Środki plemnikobójcze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-26, 19:08   #1
prosiak81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Question

Środki plemnikobójcze


Mam pytanie do kobiet zaznajomionych ze środkami plemnikobójczymi. Mój chłopak nie przepada za stosowaniem prezerwatyw, twierdzi, że wtedy nic nie czuje i nie jest to dla niego przyjemne. Po poczytaniu o roznych metodach antykoncepcji, zainteresowały mnie właśnie środki plemnikobójcze, lecz przed użyciem któregoś z nich chciałabym się dowiedzieć, na ile skuteczna byłaby ta metada antykoncepcji, stosowana już bez niczego innego, bez "finału" w środku? Byłabym wdzięczna również za podanie nazw konkretnych sprawdzonych marek.
A może polecicie mi inne skuteczne sposoby antykoncepcji?

Edytowane przez prosiak81
Czas edycji: 2012-03-26 o 19:11
prosiak81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 19:16   #2
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Środki plemnikobójcze

Nie wiem czy takowe są dostępne w Polsce

Jak dla mnie to pigułki/plastry i wszystko inne co ma związek z hormonami to świetna metoda, jeśli jest dobrze dobrana to nie ma skutków ubocznych, wręcz przeciwnie potrafi zdziałać cuda. No i nie ma schiz i obawy czy miesiączka przyjdzie czy nie, partnerowi jest wygodnie, Tobie też, masz możliwość regulacji krwawienia.
Jeśli byś chciała coś wiedzieć to pytaj
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 20:35   #3
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Środki plemnikobójcze

Cytat:
Napisane przez prosiak81 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do kobiet zaznajomionych ze środkami plemnikobójczymi. Mój chłopak nie przepada za stosowaniem prezerwatyw, twierdzi, że wtedy nic nie czuje i nie jest to dla niego przyjemne. Po poczytaniu o roznych metodach antykoncepcji, zainteresowały mnie właśnie środki plemnikobójcze, lecz przed użyciem któregoś z nich chciałabym się dowiedzieć, na ile skuteczna byłaby ta metada antykoncepcji, stosowana już bez niczego innego, bez "finału" w środku? Byłabym wdzięczna również za podanie nazw konkretnych sprawdzonych marek.
A może polecicie mi inne skuteczne sposoby antykoncepcji?
Środki plemnikobójcze mają bardzo małą skuteczność.
A stosunek przerywany to już w ogóle. Możecie sobie odpuścić taką metodę.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 20:56   #4
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Środki plemnikobójcze

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Nie wiem czy takowe są dostępne w Polsce

Jak dla mnie to pigułki/plastry i wszystko inne co ma związek z hormonami to świetna metoda, jeśli jest dobrze dobrana to nie ma skutków ubocznych, wręcz przeciwnie potrafi zdziałać cuda. No i nie ma schiz i obawy czy miesiączka przyjdzie czy nie, partnerowi jest wygodnie, Tobie też, masz możliwość regulacji krwawienia.
Jeśli byś chciała coś wiedzieć to pytaj
Tak, masz rację, ale są też inne metody. Ewentualnie globulki, ale tu skuteczność dość niska albo NPR, ale tubędziesz musiała dużo poczytać, a najlepiej kupić komputerek cyklu, bo przy nim nie ma możliwości wpadki (z tego co wiem). Bo ja np w sytuacji autorki skoro bym nie musiała, to hormonów bym nie brała. Po prostu wolałabym obejść się bez, więc rozumiem ją .

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2012-03-26 o 20:57
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 21:11   #5
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Środki plemnikobójcze

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Tak, masz rację, ale są też inne metody. Ewentualnie globulki, ale tu skuteczność dość niska albo NPR, ale tubędziesz musiała dużo poczytać, a najlepiej kupić komputerek cyklu, bo przy nim nie ma możliwości wpadki (z tego co wiem). Bo ja np w sytuacji autorki skoro bym nie musiała, to hormonów bym nie brała. Po prostu wolałabym obejść się bez, więc rozumiem ją .
Globulki często uczulają, trzeba odczekać te 10 minut, czar pryska, a stosowanie ich samych to podjecie wielkiego ryzyka, bo ich skuteczność nie jest zbyt duża.
Ja jestem zwolenniczką hormonów, NPRu równiez, więc zależy co kto woli i co dla kogo jest wygodniejsze Jak dla mnie hormony to metoda idealna, no ale to moje zdanie
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:27.