Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-16, 23:43   #1
warszanianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75

Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;)


Witam, zakładam ten wątek ponieważ, od lat staram się schudnąć TRWALE. Niestety efekt jo-jo to moja udręka. Mam nadzieję, że dzieląc się tym, co robię, ktoś pomoże mi albo dołączy do mnie w tym trudnym zadaniu. Przez wielokrotne odchudzanie nie dość, że przytyłam ;p to jeszcze moje włosy, skóra i paznokcie są w opłakanym stanie. Zaznaczam, że nikogo nie zachęcam do stosowania moich metod, które dodam sama sobie wymyśliłam i sama na sobie dopiero wypróbowuje. Jestem zdrowa więc często testuje różne nowinki znalezione w internecie, które niekoniecznie okazują się skuteczne ani zdrowe ... Wiec zapraszam do komentowania i dołączania do mnie.



*belissa- włosy, skóra, paznokcie - działa jeśli jesteśmy systematyczni, włosy są mocniejsze i nie wypadają
*olej kokosowy extra virgin- dopiero zaczęłam używać, ale zauważyłam, że mam lepszą przemianę materii
*pu-erh- żadnych efektów jak na razie


Co jem ?
rano po wypiciu moroznika muszę odczekać 2 godziny zanim zjem śniadanie więc tak naprawdę na śniadanie jem obiad i nie trzymam się żadnych restrykcji, ale staram się żeby było w miarę zdrowo i rozsądnie

pożniej na obiad piję mega odżywczy koktajil owocowy
pół banana, poł jabłka, pomarańcza, garść mrożonych malin, 2 łyżki odżywki białkowej, łyżeczka błonnika jabłkowego, łyżka oleju kokosowego, 2 łyżki zarodków pszennych. pół szklanki chudego mleka i miksujemy jest tak syte, że nie chce sie parę godzin jeść. Po tym koktajlu czuję baaardzo dużo energii w sobie

na kolacje staram się jeść białko z warzywami np twarożek z pomidorem, lub rybę z pomidorem i papryką

Cwiczenia jestem leniem, ale wiem, że to jedyny sposób, by uzyskać jędrne, gładkie ciało
jak mogę to hula hop, w którym jestem beznadziejna ;p , mam kolekcję płyt z aerobikiem i dopiero zamiar korzystania z nich i filmiki z tańcem klubowym na you tube to link do jednego http://www.youtube.com/watch?v=YJ1AKGVKxXQ przykładowego z tej serii. Nie jestem zbyt systematyczna, ale postaram się ...


Włosy zaczęłam olejować i traktować wax em

Wybaczcie, że tak długo, ale pierwszy wpis jest taki wyjaśniający jak chcę osiągnąć mój cel, którym są długie, piękne włosy i minus 12-15 kg do lipca 2012. O postępach i moich spostrzeżeniach będę informować na bieżąco. Czekam wizażanki aż opiszecie swoje sposoby na bycie piękniejszą.
Pozdrawiam

Edytowane przez warszanianka
Czas edycji: 2012-01-30 o 07:50
warszanianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 10:32   #2
sharpnowaja
Zakorzenienie
 
Avatar sharpnowaja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 459
Dot.: Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;)

co do ćwiczeń mówię TAK
co do diety stanowcze NIE

mam nadzieję że Cię to nie urazi ale Ty się po prostu "prosisz" o efekt jojo. I co, jak osiągniesz wymarzoną wagę to zaczniesz "normalnie" jeść? Teraz to sobie tylko zwolnisz metabolizm.

I wydaje mi się że 12 kg do lipca to za dużo! 1kg masz 1,5 kg miesięcznie.

