upławy czy prawidłowa wydzielina? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-13, 19:25   #1
Scrapkowa
Raczkowanie
 
Avatar Scrapkowa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: k/Łodzi
Wiadomości: 148

upławy czy prawidłowa wydzielina?


Ostatnio poszłam do ginekologa z pieczeniem i swędzeniem oraz żółtymi upławami. Diagnoza - infekcja bakteryjna. Dostałam sumamed doustnie, metronidazol w czopkach, gynalgin i lactovaginal. Mężuś sumamed i metroniazol w tabletkach. wybrałam wszystkie tableteczki, zakończyłam lactovaginalem i przez kilka dni nadal miałam jakąś niewielką ilość wydzieliny. (Rano oczywiście wypłynęła reszta kapsułki) wydzielina jest rzadka i mleczna, bez zapachu ale pozostawia ślad na bieliźnie a do tego czuję się niekomfortowo. Wydzielina nie zmienia swojej konsystencji tylko jest cały czas taka sama - rzadka i mleczna. Dziś jestem w 13 dniu cyklu (mam 28 dniowe) wczoraj miałam ból owulacyjny, a dziś ilość wydzieliny zmniejszyła sie do minimum.
Czy to normalne? Czytałam że po lacovagialu zwiększa się ilość wydzieliny z pochwy? Czy to może jednak upławy??
Scrapkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 22:22   #2
loneliness18
Rozeznanie
 
Avatar loneliness18
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 580
Dot.: upławy czy prawidłowa wydzielina?

pomimo tego, że mam dopeiro 18 lat jednka z zapaleniem pochwy borykaąłm się już wiele razy. NIgdy nie leczyłam sie tak jak ty, lekarz przepisał mi jeden antybiotyka, do tego przemywałąm się tantum rosa i smarowałam okolice pochwy clotrimazolum..pomogło choć przez pewien czas upłąwy dalej były. czytając tój problem wydaje mi isę, że to przez co czuejsz dyskomfort to niestety naturalna wydzielina z pochwy. Od keidy zaczęłam brać tabletki anty. wydzieliny tej mam więcej. Używam cienkich wkładek i nie czuje dyskomfortu.
loneliness18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 07:13   #3
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: upławy czy prawidłowa wydzielina?

Naturalną wydzielinę można odróżnić. Nie ma jej tuż po okresie, potem się pojawia, jest mleczna ale nie grudkowata, nie ma jakiegoś odrzucającego zapachu (lekko kwaśna), w dniach płodnych jest jej mniej lub wcale (za to pojawia się inny śluz), potem znów jest, a przed okresem jej ilość maleje.

Nie powinno nic swędzieć, piec, nie powinna mieć grudek, nie powinna się podbarwiać na żółto czy brunatno.

Ja mam ten "problem" od 13 roku życia i daję radę. Mniej więcej 7do gnia cyklu się pojawia, potem ginie na kilka dni w środku cyklu i znów się objawia w okolicach go dnia, by zaniknąć na dni przed okresem.
Taki urok.

Noś wkładki.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 14:40   #4
Scrapkowa
Raczkowanie
 
Avatar Scrapkowa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: k/Łodzi
Wiadomości: 148
Dot.: upławy czy prawidłowa wydzielina?

dziś jest 14 dzień cyklu i nawet kropelki :/ nie odczuwam jako takiego pieczenia to bardziej gorąco, wszystko jest mocno rozgrzane, ale w ogóle całe ciało ma jakaś podwyższona temperaturę, skóra mnie piecze.
Ta wydzielina pojawiła 2-4 dni po miesiączce i zanikła własciwie po bólu owulacyjnym. Tak jak napisałam cały czas była taka sam. Śluz szyjkowy niestety nie pojawia się u mnie na bieliźnie, ale jest głęboko.

sama już nie wiem, moja gin leży na plaży i jedyne co mi pozostaje to czekać na jej powrót choć zastanawiałam się czy nie wziąć polseptolu bo ostatnim razem pomógł mi najlepiej
Scrapkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 18:28   #5
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: upławy czy prawidłowa wydzielina?

Cytat:
Napisane przez Scrapkowa Pokaż wiadomość
dziś jest 14 dzień cyklu i nawet kropelki :/ nie odczuwam jako takiego pieczenia to bardziej gorąco, wszystko jest mocno rozgrzane, ale w ogóle całe ciało ma jakaś podwyższona temperaturę, skóra mnie piecze.
Ta wydzielina pojawiła 2-4 dni po miesiączce i zanikła własciwie po bólu owulacyjnym. Tak jak napisałam cały czas była taka sam. Śluz szyjkowy niestety nie pojawia się u mnie na bieliźnie, ale jest głęboko.

sama już nie wiem, moja gin leży na plaży i jedyne co mi pozostaje to czekać na jej powrót choć zastanawiałam się czy nie wziąć polseptolu bo ostatnim razem pomógł mi najlepiej
A na co chcesz brać ten polseptol, skoro nie ma ani pieczenia, ani świądu, ani upławów?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 15:25   #6
Scrapkowa
Raczkowanie
 
Avatar Scrapkowa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: k/Łodzi
Wiadomości: 148
Dot.: upławy czy prawidłowa wydzielina?

