idealna druhna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-19, 22:12   #1
ekstramocna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 257

idealna druhna


Choć ślub biorę dopiero za rok, pewna kwestia trapi mnie już teraz.
Zacznę od początku dla przedstawienia sytuacji. W liceum miałam bardzo dobrą przyjaciółkę, była dla mnie niemal jak siostra. Niestety rozjechałyśmy się na studia. Mimo to przez pierwszy rok utrzymywałyśmy intensywny kontakt. No i zawsze obiecywałyśmy sobie być druhnami. Ostatnio nasz kontakt bardzo się ograniczył. Praktycznie od pół roku oprócz kilku krótkich wiadomości nie zamieniłyśmy z sobą słowa. Dla mnie teraz najlepszym przyjacielem jest narzeczony, nie mam tak bliskich koleżanek. Mam jeszcze jedną (nie wiem czy wypada tak tą relację nazwać) przyjaciółkę, kiedyś mieszkałyśmy razem, czasem się widzimy. I narzeczony sugeruje abym to ją poprosiła.
I tu jest problem, jak powiedzieć przyjaciółce A (tej z LO), że nie będzie jednak moją druhną, już zaprosiłam ją na wesele. Nie chcę żeby się na mnie obraziła...
I czym kierować się przy wyborze druhny? Czy to koniecznie musi być przyjaciółka?
ekstramocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 23:17   #2
gurcia
Raczkowanie
 
Avatar gurcia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: :) ściana wschodnia :)
Wiadomości: 431
GG do gurcia
Dot.: idealna druhna

Równie dobrze możesz wziąć kuzynkę. Wg.mnie to powinna być osoba której ufasz, nie wstydzisz się, która Ci pomoże jeśli będzie taka potrzeba.
__________________
" Bądz słodki dla wroga.... to najbardziej go denerwuje..."

Kocham i jestem kochana, szczęściem drugiego serca przepełniona....... pijana


Walka trwa:

114-110-105-100-95-90-85-80-75-70-65-60-55
gurcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 07:22   #3
mia8544
Zakorzenienie
 
Avatar mia8544
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 743
Dot.: idealna druhna

Dokładnie, wybierz kogos na kim bedziesz mogła polegac w razie czego i kogos kto jest Ci bliski. Ja np bede miała moją siostrę, która jest dla mnie nejlepszą przyjaciółką, moge jej powiedziec o wszystkim
mia8544 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 09:06   #4
Madziuniusia
Zakorzenienie
 
Avatar Madziuniusia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 202
Dot.: idealna druhna

a ja rozumiem to, bo sama dwóm siostrom, jeszcze za małolata naobiecywałam, że będa moimi świadkowymi i teraz też jestem w kropce...
__________________
Zostaniesz na stałe? 22.02.2017 - II kreseczki
Madziuniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 09:15   #5
happy2gether
Wtajemniczenie
 
Avatar happy2gether
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 849
Dot.: idealna druhna

Przede wszystkim powinna być to osoba dyspozycyjna, która pomoże Ci w organizacji wesela, w ubieraniu się, w podjęciu gości na sali itp. itd, której możesz zaufać i na którą możesz liczyć.
Fajnie jak taka osoba zna rodziny państwa młodych.
Mówisz, że z tamtą kolezanką kontakt się rozluźnił ale jak poprosisz ją o pełnienie tak waznej funkcji, to może okaże się, że świetnie się odnajduje w tej roli?

Ja kiedyś cały czas myślałam, że moją starszą będzie moja bardzo dobra koleżanka ale jak przyszło co do czego, to poprosiłam o to siostrę TŻ (sama nie mam rodzeństwa). Kierowałam się tym, że świetnie się dogadujemy; widzę ją prawie codziennie, mamy podobny gust; wiem, że dobrze mi doradzi; zna wszystkich gości ze strony TŻ i sporą część moich, jest kontaktowa, sympatyczna itp itd.
(Generalnie przeważył fakt, że możemy się spotkać w kazdej chwili oraz jej znajomość z dużą ilości gości).

