Jak podkreślić jasną cerę? część VI - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-04, 18:29   #2131
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Witajcie Dziewczyny!
Jestem tu nowa i mam nadzieję, że dobrze trafiłam bo jestem bladziochem a to właśnie temat dla takich osób. Czy byłybyście w stanie polecić mi dobry podkład może być matujący lub rozświetlający z umiarkowanym kryciem i ciekawą konsystencją może jakiś mineralny? niestety, z uwagi na mój jasny koloryt twarzy nie jestem w stanie sobie nic dobrać (z drugiej strony mam małe doświadczenie w tym wszystkim).. mam skórę normalną ze skłonnością do przesuszeń..
do tej pory używałam:
-Lirene city matt najjaśniejszy, jednak za ciemny dla mnie.. bardzo odpowiadała mi natomiast konsystencja zapach i krycie
-Soraya make-up sceniczny matujący - również najjaśniejszy.. kolor w miarę stapia się ze skórą ale krycie i konsystencja do bani..

proszę ! pomóżcie mi w doborze czegoś w miarę umiarkowanej cenie

A oto jestem ja, to powinno trochę pomóc:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.Mirek Barbachowski.jpg (54,4 KB, 196 załadowań)
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 18:40   #2132
Krolowa_Margot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 325
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;26153667]Tak swoją drogą w pt mam wycieczkę klasową, no i wiadomo alfa, rossman i te sprawy i tak się zastanawiam nad bourjois healthy mix albo tym 10 h snu tym I się kiedyś maziałam, ale ostatecznie zrezygnowałam.. myślicie, że do cery mieszanej na wiosnę/lato się nada? lepszy/gorszy od revlona photoready ? wiem, że pewnie dużo już było na ten temat pisane, ale może jakieś nowe opinie, może ktoś dłużej poużywał, przekonał się albo ostatecznie odrzucił [/QUOTE]

Ja właśnie wylicytowałam w świetnej cenie na allegro zestaw z tym 10h snu i też jestem ciekawa wg opinii na KWC bardzo słabo kryje, w zasadzie tylko wyrównuje koloryt, ale zobaczymy...

Jak sie nie sprawdzi to chyba kupie sobie Colorstaya - przypomniało mi się o nim, bo ostatnio dostałam próbkę odcienia ivory; w sumie mógłby być jaśniejszy, ale przynajmniej nie ciemnieje ani nie różowieje na twarzy i jest trwały... a już nie mam siły do szukania tych podkładów miałam ochotę na Golden Rose, ale obeszłam pół krakowa i ani śladu po nim ( a może któraś wizażanka krakowska się gdzieś na niego natknęła? ) , a tego Lumene się boję, wiec alternatyw już zbyt wiele nie mam....

Kupiłam sobie cień Essence brzoskwiniowy i dołączam do zachwytów nad nim Ponadto przy okazji, że byłam w Naturze wzięłam też biały cień Sensique za 5 zł i idealnie sprawdza się w roli rozświetlacza

loss_lauri zrobiłam sobie minicure japoński, który mi kiedyś polecałaś
Krolowa_Margot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 19:05   #2133
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

tujestem, mozesz zajrzeć na wątek o jasnych podkładach: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=4282&page=116
a tak myślę, że może jakiś Bourjois? na zdjęciu masz żółtawy koloryt skóry, a właśnie Burżujki jaki jedne z nielicznych mają najjaśniejsze odcienie neutralne/żółtawe, a nie różowe do tłustej cery chyba są nie za bardzo, ale skoro Twoja jest w kierunku suchej, to HM może być ok, choć z drugiej strony chyba słabo kryje...
btw., jak zobaczyłam twoje zdjęcie, to szczerze! zaparło mi dech w piersiach. dawno nie widziałam tak ślicznej dziewczyny
pokazując się na tym wątku skazałaś się na liczne ochy i achy z naszej strony, to jak jakaś klątwa

minerały mogą trochę wysuszać, chociaż to zależy... Ja np zwykle nakładam pod jakiś nawilżacz albo filtr, po nałożeniu minerałków Pixie spryskuje je hydrolatem z dodatkiem gliceryny i żelu hialuronowego i jakoś daje radę, choć mam mały przesusz po Epiduo
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 19:12   #2134
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Krolowa_Margot Pokaż wiadomość
Ja właśnie wylicytowałam w świetnej cenie na allegro zestaw z tym 10h snu i też jestem ciekawa wg opinii na KWC bardzo słabo kryje, w zasadzie tylko wyrównuje koloryt, ale zobaczymy...