Tak czy inaczej życzę powodzenia
__________________
Nasz_Dzień
Nasze_Serce
sharpnowaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 11:00   #3
warszanianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;)

Żadna rada mnie nie urazi jeżeli chodzi o moje odżywianie to mam zamiar pić ten koktajl cały czas, bo ma zbawienny wpływ na mój wygląd i samopoczucie a ta dieta różni się tym od mojej zwykłej tylko tym, ze nie jem na noc. Od zawsze jak tylko nie jestem na diecie to późnym wieczorem wprost rzucam się na makarony jestem słaba jeśli chodzi o zachowanie umiaru przy moim ulubionym jedzeniu... I nawet to,że jem tylko pełnoziarnisty makaron i prawie nie używam tłuszczu i wcale mąki do robienia sosow, które z resztą składaja się głównie z warzyw nie ratuje mnie przed przybieraniem na wadze... Teraz, jeśli mam ochote na makaron, to jem go na pierwszy posiłek. Ogólnie na codzień odżywiam się całkiem zdrowo, bo to lubię, chociaz jak każdemu zdar
zają mi się wpadki typu lody itp. Chociaz znam zasady zdrowego odżywiania, zapotrzebowanie na składniki odżywcze i wiem, że powinnam jeść ok 4-5 posiłków, to staram się to jakoś dostosować do mnie indywidualnie. Dostarczam odpowiednia ilość dobrej jakości węglowodanów, białka i tłuszczu. Właśnie dlatego, że znam siebie nie wprowadziłam 5 posiłków, bo znów trzymałabym się tego miesiac czy dwa i porzuciła, bo to dla mnie niewykonalne. Moje problemy z wagą zaczęły się od problemów hormonalnych, które w sumie już praktycznie rozwiązałam.
warszanianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 12:09   #4
Agatka1231
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 23
Send a message via Skype™ to Agatka1231
Dot.: Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;)

Dopisuję się do tej "grupy wsparcia".
Cel- 54kg- czyli 10kg mniej
I na wzór ulubionej Bridget Jones:
wzrost- 164cm
waga- 63,8kg dziś (65,3kg wczoraj)
wiek- czterdziestka na karku
jednostek alkoholowych- wczoraj jedna (bourbon z colą)
papierosy- zero
samozaparcie- 100%
dieta- zero
postanowienia: zacząć biegać.
Kupiłam najlepsze buty do biegania, ciepłochronne spodnie i bluzę, bo takie postanowienie mam już dłuższy czas. Acha, teraz to mi pewnie czapki do biegania brakuje...
dzienniczek posiłków poniedziałek: śniadanie (11.30)- kromka żytniego chleba z masłem, kubek herbaty, szklanka wody, obiad (20)- napój wiśniowo- jabłkowy 250ml klarowny i pewnie z cukrem, kolacja (21 choć miało być nie później niż o 18)- duża kromka żytniego chleba z masłem, białym serem typu włoskiego, 2 plastrami pomidora, kubek herbaty, szklanka wody
zakupiłam wagę, która pokazuje kalorie ważonych produktów
__________________
Miłość do wilczarza to miłość na całe życie.

Edytowane przez Agatka1231
Czas edycji: 2012-01-17 o 12:12
Agatka1231 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 16:15   #5
warszanianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;)

Witam Cię uważam, ze jesteś dość szczupła i jak na taki stosunek wagi do wzrostu to 10 kg to naprawdę duuuzo oo a gdzie się taką fajna wagę kupuje ?
warszanianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 22:39   #6
Dreamer9o
Rozeznanie
 
Avatar Dreamer9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 678
Dot.: Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;)

Cześć dziewczyny !
Super, że jest nas więcej
Oczywiście bardzo chętnie dołączam się do wątku i do wspólnej walki z niechcianymi kg !
A u mnie wygląda to tak:
Wiek 22
Wzrost 162cm
Waga 60kg
Cel - 55 kg (do końca lutego, połowy marca)
Cel na wakacje - 50 kg i żadnego efektu jojo !
Wytrwałości kobietki ! No i cudownych efektów
Wspierajmy się i mobilizujmy nawzajem, musimy dać radę !
__________________
13.02.2016 narzeczona
11.07.2016 It's a girl !!
Dreamer9o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 01:15   #7
Agatka1231
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 23
Send a message via Skype™ to Agatka1231
Dot.: Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;)

taką fajną wagę kupuje się w niepozornym Lidlu za całkiem rozsądną cenę
(nie pamiętam 39 czy 59zł)
ma wprowadzonych bardzo dużo produktów, więc ułatwia liczenie nieszczęsnych kalorii. bardzo ją chwalę

---------- Dopisano o 02:15 ---------- Poprzedni post napisano o 02:04 ----------

