Suche łuszczące plamy na ciele - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-16, 16:01   #1
Moniaa99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 2

Suche łuszczące plamy na ciele


Witam, piszę ponieważ od jakiegos czasu na moim ciele znajduja sie suche łuszczace białe plamy, pokrywaja one prawie caly tułów, uda oraz pachwiny. Plamy te łuszcza się, nie da sie ich opalić nic nie pomaga w zwalczeniu ich a nieestetycznie wygladają... nie pomagają żadne kremy maści itd. Byłam u dermatologa niestety nie wie co to jest, na pewno nie grzybica, ponieważ miałam robione badania w tym kierunku. Bardzo proszę o pomoc jesli ktoś miał z czyms takim do czynienia. W załączniku zdjęcie owych plamek na brzuchu

Moniaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 18:44   #2
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Suche łuszczące plamy na ciele

Od jakiego czasu masz ten problem? Czy te zmiany swędzą? Nie jest to jakieś uczulenie na konkretny produkt spożywczy? Robiłaś badania w tym kierunku (alergie)?
Skonsultuj to z innym dermatologiem, nie rozumiem jak można odesłać pacjenta do domu, mówiąc że eee, przepraszam ale nie wiem co to jest.
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 10:05   #3
Moniaa99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 2
Dot.: Suche łuszczące plamy na ciele

Zmiany te mam juz od jakichs 3 lat na pewno i z czasem powstaje ich coraz wiecej, ale nic mnie nie swędzi...
Szczególnie latem, jestem cała w "cetki" ponieważ skóra w tym miejscu nie chce sie opalic Dermatolodzy przepisywali mi tylko kolejne maści złuszczające zawierające mocznik i kremy natłuszczające, żadnych efektów nie zauważyłam. Nic mi nie wiadomo o tym żebym była na coś uczulona, ale też nigdy nie robiłam żadnych testów w tym kierunku, może jednak warto odwiedzić jakiegoś alergologa, sama nie wiem
Moniaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-17 10:05:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:04.