Jak sie nie sprawdzi to chyba kupie sobie Colorstaya - przypomniało mi się o nim, bo ostatnio dostałam próbkę odcienia ivory; w sumie mógłby być jaśniejszy, ale przynajmniej nie ciemnieje ani nie różowieje na twarzy i jest trwały... a już nie mam siły do szukania tych podkładów miałam ochotę na Golden Rose, ale obeszłam pół krakowa i ani śladu po nim ( a może któraś wizażanka krakowska się gdzieś na niego natknęła? ) , a tego Lumene się boję, wiec alternatyw już zbyt wiele nie mam....

Kupiłam sobie cień Essence brzoskwiniowy i dołączam do zachwytów nad nim Ponadto przy okazji, że byłam w Naturze wzięłam też biały cień Sensique za 5 zł i idealnie sprawdza się w roli rozświetlacza

loss_lauri zrobiłam sobie minicure japoński, który mi kiedyś polecałaś
recenzje też czytałam i słabe są niektóre, ale kurcze ciekawią mnie one co do revlona , to mimo, że działanie super to mam pewne opory do stosowania go na wiosnę/lato...może ktoś jeszcze coś powie ?
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 19:29   #2135
Krolowa_Margot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 325
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;26155763]recenzje też czytałam i słabe są niektóre, ale kurcze ciekawią mnie one co do revlona , to mimo, że działanie super to mam pewne opory do stosowania go na wiosnę/lato...może ktoś jeszcze coś powie ? [/QUOTE]


No właśnie też mi się tak wydawało, bo właśnie zawsze wydawał mi się ciężki, ale dostałam te próbkę i jak sie nałoży minimalną ilość to jest ok; zresztą mam wrażenie, że mniej go widać na twarzy niż np. Inglot czy EDM...
Krolowa_Margot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 19:31   #2136
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez tujestem Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny!
Jestem tu nowa i mam nadzieję, że dobrze trafiłam bo jestem bladziochem a to właśnie temat dla takich osób. Czy byłybyście w stanie polecić mi dobry podkład może być matujący lub rozświetlający z umiarkowanym kryciem i ciekawą konsystencją może jakiś mineralny? niestety, z uwagi na mój jasny koloryt twarzy nie jestem w stanie sobie nic dobrać (z drugiej strony mam małe doświadczenie w tym wszystkim).. mam skórę normalną ze skłonnością do przesuszeń..
do tej pory używałam:
-Lirene city matt najjaśniejszy, jednak za ciemny dla mnie.. bardzo odpowiadała mi natomiast konsystencja zapach i krycie
-Soraya make-up sceniczny matujący - również najjaśniejszy.. kolor w miarę stapia się ze skórą ale krycie i konsystencja do bani..

