Technik usług kosmetycznych? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-03, 10:23   #1
emarchewka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2

Technik usług kosmetycznych?


Witam
Bardzo potrzebuję rady, bo już sama nie wiem co mam zrobić, co prawda mam jeszcze dużo czasu, ale... :P Do sedna: w przyszłym roku czeka mnie matura(jestem w ogólniaku), a po maturze? No właśnie. Wiem już, że chcę się kształcić w kierunku kosmetologii, ale nie wiem czy lepiej jest zrobić technika usług kosmetycznych (2 letnie, policealne) i po tym iść na studia, czy nie warto manować dwóch lat i od razu składać na studia... Czy są jakieś osoby po takiej szkole? Będę bardzo wdzięczna za rady )

P.S.
Jestem z Gliwic
emarchewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 07:50   #2
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Technik usług kosmetycznych?

ja jestem po studium i bardzo sobie chwale. Znam osoby, które po studiach poszły na studium, aby sie wiecej praktyki nauczyc.

Ale...mimo to zaluje, ze nie poszlam na studia. Akurat mnie zalezy równiez na teorii no i od razu inaczej wyglada wykształcenie ( ale to akurat mnie to nie dotyczy, bo jestem równiez po studiach, ale zupelnie inny kierunek) ;-)
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 16:24   #3
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Technik usług kosmetycznych?

W szkole policealnej więcej nauczysz się praktyki, niż teorii. Na studiach więcej teorii, niż praktyki. Naprawdę można znaleźć pracę już z technikiem. Ale zawsze możesz iść na technika, poszukać pracy i po skończonej szkole iść na studia. Ewentualnie możesz przecież iść na dzienne i zaocznie do policealnej, jeśli będziesz miała taki nacisk ze swojej strony
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 20:10   #4
emarchewka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Dot.: Technik usług kosmetycznych?

Tak też właśnie słyszałam od kilku już osób, że na studiach niewiele praktyki nie byłam tylko pewna czy tak naprawdę robienie technika ma sens :P No nic, mam jeszcze rok, żeby się porządnie zastanowić )
emarchewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 14:44   #5
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Technik usług kosmetycznych?

(oddaję na chwilę konto koleżance)

Mam pytanie dot. organizacji zajęć. Pewnie w każdej szkole jest inaczej, ale jednak zapytam Wizażanek

Czy wszystkie zabiegi ćwiczycie na sobie, tzn. w gronie uczennic? Słyszałam (nie wiem czy to prawda), że w jakieś szkole trzeba było przyprowadzić "modela" na zajęcia. Chodzi o osobę, na której ćwiczy się zabiegi dot. pielęgnacji twarzy, paznokci itd.

Czy będzie problemem, jeżeli ktoś nie chce, żeby wykonywano na nim zabiegi? Np. przy wrażliwych oczach wolę nie ryzykować "farbowania rzęs" (które jest w programie nauczania). Nie maluję się - wrażliwa cena, używam kosmetyków sprawdzonych firm - problemy alergiczne. No i nie wiem czy w moim przypadku taka szkoła ma sens. Chcę się nauczyć wykonywania zabiegów, ale eksperymentowanie na mnie źle się skończy...
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:31.