Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-10, 14:22   #3991
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez smirky Pokaż wiadomość
Czy mogę prosić o przetłumaczenie składu maseczki do włosów Dabour:

-oliwka z migdałami
SKŁAD: Aqua, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alkohol, Mirystyl Alkohol, Olea Europaea Fruit Oil, Prununs Amigdalus Dulcis, Lawsonia Inermis Extract, Perfum, Magnesium Nitrate, Magnesium Hloride, Methylchloroizothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Citric Acid, CL: 16255, 19140, 14720, 73015, 28440

działanie antystatyczne, ulatwiajace rozczesywanie wlosow, utrzymuje wilgoc
oliwa z oliwek odzywi wlos ale moze zostawic na nich film
olej ze slodkich migdalow nawilzy- ponad to zawiera wielonienasycone i jednonienasycone tluszcze oraz witaminy B1, B2, B6 i wit A i E. Henna tworzy powloke wokol wlosa chroni przed uszkodzeniem


Podsumowujac- b fajna maska w szczegolnosci dla suchych/zniszczonych wlosow- uwazalabym jednak aby ich zbytnio nie przeciazyc
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 14:30   #3992
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
Witam,
jako że właśnie przebywam na urlopie macierzyńskim i chciałabym jakoś odświeżyć swoją buzię (jestem po 30 r.ż) zakupiłam :

ISISPHARMA GLYCO-A 12%
Aqua, Glycolic Acid, Cetyl Alkohol, Paraffinum Liquidum, Ceteth-20, Stearic Acid, Ammonium Hydroxide, Parfum, Magnesium Nitate, Magnesium Chloride, Methylchloroizothiazolino ne, Methylizothiazolinone, Buthylphenyl Methylpropional, Geraniol, Limonene, Linalool, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Citronellol, Alpha-Isomethylionone
Kw. glikolowy w 12% stężeniu sprawia że to mocny preparat, jeśli nie stosowałaś wcześniej kwasów to może być za mocny. Dalej jest szereg emolientów, które zapobiegną dużemu przesuszeniu i złagodza działanie kwasu, Paraffinum Liquidum czyli olej mineralny niektórych zapycha, jeśli jest w dużych stęzeniach, jednak wbrew pozorom nie jest zły i nei powinien zapchać - raczej formulatorzy wiedzieli co robili.


Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy
EFFACLAR DUO
Skład: Aqua/Water, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Niacinamide, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Ammonium Polyacryldimethyltauramid E/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Silica, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Nylon-12, Zinc PCA, Linoleic Acid, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl, Hydroxyhydrocinamate, Capryloyl Glycine, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Piroctone Olamine, Myristyl Myristate, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate SE, Parfum/Fragrance
Aktywnymi składnikami są tu niacynamid, który działa przeciwtrądzikowo, przecisamrszczkowo, nawilżająco oraz jest antyoksydantem. Kwasy to kw. salicylowy (BHA) i kw. lipohydroksylowy (LHA). Ten na pewno bedzie dużo łagodniejszy

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy
Moje pytanie:
czy mogę stosować oba kosmetyki w tym samym czasie ?? Mam nadzieję, że nie koliduje to z faktem, iż karmię córeczkę ?
Ten drugi odpada, ponieważ preparaty z kwasem salicylowym nie mogą być stosowane przez osoby uczulone na salicylany oraz kobiety w ciąży i matki karmiące
Pamiętaj też o wysokich filtrach jeśli zdecydujesz sie na Glyco-A!


---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
hey a jest sens uzywac samoopalacz na twarz przed wyjazdem skoro bede uzywac triacneal- nie zrobia sie plamy? chce tak 3-4 dn przed wyjazdem uzywac tego opalajacego mleczka a potem juz normalnie triacneal
Stosowanie samoopalacza przy kuracjach kwasowych czy retinoidowych nie jest przeciwwskazaniem. Przy jednym i drugim konieczne jest natomiast stowanie filtrów
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 15:35   #3993
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o ocene składu tego kremu:

Od dłuzszego czasu się na niego czaję..


A-Z Medica, Vilcacora, Krem natłuszczająco - regenerujący


Skład: Aqua, Isopropyl Myristate, Polyglyceryl-2- Dipolyhydroxystearate, Octyl Palmitate, Cera Alba, Glycerin, Mineral Oil, Sunflower Oil, Petrolatum, Shea Butter, Hydrolyzed Soy Protein, Panthenol, Polyglyceryl-3-Diisostearate, Magnesium Stearate, Magnesium Sulfate, Uncaria tomentosa Extract, Tocopheryl Acetate, Parfum, DMDM Hydantoin Jodopropynyl Butylcarbamate

dziękuję z góry
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 15:53   #3994
smirky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 234
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
działanie antystatyczne, ulatwiajace rozczesywanie wlosow, utrzymuje wilgoc
oliwa z oliwek odzywi wlos ale moze zostawic na nich film
olej ze slodkich migdalow nawilzy- ponad to zawiera wielonienasycone i jednonienasycone tluszcze oraz witaminy B1, B2, B6 i wit A i E. Henna tworzy powloke wokol wlosa chroni przed uszkodzeniem