proszę ! pomóżcie mi w doborze czegoś w miarę umiarkowanej cenie

A oto jestem ja, to powinno trochę pomóc:
więcej zdjęć, więcej zdjęęc
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 20:00   #2137
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Krolowa_Margot Pokaż wiadomość
No właśnie też mi się tak wydawało, bo właśnie zawsze wydawał mi się ciężki, ale dostałam te próbkę i jak sie nałoży minimalną ilość to jest ok; zresztą mam wrażenie, że mniej go widać na twarzy niż np. Inglot czy EDM...
Eee tam ciężki. Kryjący i tyle. Dla mnie Revlon wcale nie jest strasznie ciężki; nie wiem jak wersja do cery suchej ale ta do tłustej jest ok. Całkiem wodnisty, lejący jest na pewno lżejszy niż część podkladów liftingujących (ciągle mi się zbiera na wymioty jak przypomnę sobie MAC-a Studio Sculpt). Z tą ciężkością revlona to już chyba po części jakiś mit i zbiorowa histeria. Owszem, może wysuszać (w składzie ma alkohol) może zapychać, ale można to powiedzieć o praktycznie każdym podkładzie. Gdyby Ivory było jaśniejsze o ton, to pewnie revlon zagościłby w mojej kosmetyczce.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-04, 21:02   #2138
Krolowa_Margot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 325
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Eee tam ciężki. Kryjący i tyle. Dla mnie Revlon wcale nie jest strasznie ciężki; nie wiem jak wersja do cery suchej ale ta do tłustej jest ok. Całkiem wodnisty, lejący jest na pewno lżejszy niż część podkladów liftingujących (ciągle mi się zbiera na wymioty jak przypomnę sobie MAC-a Studio Sculpt). Z tą ciężkością revlona to już chyba po części jakiś mit i zbiorowa histeria. Owszem, może wysuszać (w składzie ma alkohol) może zapychać, ale można to powiedzieć o praktycznie każdym podkładzie. Gdyby Ivory było jaśniejsze o ton, to pewnie revlon zagościłby w mojej kosmetyczce.
Siła podświadomości Właśnie też ubolewam, że nie jest ciut jaśniejszy, ale chyba przeżyję to jakoś, najwyżej będę próbować czymś rozjaśniać - chociaż nie wiem czy to jest konieczne, bo to chyba tylko moja nadwrażliwość na zbyt ciemny podkład (bo wg wszystkich ktorych pytałam czy nie mam pomarańczy na twarzy, było ok)
Krolowa_Margot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 21:04   #2139
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
tujestem, mozesz zajrzeć na wątek o jasnych podkładach: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=4282&page=116
a tak myślę, że może jakiś Bourjois? na zdjęciu masz żółtawy koloryt skóry, a właśnie Burżujki jaki jedne z nielicznych mają najjaśniejsze odcienie neutralne/żółtawe, a nie różowe do tłustej cery chyba są nie za bardzo, ale skoro Twoja jest w kierunku suchej, to HM może być ok, choć z drugiej strony chyba słabo kryje...
btw., jak zobaczyłam twoje zdjęcie, to szczerze! zaparło mi dech w piersiach. dawno nie widziałam tak ślicznej dziewczyny
pokazując się na tym wątku skazałaś się na liczne ochy i achy z naszej strony, to jak jakaś klątwa

minerały mogą trochę wysuszać, chociaż to zależy... Ja np zwykle nakładam pod jakiś nawilżacz albo filtr, po nałożeniu minerałków Pixie spryskuje je hydrolatem z dodatkiem gliceryny i żelu hialuronowego i jakoś daje radę, choć mam mały przesusz po Epiduo
Dziękuję że skierowałaś mnie do odpowiedniego tematu
Tak wspomniałaś niby tylko o Pixie ale szczerze powiedziawszy jak pogrzebałam to mam na niego wieeeeelgaśną ochotę! może jak zbiorę odpowiednie fundusze to może się na niego skuszę, bo jak na razie dużo wykracza poza mój budżet ;p Jednak z drugiej strony... to chyba dziwne, że minerały, które niby są takie naturalne i mają właściwości nawilżające wysuszają.. ;/ obawiam się trochę, bo moja skóra jest dość kapryśna. jeżeli nie posmaruję jej na noc kremem uniwersalnym z oriflame (waniliowym) w takim małym pudełeczku to rano jest niestety ściągnięta..szczególnie policzki i nos..

Dziękuję bardzo dziewczyny za komplementy jest mi niezmiernie miło
chciałyście więcej zdjęć, to wstawię wam jedno "letnie" już jakiś czas temu to było.. mam zamiar po maturze wrócić do tych krótkich włosów, bo teraz mam dłuuugie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3142.jpg (129,3 KB, 128 załadowań)
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 21:09   #2140
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

jeszcze raz daję zdjęcie bo coś się popsuło i nie mogę tego edytować..

