choroba i placz 24h - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-16, 20:47   #1
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Angry

choroba i placz 24h


Moj syn za 2 miesice skonczy 4 lata.

Normalnie jest zywym,madrym chlopcem.
Tylko kiedy lapie przeziebienie zaczyna sie pieklo.

Od sierpnia chodzi codziennie na 3h do przedszkola i jak to poczatkujacy przedszkolak lapie infekcje,katar,kaszel,bol ace gardlo.
Niby nic nowego,tylko ze moje dziecko wtedy placze I krzyczy 24h.
W nocy budzi sie co godzine z dzikim wrzaskiem jakby go obdzierali ze skory,zalewa sie nowa fala kataru i flegmy i nijak nie da sobie pomoc,syrop wypluwa,smarkac nosa nie chce,nie da sie go uspokoic.
W dzien jest ciut lepiej.

czy wasze dzieci tez tak maja?
ja rozumiem,ze zle sie czuje,tlumacze co sie dzieje,ze to katarek tylko,ze jak bedzie plakal to bedzie go jeszcze wiecej,ze chce mu pomoc a on wpada w jakis histeryczny amok.

Teraz ma ospe I od wczoraj non stop krzyczy.Nasmarowac sie niczym nie da,goraczki nie ma,nie drapie sie.
Polozylam go godzine temu i juz mamy 4 histerie za soba.

Co robic ?
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 21:15   #2
201707171403
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 179
Dot.: choroba i placz 24h

Chyba każde dziecko jest bardziej marudne jak jest chore. Ale przyznam, że u mnie takich ataków histerii nie było. Zdarzało się to wcześniej zanim poszedł do przedszkola? Wcześniej też na pewno chorował, tak samo to przebiegało? Może w nocy odreagowuje coś co dzieje sie w dzień w przedszkolu. Nowe doświadczenie, dzieci itp.
201707171403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 22:20   #3
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: choroba i placz 24h

Ta histeria jest dziwna. Na inne rzeczy też tak reaguje np stłuczone kolano, mała ranka?
Może kupcie zestaw dla lekarza i leczcie misie, siebie? Daj mu maść niech wysmaruje twoją rękę itp? Żeby oswoił się z chorobami i leczeniem. Zrób z tego zabawę.

A skoro gorączki nie ma, nie swędzi to wcale nie musisz smarować niczym skóry.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 22:34   #4
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: choroba i placz 24h

Cytat:
Napisane przez Courtney_ Pokaż wiadomość
Chyba każde dziecko jest bardziej marudne jak jest chore. Ale przyznam, że u mnie takich ataków histerii nie było. Zdarzało się to wcześniej zanim poszedł do przedszkola? Wcześniej też na pewno chorował, tak samo to przebiegało? Może w nocy odreagowuje coś co dzieje sie w dzień w przedszkolu. Nowe doświadczenie, dzieci itp.
Pierwszy raz zachorował jak miał 18mscy i też był sajgon do tego gdzie stał i kaszlal tam wymiotowal.
Odkad sie komunikuje jest ciut lepiej bo przynajmniej powie,ze to mu dokucza czy tamto,ale pomóc sobie nie da.
Jak jest zdrowy nie płacze w nocy.
Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Ta histeria jest dziwna. Na inne rzeczy też tak reaguje np stłuczone kolano, mała ranka?
Może kupcie zestaw dla lekarza i leczcie misie, siebie? Daj mu maść niech wysmaruje twoją rękę itp? Żeby oswoił się z chorobami i leczeniem. Zrób z tego zabawę.

A skoro gorączki nie ma, nie swędzi to wcale nie musisz smarować niczym skóry.
Tak,raz sie wywrocil na placu zabaw to tak strasznie krzyczał myślałam ze ma złamaną nogę a tu ledwo zadrapane.

On zawsze był histerykiem.
Pomiedzy 18mscy a 2,5 roku to byly non stop ataki furii i płaczu, wstawał rano czy z drzemki i 20min histeria.
Plus terror nocny.

myślałam, ze jak bedzie starszy i rozumniejszy bedzie łatwiej,
bo powie czemu płacze, jak go pytam to on mówi, ze nic go nie boli i on nie wie czemu płacze.
Zagadywanie nic nie daje,on od zawsze jak ma atak histerii to jakby nie ma z nim kontaktu
Strasznie mnie to wykańcza psychicznie,bo ja nie wiem czy on tak strasznie cierpli czy jak
Obawiam się, że coś kiedyś przegapie kiedy on faktycznie bedzie cierpiał a ja nie zareaguje,bo przecież z powodu kataru też potrafi urzadzic sesje krzyku.
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 22:48   #5
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: choroba i placz 24h

Cytat:
Napisane przez Katerina_00 Pokaż wiadomość
Pierwszy raz zachorował jak miał 18mscy i też był sajgon do tego gdzie stał i kaszlal tam wymiotowal.
Odkad sie komunikuje jest ciut lepiej bo przynajmniej powie,ze to mu dokucza czy tamto,ale pomóc sobie nie da.
Jak jest zdrowy nie płacze w nocy.