Podsumowujac- b fajna maska w szczegolnosci dla suchych/zniszczonych wlosow- uwazalabym jednak aby ich zbytnio nie przeciazyc
Dziękuję PIĘKNIE.
smirky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 16:31   #3995
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
chcę wiedzieć czy będzie zapychał, podrażniał, czy twarz będzie lepka i błyszcząca po jego zastosowaniu i czy w jakikolwiek sposób będzie działał na naczynka

z góry dziękuję

Oceanic Pharmaceutic, Oillan, Krem pielęgnacyjno - ochronny do twarzy i ciała SPF15
Skład: Aqua, Octocrylene, Dibutyl AdipaterButyl Methoxydibeffzoylmethane, Glyce-rin, Caprylyl Methicone, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Caprylyl Glycol, Helianthus Annuus Seed Oil Unsaponifiables, Ethylhexyl Triazone, Butyro-spermum Parkii (Shea) Butter, Betaglucan. Panthenol. Tocopheryl Acetale, Artemia Extract, Cetearyl Ethylhexanoate, Isopropyl Myristate, Arginine, Polyester-7, Neopentyl Glycol Dihe-ptanoate, Allantoin, Carbomer, Disodium Phosphate.
chyba zostałam pominięta
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 17:18   #3996
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
chcę wiedzieć czy będzie zapychał, podrażniał, czy twarz będzie lepka i błyszcząca po jego zastosowaniu i czy w jakikolwiek sposób będzie działał na naczynka

z góry dziękuję

Oceanic Pharmaceutic, Oillan, Krem pielęgnacyjno - ochronny do twarzy i ciała SPF15
Skład: Aqua, Octocrylene, Dibutyl Adipate, Butyl Methoxydibeffzoylmethane, Glycerin, Caprylyl Methicone, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Caprylyl Glycol, Helianthus Annuus Seed Oil Unsaponifiables, Ethylhexyl Triazone, Butyro-spermum Parkii (Shea) Butter, Betaglucan. Panthenol. Tocopheryl Acetale, Artemia Extract, Cetearyl Ethylhexanoate, Isopropyl Myristate, Arginine, Polyester-7, Neopentyl Glycol Dihe-ptanoate, Allantoin, Carbomer, Disodium Phosphate.
Podrażnić nie powinien, chyba że źle znosisz filtry chemiczne, raczej może działać łagodząco. Raczej tez nie sadze żeby zapchał, choć ma pare zapychaczy ale raczej w malutkiej ilości.
Zawiera dwa filtry UVB i jeden UVA - Parsol 1789.
Jak bedzie sie zachowywał na twojej twarzy tego oczywiście nie da sie powiedzić. Naczynek nie powinien zaognic, wręcz przeciwnie - betaglucan.

---------- Dopisano o 18:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o ocene składu tego kremu:

Od dłuzszego czasu się na niego czaję..


A-Z Medica, Vilcacora, Krem natłuszczająco - regenerujący


Skład: Aqua, Isopropyl Myristate, Polyglyceryl-2- Dipolyhydroxystearate, Octyl Palmitate, Cera Alba, Glycerin, Mineral Oil, Sunflower Oil, Petrolatum, Shea Butter, Hydrolyzed Soy Protein, Panthenol, Polyglyceryl-3-Diisostearate, Magnesium Stearate, Magnesium Sulfate, Uncaria tomentosa Extract, Tocopheryl Acetate, Parfum, DMDM Hydantoin Jodopropynyl Butylcarbamate

dziękuję z góry
Bardzo treściwy, tłusty, okluzyjny krem dla suchoskórnych - głównie emolienty (niektóre równeiż w funkcji emulgatorów). Kilka składników nawilżających i łagodzących. Raczej powinien wywiązac sie z tego co jest w nazwie
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 20:03   #3997
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam ponownie

Powiedzcie mi dziewczyny co myślicie o tym balsamie STH Panthe Vera ?

Skład:

Deminer Water, Aloe Barbadensis (Aloe) Leaf Extr., Isopropyl Myristate, Cetyl Alcohol, D-Panthenol, Stearic Acid, Carbomer 940, Methyl, Butyl and Ethyl Paraben & Phenoxyethanol, Dimethicone Oil Simmondsia Chinesis (Jojoba) Seed oil, Triethanolamine, Acid Citric, B.H.T, Fragrance.

Dodam, że stężenie Aloesu wynosi 40%, a D-Panthenolu 5%.

Ogólnie używałam go po depilacji i byłam zadowolona, wyleczył też moje dłonie zniszczone przez różne detergenty.
A teraz zastanawiam się, czy mogę go używać do twarzy? Jakie ewentualnie by mógł mieć właściwości, czy by nie zapychał, nie wysuszał, a może rozjaśniał co nie co ze względu na aloes ?
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-10, 20:47   #3998
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hey zauważyłem dziś Twoją recenzję kremu Avene Hydrance Optimale Legere spf 20, u wielu się świetnie sprawdza, ja miałem kiedyś wersję bez filtra, swietny krem. Teraz szukałem próbki tego, ale nie dostałem, otrzymałem za to wersję Riche, do skóry suchej, ale też jest ok, mimo że ciut za ciężka i może zatyka mi pory, bo teraz patrze i zaskórniki się pojawiły. Dobrze chroni Cię ten krem? Chyba zakupię jutro w aptece, ale ta cena........
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 20:54   #3999
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi dziewczyny co myślicie o tym balsamie STH Panthe Vera

Deminer Water, Aloe Barbadensis (Aloe) Leaf Extr., Isopropyl Myristate, Cetyl Alcohol, D-Panthenol, Stearic Acid, Carbomer 940, Methyl, Butyl and Ethyl Paraben & Phenoxyethanol, Dimethicone Oil Simmondsia Chinesis (Jojoba) Seed oil, Triethanolamine, Acid Citric, B.H.T, Fragrance.

Dodam, że stężenie Aloesu wynosi 40%, a D-Panthenolu 5%.

