie ciężko się opalam.

2. Kolor oczu - intensywny zielony odcień, coś jak szmaragd ze złotymi plamkami. Tęczówka posiada ciemniejszą obwódkę.

3. Piegi - piegów nie mam, ale za to pełno pieprzyków (w większości drobne) usianych po całym ciele. Są w kolorze jasno brązowym.

4. Cera - ma ciepły odcień, ale jest bardzo jasna (podkłady koloru ivory) . Mam problem z paroma pajączkami oraz rumieńcami pojawiającymi się nap. z powodu zawstydzenia, w stresie

5. Naturalny kolor włosów - typowy mysi blond. Kiedyś pojawiały się czerwone refleksy, które zostały zmienione na złote za sprawą Timotei z rumiankiem

6. Kolor ust - są lekko różowe, nawet maltretowane przez moje zęby tylko trochę ciemnieją

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Lubię beże, brązy jasne odcienie szarego, odcienie przygaszonej czerwieni, w różach wyglądam jak świnka z różowymi policzkami

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czerń jeszcze może być, ale jeśli chodzi o biały to tylko wtedy gdy jest przełamany innym kolorem

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jedyny jaskrawy kolor, który mogę mień na sobie to pomarańczowy ewentualnie seledynowy.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? bardzo jasne odcienie szarości, popiele całkowicie odpadają. Lubię się w zgaszonych odcieniach czerwieni, zieleni, a nawet brązu

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Raczej ciepłe. Kolor moich oczu i cery, a nawet włosów jest ciepły, więc kieruję się tymi wyznacznikami.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo? Nie lubię kontrastów. Jedynym wyjątkiem jest czarny-biały
biala_czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 15:46   #1869
xhardcorebaby
Raczkowanie
 
Avatar xhardcorebaby
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 114
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Bardzo dziękuję za tak obszerną odpowiedź!
Spieszę z wyjaśnieniem zawiłych kwestii

Co do farbowanych włosów na czerwono i rudo - myślę, że dobrze czuję się w nich głównie dlatego, że nie mając makijażu (rzadko korzystam z podkładu) przestaje być widoczny czerwony czubek nosa lub jego okolice. A jak wyglądam w tych kolorach w kontekście tego tematu, ciężko mi ocenić. Nie mam zbyt wiele zdjęć, a co znajdę to wakacyjne - czyli twarz opalona więc efekt inny. Ciężki ze mnie przypadek
foto - pierwsze zdjęcie bez makijażu oprócz linera i tuszu (zrobione gdy miałam chyba 21 lat więc powinno się zaliczać), reszta to fotki wakacyjne ale innych nie mam :/

"Nie wiem czy fiolety i beże można uznać za chłodne kolory.. zależy jakie A możesz "szaleć" z tymi kolorami na oku? W sensie mogą być mocne, intensywne?"
Czy ktoś dobrze wygląda w intensywnym makijażu jest nie tylko kwestią pasuje-nie-pasuje ale też kwestią gustu - nie lubię różu, błękitu itd na powiekach ani u siebie ani na okładkach magazynów, sama zawsze wybieram brązy, beże, szarości i piaski. Czasem w połowie powieki lub w kąciku podbiję kolor makijażu właśnie tym fioletem lub jakimś ciepłym złotem, fiolet - ok, ciepły migoczący piasek/złotawy - już nie bardzo... mam też cienie brzoskwiniowe z których skorzystałam raz i to było moje ostatnie podejście do ciepłego jasnego koloru na oczach.
Moim zdaniem kolory w ciepłych barwach bardzo się rzucają w oczy przy moim makijażu.
Ten fiolet co mam jest taki neutralny i rozcieram go potem chłodnym brązem więc ostatecznie.
Pokażę to, z czego najchętniej korzystam, powinno pomóc.
foto1, foto2

"Sporo kolorów odrzucam ze względu na to, że uwidaczniają nie te krągłości co powinny."
Tutaj chodziło mi o to, że niektóre jasne rzeczy po nałożeniu sprawiają, że na pierwszym miejscu widać, że nie mam płaskiego brzucha - kolor sprawia, że wyglądam jakbym nie miała talii. Ostatnio sporo schudłam więc prawdopodobnie problem zniknął jednak do tej pory nie tylko musiałam uważać na krój ale też na kolor.

Co do palet - przeglądałam je wiele razy - wydaje mi się że widzę siebie pomiędzy ciemną zimą a ciemną jesienią, ale brakuje tam czerwieni w której bardzo dobrze się czuję - a może jednak do mnie nie pasuje? W czystej zimie jest pół wiersza mdłych jasnych kolorów i żółć w której myślę że jestem okropna - nigdy nie kupiłam takiej rzeczy. Może powinnam zacząć chwytać wieszaki z takim kolorem i zacząć testować... może gust mi się zmieni i zobaczę barwy tak jak powinnam.