Tak,raz sie wywrocil na placu zabaw to tak strasznie krzyczał myślałam ze ma złamaną nogę a tu ledwo zadrapane.

On zawsze był histerykiem.
Pomiedzy 18mscy a 2,5 roku to byly non stop ataki furii i płaczu, wstawał rano czy z drzemki i 20min histeria.
Plus terror nocny.

myślałam, ze jak bedzie starszy i rozumniejszy bedzie łatwiej,
bo powie czemu płacze, jak go pytam to on mówi, ze nic go nie boli i on nie wie czemu płacze.
Zagadywanie nic nie daje,on od zawsze jak ma atak histerii to jakby nie ma z nim kontaktu
Strasznie mnie to wykańcza psychicznie,bo ja nie wiem czy on tak strasznie cierpli czy jak
Obawiam się, że coś kiedyś przegapie kiedy on faktycznie bedzie cierpiał a ja nie zareaguje,bo przecież z powodu kataru też potrafi urzadzic sesje krzyku.
Zapewne cierpi choć niekoniecznie jest to związane z doświadczeniami fizycznymi/ bólem fizycznym.

Przede wszystkim warto się przyjrzeć jak się taki atak płaczu rozwija, co go wywołuje. Np. w jakich sytuacjach płacze, jak szybko zaczyna płakać, w którym momencie przestaje łapać z tobą kontakt.

Drugą sprawą jest znalezienie sposobów łagodzących niepokój u dziecka. Zazwyczaj jest tak, że jesli uda ci się przewidzieć nadchodzacy wybuch, możesz jemu zapobiec. I wówczas zastosować działające metody: nazywanie emocji, wspólne oddychanie, przetulanie, głaskanie, śpiewanie, przytulanie ukochanej zabawki itd.

Trzecią kwestią jest oswojenie dziecka z działaniami wspomagającymi zdrowienie. Syrop trzeba zażyc- i kropka, jeśli to jest lekarstwo, które mu pomaga. Podobnie z inhalacją i innymi zabiegami. Grunt to wypracować takie techniki podawania leku/ przeprowadzania inhalacji, by dziecka az tak nie stresowały.


BTW nie określałabym dziecka mianem histeryka. Ot, ma inną wrażliwość niż przeciętne dziecko.

Jako dziecko byłam dzieckiem wiecznie posiniaczonym, bo wywracałam się na kżdym kroku. Nie robiło to na mnie większego wrażenia. Wrażenie robiła krew. Wystarczyła odrobina krwi, a robiłam raban jakby ktos mnie ze skóry obdzierał. Nie wiem czemu, ale bałam się widoku krwi panicznie.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-17, 12:44   #6
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: choroba i placz 24h

My mamy podobnie, no może nie z krzykiem 24 godziny, ale w nocy jest najgorzej-histerie, mówienie, że nic jej nie pomaga, po prostu masakra. Chyba trzeba przeczekać, robić co można i starać się nie przeżywać, choć łatwo mówić, bo już nie raz byłam bliska zawału

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Katerina_00 Pokaż wiadomość
Pierwszy raz zachorował jak miał 18mscy i też był sajgon do tego gdzie stał i kaszlal tam wymiotowal.
Odkad sie komunikuje jest ciut lepiej bo przynajmniej powie,ze to mu dokucza czy tamto,ale pomóc sobie nie da.
Jak jest zdrowy nie płacze w nocy.


Tak,raz sie wywrocil na placu zabaw to tak strasznie krzyczał myślałam ze ma złamaną nogę a tu ledwo zadrapane.

On zawsze był histerykiem.
Pomiedzy 18mscy a 2,5 roku to byly non stop ataki furii i płaczu, wstawał rano czy z drzemki i 20min histeria.
Plus terror nocny.