EDIT: przepraszam za podwójne bo po pewnym czasie nagle się naprawiło! ;/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3142.jpg (129,3 KB, 59 załadowań)

Edytowane przez tujestem
Czas edycji: 2011-04-04 o 21:21
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 21:20   #2141
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

no, no no, laska i ta piękna jasna i bezproblemowa cera to Twój naturalny kolor włosów ?
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-04, 21:32   #2142
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Krolowa_Margot Pokaż wiadomość
Siła podświadomości Właśnie też ubolewam, że nie jest ciut jaśniejszy, ale chyba przeżyję to jakoś, najwyżej będę próbować czymś rozjaśniać - chociaż nie wiem czy to jest konieczne, bo to chyba tylko moja nadwrażliwość na zbyt ciemny podkład (bo wg wszystkich ktorych pytałam czy nie mam pomarańczy na twarzy, było ok)
Ja też właśnie myślę czy do niego nie wrócić
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 21:36   #2143
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;26158588]no, no no, laska i ta piękna jasna i bezproblemowa cera to Twój naturalny kolor włosów ? [/QUOTE]

Bezproblemowa?! xd oj nie nie nie ! miała akurat dobry dzień wtedy ;p może tak.. nie ma często dużych wyprysków ale niestety z uwagi na to, że jest jasna jest też baaardzo cienka i mam takie nie fajne przebarwienia jak się np nie wyśpię.
A włosy mój naturalny... niestety ściemniał trochę.. kiedyś był dużo jaśniejszy...

A żeby nie robić off topu - może powiecie coś więcej o swoich doświadczeniach z tym podkładem mineralnym Pixie ?
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 22:20   #2144
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Jak nic naturalny, to widać Strasznie fajne włosy. Nie tnij. Żartujesz sobie chyba... Jeśli są jeszcze dłuższe, to takie zdrowe i naturalne toż to skarb przecież. A jak masz cerę normalną w kierunku suchej to też i myć chyba specjalnie często nie musisz, czyli długie suszenie to żadna wymówka Ale bardzo dojrzale wyglądasz... obstawiałam, że już studentka, a to zdjątka maturalne są?
__________________
Jestem piękna i rozrzutna.
(Czyli pracuję nad cerą i staram się nie kupować nadprogramowych kosmetyków- projekt denko trwa!)
denq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-04, 22:42   #2145
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość
Jak nic naturalny, to widać Strasznie fajne włosy. Nie tnij. Żartujesz sobie chyba... Jeśli są jeszcze dłuższe, to takie zdrowe i naturalne toż to skarb przecież. A jak masz cerę normalną w kierunku suchej to też i myć chyba specjalnie często nie musisz, czyli długie suszenie to żadna wymówka Ale bardzo dojrzale wyglądasz... obstawiałam, że już studentka, a to zdjątka maturalne są?
Już cholery z nimi dostaję xd są w tym momencie do połowy pleców i strasznie mi się elektryzują mimo odżywek xd a myję je codziennie na noc. kładę się spać z mokrymi i wstaję z suchymi (więc moją wymówką nie jest suszenie ;p) to chyba jest recepta na zdrowe włosy.. nie maltretować ich suszarką, lokówką, prostownicą, lakierami, piankami itp.
To drugie zdjęcie to jest pierwsza klasa liceum... ale oprócz tego, że urosły mi włosy to nic się nie zmieniło...;p obecnie jestem na etapie przedmaturalnego stresu (JUŻ MIESIĄC ZOSTAŁ! ;( )
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 01:53   #2146
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Nie stresuj się dobrze będzie- Stres źle robi na cerę... Zastanawiałam się, czy foty strzelone jednego dnia, czy po prostu ulubiona bluzka...