Cytat:
Napisane przez warszanianka Pokaż wiadomość
Witam Cię uważam, ze jesteś dość szczupła i jak na taki stosunek wagi do wzrostu to 10 kg to naprawdę duuuzo oo a gdzie się taką fajna wagę kupuje ?
Jak na kobietę "w moim wieku" to całkiem dobrze się prezentuję, ale nie chodzi o panie wokół, tylko o moje samopoczucie.
Jestem bardzo krytyczna i samokrytyczna, choć cudzy wygląd mi nie przeszkadza.
Natomiast mam taką obserwację: atrakcyjne młode kobiety wychodzą za mąż (do dnia ślubu na diecie żeby w sukience pięknie wyglądać), zamieszkują razem, wiele z nich z "lotnych" staje się "stacjonarnymi", plus z mężem kolacyjki, dogadzanie...
potem pani zachodzi w ciążę, je (bez ograniczeń, bo "za dwoje"), tyje 20kg, które trudno zrzucić, bo ciągle przegryza (batonik, nowe ciasto z sąsiadką), ma małe dziecko więc jest uwiązana i nie ćwiczy "bo dziecko", potem dojada po dziecku, itd.
...a potem tragedia, bo mąż ugania się za inną.

Chcę być dobrze zrozumiana- NIE WSZYSTKIM młodym zamężnym nowy stan cywilny rozum odbiera, ale mnogość tych młodych mężatek i matek puszystych, jest ogromna! W moim mniemaniu to lenistwo (u mnie też wystąpiło) oraz zbyt wielka pewność siebie "już go mam" usypia kobiecy rozsądek.
Trzymajmy się razem, przestrzegajmy, strzeżmy wagi- nie dajmy się demonom nadwagi!
__________________
Miłość do wilczarza to miłość na całe życie.

Edytowane przez Agatka1231
Czas edycji: 2012-01-18 o 01:17
Agatka1231 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-18, 13:09   #8
Dreamer9o
Rozeznanie
 
Avatar Dreamer9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 678
Dot.: Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;)

Agatka1231 święta racja ! Najważniejsze to dobrze czuć się ze sobą, dla siebie
Uciekam na snowboard, buziaki
__________________
13.02.2016 narzeczona
11.07.2016 It's a girl !!
Dreamer9o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 14:09   #9
warszanianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;)

Agatko nic nie mówiłam o stosunku wagi do wieku po prostu wg mnie jest ok , ale najważniejsze żebys Ty sama się dobrze ze sobą czuła . Dreamer witamy Cię

Ja miałam wczoraj chwilę słabości, ale nie zjadłam nic tuczacego zamiast tego zrobiłam dietetyczny sernik na zimno
Przepis :
2 opakowania sera białego bez tłuszczu
1 jogurt naturalny bez tłuszczu
1 jajko
Slodzik wedle uznania
200 gram malin (mają tylko 12 gram węglowodanów w 200 gramach)
Galaretka bez cukru
2 lyzeczki żelatyny

Ser mielimy, slodzimy slodzikiem, wbijamy jajko, wlewamy jogurt. Żelatynę rozpuszczamy w 1/2 szklanki gorącej wody i miksujac ser wlewamy do niego ową miksture. Całość wlewamy do tortownicy, wykladamy maliny i zalewamy galaretka . Do lodówki i czekamy aż stężeje
warszanianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 20:41   #10
Dreamer9o
Rozeznanie
 
Avatar Dreamer9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 678
Dot.: Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;)

warszawianka Ty spryciulo już wiem co zjem gdy dopadnie mnie chwila słabości i zechce deser !
Ojjj kobietki, ale jestem wymęczona po tym snowboardzie... Chyba dziś już odpuszczam ćwiczenia przed snem...
__________________
13.02.2016 narzeczona
11.07.2016 It's a girl !!
Dreamer9o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 22:44   #11
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;)

