Etyka obowiązkowa? Od kiedy? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-12, 18:59   #61
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Hej mam pytanie w związku z tematem. Moja siostra też uczęszcza na etykę zamiast religii (1 LO) i dziś powiedziała, że szkoła wysyła do parafii zawiadomienie o tym kto nie chodzi na religię. I zastanawiam się czy to prawda, a jeśli tak to dlaczego i w sumie jakim prawem.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 21:25   #62
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie w związku z tematem. Moja siostra też uczęszcza na etykę zamiast religii (1 LO) i dziś powiedziała, że szkoła wysyła do parafii zawiadomienie o tym kto nie chodzi na religię. I zastanawiam się czy to prawda, a jeśli tak to dlaczego i w sumie jakim prawem.
Nie wiem dokładnie jak to jest, ale u nas też tak było, że szła karteczka do proboszcza. Nasz katecheta skwitował to następująco: "Jak nie chodzi na religię, czyli nie wierzy, nie jest jej to potrzebne, to pewnie sakramentów (tu chodziło podświadomie o ślub kościelny) też nie będzie chciała, ułatwienie dla kościoła."
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 04:49   #63
CrystalNatasha
Rozeznanie
 
Avatar CrystalNatasha
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 502
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Cytat:
Napisane przez lalibelle Pokaż wiadomość
A nam katechetka mówiław gimnazjum,że ewolucja i stworzenie świata przez Boga się nie wyklucza.I całkiem fajnie to uargumentowała,także ja nie mam jakichś negatywnych wspomnień z religii.
W lo pani tylko dość średnio prowadziła lekcje,no ale po prostu mówiła to co chciała,stawiała oceny za zeszyty i tyle.I nie było wielkiego halo.Jakoś się przeżyło
IMO lekcje z etyki powinny być,bo każdy powinien mieć jakieś poczucie moralności,a jak nie wyniesie tego z domu/sam nie ukształtuje swoich poglądów no to powinien chociaż zapoznać się z tymi ,które ma nauczyciel,co nie znaczy,że musi się z nimi zgadzać.
To takie śmieszne trochę "nie będę kogoś słuchać,bo się z nim nie zgadzam".Na wizażu też są różne osoby,czasem się pokłócą i co z tego?
Inne przedmioty też mogą kogoś nie interesować,a jakoś musi siedzieć odbębnić tylko jakoś zawsze o religie/etykę kłótnia...
Oczywiście,że nauka i religia się wykluczają

A ja na reiligię nie chodzę, bo mam inne poglądy,które tak-wyniosłam po części z domu,ale czy podobnie nie jest z wiarą? Dzieci chodzą i wierzą,bo rodzice karzą,bo co sąsiedzi powiedzą itp...

A o religię kłótnia jest zawsze,bo kościół miesza się do WSZYSTKIEGO. Do edukacji,prawa,polityki. Ta instytucja jest naprawdę zbędna,bo to co się obecnie tam dzieje to śmiech na sali. A jak siedzę na innych przedmiotach, to słucham o rzeczach interesujących i prawdziwych,takich,które mogę zobaczyć i a nawet dotknąć. Religia i uduchowienie człowieka powinny być sprawą indywidualną. Każdy wierzy na swój sposób
__________________
If you want something in life, reach out and grab it.
CrystalNatasha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 11:11   #64
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Thumbs down Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Cytat:
Napisane przez CrystalNatasha Pokaż wiadomość
Oczywiście,że nauka i religia się wykluczają :)

A ja na reiligię nie chodzę, bo mam inne poglądy,które tak-wyniosłam po części z domu,ale czy podobnie nie jest z wiarą? Dzieci chodzą i wierzą,bo rodzice karzą,bo co sąsiedzi powiedzą itp...