"Tu z kolei można by odrzucić zimowe typy pod warunkiem, że w białej sukni po prostu wyglądałaś blado, trupio i chorowicie przez śnieżną biel a nie dlatego, że sukienka Ci nie pasowała Wybór kości słoniowej znowu wskazuje bardziej ciepły typ niż zimny. "
Chodziło mi o kolor oczywiście a nie o krój Zgodnie ze sprzedawczynią stwierdziłyśmy, że nieopalona w śnieżnobiałej wyglądam po prostu paskudnie, właśnie chorowicie. Gdyby nie ciąża to pewnie solarka załatwiłaby sprawę :P bo opalona w białym moim zdaniem prezentuję się świetnie. Możliwe, że opalenizna zmienia typ urody?

Intensywną czystą wiosnę odrzuciłam na starcie, ale jak się teraz przyglądam... kurcze tutaj faktycznie sporo jest kolorów w których teoretycznie powinnam wyglądać/czuć się dobrze.
Z różem jest o tyle zabawna sytuacja że regularnie od Teścia dostawałam takie megaróżowe kurtki i bluzy które początkowo leżakowały w szafie, potem zaczęłam nosić je po domu, a kiedy po paru odwiedzinach znajomi stwierdzali - ale fajnie w tym wyglądasz - zaczęłam nakładać te różowe kurtki (do tej pory miałam różowstręt), i znajomi też kilka razy stwierdzili, że wyglądam ok. Ten róż wywrócił mi świat do góry nogami bo wcześniej nie dopuszczałam do siebie myśli żeby wskoczyć w kolor zarezerwowany dla 'panienek' - bo akurat ten typ dziewczyn przeważnie spotykałam w takim kolorze a okazało się, że to chyba mój kolor. Zaczęłam kupować też czerwienie i odcienie koralowe - żywsze i trochę bledsze.

"- jak z żywymi kolorami cieni w makijażu oczu?"
Nie wiem. Nie lubię, nie próbowałam, nie podoba mi się ani na mnie ani na nikim innym. Naprawdę.

"- jak z kolorem limonkowym/seledynowym?"
Latem OK - kiedyś nosiłam, kiedy byłam zgrabna. Bez opalenizny nigdy nie sprawdzałam. Przy najbliższej okazji w sklepie spróbuję, jeśli ten kolor jest w moim przypadku istotny

"jak naprawdę z tymi khaki i kolorami wojskowymi? czy naprawdę służą Ci, podkreślają Twój koloryt skóry? bo np. dziwi mnie , że jasny beż i brzoskwiniowy są złe, a kość słoniowa i khaki super Musiałabyś pokazać co masz na myśli pisząc o tych kolorach "
No właśnie tak jak to opisałam tak to czuję! Naprawdę. Brzoskwinia to ostatni kolor jaki bym sobie sprawiła. Nie każdy beż wygląda na mnie OK, jednak często spotykam rzeczy w tonacji wojskowej - nie sam beż, ale połączenie oliwki, jakiegoś beżu, piasku - i to jest super. Dobrze wyglądam w panterkach, choć ten wzór wydaje mi się tandetny, czy może raczej oklepany. Samego beżu raczej nie kupuję, ponieważ uważam że taka jasna rzecz lepiej wygląda na dobrej figurze. Kość słoniowa w przypadku sukni ślubnej - jak najbardziej, potraktuj to jako ciekawostkę bo oprócz tego w białym (zwłaszcza latem) czuję się naprawdę świetnie. Ile razy wrzucę na siebie biel kiedy jestem opalona, to jak przechodzę obok lustra stwierdzam, że tak ładnie w tym wyglądam. Mąż też się z tym zgadza, choć on pewnie bardziej patrzy na krój niż kolor. Ale może jakie nieukierunkowane, męskie 'podoba mi się' jest najtrafniejszą oceną

Popstrykałam to, co nie jest czernią, a mam w szafie. Oprócz tego jest cała masa czerni, ciemnych szarych, czarno-białych, szaro-białych, i czarnych-niezdecydowanych (wpadających w granat itd). Zapomniałam napisać, że dobrze czuję się też w fiolecie, ale lubię ten kolor i ciężko mi powiedzieć czy wyglądam w nim naprawdę dobrze ..
foto
Na ostatnim zdjęciu jest sukienka ciemnooliwkowa - super, i sukienka beżowa w kropki - ten odcień niestety kiepsko się na mnie prezentuje :/

"11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Uważam, że w zależności od koloru oraz od wariantu (jasny/ciemny/żywy/zgaszony) czasem lepiej mi w chłodnym a czasem w ciepłym, czasem też mogę 'zaszaleć' z kolorem żywym - niestety mało kiedy.
To trochę stoi w sprzeczności z tym co napisałaś wcześniej o tym intensywnym różu, o zieleni, niebieskich... no chyba, że miałaś na myśli bardziej stonowane kolory (ale róż ze zdjęcia to super pinky )"

Więc Weźmy dla przykładu koralowy. Jest ciepły, może być żywy, mleczny - myślę że wyglądam OK.
Granat - również, żywy, przygaszony, czysty, złamany, ciepły, chłodny - ok.
Fiolet - uważam że raczej chłodny jest lepszy
Żółty, miodowy, musztardowy, brzoskwiniowy - żaden ..
Róż i czerwień - pomijając mleczny róż, każdy odcień uważam że jest ok - ciepły i chłodny.

