Co to za punkciki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-10, 17:36   #1
karolinna24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 22

Co to za punkciki?


Witam

Parę miesięcy temu pisałam tutaj o moim problemie z wypadającymi włosami. Problem ten zanikł, włosy się wzmocniły i wypada ich malutko z czego oczywiście się cieszę, ale nurtuje mnie (a wręcz psuje mi humor) pewna sprawa...
Od tamtego czasu (bynajmniej wówczas to zauważyłam) mam na czubku głowy dwa małe miejsca, z których nie rosną włosy. Mam mnóstwo małych włosów po wypadaniu, ale w tych dwóch punkcikach jest łyso. Są one zaraz koło siebie, mam też wrażenie że wokół nich jest mało włosów, są bynajmniej rzadsze niż na całej powierzchni głowy.
Obserwuję łysiny już z siódmy miesiąc i nadal nic się na nich nie pojawia... Obie są wielkości małego paznokcia, no może mniejsze troszkę... Dodam, że są w miejscu gdzie zawsze nosiłam przedziałek i jak zrobię przedziałek to je widać.
Co to może być???

Czasem te łysiny mnie bolą, albo swędzą ale to może od tego grzebania i oglądania ich.
Czy to kiedyś zarośnie jak 7 miesięcy nic sie nie pojawiło? : confused:
karolinna24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 18:23   #2
Skyrim1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 50
Dot.: Co to za punkciki?

A nie jest to czasem jakaś stara blizna?
Skyrim1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 19:01   #3
MariCarmen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 27
Dot.: Co to za punkciki?

Idz do dermatologa, to moze byc lysienie plackowate. Tak czy siak najlepiej, jesli to skonsultujesz z lekarzem. Pozdrawiam
MariCarmen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 20:05   #4
Klocylda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 135
Dot.: Co to za punkciki?

Też bym była za wizytą u lekarza. Skoro swędzi Cię tylko w tych miejscach to trochę dziwne.

A bynajmniej nie używa się zamiennie z "przynajmniej", to dwa różne słowa. Musiałam czytać twój tekst kilka razy, bo nie mogłam się skupić na tym co czytam, tak mnie to drażniło
Klocylda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 00:47   #5
katayah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 17
Dot.: Co to za punkciki?

nie piszesz nic o kondycji skóry głowy, nie jest przesuszona? nie masz tam jakichś wykwitów? rzeczywiście niepokojące, jeśli Cię swędzi i też wybrałabym się do dermatologa. takie punktowe łysienie występuje np. przy grzybicy skóry głowy, ale nie chcę Cię straszyć, a zawsze lepiej od lekarza usłyszeć, że to nic poważnego poza tym to też się leczy, jakakolwiek by nie była tego przyczyna i lekarz będzie wiedział najlepiej. powodzenia
katayah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 13:27   #6
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Co to za punkciki?

jesli to czubek głowy, to moze to byc łysienie androgenne. polega na tym, że obserwuje się najpier łysawe pasek jak przedziałek, który rozszerza sie z czasem bardziej i bardziej, bo coc wyrastaja nowe włoski, to sa one coraz słabsze az w koncu całkiem zanikaja i wtedy mimo bujnych włosow po bokach i z tyłu, czubku jest intensywne przerzedzenie. Nie mozna czekac z takimi objawami. Idz do dermatologa. Jesli to łys androgenne, czyli wynikajace z nadwrazliwosci na własny testosteron, dostaniesz recepty na specjalne masci do wcierania dzien w dzien, zeby problem minął.

Wszelkie przerzedzenia leczymy u dermatologa, a nie na wizazu
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.