Ogólnie używałam go po depilacji i byłam zadowolona, wyleczył też moje dłonie zniszczone przez różne detergenty.
A teraz zastanawiam się, czy mogę go używać do twarzy? Jakie ewentualnie by mógł mieć właściwości, czy by nie zapychał, nie wysuszał, a może rozjaśniał co nie co ze względu na aloes ?
Niestety do twarzy bym nie polecała, skoro stężenie pantenolu to 5%, to zapychacza jest dużo, zresztą już po jego miejscu w składzie widać że to dominujący emolient. Ale jako balsam to wygląda fajnie, b. prosto i łagodzaco

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:51 ----------

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
hey zauważyłem dziś Twoją recenzję kremu Avene Hydrance Optimale Legere spf 20, (...) Dobrze chroni Cię ten krem? Chyba zakupię jutro w aptece, ale ta cena........
Uzywałam go tylko na codzień jesienia i zimą (a wiec malutkie nasłonecznienie), wiec w takich warunkach dobrze sie sparawdza. Poszukaj w aptekach internetowych, nawet z wysyłką bedzie taniej, alebo w SuperPharmie - tam maja czesto promocje
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 20:57   #4000
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Niestety do twarzy bym nie polecała, skoro stężenie pantenolu to 5%, to zapychacza jest dużo, zresztą już po jego miejscu w składzie widać że to dominujący emolient. Ale jako balsam to wygląda fajnie, b. prosto i łagodzaco

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:51 ----------


Uzywałam go tylko na codzień jesienia i zimą (a wiec malutkie nasłonecznienie), wiec w takich warunkach dobrze sie sparawdza. Poszukaj w aptekach internetowych, nawet z wysyłką bedzie taniej, alebo w SuperPharmie - tam maja czesto promocje
Znalazłem jedną aptekę, gdzie jest w cenie 57zł po rabacie, to chyba już się opłaca, prawda? Bo Superpharm nie ma na podkarpaciu nigdzie.... w internetowych chyba taniej też nie dostanę....



hey jesczcze w imieniu dziewczyny: zakupiłem Jej kilka próbek podkładu LRP Toleriane Teint, kolor idealny, efekt zadowalający, jednak pojawiły się po kilku dniach stosowania małe wypryski, czy on rzeczywiście może je powodowac? Właśnie miałem zamówić teraz całe opakowanie....
Skład: http://i55.tinypic.com/qmxurt.jpg

Edytowane przez dodus89
Czas edycji: 2011-08-10 o 21:10
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 21:16   #4001
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Niestety do twarzy bym nie polecała, skoro stężenie pantenolu to 5%, to zapychacza jest dużo, zresztą już po jego miejscu w składzie widać że to dominujący emolient. Ale jako balsam to wygląda fajnie, b. prosto i łagodzaco[COLOR="Silver"]
Dziękuję Ci bardzo

Wolałam zapytać, tak tylko profilaktycznie. I tak jak napisałaś jako balsam jest bardzo łagodny i świetnie radzi sobie z podrażnieniami po depilacji, dlatego pomyślałam po prostu, że czasami mogłabym go użyć do twarzy po peelingu, ale nie będę za dużo wymyślać, bo czasami mogę sobie tylko zaszkodzić.

Jeszcze raz dziękuję za analizę i pozdrawiam
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-10, 21:35   #4002
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Znalazłem jedną aptekę, gdzie jest w cenie 57zł po rabacie, to chyba już się opłaca, prawda? Bo Superpharm nie ma na podkarpaciu nigdzie.... w internetowych chyba taniej też nie dostanę....
To faktycznie dość dobra

Cytat:
Napisane przez dodus89
hey jesczcze w imieniu dziewczyny: zakupiłem Jej kilka próbek podkładu LRP Toleriane Teint, kolor idealny, efekt zadowalający, jednak pojawiły się po kilku dniach stosowania małe wypryski, czy on rzeczywiście może je powodowac? Właśnie miałem zamówić teraz całe opakowanie....
Skład: http://i55.tinypic.com/qmxurt.jpg
Możliwe, pisalam wcześniej że wydaje sie być dość emolintowy w przeciwieństwie do tradycyjnie silikonowych podkładów. Niestety są tam rzadko spotykane składniki, wiec cieżko przewidzieć jak sie bedą zachowywać. Ale jeśli pojawiły sie takie małe wypryski (i żadnego innego kosmetyku nie zmieniała) to pewnie od niego.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 21:42   #4003
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
To faktycznie dość dobra


Możliwe, pisalam wcześniej że wydaje sie być dość emolintowy w przeciwieństwie do tradycyjnie silikonowych podkładów. Niestety są tam rzadko spotykane składniki, wiec cieżko przewidzieć jak sie bedą zachowywać. Ale jeśli pojawiły sie takie małe wypryski (i żadnego innego kosmetyku nie zmieniała) to pewnie od niego.
Dałem Jej jeszcze próbki kremu Avene Hydrance Riche stosuje go od niedzieli, świetnie się podkład nakłada na ten krem, ale pewnie on zatyka bo jest do suchej cery ?
Pewnie bardziej prawdopodobne by to on powodował wypryski hey prawda? W końcu podkład jest do alergicznej skóry, po zabiegach, z problemami......

Avene, Hydrance Optimale Riche SPF 20 (Krem nawilżający do cery suchej i bardzo suchej z filtrem UV)

Skład: Avene Thermal Spring Water(Avene Aqua),Ethylhexyl Methoxycinnamate,Cetearyl Isononanoate ,Cyclomethicone,Octocryle ne ,Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine,C12-15 Alkyl Benzoate ,Glycerin ,Polymethyl Methacrylate ,Potassium Cetyl Phosphate ,Carthamus Tinctorius (Safflower) Oil ,Glyceryl Stearate,Stearyl Alcohol ,Benzoic Acid ,Beta Sitosterol ,Caprylic/Capric Triglyceride ,Chlorphenesin ,Disodium EDTA ,Fragrance ,Glycine Soja (Soybean) Extract ,Hydrogenated Coco Glycerides ,Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer ,Lecithin ,Phenoxyethanol ,Poloxamer 188 ,Polysorbate 60 ,Sodium Chondroitin Sulfate ,Sodium Hydroxide ,Squalane ,Tocopheryl Glucoside ,Water(Aqua),Xanthan Gum.
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 21:48   #4004
kasianiuniakotek
Raczkowanie
 
Avatar kasianiuniakotek
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 423
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę składu kremu. Czy jest tu coś co może zapchać pory?