Tak tak, wiem, że masakra.

Co do kolorów pewniaków, to na pewno dobrze mi w rdzawym, białym (na pewno latem), czerwonym, koralowym.
Jak teraz patrzę na szafę (na wiosnę robiłam generalne porządki i powyrzucałam rzeczy których nie nosiłam przez 3 lata) - widzę, że tych oliwek wcale nie ma tak dużo jak myślałam. Zostały w sumie czernie, biele, czerwienie i granaty, i kilka rudo-rdzawych ciuszków.

Jeśli coś rozjaśniłam to może mi ktoś coś jeszcze skrobnie, co myśli o moim niekonsekwetnym kolorystycznie przypadku A Tobie Earthpace bardzo dziękuję za zaintereseowanie moim problemem! Pozdrawiam serdecznie
xhardcorebaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 16:27   #1870
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

*Równiez pomyślałam o Czystej Wiośnie, ale ona nawet opalona nie wygląda ładnie w bieli czerń ujdzie. no i wymienione odcienie: piszesz, że pasują zarówno żywe, jak i przygaszone, czyste i nie, ciepłe i chłodne. Raczej nie ma typu, który wygląda ok we wszystkich odcieniach. Czyste typy wyglądają nieźle z kolorach nie jaskrawych, ale dopiero w intensywnych, czystych barwach wyglądają naprawdę olśniewająco.

Sama jestem Czystą Wiosną, choć z wyglądu nie jestem bardzo konstrastowa, ale taki właśnie makijaż wydobywa rysy twarzy i tworzy ładny kontrast. Tak samo ubrania. Naprawdę dużo przymierzałam, wyglądam fajnie w pastelach, beżach i brzoskwiniowym (ten ostatni cudownie!), ale w kolorach żywych i czystych (pomidorowa czerwień, ostry pomarańczowy, ciepła żółć, oczobijny zielony), niezbyt ciemnych, wyglądam na 100%
Podobnie z czernią. Niby mogę nosić, ale lepiej spraną. Z tym że mnie bardziej pasuje czysta czerń (jak Zimie), w spranej wyglądam sprana
Za to ciemny granat jest już lepszy. Kocham siebie w szarościach, naprawdę wyglądam w nich zabójczo, a jestem typem czystym w stronę ciepłego

*Dalej stawiałabym na Ciemną Jesień właśnie, ale nie pasują mi tu te wymienione przez ciebie czyste, żywe kolory. Już wrzucałam paletkę Ciemnej Jesieni dla milionmalychkawalkow.

Biel czysta vs zgaszona
czerń głeboka vs sprana/ciemny brąz/grafit
czerwień podstawowa vs ciemna zgaszona
zieleń trawy vs butelkowa

Czy pasują ci ubrania przełamane brązem? Nie chodzi o same brązy, ale o dodatek tego pigmentu.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-31, 09:01   #1871
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez xhardcorebaby Pokaż wiadomość
Co do kolorów pewniaków, to na pewno dobrze mi w rdzawym, białym (na pewno latem), czerwonym, koralowym.
Jak teraz patrzę na szafę (na wiosnę robiłam generalne porządki i powyrzucałam rzeczy których nie nosiłam przez 3 lata) - widzę, że tych oliwek wcale nie ma tak dużo jak myślałam. Zostały w sumie czernie, biele, czerwienie i granaty, i kilka rudo-rdzawych ciuszków.

Jeśli coś rozjaśniłam to może mi ktoś coś jeszcze skrobnie, co myśli o moim niekonsekwetnym kolorystycznie przypadku A Tobie Earthpace bardzo dziękuję za zaintereseowanie moim problemem! Pozdrawiam serdecznie
Hmm faktycznie jest tu spore pomieszanie i generalnie nie ma takiej palety którą wymieniłaś stąd moja wątpliwość jak interpretujesz dobry i zły kolor dla siebie
np. w makijażu faktycznie dominują kolory chłodne, pasują zimie, patrzę na Twoje zdjęcia (fakt, że niewiele one mówią, bo wydaje mi się, że ludzie generalnie wypadają na zdjęciach "chłodniej") - wydajesz się być chłodnym typem, ale to akurat najmniejszy wyznacznik, ważne są kolory
Twój rudy kolor włosów nie wydaje się być na zdjęciach ciepłym odcieniem, ale może zdjęcie wypacza. Tym bym się nie kierowała.

