Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-30, 18:06   #2341
BlackBlueWhite
Raczkowanie
 
Avatar BlackBlueWhite
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 57
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Witam tutaj ponownie ja
nos dzisiaj przebity tlyko mam jeszcze pytanka odnosnie pielgnacji mam sol fizjologiczna, ktora zlewam "ranke" z zewnatrz i tam gdzi enie moge dotrzec to obcieram to za pomoca patyczka kosmetycznego najpierw zlanego tą solą a co z pielęgnacją w środku no bo siła rzeczy wiem trzeba troch epomoz naszej "wydzielinie" wydostac sie z nosa, ale rowniez zlewać to miejsce w srodku sola fizjologiczna? a i czytalam jeszcze gdzies, ze dobry do przemywania jest rumianek to prawda?
na pewno nie skorzystam z wody utlenionej i spirytusu salicylowego wlasnie dzieki Wam dobrze, ze mnie uswiadomilyscie, ze to sie nie nadaje do pielegnowania nowego kolczyka bo dzieki temu uniknelam pewnie wysuszania ranki
__________________
"Nobody dies a virgin. Cause life fucks us all"
K.Cobain
BlackBlueWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 20:08   #2342
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez BlackBlueWhite Pokaż wiadomość
Witam tutaj ponownie ja
nos dzisiaj przebity tlyko mam jeszcze pytanka odnosnie pielgnacji mam sol fizjologiczna, ktora zlewam "ranke" z zewnatrz i tam gdzi enie moge dotrzec to obcieram to za pomoca patyczka kosmetycznego najpierw zlanego tą solą a co z pielęgnacją w środku no bo siła rzeczy wiem trzeba troch epomoz naszej "wydzielinie" wydostac sie z nosa, ale rowniez zlewać to miejsce w srodku sola fizjologiczna? a i czytalam jeszcze gdzies, ze dobry do przemywania jest rumianek to prawda?
na pewno nie skorzystam z wody utlenionej i spirytusu salicylowego wlasnie dzieki Wam dobrze, ze mnie uswiadomilyscie, ze to sie nie nadaje do pielegnowania nowego kolczyka bo dzieki temu uniknelam pewnie wysuszania ranki
myślę że wporządku tak jak napisałaś solą od zewnątrz i wewnątrz wacikiem delikatnie zeby wszystko wytrzec ale nie zalewać od razu. wystarczy troche na wacik taki do ucha dać na tyle by był wilgotny ew. mozna rumiankiem przemyć ale nie trzeba
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..

Edytowane przez SugarbabyLove
Czas edycji: 2012-07-30 o 20:09
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 21:10   #2343
BlackBlueWhite
Raczkowanie
 
Avatar BlackBlueWhite
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 57
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Dziękuję bardzo za pomoc
__________________
"Nobody dies a virgin. Cause life fucks us all"
K.Cobain

Edytowane przez BlackBlueWhite
Czas edycji: 2012-07-31 o 21:26
BlackBlueWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 02:33   #2344
BlackBlueWhite
Raczkowanie
 
Avatar BlackBlueWhite
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 57
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

to jeszcze raz ja
a co do tej pielegnacji na pewno nie musze stosowac nic bakteriobójczego? podobo ten octenisept wszyscy polecaja a jest tez jakis jego zamiennik tanszy? ja wiem, ze na zdrowiu sie nie oszczedza ale akurat nie mam za duzo kaski;/
__________________
"Nobody dies a virgin. Cause life fucks us all"
K.Cobain

Edytowane przez BlackBlueWhite
Czas edycji: 2012-08-01 o 02:36
BlackBlueWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 07:07   #2345
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez BlackBlueWhite Pokaż wiadomość
to jeszcze raz ja
a co do tej pielegnacji na pewno nie musze stosowac nic bakteriobójczego? podobo ten octenisept wszyscy polecaja a jest tez jakis jego zamiennik tanszy? ja wiem, ze na zdrowiu sie nie oszczedza ale akurat nie mam za duzo kaski;/
Powinnaś go stosować wraz z solą fizjologiczną, bo jest ona tylko jałowym płynem, którym powinnaś oczyszczać miejsce przekłucia, nic innego nie robi.
Kosztuje ok. 25zł.
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks


