Znieczulenie zewnątrzoponowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-10-25, 10:09   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Znieczulenie zewnątrzoponowe


Obecnie coraz częściej kobiety decydują się na znieczulenie podczas porodu. Dowiedz się, na czym polega znieczulenie zewnątrzoponowe i kiedy można je zastosować. czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 10:21   #2
cowie
Zakorzenienie
 
Avatar cowie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 226
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

200-600 zł to zdecydowanie nie jest duży koszt jak na tak duży komfort podczas rodzenia
__________________
Alek, 13tc
Tarczycówka



18.05.2015
Leoś
cowie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 19:17   #3
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

Ja mialam to znieczulenie podczas porodu i bardzo mi pomoglo. Tylko ze u nas jest to darmowe nie trzeba placic.
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 08:37   #4
Farmetka
Raczkowanie
 
Avatar Farmetka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: PLland
Wiadomości: 466
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

ja też nie płaciłam, ponoc to jest standard a nie luksus
__________________
- Ostatnie farbowanie - sierpień 2011
- Olejowanie - marzec 2012
- Radykalne cięcie - 28 maj 2012
- Własne naturalki - cały czas


Wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post61765591
Farmetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 09:47   #5
cowie
Zakorzenienie
 
Avatar cowie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 226
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

Cytat:
Napisane przez Farmetka Pokaż wiadomość
ja też nie płaciłam, ponoc to jest standard a nie luksus

Gdzie, w Polsce?
__________________
Alek, 13tc
Tarczycówka



18.05.2015
Leoś
cowie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-27, 18:52   #6
laktoza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 693
GG do laktoza
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

Cytat:
Napisane przez cowie Pokaż wiadomość
Gdzie, w Polsce?

Tak, w PL, na przykład w Katowicach i to już jest normalny standard.
laktoza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-27, 20:35   #7
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

ja ze swojego porodu wspominam znieczulenie jako najpiękniejszy moment tegoż porodu (z tym, że miałam do cesarki, która wyszła "w praniu")

wszystko pięknie w tym artykule, szkoda tylko, że w wielu miastach kobieta może sobie pomarzyć o takim znieczuleniu, nawet odpłatnie, szpitale po prostu nie posiadają takiej opcji. Powód? Brak anestezjologa do dyspozycji rodzącej. Dla mnie osobiście jest to skandal, żeby w naszych czasach rodzić bez znieczulenia w przeokrutnych bólach, ale i tak najgorsze w tym wszystkim jest to, że dokłada się do tego znieczulenia chore teorie typu, że jest niebezpieczne, że grozi wadami u dziecka i powikłaniami u matki. Tak naprawdę wszystko ma swoje powikłania, a ludzie umierają przy usuwaniu wyrostka robaczkowego i też to się zdarza. Ale ta nagonka jest pewnie właśnie dlatego, że nasze biedne państwo po prostu nie stać na to, żeby powiedzieć, że ich na to NIE STAĆ i że mają pacjentki w d....
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-27, 20:54   #8
laktoza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 693
GG do laktoza
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

Cytat:
Napisane przez metropolitan Pokaż wiadomość
ja ze swojego porodu wspominam znieczulenie jako najpiękniejszy moment tegoż porodu (z tym, że miałam do cesarki, która wyszła "w praniu")

wszystko pięknie w tym artykule, szkoda tylko, że w wielu miastach kobieta może sobie pomarzyć o takim znieczuleniu, nawet odpłatnie, szpitale po prostu nie posiadają takiej opcji. Powód? Brak anestezjologa do dyspozycji rodzącej. Dla mnie osobiście jest to skandal, żeby w naszych czasach rodzić bez znieczulenia w przeokrutnych bólach, ale i tak najgorsze w tym wszystkim jest to, że dokłada się do tego znieczulenia chore teorie typu, że jest niebezpieczne, że grozi wadami u dziecka i powikłaniami u matki. Tak naprawdę wszystko ma swoje powikłania, a ludzie umierają przy usuwaniu wyrostka robaczkowego i też to się zdarza. Ale ta nagonka jest pewnie właśnie dlatego, że nasze biedne państwo po prostu nie stać na to, żeby powiedzieć, że ich na to NIE STAĆ i że mają pacjentki w d....