A o religię kłótnia jest zawsze,bo kościół miesza się do WSZYSTKIEGO. Do edukacji,prawa,polityki. Ta instytucja jest naprawdę zbędna,bo to co się obecnie tam dzieje to śmiech na sali. A jak siedzę na innych przedmiotach, to słucham o rzeczach interesujących i prawdziwych,takich,które mogę zobaczyć i a nawet dotknąć. Religia i uduchowienie człowieka powinny być sprawą indywidualną. Każdy wierzy na swój sposób :)
Ale co to byłby za Kościół nie wyrażający swojego zdania w ważnych sprawach?:-)Fakt,że może to czasem zabrzmi "niezbyt uprzejmie",no ale..Kościół ,który się boi ,nie jest prawdziwym Kościołem.I jego wypowiedzi nie zawsze mają na celu " atak na niewierzących",tylko obronę praw i wartości ważnych dla katolikow.Jakby nie było w Polsce mamy konkordat.:-) Jeżeli w Polsce np. osoby homoseksualne mają prawo demonstrować,to Kościół także ma prawo zająć swoje stanowisko:-)Nie chodzi o to,żeby się na wszystko zgadzać,czy kłócić,,tylko wolno każdemu bronić własnego zdania.Nawiasem mówiąc,jeżeli w innych krajach ludzie sa w stanie umrzeć za wiarę,to taki Kościół dla mnie jest jednak coś wart.:-)
Jednak oczywiście mamy wolność wyznania.
A co do rodziców,no to mimo wszystko jeżeli dzieci są małe,to mimo wszystko rodzice za nie decydują i wychowują tak jak chcą,a potem i tak przecież same zdecydują:-)
Poza tym,jeżeli ktoś nie wierzy,no to teoretycznie Kościół powinien być dla niego neutralny,a ateiści tak się nim ekscytują i jeszcze chcą go pouczać.To jest w końcu Kościół katolicki,a nie ateistyczny:D
Nie wiem,czy oni oczekują,że zajmą w nim miejsce ,chociaż nie wierzą?:D
Jeżeli ktoś nie chce iść na religię może iść na etykę tylko niech się nie dziwi,że potem księża się sprzeciwiają przy sakramentach.Skoro religia nie jest ważna,to dlaczego sakramenty miałyby być dla osoby niewierzącej?:-)
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 11:31   #65
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 11:51   #66
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jest to tak jakoś dziwnie traktowane, ze jeśli ktoś nie chodzi na to ani na to, to ma na świadectwie ZWOLNIONY ... (tak jak ktoś ma zwolnienie z wfu )
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 12:08   #67
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-14, 09:40   #68
CrystalNatasha
Rozeznanie
 
Avatar CrystalNatasha
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 502
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Cytat:
Napisane przez lalibelle Pokaż wiadomość
Ale co to byłby za Kościół nie wyrażający swojego zdania w ważnych sprawach?Fakt,że może to czasem zabrzmi "niezbyt uprzejmie",no ale..Kościół ,który się boi ,nie jest prawdziwym Kościołem.I jego wypowiedzi nie zawsze mają na celu " atak na niewierzących",tylko obronę praw i wartości ważnych dla katolikow.Jakby nie było w Polsce mamy konkordat. Jeżeli w Polsce np. osoby homoseksualne mają prawo demonstrować,to Kościół także ma prawo zająć swoje stanowiskoNie chodzi o to,żeby się na wszystko zgadzać,czy kłócić,,tylko wolno każdemu bronić własnego zdania.Nawiasem mówiąc,jeżeli w innych krajach ludzie sa w stanie umrzeć za wiarę,to taki Kościół dla mnie jest jednak coś wart.
Jednak oczywiście mamy wolność wyznania.
A co do rodziców,no to mimo wszystko jeżeli dzieci są małe,to mimo wszystko rodzice za nie decydują i wychowują tak jak chcą,a potem i tak przecież same zdecydują
Poza tym,jeżeli ktoś nie wierzy,no to teoretycznie Kościół powinien być dla niego neutralny,a ateiści tak się nim ekscytują i jeszcze chcą go pouczać.To jest w końcu Kościół katolicki,a nie ateistyczny
Nie wiem,czy oni oczekują,że zajmą w nim miejsce ,chociaż nie wierzą?
Jeżeli ktoś nie chce iść na religię może iść na etykę tylko niech się nie dziwi,że potem księża się sprzeciwiają przy sakramentach.Skoro religia nie jest ważna,to dlaczego sakramenty miałyby być dla osoby niewierzącej?
W WAŻNYCH SPRAWACH DLA PAŃSTWA KOŚCIÓŁ NIE POWINIEN NIC MIESZAĆ. Co taki ksiądz, który rzekomo żyje w celibacie i nie płodzi dzieci może mówić o związkach homoseksualnych,które "nie mogą" mieć dzieci"? Mogą,mogą. Co on wie o in vitro? Czemu to jest takim złem? Eutanazja, itp.