Whim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 09:52   #2346
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez BlackBlueWhite Pokaż wiadomość
to jeszcze raz ja
a co do tej pielegnacji na pewno nie musze stosowac nic bakteriobójczego? podobo ten octenisept wszyscy polecaja a jest tez jakis jego zamiennik tanszy? ja wiem, ze na zdrowiu sie nie oszczedza ale akurat nie mam za duzo kaski;/
rozumiem. wiesz ja tez nie mialam kasy dlatego nie kupowalam zanych preparatow i sie zagoilo szybko mimo wszystko
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 14:22   #2347
BlackBlueWhite
Raczkowanie
 
Avatar BlackBlueWhite
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 57
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Whim Pokaż wiadomość
Powinnaś go stosować wraz z solą fizjologiczną, bo jest ona tylko jałowym płynem, którym powinnaś oczyszczać miejsce przekłucia, nic innego nie robi.
Kosztuje ok. 25zł.
wiem właśnie,że wskazane jest stosowanie jego ale chwilowo nie mam wgl kasy i nie zakupie go
mam jeszcze pytanie jak wyglada taka paprajaca sie dziurka? w uszach to wiem a w nosie? narazie jest sroda a nos przebilam w poniedzialek krew nie leci wgl osocza tez duzo nie ma tylko troche pobolewa np przy ziewaniu czy jak dotkne niechcacy albo jak kichne
czyli moge uznac, ze wszystko jest w porzadku ?
dodam, że smaruje jeszcze zapobiegawczo ta neomycyna nabrana na patyczek kosmetyczny
__________________
"Nobody dies a virgin. Cause life fucks us all"
K.Cobain
BlackBlueWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-01, 16:39   #2348
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez BlackBlueWhite Pokaż wiadomość
wiem właśnie,że wskazane jest stosowanie jego ale chwilowo nie mam wgl kasy i nie zakupie go
mam jeszcze pytanie jak wyglada taka paprajaca sie dziurka? w uszach to wiem a w nosie? narazie jest sroda a nos przebilam w poniedzialek krew nie leci wgl osocza tez duzo nie ma tylko troche pobolewa np przy ziewaniu czy jak dotkne niechcacy albo jak kichne
czyli moge uznac, ze wszystko jest w porzadku ?
dodam, że smaruje jeszcze zapobiegawczo ta neomycyna nabrana na patyczek kosmetyczny
o bosze
kasy nie masz na prawidłowa pielęgnację to po co porywałaś się na robienie kolczyka teraz?
na dodatek doprowadzasz świeże przekłucie na dzień dobry do katastrofy stosując sobie beztrosko maść z antybiotykiem
i odpowiadając na twoje pytanie-na ten moment nic tu nie jest wporządku
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 23:08   #2349
BlackBlueWhite
Raczkowanie
 
Avatar BlackBlueWhite
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 57
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez miss venflon Pokaż wiadomość
o bosze
kasy nie masz na prawidłowa pielęgnację to po co porywałaś się na robienie kolczyka teraz?
na dodatek doprowadzasz świeże przekłucie na dzień dobry do katastrofy stosując sobie beztrosko maść z antybiotykiem
i odpowiadając na twoje pytanie-na ten moment nic tu nie jest wporządku
raz nią posmarowałam dookoła ranki nigdzie do srodka się nie dostala
kolczyk zrobilam w pon myslalam, ze kasa bd bo dostane od mamy ale wyobraz sobie, ze moi rodzice tez sa uzaleznieni od pracodawcow, ktorzy nie zawsze placa na czas.... skoro jestes profesionalistką a zakładam, że jesteś to dlaczego nie powiesz co z tą maścią jest nie tak jeśli użyłam tylko raz napisałam też, że osocza nie ma ani krwi też nie tylko pobolewa troszkę
nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i mogę nie wiedzieć jaka jest profesjonalna pielęgnacja chociaż probowalam szukac w internecie to jest duzo sprzecznych opinii wiec zglaszam sie do Was

wiec co nie jest w porzadku skoro nic powaznego sie nie dzieje i opuchlizny tez nie ma ?

znalazlam to na jakeijs stronie internetowej o prawidlowej pielegnacji wiec co w koncu jest ok a co nie
6. Ponadto miejsce przekłucia smaruj 2 razy dziennie maściami Tribiotic, lub Neomycyna(to jest na receptę)
__________________
"Nobody dies a virgin. Cause life fucks us all"
K.Cobain