Jak może nie być anestezjologa? A co w przypadku gdyby w trakcie porodu okazało się, że jednak cesaraka jest konieczna? Cieliby na żywca? Słyszałam, że w niektórych szpitalach m. in. w moim mieście mówią, że nie ma antestezjologa, ale to jest jakaś ściema.
laktoza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-27, 21:45   #9
cowie
Zakorzenienie
 
Avatar cowie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 226
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

Cytat:
Napisane przez laktoza Pokaż wiadomość
Tak, w PL, na przykład w Katowicach i to już jest normalny standard.
To bardzo dobrze, że to się zmienia
Tak jak komuś po wypadku daje się morfinę, tak rodzącym powinno się dawać epidural

Cytat:
Napisane przez metropolitan Pokaż wiadomość
ja ze swojego porodu wspominam znieczulenie jako najpiękniejszy moment tegoż porodu (z tym, że miałam do cesarki, która wyszła "w praniu")

wszystko pięknie w tym artykule, szkoda tylko, że w wielu miastach kobieta może sobie pomarzyć o takim znieczuleniu, nawet odpłatnie, szpitale po prostu nie posiadają takiej opcji. Powód? Brak anestezjologa do dyspozycji rodzącej. Dla mnie osobiście jest to skandal, żeby w naszych czasach rodzić bez znieczulenia w przeokrutnych bólach, ale i tak najgorsze w tym wszystkim jest to, że dokłada się do tego znieczulenia chore teorie typu, że jest niebezpieczne, że grozi wadami u dziecka i powikłaniami u matki. Tak naprawdę wszystko ma swoje powikłania, a ludzie umierają przy usuwaniu wyrostka robaczkowego i też to się zdarza. Ale ta nagonka jest pewnie właśnie dlatego, że nasze biedne państwo po prostu nie stać na to, żeby powiedzieć, że ich na to NIE STAĆ i że mają pacjentki w d....

Do cesarki to jakby oczywiste znieczulenie
__________________
Alek, 13tc
Tarczycówka



18.05.2015
Leoś
cowie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-27, 22:01   #10
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

Cytat:
Napisane przez laktoza Pokaż wiadomość
Jak może nie być anestezjologa? A co w przypadku gdyby w trakcie porodu okazało się, że jednak cesaraka jest konieczna? Cieliby na żywca? Słyszałam, że w niektórych szpitalach m. in. w moim mieście mówią, że nie ma antestezjologa, ale to jest jakaś ściema.
Niestety może tak się zdarzyć że nie ma anestezjologa bo jest na bloku operacyjnym i znieczula pacjentki do cesarek. Tak właśnie było w zeszłym roku jak moja siostra cioteczna rodziła właśnie w Katowicach bodajże w szpitalu na Ligocie.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 10:22   #11
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

wiem, że to chore. Ale w tym szpitalu, w którym ja rodziłam nie ma anestezjologa do dyspozycji przy porodzie. Jeżeli zachodzi potrzeba (tak jak u mnie było) to ściągają go z innego oddziału. Ja na przykład czekałam z pół godziny po tym jak lekarz zadecydował o cesarce. Dlatego teraz tylko prywatna klinika i mam gdzieś państwową służbę zdrowia, przynajmniej wiem, że będę rodzić po ludzku.
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-28, 16:06   #12
Farmetka
Raczkowanie
 
Avatar Farmetka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: PLland
Wiadomości: 466
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

