Jak ufarbowac sie na blond? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-22, 19:28   #1
KarinaPe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1

Jak ufarbowac sie na blond?


Witam! Zawsze chciałam byc blondynkom. Chodzilam do fryzjera ale wszystkie fryzjerki mowiły ze u mnie to nie mozliwe bo wlosy mam brązowe i mozna tylko pasemkami rozjasniac. Tymczasem mam kilka kolezanek o czarnych wlosach, ktore z dnia na dzien przyszly utlenione na blon i calkiem niezle wygladaja. Gdzie ja moglabym zrobic cos takiego? Dziekuje za odpowiedz.
KarinaPe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 20:31   #2
Lola20
Rozeznanie
 
Avatar Lola20
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 798
Dot.: Jak ufarbowac sie na blond?

taka drastyczna przemiana w 1 dzień na pewno odbije się na kondycji Twoich włosów, to nie jest dobry pomysł może i będziesz miała blond (chociaż najprawdopodobniej rudość), ale włoski będa przesuszone, łamliwe i zniszczone i nikogo raczej nie będa zachwycać. Pewnie któraś z kolei fryzjerka zgodziła by się rozjaśnić Ci całe włosy na Twoją własną odpowiedzialność, ale zastanów się czy warto. Schodzenie do blondu pasemkami to najbezpieczniejsza opcja, ale jeśli jednak jesteś zdecydowana i masz naturalne, niefarbowane włosy to kup w drogerii rozjasniacz (np. z Londy rozjaśniający o 4-6 tonów lub z Garniera -np. 100% color odcień superblond. W drogeriach Natora jest też cała gama rozjaśniaczy firmy Joanna, ale o nich się nie wypowiadam, bo nigdy nie używałam ) Możesz też spróbowac użyć farby rozjaśniającej (np.L'oreal Excellence Creme Blonde Supreme - to chyba najdelikatniejsza farba rozjaśniająca. Z mocno rozjasniających farb blond jest też Palette intensive Color creme kolor superjasny blond E20, ale to już bardziej ryzykowny wybór, bo palette do najdelikatniejszych farb nie należy ). Musisz się rozejrzec w drogerii w ofercie kosmetyków rozjasniających Z tym, że przy ciemnych włosach nie masz gwarancji, że wyjdzie Ci od razu blond. Najpewniej będzie to rudość, a jeśli wyjdzie nawet blond, to najprawdopodobniej będzie on żółty ) Bardzo ciemne włosy przed nałożeniem jasnej farby trzeba czasem poddać dekoloryzacji (nie radze robić tego w domu, ale jesli już musisz, to w drogerii można kupić krem dekoloryzujący z L'oreala - Eclair Creme clair decolorant) Z tym, że po dekoloryzacji nie jest zalecane tak odrazu nakładac farbę, więc możesz np zafarbowac szamponetką lub szamponem koloryzującym bez amoniaku, żeby trochę wyrównać i ewentualnie przykryć nieładny, zółtawy odcień po dekoloryzacji Z nakładaniem farby wtedy odczekaj najlepiej minimum 3 tygodnie.
__________________
Pusta Miska - akcja charytatywna dla zwierząt. Każdy może pomóc, wystarczy codziennie klikać w miskę by ją napełnić! Odwiedź www.pustamiska.pl by pomóc zwierzętom cierpiącym w schronisku.
Lola20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:18.