No a z tą koleżanką też zalatwiam sporo spraw, tym bardziej, że ślubujemy praktycznie jedna po drugiej, no i dlatego, że ona poprosiła na starszą właśnie mnie
happy2gether jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 11:40   #6
kasia.diet
Zakorzenienie
 
Avatar kasia.diet
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 250
Dot.: idealna druhna

ja tez bede miala problem z druhna/swiadkowa, bo nie mam siostry ani kuzynki. mam 2 dobre kolezanki, z czego z jedna kontakty jakos tak mi sie rozluznily wiec zostaje jedna, ale przyjaznia tego wciaz nie nazywam. natomiast z siostra TZ widze sie raz na ruski rok, rozmawialysmy raptem kilka razy i jakos tak.. no ale bede sie wahac jednak miedzy siostra TZ a kolezanka, idealne nie beda ale mysle ze kazda druhna jak sie postara to moze bardzo dobrze spelnic swoje zadanie
__________________
Mąż i żona
kasia.diet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 11:45   #7
Osa26
Przyczajenie
 
Avatar Osa26
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 20
Dot.: idealna druhna

Cytat:
Napisane przez kasia.diet Pokaż wiadomość
ja tez bede miala problem z druhna/swiadkowa, bo nie mam siostry ani kuzynki. mam 2 dobre kolezanki, z czego z jedna kontakty jakos tak mi sie rozluznily wiec zostaje jedna, ale przyjaznia tego wciaz nie nazywam. natomiast z siostra TZ widze sie raz na ruski rok, rozmawialysmy raptem kilka razy i jakos tak.. no ale bede sie wahac jednak miedzy siostra TZ a kolezanka, idealne nie beda ale mysle ze kazda druhna jak sie postara to moze bardzo dobrze spelnic swoje zadanie
Wybierz osobę którą darzysz największym zaufaniem i sympatią druhna to tak jakby członek rodziny
__________________
Konkurs - Polecaj i wygrywaj!
www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠
Osa26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-20, 18:00   #8
ekstramocna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 257
Dot.: idealna druhna

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi ;*.
Powiem wam, że żadna z moich koleżanek nie jest zbyt operatywna... Siostrę mam 18lat starszą... I kuzynki też 35+... Tak więc ciężko będzie...
ekstramocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 09:26   #9
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: idealna druhna

to moze ta przyjaciółka z liceum to akurat najlepszy pomysł?
(moja druhna to tez przyjaciółka z liceum), kontakty wam sie odnowia,
poza tym jesli ona zna Cie od podszewki to strzał w 10, bo wystarczy porozumiewawcze spojrzenie i wiadomo o co chodzi, wie co lubisz itp
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 10:45   #10
Jamee
Zakorzenienie
 
Avatar Jamee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 945
Dot.: idealna druhna

Ja również mam problem z wyborem druhny. Nie mam żadnej bliskiej przyjaciółki, raczej koleżanki. Kuzynki są za młode i nie bardzo widziałabym je w roli druhny. Pozostaje mi dziewczyna mojego brata ale widzę ją raz na jakiś czas i co tu dużo mówić niewiele wiemy o sobie. Wzięłabym brata ale z kolei TŻ też ma tylko brata i żadnej koleżanki ani kuzynki.
Jestem w kropce
__________________





Jamee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 17:16   #11
alonka00
Zakorzenienie
 
Avatar alonka00
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Roztocze
Wiadomości: 3 547
GG do alonka00
Dot.: idealna druhna

jestem, a właściwie byłam w takiej samej sytuacji jak autorka, wziełam jednak przyjaciółkę ze szkolnych lat bo pomimo tego że mamy słaby kontakt to rozumiemy się bez słów, co z tego ze nie pomoże mi wybrać sukni?? ważne ze bedzie blisko mnie w tym ważnym dniu i wiem że zajmie się wszystkim tak jak należy
__________________
Mama pamięta...
6.12.2011

1.07.2013
alonka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 20:56   #12
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: idealna druhna