A ateiści nikogo nie chcą pouczać tylko prawda jest taka,że kościół robi nagonkę na każdą religię,rozumiesz? Dla nic wszystko jest złe,tylko oni są dobrzy,a wiesz o co w tym wszystkich chodzi kościołowi? O pieniążki,żeby ich owieczki (czyt.wierni) płacili za wszystko. A skoro przy pieniądzach jestem to dlaczego część pieniędzy z podatków idzie na kościół? Jeśli ktoś chce,to proszę bardzo niech sobie oddaje nawet całą swoją emeryturę,ale czemu osoby innego wyznania lub ateiści mają płacić na ich kościół?

Co masz na myśli mówiąc,że księża się sprzeciwiają przy sakramentach? Uważasz,że osoba,która nie chodzi na religię,bo jest niewierząca będzie chciała brać ślub kościelny? Nie sądzę

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

U mnie w szkole wprowadzają etykę w tym roku. Ciekawe tylko kto ją będzie prowadził,bo jak katechetka to chyba kogoś głowa boli,że będę tam siedzieć
__________________
If you want something in life, reach out and grab it.
CrystalNatasha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 14:11   #69
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 15:01   #70
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Cytat:
Napisane przez CrystalNatasha Pokaż wiadomość
W WAŻNYCH SPRAWACH DLA PAŃSTWA KOŚCIÓŁ NIE POWINIEN NIC MIESZAĆ. Co taki ksiądz, który rzekomo żyje w celibacie i nie płodzi dzieci może mówić o związkach homoseksualnych,które "nie mogą" mieć dzieci"? Mogą,mogą. Co on wie o in vitro? Czemu to jest takim złem? Eutanazja, itp.
Kościół jest instytucja ma prawo mówić co mu się podoba, od aborcji aż do związków homoseksualnych. Jeśli Kościół miałby takie życzenie ma prawo stworzyć partię polityczną i wprowadzać księży do Parlamentu, jak to miało miejsce przed wojną (10-20 posłów to byli duchowni).

Pewnie chciałabyś jeszcze wprowadzić jakąś ustawę kagańcową jak to SLD ostatnio wymyśliło (tęsknią za komuną):
http://wyborcza.pl/1,91446,14559371,...osciolach.html


A w głównym temacie to moim zdaniem nie powinno być żadnej religii czy etyki w szkołach. Lepiej byłoby zrobić jedną godzinę matmy, polskiego czy innego sensownego przedmiotu więcej, niż wydawać na religię czy etykę, które każdy i tak zasadniczo olewa.

Niech Kościół w swoich szkołach wprowadza obowiązkową religię bądź ewentualnie wynajmuje od szkoły klasę po godzinach i opłaca katechetę z swojej kieszenii.

Edytowane przez Imperialista
Czas edycji: 2013-09-14 o 15:02
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 15:14   #71
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Ale to jest głupota, żeby kościół się pakował tam gdzie nie jest jego miejsce. Jak ktoś jest religijny niech się modli i chodzi do kościoła itp, ale niech nie mieszają się do życia ludziom których ta religia nie dotyczy. Nie chciałabym żyć w państwie gdzie duchowni decydują o sprawach kraju.
W szkołach też nie powinno się nic narzucać. Strata godzin na religię/etykę. Jak komuś zależy będzie się sam 'rozwijał duchowo'.
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-14, 15:22   #72
CrystalNatasha
Rozeznanie
 