Jeżeli biel (śnieżna biel) nie jest twarzowa to zimę można raczej wykluczyć, nie ma zimy, której lepiej w kości słoniowej a brzydko w bieli ale są też palety letnie.. przeglądałaś je?

Jak rozpoznajesz, że kolor jest dobry/zły? Wydaje mi się to być kluczowe.

http://blog.prettyyourworld.com/.a/6...0c58ea0970c-pi po lewej ta Pani jest rozmyta, kolor się zlewa z jej skórą
http://blog.prettyyourworld.com/.a/6...e54e4cb970b-pi ten sam problem


Jakie szminki?

Jeśli chodzi o ciemną zimę - łatwo ją zweryfikować. Ciemna zima znosi bardzo dobrze ciemne kolory (czarny, zielenie, granaty) i ciemny makijaż oka. Ciemne, śliwkowe szminki są dobrym testem - jeśli są naturalne, może być, jeśli są "za ciemne" "gotyckie" to zdecydowanie nie
http://www.truth-is-beauty.com/dark-...lebrities.html
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-31, 12:47   #1872
n123
Raczkowanie
 
Avatar n123
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 63
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - odcień opalenizny, jeśli się ona pojawi, a opalam się raczej powoli (ale też unikam słońca) jest ciepły - złotawo-beżowy na ciele, twarz reaguje na słońce zaróżowieniem (ale to dlatego, że mam cerę naczynkową)


2. Kolor oczu
- kiedyś określiłabym je po prostu jako błękitno-szare, jasne, ale teraz przyglądając się im widzę też zielone plamki, jest również widoczna ciemniejsza obwódka. Oprawa oczu w kolorze średniego, raczej chłodnego brązu


3. Piegi - piegów brak, pieprzyki brązowe, jest to raczej ciepły odcień brązu.


4. Cera - myślę, że to beż z lekko brzoskwiniowymi tonami. Podkłady stosuje w tonacji golden żeby zaróżowiona z powodu naczynek cerę przybliżyć kolorystycznie do kolorytu szyi. Cera jasna.


5. Naturalny kolor włosów - włosy w dzieciństwie jasny, słomkowy blond, z wiekiem ściemniały, jest to obecnie raczej średni blond, w słońcu lekko złotawy, zimą wygląda trochę szaro, na prawdę nie potrafię tego określić...


6. Kolor ust jasny, ale nie jakoś bardzo, róż


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? przez długi czas czułam się dobrze w bieli, nosiłam praktycznie tylko białe bluzki ale czy dobrze w nich wyglądałam, sama nie wiem? ogólnie raczej jasne kolory - biały, kremowy, jasny pastelowy żółty, różowy, łososiowy, z ciemniejszych - brąz i koral, ale także granat i kolor wiśniowy.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? czerń mnie "zabija", wole brąz, lub granat. W szarym wyglądam na chorą. Biel jest moim ulubionym kolorem.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? jaskrawe kolory odpadają, ginę przy nich


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
kolory złamane szarością - zależy w jakim stopniu ale takie przyszarzenie raczej mi nie służy


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? odnoszę wrażenie, że i złota i srebrna biżuteria mi pasuje, ale skłaniałabym się raczej ku złotej. Myślę, że bardziej służą mi kolory ciepłe.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
... żadne takie, delikatne wzory albo ich całkowity brak, ewentualnie jakaś biżuteryjna aplikacja, kontrasty również mi nie służą, chociaż latem zdarzało mi się łączyć koralowy z błękitem i wyglądało to dobrze (przynajmniej moim zdaniem

byłam przekonana, że jestem jasną wiosną, ale teraz już nie wiem, może jednak stonowana jesień?

od razu mówię, że u mnie ze zdjęciami krucho - bardzo nie lubię być fotografowana bo wyglądam na zdjęciach jak Paszczak z Muminków, a jak sama sobie staram się zrobić zdjęcie właśnie pod kątem analizy kolorystycznej to nigdy jakoś nie mogę znaleźć odpowiedniego światła i zwykle wychodzę dużo bardziej "chłodno" niż w rzeczywistości...