Cytat:
Napisane przez Agatka1231 Pokaż wiadomość
Dopisuję się do tej "grupy wsparcia".
Cel- 54kg- czyli 10kg mniej
I na wzór ulubionej Bridget Jones:
wzrost- 164cm
waga- 63,8kg dziś (65,3kg wczoraj)
wiek- czterdziestka na karku
jednostek alkoholowych- wczoraj jedna (bourbon z colą)
papierosy- zero
samozaparcie- 100%
dieta- zero
postanowienia: zacząć biegać.
Kupiłam najlepsze buty do biegania, ciepłochronne spodnie i bluzę, bo takie postanowienie mam już dłuższy czas. Acha, teraz to mi pewnie czapki do biegania brakuje...
dzienniczek posiłków poniedziałek: śniadanie (11.30)- kromka żytniego chleba z masłem, kubek herbaty, szklanka wody, obiad (20)- napój wiśniowo- jabłkowy 250ml klarowny i pewnie z cukrem, kolacja (21 choć miało być nie później niż o 18)- duża kromka żytniego chleba z masłem, białym serem typu włoskiego, 2 plastrami pomidora, kubek herbaty, szklanka wody
zakupiłam wagę, która pokazuje kalorie ważonych produktów
Agatko-to przypadek czy obrałaś taki sposób odżywiania?
bo strasznie uboga ta dieta, nie ma w niej nic poza chlebem z masłem i paroma mało wartościowymi dodatkami(może ten ser ma jakąś wartość, ale szału nie robi)
czerpiesz skądś witaminy, minerały, białko, NNKT?
mam nadzieję tym bardziej że do biegania warto by było mieć odżywione ciało, a na takiej diecie to nie ma skąd być odżywione..

tu to nawet ta waga jest zbędna, bo chleb i masło łatwo obliczyć, a inne(nieliczne) składniki mają zapewne kcal na opakowaniu

zmierzasz liczyć tylko kalorie, czy zwracać uwagę na coś więcej(ilość białka, węgli, tłuszczu, zawartość witamin, minerałów, stopień przetworzenia itp.itd....) ?
__________________
#########################
.............. .............

Edytowane przez macerata
Czas edycji: 2012-01-18 o 22:48
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-19, 00:23   #12
kladus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;)

hej, ja tez mam zamiar sie odchudzac... 3 dzien jestem na diecie, mam mega dola, 178 cm wzrostu i 105 kg zywej wagi... a do wakacji mam zamiar wazyc 60 to 45 kg, wiec nie wiem jak i czy wogole mi sie uda...
kladus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 12:54   #13
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;)

Cytat:
Napisane przez kladus Pokaż wiadomość
hej, ja tez mam zamiar sie odchudzac... 3 dzien jestem na diecie, mam mega dola, 178 cm wzrostu i 105 kg zywej wagi... a do wakacji mam zamiar wazyc 60 to 45 kg, wiec nie wiem jak i czy wogole mi sie uda...
Raczej jest to niemożliwe o ile chcesz się odchudzać zdrowo i bez efektu jojo
Zapraszam na ten wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=584060
Jest tu masa dziewczyn, które razem dążą do zmiany nawyków i zrzucania zbędnych kilogramów
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 19:38   #14
kladus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;)

wiem... ze bedzie ciezko... ale mam nadzieje ze jakos mi sie to uda... rygorystyczna dieta, plus za jakies dwa tygodnie zaczynam ostre treningi... około godziny dziennie. zobaczymy. mam tylko nadzieje ze w tym wytrwam, bo jak do tej pory wszystkie moje diety konczyly sie w dniu drugim. dzisiaj jest czwarty wiem ,ze jak narazie nie moge mówić o sukcesie, ale postaram sie wytrwac
kladus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 13:30   #15
Dreamer9o
Rozeznanie
 
Avatar Dreamer9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 678
Dot.: Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;)

kladus strasznie wysoko postawiłaś sobie poprzeczkę, chcesz zrzucić dużo, ale za mało czasu sobie dałaś.. Bynajmniej tak mi się wydaje..
Chyba nie ma sensu wyglądać dobrze wyłącznie w te jedne wakacje, jeśli po tak rygorystycznej diecie na kolejne wakacje już będzie 2 razy więcej wagi... Sama wcześniej popełniałam ten błąd, a kg wracały podwójnie..
Dobrze, że masz chęci i zaczęłaś już teraz, ale daj sobie więcej czasu
Mimo wszystko życzę Ci wytrwałości !

