Ćwiczenia poprawiające wzrok!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-07-24, 15:26   #1
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827

Ćwiczenia poprawiające wzrok!!!


Dzień dobry.
Czy ktoś może korzystał z tych ćwiczeń lub podobnych? Jeśli tak… to jestem ciekawa czy były skuteczne, czy naprawdę poprawiają wzrok? Z góry dziękuję za odpowiedź.http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif
http://www.wzrok.net/poprawa.htm
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-24, 18:48   #2
agu.s
Zadomowienie
 
Avatar agu.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 063
Re: Ćwiczenia poprawiające wzrok!!!

Ja bylam kiedys na szkoleniu "Trening widzenia. Diagnoza i terapia analizatora wzrokowego jako metoda sluzaca przezwyciezaniu trudnosci szkolnych" prowadznym prz\\ez Dyrektora Warszawskiego Osrodka Holistycznego Terapii Widzenia i powiem, ze jak dla mnie przy systematycznym ćwiczeniu bedzie widac efekty tylko, ze ja akurat nie mam problemow ze wzrokiem wiec na sobie nie probowalam.
__________________
http://taktutak.blogspot.com/
agu.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-24, 19:59   #3
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Re: Ćwiczenia poprawiające wzrok!!!

Dziękuję Agu.s. http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/1cmok.gif
Może ktoś jeszcze coś wie na ten temat? http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 20:58   #4
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Re: Ćwiczenia poprawiające wzrok!!!

podbijam dostałam ćw na wzrok na karteczce ale ćwiczyć się nie chce ;/ dostałam je jak wada dochodziła do -1 i lekarz powiedział, że jak będe codziennie ćw to mi się do 0 wyrówna ale mi się nei chciało i traz mam -3 ;/ minęły ok. 2 lata ;(
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 18:49   #5
zielonamorelka
Zakorzenienie
 
Avatar zielonamorelka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: tam gdzie mnie nogi poniosły...
Wiadomości: 6 232
Dot.: Re: Ćwiczenia poprawiające wzrok!!!

czesc moglabys podac te cwiczeina na wzrok
__________________
drożdże part 5 od 10.11.13r.
waga max-103,2kg
SBDiet 19.10.13r
teraz-88,8kg
wzrost 172cm
zielonamorelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 20:35   #6
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Re: Ćwiczenia poprawiające wzrok!!!

Cytat:
Napisane przez zielonamorelka Pokaż wiadomość
czesc moglabys podac te cwiczeina na wzrok
poszukaj w internecie ;>
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 09:07   #7
taka_sobie_ja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 637
Dot.: Ćwiczenia poprawiające wzrok!!!

ja tam próbowałam coś ćwiczyć z neta ale się w końcu zniechęciłam
__________________
www.pajacyk.pl / zapuszczam włosięta
taka_sobie_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-18, 19:29   #8
AnStell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 24
Dot.: Re: Ćwiczenia poprawiające wzrok!!!

Specjaliści zajmujący się procesem widzenia opracowali zestaw ćwiczeń, które pomagają zachować sokoli wzrok i skorygować już istniejące wady. Gimnastyka taka nie zwalnia z wizyt kontrolnych u okulisty i noszenia przepisanych przez niego szkieł. Niewątpliwie jednak poprawia komfort i jakość patrzenia. Nie wierzysz? Przekonaj się na własne oczy.
Ważne wskazówki:
- Zaprezentowane dalej ćwiczenia są przeznaczone dla dorosłych i dzieci.
- Na czas treningu zdejmuj okulary lub soczewki kontaktowe – oczy będą wtedy miały swobodę i większą motywację do działania.
- Staraj się gimnastykować oczy regularnie, najlepiej ok. pół godziny dziennie. Przy czym każde ćwiczenie wykonuj przez 3–5 minut.