Avatar CrystalNatasha
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 502
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
W końcu ktoś mądrze gada
__________________
If you want something in life, reach out and grab it.
CrystalNatasha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 15:40   #73
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Część osób nie chce tego, dlatego że obawia się że ta "etyka" nie będzie .... ja wiem ? obiektywna?
Etyka skupia się na moralności, sumieniu, a nie na "zahaczaniu" o wartości Chrześcijańskie, Katolickie. W przypadku, gdy będzie to prowadził ksiądz/ siostra zakonna to jednak istnieje takie prawdopodobieństwo. Ja nie mam takiej sytuacji, ale gdybym miała, to też wolałabym, aby ktoś niestronniczy te lekcje prowadził.
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 15:44   #74
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Cytat:
Napisane przez P0m Pokaż wiadomość
Ale to jest głupota, żeby kościół się pakował tam gdzie nie jest jego miejsce. Jak ktoś jest religijny niech się modli i chodzi do kościoła itp, ale niech nie mieszają się do życia ludziom których ta religia nie dotyczy. Nie chciałabym żyć w państwie gdzie duchowni decydują o sprawach kraju.
W szkołach też nie powinno się nic narzucać. Strata godzin na religię/etykę. Jak komuś zależy będzie się sam 'rozwijał duchowo'.
Czyli Kościół ma siedzieć cicho i nic nie mówić? Jeśli większość społeczeństwa chce żyć bez legalnych związków homoseksualnych czy bez prawa do wolnej aborcji, to mają do tego pełne prawo.

PS. Mnie jedynie wkurza pazerność Kościoła jeśli chodzi o relacje z państwem czy cyrki na cmentarzach. A w kwestiach obyczajowych niech mówi co chce.

Cytat:
Napisane przez CrystalNatasha Pokaż wiadomość
Ateista uczący etyki byłby dobry rozwiązaniem ponieważ nie narzucałby swojej religii,gdyż nie ma żadnej.
Co najwyżej uczyłby moralności marksistowsko-leninowskiej.

Cytat:
No jeszcze tylko księży w parlamencie brakuje
A mi brakuje. Jak widzę Biedronia, Grodzką, to jeszcze mi brakuje kogoś w sutannie. No i dawnej Samoobrony i LPR.

Cytat:
Zgadzam się,że kościół może sobie mówić co chce,ale jak już się wypowiada w sprawach typu płodzenie dzieci to litości-niech spojrzą na siebie,bo według tego co przyrzekli księża oni dzieci nie płodzą,bo żyją w celibacie-a przynajmniej nie powinni płodzić
Czasami się można pośmiać z Kościoła gdy mówi o jakiś bruzdach które mają dzieci z in vitro, ale przecież mają prawo reprezentować swój punkt widzenia.

Cytat:
A religia może sobie być w szkołach katolickich,o!
Nie widzę przeszkód jeśli chodzi o religię w szkołach publicznych. Po godzinach szkoła stoi pusta (może poza salami gimnastycznymi) więc jeśli Kościół płaciłby Katechecie i za wynajem jakiejś klasy to mogłaby być tam religia. Szkoła miałaby same zyski, i nie byłoby awantury o etykę/religię.

Cytat:
Ogólnie jak już przy religii jesteśmy,to nie wyobrażam sobie,aby naszym krajem rządziła osoba niewierząca bądź innego wyznania. U większości Polaków by to nie przeszło,bo dla nich liczy się tylko chodzenie co niedziela do kościoła, bo się trzeba pokazać jacy to oni są "święci"
W USA jest podobnie -ateista nigdy nie zostałby prezydentem. A u nas był chyba A. Kwaśniewski (przynajmniej na studiach miał przedmioty typu ateizm naukowy). Ale jeśli chodzi o samorządy gminne - ateista wójtem chyba nie ma szans zostać.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 16:48   #75
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 16:50   #76
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

I kolejna głupota. A w czym ateista jest gorszy od dajmy na to katolika, że nie może zostać prezydentem czy wójtem? Takich rzeczy nie powinno się mieszać do spraw państwa.

Cytat:
Czyli Kościół ma siedzieć cicho i nic nie mówić?
Niech sobie mówi ale o sprawach które go dotyczą. Kościół nie powinien wywierać presji na rządzących, bo niby jakim prawem. Tak samo jak islam niedługo się zadomowi, też będzie tak fajnie jak zacznie się mieszać do polityki? A przecież to jedno i to samo. Nic dobrego z tego nie będzie.