Cytat:
Napisane przez cowie Pokaż wiadomość
Gdzie, w Polsce?
tak, rodziłam w szczecinie w państwowym szpitalu i mąż był ze mną bez opłat musiał tylko fartuch z fizeliny za 5 zł kupić
__________________
- Ostatnie farbowanie - sierpień 2011
- Olejowanie - marzec 2012
- Radykalne cięcie - 28 maj 2012
- Własne naturalki - cały czas


Wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post61765591
Farmetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 18:01   #13
ala122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

rodziłam w 2009 w Poznaniu w szpitalu św. rodziny tam znieczulenie z.o jest bezpłatne i dostepne gdy anestezjolog jest dostepny, jakoś nie mialam chyba szczęścia bo pani anestezjolog przyszła w złym nastroju, owszem znieczulenie dostałam ale cos pani anestezjolog nie wyszło i znieczulona została tylko prawa strona a lewa niestety pozostała bez żadnego znieczulenia i tak sobie rodziłam z pozycji leżącej bo nie pozwolili mi chodzić, nie wspominam tego porodu zbyt dobrze, teraz jestem w drugiej ciąży termin mam za dwa tygodnie chce rodzic w szpitalu przy Lutyckiej i nie będe miała znieczulenia bo z tego co mi wiadomo tam nie ma takiej mozliwości
ala122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 20:11   #14
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

Cytat:
Napisane przez ala122 Pokaż wiadomość
rodziłam w 2009 w Poznaniu w szpitalu św. rodziny tam znieczulenie z.o jest bezpłatne i dostepne gdy anestezjolog jest dostepny, jakoś nie mialam chyba szczęścia bo pani anestezjolog przyszła w złym nastroju, owszem znieczulenie dostałam ale cos pani anestezjolog nie wyszło i znieczulona została tylko prawa strona a lewa niestety pozostała bez żadnego znieczulenia i tak sobie rodziłam z pozycji leżącej bo nie pozwolili mi chodzić, nie wspominam tego porodu zbyt dobrze, teraz jestem w drugiej ciąży termin mam za dwa tygodnie chce rodzic w szpitalu przy Lutyckiej i nie będe miała znieczulenia bo z tego co mi wiadomo tam nie ma takiej mozliwości
mnie znieczulenie spowodowało, że przestałam czuć ból podczas skurczy, natomiast jako znieczulenie do cc w ogóle nie podziałało, bo pamiętam tylko, że uprzedzałam lekarza jak mi coś tam robił przy brzuchu przed cięciem, że czuję, ale on się tym nie przejął i następne co pamiętam, to okropny ból rozcinania, okropny krzyk mój i odpłynięcie w obłoki (znieczulenie ogólne mi podali) także super miałam poród.
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 20:46   #15
laktoza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 693
GG do laktoza
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

Cytat:
Napisane przez metropolitan Pokaż wiadomość
mnie znieczulenie spowodowało, że przestałam czuć ból podczas skurczy, natomiast jako znieczulenie do cc w ogóle nie podziałało, bo pamiętam tylko, że uprzedzałam lekarza jak mi coś tam robił przy brzuchu przed cięciem, że czuję, ale on się tym nie przejął i następne co pamiętam, to okropny ból rozcinania, okropny krzyk mój i odpłynięcie w obłoki (znieczulenie ogólne mi podali) także super miałam poród.
To jest straszne, też słyszałam o przypadkach gdy kobieta mówi lekarzowi, że jeszcze znieczulenie nie działa a ten zaczyna ciąć..
laktoza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 20:56   #16
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

Na mnie znieczulenie epidural zadziałał połowicznie
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 22:03   #17
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

Na mnie w ogóle to znieczulenie nie zadziałało, ale lekarze nie chcieli mi wierzyć... dopiero jak w końcu po 18 godz. porodu łaskawie stwierdzili, że czas na cesarkę i zaczęli mnie kroić i zaczęłam wrzeszczeć, że boli, to mi uwierzyli i normalnie poddali narkozie Porażka z tym znieczuleniem