A z maturą jest tak, że zawsze wypada lepiej niż się spodziewasz. Moim głównym zmartwieniem to było nie zaspać... sen mi z powiek spędzało, paradoksalnie. Ale koniec końców się udało

Ehh... właśnie niestety nie wystarczy nie maltretować. Jak się ma zdrowy metabolizm, to się ma taką cerę i włosy, natomiast jak się ma bałagan w hormonach, to i włosy na tym cierpią... Ale nie narzekam, jestem na dobrej drodze

A nie jesteś przypadkiem modelką? Bo na tym pierwszym zdjęciu światło bardzo profesjonalnie wypadło i wygląda zupełnie jak z portfolio... No i tło świadczy o tym, że ewidentnie jakaś sesja
__________________
Jestem piękna i rozrzutna.
(Czyli pracuję nad cerą i staram się nie kupować nadprogramowych kosmetyków- projekt denko trwa!)
denq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 06:31   #2147
Funit
Rozeznanie
 
Avatar Funit
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 523
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Hej Dziewczyny, mam pytanie- nie jestem super bladziochem ale mam dość jasną cerę, zwłaszcza na twarzy, niestety mój koloryt bardziej wpada w różowawy niż taki piękny mlecznobiały jak u tujestem. Przy czym... mam dużo piegów... I wygląda to tak że jak łapię promienie słońca to w skutku mam opalone ciało a twarz jest jaka była tylko piegi robią się ostre Czy jest jakaś jakakolwiek rada na to? W sumie nawet nie wiem czy proszę o poradę (bo pewnie ciężko coś z tym zrobić) czy tylko się wyżalam...
Funit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 07:59   #2148
little witch
Raczkowanie
 
Avatar little witch
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: prawie jak skąd klikasz... Warszawa. :)
Wiadomości: 305
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Funit Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, mam pytanie- nie jestem super bladziochem ale mam dość jasną cerę, zwłaszcza na twarzy, niestety mój koloryt bardziej wpada w różowawy niż taki piękny mlecznobiały jak u tujestem. Przy czym... mam dużo piegów... I wygląda to tak że jak łapię promienie słońca to w skutku mam opalone ciało a twarz jest jaka była tylko piegi robią się ostre Czy jest jakaś jakakolwiek rada na to? W sumie nawet nie wiem czy proszę o poradę (bo pewnie ciężko coś z tym zrobić) czy tylko się wyżalam...
ha jak dziewczyny tutaj wiedzą, ja jestem piegowata jak dwie biedronki, i powiem ci z własnego doświadcznia, że działaja tylko filtry. jak filtrujesz twarz, piegów jest mniej (co nie znaczy że ich nie ma . więć polecam filtry!

btw: czytałam ostatnio wywiad z Julliane Moore w In style. poza tym ze odczuwam z nią pewne pokrewieństwo (mogłaby być moją fairy godmother...) to zachwycił mnie jeden fragment. babka pyta sie, jaka rade dąłaby wszystkim młodym kobietom a Julianne na to:
nie opalajacie sie i używajcie mocnych filtrów! ja całe zycie kremuje sie filtrami i unikam słońca, nie wychodzę na plażę i chodzę po zacienionej stronie ulicy.


no i cóż rzec. widać
aha, i co do tego Lumene vanilla w kompakcie.. czy on w opakowaniu wygląda na ciemny/ bo niby juz jest u mnie w tej drogerii, ale oglądąłam i jakis taki brązowy się wydaje (a to na pewno to i ten odcień, patrzyłam na zdjęcia i na naklejkę), a próbek nie ma... a serio, przez szybkę opakowania wygląda jak bronzer troszke
__________________
potrzebuję cię, ponieważ cię kocham, a nie kocham cię, ponieważ cię potrzebuję.

"You know that saying, all you need is love? well, oxygen is even more important" Gregory House.

wypatruję wielbłądów.
little witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 11:03   #2149
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość
Nie stresuj się dobrze będzie- Stres źle robi na cerę... Zastanawiałam się, czy foty strzelone jednego dnia, czy po prostu ulubiona bluzka...