Oceanic AA Wrażliwa Natura 20+, aktywnie nawilżający krem na dzień do skóry wrażliwej i skłonnej do alergii

Skład: Aqua, Octylododecanol, Dicaprylyl Ether, Parfum, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Sterate Citrate, Glycerin, Cucurbita Pepo Seed Extract, Centaurea Cyanun Flower Water, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Citric Acid.
__________________
Bloga mam i ja
http://niusia89.blogspot.com
Zapraszam
kasianiuniakotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 22:18   #4005
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kasianiuniakotek Pokaż wiadomość
Proszę o analizę składu kremu. Czy jest tu coś co może zapchać pory?

Oceanic AA Wrażliwa Natura 20+, aktywnie nawilżający krem na dzień do skóry wrażliwej i skłonnej do alergii

Skład: Aqua, Octylododecanol, Dicaprylyl Ether, Parfum, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Sterate Citrate, Glycerin, Cucurbita Pepo Seed Extract, Centaurea Cyanun Flower Water, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Citric Acid.
Nie wydaje mi sie zeby było to co co może zapchać, oparty jest na dwóch emolientach, o których nie słyszałam zeby były zapychajce. Na dodatek powinny dawać gładkie i nietłuste wykończenie. Brakuje mi tu moze jakiegoś typowego humektanta, ale generalnie nie jest źle - prosty i łagodny.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 10:01   #4006
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Dałem Jej jeszcze próbki kremu Avene Hydrance Riche stosuje go od niedzieli, świetnie się podkład nakłada na ten krem, ale pewnie on zatyka bo jest do suchej cery ?
Pewnie bardziej prawdopodobne by to on powodował wypryski hey prawda? W końcu podkład jest do alergicznej skóry, po zabiegach, z problemami......

Avene, Hydrance Optimale Riche SPF 20 (Krem nawilżający do cery suchej i bardzo suchej z filtrem UV)

Skład: Avene Thermal Spring Water(Avene Aqua),Ethylhexyl Methoxycinnamate,Cetearyl Isononanoate ,Cyclomethicone,Octocryle ne ,Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine,C12-15 Alkyl Benzoate ,Glycerin ,Polymethyl Methacrylate ,Potassium Cetyl Phosphate ,Carthamus Tinctorius (Safflower) Oil ,Glyceryl Stearate,Stearyl Alcohol ,Benzoic Acid ,Beta Sitosterol ,Caprylic/Capric Triglyceride ,Chlorphenesin ,Disodium EDTA ,Fragrance ,Glycine Soja (Soybean) Extract ,Hydrogenated Coco Glycerides ,Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer ,Lecithin ,Phenoxyethanol ,Poloxamer 188 ,Polysorbate 60 ,Sodium Chondroitin Sulfate ,Sodium Hydroxide ,Squalane ,Tocopheryl Glucoside ,Water(Aqua),Xanthan Gum.
Aha, dziewczyny własnie uzyłem LRP Hydraphase Intense Legere UV(nowość) w próbce i nałożyłem prawie 2 ml, tak się fajnie wchłaniał....
Posiada kwas hialuronowy, ale nie ma go zbyt wiele, mimo to uczucie nawilżenia jest, oichrona spf20 a ppd8, troche mało co?
Ma 3 filtry: parsol, octorylene oraz Ethylhexyl Salicylate, co o tym sądzicie?

Zstanawiam się teraz pomiędzy tym a wspominaną Avenką, ten ma podobną cenę, jednak 50 ml i opakowanie z pompką
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 10:08   #4007
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Przez krótki czas używałam kremu Johnson's Baby, Soothing Naturals, Krem intensywnie nawilżający, tylko zauważyłam, że mam po nim zaczerwienioną skórę, wyskakują mi dziwne swędzące plamki/krostki, które wyglądają jak ugryzienie przez komara, ale po ok. 4 h znikają... Chciałabym wiedzieć jaki składnik mógł wywołać taką reakcję, bo wolałabym go na przyszłość unikać.

Skład: Water, Glycerin, Cetyl Alcohol, Cocoglycerides, Glycine Soja, Zea Mays, Dimethicone, Helianthus Annuus, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Palm Glycerides, Oleic/Linoleic/Linolenic Polyglycerides, Mauritia Flexuosa, Sodium Cocoyl Amino Acids, Sarcosine, Potassium Aspartate, Magnesium Aspartate, Olea Europaea, Chamomilla Recutita, Aloe Barbadensis, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum.


I prosiłabym jeszcze o analizę tego balsamu pod kątem nawilżania i zapychania. Dziewczyny na wątku o nawilżaniu w trakcie kuracji retinoidowych bardzo go chwalą, a ja potrzebuję czegoś treściwego na noc. (mam zamiar stosować go na twarz)
Bubchen, Calendula Haut Balsam (Balsam nagietkowy)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ut-balsam.html

Skład: heliantus annus, Ricinus communis, Butyrospermum Parkii, Prunus Dulcis, Hydrogenated Castor Oil, Cococglycerides, Cera Alba, Calendula Officinalis, Carnauba, Tocopherol, Illicul Verum, Cananga Odorata, Cedrus Atlantica, Eugenia Caryophyllus, Citrus Dulcis, Progestemon Cablin, Thymus Vulgaris
__________________
wymiana

Edytowane przez mikasa5
Czas edycji: 2011-08-11 o 10:25
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 13:12   #4008
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Aha, dziewczyny własnie uzyłem LRP Hydraphase Intense Legere UV(nowość) w próbce i nałożyłem prawie 2 ml, tak się fajnie wchłaniał....
Posiada kwas hialuronowy, ale nie ma go zbyt wiele, mimo to uczucie nawilżenia jest, oichrona spf20 a ppd8, troche mało co?
Ma 3 filtry: parsol, octorylene oraz Ethylhexyl Salicylate, co o tym sądzicie?

