LIPODEMIA (grube nóżki) - jak leczyć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-15, 09:01   #1
paipai
Raczkowanie
 
Avatar paipai
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 472

LIPODEMIA (grube nóżki) - jak leczyć?


Szukam dziewczyn dotkniętych tą przypadłością. Sama dowiedziałam się o tym, że na nią cierpię walcząc ze swoim cellulitem. Lipodemia to rzadka przypadłość, ale za to bardzo niemiła. Lekarze bezradnie rozkładają ręce i jedyne co potrafią, to zalecić pończochy uciskowe. Czy któraś z Was się z nią spotkała? Co Wam lekarz poradził?
__________________
Wymienię: Kosmetyki | Książki
paipai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 15:46   #2
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: LIPODEMIA (grube nóżki) - jak leczyć?

A nie LIPIdemia przypadkiem?
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 08:35   #3
paipai
Raczkowanie
 
Avatar paipai
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 472
Dot.: LIPODEMIA (grube nóżki) - jak leczyć?

Nie. Lipidemia i lipodemia to dwie różne rzeczy
__________________
Wymienię: Kosmetyki | Książki
paipai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 05:40   #4
ChanelNumer5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Dot.: LIPODEMIA (grube nóżki) - jak leczyć?

Mi pomogły taletki Cellasene ,ale też dieta ,na noc brałam tez tabletki czosnkowe ,zabiegi drenujące( tonik Drena Cell -bardzo chłodzi -moczy się w nim bandaż elastyczny i owija ciała do tego są ampułki i krem, obwóg nóg zmniejsza się po każdym zabiegu) ,jazda na nartach ,zaparłam się i nogi schudły .Najlepiej sosować wiele sposobów jednocześnie i się nie poddawać. Jak były już efekty to robiłam zabiegi RF (fale radiowe) ,pomogły naciągnąc obwisłą skórę.Na pewno nie ma jednego idealnego i cudownego sposobu.Ja jestem zadowolona z efektów.
Ogólnie schudłam 28 kg w ciągu 6 miesięcy ! Najgorzej jest zacząć .
W każdym razie z rozmiaru 46 mam 36 !
ChanelNumer5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 06:53   #5
Calineczka1963
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: LIPODEMIA (grube nóżki) - jak leczyć?

U mnie zdiagnozowaną tę chorobę. Od kilku miesięcy czytam, dowiaduję się i staram się postępować tak, aby choroba nie postępowała dalej. Chętnie podzielę się swoją wiedzą. Mozna do mnie napisać tutaj lub na maila; kingasn@o2.pl
Calineczka1963 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 13:26   #6
Evelyn35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: LIPODEMIA (grube nóżki) - jak leczyć?

Mnie zdiagnozowano te chorobe w lutym,ja bede miala w pazdzierniku operacje na to.Jestem w pierwszym stadium i najgorzej to moze nie wyglada ale wole to zrobic teraz niz potem byc grubsza i miec wiecej operacji niz jedna bo niestety musze sama za nia zaplacic i najlepsza wiadomosc jest taka ze po operacji to nigdy nie powroci ;0)).przez 6 tygodni po OP musze nosic sciagajace getry i po dwoch tygodniach noszenia ich moge je dziennie zdjac na 4 godziny po 6 tygodniach od OP bede miala masaze na nogi i to wszystko.Niestety zbiera mi sie tez w ramionach ale lekarz powiedzial ze narazie nie trzeba tego operowac...
Evelyn35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 18:35   #7
tatachorejcorki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1
Dot.: LIPODEMIA (grube nóżki) - jak leczyć?

EVELYN35 mam pytanko. W jakiej klinice proponowano Tobie operację na lipodemie i ile miała kosztować. Moja córka mieszka w Niemczech i tam kosztuje 16000 euro a własnie zdiagnozowano u niej tę chorobę. Tomek
tatachorejcorki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-06, 13:21   #8
motyleq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 30
Dot.: LIPODEMIA (grube nóżki) - jak leczyć?

Wiecie, ja stosuję kilka rzeczy, po pierwsze krem antycellulitowy z eveline ten zielony (fajnie mrowi i chłodzi) dodatkowo po pracy masaż nóg (tak na 10 min dosłownie plus nogi na ścianę by odpoczęły) no i ostatnio słyszałam o maściach na opuchnięte nogi. Może na pczątku to spróbować? a później może jakiś zabieg...
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
motyleq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 12:43   #9
Katterin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1
Dot.: LIPODEMIA (grube nóżki) - jak leczyć?

Podbijam wątek. Usłyszałam dzisiaj po raz pierwszy o tej jednostce chorobowej, wygląda na to, że ją mam. Jaki lekarz (specjalność) diagnozuje tę chorobę? Przypuszczam, że internista mnie wyśmieje gdyż brak jej w ICD10. Jaki zabieg operacyjny likwiduje Lipodemię? Znalazłam jedynie info o liposukcji "medycznej", brak szczegółów czym różni się od zwykłej.
Katterin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 20:48   #10
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: LIPODEMIA (grube nóżki) - jak leczyć?

Cytat:
Napisane przez Katterin Pokaż wiadomość
Podbijam wątek. Usłyszałam dzisiaj po raz pierwszy o tej jednostce chorobowej, wygląda na to, że ją mam. Jaki lekarz (specjalność) diagnozuje tę chorobę? Przypuszczam, że internista mnie wyśmieje gdyż brak jej w ICD10. Jaki zabieg operacyjny likwiduje Lipodemię? Znalazłam jedynie info o liposukcji "medycznej", brak szczegółów czym różni się od zwykłej.
skad jestes?
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 19:36   #11
agilaseczka
Przyczajenie
 
Avatar agilaseczka
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 14
Dot.: LIPODEMIA (grube nóżki) - jak leczyć?

Podbijam również pod wątek jestem również w posiadaniu tej choroby, mimo już kilku lat treningów i restrykcyjnej diety mam ogromne problemy z nogami, zimne stopy, obejrzałam wiele filmików na youtubie osób które przez to przechodziły, niestety leczenie tego czyli liposukcja u chirurga plastycznego to wielotysięczne koszty , czy któraś z Was się z tym zmagała, czy pomogły jakieś zabiegi kosmetyczne typu fale radiowe, liposukcja ultradźwiekowa, drenaż limfatyczny?

http://czasnazmiane.pl/artykuly/Brzu...h_technik.html

Edytowane przez agilaseczka
Czas edycji: 2017-10-16 o 19:41
agilaseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-16 20:36:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:38.