Idealne dla daleko i krótkowidza...
...a także dla osób ze starczowzrocznością (występująca z wiekiem utrata ostrości widzenia) i wszystkich, którzy po prostu chcą widzieć wyraźnie:

1. ćwiczenia z wymyślonym ołówkiem – trenują mięśnie gałki ocznej i poprawiają ostre widzenie szczegółów. Przyjmij wygodną pozycję, rozluźnij się i... wyobraź sobie, że przedłużeniem twojego nosa jest ołówek. Poruszając powoli i płynnie głową, możesz nim kreślić dowolne kształty, np. obrysowywać kontury oglądanych lub wymyślonych przedmiotów. Zacznij od większych rzeczy, a potem przechodź do drobiazgów. Następnie zamknij oczy i spróbuj wyobrazić sobie swoje rysunki – śledź przez chwilę ich kształty. Potem wolno uchyl powieki i kilka razy zamrugaj. Posługując się tą samą techniką, możesz sobie też wyobrażać (i oglądać z zamkniętymi oczami) barwne wzory. Oczy uwielbiają śledzić zwłaszcza przebieg linii falistych, labiryntów itp.

2. kąpiele świetlne – pobudzają znajdujący się w mózgu ośrodek wzroku i wzmacniają siatkówkę. Zamknij oczy i przybierz wygodną pozycję – taką, byś miała twarz skierowaną do słońca lub lampy. Przebijające się przez powieki promienie sprawią, że zobaczysz mnóstwo barw. Po chwili opuść głowę, odwróć się od źródła światła i wolno otwórz oczy.

3. ogniskowanie – wyostrza widzenie centralnej części obrazów. Wyciągnij przed siebie ręce – dłonie zwinięte w pięści, kciuki odwiedzione. Popatrz na obydwa kciuki jednocześnie, potem skieruj wzrok na lewy palec – to będzie punkt, na którym ogniskuje się wzrok (prawy kciuk stanie się wtedy lekko nieostry). Skoncentruj się na samym paznokciu lewego kciuka – obrysuj go wymyślonym ołówkiem. Masz już dostrojoną ostrość? Teraz dokładnie w ten sam sposób spójrz na jakiś oddalony przedmiot – również obrysuj go swoim ołówkiem.

4. kołysanie – dotlenia organizm i poprawia koordynację między znajdującymi się w mózgu ośrodkami widzenia. Patrz przed siebie, ale nie skupiaj wzroku na żadnym konkretnym przedmiocie. Stań w lekkim rozkroku, ręce opuść swobodnie wzdłuż ciała, lekko ugnij kolana. Skręć parę razy tułów na przemian w jedną i w drugą stronę, potem zacznij się płynnie kołysać (pochylając tułów w lewo, unoś prawą piętę i na odwrót).
Warto wiedzieć: Ćwiczenie to polecane jest też astygmatykom, czyli osobom z tzw. niezbornością wzrokową.

Jeśli masz astygmatyzm
Odkształcenie soczewki lub rogówki sprawia, że widziany obraz jest miejscami niewyraźny. Żeby to zmienić, warto robić ćwiczenia poprawiające ostrość i akomodację (patrzenie na różne odległości). Poniższe ćwiczenia między innymi tak właśnie działają.

5. spirala – stymuluje do pracy ośrodki odpowiedzialne za przetwarzanie obrazów. Narysuj na białej kartce czarną spiralę. Odsuń obrazek od siebie jak najdalej, ale tak, byś go nadal wyraźnie widziała. Śledź linię spirali ruchem odwrotnym do wskazówek zegara.
6. patrzenie blisko i daleko – dostraja ostrość widzenia. By wykonać ćwiczenie, znajdź w swoim otoczeniu dwa punkty – jeden musi być położony blisko, a drugi jak najdalej. Potem wystarczy na zmianę wpatrywać się w te przedmioty. Bardziej rozbudowaną wersją treningu jest tzw. sztafeta wzrokowa, czyli tor składający się z kilku, a nawet kilkunastu przeszkód (przedmiotów).

7. leżąca ósemka – wspomaga proces przetwarzania obrazów. Ćwiczenie możesz wykonywać w dowolnej pozycji. Wystarczy, że wyciągniesz przed siebie rękę z wysuniętym palcem wskazującym i kreśląc w powietrzu kształt leżącej ósemki, będziesz podążać wzrokiem po powstającym konturze. Ważne: nie poruszaj przy tym głową! Gdy poćwiczysz, opuść rękę, zamknij powieki i kreśl ósemki w wyobraźni (wtedy też poruszają się gałki). By dodatkowo stymulować mózg, wymyśl ósemkę w ulubionym kolorze.