A z maturą jest tak, że zawsze wypada lepiej niż się spodziewasz. Moim głównym zmartwieniem to było nie zaspać... sen mi z powiek spędzało, paradoksalnie. Ale koniec końców się udało

Ehh... właśnie niestety nie wystarczy nie maltretować. Jak się ma zdrowy metabolizm, to się ma taką cerę i włosy, natomiast jak się ma bałagan w hormonach, to i włosy na tym cierpią... Ale nie narzekam, jestem na dobrej drodze

A nie jesteś przypadkiem modelką? Bo na tym pierwszym zdjęciu światło bardzo profesjonalnie wypadło i wygląda zupełnie jak z portfolio... No i tło świadczy o tym, że ewidentnie jakaś sesja
Zdecydowanie ulubiona bluzka..
A co do zdjęć.. no rozgryzłaś mnie, trochę sobie pozuję.. ale paradoksalnie wizażystki nie są w stanie tak samo pomóc mi z doborem podkładu.. pytałam każdej i żadna nie miała pojęcia.. no i na każdych zdjęciach nie ma dobrego odcienia dla mnie..
Swoją drogą.. Podkłady do zdjęć są okropne! ważą się, zatykają pory i tworzą maskę!
wrr..
A u Ciebie na pewno z cerą i włoskami nie jest tak źle.. to już nasza domena, że przesadzamy xd
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-05, 11:29   #2150
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez little witch Pokaż wiadomość
no i cóż rzec. widać
aha, i co do tego Lumene vanilla w kompakcie.. czy on w opakowaniu wygląda na ciemny/ bo niby juz jest u mnie w tej drogerii, ale oglądąłam i jakis taki brązowy się wydaje (a to na pewno to i ten odcień, patrzyłam na zdjęcia i na naklejkę), a próbek nie ma... a serio, przez szybkę opakowania wygląda jak bronzer troszke
no właśnie też mnie przeraził w drogerii a nie mieli testerów. Ale to tak wygląda, bo na skórze jest masakrycznie jasny (jak wspominałam, dla mnie wręcz zbyt biały ) Wiec się nie zrażaj. Bardziej mnie by przerażało to, jak okrutnie podkreśla suche skórki. Nawet po peelingu boje się go nałozyć, bo jakby wyglądał źle to bym się załamała, ze teraz by mi sie te zmarnowane 30zł przydało, a tak żyje sobie w niepewności i jak mnie najdzie ochota na ponowne spróbowanie wmawiam sobie "zrób najpierw dokładny peeling." a potem dochodzi myśl "nie masz teraz czasu na peeling, nałóż coś sprawdzonego". i tak odkładam testy w nieskończoność A kolor ma niesamowicie jasny. i nie różowy!
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 15:01   #2151
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

a mi ktoś jeszcze coś podpowie co do tych bourjoisów ? Dla przypomnienia: healthy mix vs 10 h snu ? do cery mieszanej na wiosnę/lato w ogóle się nadaje ?
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 15:48   #2152
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Ja tez mam pytanie związane z bourjoisami . Wczoraj kupiłam 10h sleep (kolor 71) i wszystko byłoby ok, gdyby się tak nie świecił. Znacie może jakieś inne podkłady w kolorze zbliżonym do tamtego? Móglby jeszcze być odrobinę bardziej żółty, tez bym się nie obraziła . Kolorystycznie pasuje mi też chyba kolor w3 z Loreala True Match.
Ważne, żeby dośc długo trzymał, byl matowy, no i dość dobrze krył (zaczerwienienia i jakieś niespodzianki do ukrycia).
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar

Edytowane przez Moyraa
Czas edycji: 2011-04-05 o 15:55
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 18:58   #2153
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;26170696]a mi ktoś jeszcze coś podpowie co do tych bourjoisów ? Dla przypomnienia: healthy mix vs 10 h snu ? do cery mieszanej na wiosnę/lato w ogóle się nadaje ? [/QUOTE]