Gdybym tylko ja się dorwała do władzy...
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 16:57   #77
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 17:08   #78
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Przez to Kościół traci swoją pozycję... przez to, że jest coraz dalej od ludzi a coraz bliżej do władzy.

Edytowane przez z_blondem_mi_do_twarzy
Czas edycji: 2013-09-14 o 17:10
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 17:33   #79
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-14, 17:46   #80
CrystalNatasha
Rozeznanie
 
Avatar CrystalNatasha
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 502
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta

:d:d:d
__________________
If you want something in life, reach out and grab it.
CrystalNatasha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 18:45   #81
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Cytat:
Napisane przez P0m Pokaż wiadomość
I kolejna głupota. A w czym ateista jest gorszy od dajmy na to katolika, że nie może zostać prezydentem czy wójtem? Takich rzeczy nie powinno się mieszać do spraw państwa.
W tym, że większość ludzi w tym kraju to katolicy i wolę głosować na katolika. To chyba logiczne? Chcesz wprowadzić zapis, że prezydentem Polski może zostać tylko ateista?

Cytat:
Niech sobie mówi ale o sprawach które go dotyczą. Kościół nie powinien wywierać presji na rządzących, bo niby jakim prawem.
Kościół ma prawo wywierać presję tak samo, jak mniejszość żydowska, feministki czy związki zawodowe.

Cytat:
Tak samo jak islam niedługo się zadomowi, też będzie tak fajnie jak zacznie się mieszać do polityki? A przecież to jedno i to samo. Nic dobrego z tego nie będzie.
Jak to jest jedno i to samo to załóż krzyżyk w Arabii Saudyjskiej albo przeżegnaj się na środku ulicy w Kairze. Islam już się miesza do polityki w krajach Zachodniej Europy.

Cytat:
Gdybym tylko ja się dorwała do władzy...
To pewnie wprowadziłabyś drugą komunę, bo wszystkim trzeba centralnie sterować. Nawet tym co ksiądz mówi w kościele.

Cytat:
Napisane przez CrystalNatasha Pokaż wiadomość
A co Ci Biedroń przeszkadza albo Grodzka?
W zasadzie dziwią mnie osoby na nich głosujące, bo w sumie to ich sprawa co preferują i co ze sobą robią.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 19:46   #82
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
W tym, że większość ludzi w tym kraju to katolicy i wolę głosować na katolika. To chyba logiczne? Chcesz wprowadzić zapis, że prezydentem Polski może zostać tylko ateista?
To głupie, a nie logiczne Masz do wyboru katolika który nic dobrego z państwem nie zrobi i ateistę ze świetnymi perspektywami. Ale racja katolik to katolik i i tak trzeba go brać

Cytat:
Kościół ma prawo wywierać presję tak samo, jak mniejszość żydowska, feministki czy związki zawodowe.
Litości...niech wywiera ale na sprawy które dotyczą kościoła, nie sprawy ludzi którzy z kościołem nie mają nic wspólnego. Jeśli ja miałabym ograniczone prawa przez jakąś 'kościelną ustawę' to bym się lekko mówiąc wkurzyła

Cytat:
Jak to jest jedno i to samo to załóż krzyżyk w Arabii Saudyjskiej albo przeżegnaj się na środku ulicy w Kairze. Islam już się miesza do polityki w krajach Zachodniej Europy.
Chodziło mi o prawa do polityki. Jeśli religia katolicka miałaby decydować o losach państwa to takie same prawa miałby by inne wyznania goszczące w Polsce. Dlatego nie rozumiem poparcia dla duchownych w polityce, bo na takich samych prawach weszliby np islamiści. A dla mnie ani jedno ani drugie nic dobrego nie wniesie.

Cytat:
To pewnie wprowadziłabyś drugą komunę, bo wszystkim trzeba centralnie sterować. Nawet tym co ksiądz mówi w kościele.
Co bym zrobiła pozostanie ( PÓKI CO ) jedynie w moich marzeniach
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 20:02   #83
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 20:23   #84
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Cytat:
W tym, że większość ludzi w tym kraju to katolicy
Tylko zadeklarowana większość, a raczej zadeklarowana według tego co parafie podają.
Ja jestem ateistą, w kościele nie bywam, a spis mnie obejmuje ponieważ byłem zbyt leniwy, aby się wypisać z tego cyrku ( i tak to w sumie nic nie zmienia, dalej podatki płacić trzeba ), zresztą przy tych spisach to są bardziej kreatywne sposoby zawyżania liczby wiernych, niż sposoby ukrywania realnych długów państw.