Czy może być tak że występuje samo pieczenie czy swędzenie bez upławów?
__________________

Bywają straty będące nieocenioną korzyścią w przyszłości.

Maurice Maeterlinck
Scrapkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 17:13   #7
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: upławy czy prawidłowa wydzielina?

Cytat:
Napisane przez Scrapkowa Pokaż wiadomość
Czy może być tak że występuje samo pieczenie czy swędzenie bez upławów?
Pewnie może bo ja tak właśnie mam.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-20, 18:18   #8
Scrapkowa
Raczkowanie
 
Avatar Scrapkowa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: k/Łodzi
Wiadomości: 148
Dot.: upławy czy prawidłowa wydzielina?

ja zawsze przy jakichś dolegliwościach miałam upławy. Teraz to nie wiem czy infekcja wróciła czy może to przez temperaturę, ale od czasu do czasu cosik mnie zaswędzi bądź zapiecze, ale na drugi dzień tego nie ma. wszystko elegancko, suchutko. Nie wiem co o tym myśleć czytałam ostatnio że takie pieczenie oże też być spowodowane zbyt dużym poziomem cukru.
Pokusiłam się nawet o posmakowanie śluzu (czego to człowiek nie robi z ciekawości) i jest kwaśny więc chyba O.K
__________________

Bywają straty będące nieocenioną korzyścią w przyszłości.

Maurice Maeterlinck

Edytowane przez Scrapkowa
Czas edycji: 2009-08-20 o 18:46
Scrapkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 18:46   #9
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: upławy czy prawidłowa wydzielina?

Cytat:
Napisane przez Scrapkowa Pokaż wiadomość
ja zawsze przy jakichś dolegliwościach miałam upławy. Teraz to nie wiem czy infekcja wróciła czy może to przez temperaturę, ale od czasu do czasu cosik mnie zaswędzi bądź zapiecze, ale na drugi dzień tego nie ma. wszystko elegancko, suchutko. Nie wiem co o tym myśleć
Pokusiłam się nawet o posmakowanie śluzu (czego to człowiek nie robi z ciekawości) i jest kwaśny więc chyba O.K
Może idz do lekarza i to zbadaj?
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 10:14   #10
marbre
Raczkowanie
 
Avatar marbre
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 68
GG do marbre
Dot.: upławy czy prawidłowa wydzielina?

ja od kilku dni obserwuję dziwne objawy, proszę o pomoc we wstępnej diagozie ;P otóż pojawiła się obfita, biała, dość gęsta wydzielina, okolice intymne są lekko zaczerwienione, momentami delkiatnie swędzi. znacie jakieś domowo sposoby na podobne dolegliwości? lub może niedrogi lek bez recepty?
marbre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 10:36   #11
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: upławy czy prawidłowa wydzielina?

zajrzyj do wątku podpiętego- pierwsza pomoc - baza leków bez recepty.
Proponuję na początek płukankę tantum rosa w saszetkach po 3,50zł
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-29, 09:28   #12
Scrapkowa
Raczkowanie
 
Avatar Scrapkowa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: k/Łodzi
Wiadomości: 148
Dot.: upławy czy prawidłowa wydzielina?

Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość
Proponuję na początek płukankę tantum rosa w saszetkach po 3,50zł
Ale zewnętrznie. Irygacja to chyba największa zbrodnia dla flory bakteryjnej

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

a ja chyba znalazłam przyczynę mojego "pieczenie" - lactovaginal. Stosuje go dwa dni po miesiączce i zawsze dwa dni mnie piecze. Wczoraj nie zaaplikowałam globulki i dziś pieczenie jest mniejsze. Sprawdze jeszcze jak się bedzie przedstawiała sytuacja przez kilka kolejnych dni.
Na wszelki wypadek umówiłam się do pani gin. ale niestety dopiero na przyszły wtorek. Chciałam za dwa dni ale jedzie poleżeć na palży :/

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Cytat:
Napisane przez marbre Pokaż wiadomość
ja od kilku dni obserwuję dziwne objawy, proszę o pomoc we wstępnej diagozie ;P otóż pojawiła się obfita, biała, dość gęsta wydzielina, okolice intymne są lekko zaczerwienione, momentami delkiatnie swędzi. znacie jakieś domowo sposoby na podobne dolegliwości? lub może niedrogi lek bez recepty?
biała serowata to grzybica. U ciebie wygląda to na jakąś infekcje bakteryjną. Do ginekologa marsz
__________________

Bywają straty będące nieocenioną korzyścią w przyszłości.

Maurice Maeterlinck
Scrapkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 15:13   #13
Danka33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3
Dot.: upławy czy prawidłowa wydzielina?

dziewczyny !!! najpierw aplikujcie sobie jogurt naturalny z probiotykami, obojetnie jaki nawet lub kefir , po 2-3 dniach nawet najgorsze infekcje znikaja ;-) polecam i pozdrawiam wszystkich
Danka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:46.