Edytowane przez BlackBlueWhite
Czas edycji: 2012-08-01 o 23:19
BlackBlueWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 06:35   #2350
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez BlackBlueWhite Pokaż wiadomość
nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i mogę nie wiedzieć jaka jest profesjonalna pielęgnacja chociaż probowalam szukac w internecie to jest duzo sprzecznych opinii wiec zglaszam sie do Was
(...)
znalazlam to na jakeijs stronie internetowej o prawidlowej pielegnacji wiec co w koncu jest ok a co nie
6. Ponadto miejsce przekłucia smaruj 2 razy dziennie maściami Tribiotic, lub Neomycyna(to jest na receptę)
ja też nie jestem specjalistą, ale wiem, że prawidłowa pielęgnacja opiera się na soli fizjologicznej i octenisepcie. Maści to wszelkie zło. Nieumiejętnie stosowane szkodzą zamiast pomagać. Po co stosować antybiotyk skoro nie ma takiej potrzeby? Antybiotyki służą do zwalczania infekcji.
Dlatego informacji w internecie się nie szuka. Ludzie, niekoniecznie się znający na temacie, piszą przeróżne rzeczy...
O prawidłowej pielęgnacji zawsze Cię informuje piercer. Skoro kosmetyczka bierze się za kłucie nosa to wydaje mi się, że też powinna mieć jakąś wiedzę, ale z kosmetyczkami to różnie bywa...
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks



Edytowane przez Whim
Czas edycji: 2012-08-02 o 10:01
Whim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 09:50   #2351
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

o prawidłowej pielęgnacji informuje piercer
ponosisz konsekwencje własnych wyborów po prostu
jak widać po brakach w informacji klienta osoba wykonująca ci go profesjonalistą nie była

napisz jak dokładnie wyglądał zabieg bo tu tez mogą wyjść niezłe kwiatki-jakich narzędzi używała,z czego wyciągała,jakich rękawiczek?

odstaw maść i kup octenisept
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-02, 13:28   #2352
BlackBlueWhite
Raczkowanie
 
Avatar BlackBlueWhite
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 57
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

bylam u kosmetyczki (wiem zaraz mnie zbijecie) odkazila miejsce tzn. nos i swoje rece rowniez zaraz po zabiegu wyszlam od kosmetyczki umylam rece i patyczkiem z sola fizjologiczna przemylam do okola
i dzisiaj zakupilam octenisept i stosuje go wraz z sola fizjologiczna, a rece przed pielegnacja myje i spsikuje ahd 2000 (czekam az wyschnie na moich lapach ale i tak staram sie nie dotykac palcami okolic kolczyka tylko wszystko wykonuje patyczkami)
nosek juz coraz mniej boli krew troszke poleciala ale chyba dlatego, ze zahaczylam wczoraj niechcacy o kolczyk
teraz pytanie najpierw sol, pozniej octenisept czy na odwrot ? a i po spsikaniu nim troszke mnie piecze w srodku nosa to normalne?

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

aa i nie był to kolczyk wkladany do pistoleta tylko byl to pistolet jednorazowy fabrycznie z kolczykiem juz i obserwowalam bacznie czy gdzies łapskami nie dotyka tego kolczyka za bardzo i nie zauwazylam aby tam grzebala czyli po otwarciu z opakowania kolczyk pierwsze zetkniecie z "cialem obcym " mial w momencie dotkniecia mojej skory na nosie
__________________
"Nobody dies a virgin. Cause life fucks us all"
K.Cobain

Edytowane przez BlackBlueWhite
Czas edycji: 2012-08-02 o 13:40
BlackBlueWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 13:33   #2353
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez BlackBlueWhite Pokaż wiadomość
teraz pytanie najpierw sol, pozniej octenisept czy na odwrot ?
Najpierw oczyszczasz miejsce przekłucia solą fizjologiczną, a potem psikasz. 2, 3 razy dziennie. Za często to też niedobrze .
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks


Whim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 13:47   #2354
BlackBlueWhite
Raczkowanie
 