Hej, ja też niestety mam problem w tym temacie. Podobna sytuacja ze starą przyjaciółką, z tym, że ja nawet gdybym chciała, to nie mogę jej poprosić, bo rodzice się nie zgadzają:/ Nie lubią jej i mówią, że wystarczy jak na weselu będzie. Narzeczony tez za nią jakoś nie przepada. Więc zostaje mi siostra narzeczonego ( ja nie mam rodzeństwa), ale jego świadkiem będzie młodszy brat. Słyszałyście o takiej sytuacji? Zastanawiam się czy to przejdzie, żeby świadkami byli siostra i brat pana młodego...
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 13:46   #13
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: idealna druhna

Cytat:
Napisane przez Jamee Pokaż wiadomość
Ja również mam problem z wyborem druhny. Nie mam żadnej bliskiej przyjaciółki, raczej koleżanki. Kuzynki są za młode i nie bardzo widziałabym je w roli druhny. Pozostaje mi dziewczyna mojego brata ale widzę ją raz na jakiś czas i co tu dużo mówić niewiele wiemy o sobie. Wzięłabym brata ale z kolei TŻ też ma tylko brata i żadnej koleżanki ani kuzynki.
Jestem w kropce
nie rozumiem
świadkami mogą być dwaj faceci jak i dwie kobiety,
przecież nie ma wymogu że kobieta bierze na świadka kobietę i na odwrót

chyba że to ma być jakaś specjalna druhna jak z filmu w różowej sukience ale wtedy co najmniej 4 by się przydały
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 22:09   #14
bea_dalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 207
Dot.: idealna druhna

Cytat:
Napisane przez evela28 Pokaż wiadomość
nie rozumiem
świadkami mogą być dwaj faceci jak i dwie kobiety,
przecież nie ma wymogu że kobieta bierze na świadka kobietę i na odwrót

chyba że to ma być jakaś specjalna druhna jak z filmu w różowej sukience ale wtedy co najmniej 4 by się przydały
Oczywiście, mogą być świadkowie tej samej płci. My mamy dwóch braci i obaj beda świadkami. Ja nie widzę w tej roli nikogo poza moim bratem.
bea_dalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 12:57   #15
happy2gether
Wtajemniczenie
 
Avatar happy2gether
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 849
Dot.: idealna druhna

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Hej, ja też niestety mam problem w tym temacie. Podobna sytuacja ze starą przyjaciółką, z tym, że ja nawet gdybym chciała, to nie mogę jej poprosić, bo rodzice się nie zgadzają:/ Nie lubią jej i mówią, że wystarczy jak na weselu będzie. Narzeczony tez za nią jakoś nie przepada. Więc zostaje mi siostra narzeczonego ( ja nie mam rodzeństwa), ale jego świadkiem będzie młodszy brat. Słyszałyście o takiej sytuacji? Zastanawiam się czy to przejdzie, żeby świadkami byli siostra i brat pana młodego...
U nas miało tak pierwotnie być (siostra + brat TŻta)
ale zawiedliśmy się na bracie TŻta i jednak nie będzie naszym świadkiem
happy2gether jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 11:33   #16
one love
Raczkowanie
 
Avatar one love
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 44
Dot.: idealna druhna

Nie wiem dlaczego, ale od zawsze podobało mi się, gdy liczba świadków nie ograniczała się tylko do dwóch osób ja osobiście mam 4 bliskie przyjaciółki i chciałabym, żeby w dniu mojego ślubu wszystkie były moimi druhnami podobnie, mój TŻ ma kilku bliskich kolegów, z którymi zna się chyba od zawsze. Mam nadzieje, że nie będzie z tym jakiegoś problemu ;D A wy co o tym myślicie?
__________________


"Biust do przodu, tyłek do tyłu i idziemy!"
one love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 15:32   #17
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: idealna druhna

świadków może być tylko dwóch, tak wymaga kościół, a druhen możesz mieć ile chcesz
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 20:54   #18
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: idealna druhna

a ja nie będę miała druhny, za to dwóch facetów świadków.
Co mi ma jakaś baba konkurować suknią na własnym ślubie
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 11:11   #19
ona_8585
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 11
Dot.: idealna druhna

A co myślicie o małżeństwie za starszych??? Bo u nas tak właśnie będzie, mimo, iż wywołało to straszną wojnę zwłaszcza u mnie w domu
ona_8585 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:41.