Dziewczyny mobilizujmy się, wspierajmy, razem łatwiej
Ja się przyznam, że nie ćwiczyłam dwa dni !
Właśnie wróciłam z uczelni, organizm krzyczy 'dziewczyno wyśpij się w końcu', więc chyba pójdę spać na godzinkę, a wieczorem basen lub ćwiczenia w domu! koooniecznie!
__________________
13.02.2016 narzeczona
11.07.2016 It's a girl !!
Dreamer9o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 22:37   #16
sosha
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 345
Dot.: Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;)

Jedyne co mi się nasuwa czytając was to słowo: WRONG! Złe zasady, zły plan, zła dieta, złe produkty!!! Dziewczyny rozwalicie sobie tylko organizm, wyniszczycie go taką dietą doszczętnie!!! Białek musicie jeść dziennie tyle gram ile ważycie, węgli ok 120-150g i jak najmniej tłuszczy, ale tych szkodliwych! 5 zbilansowanych, ZDROWYCH posiłków, żeby metabolizm cały czas pracował!!! Na obiad koktajl owocowy?!?! [owoców powinno się jeść max 2-3szt wielkości średniego jabłka dziennie podczas diety ze względu na fruktozę] Albo szklanka soku?!?! Efekt po tygodniu, 2 czy miesiącu będzie odwrotny będziecie słabe, spiące i nieprzytomne z minimalnym ubytkiem wagi. A później jojo murowane! Warszawianka nie dziwię się czemu masz problem z jojo, jak ty nic nie jesz, a potem wcinasz normalnie - wygłodziłaś organizm i będzie magazynował dosłownie wszystko co mu dasz!!! Tragedia!!!
sosha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 19:23   #17
yule
Raczkowanie
 
Avatar yule
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 33
Dot.: Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;)

No to i ja się dołączam tutaj Bardzo chętne przyjmę jakieś uwagi dotyczące mojego planu na "bycie piękną", więc tak po krótce:

- dieta ok 1000 kcal (z bmr wychodzi mi, ze mam 1350 zapotrzebowania, więc nie jest to rygorystyczne cięcie chyba?)
- więcej: białka, ryb, warzyw; mniej: pieczywa, makaronów, owoców; wcale: słodyczy, czipsów, fast foodów, kawy, papierosów
- mniejsze posiłki, więcej ich
- belissa detox, wit c, magnez, lecytyna, tran, linea, fukoksantyna
- abs na zmianę z a6w codziennie + 30 min gimnastyki
- 1,5 l wody + herbatki zielona, mate, jakieś tam odchudzające
- spać minimum 7 h
- sauna 1x, spacer 3x, basen 2 x w miesiącu
- zacząć chodzić na siłownie (po sesji)
- alkohol 1x na tydz.

- zrobić kwas migdałowy co najmniej ok. 3 zabiegi na twarz
- kupić odpowiednie kosmetyki do mojej cery
- wybielić zęby
- nie suszyć włosów suszarką!! + stosować serum 1x tydzień + wcierać w końcówki olejek kokosowy

- zrobić tatuaż

mam zamiar się z tym uporać do 1szego dnia wiosny...
__________________
Take care of your body, it's the only place you have to live.
yule jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 20:20   #18
PinkyDoll
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 819
Dot.: Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;)

Hej! myśle że to odpowiedni wątek i dla mnie!

Cześć!
Obecnie ważę 65 kg! Odchudzanie zaczęłam jakieś pół roku temu od wago 72 kg .. przytyłam 16 kg po kuracji hormonalnej - jaka prowadziłam z powowdu problemów zdrowotnych - niby to nie dużo (moja kuzynka przy leczeniu PCO przytyła 35 kg ) ale chciałabym wrócić do wagi wczesniejszej - a było to magiczne dla mnie 55 -56kg

Znajomi uważają, że nie wygladam źle - ale ja sie czuje źle i przeszkadza mi to bardzo w życiu

Mam figure typowej ,,gruszki" - wąska na górze a szeroka w bidrach - ogólnie jestem bardzo ,,dupiasta"
Jak kupuję ciuchy - góra zawsze s/m - 36/38 - a dół - 42! był i czasem 44 - wyglądam jak bałwan z dwóch kulek!