Kolejna sprawa - baaaardzo dużo katolików to jednocześnie antyklerykałowie.
Moi rodzice np. - są wierzący, ale na temat KRK mają jednoznaczne zdanie, cytuje: "zlikwidować".

Cytat:
Kościół ma prawo wywierać presję tak samo, jak mniejszość żydowska, feministki czy związki zawodowe.
Tyle, że KRK to się ponoć sprawami duchownymi zajmuje, a nie polityką, prawem, społeczeństwem...

Cytat:
To pewnie wprowadziłabyś drugą komunę, bo wszystkim trzeba centralnie sterować. Nawet tym co ksiądz mówi w kościele.
A czy KRK to nie jest najstarsza w świecie komuna?
Powołujesz się tutaj na komunistów, a przecież samo KRK to jedna, wielka komuna.
No może z tą różnicą, że teraz nie ma inkwizycji, bo już sobie na to nie pozwalamy.
Sam fakt płacenia podatków na KRK to jest centralne sterowanie - nie są instytucją państwową, więc niech się sami utrzymują.

A co do tego mówienia w kościele - zabroniona jest agitacja...a jakoś "Ojcu Dyrektorowi" to nie przeszkadza, podobnie jak prowadzenie firmy czy jeżdżenie luksusowym autem, a ponoć księża żyją w ubóstwie.

Cytat:
W zasadzie dziwią mnie osoby na nich głosujące, bo w sumie to ich sprawa co preferują i co ze sobą robią.
To sprawdź sobie co oni robią w tym sejmie, bo akurat Grodzka to jeden z najbardziej aktywnych i zdyscyplinowanych polityków ( no ale tego się w mediach nie pokazuje - prościej pokazać, że to "babochłop" ).

Cytat:
Franciszek
Ten typek z Ameryki Południowej?
Wybrali go bo tracą wpływy w Europie - ludzie już się pokapowali, że cała ta religia to jedna wielka ściema, a KRK tylko o kasę chodzi, żeby miał im kto luksusowe wille fundować.

No to przenoszą biznes do zacofanej Ameryki Łacińskiej, która zresztą prosperuje coraz lepiej - np. Brazylia się dynamicznie rozwija, więc będzie miał kto na nich łożyć.

Cytat:
Nie do końca - wystarczy, że niekatolik nie ma jakichś wybitnie niekatolickich pomysłów, czyli np. "zalegalizujmy aborcję" i już jest OK.
Kogo obchodzi katolicka opinia?
Liczą się realia ekonomiczne, aborcja nie przejdzie ponieważ mamy problemy demograficzne.
I tak zresztą byłbym przeciw - zabójstwo jak każde inne.

Cytat:
Niewierzenie w boga to taka sama ideologia, jak wierzenie w niego
Brak wiary to po prostu brak wiary, nic poza tym.
Nie dopisujcie do tego jakiś dziwacznych ideologii.
To tak jakby pisać - niedowierzanie w Świętego Mikołaja to taka sama ideologia jak wierzenie w niego.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 22:39   #85
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Szczególnie w małych miejscowościach, gminach, powiatach ludzie wolą głosować na podstawie stereotypów i utartych poglądów. Nic w tym nie zmienisz. Dobrze, żeby wyborcy byli na tyle zainteresowani aby przejrzeć plan wyborczy danego delikwenta, ale czy my zawsze przeglądamy plan wyborczy danej partii decydując się na nią ? Dobre pytanie

Edytowane przez z_blondem_mi_do_twarzy
Czas edycji: 2013-09-14 o 22:41
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 23:02   #86
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Cytat:
Napisane przez z_blondem_mi_do_twarzy Pokaż wiadomość
Szczególnie w małych miejscowościach, gminach, powiatach ludzie wolą głosować na podstawie stereotypów i utartych poglądów. Nic w tym nie zmienisz. Dobrze, żeby wyborcy byli na tyle zainteresowani aby przejrzeć plan wyborczy danego delikwenta, ale czy my zawsze przeglądamy plan wyborczy danej partii decydując się na nią ? Dobre pytanie
Plan partii.