8. wahadełko – usuwa napięcie mięśni szyi i barków i usprawnia ruchy gałek ocznych. Stań lub usiądź wygodnie. Oddychaj równo. Zamknij oczy i wyobraź sobie, że przed twoją twarzą buja się wahadełko. Poruszaj płynnie głową, naśladując jego ruchy. Po chwili przestań. Trzymając głowę prosto (powieki nadal zamknięte), zacznij śledzić ruch wahadełka tylko oczami.

Gdy twoim oczom brakuje łez...
Coraz więcej osób cierpi na tzw. zespół suchego oka. Objawy, które mogą go sygnalizować, to m.in. pieczenie i uczucie piasku pod powiekami, przekrwienie oczu czy nagłe, intensywne łzawienie. W złagodzeniu dolegliwości pomoże ci stosowanie nawilżających kropli do oczu oraz robienie ćwiczeń stymulujących produkcję łez:

9. ziewanie – dotlenia organizm. Jeśli nie odczuwasz akurat naturalnej potrzeby, by ziewać, możesz taki odruch sprowokować. Wystarczy, że szeroko otworzysz usta i palcami obydwu dłoni będziesz
pocierać nos. Potem po prostu chwilę zaczekaj.

10. oczy szeroko otwarte – ćwiczenie odprężające. Usiądź wygodnie. Ugięte w łokciach ręce oprzyj na udach. Jednocześnie zwiń dłonie w pięści, zamknij mocno oczy i zaciśnij wargi. Po sekundzie–dwóch rozcapierz palce i odwróć dłonie wnętrzem do góry, szeroko otwórz oczy i usta. Powtórz 2–3 razy.

Ulga dla bardzo zmęczonych
Praca w klimatyzowanych pomieszczeniach, wielogodzinna koncentracja czy wpatrywanie się w pełen kontrastów ekran komputera to nie lada wyzwanie i dla najzdrowszych oczu. Dlatego warto przynajmniej raz na godzinę oderwać się od pracy i zafundować oczom chwilę relaksu. W zregenerowaniu wzroku pomoże ci:

11. strojenie min – odpręża mięśnie twarzy i oczu. Zamknij mocno powieki i zrób kilka grymasów, np. zmarszcz nos, ściągnij brwi, rozciągnij usta w uśmiechu – tak byś poczuła, że napinają się mięśnie twarzy. Potem rozluźnij się, otwórz oczy i parę razy zamrugaj.

12. nakrywanie dłońmi – błyskawicznie relaksuje. By twoje oczy mogły się zregenerować, usiądź lub połóż się wygodnie. Rozetrzyj dłonie (niech się rozgrzeją), nakryj nimi twarz, zamknij oczy i po prostu odpocznij przez chwilę.

13. wzrokowa joga – usuwa napięcie mięśni oczu i poszerza pole widzenia. Postaraj się rozluźnić. Usiądź prosto i spójrz przed siebie. Nie poruszając głową, popatrz jak najdalej potrafisz do góry, potem w dół, na lewo, na prawo i po skosach. Następnie zatocz oczami kilka kręgów (w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara). Na koniec zamknij oczy i rozluźnij się, zrób kilka głębokich, równych oddechów. Otwórz oczy i kilka razy zamrugaj.
Uwaga! Ćwiczenia tego nie powinny robić osoby chore na jaskrę i ze skłonnością do odklejania się siatkówki.

JEDZENIE NA DOBRE WIDZENIE
Aby oko prawidłowo funkcjonowało i regenerowało się, potrzebuje stałych dostaw składników odżywczych. Ich komplet zapewni ci urozmaicona dieta. Koniecznie powinny się w niej znaleźć:
- zielone warzywa, np. brokuły, kapusta, szpinak i groszek – zawarte w nich substancje niszczą wolne rodniki i działają jak naturalny filtr UV;
- pomarańczowe warzywa i owoce, np. marchew, dynia i morele – są bogatym źródłem beta-karotenu. Organizm wytwarza z niego witaminę A konieczną do tego, by dobrze widzieć po zmroku;
- nabiał i orzechy – dostarczają witaminy A, a także równie potrzebnych oczom witamin E i D.


Gdyby ktoś potrzebował
AnStell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 12:02   #9
salinna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Ćwiczenia poprawiające wzrok!!!

Bardzo dobrym sposobem na poprawę stanu oczu są ćwiczenia - "Jaga oczu" lub "Szkoła widzenia"
salinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:56.