Zstanawiam się teraz pomiędzy tym a wspominaną Avenką, ten ma podobną cenę, jednak 50 ml i opakowanie z pompką
dodus89 czy mozesz napisac jaki to parsol- chcialabym wiedziec czy krem nadaje sie pod makijaz. wieeelkim + avene ho jest to, ze mozna spokojnie sie malowac. ciekawi mnie czy na ten krem tez mozna bez obaw klasc makijaz
z gory dzieki
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 13:43   #4009
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Kw. glikolowy w 12% stężeniu sprawia że to mocny preparat, jeśli nie stosowałaś wcześniej kwasów to może być za mocny. Dalej jest szereg emolientów, które zapobiegną dużemu przesuszeniu i złagodza działanie kwasu, Paraffinum Liquidum czyli olej mineralny niektórych zapycha, jeśli jest w dużych stęzeniach, jednak wbrew pozorom nie jest zły i nei powinien zapchać - raczej formulatorzy wiedzieli co robili.




Aktywnymi składnikami są tu niacynamid, który działa przeciwtrądzikowo, przecisamrszczkowo, nawilżająco oraz jest antyoksydantem. Kwasy to kw. salicylowy (BHA) i kw. lipohydroksylowy (LHA). Ten na pewno bedzie dużo łagodniejszy


Ten drugi odpada, ponieważ preparaty z kwasem salicylowym nie mogą być stosowane przez osoby uczulone na salicylany oraz kobiety w ciąży i matki karmiące
Pamiętaj też o wysokich filtrach jeśli zdecydujesz sie na Glyco-A!


---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------


Stosowanie samoopalacza przy kuracjach kwasowych czy retinoidowych nie jest przeciwwskazaniem. Przy jednym i drugim konieczne jest natomiast stowanie filtrów

DZIEKUJE Ci hey za oświecenie !!
Jak dotąd miałam tylko u kosmetyczki peeling migdałowy oraz yellow peel... Zaryzykuję, jak coś będzie się działo odstawię.
O ED pojęcia nie miałam, że nie bedę mogła stosować podczas karmienia.
W imieniu moim i córeczki serdecznie dziękuję bo jeszcze bym własnemu dziecku krzywdę zrobiła....
Ale kw glikolowy mogę ? Oczywiście ulotkę także przeczytam jak tylko paczuszka dojdzie

A czy ewentualnie jakiś inny kremik możesz polecić, który wygładza zmarszczki ?? i jednocześnie nie będzie kolidował z karmieniem? Może retinoidy? nie znam się kompletnie, tak więc jeśli mogłabyś podrzucić jakąś nazwę bedę Ci niezmiernie wdzięczna!
Dziękuję, że znalazłaś dla mnie czas
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-11, 15:14   #4010
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
dodus89 czy mozesz napisac jaki to parsol- chcialabym wiedziec czy krem nadaje sie pod makijaz. wieeelkim + avene ho jest to, ze mozna spokojnie sie malowac. ciekawi mnie czy na ten krem tez mozna bez obaw klasc makijaz
z gory dzieki
ja nie dodus89 ale odpowiem, ten Parsol co jest potocznie Parsolem nazywany Pełny skład:
AQUA / WATER
OCTOCRYLENE
ISONONYL ISONONANOATE
GLYCERIN
ETHYLHEXYL SALICYLATE
HOMOSALATE
DIMETHICONE
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE
ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE
SUCROSE TRISTEARATE
POLYMETHYLSILSESQUIOXANE
POLYSORBATE 61
PEG-12 DIMETHICONE
CARBOMER
TRIETHANOLAMINE
DIMETHICONOL
SODIUM HYALURONATE
SODIUM STEAROYL GLUTAMATE
DISODIUM EDTA
HYDROLYZED HYALURONIC ACID
CAPRYLYL GLYCOL
XANTHAN GUM
SODIUM BENZOATE
PHENOXYETHANOL
PARFUM / FRAGRANCE

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Aha, dziewczyny własnie uzyłem LRP Hydraphase Intense Legere UV(nowość) w próbce i nałożyłem prawie 2 ml, tak się fajnie wchłaniał....
Posiada kwas hialuronowy, ale nie ma go zbyt wiele, mimo to uczucie nawilżenia jest, oichrona spf20 a ppd8, troche mało co?
Ma 3 filtry: parsol, octorylene oraz Ethylhexyl Salicylate, co o tym sądzicie?

Zstanawiam się teraz pomiędzy tym a wspominaną Avenką, ten ma podobną cenę, jednak 50 ml i opakowanie z pompką
Jak Ci sie podoba to kup ten, w końcu przy hojnym nakładaniu te 10 ml więcej zrobią różnice w kosztach.
Nie wiem czy na pudełku po Avene jest napisana ochrona UVA, ale wydaje mi sie, że nie moze być większa od LPR bo wydaje mi sie ze Parsol 1789 jest skuteczniejszym filtrem UVA od Tinosorbu S. PPD to nie jest tak mało, wartość PPD ma inne znaczenie niz SPF, mianowicie oznacza, że tu 8 razy mniej promieniowania zostało zaabsorbowane przez Twoją skóre.

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Dałem Jej jeszcze próbki kremu Avene Hydrance Riche stosuje go od niedzieli, świetnie się podkład nakłada na ten krem, ale pewnie on zatyka bo jest do suchej cery ?
Pewnie bardziej prawdopodobne by to on powodował wypryski hey prawda? W końcu podkład jest do alergicznej skóry, po zabiegach, z problemami......