Próbaowałam różnych diet - najwiecej schudłam na Dukanie - ale niedobrze robiło mi sie od twarogu i kefirów!

Wiec wymysliłam swoją własna dietę - która jest połączeniem Diety 1000 kcal z dietą strukturalna i proteinową
Czyli : warzywa, owoce, pełne ziarno + białko - ale tylko takie ilości aby całośc spozytych produktów nie przekroczyła 1000 lcal

Piję zieloną i czerwoną herbatę, do tego herbate poprawiajaca przemiane materii i zioła oczyszczajace
Przyjmowałam suplementy z l-karnityną i chromem

Ale mam zamiar zmodyfikować te preparaty i dorzucić cos jeszcze..
Musze schudnąć do wakacji te 10 kilosów - chcoćbym miała nic nie jeść!

Jeśli chodzi o moja pielęgnację
-wprowadziłam olejowanie włosów Amla i Vatika
Odzywka Lorys Kallos i Bingo Spa
Wcierki Joanna Rzepa, Jantar, Seboradin

-oczyszczanie twarzy z zaskórników (moja zmora) preparaty od deramtologa z izotretinoina (kuracja na kilka miesiecy)
filtry, maseczki oczyszczajace zglinką (zielona, czerwona, żółta) i cynkiem

-ciało traktuję balsamem ujedraniajacym i serum antycelulitowym Eveline i serum drenującym Ziaja 9planuje wprowadzić dodatkowe ,,warstwy balsamów'')

-planuje zakup Orbitreka - jak narazie ćwicze na skakance i na piłce treningowej oraz brzuszki i przysiady (spalanie tłuszczu - ćwicząc codzienie min 30 min - na rozbudowe mieśni określona partię co 2 -3 dni po 30 min minimum)

Z marzeń wiosenno letnich - zabiegów na ciało i twarz - planuje na wiosne wykonanie oczyszczania manualnego twarzy z tych zaskórników, których nie uda mi sie wykończyć przez zime - po tym oczyszczaniu chce wykonac 3 mikrodermabrazje korundowe (są skuteczniejsze niz diamentowe - docierają głębiej - korund pod ciśnieniem dostaje się ,,w zaskórnika wyłuskujac go" diamentowa jedynie ,,ściera" naskórek) po mikro zrobie 3 serie kwasów migdałowy lub pirogronowy..

chciałabym poddać się również zabiegowi ujędrniajacemu na ciało z masażem drenujacym na celulit (conajmniej 3 razy)

Do tego Spa dla stóp z żelem na paznokcie i myslę ze będę choć w 50 % gotowa na przyjście upragnionego lata
A później sie zobaczy

Buziale Dziewczynki
PinkyDoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 21:22   #19
akiness
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 41
Dot.: Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;)

Witajcie, dopisuje sie do watku. Waze 72 kg przy wzroscie 170cm. Nie wygladam zle,bo tluszcz sie rozklada rownomiernie tzn.na piersi i biodra no i na brzuch. Musze zaczac przygladac sie temu co jem no i wiecej cwiczyc. Mam nadzieje,ze jak razem wystartujemy to bedziemy takie hot laski ze ho ho. Mam meza, ale podkreslam robie to tylko dla siebie. Musze pracowac nad swoja silna wola. Mam rower stacjonarny i tak sie lenie na niego wsiasc ze SZOK! Ktoras z Was podala link do tanca disco. Dziekuje za to, bardzo mi to pomoze rozruszac cialo, gdyz lubie tanczyc Powodzenia i jutro napisze jak mi poszlo. 3majcie sie!!!! Ide zjesc ostatni kawalek pizzy....... PA
akiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-01, 21:50   #20
kladus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;)

ehh.. i znowu poleglam
wiedzialam ze tak bedzie. jestem beznadziejna!
kladus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 22:21   #21
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;)

Cytat:
Napisane przez kladus Pokaż wiadomość
ehh.. i znowu poleglam
wiedzialam ze tak bedzie. jestem beznadziejna!
Jak mozesz mówić, że poległaś nastąpi to tylko wtedy jeśli się zupełnie poddasz i odpuścisz!
Ale nie daj się!
Kazdemu moze zdarzyc sie zalamanie i grzeszki roznego rodzaju!
Lepiej zawiataj tu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=584060&page=65
I się udzielaj w watku! jest tu masa milych i przyjaznych babeczek zmagajacych sie wspolnie z kg, i pomagajacymi sobie, wspierajacymi sie w zalamaniach!
Nie daj sie!
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 13:43   #22
PinkyDoll
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 819
Dot.: Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;)

Cześć!
Trzymam się nadal!
Mimo ż eod dłuższego czasu moja waga stała w miejscu - nie poddałam się.. po prawie 2 tyg zgubiłam niecałe 2 kg - ale cieszę się, że coś drgnęło - wkońcu!