Avatar BlackBlueWhite
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 57
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Whim Pokaż wiadomość
Najpierw oczyszczasz miejsce przekłucia solą fizjologiczną, a potem psikasz. 2, 3 razy dziennie. Za często to też niedobrze .
a to delikatne pieczenie w nosie w srodku to normalne ?
__________________
"Nobody dies a virgin. Cause life fucks us all"
K.Cobain
BlackBlueWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 13:18   #2355
Madziaq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 89
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Powiem Wam, że dziś przeraziłam się jak zobaczyłam na allegro to:

http://allegro.pl/jednorazowy-aparat...511004076.html

Dziwi mnie, że takie coś jest w ogóle legalne...
Madziaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 03:20   #2356
wiolettak
Raczkowanie
 
Avatar wiolettak
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Kornwalia (Anglia)
Wiadomości: 92
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

ja dobrych pare lat temu probowalam sama.... odradzam, byl odkazony kolczyk, nosek tez
ja chcialam uzyc igly tez odradzam(w ogole odradzam samemu) swoja historie opisuje bo do dzis sie smieje jak widze siebie, z igla w nosie
bo przebilam nosek igla(a tam chrzastka) i ja za igle, zeby wyjac, a ona ani w lewo ani w prawo....
jak nie czulam bolu podczas przebijania, to juz jak igle chcialam wyjac to poczulam bol.......
lzy w oczach, malo sie nie posikalam ze smiechu, dobre z 5 min meczylam sie by wyjac igle jak ja juz wyjelam to plakalam ze szczescia ze ja wyjelam i z wlasnej glupoty
przyznam, ze nie wyobrazalam sobie jak to z ta igla bedzie ale moj kaprys szybko mi przeszedl, a historie... ja z igla w nosie, placz i smiech, przez lzy wspominam i sama sie smieje jak glupi do sera
pozdrawiam wszystki Wizazanki z kolczykiem i bez
wiolettak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 16:56   #2357
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez wiolettak Pokaż wiadomość
ja dobrych pare lat temu probowalam sama.... odradzam, byl odkazony kolczyk, nosek tez
ja chcialam uzyc igly tez odradzam(w ogole odradzam samemu) swoja historie opisuje bo do dzis sie smieje jak widze siebie, z igla w nosie
bo przebilam nosek igla(a tam chrzastka) i ja za igle, zeby wyjac, a ona ani w lewo ani w prawo....
jak nie czulam bolu podczas przebijania, to juz jak igle chcialam wyjac to poczulam bol.......
lzy w oczach, malo sie nie posikalam ze smiechu, dobre z 5 min meczylam sie by wyjac igle jak ja juz wyjelam to plakalam ze szczescia ze ja wyjelam i z wlasnej glupoty
przyznam, ze nie wyobrazalam sobie jak to z ta igla bedzie ale moj kaprys szybko mi przeszedl, a historie... ja z igla w nosie, placz i smiech, przez lzy wspominam i sama sie smieje jak glupi do sera
pozdrawiam wszystki Wizazanki z kolczykiem i bez
hehe ja sobie sama robiłam pare lat temu i nie narzekam.. dosc szybko sie zagoiło i boleć też prawie w ogóle nie bolało ale cóż zależy od osoby
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 10:55   #2358
wiolettak
Raczkowanie
 
Avatar wiolettak
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Kornwalia (Anglia)
Wiadomości: 92
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez sugarbabylove Pokaż wiadomość
hehe ja sobie sama robiłam pare lat temu i nie narzekam.. dosc szybko sie zagoiło i boleć też prawie w ogóle nie bolało Ale cóż zależy od osoby
szczesciara po moim "wypadeczku" szybko mi sie odechchialo, i wyleczylam sie natychmiast, ale u kogos to baaaardzo mi sie podoba pozdrawiam i caluje
wiolettak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 18:01   #2359
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

hej dziewczyny dzis zakupilam w promocji kolczyki do nosa srebrne ale takie zakrecone.. nie bylo problemu w wlozeniem takiego kolczyka do nosa.. ale moje pytanie tutaj jak go wyjąć żeby sie nie zranić ...? bo go nie jakoś specyficznie wyjmyje...
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-24, 16:59   #2360
xTync
Wtajemniczenie
 
Avatar xTync
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 881
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
hej dziewczyny dzis zakupilam w promocji kolczyki do nosa srebrne ale takie zakrecone.. nie bylo problemu w wlozeniem takiego kolczyka do nosa.. ale moje pytanie tutaj jak go wyjąć żeby sie nie zranić ...? bo go nie jakoś specyficznie wyjmyje...