Avene, Hydrance Optimale Riche SPF 20 (Krem nawilżający do cery suchej i bardzo suchej z filtrem UV)

Skład: Avene Thermal Spring Water(Avene Aqua),Ethylhexyl Methoxycinnamate,Cetearyl Isononanoate ,Cyclomethicone,Octocryle ne ,Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine,C12-15 Alkyl Benzoate ,Glycerin ,Polymethyl Methacrylate ,Potassium Cetyl Phosphate ,Carthamus Tinctorius (Safflower) Oil ,Glyceryl Stearate,Stearyl Alcohol ,Benzoic Acid ,Beta Sitosterol ,Caprylic/Capric Triglyceride ,Chlorphenesin ,Disodium EDTA ,Fragrance ,Glycine Soja (Soybean) Extract ,Hydrogenated Coco Glycerides ,Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer ,Lecithin ,Phenoxyethanol ,Poloxamer 188 ,Polysorbate 60 ,Sodium Chondroitin Sulfate ,Sodium Hydroxide ,Squalane ,Tocopheryl Glucoside ,Water(Aqua),Xanthan Gum.
Ciężko mi stwierdzić, nich pouzywa ich oddzielnie i zobaczy, który jest winny. Tak naprawde w tym kremie nie ma typowych zapychaczy w ilosciach większych niż śladowe. Raczej stężenie składników tłuszczowych jest większe niż w wersji Lagere.

---------- Dopisano o 16:07 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
Przez krótki czas używałam kremu Johnson's Baby, Soothing Naturals, Krem intensywnie nawilżający, tylko zauważyłam, że mam po nim zaczerwienioną skórę, wyskakują mi dziwne swędzące plamki/krostki, które wyglądają jak ugryzienie przez komara, ale po ok. 4 h znikają... Chciałabym wiedzieć jaki składnik mógł wywołać taką reakcję, bo wolałabym go na przyszłość unikać.

Skład: Water, Glycerin, Cetyl Alcohol, Cocoglycerides, Glycine Soja, Zea Mays, Dimethicone, Helianthus Annuus, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Palm Glycerides, Oleic/Linoleic/Linolenic Polyglycerides, Mauritia Flexuosa, Sodium Cocoyl Amino Acids, Sarcosine, Potassium Aspartate, Magnesium Aspartate, Olea Europaea, Chamomilla Recutita, Aloe Barbadensis, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum.
Szczerze mówiąc nie mam pojecia, czy zdarzało Ci sie to wcześniej pod wpływem jakiegoś kosmetyku? Masz alergie na coś? Rumianek często uczula, natomiast ekstrakt z całego liścia aloesu mozę zawierać zbyt dużą ilość silnie podrażniającej aloiny i emodyny.


Cytat:
Napisane przez mikasa5
I prosiłabym jeszcze o analizę tego balsamu pod kątem nawilżania i zapychania. Dziewczyny na wątku o nawilżaniu w trakcie kuracji retinoidowych bardzo go chwalą, a ja potrzebuję czegoś treściwego na noc. (mam zamiar stosować go na twarz)
Bubchen, Calendula Haut Balsam (Balsam nagietkowy)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ut-balsam.html

Skład: heliantus annus, Ricinus communis, Butyrospermum Parkii, Prunus Dulcis, Hydrogenated Castor Oil, Cococglycerides, Cera Alba, Calendula Officinalis, Carnauba, Tocopherol, Illicul Verum, Cananga Odorata, Cedrus Atlantica, Eugenia Caryophyllus, Citrus Dulcis, Progestemon Cablin, Thymus Vulgaris
Olej słonecznikowy i rycynowy nie są uważane za zapychacze, ale po nich mamy litanie mniejszych lub większych zapychaczy i silnie okluzyjnych składników. Biorac pod uwage że jest to produkt bezwodny to jest ich zapewne duzo. Ja bym sie bała, ze zniwecze efekty retinoidów. Poza tym uważam że warto byłoby uzywać czegoś z humektantami.

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:07 ----------

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
Ale kw glikolowy mogę ? Oczywiście ulotkę także przeczytam jak tylko paczuszka dojdzie

A czy ewentualnie jakiś inny kremik możesz polecić, który wygładza zmarszczki ?? i jednocześnie nie będzie kolidował z karmieniem? Może retinoidy? nie znam się kompletnie, tak więc jeśli mogłabyś podrzucić jakąś nazwę bedę Ci niezmiernie wdzięczna!
Dziękuję, że znalazłaś dla mnie czas
Retinoidy? Absolutnie nie! Nie wolno ich stosować podczas ciąży i karmienia piersią!
Co do kwasów AHA nie spotkałam sie z zakazem.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-08-11 o 15:09
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 15:17   #4011
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hey, to już ostatnie pytanie

Jaki w takim układzie kremik z kwasami AHA jest wart polecenia dla buzi +33
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 15:25   #4012
kasianiuniakotek
Raczkowanie
 
Avatar kasianiuniakotek
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 423
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi sie zeby było to co co może zapchać, oparty jest na dwóch emolientach, o których nie słyszałam zeby były zapychajce. Na dodatek powinny dawać gładkie i nietłuste wykończenie. Brakuje mi tu moze jakiegoś typowego humektanta, ale generalnie nie jest źle - prosty i łagodny.
Dziękuję
__________________
Bloga mam i ja
http://niusia89.blogspot.com
Zapraszam
kasianiuniakotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 15:35   #4013
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę składu

KREM OCHRONNY Z WITAMINĄ A (Aflofarm)

20 g kremu zawiera 16000 jm witaminy A
Składniki (INCI): Petrolatum, Aqua, Cholesterol, Cetyl Alcohol, Citric Oil, Retinol, Citric Acid.

