do pana doktora-powiększony jajnik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-15, 12:14   #1
żabusia
Raczkowanie
 
Avatar żabusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bielawa
Wiadomości: 33
GG do żabusia
Question

do pana doktora-powiększony jajnik


Witam
Panie doktorze, nurtuje mnie taki problem. Tydzień temu byłam u ginekologa (była to moja pierwsza wizyta), ponieważ od jakiegoś czasu pobolewał mnie prawy jajnik, poza tym chcę rozpocząć współżycie i chciałam dobrać dla siebie pigułki.
W związku z tym, że ból pojawiał się zaraz po miesiączce, myślałam, że to zapalenie jajnika. Lekarka zbadała mnie na fotelu i zrobiła mi usg przezpochwowe i stwierdziła, że mam ten jajnik trochę powiększony. Stwierdziła również lekki stan zapalny pochwy, na który przepisała mi metronidazol. Nie wspomniała nic o zapaleniu jajnika ani niczym podobnym, tylko powiedziała, że dobrze, że chcę tabletki, to jajniki trochę sobie odpoczną. I że mam się zgłosić za dwa miesiące.
Tak mnie zastanawia, czy jakbym rzeczywiście miała jakieś zapalenie jajnika, to czy lekarka mogła to przeoczyć podczas usg? Co może wpływać na to, że jajnik jest powiększony??? Wydawało mi się, że ostatnio 2-3 cykle pod rząd miałam właśnie z prawego jajnika. Czy mógł się on "przemęczyć"? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam
__________________
..::twórz swoje życie, nie kopiuj go::..

żabusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-20, 10:23   #2
żabusia
Raczkowanie
 
Avatar żabusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bielawa
Wiadomości: 33
GG do żabusia
Question Dot.: do pana doktora-powiększony jajnik

up
__________________
..::twórz swoje życie, nie kopiuj go::..

żabusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-24, 16:41   #3
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: do pana doktora-powiększony jajnik

Jajnik, nie dość, że u różnych kobiet jest inny, to jeszcze zmienia się w czasie cyklu miesięcznego oraz w czasie całego życia kobiety.
Dlatego słuszne jest, aby po upływie kilkudziesięciu dni powtórnie go ocenić,
zwłaszcza, że istotnie podczas przyjmowania tabletek będzie mniej "pracował"
Powiększenie jajnika może wynikać znp. z wytworzenia się w nim większej niż zazwyczaj liczby pęcherzyków Graffa.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 21:18   #4
ShyDevil
Przyczajenie
 
Avatar ShyDevil
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5
Dot.: do pana doktora-powiększony jajnik

Witam.
Czytalam wszystkie rozmowy i nie spotkalam sie z problemem podobnym do mojego.
Otoz,pol roku temu mialam grzybicze zapalenie pochwy.bylam u ginekologa przepisal mi tabletki.leczenie trwalo tydzien.kiedy pojechalam na kontrole,pani ginekolog zobaczyla,ze mam na lewym jajniku torbiela, ktorego rozmiary to 5 na 6 cm i musi byc on operowany.
kiedy poszlam na nastepne badania [za granica] ,czekalam na wyniki badan -czekalam jakis miesiac lub dwa na wizyte.
wczoraj poszlam do lekarza, aby stwierdzil, czy konieczna jest operacja.
powiedziano mi,ze nie mam torbiela juz.pani ginekolog mowila,ze zdarza sie tak,ze torbiele sie wylaniaja i po jakims czasie znikaja.tak wlasnie jest w moim przypadku.powiedziala mi jednak cos niepokojacego.moje jajniki sa wieksze niz powinny.w srodku jest mnostwo malutkich pecherzykow z `torbielami`[?] badz hormonami.powiedziala mi, ze sa rozne `skutki uboczne` tego,m.in.szybko moge przytyc,moje wlosy moga sie szybko przetluszczac badz moge miec tradzik.
powiedziala rowniez,ze kiedy bede sie starala o pierwsze dziecko moge miec problemy i bede musiala zazywac lekarstwa przed ciaza.
czytalam na internecie o jajnikach policystycznych, ktore obawiam sie ze sa powodem mojego poblemu ze zdrowiem.
Czy moge dostac jakas informacje odnosnie tego,czy moge nie miec w przyszlosci dzieci?
dodam, ze mam 17 urodziny w listopadzie.
bardzo bede wdzieczna za jakakolwiek odpowiedz.
__________________
.To czego chcemy, zazwyczaj bywa nierealne do zdobycia.
ShyDevil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 15:15   #5
Daga25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: do pana doktora-powiększony jajnik

Witam. Mam pytanie do Pana doktora. Wczoraj byłam u lekarza z infekcją sromu i brakiem miesiączki od dwóch miesięcy. Na infekcje dostałam krem, na brak okresu tabletki z progesteronem do ssania. Lekarz zrobił mi usg i stwierdził, że lewy jajnik jest trochę powiększony oraz że mam małą nadżerkę. Dodam ze często boli mnie w okolicy tego powiększonego jajnika. Nie dostałam natomiast żadnych leków na tej powiększony jajnik ani na nadżerkę. Dlaczego nie dostałam żadnych leków ani informacji o przyczynie moich dolegliwości?
Daga25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:25.