Ja wyciagalam kawaleczek, i potem bralam go na dol i wychodzil
__________________
xTync jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 10:45   #2361
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez xTync Pokaż wiadomość
Ja wyciagalam kawaleczek, i potem bralam go na dol i wychodzil
też tak robiłam
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 17:16   #2362
ola_offspring
Raczkowanie
 
Avatar ola_offspring
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 273
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Hej myślę o kolczyku w nosie od pewnego czasu i tak się zastanawiam: na Wildcat czytałam, że są trzy standardowe grubości kolczyka, i tu moje pytanie: czy mogę piercerowi zasugerować, że zależy mi na przebiciu np. 1 mm, a nie na szerszym, czy do dobiera się indywidualnie?
ola_offspring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 18:00   #2363
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez ola_offspring Pokaż wiadomość
Hej myślę o kolczyku w nosie od pewnego czasu i tak się zastanawiam: na Wildcat czytałam, że są trzy standardowe grubości kolczyka, i tu moje pytanie: czy mogę piercerowi zasugerować, że zależy mi na przebiciu np. 1 mm, a nie na szerszym, czy do dobiera się indywidualnie?
mozesz mu zasugerować wkońu "nasz klient, nasz pan" .
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 18:03   #2364
ola_offspring
Raczkowanie
 
Avatar ola_offspring
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 273
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Dziękuję za odpowiedź
ola_offspring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 19:05   #2365
BlackBlueWhite
Raczkowanie
 
Avatar BlackBlueWhite
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 57
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Witam po raz drugi
kolczyk w nosie przebiłam dokładnie miesiąc temu wszystko goiło się elegancko i było jak w najlepszym porządku.
niestety wczoraj kolczyk mi wypadł, a raczej został pociągnięty i siłą wyciągnięty od razu zaznaczam, że ja uważałam na kolczyk ale osoby trzecie niechcący właśnie przesadnie uważając niechcący mi to zrobiły.
kolczyk włożyłam na swoje miejsce wcześniej odkażając go octeniseptem nie wiem czy dobrze zrobiłam, że akurat nim ale miałam pod ręką no i ręce odkaziłam AHD 2000
krew leciała ale tylko wczoraj dzisiaj dziurka jest troszkę podrażniona i przy dotykaniu sprawia niewielki ból ale poza tym nie utrudnia mi żadnych czynności z dziurka wydobywa się osocze/ropa i robią się strupki ale cały czas przemywam solą i octeniseptem
mam więc pytanie czy wszystko z moim nosem jest ok? czy dziurka poprostu została hmm jak to ująć "odgojona"? i musze powtórzyć cały proces pielęgnacji za miesiąc bedzie ok ?
__________________
"Nobody dies a virgin. Cause life fucks us all"
K.Cobain
BlackBlueWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 20:07   #2366
trupioblada
Przyczajenie
 
Avatar trupioblada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 12
Send a message via Skype™ to trupioblada
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Jako osoba "papierowa" pierw spytam tutaj. Miałam mieć robiony kolczyk w najbliższym czasie, ale odwlekam to, bo nie wiem jak będzie z gojeniem. W czym problem? Jestem alergikiem (w pakiecie uczulenie na metal) i o ile wiem, że kolczyk musi być z tytanu to co z igłą? Czy mnie nie uczuli? Druga kwestia to ból - co ze znieczuleniami? Jakiej klasy oferują salony p. z uprawnieniami do nich i jaką skuteczność ma "EMLA"? O ile sama potrafię wyciągnąć z rany żwir i nawet poszukać resztek, o tyle gdy robi przy mnie cokolwiek drugi człowiek to mam wybitnie niski próg wytrzymałości na ból. Jak wygląda miejsce po przekłuciu? Mam niemalże białą skórę, więc nos Rudolfa byłby problemem. Czy robienie na zimę jest dobrym pomysłem? Będzie to sprzyjać gojeniu, a może wręcz przeciwnie? Na swoim przypadku wiem, że pistolet nawet przy uszach to głupota - już kilka lat nie noszę, a uszy co jakiś czas dalej potrafią ropieć. Podsumowując:
1. Czy igła mnie uczuli?
2. Co ze znieczuleniami?
3. Czy na jasnej karnacji będzie bardzo widoczny obrzęk czy co tam pozostanie pierwsze kilka dni?
4. Jaka pora roku jest najlepsza? Czy to w ogóle ma znaczenie?
trupioblada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 07:51   #2367
karookarolina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 266
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