Edytowane przez n123
Czas edycji: 2014-12-31 o 13:00
n123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-31, 13:20   #1873
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Też od razu pomyślałam o Jasnej Wiośnie, bo Jasnemu Latu raczej pasują kolory przyszarzone a Wiosna pięknie wygląda z czystych, nasyconych, lekko rozjaśnionych barwach, niekoniecznie ciepłych. No i ta czerń. W bieli powinnaś zniknąć. Ja nawet będąc Czystą Wiosną źle wyglądam w bieli.
A czemu myślisz o Zgaszonej Jesieni? Pasują ci zgaszone kolory? Paletka tego typu jest dość rozmyta
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-31, 16:55   #1874
n123
Raczkowanie
 
Avatar n123
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 63
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

trochę czytałam ostatnimi czasy o różnych typach kolorystycznych i dlatego zaczęłam się zastanawiać... skoro zgaszona jesień może być także blondynką, a moje oczy faktycznie nie mają takiego czystego, przejrzystego odcienia tylko są jakby "przybrudzone" zielenią i wcale nie są takie jasne jak chyba powinny być w przypadku jasnej wiosny... to już sama nie wiem. A z tą bielą to faktycznie może być tak, że bardziej pasują mi jej złamane, cieplejsze odcienie...
n123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-01, 13:38   #1875
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Nie pamiętam, na jakieś stronce, ale czytałam porównanie Wiosny i Jesieni, i tam oprócz skóry było o oczach właśnie: Wiosny mają czyste, szkliste oczy, a Jesienie mętne, z daleka mogą wyglądać na ciemniejsze niż są naprawdę, a u Wiosen zawsze będą jasne.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-01, 20:34   #1876
Alicyja69
Raczkowanie
 
Avatar Alicyja69
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 127
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

n/o

Edytowane przez Alicyja69
Czas edycji: 2015-03-07 o 22:55
Alicyja69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-01, 22:08   #1877
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 882
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Może intensywna wiosna? Tutaj paleta: http://barwyurody.blogspot.com/2013/...ta-wiosna.html
Freya666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-02, 10:44   #1878
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Freya666 Pokaż wiadomość
Może intensywna wiosna? Tutaj paleta: http://barwyurody.blogspot.com/2013/...ta-wiosna.html
jeśli kontrasty są ok, możesz być Intensywną Wiosną. Ciepła ma mniejsze kontrasty. W tej bluzce na zdjęciu wyglądasz ok, ale jak dla mnie jest za blada.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-02, 18:58   #1879
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam i proszę o okreslenie mojego typu urody

1. Opalam się na początku na różowo, najszybciej łapie mi dekolt, na drugi dzien brązowieje, z takim złotym połyskiem. Łapię słońce dość szybko.

2. Moje oczy są przy źrenicy brązowe a przy brzegach zielone, tęczówka posiada ciemną obwódkę. Nie posiadają plamek, ale kolor nie jest czysty, tylko przechodzi z brązowego w zieleń, sama nie wiem jaki to kolor. Oprawa oczu tez ciężka do zdefiniowania, brwi mam brązowe a rzęsy raczej czarne lub ciemnobrązowe.

3. Piegów brak

4. Nie umiem określić koloru mojej cery wrzucam zdjecie, moze Wy lepiej to ocenicie. Mam skłonności do trądziku, określiłabym cerę jako mieszaną lub tłusta.

5. Juz dawno nie widziałam moich naturalnych wlosow, ale z tego co pamietam były brązowe raczej w chłodnym odcieniu. Średni braz.

6. Usta... Raczej chyba różowe, odsyłam do fotki.

7. Bardzo trudne pytanie... Nie wiem w jakich kolorach wyglądam dobrze, ale lubię i dobrze się czuję np. w białym, czarnym, pastelowym różu, chabrowym niebieskim, szarym. Nie jest mi natomiast korzystnie w żółtym i pomarańczowym. Nie lubię tez zbyt nosić zielonego.

8. Nie wiem czy mi pasuje, ale lubię nosić czerń i biel. Lubię też i zdarza mi się zakładać np. ciemny szary.

9. To zalezy od koloru. Np. różowy wolę pastelowy a niebieski intensywny.

10. Lubię zgaszony szary. Inne kolory zgaszone szarością tez lubię nosić.

11. Zdecydowanie chłodne. Nie lubię ani srebra ani zlota w ubraniach ale bizuterię noszę raczej srebrną.

12. Nie wiem czy to korzystne dla mnie, ale wolę np. Wzorzyste spodnie i jednolitą bluzkę. Raczej nie noszę wzorów "na gorze", no chyba ze jakis t-shirt, ale wtedy jednolite spodnie. Raczej nie eksperymentuje z wzorami.

Dodaję fotkę, włosy mam farbowane, juz na metamorfozach dziewczyny podpowiedziały mi co do brwi i wlosow, teraz chodzi mi jedynie o określenie typu kolorystycznego, w razie watpliwości dodam inną fotkę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (80,6 KB, 24 załadowań)
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-02, 19:32   #1880
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez sledziczeek Pokaż wiadomość
Witam i proszę o okreslenie mojego typu urody

1. Opalam się na początku na różowo, najszybciej łapie mi dekolt, na drugi dzien brązowieje, z takim złotym połyskiem. Łapię słońce dość szybko.