Cytat:
Napisane przez metropolitan Pokaż wiadomość
mnie znieczulenie spowodowało, że przestałam czuć ból podczas skurczy, natomiast jako znieczulenie do cc w ogóle nie podziałało, bo pamiętam tylko, że uprzedzałam lekarza jak mi coś tam robił przy brzuchu przed cięciem, że czuję, ale on się tym nie przejął i następne co pamiętam, to okropny ból rozcinania, okropny krzyk mój i odpłynięcie w obłoki (znieczulenie ogólne mi podali) także super miałam poród.
Witaj w klubie
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 23:38   #18
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

Przecież zneczulenie jest w ramach NFZ.

Niezgodne z prawem jest pobieranie za to opłaty
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-29, 01:19   #19
aaanitka86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: może z B, może z W, a może z O
Wiadomości: 560
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

ja miałam cesarkę i na mnie zadziałało super. czułam nawet że skóra wokól szyi odrętwiała. koleżanka z którą leżałam (też cesarka, twierdz, że nie zadziałało na nia jak powinno)
aaanitka86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-29, 09:51   #20
cowie
Zakorzenienie
 
Avatar cowie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 226
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

Cytat:
Napisane przez metropolitan Pokaż wiadomość
mnie znieczulenie spowodowało, że przestałam czuć ból podczas skurczy, natomiast jako znieczulenie do cc w ogóle nie podziałało, bo pamiętam tylko, że uprzedzałam lekarza jak mi coś tam robił przy brzuchu przed cięciem, że czuję, ale on się tym nie przejął i następne co pamiętam, to okropny ból rozcinania, okropny krzyk mój i odpłynięcie w obłoki (znieczulenie ogólne mi podali) także super miałam poród.

Współczuję. Szczerze.
To mnie utwierdza w przekonaniu, że będę rodzić w prywatnej klinice...

Cytat:
Napisane przez Selfish Girl Pokaż wiadomość
Przecież zneczulenie jest w ramach NFZ.

Niezgodne z prawem jest pobieranie za to opłaty
Tylko pytanie czynie nie tylko na cesarkę przypadkiem. Czy to jest refundowane również do naturalnego porodu?
Nie wiem, dlatego pytam.
__________________
Alek, 13tc
Tarczycówka



18.05.2015
Leoś
cowie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-29, 09:52   #21
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

Moja koleżanka rodziła naturalnie to pielęgniarka sama jej się zapytała czy 'wytrzyma ból' czy chce znieczulenie i bez problemu dostała. Lepiej nawet jak widzisz - sama pielęgniarka jej proponowała ...
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-29, 12:25   #22
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

najlepiej zapytać w szpitalu w którym się chce rodzić, bo tak jak mówię, nie wszędzie jest dostępne nawet za opłatą.

teraz się zastanawiam, czy rodzić cc na narkozie czy z miejscowym. Boję się i tego i tego, szczerze mówiąc...
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 17:17   #23
Zaczytana Lilu
Raczkowanie
 
Avatar Zaczytana Lilu
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 92
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

Ja miałam znieczulenie zewnątrz oponowe za darmo było to znieczulenie na życzenie nie było żadnego problemu z jego podaniem. Przy przyjęciu do szpitala wszystkie dziewczyny dostawały kartkę dotyczącą znieczulenia jeżeli chciały znieczulenia podczas porodu to wystarczyło ja podpisać i wtedy była dołączana do karty. Nie miałam żadnych skutków ubocznych dzięki znieczuleniu poród na prawdę był cudownym przeżyciem.
Zaczytana Lilu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 09:36   #24
truskawawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

ja mialam znieczulenie zewnątrzoponowe i porod przeszlam spiewająco!!!! bez niego to chyba nie wiem...
podziwiam kobiety ktore rodza bez niego, to prawdziwe bohaterki.
truskawawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 11:34   #25
mmoniaa
Zadomowienie
 
Avatar mmoniaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 903
GG do mmoniaa
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

Ja też rodziłam w znieczuleniu. Wszak poprosiłam o nie dopiero pod koniec (6-7 cm rozwarcia) ale nie żałuję. Na prawdę polecam dziewczyny. Wkłucia nie czułam w ogóle bo najpierw znieczula się miejsce wkłucia. U mnie wręcz przyspieszyło to II fazę porodu bo wynosiła ona tylko 13 minut! Mam nadzieję, że drugie dziecko też będę mogła urodzić w zzo.