Czy to dobry skład dla skóry suchej, a nawet bardzo suchej?
Czy ilość tej witaminy A w tym kremie jest znacząca?

Dziękuję
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 17:17   #4014
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość




Bardzo treściwy, tłusty, okluzyjny krem dla suchoskórnych - głównie emolienty (niektóre równeiż w funkcji emulgatorów). Kilka składników nawilżających i łagodzących. Raczej powinien wywiązac sie z tego co jest w nazwie
Dziś zakupiłam krem Dziekuję strasznie
wizażanki to skarb

Nie nadwyrężąc cierpliwości i czasu Mogłabys zerknąć na skład tego peelingu? boje sie że może podrażniać albo zapchać

BeBeauty peeling drobnoziarnisty oczyszczająco-wygładzający z wyciagiem z płatków róży i minerałami morskimi

Składniki: aqua, cocamidopropyl betaine, polyethylene, glycerin, PVM/MA, decadiene crosspolymer, butylene glycol, rosa galica flower extract, sillica, sea salt, lactose, cellulose, hydroxypropyl methylcellulose, tocopheryl acetate, retinyl palmitate, panthenol, allantoin, sodium hydroxide, disodium EDTA, methylchloroisothiazalino ne, methyllisothiazolinone, 2 bromo-2nitropropane- 1,3 Diol, Parfum, CI 42090
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 18:19   #4015
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mam pytanie odnośnie tej odzywki...
Schwarzkopf, Gliss Kur Nutri Protect, Ekspresowa odżywka regeneracyjna

Ekspresowa odżywka z olejkiem dzikiej róży i proteinami, zapewnia łatwe rozczesywanie, miękkosć i doskonałą ochronę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych takich jak np. słońce. SCAN REPAIR COMPLEX dokładnie regeneruje i odbudowuje zniszczoną strukturę, bez nadmiernego obciążania włosów.
Dwufazowa, bez spłukiwania.

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Phenyl Trimethicone, Dimethiconol, Polyquaternium-16, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Lactic Acid, Panthenol, Sodium Benzoate, Polysilicone-15, Cetrimonium Chloride, Parfum, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolized Wheat Protein, Rosa Canina Seed Extract, Hydrolized Keratin, Phenoxyethanol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Hexyl Cinnamal (04.11.2009)

Czy rzeczywiście robi to co pogrubiłam???



---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

I poproszę o recenzję tego kremu. Czy jest dobry dla skóry miesznej i tradzikowej?

Garnier, Czysta Skóra A, Krem nawilżający usuwający niedoskonałości skóry

Skład: Aqua, Cyclohexasiloxan, Glycerin, Alcohol Denat., Nylon-66, Hydrogenated Polyisobutene, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Slicylic Acid, Aloe Barbadensis, Zinc Pca, Cucumis Sativus, Hamamelis Virginiana, Cetyl Alcohol, CI 42090, Dimethicone, Disodium EDTA, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glyceryl Stearate, Hexylene Glycol, Methylparaben, Peg-100 Stearate, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Propylparaben, Triethanolamine, Parfum
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 18:51   #4016
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
Hey, to już ostatnie pytanie

Jaki w takim układzie kremik z kwasami AHA jest wart polecenia dla buzi +33
Jak skończysz karmić to polecam Triacneal bo on oprócz glikola ma jeszcze retinaldehyd, a to jest retinoid.
Nie potrafie polecić żadnego kremu z kwasami AHA - kojarzę tylko Glyco-A, Triacneal i coś z Biodermy, nie mam wielkiego rozeznania - muszisz poszukać w odpowiednich watkach.
Polecam też zapoznać sie z wątkiem "biochemia w ciąży" - na pewno wiele z zasad odnosi sie tez do okresu karmienia.

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

Cytat:
Napisane przez szatanica1989 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę składu

KREM OCHRONNY Z WITAMINĄ A (Aflofarm)

20 g kremu zawiera 16000 jm witaminy A
Składniki (INCI): Petrolatum, Aqua, Cholesterol, Cetyl Alcohol, Citric Oil, Retinol, Citric Acid.

Czy to dobry skład dla skóry suchej, a nawet bardzo suchej?
Czy ilość tej witaminy A w tym kremie jest znacząca?

Dziękuję
Wskazałabym na bardzo suchą, jest to bardzo treściwy kremu, w której dominuje silnie okluzyjna wazelina. Retinolu jest napewno wystarczajaco, jego max. stężenie nie powinno być większe niż 1%, wiec nawet mniejsze da rade. Wydaje mei ei że nie bedzie to zbyt przyjemny w używaniu krem, jako że wazelina sie nie wchłonie. tylko zostawi tłusty film na skórze.

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
boje sie że może podrażniać albo zapchać

BeBeauty peeling drobnoziarnisty oczyszczająco-wygładzający z wyciagiem z płatków róży i minerałami morskimi

Składniki: aqua, cocamidopropyl betaine, polyethylene, glycerin, PVM/MA decadiene crosspolymer, butylene glycol, rosa galica flower extract, sillica, sea salt, lactose, cellulose, hydroxypropyl methylcellulose, tocopheryl acetate, retinyl palmitate, panthenol, allantoin, sodium hydroxide, disodium EDTA, methylchloroisothiazalino ne, methyllisothiazolinone, 2 bromo-2nitropropane- 1,3 Diol, Parfum, CI 42090
Nie wierze w zapychanie przez kosmetyki do mycia, raczej przez niewystarczjące oczyszczenie. Ale do rzeczy. Zel oparty jest na tylko jednym, bardzo łagodnym surfaktancie. Obawiam sie że może sie dlatego słabo pienić, choc gliceryna ma ponoć własciwości potkręcające "pienialność". Granulki peelingujące są z polietylenu. Oprócz gliceryny jest tu sporo innych składników nawilżających a także witaminy. Ekstrakt z róży zadziała antyoksydacyjnie i ściągająco. Reszta do gł. składniki zagęszczajace/żelujące i konserwanty (nie za fajne, ale to produkt do mycia)

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie tej odzywki...
Schwarzkopf, Gliss Kur Nutri Protect, Ekspresowa odżywka regeneracyjna

Ekspresowa odżywka z olejkiem dzikiej róży i proteinami, zapewnia łatwe rozczesywanie, miękkosć i doskonałą ochronę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych takich jak np. słońce. SCAN REPAIR COMPLEX dokładnie regeneruje i odbudowuje zniszczoną strukturę, bez nadmiernego obciążania włosów.
Dwufazowa, bez spłukiwania.