Zależy czego oczekujesz... Mialam te podkłady i wolę 10 HSE; krycie jest minimalne (HM ma ciut większe), wykonczenie satynowe ale nie tłuste (yyy coś jak BB krem? HM to bardziej pół-mat); jeśli chodzi o trwałość to paradoksalnie na mojej skórze 10 HSE lepiej sobie radził - trzymał się średnio 6-7 h w miarę równomiernie znikając z twarzy, natomiast HM warzył się, oddzielał od skóry, wchodził w pory...
Co do sezonu wiosna-lato to zależy na co narażasz skórę; HM używałam jakoś wczesną jesienią, 10 HSE w środku lata i zimą i myślę, że w sumie podkłady te nadają się na cieplejsze czasy; wiadomo - gotowania się w autobusie, kiedy pot leje się hektolitrami nie przetrwają, ale spokojne egzystowanie w cieniu to inna bajka.
Podsumowując - ja preferuję 10 HSE, ale jeśli nie lubisz błysku na twarzy, jeśli masz małe kulfony do ukrycia, jeśli przeszkadza Ci to, że podkład jest typowo silikonowy ( a przez to rządzi się własnymi prawami), to warto zakręcić się koło HM.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 19:06   #2154
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Zależy czego oczekujesz... Mialam te podkłady i wolę 10 HSE; krycie jest minimalne (HM ma ciut większe), wykonczenie satynowe ale nie tłuste (yyy coś jak BB krem? HM to bardziej pół-mat); jeśli chodzi o trwałość to paradoksalnie na mojej skórze 10 HSE lepiej sobie radził - trzymał się średnio 6-7 h w miarę równomiernie znikając z twarzy, natomiast HM warzył się, oddzielał od skóry, wchodził w pory...
Co do sezonu wiosna-lato to zależy na co narażasz skórę; HM używałam jakoś wczesną jesienią, 10 HSE w środku lata i zimą i myślę, że w sumie podkłady te nadają się na cieplejsze czasy; wiadomo - gotowania się w autobusie, kiedy pot leje się hektolitrami nie przetrwają, ale spokojne egzystowanie w cieniu to inna bajka.
Podsumowując - ja preferuję 10 HSE, ale jeśli nie lubisz błysku na twarzy, jeśli masz małe kulfony do ukrycia, jeśli przeszkadza Ci to, że podkład jest typowo silikonowy ( a przez to rządzi się własnymi prawami), to warto zakręcić się koło HM.
hmm, a więc chyba HM byłby lepszy, chociaż wiadomo, że na każdej skórze dany podkład zachowuje się inaczej.. najchętniej wypróbowałabym od razu 2 a ten efekt wypoczętej skóry w 10H to prawda, czy to po prostu zwykłe błyszczenie się twarzy, albo w ogóle kit wciskany kupującym ?
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 19:10   #2155
weronika_91
Zakorzenienie
 
Avatar weronika_91
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 3 464
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Hej dziewczyny mam pytanie używała któraś z Was podkład z Rimela taki z niebieskim zamykaniem? 100 jest najjaśniejsza, ale czy jest w ogóle jasna? widziałam w ulotce że są one teraz w promocji w rossmanie.
__________________
Jaśko
weronika_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 19:24   #2156
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;26176589]hmm, a więc chyba HM byłby lepszy, chociaż wiadomo, że na każdej skórze dany podkład zachowuje się inaczej.. najchętniej wypróbowałabym od razu 2 a ten efekt wypoczętej skóry w 10H to prawda, czy to po prostu zwykłe błyszczenie się twarzy, albo w ogóle kit wciskany kupującym ? [/QUOTE]

Akurat to nie kit. 10HSE, jako typowy silikonowiec, wyrównuje fakturę skóry; sprawia że staje się gładziutka. A że nie daje płaskiego matu, a taki rodzaj blasku jak BB krem, skóra wydaje się być zdrowa i promienna. Ale efekt utrzymuje się przez 3-4 h, później stopniowo zanika. Na marginesie wspomnę że 10 HSE można traktować jako tańszy (ponad 3X tanszy) zamiennik YSL Perfect Touch.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 19:27   #2157
Aveqiu
Raczkowanie
 
Avatar Aveqiu
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 116
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Powiedzcie mi, który jest jaśniejszy: Very Me Porcelain czy Lumene Natural Code Vanilla?
Aveqiu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 19:59   #2158
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Królowo Margot - mam nadzieję że efekt jest zadowalający?
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 21:09   #2159
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Jestem dziś w wyjątkowo mało wyrozumiałym a przy tym głęboko refleksyjnym nastroju i kompletnie nie rozumiem idei obniżania filtrów filtrom... Czy któraś z Was nie orientuje się może, czy nie było jakichś badań i nie okazało się, że filtry w dotychczasowych stężeniach były szkodliwe, lub że tak naprawdę nie dawały takiej ochrony, jak obiecywano, i nowe wartości SPF są po prostu weryfikacją?