2. Moje oczy są przy źrenicy brązowe a przy brzegach zielone, tęczówka posiada ciemną obwódkę. Nie posiadają plamek, ale kolor nie jest czysty, tylko przechodzi z brązowego w zieleń, sama nie wiem jaki to kolor. Oprawa oczu tez ciężka do zdefiniowania, brwi mam brązowe a rzęsy raczej czarne lub ciemnobrązowe.

3. Piegów brak

4. Nie umiem określić koloru mojej cery wrzucam zdjecie, moze Wy lepiej to ocenicie. Mam skłonności do trądziku, określiłabym cerę jako mieszaną lub tłusta.

5. Juz dawno nie widziałam moich naturalnych wlosow, ale z tego co pamietam były brązowe raczej w chłodnym odcieniu. Średni braz.

6. Usta... Raczej chyba różowe, odsyłam do fotki.

7. Bardzo trudne pytanie... Nie wiem w jakich kolorach wyglądam dobrze, ale lubię i dobrze się czuję np. w białym, czarnym, pastelowym różu, chabrowym niebieskim, szarym. Nie jest mi natomiast korzystnie w żółtym i pomarańczowym. Nie lubię tez zbyt nosić zielonego.

8. Nie wiem czy mi pasuje, ale lubię nosić czerń i biel. Lubię też i zdarza mi się zakładać np. ciemny szary.

9. To zalezy od koloru. Np. różowy wolę pastelowy a niebieski intensywny.

10. Lubię zgaszony szary. Inne kolory zgaszone szarością tez lubię nosić.

11. Zdecydowanie chłodne. Nie lubię ani srebra ani zlota w ubraniach ale bizuterię noszę raczej srebrną.

12. Nie wiem czy to korzystne dla mnie, ale wolę np. Wzorzyste spodnie i jednolitą bluzkę. Raczej nie noszę wzorów "na gorze", no chyba ze jakis t-shirt, ale wtedy jednolite spodnie. Raczej nie eksperymentuje z wzorami.

Dodaję fotkę, włosy mam farbowane, juz na metamorfozach dziewczyny podpowiedziały mi co do brwi i wlosow, teraz chodzi mi jedynie o określenie typu kolorystycznego, w razie watpliwości dodam inną fotkę.
Hej, wyglądasz zimowo Na Twoim miejscu popatrzyłabym na palety zim i może chłodnego lata jeszcze.

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Cytat:
Napisane przez sledziczeek Pokaż wiadomość
Witam i proszę o okreslenie mojego typu urody

1. Opalam się na początku na różowo, najszybciej łapie mi dekolt, na drugi dzien brązowieje, z takim złotym połyskiem. Łapię słońce dość szybko.

2. Moje oczy są przy źrenicy brązowe a przy brzegach zielone, tęczówka posiada ciemną obwódkę. Nie posiadają plamek, ale kolor nie jest czysty, tylko przechodzi z brązowego w zieleń, sama nie wiem jaki to kolor. Oprawa oczu tez ciężka do zdefiniowania, brwi mam brązowe a rzęsy raczej czarne lub ciemnobrązowe.

3. Piegów brak

4. Nie umiem określić koloru mojej cery wrzucam zdjecie, moze Wy lepiej to ocenicie. Mam skłonności do trądziku, określiłabym cerę jako mieszaną lub tłusta.

5. Juz dawno nie widziałam moich naturalnych wlosow, ale z tego co pamietam były brązowe raczej w chłodnym odcieniu. Średni braz.

6. Usta... Raczej chyba różowe, odsyłam do fotki.

7. Bardzo trudne pytanie... Nie wiem w jakich kolorach wyglądam dobrze, ale lubię i dobrze się czuję np. w białym, czarnym, pastelowym różu, chabrowym niebieskim, szarym. Nie jest mi natomiast korzystnie w żółtym i pomarańczowym. Nie lubię tez zbyt nosić zielonego.

8. Nie wiem czy mi pasuje, ale lubię nosić czerń i biel. Lubię też i zdarza mi się zakładać np. ciemny szary.

9. To zalezy od koloru. Np. różowy wolę pastelowy a niebieski intensywny.

10. Lubię zgaszony szary. Inne kolory zgaszone szarością tez lubię nosić.

11. Zdecydowanie chłodne. Nie lubię ani srebra ani zlota w ubraniach ale bizuterię noszę raczej srebrną.

12. Nie wiem czy to korzystne dla mnie, ale wolę np. Wzorzyste spodnie i jednolitą bluzkę. Raczej nie noszę wzorów "na gorze", no chyba ze jakis t-shirt, ale wtedy jednolite spodnie. Raczej nie eksperymentuje z wzorami.