[I]Skład: Aqua, Cyclomethicone, Phenyl Trimethicone, Dimethiconol, Polyquaternium-16, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Lactic Acid, Panthenol, Sodium Benzoate, Polysilicone-15, Cetrimonium Chloride, Parfum, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolized Wheat Protein, Rosa Canina Seed Extract, Hydrolized Keratin, Phenoxyethanol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Hexyl Cinnamal (04.11.2009)

Czy rzeczywiście robi to co pogrubiłam???
Napewno to pierwsze pogrubione zdanie bedzie do spełnienia
Za ochrone przed ciepłem i czynnikami atmosferycznymi odpowiada mieszanka silikonów, antystatyki zapobiegną puszeniu i wygładzi. Oraz ochroni przed słoncem . Są tu małe ilości protein, bardzo korzystnych dla włosów, ale na odbudowe (z czy bez obciązania) bym nie liczyła. To jest tylko odżywka ochronna.

Cytat:
I poproszę o recenzję tego kremu. Czy jest dobry dla skóry miesznej i tradzikowej?

Garnier, Czysta Skóra A, Krem nawilżający usuwający niedoskonałości skóry

Skład: Aqua, Cyclohexasiloxan, Glycerin, Alcohol Denat., Nylon-66, Hydrogenated Polyisobutene, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Slicylic Acid, Aloe Barbadensis, Zinc Pca, Cucumis Sativus, Hamamelis Virginiana, Cetyl Alcohol, CI 42090, Dimethicone, Disodium EDTA, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glyceryl Stearate, Hexylene Glycol, Methylparaben, Peg-100 Stearate, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Propylparaben, Triethanolamine, Parfum
Tłustą skóre może i nawilży i zmatuje. Ale na jakąś udana walke z niedoskonałościami bym nie liczyła, choć ma składniki odpowiedzialne za to, tylko pewnie w zbyt małych ilosciach. Ma też ściągający pory ekstrakt z oczaru
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 19:05   #4017
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hey Twoja pomoc jest nieoceniona.

Łaziłem po aptekach i drożej dużo jednak wychodzi ten LRP, bo najtaniej 76 zł, zaś Avene widziałem za 57....
Dostałem na szczęście próbkę Avene i jutro przetestuję. Przyznam że LRP bardzo fajny, głęboko nawilża, nie błyszczy się, mimo tych filtrów.

Wiesz, zastanawiam się może mniejsze prawdopodobieństwo zapychania ma stara wersja Toleriane Teint od LRP, zamieszczam poniżej skład.
Nowa wersja jest pełna emolientów, jak napisałaś, może stara jest w nie uboższa i w związku z tym mniejsze jest ryzyko zapychania?

Pozdrawiam serdecznie!


Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Pentylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Magnesium Sulfate, Disteardimonium Hectorite, C18-36 Acid Glycol Ester, Ethylhexylglycerin, Tristearin, Cellulose Gum, Acrylates Copolymer, Disodium Stearoyl Glutamate, Aluminium Hydroxide. +/- May contain : Cl 77891 / Titanium Dioxide, Cl 77499, Cl 77492, Cl 77491 / Iron Oxides
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 19:52   #4018
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
hey Twoja pomoc jest nieoceniona.

Wiesz, zastanawiam się może mniejsze prawdopodobieństwo zapychania ma stara wersja Toleriane Teint od LRP, zamieszczam poniżej skład.
Nowa wersja jest pełna emolientów, jak napisałaś, może stara jest w nie uboższa i w związku z tym mniejsze jest ryzyko zapychania?

Pozdrawiam serdecznie!


Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Pentylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Magnesium Sulfate, Disteardimonium Hectorite, C18-36 Acid Glycol Ester, Ethylhexylglycerin, Tristearin, Cellulose Gum, Acrylates Copolymer, Disodium Stearoyl Glutamate, Aluminium Hydroxide. +/- May contain : Cl 77891 / Titanium Dioxide, Cl 77499, Cl 77492, Cl 77491 / Iron Oxides
Co prawde silikony można równiez postrzegać jako emolienty, ale są niezapychajace, dlatego chętnie stosowane w m.in. pokładach. Ale nie potrafie powiedzieć czy lub jak cieższe są te dwa pierwsze emolienty w nowej wersji
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 19:54   #4019
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Co prawde silikony można równiez postrzegać jako emolienty, ale są niezapychajace, dlatego chętnie stosowane w m.in. pokładach. Ale nie potrafie powiedzieć czy lub jak cieższe są te dwa pierwsze emolienty w nowej wersji
Czyli ogólnie rzecz biorąc nie ma znaczenia czy kupię Jej starą czy nową wersję?
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 20:17   #4020
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Czyli ogólnie rzecz biorąc nie ma znaczenia czy kupię Jej starą czy nową wersję?
Tak jak mówie, nie jestem w stanie powiedziec, bo nie ma informacji o tych dwóch emolientach z nowej wersji, a że nie ma tez za wielu recenzji, to musicie przetestować oba żeby wybrać ten lżejszy. Może jeszcze próbki starego mają w aptekach?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:39.