Bo ja już sama nie rozumiem tej idei. Jeśli się potrzebuje określonego faktoru i jest się skłonnym zaakceptować koszta takiej ochrony- np. umiarkowanie komfortową konsystencję specyfiku, to rozumiem zmiany składu jeśli jest możliwe uczynienie kosmetyku 'przyjemniejszym' w użyciu, przy zachowaniu dotychczasowej wartości ochrony, ale jeśli niesie to za sobą jej obniżenie to przecież każdy wie, że najprzyjemniej to się stosuje czysty krem bez SPF A tu i Bioderma AKN, i Iwostin na naczynka...

tujestem, wzruszanie ramionami Twoich wizażystek na pytanie o podkłady przypomina mi, jak raz miałam pomysł zacząć stosować krem tonujący i konsultantka w drogerii poproszona o dobranie mi czegoś odpowiedziała całkiem szczerze, 'że tak jasnego to nic nie mają' Przynajmniej oszczędziła mi zwyczajowego rytuału smarowania mnie pomarańczowymi maziami przez jakieś pół godziny, zanim bym się korzystając z pierwszej nadarzającej się okazji chyłkiem nie wymknęła...

Natomiast kwitując Twoje pytanie o podkład, to rzeczywiście albo minerały, albo masz szczęście i pasują Ci Bourjois... Bo niestety przeważnie nawet jeśli marki mają w swojej ofercie jasne podkłady, to albo w liniach, które nie pojawiają się na polskim rynku (np. 'Fit Me' Maybelline),
albo w ogóle nie mają na polskim rynku kolorówki,
albo proponują ofertę odcieni okrojoną o te najjaśniejsze,
tudzież z całkiem alternatywnym nazewnictwem, numeracją, też w magiczny sposób zaczynającą się od odcieni średnich...

Krótko mówiąc robią wszystko, by wyrównać drastyczny dysonans w poziomie urody między przeciętną polską białogłową, a przeciętną mieszkanką szerokopojętego Zachodu...

W ogóle wracając do filtrów, w Stanach bardzo często kosmetyki mają wyższy SPF. A wracając do odcieni, również jaśniejsze kolory

Swoją drogą ciekawostka, ostatni post na tej stronie http://www.specktra.net/forum/thread...0#post_2056226 Dziewczyna jest NC 35-37 i poczuwa się do bycia Porcelain Beauty... Cóż, tak też można W ogóle tu jest kilka ciekawych wątków zaczynających się tą dworską apostrofą 'Porcelain Beauties'...
__________________
Jestem piękna i rozrzutna.
(Czyli pracuję nad cerą i staram się nie kupować nadprogramowych kosmetyków- projekt denko trwa!)
denq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 21:27   #2160
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
no właśnie też mnie przeraził w drogerii a nie mieli testerów. Ale to tak wygląda, bo na skórze jest masakrycznie jasny (jak wspominałam, dla mnie wręcz zbyt biały ) Wiec się nie zrażaj. Bardziej mnie by przerażało to, jak okrutnie podkreśla suche skórki. Nawet po peelingu boje się go nałozyć, bo jakby wyglądał źle to bym się załamała, ze teraz by mi sie te zmarnowane 30zł przydało, a tak żyje sobie w niepewności i jak mnie najdzie ochota na ponowne spróbowanie wmawiam sobie "zrób najpierw dokładny peeling." a potem dochodzi myśl "nie masz teraz czasu na peeling, nałóż coś sprawdzonego". i tak odkładam testy w nieskończoność A kolor ma niesamowicie jasny. i nie różowy!
mówicie o tym kompakcie ? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...up.html&next=1
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:53.