Dodaję fotkę, włosy mam farbowane, juz na metamorfozach dziewczyny podpowiedziały mi co do brwi i wlosow, teraz chodzi mi jedynie o określenie typu kolorystycznego, w razie watpliwości dodam inną fotkę.
Hej, wyglądasz zimowo Na Twoim miejscu popatrzyłabym na palety zim i może chłodnego lata jeszcze. Z zielonych pewnie w szmaragdowym by Ci było ładnie, bo to zieleń z niebieskimi tonami czyli chłodnymi.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-03, 10:46   #1881
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A palety przejrzane?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-03, 12:25   #1882
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziękuje za odpowiedzi. Wydaje mi się, że do palety zimy nie pasuję, bo bardzo źle mi w żółtym, który u zim wszystkich się pojawia. Wydaje mi się że według palety najbardziej pasuje mi chłodne lato, tylko kolor oczu trochę nie pasuje do opisu :P przeglądałam palety ale chciałam poradzić sie kogoś kto sie na tym zna a nie sama sobie dopasowywać typ urody.
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-03, 13:32   #1883
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tu nikt nie jest profesjonalistą, możemy tylko zgadywac i tak pomóc. Bardzo ważne jest również, żeby dziewczyny przeglądały paletki i spróbowały dopasować kolory. Bo nie chodzi o to, że cała paleta będzie ci pasować
Wygląd ma jakieś znaczenie, ale nie najważniejsze. Najważniejsze są pasujące kolory. Możesz brzmieć jak Lato, i w sumie pasują tu wymienione przez ciebie kolory, zwłaszcza te z dodatkiem szarości, ale MUSISZ obiektywnie spojrzeć na siebie, a nie pisać, które lubisz, jak to z bielą i czernią. Lato wygląda w tym ŹLE. Oczy na pewno nie wyglądają na typowo letnie czy zimowe
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-03, 14:18   #1884
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez sledziczeek Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedzi. Wydaje mi się, że do palety zimy nie pasuję, bo bardzo źle mi w żółtym, który u zim wszystkich się pojawia. Wydaje mi się że według palety najbardziej pasuje mi chłodne lato, tylko kolor oczu trochę nie pasuje do opisu :P przeglądałam palety ale chciałam poradzić sie kogoś kto sie na tym zna a nie sama sobie dopasowywać typ urody.
Jeśli się przypatrzysz to w zasadzie w każdej palecie jest każdy kolor, ale różne jego odcienie
http://ubierajsieklasycznie.pl/jaki-...dcien-zoltego/

Kolor oczu jest zupełnie niemiarodajny.. ogólnie nie ma jednego "profilu urody" dla danego typu - ktoś może wyglądać kontrastowo a nie być zimą ani wiosną a subtelniejszym typem (wydaje mi się, że Mila Kunis jest tego przykładem?) , są osoby o mniejszym kontraście którym pasują palety wysokokontrastowych typów.

Analiza kolorystyczna jest tym trudniejsza, że można być mało typowym przedstawicielem danego typu wtedy np. kolory bliźniaczych typów mogą być bardziej twarzowe niż kolory z "Twojej" palety. Wynika to z faktu, że większość z 12 typów jest typami mieszanymi zatem ciepło-zimnymi i teraz indywidualną kwestią pozostaje temperatura ( np. ja jestem czystą zimą, ale z większa domieszką ciepła, ciemną karnacją, bardziej niż róże pasują mi czerwienie) .