Ale.. przede mną jeszcze conajmniej 8 kg - echh
Nie dam się !! gaddemet!! Hi Hi!

Takie straszne pokusy mnie bombarduja z każdej strony - koleżanki mnie sabotuja i kuszą słodkościami1 a Ja już wytrzymałam miesiąc bez słodyczy!!! Wiedza o tym, że jestem na diecie to po co robia mi smaka?? podstępne sabotnice!

Postanowiłam kupić orbitrek!!!
Jestem już zdecydowana, mam jakiś określony budżet - ale nie wiem jaki kupić..

Jednak wiem jesno - najpóźniej za tydzień bedzie u mnie stał ,,orbitreczek" i będę sobie śmigaćććć - uuuuuuu!

Olala - jakie Ja będę mieć ciałko w lecie - mniam!
Nie poddam się! choćby miałą mi krew oczami iść!

Nie dam się!!


Pozdrawiam dziewczynki!
Buziale!
PinkyDoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 15:44   #23
Dreamer9o
Rozeznanie
 
Avatar Dreamer9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 678
Dot.: Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;)

I u mnie dziewczyny lekka klęska... Wystarczyło, że się rozchorowałam i już przestałam ćwiczyć...
Ale nie poddam się Podejście nr 2 czas start !
__________________
13.02.2016 narzeczona
11.07.2016 It's a girl !!
Dreamer9o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 21:42   #24
katherina_93
Raczkowanie
 
Avatar katherina_93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: okolice Warszaway
Wiadomości: 66
GG do katherina_93
Dot.: Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;)

Cytat:
Napisane przez kladus Pokaż wiadomość
hej, ja tez mam zamiar sie odchudzac... 3 dzien jestem na diecie, mam mega dola, 178 cm wzrostu i 105 kg zywej wagi... a do wakacji mam zamiar wazyc 60 to 45 kg, wiec nie wiem jak i czy wogole mi sie uda...
ciemno to widzę. jest to jak najbardziej wykonalne, ale pod upaniesz na zdrowiu, psychice.... odradzam...
zbyt dużą cenę chcesz zapłacic dążąc do doskonałości...
katherina_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 20:39   #25
hope62
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;)

Witam

Pozwólcie panie, że do Was dołączę. Od lat co roku zbijam "conieco" i to "conieco" wraca. Niestety raczej zimą. Zazwyczaj zrzucam coś w maju i latem, ale teraz chciałabym zacząć wcześniej. Mam do zrzucenia około 9 kilogramów. 6 chciałabym zrzucić do czerwca.

Jestem żywieniowcem. Niby wszystko wiem, ale konsekwencji i gimnastyki brak.
Pozdrawiam.
hope62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 12:07   #26
Dreamer9o
Rozeznanie
 
Avatar Dreamer9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 678
Dot.: Pamiętnik odchudzania i dbania o siebie od dziś do wakacji ;)

Cytat:
Napisane przez hope62 Pokaż wiadomość
Witam

Pozwólcie panie, że do Was dołączę. Od lat co roku zbijam "conieco" i to "conieco" wraca. Niestety raczej zimą. Zazwyczaj zrzucam coś w maju i latem, ale teraz chciałabym zacząć wcześniej. Mam do zrzucenia około 9 kilogramów. 6 chciałabym zrzucić do czerwca.

Jestem żywieniowcem. Niby wszystko wiem, ale konsekwencji i gimnastyki brak.
Pozdrawiam.
Witamy, witamy, wytrwałości i motywacji Ci dodamy !
__________________
13.02.2016 narzeczona
11.07.2016 It's a girl !!
Dreamer9o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:15.