BlackBlueWhite jaki masz kolczyk? z kulką na końcu czy taki "zakręcony". Przez miesiąc czasu dziurka na pewno Ci się nie zagoiła całkowicie, nos został ponownie podrażniony. Trzeba powtarzać proces pielęgnacji.

trupioblada:
1. Igła nie siedzi długo w nosie, więc raczej nie powinno byc problemu. Zależy jak bardzo masz nasiloną alergię, ale nigdy się nie spotkałam, żeby ktoś miał z tym problem (chociaż specjalistką nie jestem) Co do kolczyków to nie musi byc tylko tytan, może byc bioplast, ptfe
2. Uważam, że znieczulenie nie będzie konieczne, nie jest to jakiś ogromny ból, trwa to chwilę, więc wydaje mi się, że szkoda zachodu na znieczulenia. Chyba gorszy jest strach przed bólem.
3. Jako osoba bardzo blada powiem, że u mnie było widać delikatne zaczerwienienie przy samym kolczyku, dla innych ledwo zauważalne. Igła nie rozrywa tkanek wszystkich wokół, więc opcja rudolf nie wchodzi w grę
4. Wypadałoby unikać lata i zimy, lepiej się goi na wiosnę i na lato. Myślę, że jakbyś zrobiła teraz byłoby ok. Dziurka zdążyłaby się wygoić całkowicie zanim przyszłyby bardzo srogie mrozy, chociaż zima może zaskoczyć
karookarolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 14:51   #2368
trupioblada
Przyczajenie
 
Avatar trupioblada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 12
Send a message via Skype™ to trupioblada
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez karookarolina Pokaż wiadomość
Uważam, że znieczulenie nie będzie konieczne, nie jest to jakiś ogromny ból, trwa to chwilę, więc wydaje mi się, że szkoda zachodu na znieczulenia. Chyba gorszy jest strach przed bólem.
Mimo wszystko wolę ten zachód, aby w razie w się nie zrazić...
trupioblada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 14:57   #2369
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez trupioblada Pokaż wiadomość
1. Czy igła mnie uczuli?
2. Co ze znieczuleniami?
3. Czy na jasnej karnacji będzie bardzo widoczny obrzęk czy co tam pozostanie pierwsze kilka dni?
4. Jaka pora roku jest najlepsza? Czy to w ogóle ma znaczenie?
1. Raczej nie... Przecież samo przebicie trwa dosłownie... moment
2. Znieczulenie, to moim zdaniem "pic na wode" Emla nie działa zaraz po nałożeniu. Chyba, że nałożysz ją wcześniej, przed pójściem do salonu, ale z tego co mi wiadomo, empla jest na receptę. Są też inne wynalazki, ale boleć i tak będzie boleć, więc moim zdaniem nie ma to sensu.
3. Może tylko troszkę.
4. Ja miałam robione na zimę i nie polecam. Katar i ciągłe podrażnianie świeżo przekłutego miejsca...
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 18:32   #2370
trupioblada
Przyczajenie
 
Avatar trupioblada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 12
Send a message via Skype™ to trupioblada
Dot.: Kolczyk w nosie- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Perfekcj0nistka Pokaż wiadomość
Znieczulenie, to moim zdaniem "pic na wode" Emla nie działa zaraz po nałożeniu. Chyba, że nałożysz ją wcześniej, przed pójściem do salonu, ale z tego co mi wiadomo, empla jest na receptę. Są też inne wynalazki, ale boleć i tak będzie boleć, więc moim zdaniem nie ma to sensu.
Można pójść do lekarza i uprzejmie poprosić wcześniej przedstawiając sytuację. Jak się dobrze ubierze w słowa to i najbardziej uparty ulegnie. A inne wynalazki to...? Nawet drobne zmniejszenie bólu dla mnie się liczy.
trupioblada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-11 17:43:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:36.