myślałam, ze jak bedzie starszy i rozumniejszy bedzie łatwiej,
bo powie czemu płacze, jak go pytam to on mówi, ze nic go nie boli i on nie wie czemu płacze.
Zagadywanie nic nie daje,on od zawsze jak ma atak histerii to jakby nie ma z nim kontaktu
Strasznie mnie to wykańcza psychicznie,bo ja nie wiem czy on tak strasznie cierpli czy jak
Obawiam się, że coś kiedyś przegapie kiedy on faktycznie bedzie cierpiał a ja nie zareaguje,bo przecież z powodu kataru też potrafi urzadzic sesje krzyku.
Miałam to samo-współczuję, bo to ciężki orzech.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-17, 20:37   #7
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: choroba i placz 24h

ajah co do kwestii łagodzenia lub zapobiegania atakowi płaczu,to wypracowalam metod które nie mają racji bytu jak jest chory.
Kwestia trzecia,sytuacja z przedwczoraj,Tż chciał mu nasmarowac kilka kroste które rozdrapal,skończyło się na wrzasku i wymiotach,krostek nasmarowaych sztuk 3.
A przez pół dnia mu lmaczlam,ze tata go po kąpieli nasmaruje ,wszystko na nic

golgie sama nie wiem,może ze to etap,przeminie.
Z tym ze to taki model,urodził sie i przez pół roku płakał, krzyczal,jadł.
I taki rozdarciuch juz zostal.
Spał 5h na dobe nie ze ciągiem, tak w sumie drzemek tyle miał.

W przedszkolu panie go kreslily super sensitive.
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-17, 21:51   #8
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: choroba i placz 24h

Cytat:
Napisane przez Katerina_00 Pokaż wiadomość
ajah co do kwestii łagodzenia lub zapobiegania atakowi płaczu,to wypracowalam metod które nie mają racji bytu jak jest chory.
Kwestia trzecia,sytuacja z przedwczoraj,Tż chciał mu nasmarowac kilka kroste które rozdrapal,skończyło się na wrzasku i wymiotach,krostek nasmarowaych sztuk 3.
A przez pół dnia mu lmaczlam,ze tata go po kąpieli nasmaruje ,wszystko na nic

golgie sama nie wiem,może ze to etap,przeminie.
Z tym ze to taki model,urodził sie i przez pół roku płakał, krzyczal,jadł.
I taki rozdarciuch juz zostal.
Spał 5h na dobe nie ze ciągiem, tak w sumie drzemek tyle miał.

W przedszkolu panie go kreslily super sensitive.
Rozmijacie się. On potrzebuje podejścia emocjonalnego, a ty mu tłumaczysz. W takiej sytuacji nie dojdziesz z dzieckiem do porozumienia.


Co do metod wyciszających: jesteś w stanie załagodzić nimi sytuację. Kwestia ich znalezienia.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 10:03   #9
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: choroba i placz 24h

A nie da się mu posmarować tych krostek jak śpi? Może mów mu że jak zrobisz mu kropki to będzie wyglądał jak biedronka, jak wyzdrowiwje to wyjdziecie w końcu na dwór no a żeby wyzdrowieć to musi brać leki.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 20:35   #10
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: choroba i placz 24h

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;53842490]A nie da się mu posmarować tych krostek jak śpi? Może mów mu że jak zrobisz mu kropki to będzie wyglądał jak biedronka, jak wyzdrowiwje to wyjdziecie w końcu na dwór no a żeby wyzdrowieć to musi brać leki.[/QUOTE]

No ale co z katerem?kaszlem? Przecież nie mogę mu dać syropu na spiocha bo się zadlawi
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 20:57   #11
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: choroba i placz 24h

Inhalacje możesz robić podczas zabawy.

Sent from my HTC One using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-20, 08:46   #12
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: choroba i placz 24h

A mnie to trochę wygląda na nadwrażliwość dotykową. To dość nietypowe, by dziecko już 4letnie takie histerie robiło przy każdym zabiegu medycznym. Może przejdź się na konsultację SI (intergracji sensorycznej)? Nie wiem, jak to w UK wygląda...?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 21:02   #13
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: choroba i placz 24h

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;53859849]A mnie to trochę wygląda na nadwrażliwość dotykową. To dość nietypowe, by dziecko już 4letnie takie histerie robiło przy każdym zabiegu medycznym. Może przejdź się na konsultację SI (intergracji sensorycznej)? Nie wiem, jak to w UK wygląda...?[/QUOTE]

bralam to pod uwage,mamy tez problem z jedzeniem tzn wszystko jest niedobre,pluje jedzeniem ja to tlumacze grymasami.
Teraz beda swieta i bede spisywala przez dwa tygodnie co je I ile,tak mi kazano a propos niejadkowania.
Jak mial check na 2 latka to wspominalam o tych jego nocnych krzykach ale sama pozniej na innym forum znalazlam opis nocnego terroru i wszystko pasowalo,a nasza specjalistka nie umiala mi nic poradzic.
Chyba musze ich zaczac bardziej przyciskac,choc oni mi mowia,ze poki nie mowi po angielsku na tyle dobrze (a jeszcze nie mowi) to oni nie moga go poddac testom
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 06:10   #14
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: choroba i placz 24h

Do diagnozy si nie jest mowa potrzebna. Niemi też miewają zaburzenia tego typu. Może trzeba do "specjalistom" uświadomić
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-21 07:10:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:19.