Wniosek jest taki, że musisz odkryć swoje twarzowe kolory poprzez porównania i mierzenie
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-03, 14:42   #1885
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dzięki dziewczyny fajnie pogłębić wiedzę jestem w szoku, przeglądam wlasnie zdjęcia i rzeczywiście, w kolorze czarnym mimo, że tak go lubię zupełnie nie widać koloru moich oczu a cera wydaje się bardzo jasna... O kilka wręcz tonów jaśniejsza niż np w pastelowym różu, w którym wyglądam nawet jakbym sie rumieniła, twarz wyglada tak promiennie, ale nie cukierkowo i sztucznie. Bardzo ładnie tez wyglądam w... Zielonym którego za bardzo nie lubię nosić, ale takim chłodnym zielonym, nie takim groszkowym tylko bardziej hm... Jasnym, ale chłodym. Wtedy widać tą zieloną część oka i włosy wydają sie jaśniejsze. Jeśli chodzi o biały to wkładam bardzo czesto białe podkoszulki na ramiączkach pod koszulę luźną, i nie wyglada to raczej źle. Nie posiadam zbyt wielu białych ubrań. Ładnie wyglądam też w kolorach: morski, niebieski chabrowy, szary (to dominujący kolor mojej garderoby), beżowy, jeansowy. Nie noszę w ogóle czerwonego, bardzo źle wyglądam w takim kurczaczym żółtym, pomarańczowym. W brązowym też się sobie nie podobam. Chyba że ciemnym ale nie w przesadnej ilości. Ale znalazłam np. fotkę w takiej jasno żółtej cytrynowej bluzce i pamietam że ją lubiłam jak jeszcze miałam naturalne włosy. Pózniej jak zaczęłam farbować to pozbyłam sie wszystkiego co żółte. Chyba poprzymierzam sobie dzisiaj jakies stare ubrania w rożnych kolorach dzięki dziewczyny!
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-03, 14:50   #1886
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Brzmisz jak Lato, a widzisz ja też nie lubię siebie w niektórych odcieniach, ale mi pasują (łososiowy np. albo brzoskwiniowy).
Jeśli odpadają kolory z dodatkiem barwy brązowej, raczej odpada Jesień.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-03, 15:35   #1887
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez sledziczeek Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny fajnie pogłębić wiedzę jestem w szoku, przeglądam wlasnie zdjęcia i rzeczywiście, w kolorze czarnym mimo, że tak go lubię zupełnie nie widać koloru moich oczu a cera wydaje się bardzo jasna... O kilka wręcz tonów jaśniejsza niż np w pastelowym różu, w którym wyglądam nawet jakbym sie rumieniła, twarz wyglada tak promiennie, ale nie cukierkowo i sztucznie. Bardzo ładnie tez wyglądam w... Zielonym którego za bardzo nie lubię nosić, ale takim chłodnym zielonym, nie takim groszkowym tylko bardziej hm... Jasnym, ale chłodym. Wtedy widać tą zieloną część oka i włosy wydają sie jaśniejsze. Jeśli chodzi o biały to wkładam bardzo czesto białe podkoszulki na ramiączkach pod koszulę luźną, i nie wyglada to raczej źle. Nie posiadam zbyt wielu białych ubrań. Ładnie wyglądam też w kolorach: morski, niebieski chabrowy, szary (to dominujący kolor mojej garderoby), beżowy, jeansowy. Nie noszę w ogóle czerwonego, bardzo źle wyglądam w takim kurczaczym żółtym, pomarańczowym. W brązowym też się sobie nie podobam. Chyba że ciemnym ale nie w przesadnej ilości. Ale znalazłam np. fotkę w takiej jasno żółtej cytrynowej bluzce i pamietam że ją lubiłam jak jeszcze miałam naturalne włosy. Pózniej jak zaczęłam farbować to pozbyłam sie wszystkiego co żółte. Chyba poprzymierzam sobie dzisiaj jakies stare ubrania w rożnych kolorach dzięki dziewczyny!
Fajnie, że widzisz te różnice, to jest podstawa
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-03, 15:59   #1888
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To będzie chyba to:



No i dowiedziałam sie w koncu jaki mam kolor oczu to bedzie HAZEL (nie wiem jak to po polski bedzie? Orzechowy?)

(Edytowałam bo link sie nie załączył)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (51,5 KB, 24 załadowań)

Edytowane przez sledziczeek
Czas edycji: 2015-01-03 o 16:10
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-03, 16:17   #1889
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez sledziczeek Pokaż wiadomość
To będzie chyba to:



No i dowiedziałam sie w koncu jaki mam kolor oczu to bedzie HAZEL (nie wiem jak to po polski bedzie? Orzechowy?)

(Edytowałam bo link sie nie załączył)
Z tego co widzę wkleiłaś bright winter (czystą zime) a zimy dobrze wyglądają w czarnym i białym (wręcz doskonale śniżna biel i czerń podkreśla urodę), zieleniach - ciemnych, szmaragdowych, żółciach intensywnych, to kontrastowy typ i pasują mu "szalone" kolory np. cukierkowe róże, limonki.
Oczy natomiast są czyste i kontrastują ze skórą zobacz jak zachowują się Twoje oczy w świetle - czy są "czyste" "transparentne" czy raczej właśnie orzechowe, zgaszone, ciemne.

Edit sorki, patrzyłam na miniaturkę, bo duże nie chciało się załadować faktycznie, soft summer jest bardziej prawdopodobne. Polecam Ci bloga barwyurody.blogspot.com tam jest wiele ciekawych informacji i palety
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-01-03 o 16:26
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-03, 16:25   #1890
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Z tego co widzę wkleiłaś bright winter (czystą zime) a zimy dobrze wyglądają w czarnym i białym (wręcz doskonale śniżna biel i czerń podkreśla urodę), zieleniach - ciemnych, szmaragdowych, żółciach intensywnych, to kontrastowy typ i pasują mu "szalone" kolory np. cukierkowe róże, limonki.
Oczy natomiast są czyste i kontrastują ze skórą zobacz jak zachowują się Twoje oczy w świetle - czy są "czyste" "transparentne" czy raczej właśnie orzechowe, zgaszone, ciemne.
Hmm opis był chłodne lato do zdjęcia ktore wstawiłam... I kolory tez raczej letnie, nie wiem co sie wyświetla... Oczy mam zdecydowanie takie:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (33,3 KB, 8 załadowań)
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:41.