Czy to endometrioza? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-05, 15:17   #1
palinka233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11

Czy to endometrioza?


Witam wizażanki. Chciałabym przedstawić wam mój problem. Odczuwam ból przy stosunku (nie wiem, czy to porównanie jest prawidłowe, ale gdy brałam tabletki antykoncepcyjne nie odczuwałam tego bólu), mam bardzo bolesne miesiączki, a także dni płodne, przy dotknięciu brzucha w jego niskiej środkowej części odczuwam mocne kłucie (często także doświadczam tego kłucia na co dzień. hmm kłucie, czasami skurcz w dolnej części brzucha). Dodam, że często cierpię także na wzdęcia, zaparcia oraz ból w jelitach. Moja mama uważa, że może to być endometrioza. Czy was, dziewczyny dotknęło coś takiego, co o tym uważacie?
palinka233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-05, 16:03   #2
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Czy to endometrioza?

Cytat:
Napisane przez palinka233 Pokaż wiadomość
Odczuwam ból przy stosunku (nie wiem, czy to porównanie jest prawidłowe, ale gdy brałam tabletki antykoncepcyjne nie odczuwałam tego bólu), mam bardzo bolesne miesiączki, a także dni płodne, przy dotknięciu brzucha w jego niskiej środkowej części odczuwam mocne kłucie (często także doświadczam tego kłucia na co dzień. hmm kłucie, czasami skurcz w dolnej części brzucha). Dodam, że często cierpię także na wzdęcia, zaparcia oraz ból w jelitach. Moja mama uważa, że może to być endometrioza.
Czy Twoja mama jest lekarzem? Jeśli nie, to raczej trudno byłoby jej stwierdzić, co Ci jest, prawda? Powinnaś się wybrać do lekarza, zbada Cię i na pewno zdiagnozuje Cię lepiej niż wizażanki Bolesne miesiączki czy stosunki faktycznie mogą być objawem endometriozy, ale również innych chorób. Z tego, co wiem, to przy endometriozie charakterystyczne są też obfite krwawienia - masz takie?
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 08:00   #3
100krotka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 21
Dot.: Czy to endometrioza?

Przy takich objawach to rownie dobrze moga byc policystyczne jajniki ja mialam takie wlasnie objawy oprocz tego dlugie cykle okolo 40 dni i brzuch jak ciezarna . Tylko lekarz wystawi ci wlasciwa diagnoze
100krotka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 21:43   #4
palinka233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11
Dot.: Czy to endometrioza?

Dziękuję dziewczyny! W tym tygodniu wizyta u ginekologa!
palinka233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:46.