Przepisanie części działki jak to zrobić...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-04, 14:53   #1
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question

Przepisanie części działki jak to zrobić...?


Zamierzamy się budować.Teściowa ma pole dokładnie 1,10ha.Ma nam przepisać połowę drugą na brata męża.Na swojej połówce chcemy zbudować domek.Jak to wygląda,jakie potrzeba papiery,ile to będzie kosztować?gdzie trzeba sie udać Itp.
Jezeli wiecie cos nt temat,pomózcie
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 18:27   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Przepisanie części działki jak to zrobić...?

Notariusz.
Z pewnoscia jakis akt własnosci ,bedzie to darowizna więc byc może trzeba bedzie zlozyc jakies dokumenty w skarbówce.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 18:57   #3
czarownica jaga
Wtajemniczenie
 
Avatar czarownica jaga
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Przepisanie części działki jak to zrobić...?

Najpierw musicie podzielić działkę, potrzebny do tego będzie na pewno geodeta, jak działka będzie podzielona wtedy dopiero można co kolwiek myśleć o przepisywaniu. Dokładnej procedury nie znam, ale pamiętam jak przepisywano na mnie część działki najpierw trzeba było na pewno ją podzielić. Idźcie do urzędu i zapytajcie, albo może tutaj zjawi sie jakaś uświadomiona wizażanka
__________________
"(...)a szabelkę to kawaler w której nogawce nosi?(...)"

I am a WarriorZ

czarownica jaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 20:03   #4
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Przepisanie części działki jak to zrobić...?

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Zamierzamy się budować.Teściowa ma pole dokładnie 1,10ha.Ma nam przepisać połowę drugą na brata męża.Na swojej połówce chcemy zbudować domek.Jak to wygląda,jakie potrzeba papiery,ile to będzie kosztować?gdzie trzeba sie udać Itp.
Jezeli wiecie cos nt temat,pomózcie
1. Nie istnieje taka instytucja prawna jak "przepisanie". Co najwyżej istnieje darowizna.

2. Należy udać się do urzędu gminy sprawdzić mpzp - gdzie będzie określone, czy działkę w ogóle można podzielić i czy jest to działka budowlana (bo skoro "pole" to znaczy, że rolna, tak ?).

3. Jeżeli działkę można podzielić i jest budowlana - to należy udać się do geodety, który podzieli ziemię.

4. Później należy udać się do notariusza dokonać aktu darowizny. Teściowa może darować działkę mężowi, Tobie, lub Wam obojgu. Jeżeli zgłosicie ten fakt do skarbówki, nie zapłacicie żadnego podatku.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 21:13   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Przepisanie części działki jak to zrobić...?

Dodam ,ze akt darowizny nalezy zglosic chyba w 30 dni -prosze to sprawdzic dokładnie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 06:53   #6
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Thumbs up Dot.: Przepisanie części działki jak to zrobić...?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
1. Nie istnieje taka instytucja prawna jak "przepisanie". Co najwyżej istnieje darowizna.

2. Należy udać się do urzędu gminy sprawdzić mpzp - gdzie będzie określone, czy działkę w ogóle można podzielić i czy jest to działka budowlana (bo skoro "pole" to znaczy, że rolna, tak ?).

3. Jeżeli działkę można podzielić i jest budowlana - to należy udać się do geodety, który podzieli ziemię.

4. Później należy udać się do notariusza dokonać aktu darowizny. Teściowa może darować działkę mężowi, Tobie, lub Wam obojgu. Jeżeli zgłosicie ten fakt do skarbówki, nie zapłacicie żadnego podatku.
Suger,na Ciebie zawsze możnaliczyć
Dodam,że na razie jest to pole rolne,mam nadzieję,ze dobrze napisałam W przyszłym tygodniu będziemy to załatwiać,bo chcemy choc w tym roku załatatwić PnB tzn.całą papierologię zwiazaną z rozpoczęciem budowy
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 09:07   #7
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Przepisanie części działki jak to zrobić...?

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Suger,na Ciebie zawsze możnaliczyć
Dodam,że na razie jest to pole rolne,mam nadzieję,ze dobrze napisałam W przyszłym tygodniu będziemy to załatwiać,bo chcemy choc w tym roku załatatwić PnB tzn.całą papierologię zwiazaną z rozpoczęciem budowy
Jeżeli jest to dzialka rolna, gmina nie ma uchwalonego mpzp, w bliskiej okolicy nikt nie wybudowal domu i nie ma chociaż drogi publicznej prowadzącej do dzialek - to nic nie uzyskasz; więc ja bym się nie nastawiala na żadną budowę w tym roku.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-05, 13:15   #8
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Przepisanie części działki jak to zrobić...?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Jeżeli jest to dzialka rolna, gmina nie ma uchwalonego mpzp, w bliskiej okolicy nikt nie wybudowal domu i nie ma chociaż drogi publicznej prowadzącej do dzialek - to nic nie uzyskasz; więc ja bym się nie nastawiala na żadną budowę w tym roku.
To jest środek dużej wsi na około jest mnóstwo domów i równiez nowo pobudowanych
__________________
D&A

Edytowane przez iza251
Czas edycji: 2010-01-05 o 13:17
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 14:21   #9
RYBACZEK33
Raczkowanie
 
Avatar RYBACZEK33
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 81
Dot.: Przepisanie części działki jak to zrobić...?

Właśnie najpierw musicie sprawdzić przeznaczenie tej ziemi. Jeżeli jest to działka rolna to rozpoczynają się wam schody. Sama wiem byłam w podobnej sytuacji. Miałam ziemię w mieście, ale ta działka była rolna. Nie mogłam nic zrobić bo miasto nie miało aktualnych planów zagospodarowania przestrzennego. Minął ponad rok zanim cokolwiek mogłam zrobić. Po całym przekształceniu, chodzeniu itd musiałam oddać spory kawałek działki na drogę. Masakra. W naszym kraju cokolwiek zrobić to trzeba mieć mocne nerwy i ogromne samozaparcie ;/
RYBACZEK33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:28.