Znieczulenie oczywiście było za darmo (w Gliwicach)
__________________
ciuszki


jestem idealnie nieidealna
mmoniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-22, 14:12   #26
ototlumaczenie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 50
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

ja chcialam miec bylam gotowa zapalacic ale niestety nie chcieli sie nia nie zgodzic w szpitalu w Polsce to jak w Afrzce
ototlumaczenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-11, 21:04   #27
BlackSanctum
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warmia. :)
Wiadomości: 6 752
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

Ja też miałam zzo, ale nie zdążyło zadziałać - w momencie zakładania mi go, miałam 4cm, a 15 minut później, zanim się znieczulenie na dobre rozkręciło, już 9cm i chwilę później były parte... Także w sumie nie wiem, czy na skurcze pomaga, ale podczas partych nic mnie nie bolało i trwały 15 minut... Nie płaciłam nic, dostałam bez problemu - jak tylko powiedziałam, że chcę, to od razu zawołali anestezjologa i po 5 minutach już był z całym sprzętem, żeby mi zaaplikować znieczulenie.
BlackSanctum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 19:58   #28
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

Cytat:
Napisane przez Farmetka Pokaż wiadomość
tak, rodziłam w szczecinie w państwowym szpitalu i mąż był ze mną bez opłat musiał tylko fartuch z fizeliny za 5 zł kupić
Błagam napisz w którym szpitalu..!! I czy musiałaś wcześniej zgłaszać chęć zzo.
Czytałam gdzieś, że czasami jest za późno na zzo, ktoś coś wie w tym temacie?
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-25, 09:45   #29
cowie
Zakorzenienie
 
Avatar cowie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 226
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Błagam napisz w którym szpitalu..!! I czy musiałaś wcześniej zgłaszać chęć zzo.
Czytałam gdzieś, że czasami jest za późno na zzo, ktoś coś wie w tym temacie?

Za późno jest, kiedy rozwarcie jest zbyt duże. Bodajże ok 7-8 cm to już jest po ptakach. Wtedy znieczulenie zaczęłoby Ci działać już po urodzeniu
__________________
Alek, 13tc
Tarczycówka



18.05.2015
Leoś
cowie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-25, 12:00   #30
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: Znieczulenie zewnątrzoponowe

Cytat:
Napisane przez laktoza Pokaż wiadomość
To jest straszne, też słyszałam o przypadkach gdy kobieta mówi lekarzowi, że jeszcze znieczulenie nie działa a ten zaczyna ciąć..

jestem już po drugim porodzie i było to samo ze znieczuleniem miejscowym tzn. nie działało, ale lekarze czekali i czekali, barddzo długo i w końcu zaproponowali mi znieczulenie ogólne i oczywiście sie zgodziłam. Zasnęłam sobie a potem się obudziłam i mój synek był już na świecie. Czułam się wspaniale, wiedziałam gdzie jestem i co się stało i nie pytałam się "co to za dziecko płacze" tak jak przy pierwszym porodzie, kiedy konowały potraktowali mnie jak ..... szkoda gadać.
poród syna wspominam cudownie. Właściwie to nawet nie był poród

i jeszcze jedna rzecz, znieczulenie wcale nie bilało, teraz to wiem na pewno bo mi je podali na spokojnie, bo przy pierwszym porodzie to byłam już ledwie przytomna, także wkłucia nie należy się bać!
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-25 12:00:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:41.