Scenariusze sci-fi typu 3 mln. mieszkań w 8 lat.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 23:17   #87
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Zawsze się śmieje ze stwierdzenia, że w Polsce większość to katolicy Badania chyba na podstawie świstków z parafii.
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 06:50   #88
CrystalNatasha
Rozeznanie
 
Avatar CrystalNatasha
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 502
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Eh,pisałam już wcześniej,że żadnej zgody podpisywać nie trzeba.... To osoby,które chcą chodzić na religię muszą je podpisać...
__________________
If you want something in life, reach out and grab it.
CrystalNatasha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 08:36   #89
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Tylko zadeklarowana większość, a raczej zadeklarowana według tego co parafie podają.
(...)
Państwo dalej opłaca lekcję religii czy tysiące kapelanów w szpitalach i wojsku (to z tych złych rzeczy). Jak również rządząca partia nie potrafiła zalegalizować związków partnerskich czy nie odważy się podjąć tematu legalnej aborcji. Myślę więc, że Kościół aż tak źle nie ma.

Cytat:
Tyle, że KRK to się ponoć sprawami duchownymi zajmuje, a nie polityką, prawem, społeczeństwem...
Chyba nigdy tak w historii Kościoła nie było. Już od czasów prześladowań w Cesarstwie Rzymskim chrześcijanie zajmowali się sprawami społecznymi, potem z czasem ich znaczenie rosło.

Cytat:
A czy KRK to nie jest najstarsza w świecie komuna?
Powołujesz się tutaj na komunistów, a przecież samo KRK to jedna, wielka komuna.
Zawsze władza świecka była mocniejsza od władzy duchownej. Nawet w średniowieczu.

Cytat:
Sam fakt płacenia podatków na KRK to jest centralne sterowanie - nie są instytucją państwową, więc niech się sami utrzymują.
Tutaj się zgadzam. Niech sami siebie utrzymują. Mają tyle majątków, Rydzyka i ofiary wiernych, że dadzą radę.

Cytat:
A co do tego mówienia w kościele - zabroniona jest agitacja...a jakoś "Ojcu Dyrektorowi" to nie przeszkadza, podobnie jak prowadzenie firmy czy jeżdżenie luksusowym autem, a ponoć księża żyją w ubóstwie.
Gdzie jest zabroniona agitacja? SLD chce zabronić agitacji w Kościele! Co jest atakiem na wolność słowa.

Cytat:
To sprawdź sobie co oni robią w tym sejmie, bo akurat Grodzka to jeden z najbardziej aktywnych i zdyscyplinowanych polityków ( no ale tego się w mediach nie pokazuje - prościej pokazać, że to "babochłop" ).
Podobno największą frekwencję bywania w Sejmie mają posłowie PiSu! Ogólnie Sejm powinien liczyć 200 osób, skoro wybierają Grodzką, exsportowców czy ludzi co mają takie same nazwiska jak znani politycy. Widocznie Sejm jest za duży.

Dla mnie transseksualizm to zbyt duża granica i nigdy bym na taką osobę nie zagłosował. Na szczęście do tej osoby dochodzi to, że jak Krzysiem, to była niebyle jakim członkiem PZPR oraz podobno była agentem, więc nie mam wyrzutów sumienia, że ją na wejściu "odrzucam".
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 08:51   #90
CrystalNatasha
Rozeznanie
 
Avatar CrystalNatasha
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 502
Dot.: Etyka obowiązkowa? Od kiedy?

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość

Dla mnie transseksualizm to zbyt duża granica i nigdy bym na taką osobę nie zagłosował. Na szczęście do tej osoby dochodzi to, że jak Krzysiem, to była niebyle jakim członkiem PZPR oraz podobno była agentem, więc nie mam wyrzutów sumienia, że ją na wejściu "odrzucam".
A w czym transseksualista jest gorszy?
__________________
If you want something in life, reach out and grab it.
CrystalNatasha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:39.